Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν πάει καλά ο κόσμος,..


Recommended Posts

Ontws den paei kala o kosmos alla koritsia egw tha sas pw kati akoma pio koufo!!

Giati kala na sou ta lene oi alloi k na kleineis ta autia sou alla na ta leei k i idia i eguos??:blink:

I pethera mou exei pethanei 3 xronia twra k otan emeine i kouniada mou eguos ithele koritsaki gia na vgalei to onoma tis mamas tis(to opoio uparxei k se antriko)...Otan pige sto giatro na dei ti einai k tis eipe agoraki leei:a nai?

K meta moutra na deite pou den itan koritsi!!An einai dunaton!!Mallon epeidi eimai akoma stis prospatheies nomizei oti an kanw egw koritsi tha vgalw to onoma tis mamas tis pou toso ithele!!

Xwris sxolia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Lazycat έγραψε:

«Ε, δεν πειράζει και τα αγόρια καλά είναι…» Τι να της απαντήσεις τώρα; Παρεμπιπτόντως δεν είχαμε εκφράσει ποτέ προτίμηση σε κάποιο φύλλο, γιατί δεν μας νοιάζει! Το πιο ωραίο είναι ότι είναι η δεύτερη φορά που το ακούω. Άλλη φίλη μου είπε

« Αγοράκι; Κρίμα μωρέ και τα κοριτσίστικα ρούχα είναι πιο ωραία. Τι θα του φοράς τώρα;» Τσουβάλια φαντάζομαι…

!

Το μόνο που μπορώ να συμπεράνω γλυκιά μου,είναι μια κατάφορη ζήλια.

Αλλιώς τόση μιζέρια για κάτι τόσο όμορφο κ αγνό πως να την εξηγήσεις??

Με το καλό το μωράκι σας κ πλήρης αδιαφορία είναι η συνταγη μου!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Όταν μάθαμε οτι είναι κοριτσάκι λέει η πεθερά μου "εγω γιο ήθελα".

Και γυρναω κι εγω στον πεθερό μου "Αντε πεθερέ τι κάθεσαι, κάνε ένα γιο στη γυναίκα σου".

Ακόμα και σε αυτους που δεν μπορεις να απαντησεις τοσο ανετα πάντα υπάρχει τροπος...

Γραψτους ολους και κοιτα το νινι σου

Απο τις καλύτερες απαντήσεις που έχω διαβάσει ποτέ!!!!!Ειλικρινά δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω....Μπράβο!!!!:woohoo: :silly: :woohoo: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Όταν μάθαμε οτι είναι κοριτσάκι λέει η πεθερά μου "εγω γιο ήθελα".

Και γυρναω κι εγω στον πεθερό μου "Αντε πεθερέ τι κάθεσαι, κάνε ένα γιο στη γυναίκα σου".

Ακόμα και σε αυτους που δεν μπορεις να απαντησεις τοσο ανετα πάντα υπάρχει τροπος...

Γραψτους ολους και κοιτα το νινι σου!

ΚΑΤΚΑΤ σου βγάζω το καπέλο και υποκλίνομαι μπροστα σου. Τέλεια και εξυπνότατη η απάντηση που εδωσες στην πεθερά σου. Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.

Φιλακιαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτοιες απαντήσεις θέλουν όλοι τελικά για να μάθουν να μαζεύονται και να κοιτάνε την δουλειά τους. Στην τελική αν δεν έχουν τίποτα καλό να πούν, έχουν την επιλογή να μην πουν τίποτα απολύτως!!! Πάντως δυστυχώς παρατηρώ οτι οι γυναίκες είναι πιο κακές. Ζήλεια; Οι άντρες δεν φαίνοντε να ασχολούντε τόσο, ή έστω δεν λένε στα μούτρα σου ότι τους κατεβαίνει:blink:

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω νευριάζω πραγματικά οταν τα ακούω αυτα ... και εμενά η πεθερά μου και κάποιοι άλλοι συγγενείς του αντρα μου συνεχεια μου λένε αντε και σύντομα με εναν γιο. Ειλικρινα το τελευταιο πραγμα που με απασχολέι ειναι το φύλο του παιδιού που ΘΑ κάνω στο μέλλον. Δεν κοιτάνε που υπάρχουν τοσα ζευγάρια που δεν μπορουν να κάνουν παιδακι εκεινοι θέλουν και παραγγελια γιο και μονο γιο.

