Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Θα το δοκιμάσω κι εγώ 🙄 λέμε Ν της πάρουμε κρεβάτι, το πολύ πολύ να κοιμάμαι εκεί 😂😂

Δεν ανοίγει καν τα μάτια της, μέσα στον ύπνο της ζητάει, της δίνω κ κοιμάται.. Περισσότερο σαν Πιπίλα βασικά, δεν πίνει.. 

Ναι εγώ είμαι 6+1 σήμερα, έχω πητ 8/9

Πιστεύω ότι θα δουλέψει και σε σας,μπορεί να νομίζεις ότι αποκλείεται να κοιμάται μόνη της αλλά θα σας εκπλήξει. Πηγαίνεις για φυσιολογικά εκτός απροόπτου η έχεις κάνει ήδη καισαρική κ πας πάλι έτσι; Ναι δουλεύω τα απογεύματα και κρατήσαμε τον θηλασμό αντλώντας με θηλαστρο όταν ελειπα το πρώτο εξάμηνο.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Πιστεύω ότι θα δουλέψει και σε σας,μπορεί να νομίζεις ότι αποκλείεται να κοιμάται μόνη της αλλά θα σας εκπλήξει. Πηγαίνεις για φυσιολογικά εκτός απροόπτου η έχεις κάνει ήδη καισαρική κ πας πάλι έτσι; Ναι δουλεύω τα απογεύματα και κρατήσαμε τον θηλασμό αντλώντας με θηλαστρο όταν ελειπα το πρώτο εξάμηνο.εσυ;

Πηγαίνω για καισαρική, όπως κ το πρώτο.. Εσύ; 

Δουλεύω κανονικά, ξεκίνησα μετά το 6μηνο του οαεδ, όταν η μικρή ήταν 10 μηνών περίπου.. Εμένα δεν πήρε ποτέ μπιμπερό ούτε για νερο, δεν το ήθελε με τπτ.. Θηλαζα όταν γυρνούσα κ το βράδυ.. Τώρα είμαι σε αναστολή λόγω κατάστασης.. Έχω γυρίσει στη δουλειά εδώ κ ένα χρόνο κ το μισό διάστημα είμαι σε αναστολή 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πηγαίνω για καισαρική, όπως κ το πρώτο.. Εσύ; 

Δουλεύω κανονικά, ξεκίνησα μετά το 6μηνο του οαεδ, όταν η μικρή ήταν 10 μηνών περίπου.. Εμένα δεν πήρε ποτέ μπιμπερό ούτε για νερο, δεν το ήθελε με τπτ.. Θηλαζα όταν γυρνούσα κ το βράδυ.. Τώρα είμαι σε αναστολή λόγω κατάστασης.. Έχω γυρίσει στη δουλειά εδώ κ ένα χρόνο κ το μισό διάστημα είμαι σε αναστολή 🤣

Κατάλαβα.λογω κατάστασης είσαι συνέχεια με τη μικρή σχεδόν από τότε που γεννήθηκε.εγω από τότε που έγινε 40 ημερών δουλεύω κανονικά κ μέσα στις καραντίνες.

Άρα μπορεί να γεννήσεις και Αύγουστο,αφού πάτε με καισαρική.εγω φυσιολογικά το 1ο, άρα κ τώρα μάλλον έτσι θα πάει αν δεν τύχει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Κατάλαβα.λογω κατάστασης είσαι συνέχεια με τη μικρή σχεδόν από τότε που γεννήθηκε.εγω από τότε που έγινε 40 ημερών δουλεύω κανονικά κ μέσα στις καραντίνες.

Άρα μπορεί να γεννήσεις και Αύγουστο,αφού πάτε με καισαρική.εγω φυσιολογικά το 1ο, άρα κ τώρα μάλλον έτσι θα πάει αν δεν τύχει τίποτα.

Ναι λογικά τέλος Αυγούστου.. Την 1η γέννησα 38+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ναι λογικά τέλος Αυγούστου.. Την 1η γέννησα 38+1

Θα είσαι απ τις πρώτες της ομάδας που θα κρατήσουν το μωράκι τους με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η Καρολίνα είπε:

Εύχομαι μια τέλεια χρονιά που θα γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιή μωράκια! Εμάς το νέο το έφερε ο Άγιος Βασίλης μόλις μπήκε το 2021.ποσες άλλες έμαθαν αυτό το μήνα τα ευχάριστα;

Καλησπέρα κι από εμένα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες!! Έμαθα κι εγώ τα ευχάριστα ανήμερα των Φώτων, ενημέρωσα τη γιατρό μου και τη Δευτέρα 11/1 έκανα τη πρώτη χοριακη, 1220 η τιμή της... Τη Δευτέρα θα κάνω την επόμενη να δούμε τιμές κι αναλόγως θα μου πει... Παράλληλα, ξεκίνησα και μια αντιβίωση κι προβιοτικα γιατί είχα κι μια ουρολοίμωξη η οποία εμφανίστηκε παράλληλα... Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου... Έχω ήδη ένα αγοράκι 5μιση ετών... Εύχομαι σε όλες μια καλή κι τελειομηνη κύηση!!!!

