Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Και εγώ κορίτσια με το που γέννησα εμβολιαστηκα. Μάλιστα στην δεύτερη δόση είχα ρίγος και ήμουν σαν να με πάτησε το τρένο, αλλά ευτυχώς ήταν μόνο για μία μέρα. 

Μακάρι να μην με πειράξει...προς το παρόν γύρω μου όσοι το έχουν κάνει ευτυχως δεν είχαν συμπτώματα ούτε στην πρώτη ούτε στην δεύτερη δόση.Τωρα με εμένα Θα δείξει 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Το συζητήσαμε και με την παιδιατρο και μας είπε οτι γενικά τα παιδιά και τα μωρά το περνάνε ελαφριά αλλά όπως και να το κάνεις εμείς ένα άγχος το έχουμε.

Γιατί και εμβολιασμένος κολλάς απλά έχεις μικρότερο ιικο φορτίο και συνήθως το περνάς πιο ηπια οπότε από το τπτ κάτι είναι κι αυτό.Δεν μπορεις να καθυσυχαστεις ομως γιατι πάλι μπορεί να κολλήσει το μωρό  

Στο μεταξύ ο άντρας μου εχει κάνει και τις τρεις δόσεις και σχεδόν κάθε μέρα κάνει η σελφ ή ραπιντ και πριν κάποιες μέρες έκανε πάλι μοριακό γιατί φοβόμαστε πραγματικά πολύ...προς το παρών την έχουν γλιτώσει 🙃

Ας έχουμε θωρακίστει εμείς για να προστατέψουμε τα παιδάκια μας!Μεγάλο φόβο έχω μην κολλήσει η μικρούλα αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτή τη φορά δεν θα τη γλιτώσουμε με τόσα κρούσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Ας έχουμε θωρακίστει εμείς για να προστατέψουμε τα παιδάκια μας!Μεγάλο φόβο έχω μην κολλήσει η μικρούλα αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτή τη φορά δεν θα τη γλιτώσουμε με τόσα κρούσματα!

Ακριβώς αυτό το σκέφτομαι κι εγώ...υπομονή και προσοχή....Δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χιλιάρικο για το επίδομα γέννησης σας έχει μπει; Εγώ ενώ βλέπω ότι έχει εγκριθεί δεν έχει μπει κ έχουν περάσει 50 μέρες τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Το χιλιάρικο για το επίδομα γέννησης σας έχει μπει; Εγώ ενώ βλέπω ότι έχει εγκριθεί δεν έχει μπει κ έχουν περάσει 50 μέρες τώρα.. 

Καλημέρα!! Εγω είχα κάνει την αίτηση 26/10 κ μπήκε 29/11. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Το χιλιάρικο για το επίδομα γέννησης σας έχει μπει; Εγώ ενώ βλέπω ότι έχει εγκριθεί δεν έχει μπει κ έχουν περάσει 50 μέρες τώρα.. 

Σ'εμένα μπήκε η πρώτη δόση 30/12, αίτηση είχα κάνει στις 11/11 που γέννησα αλλά μνμ μου ήρθε στις 15/11. Από την στιγμή που κάνεις την αίτηση πληρώνεσαι την τελευταία εργάσιμη ημέρα του επόμενου μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σ'εμένα μπήκε η πρώτη δόση 30/12, αίτηση είχα κάνει στις 11/11 που γέννησα αλλά μνμ μου ήρθε στις 15/11. Από την στιγμή που κάνεις την αίτηση πληρώνεσαι την τελευταία εργάσιμη ημέρα του επόμενου μήνα.

