Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, και εγώ έχω θέμα με τον χώρο, έχω αδειάσει ε α ραφι από την ντουλάπα μου και τα τακτοποιησα εκεί μέχρι να έρθουν τα έπιπλα!! Λίκνο δεν τ πήραμε ακόμα είμαι ανάμεσα σε δυο λαό δεν έχω αποφασίσει 😂

Ρουχαλάκια και εμένα λίγα μου φαίνονται να σου πω την αλήθεια αλλά ολοι μου είπαν να μην παρω υπερβολικά γιατί συνέχεια ένα πληντυριο θα μπαίνει το πολυ πολύ πλεον κάνουμεια παραγγελία και έρχονται

Άσε εμένα είναι να μου τη φέρει ο κουνιαδος μου την ντουλάπα κ την κούνια κ όλο από βδομάδα σε βδομάδα το πάει γτ έχει πέσει δουλειά κ τα πήρα στο κρανίο Γτ έχω 3 μήνες που τους είπα ότι τα θέλω τελη Σεπτέμβρη. Είπα τον άντρα μου να τον ζορίσει κ μέσα στη βδομάδα να έρθει. Σε λίγες μερες θα μπω στο μήνα μου κ δν θέλω να έχω καμία δουλειά να κάνω.
Κ γω αυτό σκέφτηκα να μη πάρω πολλά ρουχαλάκια κ δν τα χρησιμοποιήσω κ αν χρειαστεί το οτιδήποτε το παραγγέλνω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Άσε εμένα είναι να μου τη φέρει ο κουνιαδος μου την ντουλάπα κ την κούνια κ όλο από βδομάδα σε βδομάδα το πάει γτ έχει πέσει δουλειά κ τα πήρα στο κρανίο Γτ έχω 3 μήνες που τους είπα ότι τα θέλω τελη Σεπτέμβρη. Είπα τον άντρα μου να τον ζορίσει κ μέσα στη βδομάδα να έρθει. Σε λίγες μερες θα μπω στο μήνα μου κ δν θέλω να έχω καμία δουλειά να κάνω.
Κ γω αυτό σκέφτηκα να μη πάρω πολλά ρουχαλάκια κ δν τα χρησιμοποιήσω κ αν χρειαστεί το οτιδήποτε το παραγγέλνω . 

Είναι κρίμα μετά να μένουν αχρησιμοποίητα, και στο λέω εγώ που αν με άφηναν θα είχα ψωνίσει ρούχα μέχρι το δημοτικό 😂😂😂 αλλά χειμώνας θα είναι δεν θα πολύ βγαίνουμε κιόλας οπότε δεν χρειάζεται να γεμίσουμε πράγματα!!! Τώρα το μόνο που θέλω είναι αν βρω έτσι κάτι να της φορέσω όταν βγούμε από την κλινική!! Αλλιώς ένα από τα φορμακια που ήδη πήραμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Είναι κρίμα μετά να μένουν αχρησιμοποίητα, και στο λέω εγώ που αν με άφηναν θα είχα ψωνίσει ρούχα μέχρι το δημοτικό 😂😂😂 αλλά χειμώνας θα είναι δεν θα πολύ βγαίνουμε κιόλας οπότε δεν χρειάζεται να γεμίσουμε πράγματα!!! Τώρα το μόνο που θέλω είναι αν βρω έτσι κάτι να της φορέσω όταν βγούμε από την κλινική!! Αλλιώς ένα από τα φορμακια που ήδη πήραμε!! 

Εγώ πήρα ένα σετακι για όταν βγούμε από την κλινική που έχει το κοντομάνικο  ζιπουνακι ,το φορμάκι ,καπελάκι, σαλιαρα κ γαντακια ,εβαλα κ ένα ζακετακι κ μια κουβερτούλα φλις αν κάνει κρύο, τα έπλυνα κ τα έχω βάλει στη βαλίτσα. Την έχω ηδη έτοιμη την βαλίτσα μη τρέχω τελευταία στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Άσε εμένα είναι να μου τη φέρει ο κουνιαδος μου την ντουλάπα κ την κούνια κ όλο από βδομάδα σε βδομάδα το πάει γτ έχει πέσει δουλειά κ τα πήρα στο κρανίο Γτ έχω 3 μήνες που τους είπα ότι τα θέλω τελη Σεπτέμβρη. Είπα τον άντρα μου να τον ζορίσει κ μέσα στη βδομάδα να έρθει. Σε λίγες μερες θα μπω στο μήνα μου κ δν θέλω να έχω καμία δουλειά να κάνω.
Κ γω αυτό σκέφτηκα να μη πάρω πολλά ρουχαλάκια κ δν τα χρησιμοποιήσω κ αν χρειαστεί το οτιδήποτε το παραγγέλνω . 

