Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου αιματολογος σου έγραψε τις εξετάσεις ή η γυναικολόγος σου;εμένα η γυναικολόγος μου είπε να πάω σε αιματολογο, Θεσσαλονίκη είμαι. 

Καλημέρα κορίτσι μου κι εγώ δεν νομίζω ότι δεν μπορεί να σου τις γράψει ... Λύκο έχει η ανήψια μου από 9 χρόνων και τις πρώτες εξετάσεις για αυτοάνοσα τις έγραψε παθολόγος όχι αιματολογος....πάντως αν υπάρχει υποψία για λύκο μην το παραμελήσεις αντιμετωπίζετε μεν αλλά είναι σοβαρή παθηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

υπαρχει το πακετο κληρονομικης που ειναι 5 ή 8 ή 13 μεταλλαξεις σε παραγοντες πχ Leiden ,MTHFR κανει γυρω στα 150€ πχ οι 13 παραγοντες κ ΔΕΝ γραφετε..(εγω το εκανα στη βιοιατρικη) αυτο ειναι σπανιο καπως κ γινεται για να προστατεύσεις τοννεαυτο σου απο τυχον θρομβώσεις κ αν εχεις ιστορικο κληρομονικοτητας & υπαρχει κ η επικτητη που  γραφονται καινειναι πχ αυτα χρονο προθρομβινης,χρονος  μερικης θρομβοπλαστινης ΑPT ,ινωδογονο αντισωματα καρδιολιπινης ιGG/igm αντισωματα Αντι ενα ,ρευματοειδης παραγων RA/RF Test ,αντισωματα καρδιολιπινης IGG/IGM ,αντισωματα B2 γλυκοπρωτεινης ΙGG/IGM ,αντιπηκτικα λυκου. η κληρονομική θρομβοφιλια δεν ευθύνεται για αποβολές κ ουτε για βιοχημικες ,μόνο η αυτοάνοση δηλαδη η επικτητη ... η αυτοάνοση εμφανίζεται μόνο επί εγκυμοσύνης(μαιευτικη θρομβοφιλια την αναφερει η γμωστη αιματοκογος Κυησης Λ. απο θες/νικη.η τσεκουρα κανει καλο ελεγχο δωρεαν στο ελενα στο τμημα καθεξιν αποβολων.

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Κι εμένα αυτές τις εξετάσεις που ανέφερες μου έγραψε τελικά απ ό,τι είδα. Είναι για επίκτητη θρομβοφιλια δηλ ε; 

@ntinaki83σε πρώτη φάση κάνε αυτές που γράφονται κιόλας.

Εγώ θα τις κάνω την άλλη Πέμπτη πρώτα ο Θεός, που θα πάω κ στον ενδοκρινολόγο και λογικά θα μου γράψει κ αυτός γιατί έχω χασιμοτο να μην τρυπιεμαι συνέχεια, οπότε μετά θα σας πω.

Πάντως με μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ αγχώθηκα λίγο. απ ο,τι φαίνεται και στον προηγούμενο κύκλο μου είχα πάλι βιοχημική σύμφωνα με τα συμπτώματα κ το είδος της περιόδου που είχα μετά. Το συζήτησα με τη γυναικολόγο και μου είπε πολύ πιθανόν. Είμαι κ 40 χρονών κ άρχισα να απογοητεύομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!και εγω αυτο ειχα δει οτι μονο 1 ειδος εξετασης θρομβοφιλιας γραφεται...και επειδη το έψαχνα εχει πολλα πακετα με διαφορα ειδη οποτε θελω να του πω να μου πει τι θελει ακριβως...εμενα η αληθεια ειναι μου ειπε ο γιατρος απο την στιγμή που ετυχε 1 φορα βιοχημικη στη προτεινω την εξεταση αν ειχε ξανασυμβει θα την απαιτουσα..οποτε λεω να τη κανω...και με ειχε ρωτησει αν εχουμε στην οικογενεια ιστορικο θρομβωσεων,αντιπικτηκων κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Κι εμένα αυτές τις εξετάσεις που ανέφερες μου έγραψε τελικά απ ό,τι είδα. Είναι για επίκτητη θρομβοφιλια δηλ ε; 

@ntinaki83σε πρώτη φάση κάνε αυτές που γράφονται κιόλας.

Εγώ θα τις κάνω την άλλη Πέμπτη πρώτα ο Θεός, που θα πάω κ στον ενδοκρινολόγο και λογικά θα μου γράψει κ αυτός γιατί έχω χασιμοτο να μην τρυπιεμαι συνέχεια, οπότε μετά θα σας πω.

