Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ έχω αλλαξιερα που είναι με αφρολεξ από μέσα.. αν δεν κάνω λάθος θεωρείται σκληρή (που δεν είναι) αυτή γτ υπάρχει κ πιο μαλακή σαν μαξιλάρι φαντάσου..

Ψαλιδάκι έχω ένα από Mothercare κ βούρτσα-χτενα πήρα της NUC.. 

Επίσης είχα πάρει αφρολουτρο, σαμπουάν, κρέμα σώματος, συγκαματος της frezyderm αλλά ή θα τα επιστρέψω αν γίνεται ή δεν θα τα χρησιμοποιήσω γιατί διάβαζα για τα συστατικά τους κ περιέχουν κάποια τα οποία δεν είναι καθόλου καλά.. ήδη παρήγγειλα άλλα προϊόντα που είναι φιλικά κ ακίνδυνα για το δέρμα... Σας το λέω σε περίπτωση που θέλετε να το ψάξετε κι εσείς.. 

Ποιας εταιρείας πήρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Α δεξιά είναι το συκώτι; Εμένα αριστερά με πιάνει.. τι να είναι εκεί άραγε;

Σήμερα εντωμεταξυ όταν σηκώνομαι όρθια νιώθω την κοιλιά μου ότι θα μου πέσει... Πάρα πολύ βαριά την νιώθω.. συμβαίνει και σε εσάς; 

Αριστερά κορίτσι μου είναι η σπλήνα, κ ίσως αυτό να σε ενοχλεί. Κ γω κάποιες φορες ένιωθα κάτι σαν τσίμπημα αριστερά κ έλεγα μήπως ήταν η σπλήνα. Αλλά μετά σταμάτησε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

αν έχει εξόγκωμα εκεί ίσως είναι τα ποδαράκια εγώ έτσι το νιώθω ! Και εγώ έκανα υπέρηχο ξαι τελικά ήταν στομάχι εντερο και ακριβώς από κάτω τα ποδαράκια 

Σε εκείνο το σημείο που με ενοχλεί δεν φτάνει το μωρό. Και είναι σαν μόνιμος πόνος... Δεν φεύγει κι έρχεται... Απλά κάποιες φορές γίνεται πιο έντονος κ άλλες όχι..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Σε εκείνο το σημείο που με ενοχλεί δεν φτάνει το μωρό. Και είναι σαν μόνιμος πόνος... Δεν φεύγει κι έρχεται... Απλά κάποιες φορές γίνεται πιο έντονος κ άλλες όχι..  

κατάλαβα απλά όλα είναι συμπιεσμένο γ αυτό αλλά σίγουρα με τον υπέρηχο θα φανεί ! Ίσως είναι και μυικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ποιας εταιρείας πήρες;

Τα προϊόντα περιποίησης εννοείς; Πήρα της helenvita ένα σαμπουάν-αφρολουτρο κ κρέμα συγκαματος της bepanthol που δεν περιέχει σιλικόνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Αριστερά κορίτσι μου είναι η σπλήνα, κ ίσως αυτό να σε ενοχλεί. Κ γω κάποιες φορες ένιωθα κάτι σαν τσίμπημα αριστερά κ έλεγα μήπως ήταν η σπλήνα. Αλλά μετά σταμάτησε. 

Μάλλον κάτι τέτοιο θα είναι κι εμένα... Άντε να δούμε γτ έχω αγχωθει... Και το θέμα είναι ότι έχω κλείσει από την προηγούμενη βδομάδα ραντεβού για τον υπέρηχο.  Δεν υπήρχε πουθενά νωρίτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Μάλλον κάτι τέτοιο θα είναι κι εμένα... Άντε να δούμε γτ έχω αγχωθει... Και το θέμα είναι ότι έχω κλείσει από την προηγούμενη βδομάδα ραντεβού για τον υπέρηχο.  Δεν υπήρχε πουθενά νωρίτερα..

Όλα καλά να είναι ! Θα πας και θα ηρεμήσεις ! Κορίτσια τα τεντώματα του μωρού σας πονάνε ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Όλα καλά να είναι ! Θα πας και θα ηρεμήσεις ! Κορίτσια τα τεντώματα του μωρού σας πονάνε ;; 

Σ ευχαριστώ πολύ!! Εγώ το νιώθω να κουνάει όλη την ώρα ειδικά από το απόγευμα κ μετά αλλά δε με ενοχλεί... Τα μόνα τεντώματα που με ενοχλούν κάπως είναι όταν γίνονται οι συσπάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τα προϊόντα περιποίησης εννοείς; Πήρα της helenvita ένα σαμπουάν-αφρολουτρο κ κρέμα συγκαματος της bepanthol που δεν περιέχει σιλικόνες... 

