Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Doritoula11 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε;;ετοιμασίες βλέπω εμάς μας έμεινε σίδηρο!παρασκευη πρώτα ο θεός έρχεται η αδερφή μ από Ελλάδα!που μπαίνω και στον μήνα μου ! Με το καλό το ραντεβού κοπέλα μου εμείς αύριο θα Ε πι σκεφτούμε το νοσοκομείο για τα διαδικαστικά !

Τελικά πόσο νωρίτερα θα γεννήσεις κορίτσι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dioni20 είπε:

Τελικά πόσο νωρίτερα θα γεννήσεις κορίτσι μου;;;

Δεν είναι τίποτα σίγουρα όσο πάει μου είπαν από εδώ απλά θα συζητήσουμε ποτέ θα βγει η περιδεση πρώτα ο θεός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Δεν είναι τίποτα σίγουρα όσο πάει μου είπαν από εδώ απλά θα συζητήσουμε ποτέ θα βγει η περιδεση πρώτα ο θεός! 

Είμαστε στην αναμονή γενικότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Δεν είναι τίποτα σίγουρα όσο πάει μου είπαν από εδώ απλά θα συζητήσουμε ποτέ θα βγει η περιδεση πρώτα ο θεός! 

Κατάλαβα...όλα καλά...αφού έφτασες μέχρι εδώ...άλλωστε κι εμείς αν τελικά ΄δεν παίρνει βάρος κ.λ.π θα μπούμε νωρίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dioni20 είπε:

Κατάλαβα...όλα καλά...αφού έφτασες μέχρι εδώ...άλλωστε κι εμείς αν τελικά ΄δεν παίρνει βάρος κ.λ.π θα μπούμε νωρίτερα!

Πρώτα ο θεός να δούμε !!ο γιος μ 35 εβδομάδων γεννήθηκε 2240 αλλά γενικά ο γιατρός μου είπε ότι σαν μωρό ήταν μικρός σκέψου ότι από 34 ο πλακούντας αρχίζει και γερνάει επίσης υπάρχουν αποκλίσεις στους υπερήχους!ευχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες με υγιή παιδάκια πάνω από όλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Πρώτα ο θεός να δούμε !!ο γιος μ 35 εβδομάδων γεννήθηκε 2240 αλλά γενικά ο γιατρός μου είπε ότι σαν μωρό ήταν μικρός σκέψου ότι από 34 ο πλακούντας αρχίζει και γερνάει επίσης υπάρχουν αποκλίσεις στους υπερήχους!ευχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες με υγιή παιδάκια πάνω από όλα ! 

Με καισαρική θα πας πρώτα ο θεός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια λέω να παραγγείλω σιγά σιγά και κάποια πράγματα από το φαρμακείο καθώς και μωρομαντηλα, έχετε πάρει τίποτα την περιποίηση τους?? 

Έχω πάρει μια μεγάλη συσκευασία πάνες για νεογέννητο,  μωρομαντηλα 99,9% που δεν βρίσκεις στην αγορά, μόνο στο Λητώ τα βρήκα και παρήγγειλα να υπάρχουν,  κρέμα συγκάματος δεν πήρα, έχω σπαθόλαδο,  καθαρό οινόπνευμα και τα σχετικά, όπως και κρέμα για θηλές πήρα χθες. Σήμερα ήρθε και το μπανιερο, άρα είμαστε έτοιμοι, αναμένουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Και multi pack. Θα πάρω πιο πολύ συμφέρει κ δεν θα τρέχω συνέχεια να αγοράζω! Λέω να πάρω τα pampers aqua pure!! 

Ειναι πολύ καλά,αλλά είναι λίγο ακριβά!να ψάξεις που σ συμφέρει γιατί δεν έχουν σε όλα τα φαρμακεία επιπλέον έξοδα μεταφοράς!εγώ septona πήρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Με καισαρική θα πας πρώτα ο θεός;

Ναι γιατί πρέπει να μπω νωρίτερα έτσι κι αλλιώς λόγω του διαβήτη και δεν θέλω να μπω με πρόκληση και στο τέλος αν δεν κάνω διαστολή να μπω για καισαρική...του είπα να πάμε κατευθείαν έτσι...Επίσης φοβόμαστε και για προεκλαμψία...