Πάντως με μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ αγχώθηκα λίγο. απ ο,τι φαίνεται και στον προηγούμενο κύκλο μου είχα πάλι βιοχημική σύμφωνα με τα συμπτώματα κ το είδος της περιόδου που είχα μετά. Το συζήτησα με τη γυναικολόγο και μου είπε πολύ πιθανόν. Είμαι κ 40 χρονών κ άρχισα να απογοητεύομαι....

Καλημερα !! Ναι ,λεγεται και αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο.πανρωα πολλες αποβολες/βιοχημικες στο πρωτο τριμηνο οφειλονται σε χρωμοσωμικες ανωμαλιες και ειναι τυχαία γεγονότα.μια χαρα ειναι η ηλικια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα !! Ναι ,λεγεται και αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο.πανρωα πολλες αποβολες/βιοχημικες στο πρωτο τριμηνο οφειλονται σε χρωμοσωμικες ανωμαλιες και ειναι τυχαία γεγονότα.μια χαρα ειναι η ηλικια σου!!!

Να σαι καλά ρε κορίτσι μου!! 

Ό,τι καλύτερο εύχομαι για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα εισαι θα δεις!!!! και εαν το ειχες ξανα παθει συμαινει οτι κανεις συλληψη που ειναι και το πιο σημαντικο θα βρουμε και γιατι δεν εμφυτευται καλα το μωρο και θα εισαι σουπερ!!! Πραγματικα ειχα φιλη που ηθελε μονο ενα σαλοσπιρ και ολα πηγαν καλα! Επισης να ρωτησεις και την γιατρο σου τι συμπληρωματα πρεπει να παρεις γιατι παιζει να ειναι αδυνατο το ενδομητριο ή να σου λειπει D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Μια χαρα εισαι θα δεις!!!! και εαν το ειχες ξανα παθει συμαινει οτι κανεις συλληψη που ειναι και το πιο σημαντικο θα βρουμε και γιατι δεν εμφυτευται καλα το μωρο και θα εισαι σουπερ!!! Πραγματικα ειχα φιλη που ηθελε μονο ενα σαλοσπιρ και ολα πηγαν καλα! Επισης να ρωτησεις και την γιατρο σου τι συμπληρωματα πρεπει να παρεις γιατι παιζει να ειναι αδυνατο το ενδομητριο ή να σου λειπει D !

Καλημέρα όλη μέρα!!

Παίζει τόσο ρόλο η D; Έχω έλλειψη κ D κ B12, αλλά όλο ξεχνούσα να παίρνω τα χάπια μου κ στο τέλος τα παράτησα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα όλη μέρα!!

Παίζει τόσο ρόλο η D; Έχω έλλειψη κ D κ B12, αλλά όλο ξεχνούσα να παίρνω τα χάπια μου κ στο τέλος τα παράτησα.....

Οπωσδηοοτε να παρεις και πολυ!!!ειναι παρα πολυ σημαντικες ! Κ φυλικο οξυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα τρομερη ελλειψη στην D o γιατρος μου ειπε οτι επειδη ειμουν εξανλημενη με το παιδι και μου ελλειπε και Ντε μπορει να παιζει ρολο( καλα βεβαια για το ανχος ηταν σιγουρος αλλα μου εδωσε και Ντ) και μολις πηρα Ντ επιασα αμεσως αλλα θεωρω οτι εκεινο τον μηνα εκανα σουπερ διατροφη επινα καθε μερα χυμο πορτοκαλι και Ντ και φολλικο και σιδηρο, ολα τα παραπανω βοηθανε στην γονιμοτητα και εμφυτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οπωσδηοοτε να παρεις και πολυ!!!ειναι παρα πολυ σημαντικες ! Κ φυλικο οξυ

Αλήθεια ε;

Θα τα πω στον ενδοκρινολόγο για να με ξαναβάλει εξετάσεις για όλα. Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Εγω ειχα τρομερη ελλειψη στην D o γιατρος μου ειπε οτι επειδη ειμουν εξανλημενη με το παιδι και μου ελλειπε και Ντε μπορει να παιζει ρολο( καλα βεβαια για το ανχος ηταν σιγουρος αλλα μου εδωσε και Ντ) και μολις πηρα Ντ επιασα αμεσως αλλα θεωρω οτι εκεινο τον μηνα εκανα σουπερ διατροφη επινα καθε μερα χυμο πορτοκαλι και Ντ και φολλικο και σιδηρο, ολα τα παραπανω βοηθανε στην γονιμοτητα και εμφυτευση.

Αχ ρε μανούλα!!

Τι να κάνω, όλα θα τα ψάξω.... Ο σκοπός είναι ΙΕΡΟΣ!!

Σήμερα η περίοδος λιγόστεψε. Είναι 3η μέρα ουαστικα. Είναι φυσιολογικό λέτε; Γιατί φοβάμαι μήπως δεν αποβληθεί όλο το περιεχόμενο της μήτρας κ τελικά πρέπει να κάνω αποξεση....

