Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Πωωωω δεν ξέρω πως θα την παλέψω, εμείς ψάχνουμε σπίτι απελπιστικά, είχαμε βρει είχαμε κάνει και συμβολική και εντοπίσαμε ότι το σπίτι έχει πρόβλημα υγρασίας και το ακυρώσαμε 😢😢 τώρα μένουμε σε μια γκαρσονιέρα πάνω από τα πεθερικά  μου που δεν έχουμε ενοίκιο είναι δικό μας αλλά δεν χωράμε με τίποτα!! 

Με έχει πιάσει ένα άγχος ότι δεν θα βρούμε ποτέ σπίτι 😪

Υπομονή... έτσι κι αλλιώς τον πρώτο χρόνο, καλό είναι να έχεις μαζί το μωράκι... ίσως βρεθεί κάτι σε αυτό το διάστημα.... κι για εμάς ελπίζω τι ίδιο... είμαστε σε οικισμό και πρέπει να κάνεις αίτηση για άλλο σπίτι,  κάναμε αίτηση αλλά μας είπαν μετά τον Φλεβάρη... άλλη επιλογή είναι το δίπλα χωριό αλλά κι εκεί δεν βρήκαμε κάτι να μας κάνει, μιας και έχουμε σκύλο και χρειαζόμαστε οπωσδήποτε αυλή και 3 υπνοδωμάτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Anna Tsak είπε:

Έχω μόνο μια μέρα ουσιαστικά ελεύθερη και προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ περισσότερο, δυστυχώς δεν έχω καμία βοήθεια 😔 περιμένω τέλος του μήνα να έρθει η αδερφή μου εστω δυο δουλίτσες θα μου τις κάνει!! 

ΑΑ και εμένα μου το πρότειναν αυτό για δώρο αλλά νομίζω πως δεν θα χωράει ουτε στο μπάνιο μας 😂 οπότε τώρα ψάχνω και μπανιερό. 

Το shcnuggle πήρα εγώ που λέει μέχρι 12 μηνών. Μικρό είναι και αποθηκεύεται εύκολα,  εγώ το κρέμασα σε ένα γαντζακι πάνω από τη μπανιερα γιατί και το μπάνιο μας είναι μικροσκοπικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Έχω μόνο μια μέρα ουσιαστικά ελεύθερη και προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ περισσότερο, δυστυχώς δεν έχω καμία βοήθεια 😔 περιμένω τέλος του μήνα να έρθει η αδερφή μου εστω δυο δουλίτσες θα μου τις κάνει!! 

ΑΑ και εμένα μου το πρότειναν αυτό για δώρο αλλά νομίζω πως δεν θα χωράει ουτε στο μπάνιο μας 😂 οπότε τώρα ψάχνω και μπανιερό. 

Μισό λεπτό. Καταρχάς μήπως θα έπρεπε να σταματήσεις να δουλεύεις αφού θα μπεις σε λίγο στον μήνα σου;

Τα πεθερικά σου αφού μένουν από κάτω δεν μπορούν να σε βοηθήσουν;

Όσο για το θέμα του σπιτιού μην σε πιάνει πανικός. Κοίτα να γεννήσεις με το καλό και ψάχνοντας σίγουρα κάτι θα βρείτε.

@annoula1987ωραίο το snuggle αλλά πανάκριβο. Αν και πάρεις και βάση ειδικά διπλή τιμή. Αλλά αν σε βολεύει οκ. Να μας πεις εντυπώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Μισό λεπτό. Καταρχάς μήπως θα έπρεπε να σταματήσεις να δουλεύεις αφού θα μπεις σε λίγο στον μήνα σου;

Τα πεθερικά σου αφού μένουν από κάτω δεν μπορούν να σε βοηθήσουν;

Όσο για το θέμα του σπιτιού μην σε πιάνει πανικός. Κοίτα να γεννήσεις με το καλό και ψάχνοντας σίγουρα κάτι θα βρείτε.

