Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερη ηλικια


Lakit

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lakit είπε:

Καλησπέρα!Ανοιξα αυτό το θέμα για μεγάλα κορίτσια όπως κ μένα που προσπαθούν για παιδάκι!❤️

Καλώς ήρθες στην ομάδα,,, όλων το όνειρο είναι κοινό,,η ηλικία κάτι σχετικό. Εννοώ πως ο κάθε οργανισμός είναι τόσο μοναδικός που βλέπουμε σε μικρές ηλικίες πλέον πολλά θέματα και αντίστροφα σε μεγαλυτερες ηλικιες καλή ανταπόκριση. Σημασία έχει να είμαστε ψύχραιμες,,, να ενημερωνόμαστε σωστά από γιατρούς επιστήμονες αλλά και ανθρώπους ταυτόχρονα και να έχουμε πίστη και προσήλωση στο στόχο μας. Ότι χρειαστείς και αισθανθείς πως θέλεις να ρωτήσεις μη διστάσεις. Όπως μπορεί η καθεμία μας θα απαντήσει. Εύχομαι σύντομα να επιτύχετε στο όνειρο σας να γίνετε γονείς. 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα,,, όλων το όνειρο είναι κοινό,,η ηλικία κάτι σχετικό. Εννοώ πως ο κάθε οργανισμός είναι τόσο μοναδικός που βλέπουμε σε μικρές ηλικίες πλέον πολλά θέματα και αντίστροφα σε μεγαλυτερες ηλικιες καλή ανταπόκριση. Σημασία έχει να είμαστε ψύχραιμες,,, να ενημερωνόμαστε σωστά από γιατρούς επιστήμονες αλλά και ανθρώπους ταυτόχρονα και να έχουμε πίστη και προσήλωση στο στόχο μας. Ότι χρειαστείς και αισθανθείς πως θέλεις να ρωτήσεις μη διστάσεις. Όπως μπορεί η καθεμία μας θα απαντήσει. Εύχομαι σύντομα να επιτύχετε στο όνειρο σας να γίνετε γονείς. 🙏👶❤️👶❤️

Ευχαριστω πολύ!!Συμφωνω απλά το άγχος της ηλικίας υπάρχει δυστυχώς..Είμαι 37 με δυο εγκυμοσυνες που δεν είχαν καλη έκβαση.Εσεις έχετε παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lakit είπε:

Ευχαριστω πολύ!!Συμφωνω απλά το άγχος της ηλικίας υπάρχει δυστυχώς..Είμαι 37 με δυο εγκυμοσυνες που δεν είχαν καλη έκβαση.Εσεις έχετε παιδάκι;

Δεν είσαι μεγάλη αγαπημένη μου...είσαι στη σωστή ηλικία για να έρθει. Εγώ είμαι 40 και ακόμα δεν έχω μωράκι,,, ευελπιστώ όμως σύντομα ,όπως και όλες μας εδώ μέσα, να αποκτήσω. Όλες λίγο πολύ είχαμε κάποια αποτυχία,,,και δύο και τρεις,,,αλλά πρέπει να συνεχίζουμε. Να βρίσκουμε κάθε φορά τι φταίει και διορθώνοντας το να πάμε παραπέρα και πιο κοντά στη μητρότητα. Θέλει υπομονή, ηρεμία,στήριξη απ'το σύζυγο και όλα θα έρθουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θεωρώ ότι είσαι μεγάλη! Συνομίλικη κ γω προσπαθώ για το 2ο. Για να σε ξεαγχωσω είχα μια παλλίνδρομη πριν την κορη μου κ τον προηγούμενο μήνα ξανά μια βιοχημική. Δεν είμαστε κ μικρές βέβαια γι αυτο θα σου προτείνω αυτό που έκανα κ γω. Αν προσπαθείς πάνω από 6μηνο κ δεν προκύπτει δεν χάνεις τπτ να κάνεις έναν ορμονολογικό έλεγχο εσύ κ ενα σπερμοδιάγραμμα ο άντρας σου. Αν προσπαθείς λιγότερο καιρό δώσε λίγο χρόνο. Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η condios είπε:

