Μετάβαση σε περιεχόμενο

5η-6η εβδομαδα χωρις συμπτωματα


lilaki15

Recommended Posts

Γεια σας!  ειμαι 29 ετων,  1η φορά έγκυος μετά από παλίνδρομη κύηση και βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα και 5η ημερα. Ακούσαμε καρδιά πριν 2 ημερες γιατι οπως μου ειπε ο γιατρος μου η συλληψη εγινε νωριτερα. Πριν μια εβδομάδα είχα 38 πυρετο και διαρροιες που κρατησαν 2 ημερες, τωρα εχω δεκατα 37 και διαρροια μια φορα την ημέρα. Το μοριακό τεστ covid ειναι αρνητικο. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχω συμπτωματα οπως πρησμενο στηθος η σκουρες θηλες, ουτε ναυτιες. είχε καμια κατι παρόμοιο;  ευχαριστω πολυ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Γεια σας!  ειμαι 29 ετων,  1η φορά έγκυος μετά από παλίνδρομη κύηση και βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα και 5η ημερα. Ακούσαμε καρδιά πριν 2 ημερες γιατι οπως μου ειπε ο γιατρος μου η συλληψη εγινε νωριτερα. Πριν μια εβδομάδα είχα 38 πυρετο και διαρροιες που κρατησαν 2 ημερες, τωρα εχω δεκατα 37 και διαρροια μια φορα την ημέρα. Το μοριακό τεστ covid ειναι αρνητικο. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχω συμπτωματα οπως πρησμενο στηθος η σκουρες θηλες, ουτε ναυτιες. είχε καμια κατι παρόμοιο;  ευχαριστω πολυ ! 

Καλησπέρα .

Είμαι  στην ίδια εβδομάδα , δεν έχω κάνει υπέρηχο & δεν νιώθω τίποτα από συμπτώματα . Έστω συχνοουρία , περίμενα να έχω. Ο γιατρός είδες τις χοριακες & μου ζήτησε υπέρηχο 15 μέρες μετά. Τίποτα απολύτως , φοβάμαι τόσο πολύ επειδή δεν έχω συμπτώματα :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Γεια σας!  ειμαι 29 ετων,  1η φορά έγκυος μετά από παλίνδρομη κύηση και βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα και 5η ημερα. Ακούσαμε καρδιά πριν 2 ημερες γιατι οπως μου ειπε ο γιατρος μου η συλληψη εγινε νωριτερα. Πριν μια εβδομάδα είχα 38 πυρετο και διαρροιες που κρατησαν 2 ημερες, τωρα εχω δεκατα 37 και διαρροια μια φορα την ημέρα. Το μοριακό τεστ covid ειναι αρνητικο. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχω συμπτωματα οπως πρησμενο στηθος η σκουρες θηλες, ουτε ναυτιες. είχε καμια κατι παρόμοιο;  ευχαριστω πολυ ! 

Με το καλό το μωράκι σου. Είναι νωρίς ακομα.. Σ εμενα μετά την 6η 7η άρχισαν τα συμπτωματα είχα κ δίδυμα.. άλλωστε δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις.. Επίσης για τις θηλες ειναι παρα πολυ νωρίς. Πολυ μετά το τρίμηνο σκούρυναν.. Μη σου πω απ τον 6ο κ μέτα κ δε τις λες κ μαυρες χαχχ.. έχουν ένα μελιτζανι χρώμα τώρα στον 8ο.. Όποτε μη σκέφτεσαι αρνητικά όλα θα πανε καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Γεια σας!  ειμαι 29 ετων,  1η φορά έγκυος μετά από παλίνδρομη κύηση και βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα και 5η ημερα. Ακούσαμε καρδιά πριν 2 ημερες γιατι οπως μου ειπε ο γιατρος μου η συλληψη εγινε νωριτερα. Πριν μια εβδομάδα είχα 38 πυρετο και διαρροιες που κρατησαν 2 ημερες, τωρα εχω δεκατα 37 και διαρροια μια φορα την ημέρα. Το μοριακό τεστ covid ειναι αρνητικο. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχω συμπτωματα οπως πρησμενο στηθος η σκουρες θηλες, ουτε ναυτιες. είχε καμια κατι παρόμοιο;  ευχαριστω πολυ ! 

