Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να λάνω έκτρωση :(


twins!

Recommended Posts

twins μου καλωσηρθες στην παρεα μας!!!!Σ ευχαριστουμε που μοιραστηκες αυτο που περνας μαζι μας!!!

Καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!:):) Διδυμα αυτο ειναι υπεροχο!!!Η μεγαλυτερη ευλογια!!!Με το καλο ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου τα αστερακια σου!!!

Συγχαρητηρια επισης για την σταση σου!Μπραβο!Μπραβο και στους υπεροχους γονεις σου που σε στηριζουν ειναι τοσο μα τοσο σημαντικο!Ευτυχως ο Θεουλης σε βοηθησε και εχεις και την δουλιτσα σου!!!!

Τωρα οτι εχει να κανει με τον Κυριο λυπαμαι δεν μπορω να πω πολλα τετοιες συμπεριφορες με αφηνουν αφωνη και δηλητηριαζουν το μυαλο μου....

Επισης εχω να πω οτι αυτο δεν ειναι αγαπη...οχι!

Δεν μπορω να πστεψω ο ανθρωπος που ετοιμαζοτανε να σε παντρευτει ζηταει κατι τετοιο :angry: Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο...

Μην στενοχωριεσαι καθολου δεν αξιζει..βγηκε κατι κακο απο την ζωη σου και μπηκε το ενα και μοναδικο,υπεροχο και η μεγαλυτερη ευλογια!!!Θα πρεπει να χαμογελας!!!

Δοξα το Θεο εχεις τους δικους σου κοντα...

Εχω πολλες εμπειριες στην οικογενεια που οι γονεις τσακωνοντουσαν και κλπ....το ιδιο συμβαινει και σε μια μικρη μου ξαδερφουλα 7 χρονω

Ακου τι μου λεει:εγω θα κανω μωρακι και θα το μεγαλωσω μονη μου οταν γινω μεγαλη!

Εγω:βρε αγαπη μου θα σου αρεσε εσενα να μην εχεις μπαμπα?

Αυτη:δεν με πειραζει ετσι κι αλλιως δεν τον θελω τον μπαμπα ολο φωναζει θα ηθελα να μαι μονη με την μαμα....

Τι αλλο να πω παραπανω....

Το παιδι μπορει να ειναι ευτυχισμενο και με τον εναν!!

Μην φοβασαι!

Συγνωμη για τα τοσα που εγραψα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν έπελεξες ή επιλέξεις τελικά να τα μεγαλώσεις μόνη σου να ξέρεις οτι θα υπάρχουν δυσκολίες και πρέπει να προσέχεις για την ψυχική τους υγεια και να μην "τραυματιστούν"Εχεις όμως την δουλεια σου και τους γονεις σου που σε στηρίζουν -και μπράβο τους-σε αυτη την επιλογή..Το καλήτερο για ένα παιδί ειναι να μεγαλώνει και με τους δυο γονείς..αλλα πολλές φορές αυτο δεν επιτυγχάνεται..Σε τέτοιες περιπτώσεις λοιπόν τον ρόλο αυτον του πατέρα τον παιρνει κάποιος απ το οικογενειακο περιβάλλον της μητέρας,ειτε δηλαδη ο πατέρας σου ειτε ο αδερφος σου θα ειναι το πατρικο πρότυπο για τα παιδιά σου..Αυτο που θέλω να τονίσω ειναι μην ποτέ θεσεις τα παιδιά σε δικαστικούς αγώνες και αντιμαχίες με τον συντροφο σου!!Μην τα κάνεις ποτέ να νοιώσουν υπευθηνα για οτι έγινε!Οτι και να έκανε,οτι και να ειπε δεν φτανει να ειναι ο πατέρας τους!!Δεν συμφωνώ οτι ειναι το καλήτερο για τα παιδιά να κατηγορούνε τον πατέρα τους όποιος να ειναι αυτός..Δώσε αγάπη!!Πολλή αγάπη στα παιδιά!!Και αυτο που τελικά θα αποφασίσεις κοίτα να ειναι το καλήτερο για τα παιδιά σου πρώτα!!Απ την στιγμή όμως που πήρες μια πολύ σωστη απόφαση ειμαι σίγουρη οτι έτσι θα συνεχίσεις κιόλας..Να κοιτάξεις το καλό των παιδιών σου και να δημιουργήσεις ένα υγιές περιβάλλον να μεγαλώσουν!!

