Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια πήγα στην γιατρό όλα καλά κοριτσάκι μου είπε και η γιατρός όποτε είμαι σίγουρη τώρα μου έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο και θα ξαναπάω τέλος του μηνός μου την ζύγισε κιόλας 160 γραμμάρια είναι 😍😍😍😍

Ωωωω τέλειαααα!!!! Ολόκληρο κορίτσι!!! Χεχε... Άντε με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η annoula1987 είπε:

Κύπρο που είσαι? Κι εγώ Κύπρο τα τελευταία 4 χρόνια αλλά σε 20 μέρες φεύγω ξανά για Ελλάδα! Καλώς ήρθες κιόλας στην παρέα.  Νομίζω απο χθες όταν ξαπλώνω και βάζω τα χέρια μου στη κοιλιά και τη πιέζω κάπως, νιώθω που και που κάτι σαν να σκάνε φυσαλίδες!

Λευκωσία είμαι... έχει σχεδόν 5 χρόνια που είμαστε εδώ.. Εσύ που βρίσκεσαι... είχα δει ότι είχες αναφέρει πως είσαι Κύπρο... αχ τι ωραία που νιώθεις, ναι και εγώ έτσι κάπως το νιωθω... ελπίζω να δυναμώσουν σύντομα οι κινήσεις τους και να νιώθουμε ποδαράκια χεράκια... τα πάντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μια χαρά μπράβο κοπέλα μου!Με το καλό η μπέμπα σας. Κι άλλο κοριτσάκι! 💖

Ναι εχουμε αρκετά κοριτσάκια στην ομάδα μας 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ωωωω τέλειαααα!!!! Ολόκληρο κορίτσι!!! Χεχε... Άντε με το καλό!!

Ναι ναι όταν με είπε τα γραμμάρια έπαθα πλάκα αρχίζει και το μετράει από τώρα για να δούμε τέλος του μηνός ποσό θα έχει πάει χεχεχε 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια πήγα στην γιατρό όλα καλά κοριτσάκι μου είπε και η γιατρός όποτε είμαι σίγουρη τώρα μου έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο και θα ξαναπάω τέλος του μηνός μου την ζύγισε κιόλας 160 γραμμάρια είναι 😍😍😍😍

Με το καλό η μπεμπουλα σας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια πήγα στην γιατρό όλα καλά κοριτσάκι μου είπε και η γιατρός όποτε είμαι σίγουρη τώρα μου έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο και θα ξαναπάω τέλος του μηνός μου την ζύγισε κιόλας 160 γραμμάρια είναι 😍😍😍😍

Μπράβο βρε κορίτσι μου με το καλό το μπεμπάκι σας!!!

Εγώ ραντεβού στις 18 δεν το άλλαξα ακόμα...προσπαθώ να κρατηθώ...Αλλά με τρώει κι εμένα η αγωνία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mairpapa είπε:

Λευκωσία είμαι... έχει σχεδόν 5 χρόνια που είμαστε εδώ.. Εσύ που βρίσκεσαι... είχα δει ότι είχες αναφέρει πως είσαι Κύπρο... αχ τι ωραία που νιώθεις, ναι και εγώ έτσι κάπως το νιωθω... ελπίζω να δυναμώσουν σύντομα οι κινήσεις τους και να νιώθουμε ποδαράκια χεράκια... τα πάντα

Λάρνακα μένω, Αραδίππου! Σας αρέσει εδώ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Λάρνακα μένω, Αραδίππου! Σας αρέσει εδώ? 

Καλά είναι.. Λιγο μακρια απο την θάλασσα ειμαι μιας και εγω μεγαλωσα Καβάλα.. Αλλα εχουμε κανει τον κύκλο μας εδω η οικογένεια του άντρα μου ειναι εδω γιατι ο ιδιος ειναι απο Λευκωσία οπότε μια χαρά!! Μπορει αργοτερα να μεταφερθουμε οιο παραλιακά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια πήγα στην γιατρό όλα καλά κοριτσάκι μου είπε και η γιατρός όποτε είμαι σίγουρη τώρα μου έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο και θα ξαναπάω τέλος του μηνός μου την ζύγισε κιόλας 160 γραμμάρια είναι 😍😍😍😍

Πόσων εβδομαδων είσαι τώρα που πήγες? 

Και εγώ ανυπομονώ για τη Δευτέρα, θα είμαι στη 15 εβδομάδα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!! Σήμερα ξύπνησα με τρομερό πονοκέφαλο... Ντεπον παίρνετε σε χάπι ή αναβραζον;;

@mpounio εμείς τελευταίες κ καταιϊδρωμεένες είμαστε.. 😂 ποτέ είπαμε έχεις Πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα εγκυούλες!!! Σήμερα ξύπνησα με τρομερό πονοκέφαλο... Ντεπον παίρνετε σε χάπι ή αναβραζον;;

@mpounio εμείς τελευταίες κ καταιϊδρωμεένες είμαστε.. 😂 ποτέ είπαμε έχεις Πητ?

