Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά το εύχομαι και εγώ γιατί σε εξαντλούν και καμια ορεξη για τίποτα. 🍧🍫🍕

Για το μπρούμυτα που έγραψες και εγώ μόνο έτσι κοιμάμαι προς το παρόν δεν έχω κάποια ενόχληση αλλά και εγω διάβασα πως δεν επηρεάζει στις αρχές. Μετά μάλλον αναγκαστικά θα αλλάξουμε στάση δε θα βολευόμαστε 😀😀😀

Όταν φουσκώσει η κοιλουμπα ούτε κατά διάνοια... Θυμάμαι το πρώτο πράγμα που ρώτησα το γυναικολόγο στο δωμάτιο αφού γέννησα ήταν αν επιτρέπεται να κοιμηθώ μπρούμυτα..😂😂 Πάντως εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με  βολεψε πολύ μετά τον τρίτο τέταρτο μήνα που αρχίζει κ πετάει η κοιλιά και δε μπορείς να την πλακώνεις, να καβαλάω με το πόδι ένα μαξιλάρι θηλασμού που είχα κ να κοιμάμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Όταν φουσκώσει η κοιλουμπα ούτε κατά διάνοια... Θυμάμαι το πρώτο πράγμα που ρώτησα το γυναικολόγο στο δωμάτιο αφού γέννησα ήταν αν επιτρέπεται να κοιμηθώ μπρούμυτα..😂😂 Πάντως εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με  βολεψε πολύ μετά τον τρίτο τέταρτο μήνα που αρχίζει κ πετάει η κοιλιά και δε μπορείς να την πλακώνεις, να καβαλάω με το πόδι ένα μαξιλάρι θηλασμού που είχα κ να κοιμάμαι.. 

Είναι θέμα αυτό με τον ύπνο όντως...εγω ευτυχώς κοιμάμαι στο πλάι έτσι κι αλλιώς αλλά όπως και να το κάνεις κάπως θα γυρίσεις στον ύπνο σου...αυτό με το μαξιλάρι θηλασμού ανάμεσα στο πόδια το έχω διαβάσει κι αλλού και λένε ότι βοηθάει πάρα πολύ οπότε μας βλέπω αγκαλιά με τα μαξιλάρια σε λίγους μήνες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααα μόλις γύρισα από το γυναικολόγο και μεγάλη χαρά έχω...ίσως να χάρηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά γιατί βλέπουμε ότι προχωράει καλά...

Πήγα για τα κολπικά και του ζήτησα να κάνουμε και υπέρηχο...το φασολάκι έχει μεγαλώσει και είναι πλέον 1,5εκ (θηρίο χαχαχα) ,έχουμε περίπου 160 παλμούς, η εικόνα του είναι σωστή, το μέγεθος σωστό.

Είμαστε στις 8ε και 5η σήμερα και το σποράκι είναι 8ε ακριβώς...

Ξέρω ότι έχουμε ακόμα δύσκολες εβδομάδες μπροστά μας αλλά πολύ χάρηκα που είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Γεια σας κορίτσια!Χτες ανακάλυψα αυτή την ομάδα σας, παρακολουθούσα όμως το φόρουμ από την εξωσωματική μου. Θέλω να πω κάτ αρχας ότι θαυμαζω τις κοπέλες,που περνούν δύσκολα κ μπαίνουν κ γράφουν για να βοηθήσουν.Συγχαρητηρια κορίτσια είστε η προσωποποίηση της δύναμης.

Όπως προείπα εγώ προέρχομαι από εξωσωματική, προσπαθούσαμε χρόνια αλλά δεν..τώρα είμαι 12w 2d.

Είχα αιμορραγία πολλή στην 6η εβδ. ένα μεγάλο αιμάτωμα, κι ακόμα δεν έχω ξεμπερδεψει είμαι με utrogestan συνεχεια! Από την 5η εβδ έχω εμετούς, ναυτίες, δυσπεψία, αδυναμία έχω πάρει άδεια αναγκαστικά.Ευχομαι να καταλαγιάσουν!

Από εξετάσεις με έβαλε κι εμένα να κάνω ζάχαρο, θυροειδή,ούρων κτλ κ εκκρεμεί το κολπικό, απλά λόγω της ροής δεν μπορώ να κάνω ακόμα.

Μ.Τριτη πάω για αυχενική.

Εύχομαι να πάνε για όλες μας όλα καλά!

Καλώς ήρθες στην παρέα!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου και να κρατήσεις στην αγκαλιτσα σου το μωράκι σου το φθινόπωρο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσιαααααα μόλις γύρισα από το γυναικολόγο και μεγάλη χαρά έχω...ίσως να χάρηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά γιατί βλέπουμε ότι προχωράει καλά...

