Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια έκανα την αρχή!με Πητ 9/11 γέννησα σήμερα με φυσιολογικό ένα μικρουλι μπόμπιρα βάρους 2300!χτες που πήγα για τον υπέρηχο παρατήρησε ο γιατρός ότι δεν έχει πάρει καθόλου βάρος συγκριτικά με τον προηγούμενο πριν δεκα μέρες κ μου είπε αύριο γέννας!άγχος , αγωνία, δεν έχω ετοιμάσει κι όλα τα πράγματα στο σπίτι!είπα όμως το μωρό να είναι καλά κι όλα τα άλλα έπονται!οπότε σήμερα γέννησα με πρόκληση!εύχομαι σε όλες σας να πάνε όλα τέλεια, να το απολαύσετε όσο μπορείτε, και κυρίως γερά μωράκια!!

Καλημέρα κορίτσι μου ! Να σας ζησει ο μπέμπης κ να είναι τυχερός σε όλη του τη ζωή! Σε ποια βδομάδα ησουν κ γέννησες! Λογικά δν θα έχει κανένα θέμα απλά μπορεί να τον κρατήσουν μέχρι να πάρει λίγο παραπάνω βαρος κ πάλι παίζεται. Μπορείς να θηλάσεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια έκανα την αρχή!με Πητ 9/11 γέννησα σήμερα με φυσιολογικό ένα μικρουλι μπόμπιρα βάρους 2300!χτες που πήγα για τον υπέρηχο παρατήρησε ο γιατρός ότι δεν έχει πάρει καθόλου βάρος συγκριτικά με τον προηγούμενο πριν δεκα μέρες κ μου είπε αύριο γέννας!άγχος , αγωνία, δεν έχω ετοιμάσει κι όλα τα πράγματα στο σπίτι!είπα όμως το μωρό να είναι καλά κι όλα τα άλλα έπονται!οπότε σήμερα γέννησα με πρόκληση!εύχομαι σε όλες σας να πάνε όλα τέλεια, να το απολαύσετε όσο μπορείτε, και κυρίως γερά μωράκια

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μπεμπακι σου να ναι γερό και καλότυχο σ όλη του τη ζωή!👣🍼💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Σε ποιο μαιευτήριο αυτό; Και αν μπορείς στείλε μου πληροφορίες για το μοριακό τεστ πόσο κοστίζει και πού. Σε ευχαριστώ

Στο ΡΕΑ. Και δεν χρειάζεται να περιμένει εκεί το αποτέλεσμα, το βλέπει στο gov.gr και το επιδεικνύει ηλεκτρονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Να σας ζησει ο μπέμπης κ να είναι τυχερός σε όλη του τη ζωή! Σε ποια βδομάδα ησουν κ γέννησες! Λογικά δν θα έχει κανένα θέμα απλά μπορεί να τον κρατήσουν μέχρι να πάρει λίγο παραπάνω βαρος κ πάλι παίζεται. Μπορείς να θηλάσεις ; 

37 κ 2!!αντλώ με θηλαστρο γτ το μικρό δεν έχει ξεκινήσει σίτιση ακόμα, οπότε μαζεύουμε να του δώσουμε όταν ξεκινήσει!ναι θα περιμένουμε να δούμε πως ανταποκρίνεται στην τροφή και μετά θα βγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

37 κ 2!!αντλώ με θηλαστρο γτ το μικρό δεν έχει ξεκινήσει σίτιση ακόμα, οπότε μαζεύουμε να του δώσουμε όταν ξεκινήσει!ναι θα περιμένουμε να δούμε πως ανταποκρίνεται στην τροφή και μετά θα βγει!

Όλα καλά θα πάνε κ θα αρχίσει να θηλάζει σιγά σιγά ! Άντε με το καλό να τον πάρεις στην αγκαλιά σου κ να πάτε σπιτι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Στο ΡΕΑ. Και δεν χρειάζεται να περιμένει εκεί το αποτέλεσμα, το βλέπει στο gov.gr και το επιδεικνύει ηλεκτρονικά. 

