Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ! Έκανα τεστ την Δευτέρα και βγήκε αχνό θετικό και χοριακη 35 ( αρκετά χαμηλή ) . Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου έχω μια μπουμπού 7 μηνών  και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα με χαμηλή χορική ήταν 50. Εύχομαι σε όλες εύκολη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2021 at 2:11 ΜΜ, ο/η Lina08 είπε:

Σε ευχαριστώ κ σε σένα εύχομαι τα καλύτερα όλα να πάνε καλά για όλες τις μέλλουσες μανουλες.Αυριο νεώτερα 

Κορίτσι μου; πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2021 at 3:32 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Επιστρέφω από γιατρό 😂

Update: το φασολάκι έχει πιαστεί πολύ καλά! 6+6 και ακούσαμε καρδούλα πολύ δυνατά και καθαρά! 

Γράψαμε τον προγεννητικό, θα πάω μια από αυτές τις ημέρες να κάνω τις εξετάσεις 😊

Αχ μπράβο! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μέχρι τέλους. Πολύ αίμα ρε παιδιά αυτός ο προγεννητικός :-( 

Εγώ αύριο έχω γιατρό για καρδούλα! Θα γράψω μετά :-)❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κορίτσι μου; πως είσαι; 

Πήγα εχθεσ στο γιατρό είδαμε σάκο κ εμβρυακι ήμαστε σχεδόν έξι εβδομάδες σε δύο βδομάδες θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα με το καλό.εσυ ;;;όλα καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Πήγα εχθεσ στο γιατρό είδαμε σάκο κ εμβρυακι ήμαστε σχεδόν έξι εβδομάδες σε δύο βδομάδες θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα με το καλό.εσυ ;;;όλα καλά;;;

Είδες; όλα καλά αρα😁

Πήγα κι εγώ, έγραψα και χθες😊 όλα καλά! Μπήκα στην 8η σήμερα, ακούσαμε καρδούλα και μου είπε όλα καλά ☺️ μου έγραψε τον προγεννητικό και θα πάω σε 2 εβδομάδες πάλι😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ! Έκανα τεστ την Δευτέρα και βγήκε αχνό θετικό και χοριακη 35 ( αρκετά χαμηλή ) . Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου έχω μια μπουμπού 7 μηνών  και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα με χαμηλή χορική ήταν 50. Εύχομαι σε όλες εύκολη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας !!

Με το καλό εύχομαι 🥰 μίλησες με το γιατρο σου; πότε θα σε δει; 

Πωπω 7 μηνών, πολύ μωρουλι ακόμα ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Είδες; όλα καλά αρα😁

Πήγα κι εγώ, έγραψα και χθες😊 όλα καλά! Μπήκα στην 8η σήμερα, ακούσαμε καρδούλα και μου είπε όλα καλά ☺️ μου έγραψε τον προγεννητικό και θα πάω σε 2 εβδομάδες πάλι😁

Δόξα το Θεό για πρώτο υπέρηχο ήμαστε καλά.ευχομαι να συνεχίσουμε ολεσ τέλεια.εχθεσ ακούσατε πρώτη φορά καρδούλα;;;;κ εμένα μου είπε πρώτα θα ακούσουμε κ μετά προγεννητικός έλεγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η Καρολίνα είπε:

Εύχομαι μια τέλεια χρονιά που θα γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιή μωράκια! Εμάς το νέο το έφερε ο Άγιος Βασίλης μόλις μπήκε το 2021.ποσες άλλες έμαθαν αυτό το μήνα τα ευχάριστα;

Καλημέρα σε όλες!! Πόσο χαίρομαι που τελικά γράφω και εγώ σε αυτό το θέμα! 