Πήγα για τα κολπικά και του ζήτησα να κάνουμε και υπέρηχο...το φασολάκι έχει μεγαλώσει και είναι πλέον 1,5εκ (θηρίο χαχαχα) ,έχουμε περίπου 160 παλμούς, η εικόνα του είναι σωστή, το μέγεθος σωστό.

Είμαστε στις 8ε και 5η σήμερα και το σποράκι είναι 8ε ακριβώς...

Ξέρω ότι έχουμε ακόμα δύσκολες εβδομάδες μπροστά μας αλλά πολύ χάρηκα που είναι καλά!!!

Μπράβο βρε κορίτσι μου!! Πολύ ευχάριστα νέα!!! Συγχαρητήρια για το θηριακι σας!!!! Πάντα τέτοια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Εύχομαι να σου περάσουν γρήγορα οι αναγουλες... Αφού με τα bake rolls την βρίσκεις τότε όλα καλά.. 😂

εγώ έχω κάτι πονάκια στην κοιλιά χαμηλά, σαν πίεση κάτι ώρες ώρες... Έχει κάποια άλλη; Με έχει ο γιατρός με 3 utrogestan τη μέρα+φυλλικό οξύ. 

Επίσης βρε κορίτσια μπρούμυτα κοιμάται καμία; Εγώ κοιμάμαι που κ που για λίγο κ ξαναγυρίζω στο πλάι μετά. Θα τον ρωτήσω την Παρασκευή που θα πάω αν είναι οκ, αλλά απ' όσο έχω διαβάσει δεν επηρεάζει στη φάση αυτή που είμαστε τώρα.. κ επίσης πιάνω τον εαυτό μου στον ύπνο μου που τεντώνομαι και δεν ξέρω αν κάνει..

9 κιλά μόνο; Μπράβο σου... Εγώ ενώ μέχρι στιγμής δεν είχα πάρει, ξέφυγα τώρα δύο μέρες κ έφαγα δύο γλυκάκια κ παστίτσιο κ έδειξε ένα κιλό πάνω..  θα το χάσω όμως γτ δεν είναι της εγκυμοσύνης αυτό.. 😁

Κοιμάμαι μπρούμυτα κάποιες φορές αλλά πλέον δεν με βολεύει γιατί έχει πεταχτεί κοιλίτσα μιας και είναι το δεύτερο και τεντωνομαι,  με προσοχή δεν νομίζω να αποτελεί κάποιον κίνδυνο! ( έχεις δει έγκυο γάτα να μην τεντωνεται?? 🤣🤣🤣). Όσο για τα κιλά, προφανώς δεν είναι του μωρού αλλά από την κατακράτηση υγρών + το στήθος που μεγάλωσε και βαρυνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroutsalo είπε:

Γεια σας κορίτσια!Χτες ανακάλυψα αυτή την ομάδα σας, παρακολουθούσα όμως το φόρουμ από την εξωσωματική μου. Θέλω να πω κάτ αρχας ότι θαυμαζω τις κοπέλες,που περνούν δύσκολα κ μπαίνουν κ γράφουν για να βοηθήσουν.Συγχαρητηρια κορίτσια είστε η προσωποποίηση της δύναμης.

Όπως προείπα εγώ προέρχομαι από εξωσωματική, προσπαθούσαμε χρόνια αλλά δεν..τώρα είμαι 11w 2d.

Είχα αιμορραγία πολλή στην 6η εβδ. ένα μεγάλο αιμάτωμα, κι ακόμα δεν έχω ξεμπερδεψει είμαι με utrogestan συνεχεια! Από την 5η εβδ έχω εμετούς, ναυτίες, δυσπεψία, αδυναμία έχω πάρει άδεια αναγκαστικά.Ευχομαι να καταλαγιάσουν!

Από εξετάσεις με έβαλε κι εμένα να κάνω ζάχαρο, θυροειδή,ούρων κτλ κ εκκρεμεί το κολπικό, απλά λόγω της ροής δεν μπορώ να κάνω ακόμα.

Μ.Τριτη πάω για αυχενική.

Εύχομαι να πάνε για όλες μας όλα καλά!

Καλωσήρθες στην παρέα! Είσαι λίγο πιο μπροστά από τις υπόλοιπες! Με το καλό το μωράκι σου και υπομονή με τα συμπτώματα! Μ.Τριτη πάω κι εγώ για υπέρηχο και θα κανω το veracity test αντί για αυχενική διαφάνεια.  Είναι ακριβό αλλά δίνει σίγουρα αποτελέσματα για σύνδρομα και το φύλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσιαααααα μόλις γύρισα από το γυναικολόγο και μεγάλη χαρά έχω...ίσως να χάρηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά γιατί βλέπουμε ότι προχωράει καλά...