Ναι ναι για τα προϊόντα περιποίησης αφού δε θα χρησιμοποιήσεις της frezyderm!σ ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Όλα καλά να είναι ! Θα πας και θα ηρεμήσεις ! Κορίτσια τα τεντώματα του μωρού σας πονάνε ;; 

Ναι εμένα...ενώ είναι μια σταλιά όταν τεντώνετε επειδή είναι με το κεφαλάκι κάτω με πιέζει στον τράχηλο και με τσακίζει...προχθές το βράδυ άλλαξε και θέση και την άκουσα από το πόνο...εκεί που είχε τα ποδαράκια δεξιά τώρα τα έχει αριστερά...🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι εμένα...ενώ είναι μια σταλιά όταν τεντώνετε επειδή είναι με το κεφαλάκι κάτω με πιέζει στον τράχηλο και με τσακίζει...προχθές το βράδυ άλλαξε και θέση και την άκουσα από το πόνο...εκεί που είχε τα ποδαράκια δεξιά τώρα τα έχει αριστερά...🙄🙄🙄

Κορίτσια εμένα με πέθανε σμρ το βράδυ. Κλωτσαγε τόσο μα τόσο δυνατά που δεν μπορούσα ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή να κάτσω. Κατά τις 4 τα ξημερώματα σηκώθηκα και έκανα βόλτες μέσα στο σπίτι και νόμιζα ότι θα μου βγει από το στόμα το μωρό. Τρόμαξα. Δεν έχω ξαναφάει τέτοιες κλωτσιές. Είμαι 36 και 2. Ίσως έχει μεγαλώσει τόσο πολύ που δεν χωράει. Επίσης εκεί δεξιά πάνω που σας έλεγα ότι πονάω με πιάνει και μούδιασμα παράλληλα. Διάβασα ότι εκεί πάνω είναι συκώτι και σκωληκοειδίτιδα. Αγχώθηκα πολύ. Θα δω ο πόνος αν συνεχίσει θα πω στον γιατρό να κάνω υπερηχο. Όσο για αριστερά που λέτε ξέρω ότι είναι παχύ λεπτό έντερο κι στομάχι. Πφφ δεν ξέρω προβλέπεται δύσκολος ο τελευταίος μήνας. Αλλά δεν πειράζει ας είναι γερό δυνατό να με κλωτσαει! Χαλάλι του!! Απλά εύχομαι να μην είναι τπτ με την σκωληκοειδίτιδα αυτός ο πόνος. Το καλό είναι ότι δεν είναι συνέχεια! 

(Να σας ρωτήσω κάτι είμαι νέο μέλος και όταν γράφω ένα μήνυμα το κάνει κρυφό μέχρι να εγκριθεί αυτό μπορεί να πάρει πολλές ώρες και επίσης με αφήνει μέχρι 5 μηνύματα την ημέρα να στείλω. Αυτό γιατί συμβαίνει?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι εμένα...ενώ είναι μια σταλιά όταν τεντώνετε επειδή είναι με το κεφαλάκι κάτω με πιέζει στον τράχηλο και με τσακίζει...προχθές το βράδυ άλλαξε και θέση και την άκουσα από το πόνο...εκεί που είχε τα ποδαράκια δεξιά τώρα τα έχει αριστερά...🙄🙄🙄

Καλημέρα!!!ποσο σε καταλαβαίνω απλά δεν έχουν και χώρο μην νομίζεις!! Κορίτσια άρχισα να διανυω την 37 μου φαίνεται απίστευτο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι εμένα...ενώ είναι μια σταλιά όταν τεντώνετε επειδή είναι με το κεφαλάκι κάτω με πιέζει στον τράχηλο και με τσακίζει...προχθές το βράδυ άλλαξε και θέση και την άκουσα από το πόνο...εκεί που είχε τα ποδαράκια δεξιά τώρα τα έχει αριστερά...🙄🙄🙄

Κι εμένα δεξιά τα έχει... Από αριστερά δεν τα πηγαίνει καθόλου... Πώς έχει στραβοκάτσει έτσι από τη μία μεριά δεν ξέρω... 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα!!!ποσο σε καταλαβαίνω απλά δεν έχουν και χώρο μην νομίζεις!! Κορίτσια άρχισα να διανυω την 37 μου φαίνεται απίστευτο !

