Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ?


Recommended Posts

Εμενα μου ειπε ο γιατρος μου στην αυχενικη διαφανεια 80% αγορακι... μαλλον ειδε διογγομενα γεννητικα οργανα.. και ημουν στην 14 βδομαδα τοτε. θα μαθω τελη αυτου του μηνα αν επεσε μεσα! συνηθως το βρησκουν οταν εχει παρει την καταλληλη θεση το μωρο στην αυχενικη. Να μας πεις παντως οταν μαθεις ε? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Γεια σας κ από μένα! !! Είμαι έγκυος στο 4 το παιδάκι μου !!! Στην Αυχενική διαφάνεια μου είπαν πιθανόν κοριτσάκι! !!!Στον επόμενο υπέρηχο 4ρων μηνών μου έδειξε ο γιατρός το πουλάκι του το οποίο ομολογώ να πω ότι το είδα Κ εγώ Κ μάλιστα δεν ήταν ο ομφάλιος λορος μιας κ μου έδειξε ότι εκείνος αιματωνετε ενώ αυτό ανάμεσα στα πόδια που εξέχει οχι! !!εχθές 20 εβδομάδες 5 μηνών πια στον υπερυχο δεν φαινόταν το πουλάκι! !!!Κ μου είπε ότι μάλλον κορίτσι! !!!ρε κορίτσια τελικά τι μωρό θα κάνω δεν ξέρω κ ποτε δεν μου έχει ξανά συμβεί έχω δύο κόρες Κ ενα αγοράκι! !!Τώρα περιμένω το Β επιπέδου! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα και από εμένα! Εγώ είμαι στην 16η εβδομάδα και στην αυχενική που έκανα πριν 3 εβδομάδες το μωρό μας κράτησε μούτρα μάλλον και μας έδειχνε μόνο την πλάτη του...3 ώρες αυχενική έκανα, σήκω-κάτσε-φαε γλυκο αλλά αυτό δεν γυρνούσε με τπτ...Ο γιατρός μέτρησε τον αυχένα και το ύψος του εμβρύου αλλά ούτε φύλλο είδαμε ούτε μυτούλα...Χθες πήγα πάλι για να δούμε μύτη, το καταφέραμε αλλά όταν τον ρώτησα για το φύλο μου είπε οτι δεν μπόρεσε να το δει. Και λέω εγώ με το μικρό μου το μυαλό, αν ήταν αγόρι δεν θα ήταν εμφανές; Αφού είδε την μύτη θα έβλεπε και τα γεννητικά όργανα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Στο πρώτο μου παιδί, στον πρώτο υπέρηχο  8 εβδομάδων και 2 ημερών, μου είπε 80% αγόρι και είχε δίκιο! Μου φαίνεται περίεργο που οι περισσότερες το μάθατε μετά τις 15 εβδομάδες! Τώρα περιμένω τι δεύτερο και την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό, θα είμαι 8 εβδομάδων και 1 ημέρας και ήλπιζα να μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Στο πρώτο μου παιδί, στον πρώτο υπέρηχο  8 εβδομάδων και 2 ημερών, μου είπε 80% αγόρι και είχε δίκιο! Μου φαίνεται περίεργο που οι περισσότερες το μάθατε μετά τις 15 εβδομάδες! Τώρα περιμένω τι δεύτερο και την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό, θα είμαι 8 εβδομάδων και 1 ημέρας και ήλπιζα να μου πει...

Πολύ σπάνιο αυτό που λες.

Λένε ότι αν έχει παλμούς πάνω από 140 είναι κορίτσι αλλά δεν ισχύει απόλυτα αυτό.Αυτη την πεπατημένη ακολουθούσαν και οι γιατροί παλιότερα που δεν υπήρχαν υπέρηχοι.Εγω στην αυχενική που έκανα μου είπαν 90% κοριτσάκι.Αλλα την 16η εβδομάδα με παλμούς γύρω στους 160 είδαμε ότι είναι αγόρι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Πολύ σπάνιο αυτό που λες.

Λένε ότι αν έχει παλμούς πάνω από 140 είναι κορίτσι αλλά δεν ισχύει απόλυτα αυτό.Αυτη την πεπατημένη ακολουθούσαν και οι γιατροί παλιότερα που δεν υπήρχαν υπέρηχοι.Εγω στην αυχενική που έκανα μου είπαν 90% κοριτσάκι.Αλλα την 16η εβδομάδα με παλμούς γύρω στους 160 είδαμε ότι είναι αγόρι.

 

Κοίτα να δεις...  με βάση τη δική μου εμπειρία, θεωρούσα ότι στην αυχενική διαφάνεια μαθαίνεις το φύλο 100%!!😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...