Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Ποσό δίκιο έχεις!!

Κι επειδή πιστεύω πάρα πολύ θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που θεώρησα εγώ σημάδι από την Παναγία!! Την προηγούμενη Δευτέρα, που ήταν του Αγίου Γρηγορίου,  πήγα να πάρω ψωμί το πρωί κ γυρνώντας λέω ας ανάψω ένα κεράκι στην εκκλησία.  Πάω κ διαπιστώνω ότι έχει λειτουργία κ καμία 7-8 άτομα που την παρακολουθούν. Ανάβω τα κεριά μου κ προσεύχομαι στην εικόνα της Παναγίας κ του Χριστού.  Έιχα τάξει απο την αρχή των προσπαθειών, αν αξιωθω κ γινω μανούλα,  να πάω στην Τήνο να προσκυνήσώ την Παναγία.  Κ αφού στην προσευχή την παρακαλέσά για το μωράκι πήγα να γράψω τα ονοματα των δικών μου υπέρ υγείας.  Εκεί που έγραφα λοιπόν, ήρθε ένα αγοράκι 1-1,5 χρόνου κ μου έφερε μια λαμπάδα. Τον κοίταξα, χαμογελούσε, τον ευχαρίστησα κι έφυγα τόσο μα τοοοοοσο χαρούμενη!! Για μένα αυτό ήταν ένα σημάδι!! Δε ξέρω πως το ερμηνευετε εσείς.....

Έχω εμπιστοσύνη κ πίστη κ περιμένω!!

Για να δούμε!!

Και αυτό ακριβώς να κρατήσεις! Αυτήν την χαρά που είχες τότε ό,τι και να γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annoula21 είπε:

Και αυτό ακριβώς να κρατήσεις! Αυτήν την χαρά που είχες τότε ό,τι και να γίνει! 

Ναι κορίτσι μου!! Αυτό θα κρατήσω!! Πόσο πολυ σ' ευχαριστω!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax πολυ καλο σημαδι αυτο εγω πιστευω παρα πολυ , εχω προστατη μου τον αγιο Νεκταριο!!! 

Τωρα αμα σας γραψω ολα οσα μου εχει κανει απο το λυκειο μεχρι σημερα θα μου παρει ωρες...

Βεβαια πιστευω και το αλλο εννοειτε οτι ολοι η αγιοι ειναι εκει για μας αλλα η πιστη ειναι δικια μας.. και τι εννοω οτι το πως εμεις θα ερμηνευσουμε κατι που μας τυχαινει και θα ενισχυσει την πιστη μας ειναι δικο μας θεμα. 

Οποτε κρατα το οτι οντως η παναγιτσα σου στειλε το σημαδι να πιστεψεις σε αυτο που ειδες αλλα αν εσυ δεν πιστεψεις με ολη σου την δυναμη μπορει να μην γινει!

Εγω οταν γνωρισα τον αντρα μου σε πολυ λιγο χρονο εκει που μιλουσαμε σκεφτηκα την εικονα ενος μικρου αγοριου να σηκωνετε σστις μυτες των ποδιων και να προσπαθει να δει τι μαγειρευω και σκεψου οτι εγω παντα ηθελα κοριτσι, αλλα δεν ξερω ακομα και στην αρχη που δεν ηξερα ποσο καιρο θα ημαστε μαζι αυτη η εικονα μου ελεγε συνεχισε χαχα δεν του το ειχα πει παρα μονο οταν εμαθα οτι ηταν αγορι εκει το θυμηθηκα και εγω μου εκανε φλας μπακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι καινούρια στην παρέα !Εύχομαι να μου φέρετε αλλά και να σας φέρω γούρι και τύχη!!!!

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες στην παρεουλα!! Σου εύχομαι θετικά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2021 at 4:35 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :07/02

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:04/02

misofeggaro:21/02

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:15/01

Litsadi:12/02

Pixies:? 

Kostef:28/01

Matilda94:? 

Ntinaki83:27/02

Marakii:23/02 

Mt3508:14/01 

 

geo2222:? 

 

Dina970:16/01

Tonakiv:04/02 

Elii:04/02

@Lacostaki  μου ξεκίνησε η σιχαμενη και έρχεται από το μεσημέρι εχω καφέ😡Βάλε με ξανά για 2/3....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

@Lacostaki  μου ξεκίνησε η σιχαμενη και έρχεται από το μεσημέρι εχω καφέ😡Βάλε με ξανά για 2/3....

Καφέ έχεις ακόμα δεν έχεις αίμα....αν έρθει αίμα θα σε βάλω....μην βιάζεσαι.... μπορεί και να μην είναι περίοδος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καφέ έχεις ακόμα δεν έχεις αίμα....αν έρθει αίμα θα σε βάλω....μην βιάζεσαι.... μπορεί και να μην είναι περίοδος!!!!

