Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δημοσιο ή ιδιωτικό;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες στις ανερχομενες αλλα και σε εκεινες που κραταν τα αγγελουδακια τους στην αγκαλιά τους. Ειμαι στις πρώτες βδομάδες της εγκυμοσύνης και ενα θεμα που με απασχολεί και θα ήθελα να τακτοποιήσω απο νωρίς είναι το νοσοκομείο! Μεχρι στιγμής η επιλογή που σκέφτομαι να κανω είναι δημόσιο! Θεωρώ ότι τα χρήματα που θα διαθεσω για τη νοσηλεία σε ενα ιδιωτικό θα μπορουσα να τα χρησιμοποιήσω σε κατι διαφορετικό για το μωρο! Θα ήθελα να γνωρισω μανουλες που εχουν γεννησει ή μανουλες που εχουν αποφασίσει που θα γεννησουν και να μου πουν την εμπειρία τους όπως και στο περιπου τα εξοδα του νοσοκομείου που επελεξαν! Καλες γιορτές σε ολες σας με χαρα και υγεία σε ολες τις οικογένειες σας!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η karen είπε:

Έλενας 💪👍

Καλημέρα! Χρόνια πολλά! Εχεις αποφασίσει να γεννησει εκει; ή εχεις ηδη γεννησει εκει; εβλεπα κατι σχόλια εχθες για το νοσοκομείο και τρομαξα! Εκει με γεννησε η μητέρα μου πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2020 at 9:55 ΠΜ, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Χρόνια πολλά! Εχεις αποφασίσει να γεννησει εκει; ή εχεις ηδη γεννησει εκει; εβλεπα κατι σχόλια εχθες για το νοσοκομείο και τρομαξα! Εκει με γεννησε η μητέρα μου πάντως 

Ενα απο τα καλυτερα δημοσια οτι περοστατικα γίνονται στα ιδιωτικά που δεν μπορούν να αντιμετωπιστούν τα πάνε εκεί. Τι διαβασες που τρομαξες έχει εξαιρετικους μαιευτξρες γυναικολόγος και τα δωμάτια μια χαρά το ίδιο και τα κορίτσια δεν έχει να ζηλέψει κάτι απο ιδιωτικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό το μωράκι σού δεν έχω προσωπική εμπειρία από δημόσιο αλλλα έχω ακούσει από συγγενείς φίλους κλπ! Σωστά στο ιδιωτικό είναι πολλά τα χρήματα και αρκετές οι παροχές που σε δημόσιο δε θα έχεις!! Εγώ λέω σαν πρώτο παιδί καλύτερα είναι το ιδιωτικό από κει και πέρα σημασία έχει να έχεις ένα καλό γιατρό που να εμπιστεύεσαι και όπου γεννάει αυτός να πας!! Έτυχε δύο φορές να γεννήσω σε ιδιωτικό και θα το ξανά έκανα αν όμως είχα γιατρό δημόσιου εκεί θα πήγαινα !! Με το καλό τα μωρακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Εγω γέννησα το πρώτο μου παιδακι στο Ρέα. Δεν μπορω να πω οτι είχα παράπονο απο την εμπειρία μου εκει απλα λόγω επιπλοκών της δικης μου υγειας το συνολικό κοστος εφτασε ταβανι. Τωρα ειμαι εγκυος το δεύτερο εχω αλλάξει γυναικολόγο και είναι στο κρατικο Νίκαιας. Η αλήθεια είναι ενω Εχω εμπιστοσύνη στον γιατρο μια ανησυχία την Εχω οσο αναφορά το νοσοκομείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι οι παροχές είναι διαφορετικες αλλα τρεις τέσσερις μέρες είναι ειδικα αν μπεις σε μονόκλινο. Ο γιατρός μου είναι στο Λητώ και το ιασω. Βέβαια πλέον υπάρχει και το επίδομα τοκετου το οποίο χρειάζεται να γεννήσεις σε ιδιωτικό οπότε είναι μια ανακούφιση και αυτο. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και σας εύχομαι ότι καλύτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Η αλήθεια είναι ότι οι παροχές είναι διαφορετικες αλλα τρεις τέσσερις μέρες είναι ειδικα αν μπεις σε μονόκλινο. Ο γιατρός μου είναι στο Λητώ και το ιασω. Βέβαια πλέον υπάρχει και το επίδομα τοκετου το οποίο χρειάζεται να γεννήσεις σε ιδιωτικό οπότε είναι μια ανακούφιση και αυτο. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και σας εύχομαι ότι καλύτερο!! 

