Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Γέννησα κι εγώ προχθές, 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51 εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε και οι 2 μια χαρά!

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!! Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κάθεται πλαγια ούτε πάνω ούτε κάτω τ κεφάλι, έχει από αριστερά κεφάλι και από δεξιά τα πόδια 🙂ΠΗΤ 28/11 έχω από τότε τελευταίες είμαι και ήδη κοντεύω να σκάσω κυρίως τα βράδια που νιώθω όλο το βάρος λέω δεν αντέχω άλλο άντε να γεννήσω 🥰

Το ίδιο νιώθουμε νομίζω... Υπομονή άλλες 2 βδομάδες... Κι εμένα σήμερα με έχει τσακίσει... Βγάζω κάτι κραυγές στα καλά καθούμενα από το κλωτσιδι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Το γλυκουλι, περίεργη στάση βρήκε να βολευτει. Κάνε ότι μπορείς από περπάτημα, ασκήσεις με μπάλα κλπ μέχρι να φτάσεις στην ΠΗΤ και ίσως γυρίσει.

Μέχρι και η γιατρός λέει πως βολευτηκε έτσι και έκατσε!! Προσπαθώ κάθε μέρα να περπατάω όσο περισσότερο μπορώ αλλά ώρες ώρες νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσα!!! Εσύ αυριο θα πας στην κλινική να σε δει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Το ίδιο νιώθουμε νομίζω... Υπομονή άλλες 2 βδομάδες... Κι εμένα σήμερα με έχει τσακίσει... Βγάζω κάτι κραυγές στα καλά καθούμενα από το κλωτσιδι... 

Αυτό με τις κραυγές το κάνω και εγώ και πετάγεται ο άντρας μου επάνω κάθε φορά 😅 του λέω μην φοβάσαι όταν είναι να γεννήσω θα σου πω 😂

Που να βολευτούν και αυτά τα γλυκουλια κάθε κίνηση και ένας πόνος είναι πλέον!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Μέχρι και η γιατρός λέει πως βολευτηκε έτσι και έκατσε!! Προσπαθώ κάθε μέρα να περπατάω όσο περισσότερο μπορώ αλλά ώρες ώρες νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσα!!! Εσύ αυριο θα πας στην κλινική να σε δει?? 

Καλημέρα. Ναι, σε λίγο θα ξεκινήσουμε. Λογικά σήμερα θα γεννήσω. Πάω με βαλίτσα και τα συναφή. Θα σας στείλω όταν έχω χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ναι, σε λίγο θα ξεκινήσουμε. Λογικά σήμερα θα γεννήσω. Πάω με βαλίτσα και τα συναφή. Θα σας στείλω όταν έχω χρόνο.

Καλημέρα!! Άντε κοπέλα μου όλα με το καλό ευχομαι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Η διαδικασία της καισαρικης πως ήταν; Εύκολη; Πονουσες μετά; Πόση ώρα πήρε; Εγώ έχω την Δευτέρα το ραντεβού κ ένα άγχος το έχω όσο να ναι! Πες μας λεπτομέρειες όποτε μπορείς! 

Η διαδικασία της καισαρικής είναι σχετικά εύκολη αν είναι προγραμματισμένη. Από την ώρα που μπαίνεις στο χειρουργείο μέσα σε 1 ώρα έχει τελειώσει. Η αποκατάσταση έρχεται σταδιακά. Το πρώτο 24ωρο είναι λίγο πιο δύσκολο, γιατί έχεις ορό και καθετήρα και δε μπορείς να κινηθείς, μετά όμως που σου τα βγάζουν όλα γίνονται πιο εύκολα. Τώρα που μιλάμε μια ενόχληση την έχω, αλλά περπατάω κανονικά και είμαι απόλυτα λειτουργική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Η διαδικασία της καισαρικής είναι σχετικά εύκολη αν είναι προγραμματισμένη. Από την ώρα που μπαίνεις στο χειρουργείο μέσα σε 1 ώρα έχει τελειώσει. Η αποκατάσταση έρχεται σταδιακά. Το πρώτο 24ωρο είναι λίγο πιο δύσκολο, γιατί έχεις ορό και καθετήρα και δε μπορείς να κινηθείς, μετά όμως που σου τα βγάζουν όλα γίνονται πιο εύκολα. Τώρα που μιλάμε μια ενόχληση την έχω, αλλά περπατάω κανονικά και είμαι απόλυτα λειτουργική. 