Μπράβο σου που δεν πήρες τον εύκολο δρόμο και δεν "πέταξες"το δώρο που σου έστειλε ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριστίνα δεν θα ήταν καλύτερα αν αυτοί οι δυο άνθρωποι χώριζαν;Τώρα στα μάτια του μικρού παιδιού φαίνεται ο μπαμπάς κακός και η μαμά θύμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins mou kalws mas irthes stin parea...exw meinei afwnh..katarxhn na se sigxarw gia tin dynami sou...giati sigoura ta paidia einai eulogia sigoura einai dwro theou alla merikes fores oi katastaseis den mas kanoun na to blepoume etsi..opote xilia mprabo pou den ta skeftikes arnhtika:)apla thelw na rwtisw....den kathises na miliseis mazi tou?diladi prin ena xrono pou ksekinisate gia paidia kai to ithele kai aytos den ipirxan oikonomika problimata?diladi ti allakse apo tote mexri simera?den mporw na to katalabw i simperifora tou einai anarmosti kai signwmi kai olas alla den nomizw oti epathe sok alla allo mou brwmaei....ektos ama einai diproswpos..kserw kai egw ti na pw????????ta petherika sou pantws fairontai ok...oso na nai den mporoun na katigorisoun kai ton gio tous...i sxesi tous einai typiki alla kai endiaferontai gia sena.oso gia auton ...egw tha elega na ksanakaneis alli mia sizitisi omorfa kai wraia na tou eksigiseis..ALLA omws an deis tin idia antapokrisi(gnwmi mou)pote na min dei oute esena ksana kai fisika oute ta paidia..giati tha einai xeirtera ena mpalaki na mpenobgainei meta pou tha tou erthoun ta gidia

twins mou kaipali mprabo..kai sou euxomaii na exeis tin pio teleia egkimosini tou planiti olou..kai ennoeite pws olo ayton ton kairo emeis tha eimaste edw gia na sou kratame parea...entaksei??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα να εισαι δυνατη για τα παιδακια σου και να μην τον αφησεις εκ των υστερων να επεμβει καθολου. Εγω προσωπικά θα τον ξεκοβα τελειως. Λυπαμαι που ακουγεται σκληρο αλλα οταν αποφασιζει ετσι για 2 ψυχες μονο ετσι κ χειροτερα θα μπορουσα εγω να τον αντιμετωπισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε αυτο που εχεισ παρει αποφαση καρδια μου και αστον να βραζει στο ζουμι του οι αντρεσ ειναι ανισσοροποι τελικα.εχω παρομοια ιστορια απο φιλικο περιβαλλον.προσπαθουσαν να κανουν παιδακια αλλα τιποτα και μετα απο την 3η εξωσωματικη που τελικα η κοπελα εμεινε εγκυοσ σε διδυμα αυτοσ αποφασιζεσαι στα 35 του οτι ειναι νωρισ να γινει πατερασ και οτι δεν εχει ζησει την ζωη του......μεχρι να γεννηθουν τα παιδια γινοντουσαν απιστευτοι καβγαδεσ και λιγο πριν γεννησει τον εδιωξε απο το σπιτι.βεβαια τωρα αφου εκανε αυτα που ηθελε να κανει ξαναγυρισε....:blink:

ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΡΙΞη ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ.....δεν ειναι τοσο ευκολοσ δρομοσ.....σου μιλαω εκ πειρασ :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ δηλ θα τον ξαναδεχοσουν πισω? εγω δεν νομιζω οτι υπηρχε περιπτωση να του ξαναπω γεια. Σκεψουτο καλα γιατι αν σου εκανε τωρα τετοια ιστορια, αργοτερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τον ξαναδεχτηκε.....τι να πω βρε κοριτσι μου αβυσσος η ψυχη των ανθρωπων...

στην περιπτωση την δικη σου ο μονος χαμενοσ ειναι αυτοσ....αλλα αν και πιστευω οτι συντομα θα γυρισει γονατιστοσ γιατι αν σε αγαπαει ηδη θα την εχει δει ασχημα που ειστε χωρια;) οτι καλυτερο σου ευχομαι για την ζωη σου και για τα κουκλακια σου που μεγαλωνουν μεσα σου διωξε την στεναχωρια γιατι αυτα τα μικρουλια καταλαβαινουν τα παντα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα μελη του foroum.Θα ηθελα να πω στο μελος twins συγχαρητηρια για την αποφαση της να κρατησει τα μωρακια της εστω και μονη της.Σιγουρα ειναι το σωστο αυτο που κανεις.Ο Θεος σας ευλογησε και σας χαρησε 2 και οχι 1 μωρακι.Πιστευω πως ολα στην ζωη μας συμβαινουν για καποιο λογο.Να εισαι ηρεμη και χαρουμενη μονο και μονο για τα δυο πλασματακια που μεγαλωνουν μεσα σου.Συγχαρητηρια και στους γονεις σου που σε στηριζουν.Τωρα οσο αφορα τον "Μπαμπα" των μωρων πιστευω πως δεν ειχε καταλαβει τι εκανε οταν ελεγε οτι θελει μωρακι....