Αα.. το μέιλ μου ήρθε 1/12 οπότε μήπως μπουν τέλος αυτουνου. Σ ευχαριστώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια . Εμένα το επίδομα μου μπήκε στις 30/12 . Την αίτηση την είχαν κάνει στο μαιευτήριο τη μέρα που γέννησα. Όποτε λογικά σε όσες δν μπήκε θα μπει τέλος του μήνα. 
Να σας ρωτήσω ,τα μωράκια σας τρομάζουν καθόλου την ώρα που κοιμούνται κ να ξυπνάνε με κλάμα ; Εμένα κάποιες φορές πετάγεται κ κλαίει κ μετά δν μπορεί να ξανά κοιμηθεί ! Κ από χθες είναι πολύ αναστατωμένος ,όλο το βράδυ δν κοιμηθήκαμε ! Ήθελε μόνο αγκαλιά κ στήθος κ τον είχα στο κρεβάτι μαζί μου κ δν έκλεισα μάτι. Μάλλον περνάμε πάλι άλμα γτ   στην 8η κ 9η βδομάδα διάβασα ότι περνάνε άλμα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Αα.. το μέιλ μου ήρθε 1/12 οπότε μήπως μπουν τέλος αυτουνου. Σ ευχαριστώ!! 

Καλησπέρα! Τα χρήματα μπαίνουν πάντα την τελευταία μέρα του επόμενου μήνα της γέννησης (εφόσον έχεις κάνει εγκαίρως την αίτηση) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Εμένα το επίδομα μου μπήκε στις 30/12 . Την αίτηση την είχαν κάνει στο μαιευτήριο τη μέρα που γέννησα. Όποτε λογικά σε όσες δν μπήκε θα μπει τέλος του μήνα. 
Να σας ρωτήσω ,τα μωράκια σας τρομάζουν καθόλου την ώρα που κοιμούνται κ να ξυπνάνε με κλάμα ; Εμένα κάποιες φορές πετάγεται κ κλαίει κ μετά δν μπορεί να ξανά κοιμηθεί ! Κ από χθες είναι πολύ αναστατωμένος ,όλο το βράδυ δν κοιμηθήκαμε ! Ήθελε μόνο αγκαλιά κ στήθος κ τον είχα στο κρεβάτι μαζί μου κ δν έκλεισα μάτι. Μάλλον περνάμε πάλι άλμα γτ   στην 8η κ 9η βδομάδα διάβασα ότι περνάνε άλμα . 

Εμένα το μεσημέρι αν κοιμηθεί ξυπνάει πάντα με κλάμα, δεν ξέρω γιατί. Χθες στο εν το μεταξύ πιάσαμε 3:30 για να κοιμηθεί, νυχτοπουλι μου βγήκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Εμένα το μεσημέρι αν κοιμηθεί ξυπνάει πάντα με κλάμα, δεν ξέρω γιατί. Χθες στο εν το μεταξύ πιάσαμε 3:30 για να κοιμηθεί, νυχτοπουλι μου βγήκε!

Εμένα δν κοιμάται τη μέρα κορίτσι μου. Δν ξέρω τι γίνεται τον παίρνει ο ύπνος κοιμάται το πολύ ένα μισάωρο κ ξυπνάει . Κ γενικά ενώ νυστάζει τον παίρνει ο ύπνος πάνω μου κ με το που αφήσω στο λίκνο ξυπνάει κ γκρινιάζει κ θέλει στήθος. Τον βάζω στο στήθος ,ρουφάει δυο τρεις φορές κ τον παίρνει ο ύπνος κ με το που τον σηκώσω είτε να ρευτεί είτε να τον βάλω στο λίκνο πάλι ξυπνάει. Δν ξέρω τι γίνεται κ έχω απελπιστεί. Μήπως δν τρώει από το στήθος κ πεινάει; Γτ με το που του δίνω με μπιμπερό το γάλα που βγάζω με το θήλαστρο το τρώει σε δεύτερο πλεκτά. Κ ο παιδίατρος να μου λέει ότι έτσι είναι το μωρά κτλ . Δν γίνεται όμως αυτό το πράγμα να μη κοιμάται κ να κοιμάται ζήτημα 3 μισάωρο όλη τη μέρα κ μετά μόνο το βράδυ από 2ωρα . Κ μένα χθες από τις 22:00 που έφαγε κοιμήθηκε 1 κ ξύπνησε πάλι στις 2:30 κ ξανά στις 4:30 κ πάει λέγοντας. Κ μου βγήκε τρελός εκνευρισμός από την αϋπνία κ μένα κ φώναζα στο μωρό λες κ φταίει το γλυκό μου. Κ να φανταστείς έδωσα κ ένα γεύμα ξένο χθες γτ λέω μήπως δν χορταίνει κ πάλι δν κοιμόταν ! Τα έχω παίξει δν ξέρω γτ να το κάνει αυτό. Κ δν το κάνει μόνο μια μέρα στις 10 μέρες θα είναι έτσι κ 1 μέρα θα τύχει να κοιμάται όλη τη μέρα κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Το χιλιάρικο για το επίδομα γέννησης σας έχει μπει; Εγώ ενώ βλέπω ότι έχει εγκριθεί δεν έχει μπει κ έχουν περάσει 50 μέρες τώρα.. 

