Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Πώς κατάλαβες ότι πειράζει το μωρό ο σίδηρος; Ήταν δυσκοιλιο;

Αχ αυτά τα μαλλιά... Θυμάμαι έπαιρνα τον γυναικολόγο μου αφού γέννησα τον γιο μου και τον ρωτούσα: γιατρέ θα καραφλιάσω; 😂

Ήταν ανήσυχος, ήμουν και εγώ δυσκοιλια ενώ πριν δεν είχα θέμα και είπα να τον σταματήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πως είναι οι εξετάσεις του μπεμπη σου κορίτσι μου? Την παλεύεις καθόλου εσυ?

Οι αίματος είναι μια χαρά...Οι καλλιέργειες έδειξαν κολοβακτηριδιο.

Περνούμε αντιβίωση μια φορά την μέρα...

Εγώ περιμένω την ώρα που θα έρθει ο άντρας μου να τον κρατήσει λιγάκι γιατί έχει και γκρίνια αυτές τις μέρες να μπορέσω κι εγώ να φάω κάτι 😔

Ευτυχώς άτυπα με ραπιντ τον αφήνουν να μπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Είναι καλά...γενικά δεν μου είχε κάνει αλλά συμπτώματα...Ε χθες ταλαιπωρήθηκαμε λίγο αλλά σήμερα κάναμε και γελάκια,κουβεντιάζαμε,τραγουδήσαμε και παίξαμε με την κουδουνίστρα μας...

Είναι καλο παιδάκι τρομάρα μου...

Μπράβο το μωρουδακι!Θα ναι πολύ δυνατό το παιδάκι σου!!💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Αδιαθέτησες; Εγω πάλι πριν 4 μερες καθάρισα (72 μερες μετά τη γεννά) κ ακόμα βέβαια τα υγρά που βγάζω το πρωί συνήθως είναι σαν μπεζ κ όχι διαφανή . Βέβαια εσυ δν θηλάζεις γι αυτό μάλλον αδιαθέτησες. Εγω με τον θηλασμό μπορεί να αργήσω να αδιαθετήσω. 

Ναι ευτυχώς γιατί τα νεύρα μου είχαν πιάσει ταβάνι 😄😄  στις 72 μέρες αδιαθετησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Οι αίματος είναι μια χαρά...Οι καλλιέργειες έδειξαν κολοβακτηριδιο.

Περνούμε αντιβίωση μια φορά την μέρα...

Εγώ περιμένω την ώρα που θα έρθει ο άντρας μου να τον κρατήσει λιγάκι γιατί έχει και γκρίνια αυτές τις μέρες να μπορέσω κι εγώ να φάω κάτι 😔

Ευτυχώς άτυπα με ραπιντ τον αφήνουν να μπει...

Οπότε είστε στο νοσοκομείο αν κατάλαβα καλά!Στο πανεπιστημιακό είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Οι αίματος είναι μια χαρά...Οι καλλιέργειες έδειξαν κολοβακτηριδιο.

Περνούμε αντιβίωση μια φορά την μέρα...

Εγώ περιμένω την ώρα που θα έρθει ο άντρας μου να τον κρατήσει λιγάκι γιατί έχει και γκρίνια αυτές τις μέρες να μπορέσω κι εγώ να φάω κάτι 😔

Ευτυχώς άτυπα με ραπιντ τον αφήνουν να μπει...

Μπράβο ρε κορίτσι μου!! Χάρηκα πολύ που πάτε καλά!! Σου εύχομαι να μη χρειαστεί να καθίσετε τόσες μερες μέσα. Γιατι κ εμένα 20 ημερών ήταν όταν βγήκε απ τα νεογνά κ συνέχισε την amoxil στο σπίτι κάθε βράδυ.

Εσυ του έκανες γενική γιατι είδε γκρίνια? Κ ο παιδίατρος κατάλαβε ότι είναι ουρολοιμωξη μόνο απ τα πυοσφαιρια που είχε ανεβασμένα στη γενική ε? Μη νομίζεις αγχώνομαι κ εγω ακόμα με τον δικό μ. Έχουμε απ τις 18/1 που κόψαμε την αντιβίωση κ σήμερα έκανα την 2η γενική ούρων από τότε. Προληπτικά. Να δούμε πως πηγαίνει κ χωρίς την amoxil. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Οπότε είστε στο νοσοκομείο αν κατάλαβα καλά!Στο πανεπιστημιακό είστε; 

Ναι κάναμε εισαγωγή το Σάββατο...