Αν και ο γιατρός ήθελε να προσπαθήσουμε εμένα δεν μου αρέσει η ιδέα του να περάσω δυο φορές τους πόνους...μια των τεχνητών και μια της καισαρικής μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι γιατί πρέπει να μπω νωρίτερα έτσι κι αλλιώς λόγω του διαβήτη και δεν θέλω να μπω με πρόκληση και στο τέλος αν δεν κάνω διαστολή να μπω για καισαρική...του είπα να πάμε κατευθείαν έτσι...Επίσης φοβόμαστε και για προεκλαμψία...

Αν και ο γιατρός ήθελε να προσπαθήσουμε εμένα δεν μου αρέσει η ιδέα του να περάσω δυο φορές τους πόνους...μια των τεχνητών και μια της καισαρικής μετά...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !εγω έκανα κάτι εξετάσεις εδώ και τελικά δεν υπάρχει το ενδεχόμενο προεκλαμψία αν και είχα θέμα με μια αρτηρία και έπαιρνα ασπιρίνη μέχρι πριν λίγες μέρες! Όλα θα πάνε καλά ! Για ποτέ υπολογίζετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !εγω έκανα κάτι εξετάσεις εδώ και τελικά δεν υπάρχει το ενδεχόμενο προεκλαμψία αν και είχα θέμα με μια αρτηρία και έπαιρνα ασπιρίνη μέχρι πριν λίγες μέρες! Όλα θα πάνε καλά ! Για ποτέ υπολογίζετε; 

Στην κλινική που ήμουν μια κοπέλα στην 36 με διαβήτη μπήκε για καισαρικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα 32+4 σήμερα χθες είχαμε Doppler η μπέμπα μας αναπτύσσεται πάρα πολύ ήταν 2060 γραμμάρια, δεν με βλέπω να φτάνω ως τις 40εβδομαδες γιατί θα έχει γίνει 5 κιλά, δεν θα τις κάνουν και τα ρουχαλάκια αμα συνεχίσει έτσι!! 

Μπανιερό πρέπει να πάρουμε και εμείς, σκεφτόμουν το stokke αλλά μου φάνηκε πολύ μικρό, μάλλον θα παρω ενα από bebe stars 

Συσπάσεις δεν έχω καταλάβει ακόμα ή δεν έχω!! 

Αντε με το καλό!!! Δε θα γίνει βρε 5 κιλά μέχρι τις 40... 😂😂 Μην ανησυχείς..  άντε να πάρει 1μιση κιλό περίπου ακόμα...  Συσπάσεις μπορεί να έχεις αλλά να μην τις καταλαβαίνεις... Όλα καλά πάνε.. αυτό έχει σημασία.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !εγω έκανα κάτι εξετάσεις εδώ και τελικά δεν υπάρχει το ενδεχόμενο προεκλαμψία αν και είχα θέμα με μια αρτηρία και έπαιρνα ασπιρίνη μέχρι πριν λίγες μέρες! Όλα θα πάνε καλά ! Για ποτέ υπολογίζετε; 

Κι εγώ παίρνω ακόμα ασπιρίνη γιατί είχα αντίσταση στην αρτηρία...θα την σταμάτησω σε 2 εβδομάδες περίπου...λογικά δεν θα έχουμε θέμα με αυτό απλά υπάρχει σαν ενδεχόμενο και το παρακολουθούμε...Ελπίζουμε να φτάσουμε 38η εβδομάδα....

Το καλό είναι επειδή έχω κάνει πραγματικά πολύ αυστηρή δίαιτα και κάνω και ινσουλίνη για το νηστείας ότι ο διαβήτης δεν έχει επηρεάσει τον μικρό ούτε το αμνιακό...Αν δηλαδή αναπτύσσεται σωστά και είναι απλά ένα μικρό μωρό θα μπω 38w διαφορετικά ίσως χρειαστεί και νωρίτερα....θα κριθεί σε δυο βδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια λέω να παραγγείλω σιγά σιγά και κάποια πράγματα από το φαρμακείο καθώς και μωρομαντηλα, έχετε πάρει τίποτα την περιποίηση τους?? 

Εγώ παρήγγειλα τις προάλλες από το φαρμακείο τα απαραίτητα... 

