Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες μετά από σπερματέγχυση


Annoulak

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας, 2.5 χρόνια προσπαθειών, μετά από εξετάσεις και των 2 χωρίς κάποιο πρόβλημα, καταλήξαμε στην απόφαση για σπερματεγχυση. Είχε κάποια θετικά αποτελέσματα μετά από αυτή την διαδικασία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Annoulak είπε:

Γεια σας κορίτσια. Λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας, 2.5 χρόνια προσπαθειών, μετά από εξετάσεις και των 2 χωρίς κάποιο πρόβλημα, καταλήξαμε στην απόφαση για σπερματεγχυση. Είχε κάποια θετικά αποτελέσματα μετά από αυτή την διαδικασία; 

Καλησπερα!!!! 

Εμεις δυστυχώς δεν είχαμε θετικο αποτελέσματα. Αλλά θα ξαναπροσπαθησουμε. Θέλει σωστή προετοιμασία και παρακολούθηση, που εμεις δεν την είχαμε. Μας ξεπεταξε η γιατρός μας. Φιλε μου πάντως είχαν θετικά αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Annoulak είπε:

Γεια σας κορίτσια. Λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας, 2.5 χρόνια προσπαθειών, μετά από εξετάσεις και των 2 χωρίς κάποιο πρόβλημα, καταλήξαμε στην απόφαση για σπερματεγχυση. Είχε κάποια θετικά αποτελέσματα μετά από αυτή την διαδικασία; 

Καλησπέρα εγώ έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση τον Οκτώβριο. Αυτή τη στιγμή διανύω την 19η εβδομάδα κύησης 😃 ελπίζω να έχεις θετικό αποτέλεσμα όπως και εμείς....❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N@ki είπε:

Καλησπερα!!!! 

Εμεις δυστυχώς δεν είχαμε θετικο αποτελέσματα. Αλλά θα ξαναπροσπαθησουμε. Θέλει σωστή προετοιμασία και παρακολούθηση, που εμεις δεν την είχαμε. Μας ξεπεταξε η γιατρός μας. Φιλε μου πάντως είχαν θετικά αποτελέσματα. 

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα! 😊 Είναι δύσκολη η φάση που περνούμε αλλά είμαστε δυνατές! 😊 Πράγματι θέλει προγραμματισμό η διαδικασία και εννοείται υπομονή.. Εγώ αναμένω την επόμενη βδομάδα θα παω για χοριακή αν δεν με προλάβει η ακατονομαστη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλησπέρα εγώ έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση τον Οκτώβριο. Αυτή τη στιγμή διανύω την 19η εβδομάδα κύησης 😃 ελπίζω να έχεις θετικό αποτέλεσμα όπως και εμείς....❤️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! 😊 Σου εύχομαι τα καλύτερα! 😊❤️ Σε ευχαριστώ πολύ! Αν επιτρέπεται, πώς καταλήξατε στη σπερματεγχυση; είχατε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annoulak είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! 😊 Σου εύχομαι τα καλύτερα! 😊❤️ Σε ευχαριστώ πολύ! Αν επιτρέπεται, πώς καταλήξατε στη σπερματεγχυση; είχατε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα; 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου μόνο εγώ είχα χαμηλή ΑΜΗ όλα τα άλλα δλδ σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια ήταν καλά δεν πολύ ψαχτηκαμε ιδιαίτερα γτ τα καταφέραμε με την πρώτη..... Αν και γενικά είμαι πολύ αγχωδης όταν πήγα να κάνω την σπερματεγχυση ήμουν πολύ χαλαρή θεωρώ ότι έπαιξε ρόλο και αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Annoulak είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα! 😊 Είναι δύσκολη η φάση που περνούμε αλλά είμαστε δυνατές! 😊 Πράγματι θέλει προγραμματισμό η διαδικασία και εννοείται υπομονή.. Εγώ αναμένω την επόμενη βδομάδα θα παω για χοριακή αν δεν με προλάβει η ακατονομαστη.. 