Λοιπόν λίγο από την ιστορία μου. Με τον άντρα μου προσπαθούσαμε για παιδάκι και δεν ερχόταν κάποια στιγμή αποφασίσαμε να κάνουμε ένα σπερματογραφημμα να δούμε ότι όλα καλά. 25/08/2020 περνούμε στα χέρια μας τα αποτελέσματα που ήταν απογοητευτικά. Ολιγοασθενοσπερμια. Ο ουρολόγος μας είπε να κάνουμε κατάψυξη σπέρματος γιατί ίσως χαθούν και αυτά τα λίγα που έχουμε. Ο άντρας μου ήταν να πεθάνει μαζί και εγώ. Τρέχουμε σε γιατρού όλοι μας λένε η μόνη λύση η εξωσωματική. Αρχίζει μια θεραπεία ο άντρας μου με βιταμίνες και μετά από έναν μήνα κάνουμε δεύτερο σπερματογραφημμα με καλύτερο αριθμό σπέρματος αλλά ακόμα πολύ καλή κινητικότητα. Μετά το δεύτερο ο εξωσωματικής που μιλάμε μας λέει να μην το καθυστερούσε να μπούμε για διαδικασία εξωσωματικής. Κάνουμε όλες τις εξετάσεις περνάμε επιτροπή για τα φάρμακα/ένεσης τις εξωσωματικής και λέμε από την καινούργια χρονιά να μπούμε στο πρόγραμμα. Τελευταία περίοδος 2/12/2020. Παραμονή Χριστουγέννων κάνω ένα ξεχασμένο τεστ που είχα στο ντουλάπι (5 μέρες πριν την καθυστέρηση) και βγαίνει αχνό θετικό!! Τις επόμενες μέρες έκανα αλλά 6 που βγήκαν και αυτά θετικά (δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε) . 

Να μην τα πολύλογώ την Δευτέρα 18/01 άκουσαμε μια δυνατή καρδούλα στις 6w+5d. 

Σήμερα είμαι 7w+1d!! Πετάμε στα σύννεφα!! Ακόμα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε ότι διαψευσαμε όλους τους γιατρούς. Ότι το μικρό σπορακι μας ήρθε φυσιολογικά!!

Με το καλό όλες μας να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Πόσο χαίρομαι που τελικά γράφω και εγώ σε αυτό το θέμα! 

Λοιπόν λίγο από την ιστορία μου. Με τον άντρα μου προσπαθούσαμε για παιδάκι και δεν ερχόταν κάποια στιγμή αποφασίσαμε να κάνουμε ένα σπερματογραφημμα να δούμε ότι όλα καλά. 25/08/2020 περνούμε στα χέρια μας τα αποτελέσματα που ήταν απογοητευτικά. Ολιγοασθενοσπερμια. Ο ουρολόγος μας είπε να κάνουμε κατάψυξη σπέρματος γιατί ίσως χαθούν και αυτά τα λίγα που έχουμε. Ο άντρας μου ήταν να πεθάνει μαζί και εγώ. Τρέχουμε σε γιατρού όλοι μας λένε η μόνη λύση η εξωσωματική. Αρχίζει μια θεραπεία ο άντρας μου με βιταμίνες και μετά από έναν μήνα κάνουμε δεύτερο σπερματογραφημμα με καλύτερο αριθμό σπέρματος αλλά ακόμα πολύ καλή κινητικότητα. Μετά το δεύτερο ο εξωσωματικής που μιλάμε μας λέει να μην το καθυστερούσε να μπούμε για διαδικασία εξωσωματικής. Κάνουμε όλες τις εξετάσεις περνάμε επιτροπή για τα φάρμακα/ένεσης τις εξωσωματικής και λέμε από την καινούργια χρονιά να μπούμε στο πρόγραμμα. Τελευταία περίοδος 2/12/2020. Παραμονή Χριστουγέννων κάνω ένα ξεχασμένο τεστ που είχα στο ντουλάπι (5 μέρες πριν την καθυστέρηση) και βγαίνει αχνό θετικό!! Τις επόμενες μέρες έκανα αλλά 6 που βγήκαν και αυτά θετικά (δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε) . 

Να μην τα πολύλογώ την Δευτέρα 18/01 άκουσαμε μια δυνατή καρδούλα στις 6w+5d. 

Σήμερα είμαι 7w+1d!! Πετάμε στα σύννεφα!! Ακόμα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε ότι διαψευσαμε όλους τους γιατρούς. Ότι το μικρό σπορακι μας ήρθε φυσιολογικά!!

Με το καλό όλες μας να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Καλημέρα και καλώς ήρθες!! Με το καλό!!! Όλα να πανε δεξιά σας εύχομαι!!! Υπέροχα τα νέα σου!!! Μπράβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ! Έκανα τεστ την Δευτέρα και βγήκε αχνό θετικό και χοριακη 35 ( αρκετά χαμηλή ) . Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου έχω μια μπουμπού 7 μηνών  και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα με χαμηλή χορική ήταν 50. Εύχομαι σε όλες εύκολη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας !!