Κάτι μου θυμίζει αυτό, περιμένω από τον μελλοντικό κουμπάρο και γείτονα ένα σύνθετο από τον Φεβρουάριο 😂😤

Σετάκια τέτοια που λες έχω δύο, ένα μου πήρε η αδερφή μου και ένα η πεθερά μου, θα δω ποιο θα του βάλω.

Βαλίτσα δεν έχω κάνει, αύριο θα στρώσω χαλιά πρώτα ο Θεός και από Δευτέρα θα κάνω βαλίτσα. Είναι το μόνο που δεν με αγχωνει γιατί ξέρω τι θα πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε,πως πάτε από συμπτώματα;εγώ σήμερα έχω πονακια στη μέση περισσότερα απ' κάθε άλλη μέρα και με έχουν ανησυχήσει!και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές θέλω να φτιάξω βαλίτσα και να στρώσουμε το σπίτι,αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα!Αλήθεια πως πάτε από προετοιμασίες;Στις 17 εγώ μπαίνω στο μήνα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε,πως πάτε από συμπτώματα;εγώ σήμερα έχω πονακια στη μέση περισσότερα απ' κάθε άλλη μέρα και με έχουν ανησυχήσει!και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές θέλω να φτιάξω βαλίτσα και να στρώσουμε το σπίτι,αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα!Αλήθεια πως πάτε από προετοιμασίες;Στις 17 εγώ μπαίνω στο μήνα μου!

Καλησπέρα !!!!εγω σήμερα έχω σφάχτες χαμηλά αύριο έχω γυναικολόγο με το καλό δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση έχω μπει στον μήνα μου !κοιμαμαι με πονάκια αλλά ξυπνάω εντάξει ! Ήρθε η αδερφή μου και σήμερα κλείσαμε και την βαλίτσα ! Ταιριάζαμε ξαι το δωμάτιο των παιδιών σχεδόν όλα είναι έτοιμα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα !!!!εγω σήμερα έχω σφάχτες χαμηλά αύριο έχω γυναικολόγο με το καλό δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση έχω μπει στον μήνα μου !κοιμαμαι με πονάκια αλλά ξυπνάω εντάξει ! Ήρθε η αδερφή μου και σήμερα κλείσαμε και την βαλίτσα ! Ταιριάζαμε ξαι το δωμάτιο των παιδιών σχεδόν όλα είναι έτοιμα ! 

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ αύριο μπαίνω στον μήνα μου. Μην ανησυχείς, να είσαι ήρεμη. Αφού τα έχεις και όλα έτοιμα είσαι μία χαρά. Τις τελευταίες μέρες νιώθω έντονα το ποδαράκι του μικρού μου και τρελαίνομαι 🥰 Πάντως πολύ ανάμεικτα συναισθήματα, αγωνία, άγχος, χαρά, προσμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε,πως πάτε από συμπτώματα;εγώ σήμερα έχω πονακια στη μέση περισσότερα απ' κάθε άλλη μέρα και με έχουν ανησυχήσει!και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές θέλω να φτιάξω βαλίτσα και να στρώσουμε το σπίτι,αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα!Αλήθεια πως πάτε από προετοιμασίες;Στις 17 εγώ μπαίνω στο μήνα μου!

Εμείς στρωσαμε,  έχω έτοιμη τη βαλίτσα,  έτοιμα τα πρώτα ρουχαλάκια και αναμένουμε!! Έχω ελαφρά πονακια περιόδου που και που και με πιάνει και καμιά συσπασούλα όταν κάνω δουλειές ή περπατάω... νιώθω πιο ήρεμη να τα έχω όλα έτοιμα αφού ποτέ δεν ξέρεις, πότε θα αποφασίσει το νινί να έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Εμείς στρωσαμε,  έχω έτοιμη τη βαλίτσα,  έτοιμα τα πρώτα ρουχαλάκια και αναμένουμε!! Έχω ελαφρά πονακια περιόδου που και που και με πιάνει και καμιά συσπασούλα όταν κάνω δουλειές ή περπατάω... νιώθω πιο ήρεμη να τα έχω όλα έτοιμα αφού ποτέ δεν ξέρεις, πότε θα αποφασίσει το νινί να έρθει!