Θετικά αποτελέσματα εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου μόνο εγώ είχα χαμηλή ΑΜΗ όλα τα άλλα δλδ σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια ήταν καλά δεν πολύ ψαχτηκαμε ιδιαίτερα γτ τα καταφέραμε με την πρώτη..... Αν και γενικά είμαι πολύ αγχωδης όταν πήγα να κάνω την σπερματεγχυση ήμουν πολύ χαλαρή θεωρώ ότι έπαιξε ρόλο και αυτό

Σίγουρα το άγχος παίζει βασικό ρόλο στη ζωή μας πόσο μάλλον όταν προσπαθούμε για μωράκι.. Εμας είναι η 1η προσπάθεια με φάρμακα /ενέσεις κτλ και λόγω των ορμονών έχω διάφορα συμπτώματα αλλά προσπαθώ να απασχολουμαι συνέχεια με κάτι για να ξεχνιέμαι. Είναι δύσκολη η φάση της αναμονής, με καταλαβαίνεις.. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annoulak είπε:

Σίγουρα το άγχος παίζει βασικό ρόλο στη ζωή μας πόσο μάλλον όταν προσπαθούμε για μωράκι.. Εμας είναι η 1η προσπάθεια με φάρμακα /ενέσεις κτλ και λόγω των ορμονών έχω διάφορα συμπτώματα αλλά προσπαθώ να απασχολουμαι συνέχεια με κάτι για να ξεχνιέμαι. Είναι δύσκολη η φάση της αναμονής, με καταλαβαίνεις.. 😁

Η αλήθεια είναι ότι και για εμένα η φάση της αναμονής ήταν δύσκολη σε καταλαβαίνω απόλυτα σου εύχομαι γρήγορα με μια μεγάλη χοριακη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και για εμένα η φάση της αναμονής ήταν δύσκολη σε καταλαβαίνω απόλυτα σου εύχομαι γρήγορα με μια μεγάλη χοριακη ❤️

Ευχαριστώ πολύ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2021 at 9:41 ΜΜ, ο/η Annoulak είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα! 😊 Είναι δύσκολη η φάση που περνούμε αλλά είμαστε δυνατές! 😊 Πράγματι θέλει προγραμματισμό η διαδικασία και εννοείται υπομονή.. Εγώ αναμένω την επόμενη βδομάδα θα παω για χοριακή αν δεν με προλάβει η ακατονομαστη.. 

Για πες..... Πήγες για χοριακή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η N@ki είπε:

Για πες..... Πήγες για χοριακή? 

Αχ θα τρελαθώ από την αγωνία μου Παρασκευή κανονικά πρέπει να πάω. Δεν έχω κάνει κάποιο τεστ, είπα να περιμένω. Αλλά έχω περίεργα συμπτώματα (όπως κάθε μήνα). Σήμερα από το πρωι νοιώθω τόσο καταβεβλημένη, σαν να πέρασε τρένο από πάνω μου🥴😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annoulak είπε:

Αχ θα τρελαθώ από την αγωνία μου Παρασκευή κανονικά πρέπει να πάω. Δεν έχω κάνει κάποιο τεστ, είπα να περιμένω. Αλλά έχω περίεργα συμπτώματα (όπως κάθε μήνα). Σήμερα από το πρωι νοιώθω τόσο καταβεβλημένη, σαν να πέρασε τρένο από πάνω μου🥴😜 

Αχ είναι καλό αυτό!!!! Και εγώ όταν ήμουν λίγο πριν την περίοδο στην 1η μου εγκυμοσύνη ήμουν πτώμα που εγώ σκέψου με 31 αιματοκρίτη τότε δεν έβαζα κολο κάτω. Είναι σημάδι αυτό!!!! Εύχομαι να μας πεις Νέα! Σου στέλνω μπεμπεδοσκονη! Και πολύ αγάπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annoulak είπε:

Αχ θα τρελαθώ από την αγωνία μου Παρασκευή κανονικά πρέπει να πάω. Δεν έχω κάνει κάποιο τεστ, είπα να περιμένω. Αλλά έχω περίεργα συμπτώματα (όπως κάθε μήνα). Σήμερα από το πρωι νοιώθω τόσο καταβεβλημένη, σαν να πέρασε τρένο από πάνω μου🥴😜 

Λιγο υπομονή ακόμα..... 😁. Θα περιμένουμε!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Αχ είναι καλό αυτό!!!! Και εγώ όταν ήμουν λίγο πριν την περίοδο στην 1η μου εγκυμοσύνη ήμουν πτώμα που εγώ σκέψου με 31 αιματοκρίτη τότε δεν έβαζα κολο κάτω. Είναι σημάδι αυτό!!!! Εύχομαι να μας πεις Νέα! Σου στέλνω μπεμπεδοσκονη! Και πολύ αγάπη 

Λες; μακάρι! Προσπαθώ να κρατώ μικρό καλάθι για να μην μου έρθει η "κόκκινη σφαλιάρα" και να πάθω σοκ😂 ευχαριστώ πολύ για τις ευχες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2021 at 3:11 ΜΜ, ο/η Annoulak είπε:

Λες; μακάρι! Προσπαθώ να κρατώ μικρό καλάθι για να μην μου έρθει η "κόκκινη σφαλιάρα" και να πάθω σοκ😂 ευχαριστώ πολύ για τις ευχες! 