Και εμένα μπήκε όπως είπε η @Stardust_83,αλλά δε μου ήρθε ποτέ μνμ καμία ενημέρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Εμένα το επίδομα μου μπήκε στις 30/12 . Την αίτηση την είχαν κάνει στο μαιευτήριο τη μέρα που γέννησα. Όποτε λογικά σε όσες δν μπήκε θα μπει τέλος του μήνα. 
Να σας ρωτήσω ,τα μωράκια σας τρομάζουν καθόλου την ώρα που κοιμούνται κ να ξυπνάνε με κλάμα ; Εμένα κάποιες φορές πετάγεται κ κλαίει κ μετά δν μπορεί να ξανά κοιμηθεί ! Κ από χθες είναι πολύ αναστατωμένος ,όλο το βράδυ δν κοιμηθήκαμε ! Ήθελε μόνο αγκαλιά κ στήθος κ τον είχα στο κρεβάτι μαζί μου κ δν έκλεισα μάτι. Μάλλον περνάμε πάλι άλμα γτ   στην 8η κ 9η βδομάδα διάβασα ότι περνάνε άλμα . 

Και εμένα κορίτσι μου εκεί που κοιμάται κλαει και ενώ πας να το κουνήσεις να ξανά κοιμηθεί άλλες φορές είτε κοιμάται κατευθείαν είτε δεν μπορείς να το ησυχάσει με τίποτα!και δωσ του βόλτα και αγκαλιά!εμένα με το γάλα κάνει κάτι περίεργα ενώ το έπινε έχει 2 3 μέρες που δεν το θέλει και ενώ έπινε 150 τώρα πίνει 60 70 ml!η παιδίατρος είπε ότι δεν είναι κάτι και απλά να την παρακολουθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εμένα κορίτσι μου εκεί που κοιμάται κλαει και ενώ πας να το κουνήσεις να ξανά κοιμηθεί άλλες φορές είτε κοιμάται κατευθείαν είτε δεν μπορείς να το ησυχάσει με τίποτα!και δωσ του βόλτα και αγκαλιά!εμένα με το γάλα κάνει κάτι περίεργα ενώ το έπινε έχει 2 3 μέρες που δεν το θέλει και ενώ έπινε 150 τώρα πίνει 60 70 ml!η παιδίατρος είπε ότι δεν είναι κάτι και απλά να την παρακολουθούμε!

