Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Ρούλα και εμένα τόσο πίνει, ακριβώς.. αλλά τρώει κάτι αναλαμπές και 3-4 φορές κάτι απογεύματα έχει χτυπήσει 190άρια. Πόσα κιλά είστε; Νομίζω δε χρειάζεται να ανησυχείς.

Μαρούλλι, ξεκινήσανε τα όργανα και σε εμάς με τα δόντια. 
Το φαγητό κάνω και εγώ 40 λεπτά να της το δώσω!

Τι ταλαιπωρία αυτή αυτή βρε παιδί μου πόση  ώρα να πιει ένα μπουκαλάκι..τα νεύρα σπάνε.Εμενα είναι 5450 και 4 του μήνα γίνεται 3 μηνών δεν ξέρω αν είναι καλά η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Χτες τα ίδια ηπιε και εμένα με το ζόρι δεν ξέρω τι να πω

Καλημέρα!! Λες να βρίσκονται σε αλμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλημέρα!! Λες να βρίσκονται σε αλμα?

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλημέρα!! Λες να βρίσκονται σε αλμα?

Μπορεί δεν ξέρω αλήθεια..και όχι τίποτα από εδώ και πέρα νομίζω γενικά θα ζορίζουν κι άλλο με τα ούλα εκεί να δω αν θα πίνουν παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Τι ταλαιπωρία αυτή αυτή βρε παιδί μου πόση  ώρα να πιει ένα μπουκαλάκι..τα νεύρα σπάνε.Εμενα είναι 5450 και 4 του μήνα γίνεται 3 μηνών δεν ξέρω αν είναι καλά η οχι

Είναι ΤΕΛΕΙΑ! Τέλεια!!🤗 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλημέρα!! Λες να βρίσκονται σε αλμα?

Όσα είναι στη 12η βδομάδα είναι σε άλμα! Η δική μου είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Είναι ΤΕΛΕΙΑ! Τέλεια!!🤗 

Όσα είναι στη 12η βδομάδα είναι σε άλμα! Η δική μου είναι!

Εμεις την Κυριακή αλλάζουμε εβδομάδα κ μπαίνει στη 12η. Λες να τον έπιασε νωρίτερα? 17/ 10 γεννήθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Μπορεί δεν ξέρω αλήθεια..και όχι τίποτα από εδώ και πέρα νομίζω γενικά θα ζορίζουν κι άλλο με τα ούλα εκεί να δω αν θα πίνουν παραπάνω...

Πόσο να ζορίσουν? Δλδ να μη τρώει καθόλου????? Δε ξέρω τι να σκεφτώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Τι ταλαιπωρία αυτή αυτή βρε παιδί μου πόση  ώρα να πιει ένα μπουκαλάκι..τα νεύρα σπάνε.Εμενα είναι 5450 και 4 του μήνα γίνεται 3 μηνών δεν ξέρω αν είναι καλά η οχι

Παίζει ρόλο κ πόσο γεννήθηκε το κάθε παιδάκι. Μη το μετρας με τους μήνες. Το θέμα είναι να μεγαλώνουν. Είτε βαρος είτε ύψος. Το ιδανικό είναι κ τα 2 να αυξάνονται. Αλλα μας κάνει κ μονο ύψος. Εμενα η μεγάλη μ θηλαζε αποκλειστικά κ έπαιρνε μόνο ύψος. Βαρος καθόλου. Αλλα αφού έπαιρνε ύψος δεν ανησυχούσε ο παιδίατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλή Χρονιά κορίτσια!Να χαίρεστε τις οικογένειες σας! Σας εύχομαι κάθε ευτυχία..υγεία και αγάπη!!!!!

Καλή χρονιά να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Κορίτσια ερώτηση. .. Οσες γεννησατε με καισαρική εχετε ακόμα πρήξιμο στην τομη κ λιγο πιο πανω κοντά στην κοιλιά,,??

