Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ευγνώμων


αννι

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι σε όλα τα κορίτσια!

Σήμερα άκουσα ευχάριστα νέα για ένα  σοβαρό θέμα υγείας  και η χαρά μου είναι απερίγραπτη.

Ένιωσα τεράστια ευγνωμοσύνη για όλα όσα έχω ,για το αέρα που αναπνέω ,για τον ήλιο που βλέπω κάθε πρωί ,για ένα πρόσωπο που μου χαμογελάει ,μια αγκαλιά ,μια καλημέρα!Για 'όλα όσα μας περιβάλλουν και τα προσπερνάμε σαν να είναι κάτι δεδομένο και αυτονόητο.Τίποτα δεν είναι δεδομένο!Και για τίποτα δεν σου δίνει η ζωή εγγυήσεις.Χρειάζεται να χαίρεσαι κάθε στιγμή και να λες ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα όσα απλόχερα έχεις. Το ήξερα.Ναι...Μα συχνά το ξεχνούσα μέσα στο τρέξιμο της καθημερινότητας και στο άγχος να προλάβω...τα καθημερινά. Η σημερινή μέρα με έκανε να θυμηθώ πόσο πλούσια και πλήρης είναι η ζωή μου! Και να νιώσω μια τεράστια χαρά και να θέλω να φωνάξω ένα μεγάλο ευχαριστώ.

 Αγαπητές μανούλες ,νυν και μέλλουσες!Να είστε όλες καλά και προπαντός να μην αγχώνεστε για τίποτα μα για τίποτα! Μην αναλώνεστε σε πολλές θερμομετρήσεις ,σε πολλά τεστ ωορρηξίας  κλπ κλπ..Απολαύστε την ζωή σας ,τις ομορφιές της και αγαπήστε τον εαυτό σας και τους γύρω σας. Φροντίστε τον εαυτό σας όσο μπορείτε ,μην τον ξεχνάτε μέσα στο άγχος της απόκτησης ενός παιδιού και πιστέψτε με όλα θα γίνουν!Και μάλιστα πιο  απλά!  Και πιο όμορφα! Να έχετε υγεία ,δύναμη και αισιοδοξία!!Τις ευχές μου σε όλες!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσι είπες αυτά ακριβώς που ήθελα να γράψω.

Καταρχάς μπράβο για τα νέα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να είναι περαστικά ❣️

Εγώ εδώ κ 1 μισή χρόνο που προσπαθούμε για παιδί έχω αφήσει τελείως το σώμα μου.

Ποια εγώ, που αν πέρναγε μέρα χωρίς να πάω γυμναστήριο είχα τύψεις ότι θα πάρω κάνα γραμμάριο.

Όλοι πίστευαν πώς είμαι γυμνάστρια με βάση το σώμα Μ.

Με το που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες τα σταμάτησα όλα μαχαίρι.

Μην τυχών κ  είμαι έγκυος κ το χάσω.

Όχι μόνο δεν έμεινα έγκυος αλλά πήρα κ δέκα κιλά.

Προχτές πήρα αρνητική χοριακη μετά από εξωσωματική.

Ορκίστηκα στον εαυτό μου ότι μόλις αδιαθετησω κ καθαρίσω ξεκινάω φουλ γυμναστική κ διατροφή κ θα κοιτάξω κ λίγο τον εαυτό μου.

Όλο αυτό ειδικά με την εξωσωματική με έκανε κ ξέχασα το πιο βασικό...ΕΜΕΝΑ.

Τον αγώνα Μ για να αποκτήσω παιδάκι θα τον συνεχίσω αλλά χωρίς να παραμελησω τον εαυτό Μ.

Έτσι κ αλλιώς είναι θέλημα Θεού, όσο εγώ κ να κάθομαι στον καναπέ κ να κλοσαω τα αυγά όταν κ αν εκείνος θέλει θα έρθει ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Αχ βρε κορίτσι είπες αυτά ακριβώς που ήθελα να γράψω.

Καταρχάς μπράβο για τα νέα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να είναι περαστικά ❣️

Εγώ εδώ κ 1 μισή χρόνο που προσπαθούμε για παιδί έχω αφήσει τελείως το σώμα μου.

Ποια εγώ, που αν πέρναγε μέρα χωρίς να πάω γυμναστήριο είχα τύψεις ότι θα πάρω κάνα γραμμάριο.