Πήρα της frezyderm σαμπουάν, αφρολουτρο, κρεμα σώματος κ κρέμα για αλλαγή πανας. Πήρα κ της sebamed για συγκαμα. Επίσης γάζες, ορούς, χτενα-βουρτσα, πιπίλες, θήκες κ αλυσίδα πιπίλας, επιθέματα στήθους κ purelan για τις θηλές. Babylino δεν έχω πάρει ακόμα..  μωρομαντηλα δε θα  χρησιμοποιήσω εγώ στην αρχή. Πλύσιμο με νεράκι στο νιπτήρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κι εγώ παίρνω ακόμα ασπιρίνη γιατί είχα αντίσταση στην αρτηρία...θα την σταμάτησω σε 2 εβδομάδες περίπου...λογικά δεν θα έχουμε θέμα με αυτό απλά υπάρχει σαν ενδεχόμενο και το παρακολουθούμε...Ελπίζουμε να φτάσουμε 38η εβδομάδα....

Το καλό είναι επειδή έχω κάνει πραγματικά πολύ αυστηρή δίαιτα και κάνω και ινσουλίνη για το νηστείας ότι ο διαβήτης δεν έχει επηρεάσει τον μικρό ούτε το αμνιακό...Αν δηλαδή αναπτύσσεται σωστά και είναι απλά ένα μικρό μωρό θα μπω 38w διαφορετικά ίσως χρειαστεί και νωρίτερα....θα κριθεί σε δυο βδομάδες...

Το ότι το μωρό είναι σταθερό και δεν παίρνει απότομα βάρος είναι καλό θεωρώ αλλά και πάλι είναι ελεγχόμενο !εγω λόγω θεμάτων με στομάχι έντερο τις τελευταίες εβδομάδες δεν μπορώ να φάω καλά σκέψου έχω χάσει αντί να βάζω απλά μου είπε ξαι η γιατρός συμβαίνει να μην αγχώνομαι ! Ευχομαι να φτάσεις παραπάνω να σου πω την αληθεία αν αντέξω ξαι εγώ άλλες 3 εβδομάδες θα είναι το καλύτερο δώρο του θεού γτ με έχει βοηθήσει παρά πολύ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ναι γιατί πρέπει να μπω νωρίτερα έτσι κι αλλιώς λόγω του διαβήτη και δεν θέλω να μπω με πρόκληση και στο τέλος αν δεν κάνω διαστολή να μπω για καισαρική...του είπα να πάμε κατευθείαν έτσι...Επίσης φοβόμαστε και για προεκλαμψία...

Αν και ο γιατρός ήθελε να προσπαθήσουμε εμένα δεν μου αρέσει η ιδέα του να περάσω δυο φορές τους πόνους...μια των τεχνητών και μια της καισαρικής μετά...

Θα σου πω την εμπειρία μου, που μπήκα με πρόκληση στις 40 εβδομάδες κλεισμένες κ γέννησα φυσιολογικά. Κ το μωρό δεν είχε κατέβει κιόλας όσο θα έπρεπε φαντάσου.. Πόνους με την επισκληριδιο δεν καταλαβαίνεις. Μην ανησυχείς αν θες να το προσπαθήσεις φυσιολογικά.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Doritoula11 Έχω χάσει περίπου 5kg κορίτσι και συνεχίζω...φαντάσου είμαι λιγότερα κιλά απ'οσα ήμουν όταν έμεινα έγκυος...κάνω πραγματικά πολύ αυστηρή δίαιτα...

 

@touloumpitsa Επισκληρίδιο δεν σου κάνουν λίγο πριν ξεκινήσεις τις ωθήσεις;; Στους τεχνητούς σου κάνουν απο την αρχή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dioni20 είπε:

@Doritoula11 Έχω χάσει περίπου 5kg κορίτσι και συνεχίζω...φαντάσου είμαι λιγότερα κιλά απ'οσα ήμουν όταν έμεινα έγκυος...κάνω πραγματικά πολύ αυστηρή δίαιτα...

 

@touloumpitsa Επισκληρίδιο δεν σου κάνουν λίγο πριν ξεκινήσεις τις ωθήσεις;; Στους τεχνητούς σου κάνουν απο την αρχή; 

Το παιδι αυτό που είναι να πάρει το παίρνει κανονικά όμως !θα σκέφτεσαι ότι κανείς το καλύτερο ! Επισκληρίδειο εγώ έκανα αμέσως γτ είχα ήδη διαστολή 5 εκεί περίπου κάνουν την πρώτη δόση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Το παιδι αυτό που είναι να πάρει το παίρνει κανονικά όμως !θα σκέφτεσαι ότι κανείς το καλύτερο ! Επισκληρίδειο εγώ έκανα αμέσως γτ είχα ήδη διαστολή 5 εκεί περίπου κάνουν την πρώτη δόση !