Δεν είσαι μεγάλη αγαπημένη μου...είσαι στη σωστή ηλικία για να έρθει. Εγώ είμαι 40 και ακόμα δεν έχω μωράκι,,, ευελπιστώ όμως σύντομα ,όπως και όλες μας εδώ μέσα, να αποκτήσω. Όλες λίγο πολύ είχαμε κάποια αποτυχία,,,και δύο και τρεις,,,αλλά πρέπει να συνεχίζουμε. Να βρίσκουμε κάθε φορά τι φταίει και διορθώνοντας το να πάμε παραπέρα και πιο κοντά στη μητρότητα. Θέλει υπομονή, ηρεμία,στήριξη απ'το σύζυγο και όλα θα έρθουν. 

Στο ευχομαι μέσα από την καρδια μου το μωράκι!Τι σοφά που μιλάς..Καλη μας επιτυχία λοιπον κ ευχομαι να ακούσω σύντομα ευχάριστα νέα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Δεν θεωρώ ότι είσαι μεγάλη! Συνομίλικη κ γω προσπαθώ για το 2ο. Για να σε ξεαγχωσω είχα μια παλλίνδρομη πριν την κορη μου κ τον προηγούμενο μήνα ξανά μια βιοχημική. Δεν είμαστε κ μικρές βέβαια γι αυτο θα σου προτείνω αυτό που έκανα κ γω. Αν προσπαθείς πάνω από 6μηνο κ δεν προκύπτει δεν χάνεις τπτ να κάνεις έναν ορμονολογικό έλεγχο εσύ κ ενα σπερμοδιάγραμμα ο άντρας σου. Αν προσπαθείς λιγότερο καιρό δώσε λίγο χρόνο. Καλή επιτυχία!!!

Καλη επιτυχία θα χαρώ πολύ να έχεις σύντομα θετικό αποτέλεσμα!ειπα να προσπαθήσω λίγο ακόμα,πιο σωστά αυτή την φορά υπολογίζοντας τις γόνιμες μέρες γιατί ως τώρα ήμουν πολύ χαλαρή μ αυτά κ αν δεν βοηθήσει αυτό θα πάμε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις.Είχα μια βιοχημική κύηση τον Γενάρη οποτε ουσιαστικά αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι τις προσπάθειες κ βλεπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lakit είπε:

Καλη επιτυχία θα χαρώ πολύ να έχεις σύντομα θετικό αποτέλεσμα!ειπα να προσπαθήσω λίγο ακόμα,πιο σωστά αυτή την φορά υπολογίζοντας τις γόνιμες μέρες γιατί ως τώρα ήμουν πολύ χαλαρή μ αυτά κ αν δεν βοηθήσει αυτό θα πάμε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις.Είχα μια βιοχημική κύηση τον Γενάρη οποτε ουσιαστικά αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι τις προσπάθειες κ βλεπουμε..

Εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει μι φορά έγκυος πάλι έγκυος κ είχε δίκιο....Κ γω τον Φλεβάρη είχα τη βιοχημική κ τώρα ξαναπροσπαθώ!!! Εμένα με βοηθησαν πολύ τα τεστ ωορρηξιάς. Ελπίζω σύντομα ευχάριστα κ για τις δυο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η zogia είπε:

Εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει μι φορά έγκυος πάλι έγκυος κ είχε δίκιο....Κ γω τον Φλεβάρη είχα τη βιοχημική κ τώρα ξαναπροσπαθώ!!! Εμένα με βοηθησαν πολύ τα τεστ ωορρηξιάς. Ελπίζω σύντομα ευχάριστα κ για τις δυο μας!!!