Δεν είμαστε Πάτρα...στον Πύργο Ηλειας μας έστειλαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου!! Χάρηκα πολύ που πάτε καλά!! Σου εύχομαι να μη χρειαστεί να καθίσετε τόσες μερες μέσα. Γιατι κ εμένα 20 ημερών ήταν όταν βγήκε απ τα νεογνά κ συνέχισε την amoxil στο σπίτι κάθε βράδυ.

Εσυ του έκανες γενική γιατι είδε γκρίνια? Κ ο παιδίατρος κατάλαβε ότι είναι ουρολοιμωξη μόνο απ τα πυοσφαιρια που είχε ανεβασμένα στη γενική ε? Μη νομίζεις αγχώνομαι κ εγω ακόμα με τον δικό μ. Έχουμε απ τις 18/1 που κόψαμε την αντιβίωση κ σήμερα έκανα την 2η γενική ούρων από τότε. Προληπτικά. Να δούμε πως πηγαίνει κ χωρίς την amoxil. 

Ήταν λίγο ανησυχος κάποιες μέρες και γκρινιαζε χωρίς να τον ενοχλεί όμως κάτι εμφανές πχ η κοιλιά του κ.λ.π και μου μύρισαν διαφορετικά οι πάνες του.

Κι ένα πρωί μύριζαν πολύ έντονα τα ουρα του παιδιού και πήρα την παιδίατρο να κάνουμε έστω μια γενική γιατί κάτι δεν μου πήγαινε καλά....

Στην πρώτη γενικη που κάναμε λοιπόν σε εξωτερικό μικροβιολογικο έβγαλε νιτρωδη. 

Τα πυοσφαιρια δεν τα έλαβε υπόψιν γιατί ήταν από σακουλάκι τα ουρα.

Αν με Ρωτάς θα σου πω ότι μάλλον απο ενστικτο το καταλαβα γιατί του έβαζα και θερμόμετρο δεν είχε ούτε δεκατα, δεν είχε διαρροιες, δεν φαινόταν να πονάει κάπου απλά ήταν διαφορετικό το παιδι από άλλες μέρες και μου μύρισαν τα τσισα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ήταν λίγο ανησυχος κάποιες μέρες και γκρινιαζε χωρίς να τον ενοχλεί όμως κάτι εμφανές πχ η κοιλιά του κ.λ.π και μου μύρισαν διαφορετικά οι πάνες του.

Κι ένα πρωί μύριζαν πολύ έντονα τα ουρα του παιδιού και πήρα την παιδίατρο να κάνουμε έστω μια γενική γιατί κάτι δεν μου πήγαινε καλά....

Στην πρώτη γενικη που κάναμε λοιπόν σε εξωτερικό μικροβιολογικο έβγαλε νιτρωδη. 

Τα πυοσφαιρια δεν τα έλαβε υπόψιν γιατί ήταν από σακουλάκι τα ουρα.

Αν με Ρωτάς θα σου πω ότι μάλλον απο ενστικτο το καταλαβα γιατί του έβαζα και θερμόμετρο δεν είχε ούτε δεκατα, δεν είχε διαρροιες, δεν φαινόταν να πονάει κάπου απλά ήταν διαφορετικό το παιδι από άλλες μέρες και μου μύρισαν τα τσισα του.

Πω ρε συ το ένστικτο της μάνας!!! Α λες γιαυτό με ρωτανε εμένα κάθε φορά με τι τρόπο πιάνω τα τσισα? Δε το ήξερα ότι τα πυοσφαιρια αν ανεβαίνουν φταίει το σακουλάκι. Βασικά τη 1η γενική που το έκανα εγώ έδειξε 25 πυοσφαιρια αλλα δεν ήταν από σακουλάκι. Ήταν κατευθείαν στο κυπελλάκι. Τελοσπαντων όπως κ να έχει το καλό είναι ότι το παιδί δέχεται μια χαρά τη θεραπεία κ γρήγορα να γυρίσετε σπίτι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι κάναμε εισαγωγή το Σάββατο...