Τέλεια!!! Είδες που πήγαν όλα καλά!!!  👏👏👏 Εγώ στην 34η μπαίνω μεθαύριο κ ανυπομονώ να περάσουν οι βδομάδες να βγει... Δε μπορώ άλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ αύριο μπαίνω 36 εβδομάδα η χαρά μου δεν λέγετε φτάνουμε στο τέλος σε λίγο θα τα εχουμε στην αγκαλιά μας

Πήγα έκανα και υπέρηχο είμαστε 2.600 μεγάλωσε η μπουμπού μας

Σε δυο εβδομάδες θα πάμε για καρδιοτοκογράφο πως πέρασε ο καιρός????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια. Χθες πήγαμε στην γιατρό μας και μπήκα στην 37η εβδομάδα. Το μπουμπούκι μου είναι τέλειο, 3.074, όσο τον περίμενα, έχει μια χαρά αμνιακό υγρό, η θέση του του είναι πολύ καλή. Πήραμε δείγμα κολπικού υγρού για στρεπτόκοκκο. Όλα κυλάνε πολύ καλά για την ώρα και αν δεν αλλάξει κάτι πάμε για φυσιολογικό τοκετό 🙏💙 Μου είπε να περπατάω, να κάνω ασκήσεις με μπάλα γυμναστικής γιατί βοηθάνε πολύ και ελεύθερες επαφές.

Στο εν το μεταξύ απορώ πώς καταλαβαίνετε που είναι ακριβώς ποδαράκια κλπ, εγώ εκεί που νόμιζα ότι πετάει πόδι τελικά είναι κωλαρακι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα!!!ποσο σε καταλαβαίνω απλά δεν έχουν και χώρο μην νομίζεις!! Κορίτσια άρχισα να διανυω την 37 μου φαίνεται απίστευτο !

Μπράβο, να έχεις θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά! Εμένα που είναι πιο μεγάλος στα κιλά, μην στεναχωριέσαι μου λέει η γιατρός, μια χαρά χώρο έχει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!πολύ ωραία τα νέα σας είδες @Doritoula11 όλα πήγαν καλά με τη βοήθεια της Παναγίας! @Stardust_83μια χαρά ο μπεμπαρος τελικά δεν έχει τόσα πολλά κιλά όσο σου έλεγαν! Να μας πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πολύ ωραία τα νέα σας είδες @Doritoula11 όλα πήγαν καλά με τη βοήθεια της Παναγίας! @Stardust_83μια χαρά ο μπεμπαρος τελικά δεν έχει τόσα πολλά κιλά όσο σου έλεγαν! Να μας πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος 😀

Εντάξει, απλά είμαστε στα ανώτερα φυσιολογικά όρια και δεν θα είναι μικρό μωράκι. Ας είναι γερό το παιδάκι μου μόνο, αυτό είναι το πιο βασικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Εντάξει, απλά είμαστε στα ανώτερα φυσιολογικά όρια και δεν θα είναι μικρό μωράκι. Ας είναι γερό το παιδάκι μου μόνο, αυτό είναι το πιο βασικό.

Μια χαρά θα είναι!!! Μην ανησυχείς... Εγώ τον δικό μου τον έβγαλα με φυσιολογικο τοκετό 3900 φαντάσου.. δε φοβάσαι να τα πιάσεις κιόλας αν είναι κ μεγαλουτσικα..  😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλημέρα!!!ποσο σε καταλαβαίνω απλά δεν έχουν και χώρο μην νομίζεις!! Κορίτσια άρχισα να διανυω την 37 μου φαίνεται απίστευτο !

Όλα καλά λοιπόν! Μπράβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Να σας ρωτήσω!νιώθετε τα μωράκια σα να έχουν λόξυγκα και αν ναι πόσα συχνά; Εμένα σχεδόν κάθε βράδυ νιώθω ότι έχει!😁

Σχεδόν κάθε μέρα και κάποιες φορές και 2 φορές την ημέρα! Παρατήρησα ότι τον πιάνει λόξυγγας όταν μασάω τσίχλα!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Να σας ρωτήσω!νιώθετε τα μωράκια σα να έχουν λόξυγκα και αν ναι πόσα συχνά; Εμένα σχεδόν κάθε βράδυ νιώθω ότι έχει!😁

Εμένα η δικιά μου έχει συχνά πάντως... 2-3 φορές τη μέρα το λιγότερο τη νιώθω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Σχεδόν κάθε μέρα και κάποιες φορές και 2 φορές την ημέρα! Παρατήρησα ότι τον πιάνει λόξυγγας όταν μασάω τσίχλα!😅

Πού νιώθετε τον λόξυγκα βρε κορίτσια; Εκεί που είναι το κεφαλάκι ή η κοιλίτσα τους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...