Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Εγώ έχω ραντεβού Παρασκευή απόγευμα.. τι άγχος ρε παιδί μου ναι... Στο πρώτο μου παιδί που ήμουν κ πιο μικρή δεν είχε περάσει αρνητική σκέψη από το μυαλό μου 9 μήνες... τώρα... Το αντίθετο ακριβώς... 

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 541
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Λοιπόν κοριτσια όλα καλά!!! Πήγαμε γιατρό,ακούσαμε καρδούλα κ όλα κυλούν φυσιολογικά!! 2,02cm είναι 166 οι παλμοί του κ ΠΗΤ 29.11. Η ηλικία του εμβρύου είναι 8w4d μου είπε.. η μικρή αποκόλληση που είχ

😂

Καλή Ανάσταση κορίτσια!!! εύχομαι ψυχική ηρεμία σε όλες μας με όλα τα άγχη και ζόρια που περνάει η καθεμία μας!κάποτε να τα θυμόμαστε και να λέμε τζάμπα ανησυχούσαμε!!καλή επιτυχία στα κορίτσια που θα

Posted Images

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroutsalo είπε:

Εγώ σε τρεις εβδομάδες!μετά την αυχενική το αραιώνουν λίγο!κορίτσια να σας ρωτήσω κολπικά υγρά έχετε ;

Εγώ βγάζω υπολείμματα από τα υπόθετα που βάζω κ είναι κ κάποια υγρά μαζί.. αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω των utrogestan... πάντως πολλά δεν έχω.. αλλά είναι φυσιολογικό να έχεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.. μην ανησυχείς εάν έχεις... 😉

Κι εγώ Παρασκευή απόγευμα έχω τον επόμενο υπέρηχο...

Πραγματικά δεν περνάνε οι μέρες...

Και φτάνει η μέρα και λες θα είναι όλα καλα;Θα έχει αναπτυχθεί;Θα ακούσω την καρδιά;

Δράμα...

Υγρά έχω κι εγώ αλλά όχι ενοχλητικά σε ποσότητα...θα έλεγα λίιιιγο παραπάνω απ'οτι πριν μείνω έγκυος...

@touloumpitsa, κι εγώ στον γιο μου δεν είχα κανένα άγχος εκτός από μια φορά που με έριξε ο σκύλος με τη κοιλιά κάτω!! 😱 

Εγώ κορίτσια περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό για το αποτέλεσμα της εξέτασης και μετά θα κλείσω ραντεβού για υπέρηχο! Και δεν περνάνε οι μέρες..... υγρά έχω αλλά όχι τρομερά πράγματα απλώς έχουν αλλάξει υφή. 

@touloumpitsa ετσι ακριβώς αυτό λέγαμε με τη μαμά μου και αυτή που μας έκανε μικρή δεν ειχε αίσθηση κινδύνου ενώ σε μεγαλύτερη ηλικία πάει συνέχεια το μυαλό σου στο κακό με όλα αυτά που βλέπουμε.

Υγρά ειχα και εγω αρκετά λευκά η μπεζ και άλλαζα συνεχώς εσώρουχα τωρα καπως μειώθηκαν. Ρώτησα τη γυναικολόγο αν είναι φυσιολογικό και μου είπε ναι αλλά μου είπε να πάρω σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή γιατί χρησιμοποιούσα τα κλασσικά αφρόλουτρα.

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κι εγώ Παρασκευή απόγευμα έχω τον επόμενο υπέρηχο...

Πραγματικά δεν περνάνε οι μέρες...

Και φτάνει η μέρα και λες θα είναι όλα καλα;Θα έχει αναπτυχθεί;Θα ακούσω την καρδιά;

Δράμα...

Υγρά έχω κι εγώ αλλά όχι ενοχλητικά σε ποσότητα...θα έλεγα λίιιιγο παραπάνω απ'οτι πριν μείνω έγκυος...

Άστα να πάνε από άγχος άλλο τίποτα και δε περνάνε αυτές οι ημέρες! 