Δεν είμαστε Πάτρα...στον Πύργο Ηλειας μας έστειλαν.

Να βγει σύντομα το παιδάκι και να ναι το τελευταίο που σας ταιριάζει!🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Να βγει σύντομα το παιδάκι και να ναι το τελευταίο που σας ταιριάζει!🙏 

Ταράζει😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πω ρε συ το ένστικτο της μάνας!!! Α λες γιαυτό με ρωτανε εμένα κάθε φορά με τι τρόπο πιάνω τα τσισα? Δε το ήξερα ότι τα πυοσφαιρια αν ανεβαίνουν φταίει το σακουλάκι. Βασικά τη 1η γενική που το έκανα εγώ έδειξε 25 πυοσφαιρια αλλα δεν ήταν από σακουλάκι. Ήταν κατευθείαν στο κυπελλάκι. Τελοσπαντων όπως κ να έχει το καλό είναι ότι το παιδί δέχεται μια χαρά τη θεραπεία κ γρήγορα να γυρίσετε σπίτι σας

Ναι Γιατί δεν υπάρχει τρόπος να είναι απόλυτα αποστειρωμένα τα χέρια και το δερματακι τους...γι'αυτό και παίρνουν κατευθείαν από την κύστη μετά.. .όπου δεν υπάρχει επιμόλυνση και μπορουν να δουν καθαρά αν είναι μικρόβιο εσωτερικά κι όχι κάτι που μεταφεραμε εμείς εκείνη την στιγμή.

Για να δούμε στις 5 μέρες λέει θα ξανακάνουν εξετάσεις για να δουμε αν πιάνει η αντιβίωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Να βγει σύντομα το παιδάκι και να ναι το τελευταίο που σας ταιριάζει!🙏 

Να είσαι καλά κορίτσι μου...μακάρι γιατί έχει βασανιστεί το κακόμοιρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εμείς επιστρέφουμε από Θεσσαλονίκη, πήγα στην γυναικολόγο, μου έκανε υπέρηχο και τεστ ΠΑΠ. Μου είπε ότι επανήλθε η ωοθηκικη λειτουργία, έχω πάλι ωοθυλάκιο και μάλλον σε λίγο θα μου έρθει ξανά περίοδος. Θεωρεί ότι είναι πολύ πιθανόν να έχω κάθε μήνα.  Η τομή μου έκλεισε πολύ καλά, η μήτρα επανήλθε, όλα τέλεια.

@Dioni20ελπίζω σύντομα να λάβει τέλος η ταλαιπωρία σας και να είναι το τελευταίο που σας ταλαιπωρεί. 🙏💙

@sweetheart12 εγώ αδιαθετησα ήδη μία φορά, δεν είναι κάτι δεδομένο. Εξαρτάται από τον οργανισμό νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες...

Ρε παιδιά για πείτε κάνει καμία άλλη συγκοίμηση;Όχι μόνο στο ίδιο δωμάτιο αλλά και στο ίδιο κρεβάτι;

Με έχουν τρελάνει όλοι ότι τον έμαθα έτσι,ότι εκμεταλλεύεται,ότι θα γυρίσω και θα τον πλακώσω, ότι θα μου πεσει,ότι θα πάει 2 χρόνων και θα κοιμάται μόνο πάνω μου  😪

Να πω ότι εδώ στο νοσοκομείο τον δένω επάνω μου με τον μάρσιπο που είναι μαλακός υφασματινος άρα το να μου πέσει δεν υφίσταται...

Εννοείτε ότι για όσο με παίρνει το βάζω στην καλαθούνα δίπλα μου να κοιμηθεί γιατί κι εγώ θέλω να ξεκουραστώ αλλά όταν ξυπνάει κλαίει και είναι απαρηγόρητος τι να κανω;Να μείνω ξύπνια όλη νύχτα να το κοιτάω που σπαράζει στο κλαμα;;;

Αλήθεια τόσο εγκληματικό είναι πια;Με έχουν κουράσει και με γεμίζουν τύψεις...Στο μεταξύ δεν τον έμαθα εγώ ρε παιδιά...αναγκαστικά Αφού το παιδι έχει παλινδρόμηση έπρεπε να τον κρατάω αγκαλιά...τυχαίνουν βράδια που τον ξαπλώνω δύο ώρες μετά το φαγητό και μου πνίγεται...δεν είναι φυσιολογικό να μην αντέχω κι εγώ ξύπνια κάποια στιγμή και να κοιμηθώ μαζί του;

Κι εγώ απελπίζομαι ώρες ώρες και πονάνε τα χέρια μου αλλά το λυπάμαι το παιδάκι να το αφήνω να κλαιει επειδή θέλει αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα σε όλες...

