Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Εμένα η κυρία ήρθε σήμερα πρωί πρωί και τελικά επειδή μέτρησα τις μέρες ήρθε ακριβώς 14 μέρες μετά το πρώτο θετικο τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Εμένα η κυρία ήρθε σήμερα πρωί πρωί και τελικά επειδή μέτρησα τις μέρες ήρθε ακριβώς 14 μέρες μετά το πρώτο θετικο τεστακι

Καλώς τη θα πω εγώ , γιατί εφόσον δεν είναι μωράκι είναι τουλάχιστον δείγμα πως το σύστημα δουλεύει και αυτό είναι βασικό φίλη. Απλά αναρωτιομουν αν θες κάνε μια βασική συστάδα εξετάσεων τύπου Φεριτινη, D3, Φυλικο, Β12 και ενίσχυσε τες αν είναι χαμηλά. Εμένα όλως παραδόξως το INOFERT με βοήθησε πολύ πέρυσι. Φέτος βέβαια τα παίρνω όλα μεμονωμένα για καλύτερη απορρόφηση. Στα λέω με πολύ αγάπη και επειδή η ΑΜΗ σου είναι power. 🥰😍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλώς τη θα πω εγώ , γιατί εφόσον δεν είναι μωράκι είναι τουλάχιστον δείγμα πως το σύστημα δουλεύει και αυτό είναι βασικό φίλη. Απλά αναρωτιομουν αν θες κάνε μια βασική συστάδα εξετάσεων τύπου Φεριτινη, D3, Φυλικο, Β12 και ενίσχυσε τες αν είναι χαμηλά. Εμένα όλως παραδόξως το INOFERT με βοήθησε πολύ πέρυσι. Φέτος βέβαια τα παίρνω όλα μεμονωμένα για καλύτερη απορρόφηση. Στα λέω με πολύ αγάπη και επειδή η ΑΜΗ σου είναι power. 🥰😍😘

Αυτή τη φορά το χάρηκα που ήρθε γιατί δεν ξέρω τι θα μπορούσε να προκαλέσει αυτή η αλλεργία διάβασα και διάφορα και τρόμαξα λιγο....Θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού με γυναικολόγο τις ασφάλειας μας και θα του πω να μου γράψε γιατί ο δικός μου δεν είναι καν στον ΕΟΠΥΥ και θα τις πληρώσω χρυσές...να σου πω την αλήθεια το INOFERT το σκέφτηκα κι εγώ απλά δεν ήξερα αν μπορώ να το πάρω έτσι ή αν χρειάζεται παρακολούθηση από γιατρο

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτή τη φορά το χάρηκα που ήρθε γιατί δεν ξέρω τι θα μπορούσε να προκαλέσει αυτή η αλλεργία διάβασα και διάφορα και τρόμαξα λιγο....Θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού με γυναικολόγο τις ασφάλειας μας και θα του πω να μου γράψε γιατί ο δικός μου δεν είναι καν στον ΕΟΠΥΥ και θα τις πληρώσω χρυσές...να σου πω την αλήθεια το INOFERT το σκέφτηκα κι εγώ απλά δεν ήξερα αν μπορώ να το πάρω έτσι ή αν χρειάζεται παρακολούθηση από γιατρο

Όχι καλέ δε θέλει παρακολούθηση το ΙΝΟΦΕΡΤ. Πίνεις ένα φακελάκι το πρωί ένα το βράδυ για 6μηνες. Κάνει 11€ νομίζω το κουτί περίπου για 15 μέρες. Έχει και φυλικο και ινοσιτολη που βελτιώνει την ποιότητα των ωαρίων ή βοηθά στις ωορρηξίες. Καλό είναι όμως για κάνα 6μηνο να το παίρνεις  😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Όχι καλέ δε θέλει παρακολούθηση το ΙΝΟΦΕΡΤ. Πίνεις ένα φακελάκι το πρωί ένα το βράδυ για 6μηνες. Κάνει 11€ νομίζω το κουτί περίπου για 15 μέρες. Έχει και φυλικο και ινοσιτολη που βελτιώνει την ποιότητα των ωαρίων ή βοηθά στις ωορρηξίες. Καλό είναι όμως για κάνα 6μηνο να το παίρνεις  😉😘

Άμα είναι έτσι θα πάω αύριο στο φαρμακείο να πάρω....ούτε συνταγή γιατρού χρειάζεται έτσι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Άμα είναι έτσι θα πάω αύριο στο φαρμακείο να πάρω....ούτε συνταγή γιατρού χρειάζεται έτσι;;