Πήγα για τα κολπικά και του ζήτησα να κάνουμε και υπέρηχο...το φασολάκι έχει μεγαλώσει και είναι πλέον 1,5εκ (θηρίο χαχαχα) ,έχουμε περίπου 160 παλμούς, η εικόνα του είναι σωστή, το μέγεθος σωστό.

Είμαστε στις 8ε και 5η σήμερα και το σποράκι είναι 8ε ακριβώς...

Ξέρω ότι έχουμε ακόμα δύσκολες εβδομάδες μπροστά μας αλλά πολύ χάρηκα που είναι καλά!!!

Συγχαρητήρια καλή μου!! Να συνεχίσουν όλα να πηγαίνουν όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroutsalo είπε:

Γεια σας κορίτσια!Χτες ανακάλυψα αυτή την ομάδα σας, παρακολουθούσα όμως το φόρουμ από την εξωσωματική μου. Θέλω να πω κάτ αρχας ότι θαυμαζω τις κοπέλες,που περνούν δύσκολα κ μπαίνουν κ γράφουν για να βοηθήσουν.Συγχαρητηρια κορίτσια είστε η προσωποποίηση της δύναμης.

Όπως προείπα εγώ προέρχομαι από εξωσωματική, προσπαθούσαμε χρόνια αλλά δεν..τώρα είμαι 11w 2d.

Είχα αιμορραγία πολλή στην 6η εβδ. ένα μεγάλο αιμάτωμα, κι ακόμα δεν έχω ξεμπερδεψει είμαι με utrogestan συνεχεια! Από την 5η εβδ έχω εμετούς, ναυτίες, δυσπεψία, αδυναμία έχω πάρει άδεια αναγκαστικά.Ευχομαι να καταλαγιάσουν!

Από εξετάσεις με έβαλε κι εμένα να κάνω ζάχαρο, θυροειδή,ούρων κτλ κ εκκρεμεί το κολπικό, απλά λόγω της ροής δεν μπορώ να κάνω ακόμα.

Μ.Τριτη πάω για αυχενική.

Εύχομαι να πάνε για όλες μας όλα καλά!

Καλώς ήρθες στην ομάδα και με το καλό ευχαριστώ το μωράκι σου! 🤗

Αχ αυτά τα συμπτώματα σε νοιώθω ακριβως τα ίδια με εμετούς. Πιστεύω σιγα σιγα θα υποχωρήσουν όπως είπες. Ελπίζω να ξεμπερδέψεις και με την αιμορραγία και να πάει καλά.

Είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες 10w και 6d σήμερα με αυχενική Μ.Πέμπτη!

Να μας στείλεις να μας πεις πως πήγεεε 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Όταν φουσκώσει η κοιλουμπα ούτε κατά διάνοια... Θυμάμαι το πρώτο πράγμα που ρώτησα το γυναικολόγο στο δωμάτιο αφού γέννησα ήταν αν επιτρέπεται να κοιμηθώ μπρούμυτα..😂😂 Πάντως εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με  βολεψε πολύ μετά τον τρίτο τέταρτο μήνα που αρχίζει κ πετάει η κοιλιά και δε μπορείς να την πλακώνεις, να καβαλάω με το πόδι ένα μαξιλάρι θηλασμού που είχα κ να κοιμάμαι.. 

Χαχα κατάλαβα οπότε μάλλον και εγω αυτή την τακτική θα ακολουθήσω γιατι ανάσκελα δε με περνει ο ύπνος 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσιαααααα μόλις γύρισα από το γυναικολόγο και μεγάλη χαρά έχω...ίσως να χάρηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά γιατί βλέπουμε ότι προχωράει καλά...

Πήγα για τα κολπικά και του ζήτησα να κάνουμε και υπέρηχο...το φασολάκι έχει μεγαλώσει και είναι πλέον 1,5εκ (θηρίο χαχαχα) ,έχουμε περίπου 160 παλμούς, η εικόνα του είναι σωστή, το μέγεθος σωστό.

Είμαστε στις 8ε και 5η σήμερα και το σποράκι είναι 8ε ακριβώς...

Ξέρω ότι έχουμε ακόμα δύσκολες εβδομάδες μπροστά μας αλλά πολύ χάρηκα που είναι καλά!!!