Θα σου ελεγα να τον αφησεις λιγο να κατασταλαξει τι θελει απο μονος του γιατι αν τον πιεσεις να αποδεχτει τα μωρα και εσενα για μια ζωη ισως να σε κατηγορει εαν δεν πηγαινει καλα η σχεση σας.Και πιστεψε με αυτο θα ειναι το χειροτερο για εσενα και τα μωρα.Ουτος ή αλλος εσυ εχεις παρει την πιο σωστη αποφαση στην ζωη σου.:)

Φιλικα Μαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins εχεις παρει την καλυτερη αποφαση πιστεψε με. απ'τη στιγμη που εσυ εισαι ετοιμη να γινεις μανα ολα τα αλλα ερχονται δευτερα. μου κανει εντυπωση παντως η συμπεριφορα του συντροφου σου:( . τα παιδια ειναι ευλογια Θεου κι οσο εχεις τη στηριξη της οικογενειας σου μη φοβασαι τιποτα. τα παιδια δινουν απιστευτη χαρα και ευτυχια. κανουν τη ζωη μας πιο αθωα και πιο ομορφη. σου ευχομαι ολα να σου ερθουν βολικα και να εισαι μια ευτυχισμενη μανουλα με τα δυδιμακια σου!!!!φιλια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία το ενδεχόμενο να είμαστε μαζί σαν ζευγάρι το αποκλείω γιατι δεν θέλω.Οποτε δεν εχω να τον πιέσω οσον αφορά σχέση και γάμο.Για μένα έχει ήδη τελειώσει σαν σύντροφος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω οτι εχεισ ζησει καποιο ζευγαρι με τσακωμουσ.....οταν χωριζαν προσπαθησα να την στηριξω....ομωσ επειδη τον κατηγορουσε δεν ηθελα να συμμετεχω σε αυτο για να μην την φορτωνω περισσοτερο οποτε απο την ωρα που τα ξαναβρηκανε εκοψε την επικοινωνια.....συνηθωσ ετσι γινεται...απο γνωστουσ που μαθαινω η κατασταση ειναι λιγο τεταμενη γιατι οσο ηταν χωρια ο ανρασ πηγε με κατι φιλεσ τησ :angry: ,ο θεοσ να τισ κανει!!!η κοπελα προσπαθει να ειναι ολα καλα και αυτοσ ουσιαστικα εχει το πανω χερι:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωω πω δεν τα πιστευυω αυτα που διαβαζω ειναι εξοργιστικά. Συγνωμη που ειμαι απολυτη αλλα πιστευω οτι κ η φιλη σου που τον δεχτηκε πισω θα ειναι μια ζωη υπό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν καταλαβες καλα δεν ειπα να τον πεισεις να ειστε ξανα μαζι.Αλλα επειδη ειναι ακομη πολυ νωρις και ισως σκεφτει να σε πλησιασει καποια στιγμη να εισαι προετοιμασμενη.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal θα συμφωνησω με την Καρμεν.Θα ηταν καλυτερα αν μεγαλωναν μονο με την μαμα παρα σε μια οικογενεια οπου η μαμα φοβαται μηπως ξαναφυγει ο μπαμπας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν ετσι παει δυστηχωσ η ευτυχωσ ειναι μεγαλη κοπελα και μανα και θα πρεπει να ζυγιζει τα πραγματα περισσοτερο!!!!!συνηθωσ οταν προσπαθεισ να πεισ στον αλλο την αληθεια γινεσαι κακοσ,ετσι και εγω την αφησα να κρινει μονη τησ........βεβαια ενα ρητο λεει πρωτα βγαινει η ψυχη μετα το γουι....μπορεισ να εχεισ εμπιστοσυνη οτι αυριο μεθαυριο ο τυπασ δεν θα ξυπνησει μια ωραια πρωια και θα κανει παλι τα ιδια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal ,ακριβώς κάνένας δεν της εγγυάται τίποτα.Και καλά εκείνης της αρέσει αυτή η κατάσταση (αλλιώς δεν θα το συνέχιζε)τα παιδιά της δεν τα σκέφτεται καθόλου;:angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω σηκωσει τα χερια ψηλα με την παρτη τησ.....παντωσ για μενα ειναι παραδειγμα προσ αποφυγη:angry:twins! μια ερωτευμενη γυναικα αντιδρα αλλοπροσαλα....βεβαια θα μου πεισ με τι ειναι ερωτευμενη;;;μαλλον με τισ ανασφαλειεσ τησ....:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι και αυτο μια ανωμαλια......:blush:

κοπελα μου κοιτα το μελλον σου απο δω και περα προσ το δικο σου καλο και το καλο των μπεμπε σου....καπου εδω γυρω θα ειμαι να τα λεμε φιλακια:kiss:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΑΛΛΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟ , ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΕΚΤΡΩΣΗ.

ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, ΕΙΧΑ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ, ΟΣΟ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΚΑΝΕΙΣ!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΟΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ, ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς συγχαρητήρια!!!!

Πήρες τη σωστότερη απόφαση και τα αγγελούδια σου θα σε ανταμίψουν για αυτό! Είσαι πολύ τυχερή που έχεις ανθρώπου δίπλα σου που σε αγαπούν και σε στηρίζουν! Αλλά και αυτοί να μην υπήρχαν φαίνεσαι πολύ δυνατός άνθρωπος ώστε να τα καταφέρεις!

Όσο για τοβ άνθρωπο που ήταν δίπλα σου... δεν ξέρω τι ναπώ... Κάποια στιγμή σίγουρα θα το μετανιώσει και θα γυρίσει πίσω για να αναλάβει τον ρόλο του. Και πιστεύω ότι θα το κάνει σύντομα. Από σένα εξαρτάται αν θα τον δεχτείς, πώς θα νιώθεις.

Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι και ό,τι κι αν χρειαστείς εδω θα είμαι κι εγώ!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...