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Δόξα το Θεό για πρώτο υπέρηχο ήμαστε καλά.ευχομαι να συνεχίσουμε ολεσ τέλεια.εχθεσ ακούσατε πρώτη φορά καρδούλα;;;;κ εμένα μου είπε πρώτα θα ακούσουμε κ μετά προγεννητικός έλεγχος 

Ναι ναι χθες πρώτη φορά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Πόσο χαίρομαι που τελικά γράφω και εγώ σε αυτό το θέμα! 

Λοιπόν λίγο από την ιστορία μου. Με τον άντρα μου προσπαθούσαμε για παιδάκι και δεν ερχόταν κάποια στιγμή αποφασίσαμε να κάνουμε ένα σπερματογραφημμα να δούμε ότι όλα καλά. 25/08/2020 περνούμε στα χέρια μας τα αποτελέσματα που ήταν απογοητευτικά. Ολιγοασθενοσπερμια. Ο ουρολόγος μας είπε να κάνουμε κατάψυξη σπέρματος γιατί ίσως χαθούν και αυτά τα λίγα που έχουμε. Ο άντρας μου ήταν να πεθάνει μαζί και εγώ. Τρέχουμε σε γιατρού όλοι μας λένε η μόνη λύση η εξωσωματική. Αρχίζει μια θεραπεία ο άντρας μου με βιταμίνες και μετά από έναν μήνα κάνουμε δεύτερο σπερματογραφημμα με καλύτερο αριθμό σπέρματος αλλά ακόμα πολύ καλή κινητικότητα. Μετά το δεύτερο ο εξωσωματικής που μιλάμε μας λέει να μην το καθυστερούσε να μπούμε για διαδικασία εξωσωματικής. Κάνουμε όλες τις εξετάσεις περνάμε επιτροπή για τα φάρμακα/ένεσης τις εξωσωματικής και λέμε από την καινούργια χρονιά να μπούμε στο πρόγραμμα. Τελευταία περίοδος 2/12/2020. Παραμονή Χριστουγέννων κάνω ένα ξεχασμένο τεστ που είχα στο ντουλάπι (5 μέρες πριν την καθυστέρηση) και βγαίνει αχνό θετικό!! Τις επόμενες μέρες έκανα αλλά 6 που βγήκαν και αυτά θετικά (δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε) . 

Να μην τα πολύλογώ την Δευτέρα 18/01 άκουσαμε μια δυνατή καρδούλα στις 6w+5d. 

Σήμερα είμαι 7w+1d!! Πετάμε στα σύννεφα!! Ακόμα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε ότι διαψευσαμε όλους τους γιατρούς. Ότι το μικρό σπορακι μας ήρθε φυσιολογικά!!

Με το καλό όλες μας να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Μπράβο ρε παιδιά 😍 είμαστε κ ακριβώς στην ίδια μέρα 😊😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα μετά από αρκετές μέρες.. Τη Τρίτη έκανε δεύτερη χοριακη η οποία έδειξε 3830 (πρώτη 1220), Τετάρτη (χθες) πήγα γυναικολόγο να με δει, ο υπέρηχος έδειξε σάκο αλλά όχι εμβρυϊκά στοιχεία μέσα.. Βάση τελευταίας ημερομηνίας περιόδου το μηχάνημα με έβγαλε 6w 0d.. μου είπε να ξαναπάω σε μια εβδομάδα να την επαναλάβουμε, αλλά δε μου άφησε και πολλές ελπίδες.. επειδή ήταν χαμηλή η χοριακη και η δεύτερη φοβήθηκε για εξωμήτριο, δεν είναι, αλλά είδαμε μόνο σάκο. Παρόλαυτα μου έγραψε κι άλλη χοριακη και κάποιες ακόμα αιματολογικές όπως κι μαγνήσιο μου είπε να ξεκινήσω να παίρνω.. τη ρώτησα αν υπάρχει κανένας λόγος εφόσον δε προχωράει... Είπε μέχρι να με ξαναδεί συνεχίζω κανονικά... Όλα καλα, στενοχωρήθηκα λίγο εκείνη την ώρα, αλλά μετά είπα καλύτερα τώρα που είναι αρχή, να ξέρω να μην κάνω όνειρα... Ευτυχώς που δεν είχα πει τπτ στο μικρό μου πριν πάω γυναικολόγο... Αυτά τα νέα τα δικά μου κορίτσια μου... Εύχομαι με το καλό ολόψυχα σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Πόσο χαίρομαι που τελικά γράφω και εγώ σε αυτό το θέμα! 