Εγώ δεν έχω γεννήσει σε ιδιωτικό αλλά έκανα χειρουργείο αφαίρεσα ένα ινωμυωμα με καισαρική και δεν ειδα καμία ιδιαίτερη μεταχείριση εκτός από το φαγητό που ίσως να είναι λίγο καλύτερο από τα δημόσια και όσο βλέπω τον αναλυτικό λογαριασμό που μου χρέωσαν από τις πεταλούδες για τους όρους μέχρι τις σερβίετες και τις πετσέτες του μπανιου δεν θα το ξανά έκανα εφ όσον θα έχω άλλη εναλλακτική...γιατί τα ιδιωτικά έχουν παροχές ξενοδοχείου τις οποίες της πληρώνεις και μάλιστα αδρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ δεν έχω γεννήσει σε ιδιωτικό αλλά έκανα χειρουργείο αφαίρεσα ένα ινωμυωμα με καισαρική και δεν ειδα καμία ιδιαίτερη μεταχείριση εκτός από το φαγητό που ίσως να είναι λίγο καλύτερο από τα δημόσια και όσο βλέπω τον αναλυτικό λογαριασμό που μου χρέωσαν από τις πεταλούδες για τους όρους μέχρι τις σερβίετες και τις πετσέτες του μπανιου δεν θα το ξανά έκανα εφ όσον θα έχω άλλη εναλλακτική...γιατί τα ιδιωτικά έχουν παροχές ξενοδοχείου τις οποίες της πληρώνεις και μάλιστα αδρα

Ναι το εχω ακουσει και απο αλλες κοπελες που εχουν γεννησει σε ιδιωτικό! Ειναι λιγο τραγικό.. Αν σκεφτείς οτι κανουν το ιδιο λειτουργημα, οκ κατανοητό η νοσηλεία εφοσον οι υποδομες βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση αλλα οχι και τα μικροπραγματα! 

Η κουνιαδα μου πέρσι γεννησε σε ιδιωτικό και κολλησε μικροβιο

μπορω να πω οτι απογητευτηκα διότι θα έπρεπε να είναι διπλασια προσεκτικοί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι εγώ γέννησα σε ιδιωτικό, στη Θεσσαλονίκη βέβαια. Το κόστος ήταν μεγάλο, λόγω επιλογής  μονόκλινου, ώστε να έχω κ τη μαμά μου μαζί. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη από την αντιμετώπιση που είχα. Επίσης ενώ μου δόθηκαν ψευτοθηλες, εσώρουχα μίας χρήσης κ πολλά άλλα δεν υπήρξε επιπλέον χρέωση.  Δεν είμαι αρνητική απέναντι στα δημόσια, απλά ψάξε καλά που μπορεί να γεννήσεις, γιατί εκείνη την ώρα μπορείς να χαλαστείς με πολλά κ είναι κρίμα να μην το απολαύσεις στο έπακρο. Με το καλό το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι εγώ γέννησα σε ιδιωτικό, στη Θεσσαλονίκη βέβαια. Το κόστος ήταν μεγάλο, λόγω επιλογής  μονόκλινου, ώστε να έχω κ τη μαμά μου μαζί. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη από την αντιμετώπιση που είχα. Επίσης ενώ μου δόθηκαν ψευτοθηλες, εσώρουχα μίας χρήσης κ πολλά άλλα δεν υπήρξε επιπλέον χρέωση.  Δεν είμαι αρνητική απέναντι στα δημόσια, απλά ψάξε καλά που μπορεί να γεννήσεις, γιατί εκείνη την ώρα μπορείς να χαλαστείς με πολλά κ είναι κρίμα να μην το απολαύσεις στο έπακρο. Με το καλό το μωράκι σου!!