Δν ξέρω τι να κανω πραγματικά εμένα κ αγκαλιά να τον πάρω πάλι κλαίει,για να ησυχάσει θέλει το στήθος κ να το πιπιλίζει . Έτσι όμως δν τρώει κανονικα κ χάνω τη μπάλα με τα γεύματα γτ τον παίρνει ο ύπνος με το που τον βάλω στο στήθος . Αλλά όταν το βγάζω με το θήλαστρο το γάλα κ του το δίνω αμέσως το πίνει κ το μάτι γαρίδα ενώ στο στήθος υπνωτίζεται ! Αυτό πάντως που σου πίνει λιγότερο είναι άλμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Εμένα δν κοιμάται τη μέρα κορίτσι μου. Δν ξέρω τι γίνεται τον παίρνει ο ύπνος κοιμάται το πολύ ένα μισάωρο κ ξυπνάει . Κ γενικά ενώ νυστάζει τον παίρνει ο ύπνος πάνω μου κ με το που αφήσω στο λίκνο ξυπνάει κ γκρινιάζει κ θέλει στήθος. Τον βάζω στο στήθος ,ρουφάει δυο τρεις φορές κ τον παίρνει ο ύπνος κ με το που τον σηκώσω είτε να ρευτεί είτε να τον βάλω στο λίκνο πάλι ξυπνάει. Δν ξέρω τι γίνεται κ έχω απελπιστεί. Μήπως δν τρώει από το στήθος κ πεινάει; Γτ με το που του δίνω με μπιμπερό το γάλα που βγάζω με το θήλαστρο το τρώει σε δεύτερο πλεκτά. Κ ο παιδίατρος να μου λέει ότι έτσι είναι το μωρά κτλ . Δν γίνεται όμως αυτό το πράγμα να μη κοιμάται κ να κοιμάται ζήτημα 3 μισάωρο όλη τη μέρα κ μετά μόνο το βράδυ από 2ωρα . Κ μένα χθες από τις 22:00 που έφαγε κοιμήθηκε 1 κ ξύπνησε πάλι στις 2:30 κ ξανά στις 4:30 κ πάει λέγοντας. Κ μου βγήκε τρελός εκνευρισμός από την αϋπνία κ μένα κ φώναζα στο μωρό λες κ φταίει το γλυκό μου. Κ να φανταστείς έδωσα κ ένα γεύμα ξένο χθες γτ λέω μήπως δν χορταίνει κ πάλι δν κοιμόταν ! Τα έχω παίξει δν ξέρω γτ να το κάνει αυτό. Κ δν το κάνει μόνο μια μέρα στις 10 μέρες θα είναι έτσι κ 1 μέρα θα τύχει να κοιμάται όλη τη μέρα κανονικά. 

Ήπιε πολύ απ το ξένο? Όταν του βαζεις το δικό σ στο μπουκαλι πόσο πίνει? Ξέρω είναι δύσκολο αλλά μήπως να έδινες με το μπουκάλι το δικό σ για λίγες μέρες να δεις πως θα πάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι το ξένο τα κρατάει πιο πολύ, το βράδυ που δίνω ξένο κοιμάται πιο πολλές ώρες..πάντως κορίτσια ο θηλασμός ενώ είναι καλός ως προς την υγεία κ την ψυχολογία του μωρου, νομίζω όμως ότι προσκολλάται το βρεφακι το βλέπει σαν παρηγοριά, το νανουριζει κιόλας οπότε είναι κ λίγο παγίδα..δεν ξέρω πως αντιμετωπίζεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Η αλήθεια είναι το ξένο τα κρατάει πιο πολύ, το βράδυ που δίνω ξένο κοιμάται πιο πολλές ώρες..πάντως κορίτσια ο θηλασμός ενώ είναι καλός ως προς την υγεία κ την ψυχολογία του μωρου, νομίζω όμως ότι προσκολλάται το βρεφακι το βλέπει σαν παρηγοριά, το νανουριζει κιόλας οπότε είναι κ λίγο παγίδα..δεν ξέρω πως αντιμετωπίζεται..