 Καλημέρα! Εάν @Lakitκοριτσάκι μου άνοιξες συζήτηση με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερη ηλικία" και είσαι μόλις 37, τότε εγώ που είμαι 43 να ανοίξω άλλο με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε προχωρημένη ηλικία"! Προφανώς κ αστειεύομαι! Μην μου αγχώνεσαι! Όλα έχουν την ώρα τους να γίνουν! Υπάρχουν κορίτσια που παιδεύονται κ είναι μόλις 30 κ κάποια κ μικρότερα μην σου πω. Προσωπικά κ στο προηγούμενο κέντρο αλλά κ σ' αυτό που είμαι τώρα, ο μέσος όρος ηλικίας των ζευγαριών που βλέπω είναι νεαρά! 🙁 Κ αυτό πραγματικά είναι απογοητευτικό αν σκεφτεί κανείς πως αυτά τα ζευγάρια για να καταλήξουν εκεί, σίγουρα έκαναν κάποιες προσπάθειες πριν φτάσουν στη λύση της εξωσωματικής. Υπομονή κ πίστη κ θα έρθει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

 Καλημέρα! Εάν @Lakitκοριτσάκι μου άνοιξες συζήτηση με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερη ηλικία" και είσαι μόλις 37, τότε εγώ που είμαι 43 να ανοίξω άλλο με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε προχωρημένη ηλικία"! Προφανώς κ αστειεύομαι! Μην μου αγχώνεσαι! Όλα έχουν την ώρα τους να γίνουν! Υπάρχουν κορίτσια που παιδεύονται κ είναι μόλις 30 κ κάποια κ μικρότερα μην σου πω. Προσωπικά κ στο προηγούμενο κέντρο αλλά κ σ' αυτό που είμαι τώρα, ο μέσος όρος ηλικίας των ζευγαριών που βλέπω είναι νεαρά! 🙁 Κ αυτό πραγματικά είναι απογοητευτικό αν σκεφτεί κανείς πως αυτά τα ζευγάρια για να καταλήξουν εκεί, σίγουρα έκαναν κάποιες προσπάθειες πριν φτάσουν στη λύση της εξωσωματικής. Υπομονή κ πίστη κ θα έρθει ...

Θέλει υπομονή κ επιμονή!! Πολλές απο εμάς είχαν αποτυχίες!!! Εγώ μετά την πρώτη παλλίδρομη πείσμωσα κ είπα θα προσπαθήσω ξανά κ ξανά... Βέβαια μέχρι να γεννήσω είχα άγχος κ φόβο. Κ τώρα στην βιοχημική είπα ξανά δεν τα παρατάω θα ξαναπροσπαθήσω!!! Η ηλικία σίγουρα παίζει ρόλο αλλά έχω δει γυναίκες στα 40 να μένουν πολύ εύκολα κ γυναίκες στα 30 να παίδευονται...αλλά στο τέλος όλες ανταμοίβονται με παιδάκι. Εύχομαι σε όλες μας γρήγορα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 Καλημέρα! Εάν @Lakitκοριτσάκι μου άνοιξες συζήτηση με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερη ηλικία" και είσαι μόλις 37, τότε εγώ που είμαι 43 να ανοίξω άλλο με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε προχωρημένη ηλικία"! Προφανώς κ αστειεύομαι! Μην μου αγχώνεσαι! Όλα έχουν την ώρα τους να γίνουν! Υπάρχουν κορίτσια που παιδεύονται κ είναι μόλις 30 κ κάποια κ μικρότερα μην σου πω. Προσωπικά κ στο προηγούμενο κέντρο αλλά κ σ' αυτό που είμαι τώρα, ο μέσος όρος ηλικίας των ζευγαριών που βλέπω είναι νεαρά! 🙁 Κ αυτό πραγματικά είναι απογοητευτικό αν σκεφτεί κανείς πως αυτά τα ζευγάρια για να καταλήξουν εκεί, σίγουρα έκαναν κάποιες προσπάθειες πριν φτάσουν στη λύση της εξωσωματικής. Υπομονή κ πίστη κ θα έρθει ...

Το ευχομαι κ το ίδιο ευχομαι κ για όλα τα κορίτσια εδώ μέσα,θα χαρώ πολύ να μάθω σύντομα θετικά νέα για όλες σας!!Ειναι βάλσαμο να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη σου σ αυτό το δύσκολο κ παράλληλα ομορφο κομμάτι της ζωής σου!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η zogia είπε:

Εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει μι φορά έγκυος πάλι έγκυος κ είχε δίκιο....Κ γω τον Φλεβάρη είχα τη βιοχημική κ τώρα ξαναπροσπαθώ!!! Εμένα με βοηθησαν πολύ τα τεστ ωορρηξιάς. Ελπίζω σύντομα ευχάριστα κ για τις δυο μας!!!