Μπράβο σου κορίτσι μου πολύ χάρηκα με τα ευχάριστα! Προχωράμεεε ετσι με προσοχή να περάσουν αυτές οι κρίσιμες εβδομάδες 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλωσήρθες στην παρέα! Είσαι λίγο πιο μπροστά από τις υπόλοιπες! Με το καλό το μωράκι σου και υπομονή με τα συμπτώματα! Μ.Τριτη πάω κι εγώ για υπέρηχο και θα κανω το veracity test αντί για αυχενική διαφάνεια.  Είναι ακριβό αλλά δίνει σίγουρα αποτελέσματα για σύνδρομα και το φύλο!

Να μας ενημερώσετε την Τρίτη για τα αποτελέσματα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κοιμάμαι μπρούμυτα κάποιες φορές αλλά πλέον δεν με βολεύει γιατί έχει πεταχτεί κοιλίτσα μιας και είναι το δεύτερο και τεντωνομαι,  με προσοχή δεν νομίζω να αποτελεί κάποιον κίνδυνο! ( έχεις δει έγκυο γάτα να μην τεντωνεται?? 🤣🤣🤣). Όσο για τα κιλά, προφανώς δεν είναι του μωρού αλλά από την κατακράτηση υγρών + το στήθος που μεγάλωσε και βαρυνε. 

Χαχαχα... Ωραίο παράδειγμα έδωσες με τη γάτα... 😂😂😂   Θα ρωτήσω κ το γιατρό την Παρασκευή γτ μου έλεγε μια φίλη ότι της είχαν πει πως δεν κάνει να τεντώνεται να πιάσει κάτι από το ράφι ψηλά πχ... Τώρα το τέντωμα στο κρεβάτι να διαφέρει; Ξέρω γω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Χαχα κατάλαβα οπότε μάλλον και εγω αυτή την τακτική θα ακολουθήσω γιατι ανάσκελα δε με περνει ο ύπνος 😀😀😀

Ναι ναι!!! Οπωσδήποτε... Θα με θυμηθείς... 😁😁 Ανάσκελα δε μπορώ για κανένα λόγο να κοιμηθώ... Μόνο όταν είχα ένα πρόβλημα υγείας και έπρεπε αναγκαστικά.. υπέφερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα και με το καλό ευχαριστώ το μωράκι σου! 🤗

Αχ αυτά τα συμπτώματα σε νοιώθω ακριβως τα ίδια με εμετούς. Πιστεύω σιγα σιγα θα υποχωρήσουν όπως είπες. Ελπίζω να ξεμπερδέψεις και με την αιμορραγία και να πάει καλά.

Είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες 10w και 6d σήμερα με αυχενική Μ.Πέμπτη!

Να μας στείλεις να μας πεις πως πήγεεε 🙂

Με έχει σώσει το πριμπεραν σιροπι παίρνω δύο φορές την μέρα μου το πρότεινε ο γιατρός εννοείται γτ δεν έμενε τίποτα στο στομάχι.επισης, τσίχλες δυόσμος κ μαστίχα..μόνο αυτά!νερό πίνω γουλιτσες..άκουγα για ζαλάδες κτλ τέτοιο πράγμα δεν περίμενα..έχω χάσει 4 κιλά.

Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Το λέω γενικά σε άτομα που βλέπω καθημερινά,  εφόσον συμπίπτει και με τον επαναπατρισμό μας σε 2 μήνες.. αλλά δημόσια περιμένω να το ανακοινώσω μόλις βγουν τα αποτελέσματα για τα σύνδρομα.

Γειά σας κορίτσια, εμείς το έχουμε πει στους γονείς μας και σε κάποιους πολύ κοντινούς φίλους αν και είναι σχετικά νωρίς ακόμα. Αλλά είναι και πως νιώθει η κάθε κοπέλα και με ποιους και πότε νιώθει άνετα να το μοιραστούν... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Όντως τα πολύ βαριά τύπου μπέργκερ κ.λ.π δεν μου κάνουν όρεξη..(Ενώ εννοείτε τα τσάκιζα πριν).χθες βράδυ όμως που έφαγα την φρουτοσαλάτα μου πέθανα μετά στην ανακατωσούρα 😂🤣😂 

Πουθενά δεν με βρίσκεις...

Είπα να προσπαθήσω να κάνω λίγο διατροφή γιατί αν παίρνω από τωρα κιλά δεν με βλέπω καλά είμαι και κοντουλα.

Καλά και εγώ ..... 1,50 μέτρο με τα χέρια στην ανάταση 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Καλωσήρθες στην παρέα! Είσαι λίγο πιο μπροστά από τις υπόλοιπες! Με το καλό το μωράκι σου και υπομονή με τα συμπτώματα! Μ.Τριτη πάω κι εγώ για υπέρηχο και θα κανω το veracity test αντί για αυχενική διαφάνεια.  Είναι ακριβό αλλά δίνει σίγουρα αποτελέσματα για σύνδρομα και το φύλο!