Εξαρτάται από το πώς το βλέπει ο καθένας. Τι πάει να πει παγίδα. Αν εσύ νιώθεις ότι παγιδευεσαι με τον θηλασμό μην θηλάζεις. Εγώ προτιμώ το μωρό μου να βρίσκει καταφύγιο στην αγκαλιά κ στο στήθος μου παρά σε πιπίλες, μπιμπερο, πανάκια παρηγοριάς και δεν συμμαζευεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εμένα δν κοιμάται τη μέρα κορίτσι μου. Δν ξέρω τι γίνεται τον παίρνει ο ύπνος κοιμάται το πολύ ένα μισάωρο κ ξυπνάει . Κ γενικά ενώ νυστάζει τον παίρνει ο ύπνος πάνω μου κ με το που αφήσω στο λίκνο ξυπνάει κ γκρινιάζει κ θέλει στήθος. Τον βάζω στο στήθος ,ρουφάει δυο τρεις φορές κ τον παίρνει ο ύπνος κ με το που τον σηκώσω είτε να ρευτεί είτε να τον βάλω στο λίκνο πάλι ξυπνάει. Δν ξέρω τι γίνεται κ έχω απελπιστεί. Μήπως δν τρώει από το στήθος κ πεινάει; Γτ με το που του δίνω με μπιμπερό το γάλα που βγάζω με το θήλαστρο το τρώει σε δεύτερο πλεκτά. Κ ο παιδίατρος να μου λέει ότι έτσι είναι το μωρά κτλ . Δν γίνεται όμως αυτό το πράγμα να μη κοιμάται κ να κοιμάται ζήτημα 3 μισάωρο όλη τη μέρα κ μετά μόνο το βράδυ από 2ωρα . Κ μένα χθες από τις 22:00 που έφαγε κοιμήθηκε 1 κ ξύπνησε πάλι στις 2:30 κ ξανά στις 4:30 κ πάει λέγοντας. Κ μου βγήκε τρελός εκνευρισμός από την αϋπνία κ μένα κ φώναζα στο μωρό λες κ φταίει το γλυκό μου. Κ να φανταστείς έδωσα κ ένα γεύμα ξένο χθες γτ λέω μήπως δν χορταίνει κ πάλι δν κοιμόταν ! Τα έχω παίξει δν ξέρω γτ να το κάνει αυτό. Κ δν το κάνει μόνο μια μέρα στις 10 μέρες θα είναι έτσι κ 1 μέρα θα τύχει να κοιμάται όλη τη μέρα κανονικά. 

Κορίτσι.μην ανησυχείς, αφού παίρνει βάρος. Όταν θέλει να φάει θα φάει. Όσο για τον ύπνο εγώ αυτό που βλέπω από το παιδί μου, είναι θέμα χαρακτήρα. Και να χτυπιεμαι από κάτω μόνο όταν θέλει θα κοιμηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Καλησπέρα! Τα χρήματα μπαίνουν πάντα την τελευταία μέρα του επόμενου μήνα της γέννησης (εφόσον έχεις κάνει εγκαίρως την αίτηση) 