Ευχαριστώ πολύ ευχομαι τα καλύτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι εγώ γέννησα σε ιδιωτικό, στη Θεσσαλονίκη βέβαια. Το κόστος ήταν μεγάλο, λόγω επιλογής  μονόκλινου, ώστε να έχω κ τη μαμά μου μαζί. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη από την αντιμετώπιση που είχα. Επίσης ενώ μου δόθηκαν ψευτοθηλες, εσώρουχα μίας χρήσης κ πολλά άλλα δεν υπήρξε επιπλέον χρέωση.  Δεν είμαι αρνητική απέναντι στα δημόσια, απλά ψάξε καλά που μπορεί να γεννήσεις, γιατί εκείνη την ώρα μπορείς να χαλαστείς με πολλά κ είναι κρίμα να μην το απολαύσεις στο έπακρο. Με το καλό το μωράκι σου!!

Στη Θεσσαλονίκη ίσως να είναι διαφορετικά πάντως σε ιδιωτικό στην Αθήνα εμένα μου χρέωσαν 17 ευρώ ένα πακέτο σερβίετες ακράτειας εκτός από όλα τα άλλα 30 ευρώ για τις πετσέτες και διάφορα άλλα....150 ευρώ μου χρέωσαν μόνο το δωμάτιο 6300 πήγε όλο το χειρουργείο από τα όποια τα 3700 τα πήρε το νοσοκομείο για 3 μερες

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Στη Θεσσαλονίκη ίσως να είναι διαφορετικά πάντως σε ιδιωτικό στην Αθήνα εμένα μου χρέωσαν 17 ευρώ ένα πακέτο σερβίετες ακράτειας εκτός από όλα τα άλλα 30 ευρώ για τις πετσέτες και διάφορα άλλα....150 ευρώ μου χρέωσαν μόνο το δωμάτιο 6300 πήγε όλο το χειρουργείο από τα όποια τα 3700 τα πήρε το νοσοκομείο για 3 μερες

😳😳😳 Έλεοοοος!!! Τόσο ακριβό χειρουργείο κ σου χρέωσαν κ τις σερβιέτες; 2000€ δώσαμε για τη γέννα μου κ μου τα παρείχαν όλα αυτά. (Εκτός από πετσέτες, όπου έπρεπε να πάρουμε δικές μας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Στη Θεσσαλονίκη ίσως να είναι διαφορετικά πάντως σε ιδιωτικό στην Αθήνα εμένα μου χρέωσαν 17 ευρώ ένα πακέτο σερβίετες ακράτειας εκτός από όλα τα άλλα 30 ευρώ για τις πετσέτες και διάφορα άλλα....150 ευρώ μου χρέωσαν μόνο το δωμάτιο 6300 πήγε όλο το χειρουργείο από τα όποια τα 3700 τα πήρε το νοσοκομείο για 3 μερες

Νομίζω πως έχει να κάνει με την κάθε κλινική. Πχ εγώ θα γεννήσω Θεσσαλονίκη σε ιδιωτική κλινική και στα παρέχουν όλα από αναλώσιμα μέχρι πετσέτες στην τιμή του δωματίου. Σε άλλη κλινική ξέρω πως σου χρεώνουν και τις σερβιέτες αν ζητήσεις, επιθέματα στήθους κλπ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

😳😳😳 Έλεοοοος!!! Τόσο ακριβό χειρουργείο κ σου χρέωσαν κ τις σερβιέτες; 2000€ δώσαμε για τη γέννα μου κ μου τα παρείχαν όλα αυτά. (Εκτός από πετσέτες, όπου έπρεπε να πάρουμε δικές μας)

Καλέ αυτά που θυμόμουν έγραψα δεν υπάρχει κάτι που δεν μου χρέωσαν μέχρι και τα δείγματακια σαμπουάν και αφρολουτρο και σημειωτέον ότι δεν τα ζήτησα....θα προτιμούσα να αγοράσω καινούργιες πετσέτες παρά να πληρώσω χρυσές τις δικές τους....Για το μόνο πράγμα που μετάνιωσα είναι που δεν της πήρα σπίτι μου και τις πετσέτες και το θερμόμετρο που και αυτό μου το χρέωσαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Νομίζω πως έχει να κάνει με την κάθε κλινική. Πχ εγώ θα γεννήσω Θεσσαλονίκη σε ιδιωτική κλινική και στα παρέχουν όλα από αναλώσιμα μέχρι πετσέτες στην τιμή του δωματίου. Σε άλλη κλινική ξέρω πως σου χρεώνουν και τις σερβιέτες αν ζητήσεις, επιθέματα στήθους κλπ.. 

