Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες μετά από σπερματέγχυση


Annoulak

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η N@ki είπε:

Ακριβώς, πιο ανεξήγητη δε γίνεται. 

Πάντα όλες οι εξετάσεις καλές βγαίνουν. Αλλά σχεδόν 2 χρόνια κανένα αποτέλεσμα θετικό. 

Κι εμείς ακριβώς το ίδιο. Μέχρι και υστεροσκοπηση έκανα μήπως και.. άλλα τίποτα. Και δεν μπορώ να δεχτώ αυτό το "ανεξήγητο" βρε παιδί μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annoulak είπε:

Κι εμείς ακριβώς το ίδιο. Μέχρι και υστεροσκοπηση έκανα μήπως και.. άλλα τίποτα. Και δεν μπορώ να δεχτώ αυτό το "ανεξήγητο" βρε παιδί μου.. 

Τρελά είναι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2021 at 2:40 ΜΜ, ο/η N@ki είπε:

Τίποτα μη σε ρίχνει. Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση. Κάθε μήνα τα ίδια περνάμε. Και τώρα εγώ περιμένω σε μια βδομάδα και το σκέφτομαι συνέχεια 😒

Έλα τι γίνεται; πώς είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annoulak είπε:

Έλα τι γίνεται; πώς είσαι; 

Δευτέρα περιμένω αλλά δύο μέρες τώρα είμαι μέσα στα νεύρα και την υπερένταση. Σκέφτομαι αύριο να κάνω αυτό το τεστ γρηγορης ανίχνευσης  για να μου φύγει όλο αυτό. Μαρτυριιιιιιοοοοο είναι η αναμονή κάθε μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η N@ki είπε:

Δευτέρα περιμένω αλλά δύο μέρες τώρα είμαι μέσα στα νεύρα και την υπερένταση. Σκέφτομαι αύριο να κάνω αυτό το τεστ γρηγορης ανίχνευσης  για να μου φύγει όλο αυτό. Μαρτυριιιιιιοοοοο είναι η αναμονή κάθε μήνα 

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα! Σου στέλνω όλα τη θετική μου ενέργεια και Δευτέρα να έχουμε θετικά νέα! 😉😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2021 at 7:53 ΜΜ, ο/η Annoulak είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα! Σου στέλνω όλα τη θετική μου ενέργεια και Δευτέρα να έχουμε θετικά νέα! 😉😊

Η μούρλα συνεχίζεται..... Εκανα τεστ εγκυμοσύνης 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, νωρίτερα δηλαδή και ήταν αρνητικό. Σήμερα είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης. Εγώ είμαι ρολοι στην περίοδο... Κάθε 26 μέρες νταν. 

🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η N@ki είπε:

Η μούρλα συνεχίζεται..... Εκανα τεστ εγκυμοσύνης 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, νωρίτερα δηλαδή και ήταν αρνητικό. Σήμερα είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης. Εγώ είμαι ρολοι στην περίοδο... Κάθε 26 μέρες νταν. 

🤔

Σε είχα στη σκέψη μου σήμερα! Πήρες χάπια ή ενέσεις αυτό τον μήνα που ίσως να διαταραξαν τον κύκλο σου; δεν ξανακανες τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annoulak είπε:

Σε είχα στη σκέψη μου σήμερα! Πήρες χάπια ή ενέσεις αυτό τον μήνα που ίσως να διαταραξαν τον κύκλο σου; δεν ξανακανες τεστ; 

Δεν είχα πάρει κάτι αλλά δεν κάνω τσετ ακόμα. Δε μπορώ να δω παλια αρνητικό... 😒. Άσε που σήμερα πονάω αρκετά άρα έρχεται η σιχαμενη λογικά. 😒😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N@ki είπε:

Δεν είχα πάρει κάτι αλλά δεν κάνω τσετ ακόμα. Δε μπορώ να δω παλια αρνητικό... 😒. Άσε που σήμερα πονάω αρκετά άρα έρχεται η σιχαμενη λογικά. 😒😒

Εύχομαι να είναι άλλου είδους πονακια και όχι περιόδου 😉 περίμενε μέχρι αύριο και κάνε ξανά ένα τεστ γιατί θα είσαι ήδη 3η μέρα καθυστέρησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annoulak είπε:

Εύχομαι να είναι άλλου είδους πονακια και όχι περιόδου 😉 περίμενε μέχρι αύριο και κάνε ξανά ένα τεστ γιατί θα είσαι ήδη 3η μέρα καθυστέρησης. 

🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εύχομαι ολόψυχα για θετικό τεστ! Και υπομονή & θετική ενέργεια για όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες ❤️

Εμείς πάμε για 1η σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο τις επόμενες μέρες, ανάλογα με το πότε θα γίνει η ωορρηξία (αν γίνει Κυριακή, δεν θα κάνουμε, δηλ. ό,τι κάνουμε μόνοι μας). Προετοιμάζομαι ήδη για εξωσωματική τον επόμενο μήνα, οπότε προσπαθώ να είμαι χαλαρή και με χαμηλές προσδοκίες για τον τωρινό κύκλο.

Θα έρθει, λεω στον εαυτό μου, με το Α ή Β τρόπο θα έρθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Καλημέρα, εύχομαι ολόψυχα για θετικό τεστ! Και υπομονή & θετική ενέργεια για όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες ❤️

Εμείς πάμε για 1η σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο τις επόμενες μέρες, ανάλογα με το πότε θα γίνει η ωορρηξία (αν γίνει Κυριακή, δεν θα κάνουμε, δηλ. ό,τι κάνουμε μόνοι μας). Προετοιμάζομαι ήδη για εξωσωματική τον επόμενο μήνα, οπότε προσπαθώ να είμαι χαλαρή και με χαμηλές προσδοκίες για τον τωρινό κύκλο.

Θα έρθει, λεω στον εαυτό μου, με το Α ή Β τρόπο θα έρθει!!!

Θα έρθει σίγουρα. Είναι η καλύτερη σκέψη που μπορείς να κάνεις. 

Όλες στέλνουμε θετική ενέργεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2021 at 11:48 ΠΜ, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Καλημέρα, εύχομαι ολόψυχα για θετικό τεστ! Και υπομονή & θετική ενέργεια για όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες ❤️

Εμείς πάμε για 1η σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο τις επόμενες μέρες, ανάλογα με το πότε θα γίνει η ωορρηξία (αν γίνει Κυριακή, δεν θα κάνουμε, δηλ. ό,τι κάνουμε μόνοι μας). Προετοιμάζομαι ήδη για εξωσωματική τον επόμενο μήνα, οπότε προσπαθώ να είμαι χαλαρή και με χαμηλές προσδοκίες για τον τωρινό κύκλο.

Θα έρθει, λεω στον εαυτό μου, με το Α ή Β τρόπο θα έρθει!!!

Ότι καλύτερο σας εύχομαι! Θετική σκέψη και αισιοδοξία! Θα γίνουμε μανούλες.. Λίγη ταλαιπωρία μέχρι να τα καταφέρουμε αλλά αξίζει τον κόπο 😉 εύχομαι να μην χρειαστεί να πάτε για εξωσωματικη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Annoulak είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι γίνεται; πώς είσαι; 

Καλημέρα αααα!!!! Ήρθε η άτιμη με τρεις μέρες καθυστέρηση.... ετσι για να παίξει κι άλλο με τα νεύρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 3/2/2021 at 11:00 ΜΜ, ο/η Annoulak είπε:

Γεια σας κορίτσια. Λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας, 2.5 χρόνια προσπαθειών, μετά από εξετάσεις και των 2 χωρίς κάποιο πρόβλημα, καταλήξαμε στην απόφαση για σπερματεγχυση. Είχε κάποια θετικά αποτελέσματα μετά από αυτή την διαδικασία; 

Καλησπερα!Αρχικα ειμαι καινουργια εδω!Εμεις προσπαθουμε 8 μηνες..ειναι λιγος καιρος βεβαια μα θελουμε να το επισπευσουμε!Το σπερμοδιαγραμμα θα γινει την αλλη Παρασκευη που εχουμε και το ραντεβου με το κεντρο για να μιλησουμε με τον γιατρο!Εμενα μεσω τηλεφωνου με ρωτησαν εαν εχω κανει σαλπιγγογραφια και δεν εχω κανει.Ετσι μου ειπαν οτι πρεπει να παω!Εσυ εχεις κανεις αυτη την εξεταση και εαν ναι ποναει?