Λοιπόν λίγο από την ιστορία μου. Με τον άντρα μου προσπαθούσαμε για παιδάκι και δεν ερχόταν κάποια στιγμή αποφασίσαμε να κάνουμε ένα σπερματογραφημμα να δούμε ότι όλα καλά. 25/08/2020 περνούμε στα χέρια μας τα αποτελέσματα που ήταν απογοητευτικά. Ολιγοασθενοσπερμια. Ο ουρολόγος μας είπε να κάνουμε κατάψυξη σπέρματος γιατί ίσως χαθούν και αυτά τα λίγα που έχουμε. Ο άντρας μου ήταν να πεθάνει μαζί και εγώ. Τρέχουμε σε γιατρού όλοι μας λένε η μόνη λύση η εξωσωματική. Αρχίζει μια θεραπεία ο άντρας μου με βιταμίνες και μετά από έναν μήνα κάνουμε δεύτερο σπερματογραφημμα με καλύτερο αριθμό σπέρματος αλλά ακόμα πολύ καλή κινητικότητα. Μετά το δεύτερο ο εξωσωματικής που μιλάμε μας λέει να μην το καθυστερούσε να μπούμε για διαδικασία εξωσωματικής. Κάνουμε όλες τις εξετάσεις περνάμε επιτροπή για τα φάρμακα/ένεσης τις εξωσωματικής και λέμε από την καινούργια χρονιά να μπούμε στο πρόγραμμα. Τελευταία περίοδος 2/12/2020. Παραμονή Χριστουγέννων κάνω ένα ξεχασμένο τεστ που είχα στο ντουλάπι (5 μέρες πριν την καθυστέρηση) και βγαίνει αχνό θετικό!! Τις επόμενες μέρες έκανα αλλά 6 που βγήκαν και αυτά θετικά (δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε) . 

Να μην τα πολύλογώ την Δευτέρα 18/01 άκουσαμε μια δυνατή καρδούλα στις 6w+5d. 

Σήμερα είμαι 7w+1d!! Πετάμε στα σύννεφα!! Ακόμα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε ότι διαψευσαμε όλους τους γιατρούς. Ότι το μικρό σπορακι μας ήρθε φυσιολογικά!!

Με το καλό όλες μας να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου Όλα να πάνε καλά να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evvaki είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες!! Με το καλό!!! Όλα να πανε δεξιά σας εύχομαι!!! Υπέροχα τα νέα σου!!! Μπράβο!!!!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μπράβο ρε παιδιά 😍 είμαστε κ ακριβώς στην ίδια μέρα 😊😊 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου Όλα να πάνε καλά να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Με το καλώ να αρχίσουμε να τα νιώθουμε κιόλας. 

Από συμπτώματα τι έχετε; Εγώ πολύ λίγες ανακατωσουρες το πρωί. Αλλά έχω αρκετή καούρα. Πόνο και πρήξιμο στο στήθος και συχνοουρια. Σε γενικές γραμμές είναι καλά όμως!

 

Επίσης ένα άλλο θέμα. Το έχετε ανακοινώσει σε οικογένεια ή πολύ κοντινούς φίλους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολα τα ομορφα κορίτσια! Χθες εκανα χοριακή, 1472, ειμαι τωρα 4+6. Κλείσαμε και ρβ με το γιατρό μου σε 5/2. Ως τότε υπομονή, παιρνω τις βιταμίνες μου μαζι με φυλλικο οξύ και ω3 και περιμένουμε!! ΠΗΤ βγαζει 24/9! Απο συμπτωματα πως πατε;; εδω, στήθος φουσκωμένο και νύστα! Εσείς;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evvaki καταλαβαίνω την αγωνία σου! Κανε υπομονή, μπορεί να εξελίσσεται πιο αργά η κύηση. Ο,τι ειναι να γίνει, θα είναι για καλό. Μην απογοητεύεσαι! Την πρωτη φορα που εμεινα έγκυος , απεβαλα στις 5 εβδομάδες. Στην ουσια μου ηρθε περιοδος και μετα απο δυο μηνες εμεινα εγκυος ξανα στην 1η μας κόρη. Εύχομαι όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η PanB είπε:

Με το καλό εύχομαι 🥰 μίλησες με το γιατρο σου; πότε θα σε δει; 

Πωπω 7 μηνών, πολύ μωρουλι ακόμα ☺️☺️

 

στις On 20/1/2021 at 1:08 ΜΜ, ο/η Anna91! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ! Έκανα τεστ την Δευτέρα και βγήκε αχνό θετικό και χοριακη 35 ( αρκετά χαμηλή ) . Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου έχω μια μπουμπού 7 μηνών  και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα με χαμηλή χορική ήταν 50. Εύχομαι σε όλες εύκολη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας !!

