Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η annoula1987 είπε:

Δεύτερο! Στον πρώτο ήμουν έτσι 5-6 μηνών!!

Λένε ότι στο δεύτερο και το νιώθεις νωρίτερα και η κοιλίτσα πετάγεται πιο νωρίς!Να χαίρεσαι τον πρώτο και με το καλό και το δεύτερο!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Λένε ότι στο δεύτερο και το νιώθεις νωρίτερα και η κοιλίτσα πετάγεται πιο νωρίς!Να χαίρεσαι τον πρώτο και με το καλό και το δεύτερο!😀

Ευχαριστώ καλή μου!! Ναι όντως πολύ νωρίς πετάχτηκε η κοιλίτσα!! Και νομίζω πως τελευταίες μέρες αν ξαπλώσω και πιέσω τη κοιλιά μου χαμηλά, το αισθάνομαι!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mpounio είπε:

Lenia1983 ευχαριστώ! 

Stadurst_83 τόσο πολύ πετάχτηκε η κοιλίτσα σου? 

Εγώ σήμερα που ζυγιστηκα είμαι +6 κιλά 😏

Αnna Tsak με νούμερα τα παρήγγειλες ή σε one size? 

One size τα πηρα! 

Δεν είναι αποκλειστικά εγκυμοσύνης είμαι αέρινα καλοκαιρινά που πιστεύω θα με βολέψουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stadurst_83 νομίζω δίκιο ειχε η πωλήτρια 🤩

Και εγώ στο 2η εγκυμοσύνη ειμαι αλλά νομιζω οτι δεν φαινομαι πολύ... εκτός και εαν ειναι η ιδεα μου 😁😜😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

One size τα πηρα! 

Δεν είναι αποκλειστικά εγκυμοσύνης είμαι αέρινα καλοκαιρινά που πιστεύω θα με βολέψουν 

Δεν μας λες από πού τα πήρες γιατί έχω στερέψει από ιδέες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stardust_83 @annoula1987 τι ωραίες κοιλίτσες.. έχουν πεταχτεί όντως πολύ.. φτου φτου κορίτσια μου!!  εμένα πρήζεται κάποιες φορές κ είμαι έτοιμη να σκάσω, αλλά γενικά δεν έχει πεταχτεί πολύ.. από κιλά έχω πάρει μόλις μισό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

@Stardust_83 @annoula1987 τι ωραίες κοιλίτσες.. έχουν πεταχτεί όντως πολύ.. φτου φτου κορίτσια μου!!  εμένα πρήζεται κάποιες φορές κ είμαι έτοιμη να σκάσω, αλλά γενικά δεν έχει πεταχτεί πολύ.. από κιλά έχω πάρει μόλις μισό.. 

Εγώ το παθαίνω αυτό καθημερινά. Ξυπνάω το πρωί κι έχω μια κοιλίτσα μια σταλιά και προς το βράδυ μιλάμε λες και είμαι 7 μηνών...πολύ πρήξιμο...άσχετα με το τι έχω φάει...δεν έχω καταλάβει ακόμα τι συμβαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Το μπεμπακι μας είναι μια χαρά δεν μας έκανε βέβαια την χάρη να καθήσει για να δει η γιατρό τι είναι, συνέχεια γυρναγε πλάτη ή είχε σταυρωμένα ποδια 😝😝

Αλλά είναι όλα πολύ καλά , είναι γυρω στα 110 γραμμάρια 🥰

ΤέλειΑ πολύ χαίρομαι.. εύχομαι την επόμενη φορά να μάθει και τι θα είναι.. όλα καλά σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Σχεδόν έτσι είμαι και εγώ! Δεύτερο είναι είχες πει;

 

IMG_20210525_224653.jpg

Υπέροχες οι κοιλίτσες σας κορίτσια @Stardust_83 @annoula1987... εγώ παρόλο που μπήκα στην 19η εβδομάδα προχθές ακόμα δεν φαίνεται τόσο πολύ.. έχω πάρει 1μιση κιλό αλλά η κοιλιτσα μου είναι σαν κάποια που έχει παραφαει παρά πολυυυυ....Χαχαχα....που θα πάει θα φανεί πιο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Εγώ το παθαίνω αυτό καθημερινά. Ξυπνάω το πρωί κι έχω μια κοιλίτσα μια σταλιά και προς το βράδυ μιλάμε λες και είμαι 7 μηνών...πολύ πρήξιμο...άσχετα με το τι έχω φάει...δεν έχω καταλάβει ακόμα τι συμβαίνει...