ευχαριστω εκ των προτερων💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η gwgoulini είπε:

Καλησπερα!Αρχικα ειμαι καινουργια εδω!Εμεις προσπαθουμε 8 μηνες..ειναι λιγος καιρος βεβαια μα θελουμε να το επισπευσουμε!Το σπερμοδιαγραμμα θα γινει την αλλη Παρασκευη που εχουμε και το ραντεβου με το κεντρο για να μιλησουμε με τον γιατρο!Εμενα μεσω τηλεφωνου με ρωτησαν εαν εχω κανει σαλπιγγογραφια και δεν εχω κανει.Ετσι μου ειπαν οτι πρεπει να παω!Εσυ εχεις κανεις αυτη την εξεταση και εαν ναι ποναει?

ευχαριστω εκ των προτερων💗

Καλησπέρα! 😊 Ναι πριν ξεκινήσουμε οποιαδήποτε διαδικασία κάναμε όσες εξετάσεις ενδύκνεινται για να αποκλείσουμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Θα σας συμβούλευα πριν προχωρήσετε σε σπερματεγχυση να κάνετε σπερμοδιαγραμμα, ορμονικές εξετάσεις αίματος και σαλπιγγογραφια. Φαντάζομαι θα τα συζητήσετε και με τον γιατρό σας. Έχω κάνει και σαλπιγγογραφια και υστεροσκόπηση. Στη σαλπιγγογραφία μπορεί να έχεις λίγα πονακια περιόδου που διαρκούν 1-2 λεπτά την ώρα που γίνεται η έκχυση του σκιαγραφικού υγρού. Τίποτα παραπάνω. Είχα πιει ένα παυσίπονο πριν πάω στην εξέταση και μετά όλα καλά. Δεν είχα κάποιο θέμα με κλειστές σάλπιγγες όμως. Μια φίλη μου που είχε κλειστή τη μια είχε πονέσει λίγο, αλλά αυτό μην σε ανησυχεί. Καλές επιτυχίες εύχομαι και να σκέφτεσαι θετικά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Annoulak είπε:

Καλησπέρα! 😊 Ναι πριν ξεκινήσουμε οποιαδήποτε διαδικασία κάναμε όσες εξετάσεις ενδύκνεινται για να αποκλείσουμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Θα σας συμβούλευα πριν προχωρήσετε σε σπερματεγχυση να κάνετε σπερμοδιαγραμμα, ορμονικές εξετάσεις αίματος και σαλπιγγογραφια. Φαντάζομαι θα τα συζητήσετε και με τον γιατρό σας. Έχω κάνει και σαλπιγγογραφια και υστεροσκόπηση. Στη σαλπιγγογραφία μπορεί να έχεις λίγα πονακια περιόδου που διαρκούν 1-2 λεπτά την ώρα που γίνεται η έκχυση του σκιαγραφικού υγρού. Τίποτα παραπάνω. Είχα πιει ένα παυσίπονο πριν πάω στην εξέταση και μετά όλα καλά. Δεν είχα κάποιο θέμα με κλειστές σάλπιγγες όμως. Μια φίλη μου που είχε κλειστή τη μια είχε πονέσει λίγο, αλλά αυτό μην σε ανησυχεί. Καλές επιτυχίες εύχομαι και να σκέφτεσαι θετικά ❤️

σε ευχαριστω για την απαντηση σου!ναι αρχικα θα κανουμε ολες τις απαιτουμες εξετασεις και μετα βλεπουμε!εσυ που εκανες την σαλπιγγογραφια?εσυ εχεις ξεκινησει την σπερματεγχτυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η gwgoulini είπε:

σε ευχαριστω για την απαντηση σου!ναι αρχικα θα κανουμε ολες τις απαιτουμες εξετασεις και μετα βλεπουμε!εσυ που εκανες την σαλπιγγογραφια?εσυ εχεις ξεκινησει την σπερματεγχτυση?

Δεν μένω Ελλάδα, έτσι στο 1ο σου ερώτημα δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω 😉 έχουμε κάνει 2 σπερματεγχυσεις. Η 1η ήταν με φυσικό κύκλο (δλδ δεν πήρα καθόλου φάρμακα και παρακολούθηση κύκλου με υπερήχους). Η 2η ήταν με χάπια κ ενεσουλες για να ωριμάσουν περισσότερα ωάρια και για "ελεγχόμενη" ωορρηξία. Κάναμε διπλή σπερματεγχυση δλδ 13η και 14η μέρα του κύκλου για περισσότερες πιθανότητες. Ελπίζω να βοήθησα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...