Μέχρι τώρα έπαιρνε κανονικά...τώρα έχει αρχίσει και πέφτει λίγο στην καμπύλη...θα δείξει...όλα καλά θα πάνε...το θέμα είναι να μπορέσουμε να φτάσουμε σε καλή εβδομάδα για να γεννηθεί και να μην χρειαστεί να μπούμε αρων αρων...τπτ άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dioni20 είπε:

Μέχρι τώρα έπαιρνε κανονικά...τώρα έχει αρχίσει και πέφτει λίγο στην καμπύλη...θα δείξει...όλα καλά θα πάνε...το θέμα είναι να μπορέσουμε να φτάσουμε σε καλή εβδομάδα για να γεννηθεί και να μην χρειαστεί να μπούμε αρων αρων...τπτ άλλο...

Κατάλαβα όλα καλά θα πάνε!απαξ και μπεις στον μήνα σου μην φοβάσαι τίποτα μετά οι μέρες θα περνάνε νερό πρώτα ο θεός ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

@Doritoula11 Έχω χάσει περίπου 5kg κορίτσι και συνεχίζω...φαντάσου είμαι λιγότερα κιλά απ'οσα ήμουν όταν έμεινα έγκυος...κάνω πραγματικά πολύ αυστηρή δίαιτα...

 

@touloumpitsa Επισκληρίδιο δεν σου κάνουν λίγο πριν ξεκινήσεις τις ωθήσεις;; Στους τεχνητούς σου κάνουν απο την αρχή; 

Δε μου έκαναν από την αρχή οχι.. μου είχαν βάλει το σωληνάκι που σου χορηγούν το φάρμακο κ θυμάμαι μου χορήγησαν δύο φορές. Η μία ήταν πριν τις ωθήσεις σίγουρα κ η πρώτη ήταν πιο πριν..  αλλά δεν κατάλαβα ούτε ένα πόνο. Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι κ διαφορετική. Απλά σου περιέγραψα την περίπτωση μου που δεν πόνεσα ειλικρινά καθόλου... Το με ένα πόνο που εύχονται... Ούτε αυτό δεν ένιωσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλησπέραααα, είμαστε ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες...εμας σήμερα ο μικρός είναι 1735gr ιδανικά θα ήθελε ο γιατρός λίγο παραπάνω αλλά θα δούμε σε δυο εβδομάδες αν είναι απλά μικρό σαν μωρό ή αν γίνεται κάτι με την ανάπτυξη του...

Σίγουρα έχει παίξει ρόλο και η αυστηρή δίαιτα για τον διαβήτη...

Τέλεια είναι η μπεμπούλα σου...τα ρουχαλάκια στην αρχή όλα τα φοράνε για πολύ λίγο έτσι κι αλλιως...

Απο μωρομάντηλα κ.λ.π που ρώτησες πιο κάτω κι εμείς πήραμε monthly pack ,έχουμε πάρει και αφρόλουτρα, λαδάκια ενυδατικά, κρεμούλες για το σώμα, κρέμες αλλαγής και μια sudocream να βρίσκεται. Αν και στην αρχή θα τον πλένουμε κάθε φορά τοπικά με νεράκι σκέτο...Μπανάκι πήραμε ένα απλό της kikka boo με μαξιλάρι για να ακουμπάει το μωρό...

Πάνες έχουμε πάρει τις premium care θα δείξει αν θα συνεχίσουμε με αυτές...

Έχουμε πάρει επίσης καθαρό οινόπνευμα και αποστειρωμένες γάζες για τον αφαλό του.

Γενικά νομίζω ότι κι εμείς είμαστε έτοιμοι...μέσα του μήνα λογικά θα έχω τελειώσει με τα πάντα!!!

 

Κορίτσι μου πιστεύω η διατροφή για τον διαβήτη έπαιξε ρόλο σε αυτό αλλά μην σε αγχώνει θα σου πει και ο γιατρός σου 😍

Και εσυ εφοδιασμένη με όλα βλέπω, τελικά αρκετά είναι και τα είδη περιποίησης 🙃

Γάζες γιατί αγοράσατε? 