Ρε παιδιά για πείτε κάνει καμία άλλη συγκοίμηση;Όχι μόνο στο ίδιο δωμάτιο αλλά και στο ίδιο κρεβάτι;

Με έχουν τρελάνει όλοι ότι τον έμαθα έτσι,ότι εκμεταλλεύεται,ότι θα γυρίσω και θα τον πλακώσω, ότι θα μου πεσει,ότι θα πάει 2 χρόνων και θα κοιμάται μόνο πάνω μου  😪

Να πω ότι εδώ στο νοσοκομείο τον δένω επάνω μου με τον μάρσιπο που είναι μαλακός υφασματινος άρα το να μου πέσει δεν υφίσταται...

Εννοείτε ότι για όσο με παίρνει το βάζω στην καλαθούνα δίπλα μου να κοιμηθεί γιατί κι εγώ θέλω να ξεκουραστώ αλλά όταν ξυπνάει κλαίει και είναι απαρηγόρητος τι να κανω;Να μείνω ξύπνια όλη νύχτα να το κοιτάω που σπαράζει στο κλαμα;;;

Αλήθεια τόσο εγκληματικό είναι πια;Με έχουν κουράσει και με γεμίζουν τύψεις...Στο μεταξύ δεν τον έμαθα εγώ ρε παιδιά...αναγκαστικά Αφού το παιδι έχει παλινδρόμηση έπρεπε να τον κρατάω αγκαλιά...τυχαίνουν βράδια που τον ξαπλώνω δύο ώρες μετά το φαγητό και μου πνίγεται...δεν είναι φυσιολογικό να μην αντέχω κι εγώ ξύπνια κάποια στιγμή και να κοιμηθώ μαζί του;

Κι εγώ απελπίζομαι ώρες ώρες και πονάνε τα χέρια μου αλλά το λυπάμαι το παιδάκι να το αφήνω να κλαιει επειδή θέλει αγκαλιά...

Κορίτσι μου ο καθένας ας λέει ότι θέλει... Ούτε εγώ είμαι υπέρ να κοιμάται στο κρεβάτι μαζι μου, στο next to me την έχω, αλλά έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέμε... Κάνε ότι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο και για εκείνο κ για εσένα.. ούτε με πιπίλα παρηγορειται ε; εγώ κάποια μεσημέρια που θέλω να κοιμηθώ όπου είναι ξύπνια κ θέλω να τη νανουρισω τη βάζω μόνο στο κρεβάτι που θηλάζει ξαπλωμένη κ αποκοιμιεται, και δε σου κρύβω πως κι εγώ φοβάμαι μην τυχόν την πλακωσω στον ύπνο μου, γι'αυτό περιμένω να αποκοιμηθεί για να  κρατήσω κάποια απόσταση.. 

Δε στα λένε από κακία θεωρώ. Αυτό πιστεύουν κ αυτό λένε..  και όσον αφορά ότι θα μεγαλώσει κ θα θέλει ακόμα να κοιμάται δίπλα σου δεν αποκλείεται.. ισχύει κατά μεγάλο βαθμό. Από κει και πέρα όμως, ότι πιστεύεις κάνε.. για την ψυχικη υγεία κ των δύο σας..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα σε όλες...

Ρε παιδιά για πείτε κάνει καμία άλλη συγκοίμηση;Όχι μόνο στο ίδιο δωμάτιο αλλά και στο ίδιο κρεβάτι;

Με έχουν τρελάνει όλοι ότι τον έμαθα έτσι,ότι εκμεταλλεύεται,ότι θα γυρίσω και θα τον πλακώσω, ότι θα μου πεσει,ότι θα πάει 2 χρόνων και θα κοιμάται μόνο πάνω μου  😪

Να πω ότι εδώ στο νοσοκομείο τον δένω επάνω μου με τον μάρσιπο που είναι μαλακός υφασματινος άρα το να μου πέσει δεν υφίσταται...