Ακριβώς ετσι εμεινα έγκυος στην 2η κόρη μου, ενω ηταν 7 μηνων η πρώτη. Να χαιρεσαι το μωρακι σου!! Όλα να σου πάνε καλά και να χεις μια ομορφη εγκυμοσύνη!! Η διαφορά ειναι πολυ μικρή και θα ναι πολύ κοντα τα παιδιά, σαν δίδυμα, εμενα ειναι πάρα πολύ δεμένες κι αγαπημένες! Με το καλό!!! Μονο να ξεκουράζεσαι οσο μπορεις να παιρνεις βοήθεια σε όλη την εγκυμοσύνη και στο πρώτο διάστημα μετα τη γέννα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

 

Ακριβώς ετσι εμεινα έγκυος στην 2η κόρη μου, ενω ηταν 7 μηνων η πρώτη. Να χαιρεσαι το μωρακι σου!! Όλα να σου πάνε καλά και να χεις μια ομορφη εγκυμοσύνη!! Η διαφορά ειναι πολυ μικρή και θα ναι πολύ κοντα τα παιδιά, σαν δίδυμα, εμενα ειναι πάρα πολύ δεμένες κι αγαπημένες! Με το καλό!!! Μονο να ξεκουράζεσαι οσο μπορεις να παιρνεις βοήθεια σε όλη την εγκυμοσύνη και στο πρώτο διάστημα μετα τη γέννα.  

Πες μας την εμπειρία σου, κι εγώ αγχώνομαι πως θα το πάρει η μικρή μου, θα είναι 2.5 όταν έρθει το νέο μωράκι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα ομορφα κορίτσια! Χθες εκανα χοριακή, 1472, ειμαι τωρα 4+6. Κλείσαμε και ρβ με το γιατρό μου σε 5/2. Ως τότε υπομονή, παιρνω τις βιταμίνες μου μαζι με φυλλικο οξύ και ω3 και περιμένουμε!! ΠΗΤ βγαζει 24/9! Απο συμπτωματα πως πατε;; εδω, στήθος φουσκωμένο και νύστα! Εσείς;;; 

Εμενα με έπιασαν αναγουλες στην 7η εβδομάδα 🤦🏼‍♀️ κι έλεγα θα την γλιτώσω.. Αργά δεν είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πες μας την εμπειρία σου, κι εγώ αγχώνομαι πως θα το πάρει η μικρή μου, θα είναι 2.5 όταν έρθει το νέο μωράκι 😅

2,5 θα είναι η κόρη σου; α, καταλαβα ότι τωρα ειναι 7 μηνών και οτι θα ειναι 1,5 όταν θα γεννηθεί το δεύτερο παιδακι σου. Εμενα οταν γεννηθηκε η δεύτερη η πρώτη ήταν 16 μηνών! Ειχε μια αναστάτωση τον πρώτο μήνα κυριως, εκανε κατι κρίσεις οπου έπεφτε κάτω και χτυπιόταν οταν κατι δε γινόταν οπως το ήθελε και για περιπου 20 λεπτα δε σταματούσε, το πρωτο δίμηνο ηταν καπως ζόρικο αλλα οχι τρομερά. Ηταν ολα πιο ευκολα με το δευτερο μωράκι (ο θηλασμός, ο ύπνος, το μπανιο). Η μικρή την κοιτούσε παντα με λατρεία. Δεν την εχανε απο τα μάτια της. Και η μεγάλη όμως ήταν εντυπωσιασμενη απο το μικρο πλασματακι. Και καθως μεγαλωναν, τωρα παιζουν παρα πολυ μαζι ειναι αχώριστες, εμας σε 2η μοιρα μας βαζουν οπως καταλαβαινεις 😊♥️ ζηλειες και ανταγωνισμοι δε λείπουν αλλά δεν το αλλαζω που τις έκανα κοντά! Επισης ως τις 40 μερες ειχα βοηθεια απο τη μητερα μου. Μετά τα καταφέρναμε και μόνες μας! Ο,τι αλλο θες ρωτα με. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμενα με έπιασαν αναγουλες στην 7η εβδομάδα 🤦🏼‍♀️ κι έλεγα θα την γλιτώσω.. Αργά δεν ειναι ; 