Κι εγώ τέλη Νοέμβρη είμαι...27 με 30 !!! Και η @annatsak νομίζω είναι στην ίδια εβδομάδα με εμένα...

14w 6d σήμερα...

Depon κι εμένα μου είπε επιτρέπεται αλλά και πονοκέφαλο που έχω προσπαθώ να το αποφύγω...δεν ρώτησα όμως κι εγώ τι τύπο ντεπον....μήπως δεν έχουν ιδιαίτερη διαφορά;Τα mg δεν μας ενδιαφέρουν; Αν είναι 500mg το χάπι και 500mg το αναβράζον υποθέτω είναι το ίδιο... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

29/11 έχω ΠΗΤ. 

Ναι το ίδιο είναι χάπι ή αναβραζον, μέχρι στιγμής δεν έχει χρειαστεί να πάρω. 

Α μαζί είμαστε... Το φυλλικό εγώ το παίρνω ακόμα... Αν θυμάμαι καλά κ από την προηγούμενη, το έπαιρνα καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα εγκυούλες!!! Σήμερα ξύπνησα με τρομερό πονοκέφαλο... Ντεπον παίρνετε σε χάπι ή αναβραζον;;

@mpounio εμείς τελευταίες κ καταιϊδρωμεένες είμαστε.. 😂 ποτέ είπαμε έχεις Πητ?

Καλημέρα κοπέλα μου!εγώ παίρνω αναβραζον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

touloumpitsa και εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έτσι θυμάμαι, ότι το fillicine το έπαιρνα σε όλη την κύηση, τώρα βρήκα και το χαρτί με τις σημειώσεις που μου έδωσε και γραφει εως και την 14η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

touloumpitsa και εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έτσι θυμάμαι, ότι το fillicine το έπαιρνα σε όλη την κύηση, τώρα βρήκα και το χαρτί με τις σημειώσεις που μου έδωσε και γραφει εως και την 14η εβδομάδα. 

Ο ίδιος γιατρός ή έχεις αλλάξει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpounio είπε:

Πόσων εβδομαδων είσαι τώρα που πήγες? 

Και εγώ ανυπομονώ για τη Δευτέρα, θα είμαι στη 15 εβδομάδα. 

 

Έχω μπει στην 16 βδομάδα και δυο ημερών σήμερα 😊😊😊😊

Εμενα με είπε να πάω όταν θα είμαι 16 εβδομάδων😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Τα fillicine μου είχε πει ο γιατρός εως και 14η εβδομάδα να τα παίρνω και μετά stop. Εσάς μέχρι πότε σας είπε? 

 

Εγώ που πήγα εχθές στην γιατρό μου δεν μου το έκοψε το συνεχίζω κανονικά εγώ είμαι 16 εβδομάδων😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpounio είπε:

Τα fillicine μου είχε πει ο γιατρός εως και 14η εβδομάδα να τα παίρνω και μετά stop. Εσάς μέχρι πότε σας είπε? 

 

Εμένα μου είπε την τελευταία φορά ότι θα το παίρνω σε όλη την εγκυμοσύνη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας και από εμένα.. Και εμένα ο γιατρός μου μου είπε είτε ντεπόν η παναντολ μέχρι 6 συνολικά την ημέρα ( 2 την φορά)... αλλά γενικά προσπαθώ να τα αποφύγω η αν χρειαστεί να πάρω μόνο ένα.. Πήγαμε σήμερα στον γιατρό μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκι.. κλείσαμε την 18η εβδομάδα και η μικρή είναι 197 εκατοστά.. μας είχε γυρισμένη πλάτη όμως και έτσι ο μπαμας που για πρώτη φορά μπήκε μέσα μαζί μας δεν μπόρεσε να δει προσωπάκι. στις 24 τώρα που έχουμε Β επιπέδου...!! Εύχομαι σε όλες σας να δείτε σύντομα τα μωράκια σας και να είναι όλα καλά και χαρούμενα μέσα στις κοιλίτσες σας.🥰👨‍👩‍👧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κι εγώ τέλη Νοέμβρη είμαι...27 με 30 !!! Και η @annatsak νομίζω είναι στην ίδια εβδομάδα με εμένα...

14w 6d σήμερα...

Depon κι εμένα μου είπε επιτρέπεται αλλά και πονοκέφαλο που έχω προσπαθώ να το αποφύγω...δεν ρώτησα όμως κι εγώ τι τύπο ντεπον....μήπως δεν έχουν ιδιαίτερη διαφορά;Τα mg δεν μας ενδιαφέρουν; Αν είναι 500mg το χάπι και 500mg το αναβράζον υποθέτω είναι το ίδιο... 

 

Εγω 28/11 η γιατρός με είχε 26/11 αλλά στην αυχενική μ το άλλαξαν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το  φαλλικό οξυ μου είπε για όλη την εγκυμοσύνη θα το παίρνω.. 

Σήμερα είμαι 15w6d και ανυπομονώ να δω το ζουζουνάκι μου το απόγευμα 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...