Τρεις ώρες για να βγει το αποτέλεσμα μου φαίνονται πολλές σε περίπτωση που σου έχουν σπάσει ήδη τα νερά που επισπεύδεται η διαδικασία του τοκετού.. Ρώτα μήπως κάνουν κ ταχείας ανίχνευσης που βγαίνει το αποτέλεσμα σε μία ωρίτσα.. είναι πιο ακριβό βέβαια αλλά εκείνη την ώρα σίγουρα προτιμότερο που θέλουμε κοντά τους άντρες μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τρεις ώρες για να βγει το αποτέλεσμα μου φαίνονται πολλές σε περίπτωση που σου έχουν σπάσει ήδη τα νερά που επισπεύδεται η διαδικασία του τοκετού.. Ρώτα μήπως κάνουν κ ταχείας ανίχνευσης που βγαίνει το αποτέλεσμα σε μία ωρίτσα.. είναι πιο ακριβό βέβαια αλλά εκείνη την ώρα σίγουρα προτιμότερο που θέλουμε κοντά τους άντρες μας.. 

Αυτός ο χρόνος είναι ο πιο σύντομος που εχω βρει για μοριακό.  Ταχείας ανίχνευσης είναι τα ραπιντ που δεν δέχονται.  Όπως και να έχει,  αν είναι καθημερινή και ώρες 7:00-20:00, θα κάνουμε το τεστ εδώ και θα ξεκινήσουμε για Αθήνα, που είναι κανένα 2ωρο... οπότε μετά από καμιά ώρα,θα έχουμε αποτέλεσμα! Εκτός κι αν γεννήσω στο αμάξι!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Αυτός ο χρόνος είναι ο πιο σύντομος που εχω βρει για μοριακό.  Ταχείας ανίχνευσης είναι τα ραπιντ που δεν δέχονται.  Όπως και να έχει,  αν είναι καθημερινή και ώρες 7:00-20:00, θα κάνουμε το τεστ εδώ και θα ξεκινήσουμε για Αθήνα, που είναι κανένα 2ωρο... οπότε μετά από καμιά ώρα,θα έχουμε αποτέλεσμα! Εκτός κι αν γεννήσω στο αμάξι!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Α οκ τότε... Εγώ το είπα για την περίπτωση που όλα πρέπει να γίνουν γρήγορα εκείνη την ώρα. Υπάρχει κ μίας ώρας ταχείας ανίχνευσης μοριακό. Δε μιλάω για ραπίντ γιατι ξέρω ότι δεν το δέχονται. Μοριακό τελευταίου 24ωρου χρειάζονται.. και αν δεν μπεις προγραμματισμένα, τότε αναγκαστικά γίνεται στο μαιευτήριο που το χρυσοπληρώνεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Α οκ τότε... Εγώ το είπα για την περίπτωση που όλα πρέπει να γίνουν γρήγορα εκείνη την ώρα. Υπάρχει κ μίας ώρας ταχείας ανίχνευσης μοριακό. Δε μιλάω για ραπίντ γιατι ξέρω ότι δεν το δέχονται. Μοριακό τελευταίου 24ωρου χρειάζονται.. και αν δεν μπεις προγραμματισμένα, τότε αναγκαστικά γίνεται στο μαιευτήριο που το χρυσοπληρώνεις.. 

Θα ρωτήσω και για αυτό που λες...  δεν μας πειράζει να χρυσοπληρώσουμε, αρκεί να βγει γρήγορα για να μπει στον τοκετό. Θα μιλήσω από Δευτέρα με το μαιευτήριο να ρωτήσω αν μπορεί και ο σύζυγος να κάνει εκεί, γιατί ο γιατρός είπε ότι μόνο σε μένα γίνεται και ο άντρας πρέπει να πάει αλλού να το κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Θα ρωτήσω και για αυτό που λες...  δεν μας πειράζει να χρυσοπληρώσουμε, αρκεί να βγει γρήγορα για να μπει στον τοκετό. Θα μιλήσω από Δευτέρα με το μαιευτήριο να ρωτήσω αν μπορεί και ο σύζυγος να κάνει εκεί, γιατί ο γιατρός είπε ότι μόνο σε μένα γίνεται και ο άντρας πρέπει να πάει αλλού να το κάνει. 