Και γενικά τι εταιρείες διαλέξατε για αυτά τα είδη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

11/11 έχω ΠΗΤ. Μωρομαντηλλα και εγώ τα Pampers aqua pure πήρα. Πάντως κορίτσια, στην αρχή να χρησιμοποιείτε νεράκι για αλλαγή πανας. Τα μωρομαντηλλα προκαλούν πάρα πολλές αλλεργίες. Εγώ τα πήρα μόνο για όταν είμαστε κάπου έξω. Επίσης, κρέμα αλλαγών επιλέξτε κάποια ήπια, sudocream μόνο σε περίπτωση συγκαματος. Επειδή όπως έχω πει έχω ανιψιά και ασχολήθηκα πάρα πολύ στο μεγάλωμα της ήξερα τι πρέπει να πάρω και τι όχι. Τώρα φυσικά εσείς ξέρετε τι θα σας βολεψει και τι όχι, φιλικές συμβουλές δίνω, δεν το παίζω ξερολας, πεις αποφυγή παρεξηγήσεων.

Σίγουρα νεράκι στην αρχή και εγώ αυτής της άποψης είμαι, μωρομαντηλα για έκτακτη ανάγκη. Εγώ πήρα πουδρα για κάθε αλλαγή πάνας και την Sudocream για άμα δω κάποιον ερεθισμό!!! 

Αχ και εγώ 4 ανιψιά ζωή να έχουν!!! 

Τώρα βλέπουμε και στην καθημερινότητα μας τι μας βολεύει και τι όχι!! Εγώ ότι αγοράσω (εκτός από μωρομαντηλα) δεν θα πάρω μεγάλες ποσότητες γιατί κάτι μπορεί να της δημιουργήσει κάποια αλλεργία οπότε κρίμα να μείνουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Σίγουρα νεράκι στην αρχή και εγώ αυτής της άποψης είμαι, μωρομαντηλα για έκτακτη ανάγκη. Εγώ πήρα πουδρα για κάθε αλλαγή πάνας και την Sudocream για άμα δω κάποιον ερεθισμό!!! 

Αχ και εγώ 4 ανιψιά ζωή να έχουν!!! 

Τώρα βλέπουμε και στην καθημερινότητα μας τι μας βολεύει και τι όχι!! Εγώ ότι αγοράσω (εκτός από μωρομαντηλα) δεν θα πάρω μεγάλες ποσότητες γιατί κάτι μπορεί να της δημιουργήσει κάποια αλλεργία οπότε κρίμα να μείνουν!! 

Κορίτσι μου πρόσεχε την πούδρα-ταλκ διότι κρύβει πολλούς κινδύνους για το μωρό σε περίπτωση που την εισπνεύσει. Έχουν καταγραφεί από φλεγμονές, βήχας ακόμα κ θάνατοι.. καλό θα ήταν αν θέλεις να τη χρησιμοποιήσεις να συμβουλευτείς το γιατρό σου κ να διαβάσεις κ στο ίντερνετ για τους κινδύνους που κρύβει.. 

Θυμάμαι στο γιο μου είχα βάλει κάποια στιγμή μόνο υγρή πούδρα στο λαιμουδακι του που είχε βγάλει σπυράκια από τον ιδρώτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια λέω να παραγγείλω σιγά σιγά και κάποια πράγματα από το φαρμακείο καθώς και μωρομαντηλα, έχετε πάρει τίποτα την περιποίηση τους?? 

Εγώ πήγα χθες στο Prenatal για να αγοράσω ρούχα για μένα και πήρα μια sudocream, ένα αφρόλουτρο και μπατονέτες για μωρά (δεν ξέρω αν ενδείκνυνται, ίσως τις χρησιμοποιούν σε μεγαλύτερη ηλικία). Ό,τι άλλο χρειαστεί, εδώ είμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κι εμένα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλά το αμνιακό υγρό και τα κιλά του μωρού, στον μέσο όρο μας είπε! εγώ έχω το contour ascensia.. για να δούμε τ θα δείξει.. εσύ ποιο έχεις? οπότε υπολογίζεις με αφαίρεση πόσο έχεις θεωρώντας ότι δείχνει 16 μονάδες πάνω?
    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...