Πρήξιμο οχι αλλά που και που γίνεται κόκκινο και βγάζει κάτι σαν πυο..εσενα δεν έχει φύγει από την αρχή το το πρηξιμο;

Εντωμεταξύ στο γυναικολόγο πήγατε μετά τις 50 μέρες για έλεγχο; Εγώ θα πάω μάλλον σε καμια εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πρήξιμο οχι αλλά που και που γίνεται κόκκινο και βγάζει κάτι σαν πυο..εσενα δεν έχει φύγει από την αρχή το το πρηξιμο;

Εντωμεταξύ στο γυναικολόγο πήγατε μετά τις 50 μέρες για έλεγχο; Εγώ θα πάω μάλλον σε καμια εβδομάδα. 

Νιώθω ενα πρήξιμο λίγο πιο πανω απο την τομη. Στην τομη δεν εχω τίποτα κ οταν την ακουμπάω δεν νιώθω τίποτα είναι σαν νεκρο σημείο. Στην γυναικολογο πηγα μετα απο 20 μέρες μετα την γέννα αν θυμαμαι καλα κ μου είπε ότι είναι μια χαρά που μου έκανε κ υπερηχο.εσυ Αφού έχεις πυον νομίζω έπρεπε να μιλήσεις με τον γιατρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε;
Εμείς πήγαμε παιδίατρο για τα εμβόλια του 3ου μήνα και κάναμε δέκατα χθες το βράδυ. 
37,5 με 38, αλλά πολύ ύπνος και αναστεναγμός.
Ξεκινήσαμε nexium και στείλαμε mayer σήμερα, Παρασκευή θα πάω στο ΡΕΑ να της πάρουν ούρα με σακουλάκι, γιατί αυτό το μήνα ενώ πήρε 4cm ύψος, από κιλά δεν τα πήγαμε καλά, ούτε μισό κιλό.
Είμαστε σε πολύ καλή καμπύλη στα κιλά παρόλα αυτά κι ας πέσαμε λίγο (στην 50ης εκ. θέσης), ακριβώς στο μέσο όρο, αυτό μας έσωσε και στο ύψος είμαστε ανάμεσα στην 75ης εκ. θέσης και της 90ης εκ. θέσης, σχετικά ψηλά. Οπότε δεν αγχώνομαι πολύ, προς το παρόν, αλλά αγχώνομαι.. αρκετά🙄 Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει και δεν πήρε ούτε μισό κιλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε;
Εμείς πήγαμε παιδίατρο για τα εμβόλια του 3ου μήνα και κάναμε δέκατα χθες το βράδυ. 
37,5 με 38, αλλά πολύ ύπνος και αναστεναγμός.
Ξεκινήσαμε nexium και στείλαμε mayer σήμερα, Παρασκευή θα πάω στο ΡΕΑ να της πάρουν ούρα με σακουλάκι, γιατί αυτό το μήνα ενώ πήρε 4cm ύψος, από κιλά δεν τα πήγαμε καλά, ούτε μισό κιλό.
Είμαστε σε πολύ καλή καμπύλη στα κιλά παρόλα αυτά κι ας πέσαμε λίγο (στην 50ης εκ. θέσης), ακριβώς στο μέσο όρο, αυτό μας έσωσε και στο ύψος είμαστε ανάμεσα στην 75ης εκ. θέσης και της 90ης εκ. θέσης, σχετικά ψηλά. Οπότε δεν αγχώνομαι πολύ, προς το παρόν, αλλά αγχώνομαι.. αρκετά🙄 Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει και δεν πήρε ούτε μισό κιλό!

Καλημέρα! Nexium γιατί ξεκινήσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε;
Εμείς πήγαμε παιδίατρο για τα εμβόλια του 3ου μήνα και κάναμε δέκατα χθες το βράδυ. 
37,5 με 38, αλλά πολύ ύπνος και αναστεναγμός.
Ξεκινήσαμε nexium και στείλαμε mayer σήμερα, Παρασκευή θα πάω στο ΡΕΑ να της πάρουν ούρα με σακουλάκι, γιατί αυτό το μήνα ενώ πήρε 4cm ύψος, από κιλά δεν τα πήγαμε καλά, ούτε μισό κιλό.
Είμαστε σε πολύ καλή καμπύλη στα κιλά παρόλα αυτά κι ας πέσαμε λίγο (στην 50ης εκ. θέσης), ακριβώς στο μέσο όρο, αυτό μας έσωσε και στο ύψος είμαστε ανάμεσα στην 75ης εκ. θέσης και της 90ης εκ. θέσης, σχετικά ψηλά. Οπότε δεν αγχώνομαι πολύ, προς το παρόν, αλλά αγχώνομαι.. αρκετά🙄 Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει και δεν πήρε ούτε μισό κιλό!