 

στις On 10/1/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η Καρολίνα είπε:

Εύχομαι μια τέλεια χρονιά που θα γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιή μωράκια! Εμάς το νέο το έφερε ο Άγιος Βασίλης μόλις μπήκε το 2021.ποσες άλλες έμαθαν αυτό το μήνα τα ευχάριστα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η Καρολίνα είπε:

Εύχομαι μια τέλεια χρονιά που θα γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιή μωράκια! Εμάς το νέο το έφερε ο Άγιος Βασίλης μόλις μπήκε το 2021.ποσες άλλες έμαθαν αυτό το μήνα τα ευχάριστα;

στις On 10/1/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η Καρολίνα είπε:

Εύχομαι μια τέλεια χρονιά που θα γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιή μωράκια! Εμάς το νέο το έφερε ο Άγιος Βασίλης μόλις μπήκε το 2021.ποσες άλλες έμαθαν αυτό το μήνα τα ευχάριστα;

Καλησπέρα κι από εμένα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες!! Έμαθα κι εγώ τα ευχάριστα ανήμερα των Φώτων, ενημέρωσα τη γιατρό μου και τη Δευτέρα 11/1 έκανα τη πρώτη χοριακη, 1220 η τιμή της... Τη Δευτέρα θα κάνω την επόμενη να δούμε τιμές κι αναλόγως θα μου πει... Παράλληλα, ξεκίνησα και μια αντιβίωση κι προβιοτικα γιατί είχα κι μια ουρολοίμωξη η οποία εμφανίστηκε παράλληλα... Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου... Έχω ήδη ένα αγοράκι 5μιση ετών... Εύχομαι σε όλες μια καλή κι τελειομηνη κύηση!!!!

 

στις On 10/1/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η Καρολίνα είπε:

Εύχομαι μια τέλεια χρονιά που θα γεμίσει τις αγκαλιές μας με υγιή μωράκια! Εμάς το νέο το έφερε ο Άγιος Βασίλης μόλις μπήκε το 2021.ποσες άλλες έμαθαν αυτό το μήνα τα ευχάριστα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evvaki είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες!! Έμαθα κι εγώ τα ευχάριστα ανήμερα των Φώτων, ενημέρωσα τη γιατρό μου και τη Δευτέρα 11/1 έκανα τη πρώτη χοριακη, 1220 η τιμή της... Τη Δευτέρα θα κάνω την επόμενη να δούμε τιμές κι αναλόγως θα μου πει... Παράλληλα, ξεκίνησα και μια αντιβίωση κι προβιοτικα γιατί είχα κι μια ουρολοίμωξη η οποία εμφανίστηκε παράλληλα... Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου... Έχω ήδη ένα αγοράκι 5μιση ετών... Εύχομαι σε όλες μια καλή κι τελειομηνη κύηση!!!!

 

 

Με το καλό,μια τέλεια εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Είσαι στην 10η μέρα περίπου καθυστέρησης αν τα υπολόγισα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Με το καλό,μια τέλεια εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Είσαι στην 10η μέρα περίπου καθυστέρησης αν τα υπολόγισα καλά;

Μπορούμε να κάνουμε πινακάκι με τις πητ και αργότερα το φύλο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μπορούμε να κάνουμε πινακάκι με τις πητ και αργότερα το φύλο 😁

Ναι για να αρχίσουμε να γνωριζόμαστε κιόλας σιγα σιγά.εγω δεν ξέρω καμία γιατί πρωτη φορα γράφω και δεν διάβαζα κιόλας άλλες συζητήσεις.υπατχει καποια που θέλει να το αναλάβει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Καρολίνα είπε:

Ναι για να αρχίσουμε να γνωριζόμαστε κιόλας σιγα σιγά.εγω δεν ξέρω καμία γιατί πρωτη φορα γράφω και δεν διάβαζα κιόλας άλλες συζητήσεις.υπατχει καποια που θέλει να το αναλάβει;

Ναι μπορώ να το κάνω εγώ.. Πείτε μου πητ και το φτιάχνω 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι μπορώ να το κάνω εγώ.. Πείτε μου πητ και το φτιάχνω 😁

Εγώ έχω 14/9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τώρα όμως δεν ξέρουμε όλες μας πητ.γιατι όσες έχουν άστατο κύκλο δεν μπορούν να υπολογίσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Καρολίνα είπε:

Από τώρα όμως δεν ξέρουμε όλες μας πητ.γιατι όσες έχουν άστατο κύκλο δεν μπορούν να υπολογίσουν.

