Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα, είχα ξαναγράψει κάποιους μήνες πριν γενικά όμως σας παρακολουθώ. Στον 6ο μήνα προσπαθειών πήραμε το θετικό τεστ!!!

Έκανα χοριακή την 5η μέρα καθυστέρησης και ήταν 698.

Ραντεβού με τον γιατρό κλείσαμε 5/4 για να έχει προχωρήσει λίγο και να μπορέσουμε να δούμε κάτι. Η αλήθεια είναι ότι χαίρομαι αλλά πολύ συγκρατημένα.

Έχω άγχος αν και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά.

Μήπως η χοριακή είναι λίγο χαμηλή; Ο γιατρός μου συνέστησε να μην την επαναλάβουμε μέχρι το ραντεβού μας για να μην αγχωθώ παραπάνω σε περίπτωση που δεν έχει ανέβει πάρα πολύ γιατί κάθε έμβρυο έχει δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Έχει τύχει σε κάποια άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Καλημέρα, είχα ξαναγράψει κάποιους μήνες πριν γενικά όμως σας παρακολουθώ. Στον 6ο μήνα προσπαθειών πήραμε το θετικό τεστ!!!

Έκανα χοριακή την 5η μέρα καθυστέρησης και ήταν 698.

Ραντεβού με τον γιατρό κλείσαμε 5/4 για να έχει προχωρήσει λίγο και να μπορέσουμε να δούμε κάτι. Η αλήθεια είναι ότι χαίρομαι αλλά πολύ συγκρατημένα.

Έχω άγχος αν και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά.

Μήπως η χοριακή είναι λίγο χαμηλή; Ο γιατρός μου συνέστησε να μην την επαναλάβουμε μέχρι το ραντεβού μας για να μην αγχωθώ παραπάνω σε περίπτωση που δεν έχει ανέβει πάρα πολύ γιατί κάθε έμβρυο έχει δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Έχει τύχει σε κάποια άλλη;

Καλημέρα κοριτσι μου,με το καλό σου εύχομαι και να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Εγω ξέρω πως ο αριθμός της χοριακης όντως δεν παίζει ρόλο γτ εχει μεγάλο εύρος τιμων, απλά συνήθως ζητάνε και μια δεύτερη μετα απο 2 3 μέρες για να δουνε ότι διπλασιάζει σωστα, ο διπλασιασμός δλδ μας ενδιαφέρει και όχι ο αριθμός!! Τωρα ο γιατρός σου ίσως είδε αυτο που ήθελε δεν ξέρω! Πάντως μην αγχώνεσαι γιατι η αλήθεια ειναι πως τόσο νωρίς δεν μπορείς να κάνεις τπτ, όλα θα κυλήσουν όπως είναι για να πάνε, να είσαι χαλαρή και να κάνεις όμορφες σκέψεις μέχρι να πας να δεις το πλασματακι σου!! Εύχομαι τα καλύτερα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

Κι εγώ αυτό ήξερα αν και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έχω διαβάσει αρκετά και μου έκανε εντύπωση που δεν ήθελε δεύτερη χοριακη.

Περιμενω πως και πως την Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο!!!Η αλήθεια είναι ότι ώρες ώρες είμαι να σκάσω από το άγχος αλλά προσπαθώ να το μετριάζω γιατί ξέρω ότι μόνο κακό κάνει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

Κι εγώ αυτό ήξερα αν και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έχω διαβάσει αρκετά και μου έκανε εντύπωση που δεν ήθελε δεύτερη χοριακη.

Περιμενω πως και πως την Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο!!!Η αλήθεια είναι ότι ώρες ώρες είμαι να σκάσω από το άγχος αλλά προσπαθώ να το μετριάζω γιατί ξέρω ότι μόνο κακό κάνει...

 

Εντάξει μέχρι ένα σημείο είναι λογικό να αγχώνεσαι, εγώ ολο το πρώτο τρίμηνο ενώ ελα πήγαιναν καλά ειχα πάντα ένα ψιλο άγχος!! Απλά μη το αφήνεις να ξεφύγει, να σκέφτεσαι μετα απο ολα ότι όλα θα πάνε καλά!! Πάντως δεν έχεις κανένα κακο δείγμα για να σκέφτεσαι ότι κάτι δεν πάει καλά!! Άρα περιμένεις τον υπερηχο🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Αχ μακάρι...🥰

Θα περιμένω και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να τα λέμε συχνά 😄

Μακάρι κοριτσι μου, όταν πας στον γιατρο πες μας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 6 και 3 σήμερα έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο αλλά οριακά δεν ακούσαμε καρδούλα. 

Είναι όλα φυσιολογικά όμως σάκος κ.λ.π απλά θέλει 2-3 μέρες ακόμα.Οπότε την άλλη Δευτέρα θα με ξαναδεί!!!

Ανυπομονώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσια 6 και 3 σήμερα έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο αλλά οριακά δεν ακούσαμε καρδούλα. 

Είναι όλα φυσιολογικά όμως σάκος κ.λ.π απλά θέλει 2-3 μέρες ακόμα.Οπότε την άλλη Δευτέρα θα με ξαναδεί!!!

Ανυπομονώ!!!

Συγχαρητήρια κοριτσι μου,όλα να πάνε τελεια και να υποδεχτείς με το καλό το μωράκι σου😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσι μου,όλα να πάνε τελεια και να υποδεχτείς με το καλό το μωράκι σου😊🙏

Μακάρι...είναι πολύ νωρίς το ξέρω αλλά τουλάχιστον είναι στην σωστή θέση και έχει σωστή εικόνα οπότε ελπίζω να πάνε πραγματικά όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...