Τι εγινε?? Πως εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Τι εγινε?? Πως εισαι???

Δυστυχώς είδα καφέ σημάδι, έτσι απλά περιμένω να ρθει.. Και ξανά πάλι από την αρχή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2021 at 9:30 ΠΜ, ο/η manoula84 είπε:

Ολη μου την θετικη ενεργεια για τις επομενες κινησεις σου!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!😊 Απορώ πού βρίσκουμε τη δύναμη και συνεχίζουμε μετά από τόση απογοήτευση. Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2021 at 8:26 ΜΜ, ο/η Annoulak είπε:

Δυστυχώς είδα καφέ σημάδι, έτσι απλά περιμένω να ρθει.. Και ξανά πάλι από την αρχή.. 

Τίποτα μη σε ρίχνει. Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση. Κάθε μήνα τα ίδια περνάμε. Και τώρα εγώ περιμένω σε μια βδομάδα και το σκέφτομαι συνέχεια 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η N@ki είπε:

Τίποτα μη σε ρίχνει. Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση. Κάθε μήνα τα ίδια περνάμε. Και τώρα εγώ περιμένω σε μια βδομάδα και το σκέφτομαι συνέχεια 😒

Το παλεύω.. Βοηθά πολύ να απασχολείσαι με διάφορα πχ δουλειές στο σπίτι, κάποιο hobby για να ξεχνιέται το μυαλό! Αντε σου εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα σε λίγες μέρες 😉 κάνατε κι εσείς σπερματεγχυση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Annoulak είπε:

Το παλεύω.. Βοηθά πολύ να απασχολείσαι με διάφορα πχ δουλειές στο σπίτι, κάποιο hobby για να ξεχνιέται το μυαλό! Αντε σου εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα σε λίγες μέρες 😉 κάνατε κι εσείς σπερματεγχυση; 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό δε ξέρω πως να το καταφέρω, να κάνω πράγματα για να μην το σκέφτομαι. 😒

Όχι εμείς είχαμε κάνει στο παρελθόν σπερματέγχυση αλλά δεν πέτυχε. Θα κάνουμε κι άλλη μια προσπάθεια αν δεν.... σε κάνα δυο μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η N@ki είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αυτό δε ξέρω πως να το καταφέρω, να κάνω πράγματα για να μην το σκέφτομαι. 😒

Όχι εμείς είχαμε κάνει στο παρελθόν σπερματέγχυση αλλά δεν πέτυχε. Θα κάνουμε κι άλλη μια προσπάθεια αν δεν.... σε κάνα δυο μήνες. 

Εμένα μου αρέσει να διαβάζω βιβλία, να ζωγραφίζω, ταινίες, αυτά.. Τουλ να ξεχνιέται το μυαλό για λίγο.. Παλεύετε κι εσείς με ανεξηγητη υπογονιμοτητα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annoulak είπε:

Εμένα μου αρέσει να διαβάζω βιβλία, να ζωγραφίζω, ταινίες, αυτά.. Τουλ να ξεχνιέται το μυαλό για λίγο.. Παλεύετε κι εσείς με ανεξηγητη υπογονιμοτητα; 

Ακριβώς, πιο ανεξήγητη δε γίνεται. 

Πάντα όλες οι εξετάσεις καλές βγαίνουν. Αλλά σχεδόν 2 χρόνια κανένα αποτέλεσμα θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι σήμερα είχα ραντεβού ευτυχώς πέρασε και αυτήν η εξέταση την είχα έννοια να είναι όλα καλά..  Μόνο από κοιλιά μέτρησε, δεν με κοίταξε κολπικά ούτε τώρα ουτε αυχενική 
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη.... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά δεδομένου ότι μέχρι στιγμής τίποτα δεν έχει πάει λάθος.... Απλά η αγωνία και η αναμονή δεν αντέχονται...  Υπομονή και δύναμη σε όλες μας και θα τα καταφέρουμε!!!
    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
    • Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.
    • Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!!    Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα  κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️  Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕 Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά;    εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...