Μα τι πράγμα κι αυτό πια... Μερικές φορές κ νηστική να είμαι γίνεται τούμπανο... Αν δεν έχω πάει και τουαλέτα δε... Άστα.... Καταλαβαίνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Δεν μας λες από πού τα πήρες γιατί έχω στερέψει από ιδέες;

Lbd λέγεται η σελίδα είναι μαγαζί στην Θεσσαλονίκη έχει διαφορα ρουχαλακια. 

Γενικά οποία έχει βρει κάπου ρουχαλακια ας μας πει γιατί κ εγώ εκεί με το ζόρι βρήκα, δεν έχω δει τίποτα άλλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

@Stardust_83 @annoula1987 τι ωραίες κοιλίτσες.. έχουν πεταχτεί όντως πολύ.. φτου φτου κορίτσια μου!!  εμένα πρήζεται κάποιες φορές κ είμαι έτοιμη να σκάσω, αλλά γενικά δεν έχει πεταχτεί πολύ.. από κιλά έχω πάρει μόλις μισό.. 

Εμένα κυρίως την νυχτα είναι πιο πρησμένη και όντως έχω αυτήν την αίσθηση ότι θα σκάσω!! 

Εγώ 1,5 κιλό έχω παρει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mairpapa είπε:

ΤέλειΑ πολύ χαίρομαι.. εύχομαι την επόμενη φορά να μάθει και τι θα είναι.. όλα καλά σου εύχομαι.

Αχ μακάρι 🥰🥰🥰🥰

Ευχαριστώ πάρα πολύ, να έχουμε όλες καλές εγκυμοσυνες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Μα τι πράγμα κι αυτό πια... Μερικές φορές κ νηστική να είμαι γίνεται τούμπανο... Αν δεν έχω πάει και τουαλέτα δε... Άστα.... Καταλαβαίνεις... 

Ρε συ είναι και σκληρή η κοιλιά σου;Εμένα κυρίως όταν είμαι όρθια ψηλά εκεί που είναι το στομάχι είναι σκληρή σαν να είναι πολύ τεντωμένη ένα πράγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Την τελευταία βδομάδα ξυπνάω όλο στις 6.. τι κακό κι αυτό... Ενώ στις αρχές κοιμόμουν απο νωρίς κ ξυπνούσα κ αργά.. συμβαίνει σε καμία άλλη ή μόνο σε μένα; 

@Anna Tsak εγώ δεν έχω καταλάβει ποιες ώρες πρήζεται... Αλλά προσπαθώ να μην τρώω πολύ από το απόγευμα κ μετά κ φουσκώνω γιατί υποφέρω το βράδυ.. 

@Dioni20 εμένα επειδή δεν έχει φουσκώσει πολύ, καταλαβαίνω που είναι σάκος/μωρό χαμηλά κάτω από τον αφαλό ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη γιατί είναι σκληρή στο σημείο εκείνο κ στρογγυλεμένη. Στο στομάχι που περιγράφεις μήπως το νιώθεις έτσι όταν έχεις παραφάει; Γιατί κ εγώ μερικές φορές που τιγκαρω στο φαι κ έχω πιει κ πολύ νερό, όταν είμαι όρθια είναι όλη η κοιλιά τσίτα... Τεντώνει κ το δέρμα μας εφόσον μεγαλώνει η κοιλιά.. δε νομίζω να είναι κάτι περίεργο.. 

Χθες εγώ από το πρωί έως το βράδυ ήμουν με ενοχλήσεις, σα να μου πιέζεται η ουροδόχος κύστη κ θέλω τουαλέτα αλλά και που πήγαινα δε σταματούσαν.. κάποιες μέρες νιώθω έτσι και άλλες πάλι τίποτα.. δεν ξέρω αν είναι και φυσιολογικό... ελπίζω να μην είναι τίποτα κακό, αλλά από την αρχή νιώθω έτσι.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ρε συ είναι και σκληρή η κοιλιά σου;Εμένα κυρίως όταν είμαι όρθια ψηλά εκεί που είναι το στομάχι είναι σκληρή σαν να είναι πολύ τεντωμένη ένα πράγμα...

Καλημέρα. Την τελευταία φορά που είχα πάει στην γιατρό μου είπε ότι η μήτρα σου είναι σαν μπαλόνι 🎈 Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να είναι τεντωμένη γιατί όσο μεγαλώνει σπρώχνονται και τα όργανα προς τα πάνω για να γίνει χώρος για το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα 😊

Όλες πρωινές μας βλέπω! 