Κορίτσια μ έτοιμες δηλαδή δόξα τον θεό όλα καλά θα πάνε !! Ανυπομονώ και έχω και άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα !!!!εγω σήμερα έχω σφάχτες χαμηλά αύριο έχω γυναικολόγο με το καλό δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση έχω μπει στον μήνα μου !κοιμαμαι με πονάκια αλλά ξυπνάω εντάξει ! Ήρθε η αδερφή μου και σήμερα κλείσαμε και την βαλίτσα ! Ταιριάζαμε ξαι το δωμάτιο των παιδιών σχεδόν όλα είναι έτοιμα ! 

Ωραια οπότε είσαι έτοιμη θα σου πει ο γιατρός και φυσικά ότι πει το μωράκι!πλησίαζει η ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Εμείς στρωσαμε,  έχω έτοιμη τη βαλίτσα,  έτοιμα τα πρώτα ρουχαλάκια και αναμένουμε!! Έχω ελαφρά πονακια περιόδου που και που και με πιάνει και καμιά συσπασούλα όταν κάνω δουλειές ή περπατάω... νιώθω πιο ήρεμη να τα έχω όλα έτοιμα αφού ποτέ δεν ξέρεις, πότε θα αποφασίσει το νινί να έρθει!

Και εγώ θέλω αλλά μου φαίνεται πολύ νωρίς αλλά θα το κάνουμε μέσα στη βδομάδα!!έχω και εγώ τέτοια πονακια αλλά μου φαίνεται πολύ νωρίς!!την Τετάρτη μπαίνω στην 35w την τρίτη έχω γιατρό να δούμε πως πάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε,πως πάτε από συμπτώματα;εγώ σήμερα έχω πονακια στη μέση περισσότερα απ' κάθε άλλη μέρα και με έχουν ανησυχήσει!και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές θέλω να φτιάξω βαλίτσα και να στρώσουμε το σπίτι,αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα!Αλήθεια πως πάτε από προετοιμασίες;Στις 17 εγώ μπαίνω στο μήνα μου

Από συμπτώματα τίποτα ακόμη.... βέβαια δεν έχω κόψει το μαγνήσιο, δεν ξέρω αν παίζει και αυτό τον ρόλο του. Σήμερα στρώσαμε χαλιά εμείς. Ο καιρός άλλαξε πολύ, έχει τρεις μέρες ανάβουμε θέρμανση. Εδώ που είμαι ο καιρός κρυώνει πιο γρήγορα αν και είμαστε στον κάμπο. Σε γενικές γραμμές όλοι μέχρι 26/10 στρώνουν πάντως. Άσε που ήταν ευκαιρία γιατί μόλις ανοίξει ο καιρός ο άντρας μου θα βγει στην δουλειά και δεν θα είχε χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Από συμπτώματα τίποτα ακόμη.... βέβαια δεν έχω κόψει το μαγνήσιο, δεν ξέρω αν παίζει και αυτό τον ρόλο του. Σήμερα στρώσαμε χαλιά εμείς. Ο καιρός άλλαξε πολύ, έχει τρεις μέρες ανάβουμε θέρμανση. Εδώ που είμαι ο καιρός κρυώνει πιο γρήγορα αν και είμαστε στον κάμπο. Σε γενικές γραμμές όλοι μέχρι 26/10 στρώνουν πάντως. Άσε που ήταν ευκαιρία γιατί μόλις ανοίξει ο καιρός ο άντρας μου θα βγει στην δουλειά και δεν θα είχε χρόνο.