Μάλιστα! Αυτό με τον καθετήρα όμως είναι σιγουρο ότι το βάζουν σε όλες; Γτ ρώτησα  γνωστή μου που γέννησε στην κλινική που θα γεννήσω με καισαρική κ μου είπε ότι δν της έβαλαν καθετήρα! Δν θέλω καθόλου τον καθετήρα Γτ φοβάμαι για ουρολοίμωξη μετά! Δν ξέρω θα το συζητήσω κ με τον γιατρό μου. Καλά ορό σίγουρα βάζουν το πρώτο 24ωρο. Οι μικροενοχλήσεις θα υπάρχουν μέχρι να κλείσει καπως η τομή . Το θέμα είναι να μη πονάς πολύ. Το μωρό στο έβαλαν στο στήθος σου για λίγο μόλις γεννήθηκε όπως κάνουν στον φυσιολογικό ; Ποτέ θα βγείτε από το μαιευτήριο; 4 βραδιές δν είναι για καισαρική; Τη θηλάζεις τώρα τη μπεμπα; Κατέβηκε το γάλα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Μάλιστα! Αυτό με τον καθετήρα όμως είναι σιγουρο ότι το βάζουν σε όλες; Γτ ρώτησα  γνωστή μου που γέννησε στην κλινική που θα γεννήσω με καισαρική κ μου είπε ότι δν της έβαλαν καθετήρα! Δν θέλω καθόλου τον καθετήρα Γτ φοβάμαι για ουρολοίμωξη μετά! Δν ξέρω θα το συζητήσω κ με τον γιατρό μου. Καλά ορό σίγουρα βάζουν το πρώτο 24ωρο. Οι μικροενοχλήσεις θα υπάρχουν μέχρι να κλείσει καπως η τομή . Το θέμα είναι να μη πονάς πολύ. Το μωρό στο έβαλαν στο στήθος σου για λίγο μόλις γεννήθηκε όπως κάνουν στον φυσιολογικό ; Ποτέ θα βγείτε από το μαιευτήριο; 4 βραδιές δν είναι για καισαρική; Τη θηλάζεις τώρα τη μπεμπα; Κατέβηκε το γάλα ; 

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου ως προς την καισαρική αλλά μην ακούς και πολλά από τις ιστορίες "τρόμου" σχετικά με την καισαρική...

Φίλη μου γέννησε με καισαρική και είχε γάλα απο την πρώτη μέρα...είδε την μικρή της κατευθείαν ,σηκώθηκε κάποιες ώρες μετά...υπήρχε πόνος αλλα ανεκτός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dioni20 είπε:

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου ως προς την καισαρική αλλά μην ακούς και πολλά από τις ιστορίες "τρόμου" σχετικά με την καισαρική...

Φίλη μου γέννησε με καισαρική και είχε γάλα απο την πρώτη μέρα...είδε την μικρή της κατευθείαν ,σηκώθηκε κάποιες ώρες μετά...υπήρχε πόνος αλλα ανεκτός...

Γενικά δν τη φοβάμαι την καισαρική Γτ από την πρώτη στιγμή καισαρική ήθελα να κάνω κ ήταν επιλογή μου! Ούτε η ανάρρωση μετά με ενοχλεί , το μόνο που δν θέλω είναι να μου βάλουν καθετήρα! Αυτό μόνο . Ξέρω κ γω πολλές περιπτώσεις γυναικών με καισαρική που σηκώθηκαν αμεσως κ δν είχαν πόνους! Απλα ρωταω λεπτομέρειες να έχω μια εικόνα πάνω κάτω. Βέβαια κάθε περίπτωση είναι κ διαφορετική . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2021 at 10:53 ΠΜ, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Γέννησα κι εγώ προχθές, 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51 εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε και οι 2 μια χαρά!

Να σας ζήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ναι, σε λίγο θα ξεκινήσουμε. Λογικά σήμερα θα γεννήσω. Πάω με βαλίτσα και τα συναφή. Θα σας στείλω όταν έχω χρόνο.

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Γενικά δν τη φοβάμαι την καισαρική Γτ από την πρώτη στιγμή καισαρική ήθελα να κάνω κ ήταν επιλογή μου! Ούτε η ανάρρωση μετά με ενοχλεί , το μόνο που δν θέλω είναι να μου βάλουν καθετήρα! Αυτό μόνο . Ξέρω κ γω πολλές περιπτώσεις γυναικών με καισαρική που σηκώθηκαν αμεσως κ δν είχαν πόνους! Απλα ρωταω λεπτομέρειες να έχω μια εικόνα πάνω κάτω. Βέβαια κάθε περίπτωση είναι κ διαφορετική . 

Εχεις συζητήσει με το γιατρό σου αν θα κάνεις ολική νάρκωση ή επισκληριδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα με καισαρική τελικά. Με δοκίμασε με πρόκληση αλλά έκανα παρατεταμένες συσπάσεις, δεν χαλάρωνε η μήτρα και μπήκαμε άρον άρον. 3450 και 52 εκατοστά ο μικρός μου. Μου τον έβαλαν στο στήθος, προσπαθώ να τον θηλάζω και να μην δώσω ξένο. Θα δω πώς θα πάμε. Πονάω αλλά ζητάω παυσίπονα, δεν με έχουν σηκώσει ακόμη. Αυτά για την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια γέννησα με καισαρική τελικά. Με δοκίμασε με πρόκληση αλλά έκανα παρατεταμένες συσπάσεις, δεν χαλάρωνε η μήτρα και μπήκαμε άρον άρον. 3450 και 52 εκατοστά ο μικρός μου. Μου τον έβαλαν στο στήθος, προσπαθώ να τον θηλάζω και να μην δώσω ξένο. Θα δω πώς θα πάμε. Πονάω αλλά ζητάω παυσίπονα, δεν με έχουν σηκώσει ακόμη. Αυτά για την ώρα.