Πήρα κ γω τεστ ωορρηξίας αλλά πραγματικά έχασα την μπάλα..Ούτε ξέρω ποτέ πρέπει να τα ξεκινήσω  κ όσες φορές τα έκανα η ήταν αρνητικά η αχνό φαινόταν μια ροζ Γράμμουλα η οποία δεν γινόταν έντονη.Εγώ τώρα περιμενω να αδιαθετήσω στις 31/03 για να δούμε τι θα γίνει τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lakit είπε:

Πήρα κ γω τεστ ωορρηξίας αλλά πραγματικά έχασα την μπάλα..Ούτε ξέρω ποτέ πρέπει να τα ξεκινήσω  κ όσες φορές τα έκανα η ήταν αρνητικά η αχνό φαινόταν μια ροζ Γράμμουλα η οποία δεν γινόταν έντονη.Εγώ τώρα περιμενω να αδιαθετήσω στις 31/03 για να δούμε τι θα γίνει τελικά!

Ναι, σε καταλαβαίνω με τα τεστ. Κ εγώ με αυτά με τη γραμμούλα δεν έβρισκα άκρη. Πήρα τα clearblue τα ψηφιακά είναι πιο ακριβά αλλά σου με τη μία καταλαβαίνεις. Βγάζει ένα χαμόγελο τις δυο μέρες που πρόκειται να γίνει ωορρηξία. Εγώ με αυτά έπιασα την κόρη, κ στον προηγούμενο μήνα πάλι άσχετα αν ήταν βιοχημική. Τώρα παλι με αυτά προσπαθώ. Πραγματικά για μένα αξίζουν τα λεφτά τους!!!Εγω γύρω στις 8 Απρίλη περιμένω....Ελπίζω να κάνεις την αρχή με ευχάριστα νέα κ να ακολουθήσω εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Ναι, σε καταλαβαίνω με τα τεστ. Κ εγώ με αυτά με τη γραμμούλα δεν έβρισκα άκρη. Πήρα τα clearblue τα ψηφιακά είναι πιο ακριβά αλλά σου με τη μία καταλαβαίνεις. Βγάζει ένα χαμόγελο τις δυο μέρες που πρόκειται να γίνει ωορρηξία. Εγώ με αυτά έπιασα την κόρη, κ στον προηγούμενο μήνα πάλι άσχετα αν ήταν βιοχημική. Τώρα παλι με αυτά προσπαθώ. Πραγματικά για μένα αξίζουν τα λεφτά τους!!!Εγω γύρω στις 8 Απρίλη περιμένω....Ελπίζω να κάνεις την αρχή με ευχάριστα νέα κ να ακολουθήσω εγώ!!!

Αααα τέλεια θα τα πάρω..Μ αρεσει που δουλεύω κ σε Φαρμακειο αλλά μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί καθόλου μ αυτά!!Οποτε για να δούμε..Αυτά τα κανείς πάνω στην υποτιθέμενη ωορρηξία η πιο πριν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lakit είπε:

Αααα τέλεια θα τα πάρω..Μ αρεσει που δουλεύω κ σε Φαρμακειο αλλά μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί καθόλου μ αυτά!!Οποτε για να δούμε..Αυτά τα κανείς πάνω στην υποτιθέμενη ωορρηξία η πιο πριν;

Είναι πολυ εύχρηστα κ έχουν οδηγίες. Την πρώτη φορά που θα τα κάνεις θα χρησιμοποιήσεις 3-4 τεστ σίγουρα. Τους επόμενους μήνες θα ψιλοξέρεις. Αν έχεις κύκλο πχ 30 ημερών όπως εγώ κάνω από την 13 έως την 16η μέρα τα τεστ κ συνήθως σε μια απο αυτές τις μέρες βγαίνει το χαμόγελο. Όταν βγει το χαμόγελο θέλει επαφές την ίδια κ την επόμενη μέρα σίγουρα. Αν αντέχετε κάνετε κ τη μεθεπόμενη. Αν δεν έχεις σταθερό κύκλο πρέπει να τα ξεκινήσεις λίγο νωρίτερα μέχρι να βγει το χαμόγελο. Πάντως δεν αγωνιάς με γραμμούλες κτλ αλλά είναι ακριβά. Good luck κ αχρείαστα να είναι κ να είσαι ήδη έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η zogia είπε:

Είναι πολυ εύχρηστα κ έχουν οδηγίες. Την πρώτη φορά που θα τα κάνεις θα χρησιμοποιήσεις 3-4 τεστ σίγουρα. Τους επόμενους μήνες θα ψιλοξέρεις. Αν έχεις κύκλο πχ 30 ημερών όπως εγώ κάνω από την 13 έως την 16η μέρα τα τεστ κ συνήθως σε μια απο αυτές τις μέρες βγαίνει το χαμόγελο. Όταν βγει το χαμόγελο θέλει επαφές την ίδια κ την επόμενη μέρα σίγουρα. Αν αντέχετε κάνετε κ τη μεθεπόμενη. Αν δεν έχεις σταθερό κύκλο πρέπει να τα ξεκινήσεις λίγο νωρίτερα μέχρι να βγει το χαμόγελο. Πάντως δεν αγωνιάς με γραμμούλες κτλ αλλά είναι ακριβά. Good luck κ αχρείαστα να είναι κ να είσαι ήδη έγκυος!

Καλημέρα!ευχαριστω για τις πληροφορίες,αναμένουμε λοιπον!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Ειναι τώρα 4-5 μέρες που έχω πονάκια χαμηλά σαν περιόδου κ γενικά τραβήγματα τσιμπήματα κυρίως από δεξιά έτσι ένιωθα κ την προηγούμενη φορά στην βιοχημική.Πριν κάνω το τεστ ήξερα ότι ήμουν έγκυος.Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί είχα μόνο μια ημέρα επαφή(μετά την βιοχημική δεν είχα κ πολλά κέφια) κ δεν νομίζω ότι ήταν κοντά στην ημέρα ωορρηξιας γιατί έχει χαλάσει λίγο ο κύκλος μου.Μπορεί να μου φέρατε ΓΟΥΡΙ🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lakit είπε:

Εσεις κορίτσια σε τι φάση βρίσκεστε @condios, @Vasilique?

@zogia Περιμένεις στις 8 απ ότι μου ειπες..

Καλημέραααα!!!Ναι, γύρω στις 8 γιατί κ μένα λογω της βιοχημικής δεν ξέρω αν θα είναι σρην ώρα της. Εσύ πότε περιμένεις?Εγώ δεν πιστεύω οτι θα είμαι αν κ ειχα επαφές αλλά να μεινω εγκυος δύο μήνες συνεχόμενα λίγο δύσκολο αλλά ποτε δεν ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Καλημέραααα!!!Ναι, γύρω στις 8 γιατί κ μένα λογω της βιοχημικής δεν ξέρω αν θα είναι σρην ώρα της. Εσύ πότε περιμένεις?Εγώ δεν πιστεύω οτι θα είμαι αν κ ειχα επαφές αλλά να μεινω εγκυος δύο μήνες συνεχόμενα λίγο δύσκολο αλλά ποτε δεν ξέρεις.

Εγώ 31/03!Λενε ότι είναι πιο εύκολο μετά από βιοχημική να μείνεις έγκυος..Την Βιοχημική ποτέ την είχες Φεβρουάριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lakit είπε:

Εγώ 31/03!Λενε ότι είναι πιο εύκολο μετά από βιοχημική να μείνεις έγκυος..Την Βιοχημική ποτέ την είχες Φεβρουάριο;

2 Μαρτίου αλλά δεν χρειάστηκε κάτι κ ξεκίνησα κατευθείαν προσπάθειες. Όποτε αρχές Απριλίου θα ξέρω γι αυτό τον μηνα. Μπαμ μπαμ δεν άφησα μήνα να πάει χαμένος....Αντε περιμένω να μου πεις ευχαριστα σε λιγες μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lakit είπε:

Εσεις κορίτσια σε τι φάση βρίσκεστε @condios, @Vasilique?