ΓΕΙΆ ΚΙ ΑΠΌ ΕΜΈΝΑ. ΕΓΏ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 16 ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΊΧΑ ΚΑΝΈΝΑ ΣΎΜΠΤΩΜΑ ΤΟ ΠΡΏΤΟ 3ΜΗΝΟ.29 ΕΤΏΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΏ ΚΑΙ ΕΜΈΝΑ ΠΡΏΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΤΏΡΑ ΛΊΓΟ ΣΚΟΥΡΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΈΧΩ ΤΡΟΜΕΡΉ ΟΥΛΊΤΙΔΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΏΝΕΣΑΙ ΚΑΘΌΛΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΌΛΑ ΚΑΛΆ ΘΑ ΠΆΝΕ. ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΘΕΤΙΚΉ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ τοσο πολύ για τις απαντήσεις σας, 1η φορα γραφω σε κάποιο forum και πραγματικά δινει δύναμη.  Ioannakel οπως ειπαν τα κορίτσια θετική σκέψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Γεια σας!  ειμαι 29 ετων,  1η φορά έγκυος μετά από παλίνδρομη κύηση και βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα και 5η ημερα. Ακούσαμε καρδιά πριν 2 ημερες γιατι οπως μου ειπε ο γιατρος μου η συλληψη εγινε νωριτερα. Πριν μια εβδομάδα είχα 38 πυρετο και διαρροιες που κρατησαν 2 ημερες, τωρα εχω δεκατα 37 και διαρροια μια φορα την ημέρα. Το μοριακό τεστ covid ειναι αρνητικο. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχω συμπτωματα οπως πρησμενο στηθος η σκουρες θηλες, ουτε ναυτιες. είχε καμια κατι παρόμοιο;  ευχαριστω πολυ ! 

Δεν έχεις συμπτώματα τόσο νωρίς εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη το μόνο που είχα ήταν κούραση υπερβολικά πολύ λες και είχε περάσει φορτηγό από πάνω μου, αλλά τίποτα άλλο ούτε στήθος, ούτε μου σκουρινε οι θηλές καθο όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης ούτε αναγούλα είχα μόνο καουρες το βράδυ από την 8 εβδομάδα και μέχρι που ένοιωσα το μωρό, τίποτα άλλο δεν είχα. Επίσης τώρα που είναι έγκυος για δεύτερη φορά είναι τελείως αλλά τα συμπτώματα έχω υπερβολική πείνα πόνο στο στήθος πονακια στη μήτρα( λογικά κουράζομαι που σηκώνω το πρώτο που είναι ζωή να έχει 12 κιλα)

Οπότε μην ανχωνεσαι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική είναι φυσιολογικό να μην νιώθεις τίποτα!! Απόλαυσε το γιατί μετά μπορεί να έχεις συμπτώματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να ευχαριστείτε το Θεό που δεν νιώθετε τίποτα!! Ήμουν και εγώ από τις τυχερές που πέρασαν οι εγκυμοσύνες τόσο εύκολα αν και φυσικά και εγώ είχα άγχος ότι κάτι δε πάει καλά λόγο έλλειψης συμπτώματων αλλά δεν υσχιει!!!! Όσο για την συχνοουρια είναι νωρίς όσο περνάει ο καιρός αυξάνετε με αποτέλεσμα στον 9ο να μην υπάρχει λόγος να μετακινήσετε εκτός μπάνιου χαχα!! Με το καλό τα μωρακια σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!

Εγώ αύριο μπαίνω στην 5η εβδομαδα. Έχω κάνει 2 χωριακές με απόσταση 2 ημερών την προηγουμενη εβδομαδα, η μία ήταν 381 και η άλλη 989.

Ο γιατρός μου είπε να πάω την άλλη δευτέρα να κάνουμε υπέρηχο και ότι όλα πάνε καλα.

Διαβάζω βεβαια διαφορα ότι μπορει στον υπέρηχο μπορει να μην δεις σακο ή να μην ακουσεις καρδια κ αλλα τετοια και ψιλοφοβάμαι.