Σας κάνουν εξετάσεις επειδή δεν πήρε τα γραμμάρια που έπρεπε;;; Θηλάζεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλημέρα! Nexium γιατί ξεκινήσατε?

Για την κρυφή παλινδρόμηση.. μήπως πονάει ο οισοφάγος της από τις παλινδρομήσεις και δεν τρώει το απαιτούμενο!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Σας κάνουν εξετάσεις επειδή δεν πήρε τα γραμμάρια που έπρεπε;;; Θηλάζεις ;

Ναι, έτσι λέει το ιατρικό πρωτόκολλο! 
Για να αποκλείσουμε κάποια ουρολοίμωξη ή δυσανεξία/αλλεργία (πέραν του αγελαδινού που την ξέρουμε)!
Κάνω μεικτή, θηλάζω και δίνω και ξένο! Αν βγουν καθαρές, θα ευθύνεται η παλινδρόμηση, γι αυτό με ξεκίνησε και το nexium ήδη! Εγώ πιστεύω, έχει κάποια αλλεργία ή δυσανεξία στη λακτόζη, γιατί έχω δει κάτι που έμοιαζε πολύ με αίμα στα κακά της, αλλά με το ζόρι φαινόταν. Θα το μάθω αύριο από τη mayer.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Για την κρυφή παλινδρόμηση.. μήπως πονάει ο οισοφάγος της από τις παλινδρομήσεις και δεν τρώει το απαιτούμενο!

Ναι, έτσι λέει το ιατρικό πρωτόκολλο! 
Για να αποκλείσουμε κάποια ουρολοίμωξη ή δυσανεξία/αλλεργία (πέραν του αγελαδινού που την ξέρουμε)!
Κάνω μεικτή, θηλάζω και δίνω και ξένο! Αν βγουν καθαρές, θα ευθύνεται η παλινδρόμηση, γι αυτό με ξεκίνησε και το nexium ήδη! Εγώ πιστεύω, έχει κάποια αλλεργία ή δυσανεξία στη λακτόζη, γιατί έχω δει κάτι που έμοιαζε πολύ με αίμα στα κακά της, αλλά με το ζόρι φαινόταν. Θα το μάθω αύριο από τη mayer.

Να έχεις καλά αποτελέσματα. Δλδ πόσο πίνει στο 24ωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Να έχεις καλά αποτελέσματα. Δλδ πόσο πίνει στο 24ωρο?

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να πίνει 800ml. Δε νομίζω ότι πίνει τόσα όμως..
Δε μπορώ να πω ακριβώς γιατί πίνει και στήθος όλη νύχτα και το πρωί σίγουρα! Στο 12ωρο πιστεύω πίνει 400ml μπιμπερό. Τώρα έχει αρχίσει και μου πίνει 100ml με 150ml, στις πολλές πείνες κάποια βράδια μου πίνει και 200ml. Υπάρχουν όμως και γεύματα που μπορεί να πίνει 70ml και μετά ύπνο! Άβυσσος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να πίνει 800ml. Δε νομίζω ότι πίνει τόσα όμως..
Δε μπορώ να πω ακριβώς γιατί πίνει και στήθος όλη νύχτα και το πρωί σίγουρα! Στο 12ωρο πιστεύω πίνει 400ml μπιμπερό. Τώρα έχει αρχίσει και μου πίνει 100ml με 150ml, στις πολλές πείνες κάποια βράδια μου πίνει και 200ml. Υπάρχουν όμως και γεύματα που μπορεί να πίνει 70ml και μετά ύπνο! Άβυσσος. 