@zogia Περιμένεις στις 8 απ ότι μου ειπες..

Καλησπέρα!! Εγώ είμαι σε αναμονή για την επόμενη ετ κάποια στιγμή μετά το Πάσχα. Καλή τύχη σε όλες μας ευχομαι 🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ είμαι σε αναμονή για την επόμενη ετ κάποια στιγμή μετά το Πάσχα. Καλή τύχη σε όλες μας ευχομαι 🙏👶❤️

Ευχομαι να πάνε όλα καλά!!🙏

Θα περιμένουμε νέα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2021 at 11:57 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

 Καλημέρα! Εάν @Lakitκοριτσάκι μου άνοιξες συζήτηση με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερη ηλικία" και είσαι μόλις 37, τότε εγώ που είμαι 43 να ανοίξω άλλο με θέμα "Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε προχωρημένη ηλικία"! Προφανώς κ αστειεύομαι! Μην μου αγχώνεσαι! Όλα έχουν την ώρα τους να γίνουν! Υπάρχουν κορίτσια που παιδεύονται κ είναι μόλις 30 κ κάποια κ μικρότερα μην σου πω. Προσωπικά κ στο προηγούμενο κέντρο αλλά κ σ' αυτό που είμαι τώρα, ο μέσος όρος ηλικίας των ζευγαριών που βλέπω είναι νεαρά! 🙁 Κ αυτό πραγματικά είναι απογοητευτικό αν σκεφτεί κανείς πως αυτά τα ζευγάρια για να καταλήξουν εκεί, σίγουρα έκαναν κάποιες προσπάθειες πριν φτάσουν στη λύση της εξωσωματικής. Υπομονή κ πίστη κ θα έρθει ...

Καλησπέρα και από μία της τρίτης ηλικίας χαχαχαχαχα εγω 47 και γεμάτη αισιοδοξία, ξεκίνησα προσπαθειες σε φυσικό κύκλο από τον Ιανουάριο. Μαζεύω ένα ωάριο κάθε μήνα και καταψύχουμε και στον κύκλο του Απριλιου θα κάνω ωοληψία και ΕΤ. Θα αποψύξουμε τα κατεψυγμένα ωαρια θα πάρουμε και του Απριλίου φρέσκο και καλή μας επιτυχία!!!!! Το καλό που μας προέκυψε από την πανδημία ήταν ότι βρήκαμε χρόνο από τις δουλειές μας να το προσπαθήσουμε....ειδαμε την ευκαιρία μέσα στον γενικό χαμό....για κάποιο λόγο γίνονται όλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ είμαι σε αναμονή για την επόμενη ετ κάποια στιγμή μετά το Πάσχα. Καλή τύχη σε όλες μας ευχομαι 🙏👶❤️