Θα το συμπληρώνουμε σιγά σιγά 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!! Έμαθα ότι είμαι έγκυος στις 13/1 (θετικό τεστ πριν την καθυστερηση), ειναι ακόμα πολύ νωρίς, καθώς η προηγούμενη περίοδος ηταν 18/12. Εχω 2 κόρες 5,5 και 4ων ετών, αν ολα πανε καλά αυτό θα είναι το 3ο μας παιδάκι.. πώς είστε από συμπτώματα; εγω υπνηλία, κόπωση ως τωρα. Δυσκολεύομαι ακόμη να το πιστέψω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Με το καλό,μια τέλεια εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Είσαι στην 10η μέρα περίπου καθυστέρησης αν τα υπολόγισα καλά;

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Επίσης!!! Σε όλες τις μέλλουσες μανουλες, εύχομαι, ...όλα να πάνε κατευχην!!! Ναι, σωστά 11η η σημερινή,  περίμενα 4/1 την έμμηνο ρύση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ναι μπορώ να το κάνω εγώ.. Πείτε μου πητ και το φτιάχνω 😁

🥰 Τέλεια!!! Εγώ δεν έχω πάει ακόμη στη γυναικολόγο μου, αλλά ηλεκτρονικά που το χτύπησα βάση ημερομηνίας τελευταίας περιόδου, μου έδωσε 12/9/2021... Πρώτα ο Θεός, και αν όλα πάνε καλά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!! Έμαθα ότι είμαι έγκυος στις 13/1 (θετικό τεστ πριν την καθυστερηση), ειναι ακόμα πολύ νωρίς, καθώς η προηγούμενη περίοδος ηταν 18/12. Εχω 2 κόρες 5,5 και 4ων ετών, αν ολα πανε καλά αυτό θα είναι το 3ο μας παιδάκι.. πώς είστε από συμπτώματα; εγω υπνηλία, κόπωση ως τωρα. Δυσκολεύομαι ακόμη να το πιστέψω.. 

Καλησπέρα!!! Με το καλό!!! Να σου ζήσουν τα κορίτσια σου!!! Έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα... Υπνηλία και κόπωση... Plus, , ότι κι εγώ ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evvaki είπε:

Καλησπέρα!!! Με το καλό!!! Να σου ζήσουν τα κορίτσια σου!!! Έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα... Υπνηλία και κόπωση... Plus, , ότι κι εγώ ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει!..

Και νεύρα, να προσθέσω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το περίμενα από μένα ότι θα γράφω σε forum... αλλά ίσως και να έχει ενδιαφέρον τελικά! Ίσως εδώ βρω ανθρώπους να αλληλοκαταλαβαίνομαστε έστω για κάποια θέματα. Πάμε λοιπόν: θετικό τεστ 31.12.20, πιθανή ημερομηνία τοκετού 1.9, είμαι στην 7η εβδομάδα! Ήταν τόσο απρόσμενο που ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η PanB είπε:

Και νεύρα, να προσθέσω 😂

Χαχαχαχα... Όσα χρειάζονται... Οι ορμόνες είναι υπεύθυνες για όλα..!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η PanB είπε:

Και νεύρα, να προσθέσω 😂

Χαχαχαχα... Όσα χρειάζονται... Οι ορμόνες είναι υπεύθυνες για όλα..!..

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Brunaki είπε:

Δεν το περίμενα από μένα ότι θα γράφω σε forum... αλλά ίσως και να έχει ενδιαφέρον τελικά! Ίσως εδώ βρω ανθρώπους να αλληλοκαταλαβαίνομαστε έστω για κάποια θέματα. Πάμε λοιπόν: θετικό τεστ 31.12.20, πιθανή ημερομηνία τοκετού 1.9, είμαι στην 7η εβδομάδα! Ήταν τόσο απρόσμενο που ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες... Κι για εμένα είναι πρώτη φορά που γράφω σε φορούμ... Και μόνο η σκέψη ότι έχω συνοδοιπόρους σε όλο αυτό, που μπορούν να καταλάβουν καλύτερα από το καθένα κατι που θα θελήσω να μοιραστώ ή να ρωτήσω, μου δημιουργεί μόνο καλά συναισθήματα!.. Με το καλό το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 6:10 ΜΜ, ο/η CalliopeP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι από εμένα. Κι εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι μαζί σας. Σήμερα έκανα τη δεύτερη χοριακή και το αποτέλεσμα ήταν 1923. Η γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να ξανακάνω. Μου έκλεισε ραντεβού στις 26 Ιανουαρίου. Μου φάνηκε λίγο αργά, αλλά δεν πειράζει. Υπομονή. Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας!

Καλησπέρα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Νομίζω καλύτερα να αργεί λίγο το ραντεβού και να βλέπετε σίγουρα πραγματάκια παρά να πηγαίνετε νωρίς και σε περίπτωση που δεν δείτε κάτι να απογοητευτείτε... εγώ παραδόξως είμαι της υπομονής (μάλλον μόνο σε αυτό :-) καθότι γενικά είμαι full ανυπόμονος άνθρωπος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...