Αρα φτάνει στα μλ που πρέπει  αν πίνει 150. Μη σκας. Κ εμείς έτσι είμαστε. Κοντά στα 700 φτάνει μπορει κ λιγότερο ενώ θα πρέπει λογικά γύρω στα 900.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Αρα φτάνει στα μλ που πρέπει  αν πίνει 150. Μη σκας. Κ εμείς έτσι είμαστε. Κοντά στα 700 φτάνει μπορει κ λιγότερο ενώ θα πρέπει λογικά γύρω στα 900.

Σκάω, πως να μη σκάωω!; Αφού δε πήρε κιλά! 
Δε πίνει σταθερά τόσα, πχ τώρα μόλις ήπιε 115ml. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Σκάω, πως να μη σκάωω!; Αφού δε πήρε κιλά! 
Δε πίνει σταθερά τόσα, πχ τώρα μόλις ήπιε 115ml. 

Πίστεψέ με σε νιώθω. Εγω τι να πω που δε μ πίνει κ μ λένε η ουρολοιμωξη έχει ως συμπτώματα την αφαγια? Κάθε τρεις κ λίγο τρέχω για γενική ούρων. Εμένα χθες κ σημερα έφαγε.  Περίεργο βέβαια έφτασε τα 800 χθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πίστεψέ με σε νιώθω. Εγω τι να πω που δε μ πίνει κ μ λένε η ουρολοιμωξη έχει ως συμπτώματα την αφαγια? Κάθε τρεις κ λίγο τρέχω για γενική ούρων. Εμένα χθες κ σημερα έφαγε.  Περίεργο βέβαια έφτασε τα 800 χθες

Εσενα πίνει κ απ το στήθος αυτό να σκέφτεσαι. Μπουκάλι κάθε πόσες ώρες δίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πίστεψέ με σε νιώθω. Εγω τι να πω που δε μ πίνει κ μ λένε η ουρολοιμωξη έχει ως συμπτώματα την αφαγια? Κάθε τρεις κ λίγο τρέχω για γενική ούρων. Εμένα χθες κ σημερα έφαγε.  Περίεργο βέβαια έφτασε τα 800 χθες

Να μην ανησυχείς για το πόσο πίνει όσο παίρνει κιλά κι ασ'τους να λένε!
Εσύ είσαι θεά, τα μαζεύεις και μόνη σου..
εγώ φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος και φάει τσάμπα αντιβίωση το μωρό 🙄
Γιατί είναι κορίτσι κι είναι πιο δύσκολο!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εσενα πίνει κ απ το στήθος αυτό να σκέφτεσαι. Μπουκάλι κάθε πόσες ώρες δίνεις?

Θέλει κάθε 2,5 με 3 ώρες. Μου έχει πει να πίνει 3 φορές τη μέρα από 150ml ξένο (τον προηγούμενο έπινε 2 φορές), αλλά πρέπει να κάνω τάμα για να πιει 150ml x 3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Να μην ανησυχείς για το πόσο πίνει όσο παίρνει κιλά κι ασ'τους να λένε!
Εσύ είσαι θεά, τα μαζεύεις και μόνη σου..
εγώ φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος και φάει τσάμπα αντιβίωση το μωρό 🙄
Γιατί είναι κορίτσι κι είναι πιο δύσκολο!

Θέλει κάθε 2,5 με 3 ώρες. Μου έχει πει να πίνει 3 φορές τη μέρα από 150ml ξένο (τον προηγούμενο έπινε 2 φορές), αλλά πρέπει να κάνω τάμα για να πιει 150ml x 3. 

Καταρχήν μη σκας. Θα κάνεις γενικη ούρων αν δείξει πυοσφαιρια τότε θα κάνεις καλλιέργεια. Αν δε δείξει κάτι η γενικη δε χρειάζεται καλλιέργεια αρα ούτε κ αντιβίωση. Αν δείξει κάτι ή καλλιέργεια κ φοβάσαι ότι είναι από δικό σ λάθος τότε θα ξανακάνεις για να βεβαιωθείς. Εγω ετσι κάνω. Βέβαια μέχρι στιγμής εκτός την 1η φορά που έδειξε ανεβασμένα πυοσφαιρια δε ξαναχρειαστηκε καλλιέργεια. Οτι έκαναν στο νοσοκομείο αυτοί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...