Όλα καλά!!!Να τον χαίρεσαι,να είστε και οι δύο γεροί...να σας ζήσει!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Εχεις συζητήσει με το γιατρό σου αν θα κάνεις ολική νάρκωση ή επισκληριδιο;

Δν το συζήτησα αλλά σε καμία περίπτωση δν κάνω ολική. Επισκληρίδειο θα κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια γέννησα με καισαρική τελικά. Με δοκίμασε με πρόκληση αλλά έκανα παρατεταμένες συσπάσεις, δεν χαλάρωνε η μήτρα και μπήκαμε άρον άρον. 3450 και 52 εκατοστά ο μικρός μου. Μου τον έβαλαν στο στήθος, προσπαθώ να τον θηλάζω και να μην δώσω ξένο. Θα δω πώς θα πάμε. Πονάω αλλά ζητάω παυσίπονα, δεν με έχουν σηκώσει ακόμη. Αυτά για την ώρα.

Να σας ζησει η μπεμπαρος κορίτσι μου! Να είναι τυχερός κ ευλογημένος! Γρήγορη κ καλη ανάρρωση να έχεις! Λογικό  να πονάς Γτ είναι η πρώτη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια γέννησα με καισαρική τελικά. Με δοκίμασε με πρόκληση αλλά έκανα παρατεταμένες συσπάσεις, δεν χαλάρωνε η μήτρα και μπήκαμε άρον άρον. 3450 και 52 εκατοστά ο μικρός μου. Μου τον έβαλαν στο στήθος, προσπαθώ να τον θηλάζω και να μην δώσω ξένο. Θα δω πώς θα πάμε. Πονάω αλλά ζητάω παυσίπονα, δεν με έχουν σηκώσει ακόμη. Αυτά για την ώρα.

Να σας ζήσει κορίτσι μου!! Καλή ανάρρωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Κορίτσια γέννησα με καισαρική τελικά. Με δοκίμασε με πρόκληση αλλά έκανα παρατεταμένες συσπάσεις, δεν χαλάρωνε η μήτρα και μπήκαμε άρον άρον. 3450 και 52 εκατοστά ο μικρός μου. Μου τον έβαλαν στο στήθος, προσπαθώ να τον θηλάζω και να μην δώσω ξένο. Θα δω πώς θα πάμε. Πονάω αλλά ζητάω παυσίπονα, δεν με έχουν σηκώσει ακόμη. Αυτά για την ώρα.

Συγχαρητήρια!Να σου ζήσει κορίτσι μου !Γέρος και καλοτυχος ο μπομπιρακος !καλή ανάρρωση να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Συγχαρητήρια!Να σου ζήσει κορίτσι μου !Γέρος και καλοτυχος ο μπομπιρακος !καλή ανάρρωση να έχεις!

Σ'ευχαριστώ πολύ! Και εσύ σήμερα δεν ήταν να γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Να σας ζησει η μπεμπαρος κορίτσι μου! Να είναι τυχερός κ ευλογημένος! Γρήγορη κ καλη ανάρρωση να έχεις! Λογικό  να πονάς Γτ είναι η πρώτη μέρα. 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Και εσύ με το καλό, πλησιάζει η μεγάλη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! Και εσύ σήμερα δεν ήταν να γεννήσεις;

Ναι σήμερα ήταν πήγα χθες στο νοσοκομείο έκανα τον προεγχειρητικό έκανα εισαγωγή ,αλλά είμαι έξω με άδεια !Θα μπω αύριο πρωί πρωί για να γεννήσω αύριο!Ο γιατρός προτίμησε την αυριανή μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι σήμερα ήταν πήγα χθες στο νοσοκομείο έκανα τον προεγχειρητικό έκανα εισαγωγή ,αλλά είμαι έξω με άδεια !Θα μπω αύριο πρωί πρωί για να γεννήσω αύριο!Ο γιατρός προτίμησε την αυριανή μέρα!

Ααα δν γέννησες τελικά σήμερα κορίτσι μου; Άντε αυριο λοιπόν είναι η μεγάλη μέρα,να πάνε όλα καλά! Στον προεγχειρητικό έλεγχο τι εξετάσεις σου έκαναν; Εγώ θα πάω το Σάββατο το πρωί να τον κανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι σήμερα ήταν πήγα χθες στο νοσοκομείο έκανα τον προεγχειρητικό έκανα εισαγωγή ,αλλά είμαι έξω με άδεια !Θα μπω αύριο πρωί πρωί για να γεννήσω αύριο!Ο γιατρός προτίμησε την αυριανή μέρα!

Με το καλό κορίτσι μου, με έναν πόνο ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...