Καλησπέρα και εγώ το περνώ δεν θέλει συνταγή αλλα ρωτα το γιατρό σου γτ το συστήνουν και για τις πολυκιστικες σαν θεραπεία. επεισης αν έχεις αυξημένο βάρος να προτιμήσεις το Inofert combo (βοηθάει να χάσεις- κατακράτηση υγρών). Α, αν περνεις χάπι για θυρεοειδή θέλει 4 ώρες αργότερα η λήψη του. Αλλά η γνώμη μου είναι να ρωτήσεις γιατρό πριν το πάρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτή τη φορά το χάρηκα που ήρθε γιατί δεν ξέρω τι θα μπορούσε να προκαλέσει αυτή η αλλεργία διάβασα και διάφορα και τρόμαξα λιγο....Θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού με γυναικολόγο τις ασφάλειας μας και θα του πω να μου γράψε γιατί ο δικός μου δεν είναι καν στον ΕΟΠΥΥ και θα τις πληρώσω χρυσές...να σου πω την αλήθεια το INOFERT το σκέφτηκα κι εγώ απλά δεν ήξερα αν μπορώ να το πάρω έτσι ή αν χρειάζεται παρακολούθηση από γιατρο

Κ εγώ έπαιρνα inofert από μόνη μου.. Της είχα βρει στον ίντερνετ κ τις πήρα... Είχα πάρει κ εκείνες για να ομαλοποιησει κ το κύκλο. Αλλά καμιά πρόοδο. Στην ουσία είναι βιταμίνες.... Απλές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Άμα είναι έτσι θα πάω αύριο στο φαρμακείο να πάρω....ούτε συνταγή γιατρού χρειάζεται έτσι;;

Καλό θα ήταν να κάνεις πρώτα τις άλλες εξετάσεις και μετά ανάλογα με τις ανάγκες σου να πάρεις ότι θες να πάρεις. Λέω εγώ τώρα,,,ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλό θα ήταν να κάνεις πρώτα τις άλλες εξετάσεις και μετά ανάλογα με τις ανάγκες σου να πάρεις ότι θες να πάρεις. Λέω εγώ τώρα,,,ε?

Ε ναι αυτές είναι στη ουσία απλές βιταμίνες... Δεν βοηθάει τόσο πολύ...εγώ μάλιστα μετά που τις σταμάτησα κ επισκέφτηκα γυναικολόγο για παρακολούθηση. Έμεινα έγκυος..... Δηλ κ οι βιταμίνες από μόνες τους δνε κάνουν θαύματα. Αρκεί να χεις λίγη τύχη κ τα γυναικολόγοι κα να είναι οκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Εσύ εργάζεσαι; Εμείς εργαζόμαστε και οι δύο, έπεφτε καθημερινή και όμως, όλα καλά. Μην αγχώνεσαι.

Εγω ειμαι ακομη σε αναστολη απο το Νοέμβριο!!Οι καθημερινες οταν δουλευαμε κ οι δυο ηταν δυσκολες,δουλευουμε κ αναποδα ωραρια και καταλαβαινεις!!!Η διαθεση παντα υπαρχει το θεμα ειναι να ειναι και το σωμα σε κατασταση!!Θα το προσπαθησουμε οπως και να έχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα και εγώ το περνώ δεν θέλει συνταγή αλλα ρωτα το γιατρό σου γτ το συστήνουν και για τις πολυκιστικες σαν θεραπεία. επεισης αν έχεις αυξημένο βάρος να προτιμήσεις το Inofert combo (βοηθάει να χάσεις- κατακράτηση υγρών). Α, αν περνεις χάπι για θυρεοειδή θέλει 4 ώρες αργότερα η λήψη του. Αλλά η γνώμη μου είναι να ρωτήσεις γιατρό πριν το πάρεις. 