Όλοι πίστευαν πώς είμαι γυμνάστρια με βάση το σώμα Μ.

Με το που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες τα σταμάτησα όλα μαχαίρι.

Μην τυχών κ  είμαι έγκυος κ το χάσω.

Όχι μόνο δεν έμεινα έγκυος αλλά πήρα κ δέκα κιλά.

Προχτές πήρα αρνητική χοριακη μετά από εξωσωματική.

Ορκίστηκα στον εαυτό μου ότι μόλις αδιαθετησω κ καθαρίσω ξεκινάω φουλ γυμναστική κ διατροφή κ θα κοιτάξω κ λίγο τον εαυτό μου.

Όλο αυτό ειδικά με την εξωσωματική με έκανε κ ξέχασα το πιο βασικό...ΕΜΕΝΑ.

Τον αγώνα Μ για να αποκτήσω παιδάκι θα τον συνεχίσω αλλά χωρίς να παραμελησω τον εαυτό Μ.

Έτσι κ αλλιώς είναι θέλημα Θεού, όσο εγώ κ να κάθομαι στον καναπέ κ να κλοσαω τα αυγά όταν κ αν εκείνος θέλει θα έρθει ♥️

Τα είπες όλα!! Παρόμοια περίπτωση σε προσπάθεια 4 χρόνων με κάθε τρόπο... παιδί ακόμα και με πολλά πλέον θέματα υγείας... Αγάπη στη ζωή κ στον εαυτό μας χρειάζεται κ όλα θα γίνουν.Καθε όμορφο στη ζωή σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι κορίτσι μου ακριβώς!!

Κοίτα να είσαι εσύ καλά και να περνάς όμορφα!

Αυτό Μ λέει ο άντρας Μ και οι γονείς μου.

Θέλουν Εγώ πάνω απ' όλα να είμαι καλά!

Εννοείται πως θα ήθελε κ άντρας μου ένα παιδί μαζί μου και οι γονείς μου ένα εγγονάκι αλλά για αυτούς πάνω απ' όλα μετράει μην πάθω κάτι και σωματικά και ψυχικά!

Ο άντρας μου όταν με είδε να βγαίνω από τον ΕΟΠΥΥ με μια κούτα φάρμακα κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό!

Δεν ήθελε να τα παρω γιατί φοβόταν ότι με τόσα φάρμακα θα πάθω κάτι και μου έλεγε από το να μου πάθεις κάτι χίλιες φορές να μην κάνουμε παιδί αρκεί να είμαι εγώ καλά.

Εμάς έχει πάει το τελευταίο 6 μηνο τραίνο!

Είχαμε ορίσει ημερομηνία γάμου τον Οκτώβριο, όλα καλά όλα ωραία όλες οι ετοιμασίες προχωραγαν κανονικά. Ειχε φτάσει η ώρα να διαλέξω νυφικό και μάλιστα το είχα ανέβασει και εδώ μήπως είχε κάποια κοπέλα υπ όψειν που θα μπορούσα να βρω.

Να μην στα πολύ λέω την ημέρα που πήγα να αγοράσω το νυφικό τον ονείρων Μ και να το προβαρω χτυπάει το τηλέφωνο μου με τον άντρα μου να κλαίει σαν μωρό .

Ακριβώς την ίδια ώρα ο πεθερός μου έπαθε ανακοπή.

Αντί για γάμο ετοιμάζαμε κηδείες.. νόμιζα πως το σύμπαν μου κάνει πλάκα.

Τελικά παντρευτηκαμε μετά από 3 μήνες με πολιτικό.

Δεύτερο χαστούκι όταν ένα μήνα μετά τον γάμο κάναμε σάλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα με αποτέλεσμα και οι δύο να έχουμε σοβαρό πρόβλημα!

Κ τώρα μια αποτυχημένη εξωσωματική!

Και τελικά τι μένει??

Η ΖΩΗ και η ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ !!!!

Να λέμε δόξα τον Θεό για αυτά που έχουμε και να αγκαλιαζουμε τους άντρες μας γτ και αυτοί περνάνε μεγάλο λούκι και τούς γονείς μας ♥️♥️

Ένα παιδί είναι ευλογία και όνειρο Μ είναι να κάνω ένα παιδί με τον άντρα που έχω δίπλα μου!