@annoula1987 πόσες ημέρες σου είπαν ότι χρειάζεται για να βγουν τα αποτελέσματα; 10;

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

@touloumpitsa ετσι ακριβώς αυτό λέγαμε με τη μαμά μου και αυτή που μας έκανε μικρή δεν ειχε αίσθηση κινδύνου ενώ σε μεγαλύτερη ηλικία πάει συνέχεια το μυαλό σου στο κακό με όλα αυτά που βλέπουμε.

Υγρά ειχα και εγω αρκετά λευκά η μπεζ και άλλαζα συνεχώς εσώρουχα τωρα καπως μειώθηκαν. Ρώτησα τη γυναικολόγο αν είναι φυσιολογικό και μου είπε ναι αλλά μου είπε να πάρω σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή γιατί χρησιμοποιούσα τα κλασσικά αφρόλουτρα.

Ναι ρε παιδί μου.. άγνοια κινδύνου έχεις σε μικρή ηλικία... όσο μεγαλώνεις ακριβώς το αντίθετο.. 

Κι εγώ πλένομαι μόνο με lactacyd από κάτω..  χρειάζεται ειδικό σαπούνι για να κρατάει την "ισορροπία της περιοχής"... 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Άστα να πάνε από άγχος άλλο τίποτα και δε περνάνε αυτές οι ημέρες! 

@annoula1987 πόσες ημέρες σου είπαν ότι χρειάζεται για να βγουν τα αποτελέσματα; 10;

2 εβδομάδες μιας και έπεσαν οι αργίες του Πάσχα! Πόσο θέλω να τελειώσει κι αυτό, να κάνουμε αναλυτικό υπέρηχο και κάπου εδώ θα πω εντάξει, μπορώ να ηρεμήσω!

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Μήπως ξέρει κάποια τι διαφορά έχει το folidex από το filicine κι αν πρέπει να τα πίνουμε με άλλο τρόπο;

Πχ folidex έπινα ένα κάθε μερα...θα κλάνω το ίδιο και με το filicine?

Υπομονή και καλά αποτελέσματα @annoula1987 @Maimoudaki92

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Μήπως ξέρει κάποια τι διαφορά έχει το folidex από το filicine κι αν πρέπει να τα πίνουμε με άλλο τρόπο;

Σε ευχαριστώ πολύ! Το ελπίζω να πάει καλά και να μην έχω πιθανότητες ☹

Εγώ έπερνα από την 4η έως και 10η εβδομάδα 1 filicine την ημέρα άσχετα με το φαγητό είτε νηστική, είτε φαγωμένη.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Φυλλικό οξύ είναι και τα 2. 1 την ημέρα παίρνεις!

Καλησπέρα κορίτσια! ΠΗΤ έχουμε στις 24.11

Αύριο μπαίνουμε αισίως στην 12η εβδομάδα. Αύριο έχουμε επίσης ραντεβού με την γιατρό μας...άγχος κ ανυπομονησία κ που ανάμεικτα συναισθηματα!!!!😍

Εύχομαι σε όλες μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi ☆ είπε:

Αύριο μπαίνουμε αισίως στην 12η εβδομάδα. Αύριο έχουμε επίσης ραντεβού με την γιατρό μας...άγχος κ ανυπομονησία κ που ανάμεικτα συναισθηματα!!!!😍

Καλώς ήρθες...σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!Θα περιμένουμε και τις δικές σου εμπειρίες...😊😊😊

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofi ☆ είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα! Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου όλα να πάνε καλά! 

Άστα να πάνε από άγχος και αγωνία άλλο τίποτα! Να μας πεις πως πήγε! 😇

στις On 22/4/2021 at 8:47 ΜΜ, ο/η Maimoudaki92 είπε:

ΠΗΤ 🤰🏻

@maroutsalo        3/11

@Maimoudaki92 11/11

@annoula1987    23/11

@Sofi ☆               24/11

@Anna Tsak & @Dioni20   27/11

@touloumpitsa    29/11

Κορίτσια αν ξέχασα κάποια πείτε μου 😇

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Μπαμ μπαμ γίνεται η ενημέρωση!!! Δε σε προλαβαίνουμε...  😉😉

Κορίτσια όλη την ώρα διψάω... Και δεν πεινάω κ πολύ τελευταία... Περίεργο για μένα.. 😂😂