@annoula1987ωραίο το snuggle αλλά πανάκριβο. Αν και πάρεις και βάση ειδικά διπλή τιμή. Αλλά αν σε βολεύει οκ. Να μας πεις εντυπώσεις.

38 ευρώ νομίζω το βρήκα,  έχω το πλυντήριο στο μπάνιο, οπότε θα το βάζω εκεί ή αν χρειαστεί, στο τραπέζι που τρώμε, οπότε το πήρα χωρίς τη βάση.  Άκουσα πολύ καλά σχόλια, άντε να δούμε... στον πρώτο μου ειχα πάρει αυτό που μπαίνει πάνω στη μπανιέρα αλλά πρέπει να σκύβεις αρκετά και δεν έχω χώρο να βάλω ένα σκαμπό να κάτσω για να μην σκύβω..  θα σας πω μόλις το δοκιμάσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ είμαι ακόμα πολύ πίσω στις ετοιμασίες...Σχεδόν όλα τα πράγματα για το μωρό θα μας τα δώσουν, αλλά πρέπει να τα συγκεντρώσω και να τα καθαρίσω, επίσης να αδειάσω τις ντουλάπες στο δωμάτιό της για να μπουν τα ρουχαλάκια της, να παραγγείλω στρώμα για την κούνια κτλ. κτλ. Στο μήνα μου μπαίνω στο τέλος της εβδομάδας και αν πάνε όλα σύμφωνα με τις προβλέψεις, θα γεννήσω γύρω στις 6 με 8 Νοέμβρη...

Θα πας προγραμματισμένα με καισαρική ε;και εγώ με καισαρική και μάλλον για 9 με 12 λέμε!να πάνε όλα καλά μέχρι τότε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Με έχει πιάσει ένας άγχος και ένας φόβος ότι θα γεννήσω πριν την ώρα μου (δεν ξέρω γιατί) και επειδή δεν έχω βοήθεια προσπαθώ  να τα κάνω όλα και μόνο το ΣΚ μου μένει γιατί όλη την εβδομάδα δουλεύω κιόλας 🥺🥺

Σε καταλαβαίνω και εμείς όλα μόνοι μας τα κάνουμε δεν έχουμε κανέναν κοντα ευτυχώς έχω τον άντρα μου που είναι το στήριγμα μου σ ολα!η μητέρα μου που θα με βοηθούσε είναι Αθήνα και προτιμώ να έρθει μετά που θα γεννήσω να μας βοηθήσει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Εγω έχω μόνο κάτι συσπασεις που κ που χωρίς πόνο . Από ετοιμασιες ευτυχως δν μου έμειναν πολλά κ τα βασικα τα έχω ήδη ετοιμα. Κ γω πήρα να μου φέρουν τα χάλια αλλά το ένα δν το είχαν έτοιμο κ θα ξανά πάρω κ αυτή τη βδομάδα να τους πω να μου τα φέρουν οπωσδήποτε. 

Ευτυχως που πλυναμε τα ρούχα γιατί χάλασε και ο καιρός με τις βροχές σε θα στέγνωναν!Ναι έχε τα σπίτι και τα βάζεις με την ευκαιρία σου!Αν όλα πάνε καλά όπως είπα θα τα στρώσω τ άλλο σκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Θα πας προγραμματισμένα με καισαρική ε;και εγώ με καισαρική και μάλλον για 9 με 12 λέμε!να πάνε όλα καλά μέχρι τότε 🙏

Εγώ ναι, προγραμματισμένα, αν πάνε όλα καλά μέχρι τότε, στην 39η εβδομάδα. Εσύ για ποιο λόγο καισαρική, αν  επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ ναι, προγραμματισμένα, αν πάνε όλα καλά μέχρι τότε, στην 39η εβδομάδα. Εσύ για ποιο λόγο καισαρική, αν  επιτρέπεται; 