@annoula1987 διάβαζα για το veracity test που θα κάνεις γιατί δεν είχα ξανακουσει για αυτό και μου κίνησε το ενδιαφέρον που είπες ότι δίνει καλύτερα αποτελέσματα για τα σύνδρομα... Αυχενική δεν θα κάνεις καθόλου δηλαδη; Σου είπε ο γιατρός ότι δε χρειάζεται;; Παραθέτω μια παράγραφο γιατί απ' ότι κατάλαβα γράφουν ότι δεν αναιρεί την αυχενική.. 

Αυτό δεν σημαίνει όμως, ότι καταργεί την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας και το υπερηχογράφημα του Β’ τριμήνου, διότι αν και ο μη επεμβατικός προγεννητικός έλεγχος δίνει πολύ πιο αξιόπιστες πληροφορίες για τις κοινές χρωμοσωμικες ανωμαλίες από τα ανωτέρω, δεν μπορεί να ανιχνέυσει ανωμαλίες σε όργανα του εμβρύου, ανωμαλίες του νευρικού σωλήνα του εμβρύου αλλά και τη φυσιολογική πορεία της κύησης για την έγκυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

@annoula1987 διάβαζα για το veracity test που θα κάνεις γιατί δεν είχα ξανακουσει για αυτό και μου κίνησε το ενδιαφέρον που είπες ότι δίνει καλύτερα αποτελέσματα για τα σύνδρομα... Αυχενική δεν θα κάνεις καθόλου δηλαδη; Σου είπε ο γιατρός ότι δε χρειάζεται;; Παραθέτω μια παράγραφο γιατί απ' ότι κατάλαβα γράφουν ότι δεν αναιρεί την αυχενική.. 

Αυτό δεν σημαίνει όμως, ότι καταργεί την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας και το υπερηχογράφημα του Β’ τριμήνου, διότι αν και ο μη επεμβατικός προγεννητικός έλεγχος δίνει πολύ πιο αξιόπιστες πληροφορίες για τις κοινές χρωμοσωμικες ανωμαλίες από τα ανωτέρω, δεν μπορεί να ανιχνέυσει ανωμαλίες σε όργανα του εμβρύου, ανωμαλίες του νευρικού σωλήνα του εμβρύου αλλά και τη φυσιολογική πορεία της κύησης για την έγκυο.

Θα μου κάνει έναν αναλυτικό υπέρηχο κολπικα για να δούμε τα όργανα του μωρού αλλά δεν θα κάνω την αίματος που κάνουν για την αυχενική. Μου έδωσε επιλογή φυσικά αν προτιμώ να κάνω την κλασική αυχενική αλλά και ο ίδιος εμπιστεύεται παραπάνω το τεστ γιατί δεν παίζει με τις πιθανότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Θα μου κάνει έναν αναλυτικό υπέρηχο κολπικα για να δούμε τα όργανα του μωρού αλλά δεν θα κάνω την αίματος που κάνουν για την αυχενική. Μου έδωσε επιλογή φυσικά αν προτιμώ να κάνω την κλασική αυχενική αλλά και ο ίδιος εμπιστεύεται παραπάνω το τεστ γιατί δεν παίζει με τις πιθανότητες. 

Α δεν κατάλαβα ότι θα κάνεις και υπέρηχο για τα όργανα για αυτό στο είπα.. ελπίζω να μην παρεξηγήθηκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Α δεν κατάλαβα ότι θα κάνεις και υπέρηχο για τα όργανα για αυτό στο είπα.. ελπίζω να μην παρεξηγήθηκα... 

Όχι βρε, σιγά τι να παρεξηγησω?! Ανυπομονώ για την Τρίτη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Όχι βρε, σιγά τι να παρεξηγησω?! Ανυπομονώ για την Τρίτη!! 

Όλα καλά θα πάνε!!! 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλά και εγώ ..... 1,50 μέτρο με τα χέρια στην ανάταση 😂 

Χαχαχαχα συμπάσχω 🤣😂

Όλο το μπόι στην οικογένεια το πήρε ο αδερφός...όλοι οι υπόλοιποι πάτωμα...χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Χαχαχαχα συμπάσχω 🤣😂

Όλο το μπόι στην οικογένεια το πήρε ο αδερφός...όλοι οι υπόλοιποι πάτωμα...χαχαχχα

Έχει πάντως και τα καλά του.... πχ μας περνάνε για πιο μικρούλες 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...