Ελπίζω και εύχομαι να έρθει και εύχομαι για όλα τα κορίτσια που δίνουν αγώνα είτε φυσιολογικά είτε με εξωσωματική είτε με παρένθετη ή με όποια άλλη μέθοδο υπάρχει να τα καταφέρουμε όλες μας και να μπορέσουμε να ζήσουμε το θαύμα της μητρότητας!

Αλλά να μην ξεχνάμε ΕΜΑΣ κορίτσια μου..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Mari84 Καλημερα κορίτσι μου!Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Κάπως έτσι μας έχουν πανε τα τελευταία χρόνια τα πράγματα κ εμας...Και να..τώρα λίγο πριν μπω ξανα για εξωσωματική , να ο πατερας μου νοσοκομείο .Απο εκει έρχομαι κάθε βράδυ ένα μήνα τωρα.. Και μεσα σ ολα  τα δικά μου θέματα υγειας. Αλλά  δόξα το Θεό το δικό μου θέμα έχει θετική  έκβαση. Πιστεύω σύντομα να αναρρώσει και ο πατέρας μου και να πάνε όλα καλα!

Σ ευχαριστώ πολύ που έγραψες την εμπειρία σου .Βοηθάει να δούμε οτι δεν είμαστε μόνοι μας ,να αγαπάμε λίγο παραπάνω το διπλανό μας γιατί κανείς δεν ξέρει τι κουβαλάει ο καθένας και τι ζόρια έχει.

Συμπλήρωσες όλα όσα σκέφτομαι.. Το μόνο που έχω να σου πω είναι πίστη και αγάπη! Και φυσικά ψυχραιμία σε όλα τα θέματα! Να είμαστε καλά και όλα θα γίνουν ένα ένα με την σειρά. Καμμιά φορά χρειάζεται να χάσει κανείς κάποια πράγματα για να δει πόσο σημαντικά και σπουδαία είναι αυτά που έχει. Να εκτιμήσει την αξία τους. Να δει πόσο πλούσιος είναι. Και πόσο ευλογημένος!

Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ να παρατήσουμε προσπάθειες για ένα παιδί αλλά πάντα να προσέχουμε εμάς ,τους διπλανούς μας και τη ζωή μας. Από εκεί να ξεκινάμε. Και να μην απογοητευόμαστε. Να λέμε Δόξα το Θεό που μπόρεσα και έκανα κ αυτό !Να είμαστε καλά ,να έχουμε υγεία και δύναμη να πηγαίνουμε και παρακάτω! Κάποιοι δεν έχουν ούτε αυτό το προνόμιο...

Την καλημέρα μου και μια μεγάλη αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@αννι & @Mari84 ? υπάρχει κάτι που να μας κρατάει αληθινές και δυνατές? Όλα αυτά που γράφετε παραπάνω,,,και σας θαυμάζω. Χωρίς να έχω τις αντίστοιχες δυσκολίες τα αισθάνομαι όλα όσα διαβάζω γιατί εχω ψυχή και βγαίνουν μέσα απο τα λόγια σας. Μείνετε δυνατές γιατί το χαμόγελό μας είναι αυτό που δίνει ζωή και ελπίδα για όλα γύρω μας. Εύχομαι ολόψυχα σύντομα ένα ένα να λύνονται τα όποια θέματα και να μιλάμε και εμείς μέσα από ένα άλλο θεματάκι τύπου "το σκατουλάκι δεν κοιμάται ,,,τι να κάνω φίλες μου?" Δυο μεγάλες αγκαλιές και πολύ θετική ενέργεια από μένα. 🙏👶💓👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2021 at 3:06 ΜΜ, ο/η αννι είπε:

Καλό μεσημέρι σε όλα τα κορίτσια!

Σήμερα άκουσα ευχάριστα νέα για ένα  σοβαρό θέμα υγείας  και η χαρά μου είναι απερίγραπτη.