Εμένα δεν ήταν μια απλή ιδιωτική κλινική ήταν Ιασώ.... Ούτε απ' έξω δεν ξανά περναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εμένα δεν ήταν μια απλή ιδιωτική κλινική ήταν Ιασώ.... Ούτε απ' έξω δεν ξανά περναω

Και με το δίκιο σου κορίτσι μου. Εγώ σου λέω για το Διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη του Ομίλου Ιατρικού Αθηνών. Ενώ στις πιο μικρές κλινικές τα χρεώνουν όλα.. Τι να πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εμένα δεν ήταν μια απλή ιδιωτική κλινική ήταν Ιασώ.... Ούτε απ' έξω δεν ξανά περναω

Τρομερό! Το εχω ακούσει ότι χρεωνουν τυπου ξενοδοχείο αλλα οχι και ετσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τρομερό! Το εχω ακούσει ότι χρεωνουν τυπου ξενοδοχείο αλλα οχι και ετσι! 

τουλαχιστον στα ξενοδοχεια σου αλλαζουν πετσετες καθε μερα εγω 3 μερες τις ιδιες πετσατες ειχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Θεσσαλονίκη στην βιοκλινικη που νομίζω έχετε κσι στην Αθήνα πλήρωσα 1200ε μαζί με τον παιδίατρο κσι τον αναισθησιολογο... 

Ότι είχαμε κανονίσει από πριν μπω... Τίποτα έξτρα από όσα μου έδωσαν δεν χρεωθηκα... 

Να τονίσω ότι έκανα καισαρική με ολική νάρκωση λόγω προβλήματος υγείας... 

Α και κάτι ακόμα το τεστ κοβιτ το έκανα μόλις πήγα και το πρώτο βράδυ έμεινα σε μονόκλινο μέχρι να βγουν τα ακοτελεαματα και μετά πήγα σε 3κλινο που είχα πληρώσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εγώ Θεσσαλονίκη στην βιοκλινικη που νομίζω έχετε κσι στην Αθήνα πλήρωσα 1200ε μαζί με τον παιδίατρο κσι τον αναισθησιολογο... 

Ότι είχαμε κανονίσει από πριν μπω... Τίποτα έξτρα από όσα μου έδωσαν δεν χρεωθηκα... 

Να τονίσω ότι έκανα καισαρική με ολική νάρκωση λόγω προβλήματος υγείας... 

Α και κάτι ακόμα το τεστ κοβιτ το έκανα μόλις πήγα και το πρώτο βράδυ έμεινα σε μονόκλινο μέχρι να βγουν τα ακοτελεαματα και μετά πήγα σε 3κλινο που είχα πληρώσει... 

Λογικα το μονόκλινο δεν χρεωθηκε αλλα 1200 εχω ακούσει κ εγω σε ιδιωτικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

τουλαχιστον στα ξενοδοχεια σου αλλαζουν πετσετες καθε μερα εγω 3 μερες τις ιδιες πετσατες ειχα....

Αυτα δεν τα ήξερα αλλα ειχα στο νου μου το δημόσιο γιατι ειχα ακουσει για τιμες ξενκδοχειου προτιμώ το δημόσιο, λιγες μερες υπομονή είναι και αν παρεις μονόκλινο εχεις την ησυχία σου κιολας. Για την νοσηλεία με τετοιες χρεωσεις ειναι κριμα! Καλύτερα να ανοίξεις εναν λογαριασμό τραπέζης και να τα βαλεις για το παιδί σου ή να του παρεις κατι αλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Λογικα το μονόκλινο δεν χρεωθηκε αλλα 1200 εχω ακούσει κ εγω σε ιδιωτικα 

Όχι βέβαια και δεν χρεώθηκε με βαλαν μονο και μόνο για να βγουν τα αποτεσματα κοβιτ ήθελε 24ωρο αλλά για μένα ήταν πολύ καλή εξυπηρέτηση, σε καλή τιμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτα δεν τα ήξερα αλλα ειχα στο νου μου το δημόσιο γιατι ειχα ακουσει για τιμες ξενκδοχειου προτιμώ το δημόσιο, λιγες μερες υπομονή είναι και αν παρεις μονόκλινο εχεις την ησυχία σου κιολας. Για την νοσηλεία με τετοιες χρεωσεις ειναι κριμα! Καλύτερα να ανοίξεις εναν λογαριασμό τραπέζης και να τα βαλεις για το παιδί σου ή να του παρεις κατι αλλο! 