Στο doppler εντοπίσαμε στο κάτω άκρο του πλακούντα μια περιοχή με αίμα!μου συνέστησε η εμβρυομητρικος επανεξέταση την 36 βδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Ναι, το έχω ξαναγράψει. Υποχρεωτικά λόγω χειρουργείου που είχα κάνει το 2015 για την αφαίρεση ινομυώματος από τον πυθμένα της μήτρας που σημαίνει ότι ο φυσιολογικός τοκετός έχει ένα ρίσκο στην περίπτωσή μου, διότι η μήτρα μου μπορεί να μην αντέξει τις συσπάσεις... Τσεκαρισμένο από πολλούς γιατρούς αυτό...Αν δεν υπήρχε αυτό, μάλλον θα πήγαιναμε μέχρι τέλους, το ίδιο λέει και ο γυναικολόγος μου και ο εμβρυομητρικός...

Με συγχωρείς, δεν το θυμόμουν. Ότι είναι καλύτερο για σένα θα κάνεις, εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Θα πας προγραμματισμένα με καισαρική ε;και εγώ με καισαρική και μάλλον για 9 με 12 λέμε!να πάνε όλα καλά μέχρι τότε 🙏

Και εσύ καισαρική  κορίτσι; Εμένα δεν μου έχει πει κάτι σίγουρα αλλά προς τα εκεί με κόβω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Και εσύ καισαρική  κορίτσι; Εμένα δεν μου έχει πει κάτι σίγουρα αλλά προς τα εκεί με κόβω......

Ναι και έχω τους ενδοιασμούς μου τους φόβους μου αλλά αν πρέπει δεν το συζητώ!ούτε εμένα σίγουρα αλλά αυτό το προαίσθημα έχω δυστυχώς!😞😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Μισό λεπτό. Καταρχάς μήπως θα έπρεπε να σταματήσεις να δουλεύεις αφού θα μπεις σε λίγο στον μήνα σου;

Τα πεθερικά σου αφού μένουν από κάτω δεν μπορούν να σε βοηθήσουν;

Όσο για το θέμα του σπιτιού μην σε πιάνει πανικός. Κοίτα να γεννήσεις με το καλό και ψάχνοντας σίγουρα κάτι θα βρείτε.

@annoula1987ωραίο το snuggle αλλά πανάκριβο. Αν και πάρεις και βάση ειδικά διπλή τιμή. Αλλά αν σε βολεύει οκ. Να μας πεις εντυπώσεις.

Η δουλειά είναι δική μας είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες οπότε προσπαθώ να τελειώσω όλες μου τις εκκρεμότητες πριν μπω στον μήνα μου, γιατί μετά δεν θα μπορώ να πηγαίνω! 

Με την πεθερά μου δεν έχουμε και τις καλύτερες σχέσεις δυστυχώς και είναι της άποψης ότι δεν χρειαζόμαστε βοήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Με συγχωρείς, δεν το θυμόμουν. Ότι είναι καλύτερο για σένα θα κάνεις, εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Καλέ σιγά, δεν πειράζει! Το είχα γράψει σε μία κοπέλα που της είχαν πει για καισαρική και το είχε πάρει πολύ κατάκαρδα....Δε θυμάμαι ποια ήταν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Η δουλειά είναι δική μας είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες οπότε προσπαθώ να τελειώσω όλες μου τις εκκρεμότητες πριν μπω στον μήνα μου, γιατί μετά δεν θα μπορώ να πηγαίνω! 

Με την πεθερά μου δεν έχουμε και τις καλύτερες σχέσεις δυστυχώς και είναι της άποψης ότι δεν χρειαζόμαστε βοήθεια! 

Δεν θα το σχολιάσω. Μπορεί να έχω διαφορετικές απόψεις με τα πεθερικά μου, η συμβίωση στην ίδια αυλή δεν είναι πάντα εύκολη, αλλά με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και δεν μπορώ να μην το αναγνωρίσω. 