Αλήθεια; Ρώτα το μαιευτήριο γιατί ο γιατρός ίσως δε γνωρίζει. Εγώ σε ιδιωτικό που γεννάω θα κάνουμε κ οι δύο εκεί την ώρα εκείνη αν δεν είναι προγραμματισμένος ο τοκετός.. εμένα με βάζουν σε δωμάτιο κ ο σύζυγος περιμένει μια ώρα μέχρι να βγει το αποτέλεσμα κ μετά μπαίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2021 at 12:22 ΠΜ, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια έκανα την αρχή!με Πητ 9/11 γέννησα σήμερα με φυσιολογικό ένα μικρουλι μπόμπιρα βάρους 2300!χτες που πήγα για τον υπέρηχο παρατήρησε ο γιατρός ότι δεν έχει πάρει καθόλου βάρος συγκριτικά με τον προηγούμενο πριν δεκα μέρες κ μου είπε αύριο γέννας!άγχος , αγωνία, δεν έχω ετοιμάσει κι όλα τα πράγματα στο σπίτι!είπα όμως το μωρό να είναι καλά κι όλα τα άλλα έπονται!οπότε σήμερα γέννησα με πρόκληση!εύχομαι σε όλες σας να πάνε όλα τέλεια, να το απολαύσετε όσο μπορείτε, και κυρίως γερά μωράκια!!

Να σας ζήσει και καλή ανατροφή! Καλή ανάρρωση σε εσένα και με το καλό να επιστρέψετε στο σπίτι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2021 at 5:37 ΜΜ, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Τι κάνετε; Εγώ σήμερα είχα τον πρώτο μου καρδιοτοκογραφο στην κλινική, γινόταν ένας πανικός, πολύ κόσμος. Ο μικρός μου ζωηροτατος, η γιατρός μου είπε ότι η μήτρα μου έχει δραστηριότητα αλλά όχι έντονη ακόμη. Μου εξήγησε ότι κάποιες συσπάσεις τις νιώθω σαν κινήσεις του μωρού. Τώρα έχω ραντεβού την ερχόμενη Τετάρτη, ελπίζω να έχει πάρει καλή θέση μέχρι τότε το αστέρι μου 🙏💙💫

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ την Παρασκευή θα παω στην κλινική πρώτη φορά, και μόνη μου δεν επιτρέπεται να έρθει ο Κώστας και αγχώνομαι λίγο!! 

Σου έκανα εκεί rapid test?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2021 at 12:22 ΠΜ, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια έκανα την αρχή!με Πητ 9/11 γέννησα σήμερα με φυσιολογικό ένα μικρουλι μπόμπιρα βάρους 2300!χτες που πήγα για τον υπέρηχο παρατήρησε ο γιατρός ότι δεν έχει πάρει καθόλου βάρος συγκριτικά με τον προηγούμενο πριν δεκα μέρες κ μου είπε αύριο γέννας!άγχος , αγωνία, δεν έχω ετοιμάσει κι όλα τα πράγματα στο σπίτι!είπα όμως το μωρό να είναι καλά κι όλα τα άλλα έπονται!οπότε σήμερα γέννησα με πρόκληση!εύχομαι σε όλες σας να πάνε όλα τέλεια, να το απολαύσετε όσο μπορείτε, και κυρίως γερά μωράκια!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου, να είναι γέρος και να τον καμαρώνετε!!! Όλα τα αλλά γίνονται σιγά σιγά, στο λέω εγώ που κοντευα να παθω κρίση που δεν είναι όλα έτοιμα!!! Ας είναι γερά τα μωράκια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ την Παρασκευή θα παω στην κλινική πρώτη φορά, και μόνη μου δεν επιτρέπεται να έρθει ο Κώστας και αγχώνομαι λίγο!! 