Ναι σιγά! Το έχω δει το όνειρο!!! Δεν περιμένω και πολλά αυτό το μήνα γιατι δεν είχαμε σωστές επαφές.   Πάντως κρατώ την αισιοδοξία σου αγαπημένη μου❤❤❤ Με συμφέρει 🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση εσείς που είστε έγκυες η έχετε κανει μωράκια 6,5 μηνών είναι λογικό να βγάζει το στήθος υγρό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Ναι σιγά! Το έχω δει το όνειρο!!! Δεν περιμένω και πολλά αυτό το μήνα γιατι δεν είχαμε σωστές επαφές.   Πάντως κρατώ την αισιοδοξία σου αγαπημένη μου❤❤❤ Με συμφέρει 🤩🤩🤩

Έχουμε δει γυναίκες να πιάνουν παιδί με μια επαφή μέσα στο μήνα...και φυσικά είμαι αισιόδοξη και όσο δεν βλέπεις αίμα να είσαι κι εσύ ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να τρυπώσει το σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Ξέρει καμία σας αν υπάρχει περίπτωση η κορτιζόνη να επειρεαζει την ωορρηξία;; Γιατί θα πάρω συνολικά 200mg κορτιζόνη να τα κάνω τα τεστακια αυτό το μήνα ή τσάμπα θα ψάχνω το θετικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και για την συμπαράσταση σε άλλες απάντησα σε άλλες όχι σε άλλες αντέδρασα σε άλλες δεν μαφηνει....όλες όμως έχετε την αγάπη μου....γκάλοπ λοιπόν Θεσσαλονίκη newlife, embryolab η assisting nature? Οποια δεν θέλει δημοσίως να μου στείλει πμ παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και για την συμπαράσταση σε άλλες απάντησα σε άλλες όχι σε άλλες αντέδρασα σε άλλες δεν μαφηνει....όλες όμως έχετε την αγάπη μου....γκάλοπ λοιπόν Θεσσαλονίκη newlife, embryolab η assisting nature? Οποια δεν θέλει δημοσίως να μου στείλει πμ παρακαλώ...

Embryolab θα σου πω εγώ ανεξαρτήτως τι αποτέλεσμα θα έχω εγώ μου έχουν αφήσει πολύ καλή εντύπωση...Πάντως από γνωστούς φίλους και έρευνα κατάλαβα ότι αυτό είναι το καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω κι εγώ στο θέμα κορίτσια!!!! Καλώς σας βρήκα και ευχομαι να είναι ξεχωριστός μηνας και να γεμίσουν οι αγκαλιές μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και για την συμπαράσταση σε άλλες απάντησα σε άλλες όχι σε άλλες αντέδρασα σε άλλες δεν μαφηνει....όλες όμως έχετε την αγάπη μου....γκάλοπ λοιπόν Θεσσαλονίκη newlife, embryolab η assisting nature? Οποια δεν θέλει δημοσίως να μου στείλει πμ παρακαλώ...

Καλησπέρα κορίτσι μου!! 

Στην embryolab δουλεύει κ ο γιατρός μου, Τραιανος Αλεξανδρος κ από όσο ξέρω από φίλο που είναι στο διοικητικό προσωπικό είναι εξαιρετική κλινική.  Τις άλλες δε τις γνωρίζω για να σου πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση εσείς που είστε έγκυες η έχετε κανει μωράκια 6,5 μηνών είναι λογικό να βγάζει το στήθος υγρό;;

Προετοιμαζεται σιγά σιγά το στήθος σου... Πάρε επιθέματα στήθος. Να βάζεις. Λογικά βγάζει μετά από μπάνιο πχ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Προετοιμαζεται σιγά σιγά το στήθος σου... Πάρε επιθέματα στήθος. Να βάζεις. Λογικά βγάζει μετά από μπάνιο πχ? 

Ναι και λερώνεται η μπλούζα μου λίγο και πονάει πολύ παρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και για την συμπαράσταση σε άλλες απάντησα σε άλλες όχι σε άλλες αντέδρασα σε άλλες δεν μαφηνει....όλες όμως έχετε την αγάπη μου....γκάλοπ λοιπόν Θεσσαλονίκη newlife, embryolab η assisting nature? Οποια δεν θέλει δημοσίως να μου στείλει πμ παρακαλώ...