Ένιωσα τεράστια ευγνωμοσύνη για όλα όσα έχω ,για το αέρα που αναπνέω ,για τον ήλιο που βλέπω κάθε πρωί ,για ένα πρόσωπο που μου χαμογελάει ,μια αγκαλιά ,μια καλημέρα!Για 'όλα όσα μας περιβάλλουν και τα προσπερνάμε σαν να είναι κάτι δεδομένο και αυτονόητο.Τίποτα δεν είναι δεδομένο!Και για τίποτα δεν σου δίνει η ζωή εγγυήσεις.Χρειάζεται να χαίρεσαι κάθε στιγμή και να λες ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα όσα απλόχερα έχεις. Το ήξερα.Ναι...Μα συχνά το ξεχνούσα μέσα στο τρέξιμο της καθημερινότητας και στο άγχος να προλάβω...τα καθημερινά. Η σημερινή μέρα με έκανε να θυμηθώ πόσο πλούσια και πλήρης είναι η ζωή μου! Και να νιώσω μια τεράστια χαρά και να θέλω να φωνάξω ένα μεγάλο ευχαριστώ.

 Αγαπητές μανούλες ,νυν και μέλλουσες!Να είστε όλες καλά και προπαντός να μην αγχώνεστε για τίποτα μα για τίποτα! Μην αναλώνεστε σε πολλές θερμομετρήσεις ,σε πολλά τεστ ωορρηξίας  κλπ κλπ..Απολαύστε την ζωή σας ,τις ομορφιές της και αγαπήστε τον εαυτό σας και τους γύρω σας. Φροντίστε τον εαυτό σας όσο μπορείτε ,μην τον ξεχνάτε μέσα στο άγχος της απόκτησης ενός παιδιού και πιστέψτε με όλα θα γίνουν!Και μάλιστα πιο  απλά!  Και πιο όμορφα! Να έχετε υγεία ,δύναμη και αισιοδοξία!!Τις ευχές μου σε όλες!

 

 

Μπράβο και πάντα γερή να είσαι!!!!! 

Τα είπες όλα τοοοοσο σωστά. 

Εύχομαι να είσαι πάντα τόσο χαρούμενη όσο σήμερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η condios είπε:

@αννι & @Mari84 ? υπάρχει κάτι που να μας κρατάει αληθινές και δυνατές? Όλα αυτά που γράφετε παραπάνω,,,και σας θαυμάζω. Χωρίς να έχω τις αντίστοιχες δυσκολίες τα αισθάνομαι όλα όσα διαβάζω γιατί εχω ψυχή και βγαίνουν μέσα απο τα λόγια σας. Μείνετε δυνατές γιατί το χαμόγελό μας είναι αυτό που δίνει ζωή και ελπίδα για όλα γύρω μας. Εύχομαι ολόψυχα σύντομα ένα ένα να λύνονται τα όποια θέματα και να μιλάμε και εμείς μέσα από ένα άλλο θεματάκι τύπου "το σκατουλάκι δεν κοιμάται ,,,τι να κάνω φίλες μου?" Δυο μεγάλες αγκαλιές και πολύ θετική ενέργεια από μένα. 🙏👶💓👶💓

Σε ευχαριστω πολύ κοριτσι μου για τις ευχές και την θετική αύρα που μας στέλνεις!! Να είσαι καλά ,δυνατή και αισιόδοξη και να χαρίζεις πολλά χαμόγελα στους γύρω σου όπως έκανες για μένα τώρα! Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου και εύχομαι οι ευχές σου να πραγματοποιηθούν και να κρατήσουμε όλες το μωράκι μας αγκαλιά! Την καλημέρα μου και πολλά φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η N@ki είπε:

Μπράβο και πάντα γερή να είσαι!!!!! 

Τα είπες όλα τοοοοσο σωστά. 

Εύχομαι να είσαι πάντα τόσο χαρούμενη όσο σήμερα!!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Υγεία και αισιοδοξία να έχουμε όλες μας και όλα θα γίνει την κατάλληλη στιγμή!Τις ευχές μου για τα καλύτερα στη ζωή σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η αννι είπε:

Σε ευχαριστω πολύ κοριτσι μου για τις ευχές και την θετική αύρα που μας στέλνεις!! Να είσαι καλά ,δυνατή και αισιόδοξη και να χαρίζεις πολλά χαμόγελα στους γύρω σου όπως έκανες για μένα τώρα! Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου και εύχομαι οι ευχές σου να πραγματοποιηθούν και να κρατήσουμε όλες το μωράκι μας αγκαλιά! Την καλημέρα μου και πολλά φιλια!