Σου έκανα εκεί rapid test?

Καλημέρα. Ναι, σε ρωτάνε για ποιον λόγο πας, σου δίνουν εισιτήριο και σου κάνουν το rapid, σε 5' λεπτά βγαίνει, κοστίζει 10€. Μην τους πεις ότι είσαι για τοκογράφο γιατί εμένα με χρέωσαν 30€, πες ότι σε περιμένει η γιατρός για απλή εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ναι, σε ρωτάνε για ποιον λόγο πας, σου δίνουν εισιτήριο και σου κάνουν το rapid, σε 5' λεπτά βγαίνει, κοστίζει 10€. Μην τους πεις ότι είσαι για τοκογράφο γιατί εμένα με χρέωσαν 30€, πες ότι σε περιμένει η γιατρός για απλή εξέταση.

Κορίτσια μια προσευχή κάντε μπαίνω με πρόκληση σήμερα να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεού και θα τα πούμε στην συνέχεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Ναι, σε ρωτάνε για ποιον λόγο πας, σου δίνουν εισιτήριο και σου κάνουν το rapid, σε 5' λεπτά βγαίνει, κοστίζει 10€. Μην τους πεις ότι είσαι για τοκογράφο γιατί εμένα με χρέωσαν 30€, πες ότι σε περιμένει η γιατρός για απλή εξέταση

Μου είπε η γιατρός έτσι να τους πω απλή εξέταση!!

Αλλιώς τι σε χρεώνουν αν ξέρεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μια προσευχή κάντε μπαίνω με πρόκληση σήμερα να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεού και θα τα πούμε στην συνέχεια! 

Κορίτσι μου ευχομαι ενα γερό μωράκι σύντομα στην αγκαλιά σου, να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μια προσευχή κάντε μπαίνω με πρόκληση σήμερα να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεού και θα τα πούμε στην συνέχεια! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μια προσευχή κάντε μπαίνω με πρόκληση σήμερα να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεού και θα τα πούμε στην συνέχεια! 

Με το καλό κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μια προσευχή κάντε μπαίνω με πρόκληση σήμερα να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεού και θα τα πούμε στην συνέχεια! 

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι, σε λίγο θα είσαι αγκαλιά με το μωράκι σου! Οι σκέψεις μου και οι προσευ μου είναι μαζί σου ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Μου είπε η γιατρός έτσι να τους πω απλή εξέταση!!

Αλλιώς τι σε χρεώνουν αν ξέρεις? 

30€ ο τοκογραφος (μόνο την πρώτη φορά πληρώνω μου είπαν) και 10€ το rapid test. Αυτό το πληρώνεις κάθε φορά που πας.

Πάντως για τον συνοδό που λες, μου έκανε εντύπωση ότι έξω από την αίθουσα τοκετών υπήρχε ο σύζυγος μίας κοπέλας η οποία ήταν για εξέταση και νομίζω ότι δεν ήταν έγκυος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μια προσευχή κάντε μπαίνω με πρόκληση σήμερα να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεού και θα τα πούμε στην συνέχεια! 

Όλη τη θετική μου ενέργεια στέλνω! Περιμένω τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μια προσευχή κάντε μπαίνω με πρόκληση σήμερα να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεού και θα τα πούμε στην συνέχεια! 

Όλα να πάνε κατ’ευχην κ με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Όλα να πάνε κατ’ευχην κ με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! 

Ευχάριστω πολύ κορίτσια ο λόγος είναι ότι το μωρό είναι μικρούλι 2300 την βγάζει και επίσης ανέβηκε ένας δείκτης του αίματος που σχετίζεται με προεκλαμψία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Ευχάριστω πολύ κορίτσια ο λόγος είναι ότι το μωρό είναι μικρούλι 2300 την βγάζει και επίσης ανέβηκε ένας δείκτης του αίματος που σχετίζεται με προεκλαμψία ! 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά σε λίγες ώρες!!!έφτασε η ώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...