Εννοείτε ότι για όσο με παίρνει το βάζω στην καλαθούνα δίπλα μου να κοιμηθεί γιατί κι εγώ θέλω να ξεκουραστώ αλλά όταν ξυπνάει κλαίει και είναι απαρηγόρητος τι να κανω;Να μείνω ξύπνια όλη νύχτα να το κοιτάω που σπαράζει στο κλαμα;;;

Αλήθεια τόσο εγκληματικό είναι πια;Με έχουν κουράσει και με γεμίζουν τύψεις...Στο μεταξύ δεν τον έμαθα εγώ ρε παιδιά...αναγκαστικά Αφού το παιδι έχει παλινδρόμηση έπρεπε να τον κρατάω αγκαλιά...τυχαίνουν βράδια που τον ξαπλώνω δύο ώρες μετά το φαγητό και μου πνίγεται...δεν είναι φυσιολογικό να μην αντέχω κι εγώ ξύπνια κάποια στιγμή και να κοιμηθώ μαζί του;

Κι εγώ απελπίζομαι ώρες ώρες και πονάνε τα χέρια μου αλλά το λυπάμαι το παιδάκι να το αφήνω να κλαιει επειδή θέλει αγκαλιά...

Καλημέρα. Εγώ όπως έχω πει έχω την κούνια κολλημένη στο κρεβάτι μου με ανοιχτό το κάγκελο, σαν next to me. Όταν θηλάζω ξαπλωμένη από την άλλη πλευρά πολλές φορές το μωρό μένει ανάμεσα σε εμένα και τον άντρα μου. Τελευταία προτιμώ να τον πηγαίνω στην κούνια του για λόγους ασφάλειας και μόνο. Για, ασφαλή συγκοιμηση υπάρχουν κάποιοι κανόνες, δες τι στο ίντερνετ.

Τώρα για το τι σου λένε εκεί μέσα κακώς δεν ανοίγεις το στόμα σου νομίζω, το έχω ξαναπεί. Είναι αποκλειστικά δικό σου θέμα τι θα κάνεις. Εγώ σε καταλαβαίνω, δεν θεωρώ παράλογα όσα προανεφερες. Το παιδί σε έχει ανάγκη, εσύ έχεις ανάγκη λίγη ξεκούραση με τον τρόπο που μπορείς. Οπότε κάνε το καλύτερο και για τους δυο σας και μην επιτρέπεις σε κανέναν να επεμβαίνει σε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσι μου ο καθένας ας λέει ότι θέλει... Ούτε εγώ είμαι υπέρ να κοιμάται στο κρεβάτι μαζι μου, στο next to me την έχω, αλλά έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέμε... Κάνε ότι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο και για εκείνο κ για εσένα.. ούτε με πιπίλα παρηγορειται ε; εγώ κάποια μεσημέρια που θέλω να κοιμηθώ όπου είναι ξύπνια κ θέλω να τη νανουρισω τη βάζω μόνο στο κρεβάτι που θηλάζει ξαπλωμένη κ αποκοιμιεται, και δε σου κρύβω πως κι εγώ φοβάμαι μην τυχόν την πλακωσω στον ύπνο μου, γι'αυτό περιμένω να αποκοιμηθεί για να  κρατήσω κάποια απόσταση.. 

Δε στα λένε από κακία θεωρώ. Αυτό πιστεύουν κ αυτό λένε..  και όσον αφορά ότι θα μεγαλώσει κ θα θέλει ακόμα να κοιμάται δίπλα σου δεν αποκλείεται.. ισχύει κατά μεγάλο βαθμό. Από κει και πέρα όμως, ότι πιστεύεις κάνε.. για την ψυχικη υγεία κ των δύο σας..  

Όχι ούτε πιπιλα παίρνει αυτές τις μέρες ούτε τπτ...στο σπίτι κι εγω next to me έχω κι αν για κάποιο λόγω χρειαστεί να τον βάλω στο κρεβάτι τον βάζω με την φωλιά.

Εδώ κοιμάμαι ανάσκελα με το παιδι δεμένο στην κοιλιά μου ουσιαστικά άρα νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο να το πλακώσω...