Και εμένα σήμερα με ενοχλεί η μέση και δεν έκανα και δουλειές να πω ότι κουράστηκα!παίρνω και εγώ ακόμη μαγνήσιο!και εμείς λέγαμε να στρώσουμε προς το τέλος αλλά επειδή δε ξέρουμε τι γίνεται και πότε θα θέλει να έρθει η μικρή θα στρώσουμε μέχρι το αλλο σκ!ευτυχώς κάναμε γενική και της μικρής όλα έτοιμα μόνο η βαλίτσα έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε,πως πάτε από συμπτώματα;εγώ σήμερα έχω πονακια στη μέση περισσότερα απ' κάθε άλλη μέρα και με έχουν ανησυχήσει!και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές θέλω να φτιάξω βαλίτσα και να στρώσουμε το σπίτι,αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα!Αλήθεια πως πάτε από προετοιμασίες;Στις 17 εγώ μπαίνω στο μήνα μου!

Καλησπέρα!!! Και εγώ θέλω να στρώσω σιγά σιγά το σπίτι!! Τα έχω σχεδόν έτοιμα τα πράγματα απλά πρέπει να τα τακτοποιήσω στην βαλίτσα!! Σήμερα και εγώ έχω τρελαθεί από την μέση μου αλλά βέβαια δεν έχω κάτσει από το πρωί όλο δουλειές έκανα, οπότε τώρα δεν μπορώ ούτε να κουνηθώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες έχετε μικρό χώρο (εμάς το σπίτι μας έχει ένα δωμάτιο) πως διαμορφώσατε τον χώρο για να βολεύεται τα πράγματα του μωρού?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα!!! Και εγώ θέλω να στρώσω σιγά σιγά το σπίτι!! Τα έχω σχεδόν έτοιμα τα πράγματα απλά πρέπει να τα τακτοποιήσω στην βαλίτσα!! Σήμερα και εγώ έχω τρελαθεί από την μέση μου αλλά βέβαια δεν έχω κάτσει από το πρωί όλο δουλειές έκανα, οπότε τώρα δεν μπορώ ούτε να κουνηθώ!! 

Μην κουράζεσαι τόσο πολύ!ξέρω από το άγχος μας  θέλουμε να τα ετοιμάσουμε όλα ,αλλά με μέτρο!εγώ πήρα ένα μαγνήσιο ακόμη και είμαι ξάπλα όλο το απόγευμα,αλλά πάλι έχω πονακια!θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια όσες έχετε μικρό χώρο (εμάς το σπίτι μας έχει ένα δωμάτιο) πως διαμορφώσατε τον χώρο για να βολεύεται τα πράγματα του μωρού?? 

Ουφφ... ξύνεις πληγές.... στο κρεβάτι δίπλα μου βάλαμε το παρκοκρεβατο το οποίο όμως κλείνει τις πόρτες της ντουλάπας όπου έχω σεντόνια, κουβέρτες, οπότε όταν χρειάζομαι κάτι, θα τραβάω το παρκοκρεβατο για να ανοίξω, ευτυχώς έχει ροδακια.... στη συρταριερα που έχουμε, έχω βάλει τα βασικά ρουχαλάκια, στριμωγμένα βέβαια και τα υπόλοιπα τα έχωσα στη συρταριερα του μεγάλου μου γιου, τα οποία θα χρησιμοποιώ μόνο για εξόδους ή γιορτές.... τώρα βέβαια σκέφτομαι να εκμεταλλευτώ και τις θήκες που έχει το παρκοκρεβατο και να βάλω εκεί κάποια πραγματάκια, κυρίως αν χρειαστεί να τον αλλάξω μέσα στη νύχτα... το ψάχνω ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε,πως πάτε από συμπτώματα;εγώ σήμερα έχω πονακια στη μέση περισσότερα απ' κάθε άλλη μέρα και με έχουν ανησυχήσει!και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές θέλω να φτιάξω βαλίτσα και να στρώσουμε το σπίτι,αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα!Αλήθεια πως πάτε από προετοιμασίες;Στις 17 εγώ μπαίνω στο μήνα μου!