Υπομονή κορίτσι, αφού είναι έτσι τα πράγματα ότι μπορείς μόνη σου αλλά με το μαλακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @troia @Lenia1983 Κ γω μπορεί να κάνω καισαρική κ πιο πολύ από δική μου επιλογή . Ο γιατρος μου λέει φυσιολογικα αλλά εγώ να σας πω την αλήθεια φοβάμαι πιο πολύ κ για τα θέματα υγείας που έχω.Καλύτερα να πάω ελεγχόμενα κ με περισσότερη ασφάλεια. Δν έγινε κ κάτι αν γεννήσουμε με καισαρική ειδικά όταν υπάρχουν λόγοι .Εγώ όπως είπα το προτιμώ!Τις ίδιες ημερομηνίες θα γεννήσω κ γω μάλλον από 3-10 Νοεμβρίου με το καλό . 
@Stardust_83 Κ σύ με το διαβήτη κυησης κ το ότι είναι μεγαλόσωμο το μωρό μπορεί να πας κ για καισαρική. Προγραμματισμένα θα πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @troia @Lenia1983 Κ γω μπορεί να κάνω καισαρική κ πιο πολύ από δική μου επιλογή . Ο γιατρος μου λέει φυσιολογικα αλλά εγώ να σας πω την αλήθεια φοβάμαι πιο πολύ κ για τα θέματα υγείας που έχω.Καλύτερα να πάω ελεγχόμενα κ με περισσότερη ασφάλεια. Δν έγινε κ κάτι αν γεννήσουμε με καισαρική ειδικά όταν υπάρχουν λόγοι .Εγώ όπως είπα το προτιμώ!Τις ίδιες ημερομηνίες θα γεννήσω κ γω μάλλον από 3-10 Νοεμβρίου με το καλό . 
@Stardust_83 Κ σύ με το διαβήτη κυησης κ το ότι είναι μεγαλόσωμο το μωρό μπορεί να πας κ για καισαρική. Προγραμματισμένα θα πας; 

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ εκείνη την εβδομάδα γεννάω λογικά! Ενώ έχω μια τέλεια εγκυμοσύνη και χωρίς κανένα θέμα υγείας ο γιατρός μου γυροφερνει πολύ την καισαρική και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι! Θέλω προφανώς να γεννήσω φυσιολογικα. Κ την τελευταία φορά που με είδε άρχισε να μου λέει ότι επειδή είμαι λεπτοκαμωμένη (1.58 ύψος και 59 κιλά αυτή τη στιγμή, δλδ από 49 πήγα 59 στην εγκυμοσύνη) μπορεί λέει να μην βγει το μωρό και δεν θέλει να μου το τραβήξει με βεντούζα ούτε να με έχει 10 ώρες να γεννάω και ότι αν δούμε ότι ζοριζεσαι να πάμε καισαρική. Κ μου έκοψε τα φτερά σαν να λέμε. Και προφανώς με φόβισε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kokaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ εκείνη την εβδομάδα γεννάω λογικά! Ενώ έχω μια τέλεια εγκυμοσύνη και χωρίς κανένα θέμα υγείας ο γιατρός μου γυροφερνει πολύ την καισαρική και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι! Θέλω προφανώς να γεννήσω φυσιολογικα. Κ την τελευταία φορά που με είδε άρχισε να μου λέει ότι επειδή είμαι λεπτοκαμωμένη (1.58 ύψος και 59 κιλά αυτή τη στιγμή, δλδ από 49 πήγα 59 στην εγκυμοσύνη) μπορεί λέει να μην βγει το μωρό και δεν θέλει να μου το τραβήξει με βεντούζα ούτε να με έχει 10 ώρες να γεννάω και ότι αν δούμε ότι ζοριζεσαι να πάμε καισαρική. Κ μου έκοψε τα φτερά σαν να λέμε. Και προφανώς με φόβισε 