Μην αγχώνεσαι δεν το παίρνω στραβά...αλλά δεν αντέχω κι εγώ ρε παιδιά πρέπει να κοιμηθώ κάποια στιγμή...🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Όχι ούτε πιπιλα παίρνει αυτές τις μέρες ούτε τπτ...στο σπίτι κι εγω next to me έχω κι αν για κάποιο λόγω χρειαστεί να τον βάλω στο κρεβάτι τον βάζω με την φωλιά.

Εδώ κοιμάμαι ανάσκελα με το παιδι δεμένο στην κοιλιά μου ουσιαστικά άρα νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο να το πλακώσω...

Μην αγχώνεσαι δεν το παίρνω στραβά...αλλά δεν αντέχω κι εγώ ρε παιδιά πρέπει να κοιμηθώ κάποια στιγμή...🥺

Να κάνεις ότι νιώθεις για να είσαι εσύ αρχικά καλά κ κατ'επεκταση το μωρό σου. Να μην αφήνεις τις άλλες γνώμες να σε επηρεάζουν. Και να τους λες και στοπ. "Οκ.. μου τα είπατε. Φτάνει τώρα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Να κάνεις ότι νιώθεις για να είσαι εσύ αρχικά καλά κ κατ'επεκταση το μωρό σου. Να μην αφήνεις τις άλλες γνώμες να σε επηρεάζουν. Και να τους λες και στοπ. "Οκ.. μου τα είπατε. Φτάνει τώρα"

Ή πιο ευγενικά αν θες "Καταλαβαίνω ότι νοιάζεστε για το καλό του παιδιού μου αλλά τις τελικές αποφάσεις τις παίρνω εγώ".

Καλό μήνα κιόλας να έχουμε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ή πιο ευγενικά αν θες "Καταλαβαίνω ότι νοιάζεστε για το καλό του παιδιού μου αλλά τις τελικές αποφάσεις τις παίρνω εγώ".

Καλό μήνα κιόλας να έχουμε κορίτσια!

Ναι κάτι τέτοιο θα γίνει να ξεμπερδεύω..Καλό μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι κάτι τέτοιο θα γίνει να ξεμπερδεύω..Καλό μήνα!!!

Καλησπερα! Λοιπόν Έμενα στην αρχή κοιμόταν μόνο επάνω μου.. Στην πορεία δεν βόλευε ούτε εμένα αλλά μάλλον ούτε κ εκείνη κ άρχισα να την βάζω στη φωλιά την οποία δέχτηκε εύκολα. Σειρά είχε το Λίκνο next to me. Εκει κοιμαται εύκολα όταν κοιμαται βαριά, αν δω ότι ψιλό ξυπνάει την βάζω δίπλα μου στο κρεβάτι να νιώθει ότι την έχω αγκαλιά. Νιώθω πολύ όμορφα κ εγώ κ αυτή κ επίσης την έχω στο νου μου όποτε δεν νομίζω ότι κοιμάμαι τόσο βαριά. Εσύ ξέρεις τις ανάγκες σας κ κανένας άλλος. Όταν ειστε κ οι 2 έτοιμοι θα πάει στην κούνια ή στο κρεβάτι μέχρι τότε να χαίρεσαι την κάθε στιγμή δίπλα του κ δεν πέφτει λογαριασμός σε κανέναν! 

Ήθελα επίσης να σας ρωτήσω αν έχετε βάλει τα μωράκια στο καρότσι που κοιτάει μπροστά. Σκέφτομαι να τη βάλω με βολευει πιο πολύ από το άλλο και νομίζω κ εκείνη θέλει πλέον να χαζεύει γύρω. Είναι 3 μηνών σε λίγες μέρες. Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η IridaP είπε:

 

Ήθελα επίσης να σας ρωτήσω αν έχετε βάλει τα μωράκια στο καρότσι που κοιτάει μπροστά. Σκέφτομαι να τη βάλω με βολευει πιο πολύ από το άλλο και νομίζω κ εκείνη θέλει πλέον να χαζεύει γύρω. Είναι 3 μηνών σε λίγες μέρες. Ευχαριστώ! 

Λίγο μικρουλι δεν είναι γι' αυτό το καρότσι; Εγώ δεν βγαίνω η αλήθεια είναι, αλλά αν βγω τον βάζω στο αβγό ή στην καλαθουνα.