Στο embryolab έκανα την εξωσωματική μου και εγώ αλλά πριν από 3 χρόνια περίπου...ήμουν πολύ ευχαριστημένη!! Είχα γιατρό τον Χριστοφορίδη και είχαν από τα καλύτερα εμβρυολογικα τότε..δε ξέρω αν άλλαξε κάτι στην πορεία! Τώρα καμαρώνω την μικρή μου και περιμένω το 2ο με φυσική σύλληψη 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@manoula84 κι εγώ τον Άγιο Νεκτάριο έχω για προστάτη. Όταν έχασα το πρώτο μου μωράκι ένιωσα την ανάγκη να πάω να προσευχηθώ στον τάφο του. Έτσι πήγαμε στην Αίγινα με τον άντρα μου και μετά από εκεί πήγαμε στην Τήνο.( Στην Τήνο πήγαμε και στην Αγία Πελαγία όπου μας είπαν ότι βοηθάει τα άτεκνα ζευγάρια). Λίγες ημέρες αφότου γυρίσαμε είπαμε ότι αφού πέρασαν 5-6 μήνες περίπου να αρχίσουμε σιγά σιγά ξανά τις προσπάθειες μας. Δεν χρειάστηκε όμως να περιμένουμε πολύ. Το νινακι μας τον επόμενο κιόλας μήνα ξεκίνησε το ταξίδι του για την αγκαλιά μας! Η χάρη τους μας βοήθησε και μας έστειλε το μεγαλύτερο δώρο. Για εμάς το θαύμα είχε γίνει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Ναι και λερώνεται η μπλούζα μου λίγο και πονάει πολύ παρα πολύ 

Έτσι θα είναι κ στο θηλασμο. Ίσως εσένα ξεκίνησε νωρίτερα... Πάρε να βάζεις επιθέματα. Να μην. Λερωνεσαι. Κ αν κάτι σε ανησυχεί να ενημερώνεις το γιατρό σου. Πρώτη εγκυμοσύνη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έτσι θα είναι κ στο θηλασμο. Ίσως εσένα ξεκίνησε νωρίτερα... Πάρε να βάζεις επιθέματα. Να μην. Λερωνεσαι. Κ αν κάτι σε ανησυχεί να ενημερώνεις το γιατρό σου. Πρώτη εγκυμοσύνη? 

Ναι πρώτη των είπα με είπε είναι φυσιολογικό θα πάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Ναι πρώτη των είπα με είπε είναι φυσιολογικό θα πάρω 

Ναι κοπέλα μου. Μην ανησυχείς... Βρες όχι τις πολύ μεγάλες. Τις κανονικές... Να μην σε ζεσταίνουν. Η κάθε μάρκα έχει κ άλλο μέγεθος. Βρες αυτό που σου ταιριάζει... Επίσης να τις αλλάζεις συχνά για να μην αναπτυχθούν μικρόβια κ δημιουργήσεις θέμα στο στήθος σου.... Εγώ όταν πονουσα στο θηλασμο έπινα ντεπον συνέχεια... Εσύ όταν φτάνεις στο αμήν από το να ζορίζεσαι πιες ένα ντεπον... Στο θηλασμο έπινα συνεχώς. Δεν άντεχα. Ειδικά τις πρώτες ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Ξέρει καμία σας αν υπάρχει περίπτωση η κορτιζόνη να επειρεαζει την ωορρηξία;; Γιατί θα πάρω συνολικά 200mg κορτιζόνη να τα κάνω τα τεστακια αυτό το μήνα ή τσάμπα θα ψάχνω το θετικό;;

Δυστυχώς δεν γνωρίζω. Μήπως να ρώταγες τον γυναικολόγο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ναι κοπέλα μου. Μην ανησυχείς... Βρες όχι τις πολύ μεγάλες. Τις κανονικές... Να μην σε ζεσταίνουν. Η κάθε μάρκα έχει κ άλλο μέγεθος. Βρες αυτό που σου ταιριάζει... Επίσης να τις αλλάζεις συχνά για να μην αναπτυχθούν μικρόβια κ δημιουργήσεις θέμα στο στήθος σου.... Εγώ όταν πονουσα στο θηλασμο έπινα ντεπον συνέχεια... Εσύ όταν φτάνεις στο αμήν από το να ζορίζεσαι πιες ένα ντεπον... Στο θηλασμο έπινα συνεχώς. Δεν άντεχα. Ειδικά τις πρώτες ημέρες. 

Εγώ σε 2,5 μηνες μπενω στο μηνα μου θα τα ψαξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Ξέρει καμία σας αν υπάρχει περίπτωση η κορτιζόνη να επειρεαζει την ωορρηξία;; Γιατί θα πάρω συνολικά 200mg κορτιζόνη να τα κάνω τα τεστακια αυτό το μήνα ή τσάμπα θα ψάχνω το θετικό;;

Δεν επειρεάζει... σκέψου εγώ όταν έπαιρνα ορμόνες για να προκαλέσω ωοριξια η γιατρός μου έδινε και κορτιζόνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...