στις πριν 12 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια όλη την ώρα διψάω... Και δεν πεινάω κ πολύ τελευταία... Περίεργο για μένα.. 😂😂

Διψας;; εγώ τπτ πάλι...Γενικά μέχρι στιγμής δεν είχα τπτ περίεργα συμπτώματα...κ λόγω της έλλειψης των συμπτωμάτων πάντα πηγαίνει ο νους μου στο κακό...το μοναδικό που έχω τώρα είναι που κ που πονοι περιοδου, κ πως απλά δεν χωράω στα τζιν μου...Όχι λόγω κοιλίας, λόγω πρηξιματος μάλλον!😂

στις πριν 14 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ρε συ διψάω από την αρχή πάρα πολύ...🙃

Κάνα δυο μέρες δεν καλοτρωω αλλά λόγω ζέστης μάλλον...

Πόσα κιλά έχεις παραπάνω μέχρι στιγμης; εγώ ήδη 1,8.....κ με αρκετή προσοχή στην διατροφή μου, δλδ φουλ σαλάτες φρούτα κ λαχανικά όλη την ώρα...

στις πριν 31 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τυχερή που δίψας καλό θα κάνει εγώ πάλι πηρα μια 6αδα νερά 2 βδομάδες την έχω και δε τελειώνει 🙄 πρέπει να προσπαθήσω παραπάνω. @Sofi ☆ μια απο τα ιδια κρέατα και ψάρια που πρέπει δε μπορώ και είμαι συνεχώς με σαλάτες και πολλά φρούτα. Εγω 1 κιλό έβαλα και δε κλείνουν τα τζιν μόνο με κολάν είμαι 😐

@Sofi ☆καλωσήρθες στην παρέα! Είμαστε πολύ κοντά! Εγώ έχω ΠΗΤ 23/11 . 

@touloumpitsa από πείνα άλλο τίποτα!!! Εγώ που έτρωγα όταν το θυμόμουν...τώρα ξυπνάω 2-3 η ώρα τη νύχτα και αν δεν φάω, δεν κοιμάμαι!! Χρειάζομαι 3 πρωινά για να στανιάρω!! Και δίψα πολύ! Ειδικά τώρα στην Κύπρο, έχουμε 40ρια τη τελευταία εβδομάδα! Πάντως τελευταίες 3 μέρες κατεβάζω λίτρα χυμό πορτοκάλι!! Ευτυχώς δε με τραβάει γλυκό! Είμαι και χορτοφάγος 17 χρόνια οπότε δεν τρώω κρέατα και αλλαντικά και έχω πάει από 46 κιλά στα 48,6 περίπου! 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sofi ☆ είπε:

Διψας;; εγώ τπτ πάλι...Γενικά μέχρι στιγμής δεν είχα τπτ περίεργα συμπτώματα...κ λόγω της έλλειψης των συμπτωμάτων πάντα πηγαίνει ο νους μου στο κακό...το μοναδικό που έχω τώρα είναι που κ που πονοι περιοδου, κ πως απλά δεν χωράω στα τζιν μου...Όχι λόγω κοιλίας, λόγω πρηξιματος μάλλον!😂

Όχι καλέ.. μην ανησυχείς.. εγώ όπως έχω ξαναγράψει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν ένιωσα το παραμικρό κ όλα πήγαν τέλεια... 

@Dioni20 κάπου είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό... Αρκεί να μην είσαι στα ορια αφυδάτωσης εννοείται.. 

Εγώ κορίτσια κιλά δεν έχω πάρει. Και ούτε ρούχα φοράω επειδή είμαι όλη μέρα σπίτι με σορτσάκια.. από κρεβάτι σε καναπέ... 