Κι εγω ειχα ναυτίες και στις δυο εγκυμοσύνες, όχι πολυ εντονες αλλα ενοχλητικες! Δεν ξερω αν ειναι νωρις , θυμάμαι ότι γυρω στην 10η με 11η όλα αυτά υποχωρούν! Υπομονή θα περάσουν.. ειναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά! 😎😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

2,5 θα είναι η κόρη σου; α, καταλαβα ότι τωρα ειναι 7 μηνών και οτι θα ειναι 1,5 όταν θα γεννηθεί το δεύτερο παιδακι σου. Εμενα οταν γεννηθηκε η δεύτερη η πρώτη ήταν 16 μηνών! Ειχε μια αναστάτωση τον πρώτο μήνα κυριως, εκανε κατι κρίσεις οπου έπεφτε κάτω και χτυπιόταν οταν κατι δε γινόταν οπως το ήθελε και για περιπου 20 λεπτα δε σταματούσε, το πρωτο δίμηνο ηταν καπως ζόρικο αλλα οχι τρομερά. Ηταν ολα πιο ευκολα με το δευτερο μωράκι (ο θηλασμός, ο ύπνος, το μπανιο). Η μικρή την κοιτούσε παντα με λατρεία. Δεν την εχανε απο τα μάτια της. Και η μεγάλη όμως ήταν εντυπωσιασμενη απο το μικρο πλασματακι. Και καθως μεγαλωναν, τωρα παιζουν παρα πολυ μαζι ειναι αχώριστες, εμας σε 2η μοιρα μας βαζουν οπως καταλαβαινεις 😊♥️ ζηλειες και ανταγωνισμοι δε λείπουν αλλά δεν το αλλαζω που τις έκανα κοντά! Επισης ως τις 40 μερες ειχα βοηθεια απο τη μητερα μου. Μετά τα καταφέρναμε και μόνες μας! Ο,τι αλλο θες ρωτα με. 

Αλλη κοπέλα είναι που είναι 7 μηνών το μωράκι της 😅 εμένα είναι 23μ τώρα χαχα! 

Είχες αποθηλασει την πρώτη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πες μας την εμπειρία σου, κι εγώ αγχώνομαι πως θα το πάρει η μικρή μου, θα είναι 2.5 όταν έρθει το νέο μωράκι 😅

Μμμ μια χαρά θα το πάρει, ειναι μεγαλο δωρο να μοιραζεται την αγάπη σας με ενα αλλο παιδακι, θα χασει κατι αλλα θα κερδίσει ενα αδερφάκι, εναν παντοτινό σύμμαχο!! Κλειδί για μας ηταν η μεταφορά του μωρού στο κοινο παιδικό δωμάτιο γυρω στις 40 μερες. Εκει ηρέμησε περισσοτερο η μεγαλη μας. Καταλαβε οτι δεν εχει ειδική μεταχείριση , να κοιμαται στο γονεϊκο δωμάτιο! Και δεν ξυπνούσε η μία την άλλη.. αργότερα συνέβαινε αυτό οταν μεγάλωσε καπως. Η χαρα παντως με τα δυο παιδακια ειναι μεγάλη και ενω ειναι επιπλεον κουραση , το ενα απασχολει και το άλλο και δεν απασχολουν διαρκως τον γονεα. Αυτά! Με το καλό να μεγαλώσει η οικογενειά σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Αλλη κοπέλα είναι που είναι 7 μηνών το μωράκι της 😅 εμένα είναι 23μ τώρα χαχα! 

Είχες αποθηλασει την πρώτη; 

Α ναι, μετα το ειδα ότι ειναι άλλη κοπέλα με 7 μηνών μωρακι χαχα. Ειχα αποθηλάσει στους 4 μηνες, ειχαμε ηδη βάλει ξενο γαλα απο 1ος μηνος γιατι συμφωνα με τη παιδίατρο δεν της έφτανε το δικό μου Εσύ εχεις ενα κοριτσάκι 23 μηνών; πηγαίνει βρεφικό ή όχι ακομα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...