Άλλαξε γιατρό κι ας είναι τελευταία στιγμή! Γέννησα φυσιολογικά μέσα σε 4 ώρες τον πρώτο μου γιο με ύψος 1,56 και 53 κιλά στον τελευταίο μήνα εγκυμοσύνης! Τι βλακειες είναι αυτές? Άλλο να υπάρχει ιατρικός λόγος κι άλλο τώρα αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Άλλαξε γιατρό κι ας είναι τελευταία στιγμή! Γέννησα φυσιολογικά μέσα σε 4 ώρες τον πρώτο μου γιο με ύψος 1,56 και 53 κιλά στον τελευταίο μήνα εγκυμοσύνης! Τι βλακειες είναι αυτές? Άλλο να υπάρχει ιατρικός λόγος κι άλλο τώρα αυτό! 

Έχεις δίκιο! Αυτό πρέπει να κάνω! Αλλά στον 9ο μήνα ποιος θα με αναλάβει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ εκείνη την εβδομάδα γεννάω λογικά! Ενώ έχω μια τέλεια εγκυμοσύνη και χωρίς κανένα θέμα υγείας ο γιατρός μου γυροφερνει πολύ την καισαρική και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι! Θέλω προφανώς να γεννήσω φυσιολογικα. Κ την τελευταία φορά που με είδε άρχισε να μου λέει ότι επειδή είμαι λεπτοκαμωμένη (1.58 ύψος και 59 κιλά αυτή τη στιγμή, δλδ από 49 πήγα 59 στην εγκυμοσύνη) μπορεί λέει να μην βγει το μωρό και δεν θέλει να μου το τραβήξει με βεντούζα ούτε να με έχει 10 ώρες να γεννάω και ότι αν δούμε ότι ζοριζεσαι να πάμε καισαρική. Κ μου έκοψε τα φτερά σαν να λέμε. Και προφανώς με φόβισε 

Καλημέρα κορίτσι μου. Έχουμε ίδιο ακριβώς ύψος κ ίδια κιλά. Κ γω ακριβώς επειδή είμαι κ μικροκαμωμένη κ στενή γενικά φοβάμαι ότι δν θα τα καταφέρω φυσιολογικα ,επειδή κ το μωρό είναι μεγάλο κ για άλλους λόγους υγείας . Γι αυτό θέλω να πάω με καισαρική. Γτ όντως μπορεί να πάρει πολλές ωρες να βγει το μωρό. Όμως από τη στιγμή που δν έχεις αλλά θέματα υγείας κ είναι καλή η εγκυμοσυνη σου μπορείς να δοκιμάσεις φυσιολογικα κ αν σε περίπτωση που ζορίζεται το μωρό να βγει μόνο τοτε  αναγκαστικά κάνεις καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @troia @Lenia1983 Κ γω μπορεί να κάνω καισαρική κ πιο πολύ από δική μου επιλογή . Ο γιατρος μου λέει φυσιολογικα αλλά εγώ να σας πω την αλήθεια φοβάμαι πιο πολύ κ για τα θέματα υγείας που έχω.Καλύτερα να πάω ελεγχόμενα κ με περισσότερη ασφάλεια. Δν έγινε κ κάτι αν γεννήσουμε με καισαρική ειδικά όταν υπάρχουν λόγοι .Εγώ όπως είπα το προτιμώ!Τις ίδιες ημερομηνίες θα γεννήσω κ γω μάλλον από 3-10 Νοεμβρίου με το καλό . 
@Stardust_83 Κ σύ με το διαβήτη κυησης κ το ότι είναι μεγαλόσωμο το μωρό μπορεί να πας κ για καισαρική. Προγραμματισμένα θα πας; 