Εγώ είμαι ακόμα πολύ πίσω στις ετοιμασίες...Σχεδόν όλα τα πράγματα για το μωρό θα μας τα δώσουν, αλλά πρέπει να τα συγκεντρώσω και να τα καθαρίσω, επίσης να αδειάσω τις ντουλάπες στο δωμάτιό της για να μπουν τα ρουχαλάκια της, να παραγγείλω στρώμα για την κούνια κτλ. κτλ. Στο μήνα μου μπαίνω στο τέλος της εβδομάδας και αν πάνε όλα σύμφωνα με τις προβλέψεις, θα γεννήσω γύρω στις 6 με 8 Νοέμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα!!! Και εγώ θέλω να στρώσω σιγά σιγά το σπίτι!! Τα έχω σχεδόν έτοιμα τα πράγματα απλά πρέπει να τα τακτοποιήσω στην βαλίτσα!! Σήμερα και εγώ έχω τρελαθεί από την μέση μου αλλά βέβαια δεν έχω κάτσει από το πρωί όλο δουλειές έκανα, οπότε τώρα δεν μπορώ ούτε να κουνηθώ!! 

Αμάν βρε κορίτσι, ας έπαιρνες μία γυναίκα να σου κάνει τις χοντρές δουλειές αν δεν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει. Κοίτα να προσέχεις και μην το παρακάνεις.

Εγώ έχω μεγάλο σπίτι και τα δωμάτια είναι μεγάλα. Παρ'ολα αυτά όπως έχω πει παιδικό δεν έχω κάνει ακόμη. Έχω βάλει όλα τα πράγματα του μωρού σε ένα κανάτι της ντουλάπας μου που έχει τέσσερα ράφια. Την κούνια θα την βάλω κολλημένη δίπλα στο κρεβάτι μας. Η συρταρτιερα μου δεν παίρνει αλλαξιερα και επειδή θέλω το πρώτο διάστημα να αλλάζω πάνα με νεράκι πρέπει να πηγαίνω στο μπάνιο. Το οποίο αν και μεγάλο έχει μια τεράστια γωνιακή μπανιέρα, πλυντήριο δεν βολεύει να βάλω, οπότε μου πήρε η αδερφή μου μπανάκι αλλαξιερα το οποίο περιμένουμε. Ελπίζω ότι θα βολευτω αλλά βλέποντας και κάνοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ είμαι ακόμα πολύ πίσω στις ετοιμασίες...Σχεδόν όλα τα πράγματα για το μωρό θα μας τα δώσουν, αλλά πρέπει να τα συγκεντρώσω και να τα καθαρίσω, επίσης να αδειάσω τις ντουλάπες στο δωμάτιό της για να μπουν τα ρουχαλάκια της, να παραγγείλω στρώμα για την κούνια κτλ. κτλ. Στο μήνα μου μπαίνω στο τέλος της εβδομάδας και αν πάνε όλα σύμφωνα με τις προβλέψεις, θα γεννήσω γύρω στις 6 με 8 Νοέμβρη...

Γιατί το λες αυτό αν επιτρέπεται; Πας για καισαρική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε,πως πάτε από συμπτώματα;εγώ σήμερα έχω πονακια στη μέση περισσότερα απ' κάθε άλλη μέρα και με έχουν ανησυχήσει!και δεν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές θέλω να φτιάξω βαλίτσα και να στρώσουμε το σπίτι,αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα!Αλήθεια πως πάτε από προετοιμασίες;Στις 17 εγώ μπαίνω στο μήνα μου!

Καλησπέρα κορίτσι μου!Εγω έχω μόνο κάτι συσπασεις που κ που χωρίς πόνο . Από ετοιμασιες ευτυχως δν μου έμειναν πολλά κ τα βασικα τα έχω ήδη ετοιμα. Κ γω πήρα να μου φέρουν τα χάλια αλλά το ένα δν το είχαν έτοιμο κ θα ξανά πάρω κ αυτή τη βδομάδα να τους πω να μου τα φέρουν οπωσδήποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μην κουράζεσαι τόσο πολύ!ξέρω από το άγχος μας  θέλουμε να τα ετοιμάσουμε όλα ,αλλά με μέτρο!εγώ πήρα ένα μαγνήσιο ακόμη και είμαι ξάπλα όλο το απόγευμα,αλλά πάλι έχω πονακια!θα δούμε! 