Τωρα νευρίασα που τα θυμηθηκα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κοριτσια εχω εκνευριστει απιστευτα με ολους αυτους τους ανεγκεφαλους!εμενα στην βαφτιση της κορης μου κατι γειτονισες καλοθελητριες αντι να μου ευχηθουν για το Μαριλενακι μου, μου ευχηθηκαν "αντε και με ενα γιο τωρα"τα πηρα τοσο πολυ και απλα τους απαντησα πως για τις παραγγελιες να ενημερωσουν τις κορες τους να τους βγαλουν οτι θελουν!Δεν αντεχω τοση βλακεια!και στο τελος τελος ποιος τους εδωσε τον λογο?Θρασος θελει κοριτσια ακριβως οπως το χουν και αυτοι που λενε τις κακιες τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika oi anthropoi eimaste polloi axaristoi...tha mas kapsei o theoulis..

edo o kosmos de mporei na kanei paidia,pethainei sta nosokomeia,k meis exoume k epilogi fillou...an einai dinaton...

me to kalo na dexteis to agoraki sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι έμενα, όταν είπα στην πεθερά μου ότι είναι κορίτσι απάντησε..

Εγώ έκανα 2 γυιούς, η μάνα σου το πρώτο αγόρι, εσύ πώς και κάνεις κορίτσι; ε...δεν πειράζει...

φρίκαρα!!!!!!!!! Είπα να της πω τον γυιο σου ρώτα! Αυτός έβαλε το... χεράκι του! χαχα

Καλα εννοειται πως ΟΛΟΙ μου έλεγαν το κλασσικό δεν πειράζει! Το θέμα είναι ότι το άκουγα και από ατομα μικρης ηλικιας!

Τώρα μου λένε όλοι ...αντε και το 2ο να ειναι αγόρι! Μπα... τους απανταω.. πάλι κορίτσι θέλω!

ΕΛΕΟΟΟΟΟΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδατε ρατσισμός ακόμα και από γυναίκα προς γυναικα. Αφού σαν φύλο είμαστε κατωτερο είδος. Και αναφέρομαι στα κοριτσάκια γιατί αυτά την "ακούνε περισσότερο την μ@#@#%α! Αντί να ενδιαφέρει να είναι καλά τα παιδάκια ενδιαφέρει περισσότερο αν έχουν... τσουτσούνι ή πουλάκι!! Να απαντάτε κορίτσια!! Να απαντάτε σε όποιν σας λέει βλακείες! Σορί που είμαι παρμένη, αλλά τα'χω πάρει!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ....ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΙ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΝ ΑΥΤΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΛΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.Καλά και που είσαι ακόμα,το τι του ξεφεύγει του κόσμου είναι άλλο πράγμα.Δεν βουτάνε τη γλώσσα στο μυαλό πριν το ανοίξουν το ριμάδι το στόμα τους.Τι να πεις...Κι εγώ ακούω διάφορα χαζά.Αλλες φορά απαντάω νευριασμένα και άλλες δεν δίνω σημασία.Να φανταστείς η αδερφή μου έχει 2 παιδάκια.Ενα κοριτσάκι 3,5 ετών και ένα αγοράκι 4 μηνών.Το κορίτσι ήταν τόσο ζωηρό και γκρινιάρικο που τους παίδεψε και τους παιδεύει ακόμα,ενώ ο μπεμπούλης είναι τόσο βολικός και ήσυχος που είναι σαν να μην υπάρχει μωρό.Και μια χαρά ρουχαλάκια έχει και για τα αγοράκια.Εχουμε τρελαθεί να αγοράζουμε.Σαν κουστουμάκια,πουκαμισάκια,φορμάκια.Ωραιότατα...Μην ακούς κανένα.Εντάξει δεν είναι όπως τα κοριτσάκια που κάνεις κοτσιδάκια κτλ,αλλά το κάθε φύλλο έχει τα δικά του καλά.Εγώ δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω.Στην αυχενική δεν είχε καλή θέση και δεν φαινόταν τίποτα.Στον επόμενο υπέρηχο έλπίζω να μάθουμε.φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΠΑΘΑ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΔΥΟ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ, ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ... ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΑΓΚΥΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΜΙΑ ΛΕΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΥΡΗΜΑ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΤΖΑΚΙ? ( ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΑΥΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ.) ΘΑ ΤΟ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΠΕΤΡΑ. ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ!! ΤΙ, ΘΑ ΕΡΧΕΤΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ?? :angry: ΟΧΙ, ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΑ. ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΗ. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΩΡΑ? ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΤΕ? (ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ) Ε, ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΑΩ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΤΑ ΒΑΦΤΗΣΙΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!! Ε, ΝΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ! ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΓΑΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΛΕΤΕ? (ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ...) ΚΑΙ ΠΟΥ? ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΗΚΑ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ Η ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ. ΝΑΙ ΚΑΛΑ... ΜΠΑΙΝΑΚΗΣ- ΒΓΑΙΝΑΚΗΣ ΠΑΙΔΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ, ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ? ΑΝ ΗΞΕΡΑΝ ΠΟΣΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΑ! ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ! Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΚΑΚΙΑ ΤΕΛΙΚΑ! ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΓΕΓΟΝΟΣ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ (ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑΔΑ,ΧΩΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ...........) ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ!!! ΟΛΕΣ ΚΛΩΣΕΣ ΕΙΝΑΙ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω πια; Δεν ξέρω αν ο κόσμος δεν σκέφτεται ή αν αντίθετα ψάχνει να βρει τι να πει για να χύσει το δηλητήριο του…Εγώ δηλαδή γιατί σκέφτομαι πριν μιλήσω; Ας πούμε σε άτομα που δεν έχουν παιδιά, δεν αναφέρομαι ποτέ στην εγκυμοσύνη μου αν δεν ρωτήσουν, γιατί δεν ξέρεις τον πόνο του καθενός. Και γενικά αν ρωτήσουν απαντώ απλά χωρίς πολλές, πολλές λεπτομέρειες και σχόλια είμαι ευτυχισμένη, είναι το καλύτερο που μου έχει συμβεί και τέτοια… Πάντως κορίτσια, τελικά η καθεμιά μας κάτι έχει ακούσει… Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας και ελπίζω όλες να έχετε σύντομα αυτό που επιθυμείτε!:)

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

αν σε ξαναρωτησει καμια τη θα του φορας ηα παντηση σου θα ειναι η εξης :δεν εχει σημασια τη θα του φοραω αλλα αυτο που εχει αναμεσα στα ποδια του το οποιο σε λιγα χρονια θα παρακαλατε να το εχετε η αν οχι να το αποκτησετε για τις κορες σας . (δεν εχω τιποτα με τα κοριτσακια τα λατρευω )Σε ποια γυναικα δεν αρεσουν οι αντρες; μονο στις λεσβιες αρα αν στην ξαναπουν απαντα κανονικα :οσα δεν φτανεθ=ι η αλεπο τα κανει κρεμασταρια

Βάνια μου να αγιασει το στοματάκι σου!

Εγω είμαι στη 14 εβδομάδα και ο γιατρός μας είπε ότι είδε το φύλο του παιδιού από τη 12η στην αυχενική διφάνεια γιατί το παιδί είχε καλή θέση και γιατί η ηλικία κυήσεως βάσει υπερήχου (crl) είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερη από αυτή της τελευταίας περιόδου.