Καλημέρα. Ούτε ξέρω πώς θα πάω, φυσιολογικά ή με καισαρική..... Πέμπτη έχω ραντεβού να δούμε τι θα μου πει...και εγώ 1.56-57 ύψος έχω και 64 κιλά. Από σήμερα κόβω και το μαγνήσιο και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κ εγώ εκείνη την εβδομάδα γεννάω λογικά! Ενώ έχω μια τέλεια εγκυμοσύνη και χωρίς κανένα θέμα υγείας ο γιατρός μου γυροφερνει πολύ την καισαρική και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι! Θέλω προφανώς να γεννήσω φυσιολογικα. Κ την τελευταία φορά που με είδε άρχισε να μου λέει ότι επειδή είμαι λεπτοκαμωμένη (1.58 ύψος και 59 κιλά αυτή τη στιγμή, δλδ από 49 πήγα 59 στην εγκυμοσύνη) μπορεί λέει να μην βγει το μωρό και δεν θέλει να μου το τραβήξει με βεντούζα ούτε να με έχει 10 ώρες να γεννάω και ότι αν δούμε ότι ζοριζεσαι να πάμε καισαρική. Κ μου έκοψε τα φτερά σαν να λέμε. Και προφανώς με φόβισε 

Κορίτσι μου με το καλό!πάρε μια δεύτερη γνώμη αφού δε σε καλύπτει ο γιατρός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...

Εγώ έχω να πω φυσιολογικά ή με καισαρική,θέμα υγείας ή επιλογή το ζητούμενο είναι ένα...Να φέρουμε στο κόσμο υγιή μωρά!!!

Αν δεν εμπιστεύεστε τον γιατρό σας ή αν σας πιέζει για κάτι που δεν θέλετε χωρίς λόγο αλλάξτε γιατρό!!!

Από ετοιμασίες κι εμείς κοντεύουμε...καθυστερώ λίγο το στρώσιμο γιατί κι εμένα μου φαινεται νωρίς...

Τα πράγματα του μωρού είναι έτοιμα αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα το καρότσι και το στρώμα...ωστόσο έχω και το λίκνο οπότε δεν με ανησυχεί πολύ αυτό!!

Βαλίτσα θα φτιάξω από βδομάδα...άλλωστε εγώ πρώτα ο Θεός είμαι τέλος Νοέμβρη...όλα καλά θα πάνε για όλες μας ...

Επίσης σε καταλαβαίνω @annatsakγιατί κι εμείς είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες και τρέχουμε τώρα να κάνουμε Χριστουγεννιάτικα γιατί μετά με το μωρό δεν θα μπορούμε...υπομονή και να ξεκουράζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ούτε ξέρω πώς θα πάω, φυσιολογικά ή με καισαρική..... Πέμπτη έχω ραντεβού να δούμε τι θα μου πει...και εγώ 1.56-57 ύψος έχω και 64 κιλά. Από σήμερα κόβω και το μαγνήσιο και ο Θεός βοηθός.

Μπήκες 36η βδομάδα δλδ κ κόβεις μαγνησιο. Άντε να δούμε τι θα γίνει κ γω την Τετάρτη έχω γιατρό κ θα συζητήσω μαζί του για τον τοκετό. Με τις μετρήσεις ζαχαρου πως τα πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Μπήκες 36η βδομάδα δλδ κ κόβεις μαγνησιο. Άντε να δούμε τι θα γίνει κ γω την Τετάρτη έχω γιατρό κ θα συζητήσω μαζί του για τον τοκετό. Με τις μετρήσεις ζαχαρου πως τα πας; 

Μπήκα από την Πέμπτη, 11 αλλάζει ο μήνας μου. Πολύ καλά, την περασμένη εβδομάδα που έστειλα μετρήσεις στον διαβητολογο μου είπε ότι είναι άριστες. Τρώω που και που κανένα γλυκάκι, αλλά μικρό και όχι κάθε μέρα. Ελπίζω και η γιατρός μου να είναι ικανοποιημένη και να μην έχει θέμα το μωρό μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...