27/11 γέννησα. Η αίτηση έγινε από το μαιευτήριο φαντάζομαι στις 30/11 που πήραμε εξιτήριο αλλά το μέιλ ότι εγκρίθηκε  μου ήρθε  1/12. Ελπίζω να μπουν τέλος Γενάρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Εμένα δν κοιμάται τη μέρα κορίτσι μου. Δν ξέρω τι γίνεται τον παίρνει ο ύπνος κοιμάται το πολύ ένα μισάωρο κ ξυπνάει . Κ γενικά ενώ νυστάζει τον παίρνει ο ύπνος πάνω μου κ με το που αφήσω στο λίκνο ξυπνάει κ γκρινιάζει κ θέλει στήθος. Τον βάζω στο στήθος ,ρουφάει δυο τρεις φορές κ τον παίρνει ο ύπνος κ με το που τον σηκώσω είτε να ρευτεί είτε να τον βάλω στο λίκνο πάλι ξυπνάει. Δν ξέρω τι γίνεται κ έχω απελπιστεί. Μήπως δν τρώει από το στήθος κ πεινάει; Γτ με το που του δίνω με μπιμπερό το γάλα που βγάζω με το θήλαστρο το τρώει σε δεύτερο πλεκτά. Κ ο παιδίατρος να μου λέει ότι έτσι είναι το μωρά κτλ . Δν γίνεται όμως αυτό το πράγμα να μη κοιμάται κ να κοιμάται ζήτημα 3 μισάωρο όλη τη μέρα κ μετά μόνο το βράδυ από 2ωρα . Κ μένα χθες από τις 22:00 που έφαγε κοιμήθηκε 1 κ ξύπνησε πάλι στις 2:30 κ ξανά στις 4:30 κ πάει λέγοντας. Κ μου βγήκε τρελός εκνευρισμός από την αϋπνία κ μένα κ φώναζα στο μωρό λες κ φταίει το γλυκό μου. Κ να φανταστείς έδωσα κ ένα γεύμα ξένο χθες γτ λέω μήπως δν χορταίνει κ πάλι δν κοιμόταν ! Τα έχω παίξει δν ξέρω γτ να το κάνει αυτό. Κ δν το κάνει μόνο μια μέρα στις 10 μέρες θα είναι έτσι κ 1 μέρα θα τύχει να κοιμάται όλη τη μέρα κανονικά. 

Αν παίρνει κανονικά τα γραμμάρια που πρέπει  κάθε εβδομάδα πάει να πει ότι δεν πεινάει. Απλά είναι ανήσυχο. Κάποια παιδάκια πιστεύω είναι ήσυχα κ κάποια όχι.  Δίνεις και ξένο; Μήπως φταίει αυτό; Ή μήπως το πειράζει κάτι στο γάλα σου που εξαρτάται από τη διατροφή σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Η αλήθεια είναι το ξένο τα κρατάει πιο πολύ, το βράδυ που δίνω ξένο κοιμάται πιο πολλές ώρες..πάντως κορίτσια ο θηλασμός ενώ είναι καλός ως προς την υγεία κ την ψυχολογία του μωρου, νομίζω όμως ότι προσκολλάται το βρεφακι το βλέπει σαν παρηγοριά, το νανουριζει κιόλας οπότε είναι κ λίγο παγίδα..δεν ξέρω πως αντιμετωπίζεται..

Είναι μωράκια μωρέ... Μόνο τη μανούλα χρειάζονται κ αυτά... Εγώ τη βάζω αρκετά στο στήθος κ πίνει κ όταν την αφήνω στο λίκνο κ πάει να μουρμουρισει της δίνω πιπίλα εδώ κ δύο μέρες κ ηρεμεί. Αλλά είναι φαγωμενη εννοείται.. εγω προσωπικά τη ζυγιζω πριν κ μετά το θηλασμό για να ξέρω πάνω κάτω πόσο έχει πιει. Επίσης το βραδινό της γάλα το δίνω κατά τις 23:30 όπου το έχω βγάλει με Θηλαστρο για να ξέρω επίσης ότι έχει πιει αρκετό γτ αν την αφήσω στο στήθος το βράδυ, πιπιλάει αλλά δεν πίνει αρκετό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Δν ξέρω τι να κανω πραγματικά εμένα κ αγκαλιά να τον πάρω πάλι κλαίει,για να ησυχάσει θέλει το στήθος κ να το πιπιλίζει . Έτσι όμως δν τρώει κανονικα κ χάνω τη μπάλα με τα γεύματα γτ τον παίρνει ο ύπνος με το που τον βάλω στο στήθος . Αλλά όταν το βγάζω με το θήλαστρο το γάλα κ του το δίνω αμέσως το πίνει κ το μάτι γαρίδα ενώ στο στήθος υπνωτίζεται ! Αυτό πάντως που σου πίνει λιγότερο είναι άλμα. 