Ξέρετε αν υπάρχουν συμπτώματα τα οποία σε προετοιμαζουν για κάτι τετοιο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 25/2/2021 at 10:22 ΠΜ, ο/η donnat είπε:

Έχεις τους υπερήχους; Κάπου γράφει την ηλικία κύησης κάτω σε εβδομάδες και +- κάποιες μέρες. Έχει αλλάξει αυτό; Επίσης το έμβρυο μεγάλωσε οπότε από εκεί είσαι καλά. Οι παλμοί αυξήθηκαν; 

 

στις On 3/3/2021 at 10:24 ΜΜ, ο/η manoula84 είπε:

Εγώ είχα πυρετό λογικά Η1Ν1 είχα την κόλλησα στα νοσοκομεία που πήγαινα λόγο δουλειάς,  πέφτει το ανοσοποιητικό στην αρχή της εγκυμοσύνης, είχα 38 με 40 και έγινε η εμφύτευση λογικά όταν είχα τον πολύ πυρετό όταν έκανα το 40 είδα αίμα δεν ήξερα τότε ότι αίμα εμφύτευσης είναι 2 σταγόνες και χάρηκα, στον πρώτο υπέρηχο καταλαβαμε ότι είχα πάθει αποκόλληση από τον πυρετό, αλλά όλα πήγαν καλά την κουβαλούσα αρκετό καιρό την αποκόλληση αλλά από δικιά μου βλακεία!! 

Γιατί ανησυχείς είδες κατι;;

 

στις On 19/2/2021 at 11:19 ΜΜ, ο/η anna12345 είπε:

ΓΕΙΆ ΚΙ ΑΠΌ ΕΜΈΝΑ. ΕΓΏ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 16 ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΊΧΑ ΚΑΝΈΝΑ ΣΎΜΠΤΩΜΑ ΤΟ ΠΡΏΤΟ 3ΜΗΝΟ.29 ΕΤΏΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΏ ΚΑΙ ΕΜΈΝΑ ΠΡΏΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΤΏΡΑ ΛΊΓΟ ΣΚΟΥΡΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΈΧΩ ΤΡΟΜΕΡΉ ΟΥΛΊΤΙΔΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΏΝΕΣΑΙ ΚΑΘΌΛΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΌΛΑ ΚΑΛΆ ΘΑ ΠΆΝΕ. ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΘΕΤΙΚΉ... 

Anna12345 τι κάνεις? Εχεις καποια ιδέα για την ουλίτιδα? Μου παρουσιαστηκε κ μενα σε πολυ εντονο βαθμο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

 

 

Anna12345 τι κάνεις? Εχεις καποια ιδέα για την ουλίτιδα? Μου παρουσιαστηκε κ μενα σε πολυ εντονο βαθμο... 

ΘΑ πας σε οδοντίατρο να σου προτείνει κατάλληλο στοματικό διάλυμα και οδοντόκρεμα. Αν δεν δεις βελτίωση τότε θα πας σε περιοδοντολογο. Αυτοί είναι ειδικοί σε τέτοια θέματα. Αλλά αρχικά όπως κι εγώ θα πρότεινα να δοκιμάσεις πιο απλή θεραπεία από οδοντίατρο. Κι εγώ πρέπει να κλείσω ραντεβού σε περιοδοντολογο αλλά μένω λαρισα και τώρα με τους σεισμούς τρέχουμε από πάρκο σε πάρκο. Υπομονή θέλει. Γιατί μετά την εγκυμοσύνη μου είπαν θα μας περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα κορίτσια.  Ειμαι 26 χρόνων κ έχω σταθερό κύκλο 25-28 ημερών..  η τελευταία μ περιοδος ήταν 28/12. Είχα ελεύθερες επαφές όλο το μήνα. Μετά την ωορυξια είχα πονακια για μια βδομάδα κ μετα είχα λίγα καφε υγρα. Στις 24/1 μ ήρθε κανονικά περιοδος. Τι μπορεί να συμβαίνει; υπάρχει περίπτωση να ειμαι έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
    • κορίτσι μου θύμισε μου..έκανες καθόλου τεστ ωορρηξίας; με το καλό..κάθε φορά και πιο κοντά στο σποράκι! πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι;  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...