Και εγώ στις 6:30 με 7 ξυπνάω αυτόματα, αλλά γενικώς κοιμάμαι και πολύ! Πολύ νύστα μιλάμε, το μεσημέρι κοιμάμαι κανένα 2ωρο το περισσότερο και το βράδυ πάλι γυρω στις 12 την ξαναπεφτω. 

Και εγώ το ίδιο με την κοιλιτσα μου, όσο περνάει η ημέρα πετάγεται και πιο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα εγώ μόλις ξύπνησα δεν θα έλεγα πως ξυπνάω και πολύ πρωί

Εγω κοιμάμαι πολύ ενα 2 ωρο το μεσημέρι και το βράδυ αν πάει 11 πρέπει να κοιμηθώ γιατί κλείνουν τα μάτια από μόνα τους 🤪🤪🤪

Εγω δεν θα έλεγα ότι έχει πεταχτεί πολύ ο άντρας μου λέει πως έχει μεγαλώσει εγώ δεν το καταλαβαίνω.
Εγω έχω βάλει μόνο 800 γραμμάρια είχα χάσει ένα κιλό στην αρχή και τώρα είμαι 800 γραμμάρια πάνω 🤪🤪🤪🤪

Θα τα πάρουμε όλα μαζεμένα τα κλίμα από τον 6ο μήνα και μετά που θα μεγαλώνει πολύ το μωρακι μας 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μιας και δουλεύω, αλλά και να μην δουλεύω, ο γιος μου έχει σχολείο, αλλά και να μην έχει, ο άντρας μου πάει δουλειά, αλλά και να μην πάει, έχω έναν ζωολογικό κήπο να ταΐσω, ξυπνάω σχεδόν πάντα 5:30 ή στην καλύτερη 6:30. Ευτυχώς στην Κύπρο ξημερώνει πολύ νωρίς και με βοηθάει στο να ξυπνήσω.  Κοιμάμαι όμως νωρίς, γύρω στις 10 συνήθως.  Το μεσημέρι μου αρέσει να κοιμάμαι 1-2 ώρες αλλά τώρα με την μετακόμιση, έχω πολλές δουλειές που πρέπει να γίνουν, συν το διάβασμα του μικρού,  περνάει η ώρα!!

Έχω νιώσει κι εγώ ότι ξυπνάω με πολύ μικρή κοιλίτσα και όταν βραδιάσει είναι 3πλασια! Κατακράτηση υγρών, αέρια, ίσως δυσκοιλιοτητα ή δυσανεξία σε κάποια τρόφιμα.  Τελευταία με ενοχλούν πολύ τα όσπρια, πρηζομαι υπερβολικά, οπότε τα ελαχιστοποίησα! Όσες πίνετε γάλα, μπορεί να σας πειράζει η λακτόζη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Εγώ τα Σαββατοκυριακα δεν δουλεύω, προσπαθώ να ξεκουράζομαι λίγο παραπάνω και ασχολούμαι με το σπίτι μιας και καθημερινά δεν προλαβαίνω να τα κάνω... 

Τώρα τ πρωί η κοιλιά μου δεν υπάρχει πουθενά 🤣🤣 το βράδυ από την αλλά είναι λες και είμαι 6-7 μηνών έγκυος με το ζόρι αναπνέω... 

Αχ να μας δω στο τέλος που θα έχουμε και τα κιλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα σε όλες...οπότε λίγο πολύ συμβαίνει σε όλες αυτό με την κοιλιά...προφανώς είναι και αυτό που είπε η @Stardust_83 ότι μετακινούνται τα όργανα προς τα επάνω για να κάνουν χώρο και μάλλον γι'αυτό νιώθω πιο ψηλά το τέντωμα της κοιλιάς...εγώ είμαι και κοντούλα μόλις 1,52 οπότε το βρίσκω και λίγο φυσιολογικό να "στριμώχνονται" τα όργανα μεγαλώνοντας η μήτρα...

@touloumpitsa κι εγώ καταλαβαίνω που είναι η μήτρα...προχθές έβαλα και τον άντρα μου να ψηλαφίσει την κοιλιά για να καταλάβει την διαφορά... 🥰

@annatsak Ας μεγαλώνουν οι κοιλίτσες και ας περπατάμε και σαν μπιφτεκάκια με πόδια για λίγο δεν πειράζει...χαχαχααχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...