@annoula1987 τα κιλά αυτά που έγραψες νομίζω ότι τα προσπέρασα κάπου στο γυμνάσιο... Δε θυμάμαι καν το 4 μπροστά στη ζυγαριά.. 😂😂 

Από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη διαφέρουν πολύ τα συμπτωματα...κ απ ότι έχω καταλάβει, αυτό που ανησυχεί τους γιατρούς είναι η εμφάνιση αίματος. Θυμάμαι στην 6η εβδομαδα είχα ρωτήσει την γιατρό μου, μα καλά ποτε θα ξεκινήσουν τα συμπτωματα;;; κ μου απαντάει η γυναίκα "συνήθως με ρωτάνε πότε θα σταματήσουν, κ Όχι πότε θα ξεκινήσουν!" 🤣🤣

Κορίτσια μου εγώ πλέον είμαι καλύτερα με τις ανακατωσούρες ,τις ζαλάδες και τις αναγούλες....διψάω πολύ απ'την αρχή,έχω πάρει μέχρι τώρα περίπου δυόμιση κιλά αλλά δεν μπορώ να πω ότι προσέχω...(πρέπει να ξεκινήσω ομως)

Πονάει αρκετά η μέση μου τώρα καμία βδομάδα αν και το έχω ρίξει στην καρέκλα που εχω στην δουλειά...ελπίζω όντως να είναι αυτό. 

Πονακια περιοδου,τσιμπηματακια,τραβηγματάκια έχω σχεδόν καθημερινά...

Τώρα ξεκίνησαν και οι κράμπες στα πόδια και πρέπει να το πω την Παρασκευή του γιατρού γιατί όταν με πιάνει υποφέρω...

Καφέ υγρα δεν έχω ξαναδεί αρκετές μέρες τώρα χωρίς να ξεκινήσω τελικά τα ουτροτζεσταν...

Ελπίζω την Παρασκευή  να είναι όλα καλά και να ηρεμήσω λιγάκι γιατί το άγχος δεν παλεύετε...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Καλησπερα..έκανα και τα δυο αυτά περυσι..Την αφαίρεση πολύποδα πως σου την έκαναν? Ή θα έχεις κάνει υστεροσκοπηση ή αποξεση..στην υστεροσκοπηση δίνουν ένα dvd..σου έδωσαν?
    • Ελπίζω πως όχι... Ενώ από την αρχή μου έλεγε ότι επειδή έχω μια ήδη καισαρική..θα με έβαζε στις 39 εβδομάδες με τεχνητούς πόνους αν δεν είχα γεννήσει πιο πριν... Σήμερα μου είπε ότι ίσως φτάσουμε και τις 40-41 εβδομάδες...γιατί ο μικρός είναι ψηλά και δεν τον έφτανε με το χέρι του που με είδε από κάτω...  Μου είπε ότι αν δω αίμα η σπάσουν τα νερά μέσα στην εβδομάδα να τον πάρω τηλέφωνο (κι αυτό εύχομαι να σου πω την αλήθεια!!) Δεν θα αντέξω να φτάσω μέχρι τότε...είναι ήδη 3,5 κιλά..και μου είπε αν φτάσω μέχρι τις 40 εβδομάδες θα ξεπεράσει τα 4... Θα ζοριστω πολύ για να γεννήσω φυσιολογικά...
    • Καλησπέρα και με το καλό να δεχτείς το Χριστουγεννιάτικο μωράκι σου,,,το καλύτερο δώρο για την αγκαλιτσα σου. Δεν είμαι έγκυος αλλά ευελπιστώ να μείνω και εγώ κάποια στιγμή.  Είμαι σίγουρη πως θα έρθουν και άλλες σύντομα στην παρέα τώρα που άνοιξες το χορό. 🙏⛪👶💖
    • Με το καλό η ωοληψια σου αγάπη μου!!λοιπόν μόλις γύρισα από το γιατρό και εγώ και είχαμε τη συζήτηση του cyclacur και εγώ χρειάζεται να πάρω και δεν υπάρχουν πουθενά..οπότε θα μου δώσουν από το κέντρο ένα τηλ από Αθήνα που παρασκευάζει και μου είπαν να παραγγείλω..ρωτά και εσύ στο κέντρο σου αν συνεργάζονται με κάποιο φαρμακείο αλλιώς αν θέλεις να σου στείλω αυτό που θα μου πουν!!και αναρωτιέμαι εγώ τώρα είναι ίδιο και ασφαλές αυτό το σκεύασμα ή απλώς μια λύση ανάγκης? Το έχει πάρει κάποια?
    • Κορίτσια μου πως είστε???
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...