Καλημέρα κ καλή μας εβδομάδα! Εγώ είμαι σε φάση ξεκούρασης απ' όλα. Περνάω επιτροπή εξωσωματικής στις 20/5 για να πάρω τα φάρμακα αλλά ίσως ξεκινήσω κ νωρίτερα με φυσικό γιατί έτσι κ αλλιώς ο γιατρός με πάει περισσότερο με φυσικό κ τροποποιημένο ... Δεν με βλέπω για ετ πριν τον Ιούλιο ... Έχω δρόμο μπροστά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου!!!  στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα κ εγώ καφέ υγρά κ ήταν από αποκόλληση. Συνήθως τα καφέ υγρά λένε δεν είναι ανησυχητικό αλλά εγώ έκανα το λάθος κ δν έδωσα σημασία με αποτέλεσμα η αποκόλληση να μεγαλώσει (κ εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα).  Κολπικά έπαιρνα κ εγώ προγεστερονη 3 φορές την ημέρα κ όντως είχα κομματάκια από το χάπι.  Γεννήθηκε υγιέστατος ο γιος μου κ όλα πήγαν καλά.  στην Τρίτη μου εγκυμοσύνη τώρα πάλι είχα λίγο καφέ αίμα  ευτυχώς προς το παρόν δν υπάρχει κάποια αποκόλληση αλλά θέλει προσοχή λόγω ιστορικού.    Τώρα στην περίπτωσή σου αφού κάνατε υπέρηχο ξέρεις ότι το αίμα είναι από τις μικρές αυτές αποκολλήσεις κ αφού ο/η γιατρος  είναι ενήμερος/η τότε θα σε παρακολουθεί στενά. Όλα θα πάνε καλά κ να κάθεσαι όσο μπορείς ή να ξαπλώνεις.  μεσα σε 3 εβδ εμένα είχε υποχωρήσει η αποκόλληση.    γραψε μας τα νεα σου ❤️ έχε πίστη! Πολλές γυναίκες αντιμετωπίζουν αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο! 
    • Καλησπέρα! Όχι τίποτα απολύτως, βασικα δεν μου το είχαν αναφέρει καν σαν κάτι ανησυχητικό! Απλά καταλαβαίνεις, εγώ ψάχνοντας τρελάθηκα! Ο εμβρυολογος  μου χε πει ακριβώς ότι και σε σένα, ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω δεύτερη Doppler, όμως ο γυναικολόγος μου έκρινε ότι δεν χρειαζόταν.
    • Καλησπέρα εγω είχα καφέ υγρά από την 7 εβδ έως και την 9 εβδ τα είχα στο σκούπισμα όταν πηγαινε τουαλέτα το πρωί την υπόλοιπη μέρα δεν έβγαζα.. απλά ήταν διαφορετικά αυτά τα υγρά σε σχέση με την περιόδου τα καφέ.. δεν ήταν τόσο σκούρα..  εμένα μου είχε πει επειδή ήταν χαμηλά ο πλακούντας έβλεπα αυτά τα υγρά και να μην ανησυχώ.. έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα τωρα είμαι 8 μηνών και περιμένω τον Αύγουστο να γεννήσω Με το καλό 😊 
    • Να και κάτι διαφορετικό… προς το μπλε λοιπόν ❤️ για να δουμεεεε    γράψε μας όποτε βρεις χρόνο πως πήγε στον γιατρό! 🙏🏼😊
    • Κορτσουδια μιυ σας ευχαριστώ τόσο πολύ με για την θετική σας ενέργεια και για το ενδιαφέρον σας!!! Τα νέα μας είναι υπέροχα! 😍καναμε την αυχενική διαφάνεια η γιατρός μας είπε πως είναι όλα φυσιολογικοτατα , δν υπάσχει τίποτα ανησυχητικό και είναι όλες οι μετρήσεις τέλειες!!!! Ειδαμε τ πάντα, χέρια πόδια δάχτυλα μια μουτζα που μας έδωσε 😂πιπίλισμα αντίχειρα , κοιλιτσα, ομφάλιο λώρο, κεφάλι, κρανίο, καρδούλα, νεφρά, ουροδόχο κύστη η οποία ήταν γεμάτη και αυτό μ λέει δείχνει ότι κ τρέφεται το μωρό και δν έχει θέμα με το πεπτικό σύστημα τ , α! Της λέω γιατρέ δλδ μας κατουράει από τώρα; Κ μ λέει ναι 😂😂 όλα όλα τ ειδαμε! Μια ώρα και δέκα λεπτά καναμε!  Ειδαμε ρινικο οστό, αυχενική διαφάνεια 1,7! Το μωρό είναι 6,3 εκ! 156 παλμούς! Εγώ 64 κιλά ! Τράχηλος ενδοκολπικα 33 χιλιοστά και κλειστός!  αυταααααα!!! Δν ξέρω τι άλλο είναι ν σας πω!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές !!! Μ φύγε ένα μεγάλο άγχος ! Α είμαι 12 κ 5 και Πητ μ έχει 8 Γενάρη!  αυτααααα κορίτσια μ!!! ❤️❤️❤️ μείνει τρισευτυχισμένη και όλα είναι καλά!!!! Ευχομαι σε όλες μας υγιή και τελειομηνα μωρά😍❤️🙏🧿
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...