Σας επρηξα το ξέρω, αλλά είμαι σε μια κατάσταση ό,τι να ναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Αχ ρε μανούλα!!

Τι να κάνω, όλα θα τα ψάξω.... Ο σκοπός είναι ΙΕΡΟΣ!!

Σήμερα η περίοδος λιγόστεψε. Είναι 3η μέρα ουαστικα. Είναι φυσιολογικό λέτε; Γιατί φοβάμαι μήπως δεν αποβληθεί όλο το περιεχόμενο της μήτρας κ τελικά πρέπει να κάνω αποξεση....

Σας επρηξα το ξέρω, αλλά είμαι σε μια κατάσταση ό,τι να ναι....

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Η ροή αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα. Ούτως ή άλλος είναι πολύ λίγα σε ποσότητα αυτά που πρέπει να αποβληθούν. Όλα καλά θα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Η ροή αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα. Ούτως ή άλλος είναι πολύ λίγα σε ποσότητα αυτά που πρέπει να αποβληθούν. Όλα καλά θα είναι. 

Μακάρι κορίτσι μου!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Να έχεις μια όμορφη μέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !! Ειμαι μαμά 1 κορίτσιου 20 μηνών και αρχίσαμε πριν 3 μήνες να προσπαθούμε για 2 αλλά τίποτα ! Η πρώτη γεννα ήταν πρόωρη και πάρα πολύ δύσκολη.. Και έτσι έψαχνα γιατρό να με αναλάβει..βρήκα γιατρό αλλά δεν μένω εγκυος .Είμαι 24 χρονών και την πρώτη φορά εμεινα αμεσως.. Δεν παίρνω βιταμίνες και διαβάζω τώρα εσάς που λέτε ότι χρειάζονται.. Πριν μια εβδομάδα είχα ωορρηξία και επαφη και από τότε έχω τραβήγματα και πόνους χαμηλά δεξιά συνήθως.  Έχει τύχει σε καμία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μικρή μανούλα είπε:

Καλημέρα !! Ειμαι μαμά 1 κορίτσιου 20 μηνών και αρχίσαμε πριν 3 μήνες να προσπαθούμε για 2 αλλά τίποτα ! Η πρώτη γεννα ήταν πρόωρη και πάρα πολύ δύσκολη.. Και έτσι έψαχνα γιατρό να με αναλάβει..βρήκα γιατρό αλλά δεν μένω εγκυος .Είμαι 24 χρονών και την πρώτη φορά εμεινα αμεσως.. Δεν παίρνω βιταμίνες και διαβάζω τώρα εσάς που λέτε ότι χρειάζονται.. Πριν μια εβδομάδα είχα ωορρηξία και επαφη και από τότε έχω τραβήγματα και πόνους χαμηλά δεξιά συνήθως.  Έχει τύχει σε καμία? 

Έχω τα ίδια τραβήγματα που λες μια βδομάδα σχεδόν μετά την ωορρηξία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω ότι έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας και έχω από ότι μου είπε ο γιατρός αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μικρή μανούλα!!!!! Η μπίζνες γουμαν πάει περίπατο σήμερα,  δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά σήμερα τι πατησατε θα απαντήσω σε όλα!!!! Χαχαχαχ 

Λοιπόν και εγώ έμεινα με την πρώτη έγκυος στο πρώτο πες το η άγνοια της πρωταρας χαχαχα δεν έχεις ανχος είσαι 100 τα 100 σίγουρη ότι θα πιάσεις και όλα καλά όντως μένεις έγκυος!! Στο δεύτερο είναι λίγο αλλιώς είσαι κουρασμένη τρώω και μια απογοήτευση που δεν το έπιασες με την πρώτη και αρχίζει το ανχος , εγώ τελικά όταν έδιωξα το ανχος και σταμάτησα να κοιτάω συμπτώματα που παρεμπιπτόντως είχα κάθε μήνα χαχαχ τότε ήρθε το δεύτερο. Είχα πάρει εννοείτε τα τεστ ωορρηξίας αλλά αυτή την φορά ήταν και ο μήνας που έπιασα το πρωτο και λέω μαζί θα έχουν γενέθλια μπουρδα, ε κάτι λίγο τσακωθηκαμε για βλακείες τη μέρα που έλεγε το τεστ! Τελικά κάναμε την επόμενη χωρίς ανχος και τσουπ θα έχουν τον ίδιο μήνα γενέθλια χαχαχα

 