Εγώ ήμουν σίγουρη από την πρώτη στιγμή ότι το παιδί είναι αγόρι. Θέλεις επειδή το ήθελα πολύ να είναι αγόρι, ή επειδή όντως το ένστικτο της μάνας είναι αλάθητο, δεν ξέρω, λυσάξανε όλοι λοιπόν από το σόι του άντρα μου -εκτός του πεθερου μου που κι αυτός για κάποιο λόγο ήταν σίγουρος για αγόρι- ότι το παιδί μου είναι κορίτσι. Ο άντρας μου ο καημένος δεν είχε πρόβλημα κανένα για το φύλο. Εν πασει περιπτώσει δεν έδινα σημασία στο τι έλεγε ο καθένας, μέχρι που ο γιατρός μας είπε ότι είναι αγόρι...Εγώ πιά πέταξα από τη χαρά μου και γιατί το παιδί μου είναι υγιές και για το ότι ήθελα πολύ ένα γιο... όταν λοιπόν τους το ανακοινώσαμε κάποια από τα σχόλια ήταν:"δεν βαριέσαι μωρέ, εμείς κοριτσάκι θέλαμε ..." ή "υγιές να είναι.." ή "της καλομάνας το παιδί το πρώτο είναι κορίτσι", ή "πω πω κρίμα, τώρα ούτε κορδέλες, ούτε καλσονάκια...", και άλλες τέτοιες μ... στις οποίες δεν άντεξα μια δεν άντεξα δυο, ε μετά αρχισα να δίνω αποστομωτικες απαντήσεις του στυλ:"αυτά είναι κομπλεξικά και όποιος τα λέει, προφανώς προσπάθησε πολυ για το γιο και τελικά δεν τα κατάφερε"... Για να εξηγούμαι και να μη θεωρηθώ ότι είμαι καμιά κομπλεξική κι εγώ με τους γιους, πιστεύω ότι ο καλύτερος συνδυασμός για μια οικογένεια είναι να έχει και αγόρια και κορίτσια, αν πάλι όχι και έχει είτε μόνο κορίτσια, είτε μονο αγόρια, καλοδεχουμενα τα παιδάκια και υγιή να είναι και όσο αφορά τα κ...σογα και τους κακεντρεχείς, μην φοβάστε κορίτσια απαντήστε ευθαρσώς και κλείστε τους το στόμα δια παντώς. Αφήστε που μπορεί να έχουμε και το ακαταλόγιστο λόγω ορμονών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά είναι θεότρελοι!:angry: Δεν ξέρουν τι θέλουν

Εγώ έχω τα μίρια για τα παιδιά μου και αυτά όχι απο τους γονείς και τα πεθερικά μου αλλα όλους τους υπόλοιπους που στο κάτω κάτω είναι και άσχετοι:angry:

Όταν γέννησα την Νεφέλη κάτι θείες του άντρα μου είχαν το θράσος να έρθουν στο μαιευτήριο και να μου πουν''Δεν πειράζει το επόμενο θα ναι αγόρι!:angry: ''.Νευρίασα πάρα πολύ και τους απάντησα βέβαια.

Όταν έμεινα έγκυος μετά απο 5 μήνες τρελαθήκανε όλοι!!!Ε,όταν μάθανε ότι έχω και δίδυμα τους έπιασε ένας πανικός.Μερικά απο τα χαριτωμένα που άκουγα ''Καλά θα τα κρατήσετε με τόσο μικρή διαφορά;'',''Προφύλαξη δεν ξέρετε τι θα πεί;''κτλ.Αλλα το θεικό ήταν απο μια ξαδέρφη μου που μου λέει''Γίνεται να κρατήσετε μόνο το ένα;''.Ειλικρινά απ την μια νευριάζω με το στυλ τους και απο την άλλη γελάω με την βλακεία τους.Όταν ήταν να βαφτίσουμε την Νεφέλη μου είπε η αδερφή του πεθερού μου''Ε με την πεθερά είστε συνονόματες αρα την μικρή θα την βγάλεις Γρηγορία σαν τον αδερφό μου''.Χαχα:laugh: Τώρα που έχουμε 3 κοριτσάκια πάλι ακούω διαφορα,αλλα επειδή εγώ τους απαντάω δεν πολυλένε πλεον.Μόνο τίποτα σε πιο χαριτωμένο στυλ''Άντε και το επόμενο αγόρι.Γερά να ναι όλα''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια να ξερατε ποσο κακος ειναι ο κοσμος αλλα δοξα τον θεο καποια στιγμη καταλαβαινουμε ποιοι αξιζουν,μολις μας ειπε ο γιατρος οτι μονο με εξωσωματικη θα μπορεσουμε να αποκτησουμε παιδακι η πεθερα μου ετρεξε σε ολους να πει οτι η νυφη της ειναι στειρα και δεν μπορει να κανει παιδια παρολο που ηξερε πως το προβλημα ηταν αντρικου παραγοντα,οταν αρχισα να τα μαθαινω φρικαρα δεν ηξερα πως να αντιδρασω,εκανα που λετε την πρωτη εξωσωματικη μεχρι που μου ειχε ταξει που θα βαπτισω τα δικα μου τα παιδια.ηταν μια πολυ δυσκολη περιοδο της ζωης μου μονο και μονο η ορμονες δεν θελεις τπτ αλλο εν το μεταξυ ζουμε σε επαρχια και ειναι πολυ μικρο το μερος οποτε ακουγα διαφορα του τυπου θα πεθανει απο καρκινο.τελικα απεβαλα με φαγανε.και αποφασισα να μην ακουω κανεναν και να τους γραφω ολους οχι πως τα καταφερνω παντα.εκανα και την δευτερη μου προσπαθια και τωρα ειμαι εγκυος στην 22 εβδομαδα και εχω αγορακι.αλλα και παλι η αγαπημενη πεθερουλα μου δεν ειναι ευχαριστιμενη γιατι ηθελε κοριτσακι.φταιω εγω την επομενη φορα να την βρισω?την εχει καταλαβει ομως γιατι η συμπεριφορα μου εχει αλλαξει απενεντι της δυσκολευομαι βεβαια γιατι δεν ειμαι ανθρωπος που κραταει μουτρα αλλα αυτη το αξιζει και θα της κανω και αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παντως κοριτσια με ειχαν κανει να μην το λεω οτι ειχα αγορι. Φοβομουν την γλωσσοφαγια τους. Το ηξερα απο 3 μηνων και το αποκαλλυψα στους 6 γιατι δεν μπορουσα να το κριβω αλλο. Ολοι στον περιγυρω μου ειχαν κανει κοριτσακια και μου λεγανε διαφορα και μενα και με νευριαζαν.