Από ότι μου έχουν πει κοπέλες που γέννησαν πρόσφατα τα μονοκλινα του Έλενα τα απλά όχι τα λουξ δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από τα μόνοκλινα στα ιδιωτικά μην σου πω ότι είναι και καλύτερα...την καλύτερη δουλειά θα κάνεις να πας σε δημόσιο νοσοκομείο άλλωστε οι καλύτεροι γιατροί είναι στα δημόσια όχι στα ιδιωτικά...ααα και μην φανταστείς ότι οι νοσοκόμες στα ιδιωτικά είναι χαμογελαστές και εξυπηρετικές επειδή πληρώνεις...καμία σχέση μες την ξινιλα και στο τουπε εκτός από την νοσοκόμα που μου έκανε τις ενέσεις...ακόμα και να σηκωθώ μετά το χειρουργείο από το κρεβάτι με βοήθησαν οι κυρίες που αλλάζουν τα σεντόνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annie! είπε:

Και με το δίκιο σου κορίτσι μου. Εγώ σου λέω για το Διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη του Ομίλου Ιατρικού Αθηνών. Ενώ στις πιο μικρές κλινικές τα χρεώνουν όλα.. Τι να πω.. 

Εκεί γέννησα κ εγώ. Με το καλό τα μωράκια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ με συγκινειτε αρκετά θα έλεγα.Να είστε όλες καλά και να γίνει το θαύμα που περιμένουμε.♥️♥️♥️🙏🙏🙏Σας ευχαριστώ που με σκέφτεστε,με βοηθάει πολύ.
    • Και καλά κάνεις και περτατάς!! Βγήκα κι εγώ τώρα λίγο στον ήλιο, έχει τέλεια μέρα και μου έφτιαξε πολύ η διάθεση!! Ο καλύτερος καιρός είναι για μένα τώρα, στους καύσωνες υποφέρω! Και ευτυχώς έφυγε και αυτή η απαίσια σκόνη, το σπίτι ακόμη το καθαρίζουμε λίγο λίγο, τι κακό ήταν κι αυτό!
    • Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄
    • Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας.Οπως και την πρώτη φορά έτσι και τώρα νιώθω ότι έχω κάπου να μιλήσω και με καταλαβαίνετε στον απόλυτο βαθμό.Μακαρι όλα να πάνε καλά.♥️
    • Κορίτσια μου δυνατά, καλησπέρα σε όλες!!! 💪 Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά να έρθει το θετικό της αποτέλεσμα σύντομα και με ευκολία!!!  @marilouuμου εύχομαι αυτή τη φορά να λειτουργήσω εγώ ως το γούρι σου, όπως εσύ για εμένα!!! Χαίρομαι πολύ που ξεκινάς δυναμικά ξανά τη νέα προσπάθεια!!! Σε έχω στο νου μου όλο αυτό το διάστημα, όπως και την @elissavet90!!! Να σκέφτεστε αισιόδοξα κι όλα θα πάνε κατ' ευχήν 💞💞💞 Για τα κορίτσια που αναμένουν αποτέλεσμα θα σας έλεγα να μην ψάχνετε για συμπτώματα, γιατί πραγματικά είναι τα ίδια με της περιόδου. Τα πέρασα τον Γενάρη που προετοίμαζα τον άντρα μου ότι έρχεται η περίοδος για να μην απογοητευτεί και τελικά με ξεγέλασε. Γεμίστε τον χρόνο σας με πράγματα που σας ευχαριστούν, αλλά να ξεκουράζεστε και να κάνετε τις βόλτες σας στον ήλιο!!! 🌞🌅☀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...