Πώς είσαι με τις θηλές σου που είχες θέμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Λίγο μικρουλι δεν είναι γι' αυτό το καρότσι; Εγώ δεν βγαίνω η αλήθεια είναι, αλλά αν βγω τον βάζω στο αβγό ή στην καλαθουνα.

Πώς είσαι με τις θηλές σου που είχες θέμα;

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ, λεω να ρωτήσω την παιδίατρο για σίγουρα κ θα σας πω. Μέχρι τώρα την έβαζα κ εγώ στο πορτ μπεμπέ κ κοιμοταν αλλά τώρα πιο πολύ θέλει να βλέπει έξω καταλαβαίνω. Οι θηλές πολύ καλά σχεδόν καθόλου πονος, τα εξογκώματα που σας είχα γράψει λέγονται blisters κ είναι πόροι που φραζουν από το γάλα αλλά εφοσον θηλάζει το μωρό φεύγουν σε 1-2 μέρες μόνα τους. Το μόνο θέμα πλέον είναι το ποσό τρέχει το γάλα από το ένα στήθος όταν θηλάζει από το άλλο. Φοράω σε κάθε θηλασμό κοχύλι το οποίο σχεδόν ξεχειλίζει... Μου είπαν ότι αυτό ρυθμίζεται κάπου στο 3μηνο που πέφτουν οι ορμόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα σε όλες...

Ρε παιδιά για πείτε κάνει καμία άλλη συγκοίμηση;Όχι μόνο στο ίδιο δωμάτιο αλλά και στο ίδιο κρεβάτι;

Με έχουν τρελάνει όλοι ότι τον έμαθα έτσι,ότι εκμεταλλεύεται,ότι θα γυρίσω και θα τον πλακώσω, ότι θα μου πεσει,ότι θα πάει 2 χρόνων και θα κοιμάται μόνο πάνω μου  😪

Να πω ότι εδώ στο νοσοκομείο τον δένω επάνω μου με τον μάρσιπο που είναι μαλακός υφασματινος άρα το να μου πέσει δεν υφίσταται...

Εννοείτε ότι για όσο με παίρνει το βάζω στην καλαθούνα δίπλα μου να κοιμηθεί γιατί κι εγώ θέλω να ξεκουραστώ αλλά όταν ξυπνάει κλαίει και είναι απαρηγόρητος τι να κανω;Να μείνω ξύπνια όλη νύχτα να το κοιτάω που σπαράζει στο κλαμα;;;

Αλήθεια τόσο εγκληματικό είναι πια;Με έχουν κουράσει και με γεμίζουν τύψεις...Στο μεταξύ δεν τον έμαθα εγώ ρε παιδιά...αναγκαστικά Αφού το παιδι έχει παλινδρόμηση έπρεπε να τον κρατάω αγκαλιά...τυχαίνουν βράδια που τον ξαπλώνω δύο ώρες μετά το φαγητό και μου πνίγεται...δεν είναι φυσιολογικό να μην αντέχω κι εγώ ξύπνια κάποια στιγμή και να κοιμηθώ μαζί του;

Κι εγώ απελπίζομαι ώρες ώρες και πονάνε τα χέρια μου αλλά το λυπάμαι το παιδάκι να το αφήνω να κλαιει επειδή θέλει αγκαλιά...

Καλημέρα κορίτσι μου; Πως είναι ο μικρος ; Καλύτερα; Ακόμη στο νοσοκομείο είστε; Να σου πω τα ουρά του μικρού σου πως μύριζαν κ κατάλαβες για ουρολοίμωξη ; Εγώ κανω συγκοιμηση το βράδυ που τον θηλαζω ξαπλωμένη ,αμα γκρινιάζει όταν τον βάλω στο λίκνο τον κρατάω στο κρεβάτι στη στάση που θηλάζουμε. Νομίζω έχουμε το ένστικτο της μάνας κ δν πιστεύω πως θα τα πλακώσουμε . Εγώ δν κουνιέμαι καν όταν είμαι με τον μικρό γτ έχω το χέρι μου κάτω από το κεφαλάκι του κ μου μουδιάζει να φανταστείς κ εγώ το έχω εκεί ακίνητο . Αν το παιδί άου θέλει αγκαλιά να τον κρατάς κ να μην ακους τι λενε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...