Με έχει πιάσει ένας άγχος και ένας φόβος ότι θα γεννήσω πριν την ώρα μου (δεν ξέρω γιατί) και επειδή δεν έχω βοήθεια προσπαθώ  να τα κάνω όλα και μόνο το ΣΚ μου μένει γιατί όλη την εβδομάδα δουλεύω κιόλας 🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Ουφφ... ξύνεις πληγές.... στο κρεβάτι δίπλα μου βάλαμε το παρκοκρεβατο το οποίο όμως κλείνει τις πόρτες της ντουλάπας όπου έχω σεντόνια, κουβέρτες, οπότε όταν χρειάζομαι κάτι, θα τραβάω το παρκοκρεβατο για να ανοίξω, ευτυχώς έχει ροδακια.... στη συρταριερα που έχουμε, έχω βάλει τα βασικά ρουχαλάκια, στριμωγμένα βέβαια και τα υπόλοιπα τα έχωσα στη συρταριερα του μεγάλου μου γιου, τα οποία θα χρησιμοποιώ μόνο για εξόδους ή γιορτές.... τώρα βέβαια σκέφτομαι να εκμεταλλευτώ και τις θήκες που έχει το παρκοκρεβατο και να βάλω εκεί κάποια πραγματάκια, κυρίως αν χρειαστεί να τον αλλάξω μέσα στη νύχτα... το ψάχνω ακόμα...

Πωωωω δεν ξέρω πως θα την παλέψω, εμείς ψάχνουμε σπίτι απελπιστικά, είχαμε βρει είχαμε κάνει και συμβολική και εντοπίσαμε ότι το σπίτι έχει πρόβλημα υγρασίας και το ακυρώσαμε 😢😢 τώρα μένουμε σε μια γκαρσονιέρα πάνω από τα πεθερικά  μου που δεν έχουμε ενοίκιο είναι δικό μας αλλά δεν χωράμε με τίποτα!! 

Με έχει πιάσει ένα άγχος ότι δεν θα βρούμε ποτέ σπίτι 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Γιατί το λες αυτό αν επιτρέπεται; Πας για καισαρική;

Ναι, το έχω ξαναγράψει. Υποχρεωτικά λόγω χειρουργείου που είχα κάνει το 2015 για την αφαίρεση ινομυώματος από τον πυθμένα της μήτρας που σημαίνει ότι ο φυσιολογικός τοκετός έχει ένα ρίσκο στην περίπτωσή μου, διότι η μήτρα μου μπορεί να μην αντέξει τις συσπάσεις... Τσεκαρισμένο από πολλούς γιατρούς αυτό...Αν δεν υπήρχε αυτό, μάλλον θα πήγαιναμε μέχρι τέλους, το ίδιο λέει και ο γυναικολόγος μου και ο εμβρυομητρικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Αμάν βρε κορίτσι, ας έπαιρνες μία γυναίκα να σου κάνει τις χοντρές δουλειές αν δεν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει. Κοίτα να προσέχεις και μην το παρακάνεις.

Εγώ έχω μεγάλο σπίτι και τα δωμάτια είναι μεγάλα. Παρ'ολα αυτά όπως έχω πει παιδικό δεν έχω κάνει ακόμη. Έχω βάλει όλα τα πράγματα του μωρού σε ένα κανάτι της ντουλάπας μου που έχει τέσσερα ράφια. Την κούνια θα την βάλω κολλημένη δίπλα στο κρεβάτι μας. Η συρταρτιερα μου δεν παίρνει αλλαξιερα και επειδή θέλω το πρώτο διάστημα να αλλάζω πάνα με νεράκι πρέπει να πηγαίνω στο μπάνιο. Το οποίο αν και μεγάλο έχει μια τεράστια γωνιακή μπανιέρα, πλυντήριο δεν βολεύει να βάλω, οπότε μου πήρε η αδερφή μου μπανάκι αλλαξιερα το οποίο περιμένουμε. Ελπίζω ότι θα βολευτω αλλά βλέποντας και κάνοντας.

Έχω μόνο μια μέρα ουσιαστικά ελεύθερη και προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ περισσότερο, δυστυχώς δεν έχω καμία βοήθεια 😔 περιμένω τέλος του μήνα να έρθει η αδερφή μου εστω δυο δουλίτσες θα μου τις κάνει!! 

ΑΑ και εμένα μου το πρότειναν αυτό για δώρο αλλά νομίζω πως δεν θα χωράει ουτε στο μπάνιο μας 😂 οπότε τώρα ψάχνω και μπανιερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...