Ο γιατρός μου λέει ότι από τη στιγμή που έχω σταθερό κύκλο δεν έχω πολυκυστικες και οι ωοθήκες μου λειτουργούν ακόμα σωστά δεν χρειάζεται να πάρω κατι απλά σκεφτόμουν μήπως τις πάρω για μεγαλύτερη ενίσχυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Ο γιατρός μου λέει ότι από τη στιγμή που έχω σταθερό κύκλο δεν έχω πολυκυστικες και οι ωοθήκες μου λειτουργούν ακόμα σωστά δεν χρειάζεται να πάρω κατι απλά σκεφτόμουν μήπως τις πάρω για μεγαλύτερη ενίσχυση

Ψάξε το λίγο πριν πάρεις οτιδήποτε και παρε το καλυτερο αναλογα τις ανάγκες σου και την καθοδήγηση από τον γιατρό σου, συγουρα υπάρχουν πολλά συμπληρώματα διατροφής για ενίσχυση...αλλα υπάρχουν και φαρμακευτικά σκευάσματα πχ φολικό οξύ, βιταμίνη Ε, D, πιο "δραστικά"?!. Εγω ξεκίνησα με φαρμακευτικά όταν είχα έλλειψη κ τωρα που έχουν ανέβει τα επίπεδα στις εξετάσεις μου συνεχίζω συντήρηση με συμπληρώματα... πχ Inofert, iofolen... Σε 18 μέρες ξεκινάω τις ενεσουλες για εξωσωματική!!! Καλή συνέχεια, Σου εύχομαι το καλύτερο, ότι επιθυμείς....🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2021 at 5:28 ΜΜ, ο/η ntinaki83 είπε:

 Αχ κοριτσι μου μακαρι ολες να πιαναμε με τη μια που ερχομαστε σε επαφή στις γονιμες...εγω αυτο που παρατηρησα και στις 2 καραντινες που ειχαμε χρονο και επαφες αφθονες και ξεκουραστοι ειμασταν κ δεν ειδα  αποτέλεσμα!!!Τη μια φορα που εμεινα εγκυος(ασχετα οτι κατεληξε σε βιοχημική) ηταν ενω ειχαμε πολυ δουλεια και οι 2 κ ειχαμε 4 επαφες μεσα σε εκεινο το μηνα κ μαλιστα μονο η μια ηταν σε γονιμες...ειναι και να σου κατσει η στιγμη,η ωρα η καταλληλη να γινει το τυχερο!!Να χαιρεσαι το μπεμπακι σου😍

Ισχύει και αυτό!! Ίσως όμως έμεινες έγκυος εκείνη τη φορά γιατί δεν το περίμενες και ήσουν πιο χαλαρή..☺️ Να σκέφτεσαι κάθε μήνα ότι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει χωρίς να το μελετάς, και να είσαι σίγουρη κάποια στιγμή θα έρθει το μωράκι σου...☺️ (Αν δεν εχετε κάποιο πρόβλημα βέβαια, αλλιώς υπάρχουν και άλλοι τρόποι, εγώ πιστεύω πια πως αν το θέλουμε πολύ είναι στο χέρι μας να το καταφέρουμε...η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ και ό,τι πρόβλημα και να έχεις μπορείς να γίνεις μανούλα ☺️ ) ..Σου εύχομαι σύντομα να μας πεις ευχάριστα!! 💗💗 Σε ευχαριστώ πολύ🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

Εγω ειμαι ακομη σε αναστολη απο το Νοέμβριο!!Οι καθημερινες οταν δουλευαμε κ οι δυο ηταν δυσκολες,δουλευουμε κ αναποδα ωραρια και καταλαβαινεις!!!Η διαθεση παντα υπαρχει το θεμα ειναι να ειναι και το σωμα σε κατασταση!!Θα το προσπαθησουμε οπως και να έχει!!

Φυσικά, όταν δουλεύεις κ γενικά όλη η καθημερινότητα κουράζει το σώμα, πού αντοχές. Σκέψου όμως ότι είναι για ιερό σκοπό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!!!

Ευχομαι σε ολες καλο μηνα!!! και να πιασουν οι προσπαθειες μας αυτο το μηνα! εμενα μολις τελειωσε η ωορρηξια αλλα θα κανω λιγες προσπαθειες ακομα γιατι τον μπεμπη μου τον επιασα 3 μερες μετα την ωορρηξια! Αυτοσ ο μηνας δεν μου πηγε καλα πολυ δουλεια ταξιδια οποτε λιγες επαφες αλλα δεν πειραζει η ελπιδα ελπιδα!!!! Δεν περιμενω 14 Φεβρουαριου που ειναι και η μερα που ειχα το πρωτο θετικο τεστ οταν ημουν την πρωτη φορα εγγυος οποτε θα ειναι τριπλη γιορτη αν ειμαι αυτο το μηνα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ισχύει και αυτό!! Ίσως όμως έμεινες έγκυος εκείνη τη φορά γιατί δεν το περίμενες και ήσουν πιο χαλαρή..☺️ Να σκέφτεσαι κάθε μήνα ότι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει χωρίς να το μελετάς, και να είσαι σίγουρη κάποια στιγμή θα έρθει το μωράκι σου...☺️ (Αν δεν εχετε κάποιο πρόβλημα βέβαια, αλλιώς υπάρχουν και άλλοι τρόποι, εγώ πιστεύω πια πως αν το θέλουμε πολύ είναι στο χέρι μας να το καταφέρουμε...η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ και ό,τι πρόβλημα και να έχεις μπορείς να γίνεις μανούλα ☺️ ) ..Σου εύχομαι σύντομα να μας πεις ευχάριστα!! 💗💗 Σε ευχαριστώ πολύ🥰