Καλημέρα και καλό ΠΣΚ να έχουμε .... Παρασκευουλααααααααααααααα σήμερα όλα καλά θα πάνε!!! Αν δε μας ξανακλεισουν στα κελιά μας με αυτή την πανδημία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τα ειπατε ολα τοσο μα τοσο ωραια! Οντας μια γυναικα που προσπαθησε να κανει παιδι αλλα δεν τα καταφερε, με πολλα θεματα υγειας διαχειρισιμα μεν αλλα που αφενος σταθηκαν ως ενα βαθμο εμποδιο στην αποκτηση μωρου δεδομενου οτι δεν μπορουσα να παρω καποια φαρμακα και αφετερου αυτα τα θεματα καταστρεφουν την καθημερινοτητα μου, εχω να σας πω το εξης: Ναι λυπαμαι αφορητα που δεν μπορω να γινω μαμα, ναι με πιανει το παραπονο και θα το χω καημο στην ψυχη μου οσο ζω και αναπνεω αλλα νιωθω ευγνωμων για ολα οσα εχω στη ζωη μου...Ακομη και για τα  θεματακια που με ταλαιπωρουν, γιατι υπαρχουν ανθρωποι που αντιμετωπιζουν πολυ δυσκολα πραγματα... Και οταν με ριχνει η κατασταση κατω, και οταν με ξαναπιανει το παραπονο, και οταν βλεπω μωρακια και τα λαχταρω, θυμαμαι ποσο πιο δυσκολα πραγματα υπαρχουν και ριχνω μια σφαλιαρα στον ευατο μου...Ξερω πως ετσι θα κυλησει η ζωη μου, μια θα σκεφτομαι ετσι μια αλλιως, μια θα λυπαμαι, μια θα χαιρομαι...Αλλα πρεπει να λεμε Δοξα Το Θεο που ειμαστε σπιτια μας, με τους ανθρωπους μας και εχουμε το δικαιωμα ακομη να "ονειρευομαστε" μικρα, απλα καθημερινα πραγματακια....Καλη δυναμη σε ολες και μακαρι οι προσπαθειες σας να δωσουν καρπους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/2/2021 at 1:28 ΜΜ, ο/η kamia είπε:

Κοριτσια μου τα ειπατε ολα τοσο μα τοσο ωραια! Οντας μια γυναικα που προσπαθησε να κανει παιδι αλλα δεν τα καταφερε, με πολλα θεματα υγειας διαχειρισιμα μεν αλλα που αφενος σταθηκαν ως ενα βαθμο εμποδιο στην αποκτηση μωρου δεδομενου οτι δεν μπορουσα να παρω καποια φαρμακα και αφετερου αυτα τα θεματα καταστρεφουν την καθημερινοτητα μου, εχω να σας πω το εξης: Ναι λυπαμαι αφορητα που δεν μπορω να γινω μαμα, ναι με πιανει το παραπονο και θα το χω καημο στην ψυχη μου οσο ζω και αναπνεω αλλα νιωθω ευγνωμων για ολα οσα εχω στη ζωη μου...Ακομη και για τα  θεματακια που με ταλαιπωρουν, γιατι υπαρχουν ανθρωποι που αντιμετωπιζουν πολυ δυσκολα πραγματα... Και οταν με ριχνει η κατασταση κατω, και οταν με ξαναπιανει το παραπονο, και οταν βλεπω μωρακια και τα λαχταρω, θυμαμαι ποσο πιο δυσκολα πραγματα υπαρχουν και ριχνω μια σφαλιαρα στον ευατο μου...Ξερω πως ετσι θα κυλησει η ζωη μου, μια θα σκεφτομαι ετσι μια αλλιως, μια θα λυπαμαι, μια θα χαιρομαι...Αλλα πρεπει να λεμε Δοξα Το Θεο που ειμαστε σπιτια μας, με τους ανθρωπους μας και εχουμε το δικαιωμα ακομη να "ονειρευομαστε" μικρα, απλα καθημερινα πραγματακια....Καλη δυναμη σε ολες και μακαρι οι προσπαθειες σας να δωσουν καρπους!

Κοριτσάκι μου καλό !Να προσέχεις τον εαυτό σου  ,να τον αγαπάς και να τον φροντίζεις! Οπως και τους ανθρώπους που σε περιβάλλουν! Είμαι σίγουρη οτι έχεις ανθρώπους γύρω σου που σε αγαπάνε πολύ και θέλουν να είσαι χαρούμενη και ευτυχισμένη! Με όσα δεδομένα έχεις! Να σε έχει ο Θεός καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...