Εγω παντα ηθελα να κανω πρωτα το αγορι για να προστατευει το αδερφακι το μικρο που θα ειναι κοριτσακι. Ειχα ενα κολλημα αλλα θελω κι'ενα κοριτσακι πολυ...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,

καλημερα.να σας καταθεσω κι εγω την αντιθετη αποψη, για να μη νομιζετε οτι μονο εσεις οι αγορομανες εχετε προβλημα.η απαντηση οσων με ρωτανε και τους απανταω οτι περιμενω κοριτσι και οτι ειναι και το πρωτο μου ειναι: "δεν πειραζει, και τα κοριτσια καλα ειναι"...φυσικα συνοδευομενη με το απαραιτητο υφος της λυπησης και της σκεψης απο μεσα τους "μα,καλα δε μπορουσε να κανει αγορι;", λες κι εμεις οι γυναικες το καθοριζουμε αυτο...

τι να πω;

μεχρι να προοδευσει η ελληνικη κοινωνια, θα εχουμε γινει 472074208472094872 χρονων.

μη μασατε.αφηστε τους να λενε.

εγω σε οσους μου λενε αυτο το δεν πειραζει τους απανταω: "φυσικα κ δεν πειραζει.μονο τα κουκια πειραζουν..."

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[εγω σε οσους μου λενε αυτο το δεν πειραζει τους απανταω: "φυσικα κ δεν πειραζει.μονο τα κουκια πειραζουν..."

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ 2 ΚΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΟΡΗ!!!!!!!:laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες μάθαμε και εμείς απο την αυχενική διαφάνεια οτι κατά 80% περιμένουμε κοριτσάκια!:P Χαρήκαμε πολύ που τα μωρά μας είναι καλά στην ανάπτυξη τους,τώρα το φύλο δεν μας ένοιαζε τόσο.Το είπαμε στους πολύ κοντινούς μας ανθρώπους(γονείς και αδέρφια).Η πεθερά μου λοιπόν το είπε και στην αδερφή της που έτυχε να βρίσκεται την ώρα που την πήρα τηλέφωνο εκεί.Με πήρε λοιπόν η θεία τηλέφωνο το βράδυ και μου είπε ''Αχ κοριτσάκι μου τα έμαθα τα μαντάτα!''και συνεχίζει''Τι να κάνουμε τώρα θα τα αγαπάμε και ας είναι κοριτσάκια.Και να σου πω-μην στεναχωριέσαι-και εγώ στο 4ο έκανα το παιδί''(παιδί εννοόντας πάντα τον γιο).Βρε κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να γελάω ή να στεναχωριέμαι...:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...