Καποια στιγμη πιστευω θα ερθει σε ολες μας ενα μωρακι με τον εναν η τον αλλο τροπο και τοτε θα ξεχασουμε και τις δυσκολιες και ολα!Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Για τον Φλεβάρη θα έχουμε καινούργιο θεματακι?

Καλημέρα!!

Υπάρχει ήδη!!!

https://mammyland.com/topic/31015-o-phlebaris-na-mas-pherei-thetiko-test-sto-kheri/?&page=3#comments

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2021 at 10:04 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αχ ακόμα δεν έχετε έρθει; Ούτε εκείνοι έχουν έρθει; Κρίμα μωρέ..άντε να έρθετε να το δουν και οι παππούδες, θα περπατάει μέχρι να το γνωρίσουν 😄😄

Ναι κανονικά έπρεπε να πάω στις 40 μέρες, να δει και τα ράμματα, τη μήτρα, να μου κάνει τεστ παπ κλπ..εγώ πήγα μετά από 3 μήνες βέβαια 😅 να έρθεις να έρθεις να πας στο γυναικολόγο σου να γνωρίσουν και το μωρό οι παππούδες με την ευκαιρία. 😄

Χαχαχα ναι θα μου έρθει, θέλω δε θέλω 😄

Τώρα σε 2 εβδομάδες ξεκινάμε και στέρεες, πώς πάτε εσείς; Τα έχετε βρει στο σπίτι με το μωράκι;

Αστο η μόνη πίκρα μας ότι δε μπορεσε ν ερθει η μαμα μ είναι υψηλού κινδύνου όπως κ η μαμα τ. Κ μετα ολο λεμε θα παμε κ ολο γινετε και σκληρό . Καλα ειμαστε δοξα τ θεο δεν εχω παραπονο ειναινκαλο μωρακο ήσυχο σχετικά οποτε ναι ειμαστε καλα στ σπιτι.  Σήμερα παμε για εμβολια παλι κ στις 13 κλεινουμε 4 μηνων.  Πως περναει ετσι ο καιρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Αστο η μόνη πίκρα μας ότι δε μπορεσε ν ερθει η μαμα μ είναι υψηλού κινδύνου όπως κ η μαμα τ. Κ μετα ολο λεμε θα παμε κ ολο γινετε και σκληρό . Καλα ειμαστε δοξα τ θεο δεν εχω παραπονο ειναινκαλο μωρακο ήσυχο σχετικά οποτε ναι ειμαστε καλα στ σπιτι.  Σήμερα παμε για εμβολια παλι κ στις 13 κλεινουμε 4 μηνων.  Πως περναει ετσι ο καιρος 

Αχ τι κρίμα που δεν τ έχουν δει ακόμα..ελπίζω να έρθετε ή να έρθουν σύντομα οι γιαγιάδες να τ δουν!! Εμείς γίναμε 5 μηνών έχουμε ξεκινήσει και στέρεες και θηλάζω ακόμη💕 Είναι φαγάνας ο μικρός μου!! Και ήσυχος κι εμάς ευτυχώς δε μας έχει κουράσει💕 Πότε ξεκινάτε στέρεες εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ τι κρίμα που δεν τ έχουν δει ακόμα..ελπίζω να έρθετε ή να έρθουν σύντομα οι γιαγιάδες να τ δουν!! Εμείς γίναμε 5 μηνών έχουμε ξεκινήσει και στέρεες και θηλάζω ακόμη💕 Είναι φαγάνας ο μικρός μου!! Και ήσυχος κι εμάς ευτυχώς δε μας έχει κουράσει💕 Πότε ξεκινάτε στέρεες εσείς;

Απ ότι ξέρω στον 6ο  . Κ μενα φαγανα ηταν αλλα εκοψε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...