Ναι άλμα είναι όντως!εν τω μεταξύ ήρθε σήμερα τελικά η παιδίατρος κάναμε τα εμβόλια και έχει γκρίνια είναι και η βδομάδα που είναι σε άλμα οπότε δύσκολα τα πράγματα!το ότι αλλάζει μήνα παίζει ρόλο;;ξέχασα να ρωτήσω τη γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ήπιε πολύ απ το ξένο? Όταν του βαζεις το δικό σ στο μπουκαλι πόσο πίνει? Ξέρω είναι δύσκολο αλλά μήπως να έδινες με το μπουκάλι το δικό σ για λίγες μέρες να δεις πως θα πάει?

Από το ξένο έδωσα 90ml σύμφωνα με τις οδηγίες του κουτιού που λέει για 2 μηνών. Φυσικά κ δν χόρτασε κ του έδωσα κ στήθος . Από το δικό μου σε μπιμπερό του έχω δώσει από 80 έως 110 ml. Με τα 80 συνήθως θελει κ άλλο κ τον βάζω αμέσως στο στήθος ,με τα 110 μπορει να μην θελήσει αμέσως μετά κ να ειναι οκ. Ειναι ανάλογα το ποσό θα πειναει. Επειδή όταν λείπω για το νοσοκομείο του αφήνω πάντα δυο γεύματα από 120 ml , τα οποία τα τρώει σε διαστημα 4 ωρών που λείπω. Μωρέ αυτό σκέφτηκα να του δινω σε μπουκάλι το δικό μου αλλά κ πάλι μετά κλαίει γτ θέλει το στήθος κ μόλις τον βάζω τσουπ υπνωτίζεται κ ηρεμεί. Αλλά θέλει να είναι στο στήθος κ να πιπιλίζει με το που το τραβάω τρελαίνεται . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

27/11 γέννησα. Η αίτηση έγινε από το μαιευτήριο φαντάζομαι στις 30/11 που πήραμε εξιτήριο αλλά το μέιλ ότι εγκρίθηκε  μου ήρθε  1/12. Ελπίζω να μπουν τέλος Γενάρη..

Έτσι θα γίνει, έπεσες πάνω στην αλλαγή του μήνα. Ο ΟΠΕΚΑ Ν έχει ανακοινώσει πληρωμές για 31 Ιανουαρίου. Μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Από το ξένο έδωσα 90ml σύμφωνα με τις οδηγίες του κουτιού που λέει για 2 μηνών. Φυσικά κ δν χόρτασε κ του έδωσα κ στήθος . Από το δικό μου σε μπιμπερό του έχω δώσει από 80 έως 110 ml. Με τα 80 συνήθως θελει κ άλλο κ τον βάζω αμέσως στο στήθος ,με τα 110 μπορει να μην θελήσει αμέσως μετά κ να ειναι οκ. Ειναι ανάλογα το ποσό θα πειναει. Επειδή όταν λείπω για το νοσοκομείο του αφήνω πάντα δυο γεύματα από 120 ml , τα οποία τα τρώει σε διαστημα 4 ωρών που λείπω. Μωρέ αυτό σκέφτηκα να του δινω σε μπουκάλι το δικό μου αλλά κ πάλι μετά κλαίει γτ θέλει το στήθος κ μόλις τον βάζω τσουπ υπνωτίζεται κ ηρεμεί. Αλλά θέλει να είναι στο στήθος κ να πιπιλίζει με το που το τραβάω τρελαίνεται . 

Το στήθος δεν θα το τραβάς. Όταν τον έχει πάρει για τα καλά ο ύπνος θα βάζεις το μικρό δάχτυλο του αντιθέτου χεριού από το στήθος στην άκρη του στόματος του και θα αφήσει την θηλή σου πχ αριστερό στήθος μικρό δάχτυλο δεξιού χεριού. Δοκίμασε το, δεν έχεις κάτι να χάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...