Οπότε Όχι ανχος εμένα μου πήρε σχεδόν 6 μήνες για το δεύτερο και με θεωρώ σούπερ τυχερή!!! Οπότε όλα καλά θα σου πάνε και εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manoula84 Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν είχα καθόλου αγχος είχα και κάτι ληγμένα τεστ ωορρηξίας και τα χρησιμοποίησα.  Ήθελα να γεννήσω μέσα στο 21 για να έχουν 2 Χρόνια διαφορά (αν μπορούσα θα το έκανα νωρίτερα) για αυτό και αγχώθηκα αυτό το μήνα. Αλλά αν δεν είμαι και τώρα θα πάω πια για το 22 και δεν θα τρελαθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι υπόλοιπες τι κάνετε που είσαστε!!!! @Kostef πως είσαι;; πως πάνε οι ενεσεις;

@misofeggaro μου τι κάνεις πως πάνε τα τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Οι υπόλοιπες τι κάνετε που είσαστε!!!! @Kostef πως είσαι;; πως πάνε οι ενεσεις;

@misofeggaro μου τι κάνεις πως πάνε τα τεστ;;

Καλά είμαι κορίτσι μου! Περιμένω με αγωνία αυριο να δω μήπως δουμε τίποτα αυτή τη φορά θα είμαι 5 και 5. Λογικά και καρδιά να μη δω θα πρεπει να φαίνεται κάτι αναλόγως το μηχάνημα βέβαια. 

Εκανα κάτι τεράστιες μελανιές με τις ενέσεις αλλά η έξυπνη τις χτυπαγα όρθια! Τώρα έμαθα το κόλπο ακουμπάω ένα παγακι στη περιοχη κ μετα την κάνω κ φαίνεται μόνο το τσίμπημα της ενεσης ίσα ίσα! 

Εσυ τι κάνεις πηγες γιατρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου! Περιμένω με αγωνία αυριο να δω μήπως δουμε τίποτα αυτή τη φορά θα είμαι 5 και 5. Λογικά και καρδιά να μη δω θα πρεπει να φαίνεται κάτι αναλόγως το μηχάνημα βέβαια. 

Εκανα κάτι τεράστιες μελανιές με τις ενέσεις αλλά η έξυπνη τις χτυπαγα όρθια! Τώρα έμαθα το κόλπο ακουμπάω ένα παγακι στη περιοχη κ μετα την κάνω κ φαίνεται μόνο το τσίμπημα της ενεσης ίσα ίσα! 

Εσυ τι κάνεις πηγες γιατρό? 

Ωραια αντε με το καλο ολα να το δειτε να χαρεις λιγακι! Μπραβο για τις ενεσεις και που βρηκες κολπο!! 

Εγω πηγα χθες ειχα πολυ ανχος γιατι δοξα το θεο αυτη τη φορα δεν εχω θεματα και δεν νοιθω κατι και ανχονμαι πιο πολυ ετσι. Αλλα ολα καλα! ακουσαμε καρδουλα 152 χτυποι και ολα φαινονται καλα μου ειπε το μωρο ειναι σιγουρα 7 εβδομαδων και ταιριαζει με την τελευταια μου περιοδο οποτε ολα καλα!!!!

Αντε και εσυ με το καλο να τα βρεις ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μάιρα_76 είπε:

Εμένα τελικά μου ήρθε περίοδος (ε, μα... είπα κι εγώ). 🙂 Εντάξει. Όλα καλά, δεν έγινε τίποτα...

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Την επόμενη φορά..

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει....όταν όμως γίνει.....😍😍

Φιλιά πολλά😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η manoula84 είπε:

Ωραια αντε με το καλο ολα να το δειτε να χαρεις λιγακι! Μπραβο για τις ενεσεις και που βρηκες κολπο!! 

Εγω πηγα χθες ειχα πολυ ανχος γιατι δοξα το θεο αυτη τη φορα δεν εχω θεματα και δεν νοιθω κατι και ανχονμαι πιο πολυ ετσι. Αλλα ολα καλα! ακουσαμε καρδουλα 152 χτυποι και ολα φαινονται καλα μου ειπε το μωρο ειναι σιγουρα 7 εβδομαδων και ταιριαζει με την τελευταια μου περιοδο οποτε ολα καλα!!!!

Αντε και εσυ με το καλο να τα βρεις ολα τελεια!

Τι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!🌺🌷🌸🥀🌹💐🌼💕🙏🙏🙏🙏

ΜΠΡΆΒΟ κορίτσι μου!! Όλα να πάνε υπέροχα!!

Το πρώτο παιδάκι σου  είναι αγοράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Τι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!🌺🌷🌸🥀🌹💐🌼💕🙏🙏🙏🙏

ΜΠΡΆΒΟ κορίτσι μου!! Όλα να πάνε υπέροχα!!

Το πρώτο παιδάκι σου  είναι αγοράκι;

Ναι μωρε το πιο γλυκο αγορακι του κοσμου! Ειναι ταραξιας χαχαχ αλλα οταν του φυγει η ενεργεια ειναι μεσα στη γλυκα... 

Οπου να ειναι σου ερχετε θα δεις ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...