Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά εγώ σήμερα μπήκα 34η και στο doppler χθες μου τον έβγαλε 2800 σχεδόν 🙄 κ το αμνιακό στο Θεό 😐🙄

Αυτός που σου έκανε το Doppler σου είπε κάτι σχετικά με αυτά? Για το αμνιακό δεν ξέρω αλλά για το βάρος, από αυτά που έχω διαβάσει, δεν ισχύουν πάντα τα κιλά που μας λένε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Από αυτά δεν γνωρίζω .... Πώς πρέπει να είναι το αμνιακό υγρό ??? Είναι δραστήρια τα μωράκια σας ??

Εμένα είναι πολύ δραστήρια και τώρα που έχει μεγαλώσει μερικές φορές τρομάζω από κάτι κλωτσιές που τρώω!!! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2021 at 12:09 ΠΜ, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά εγώ σήμερα μπήκα 34η και στο doppler χθες μου τον έβγαλε 2800 σχεδόν 🙄 κ το αμνιακό στο Θεό 😐🙄

Μεγάλο το παιδάκι σας!!εγώ είχα πάει 6 του μήνα και ήταν 1800..τώρα έχω καρδιοτοκογραφο στις 30 του μήνα..νομίζω τώρα μπορεί να περνάει και 250 ήταν τη βδομάδα....33+5 σήμερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Μεγάλο το παιδάκι σας!!εγώ είχα πάει 6 του μήνα και ήταν 1800..τώρα έχω καρδιοτοκογραφο στις 30 του μήνα..νομίζω τώρα μπορεί να περνάει και 250 ήταν τη βδομάδα....33+5 σήμερα....

Καρδιοτοκογραφο απο ποτε ξεκιναμε να κάνουμε; Εγω την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου που θα είμαι 37+1 και δεν μου ειπε κατι για καρδιοτοκογραφο!! Ουτε doppler δεν μου έκανε.... 😲😲 Μονο ειπε θα ελεγξει τραχηλο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2021 at 12:09 ΠΜ, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά εγώ σήμερα μπήκα 34η και στο doppler χθες μου τον έβγαλε 2800 σχεδόν 🙄 κ το αμνιακό στο Θεό 😐🙄

Μια χαρά είναι όλα!!! Το βάρος του κάθε μωρού είναι σχετικό. Άσε που άλλα παιδάκια είναι πιο μικρά κ αλλά πιο μεγάλα! Όσο για το αμνιακό... Εγώ θα ανησυχούσα μόνο εάν είχε μειωθεί. Οπότε, είσαι τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2021 at 8:55 ΠΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα είναι πολύ δραστήρια και τώρα που έχει μεγαλώσει μερικές φορές τρομάζω από κάτι κλωτσιές που τρώω!!! 😆

Κ μένα ο μικρός ώρες ώρες κάνει πάρτυ. Η κοιλιά μου είναι μονίμως σε κίνηση!χααχχαχαχα το χαίρομαι πολύ!!! Εκτός απ' όταν νιώθω κεφαλιές που με χτυπάνε χαμηλά μπρος κ πίσω🤣 νομιζω θα μου λείψει η αίσθηση να το νιώθω μέσα μου όταν με το καλό γεννήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καρδιοτοκογραφο απο ποτε ξεκιναμε να κάνουμε; Εγω την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου που θα είμαι 37+1 και δεν μου ειπε κατι για καρδιοτοκογραφο!! Ουτε doppler δεν μου έκανε.... 😲😲 Μονο ειπε θα ελεγξει τραχηλο.....

Έλα μου ντε; Καρδιοτοκογραφο ούτε εγώ ξέρω πότε ξεκινάμε. Doppler είναι μερικοί γιατροί που δεν κάνουν. Τον ρώτησες γτ δεν σου έκανε; Για στείλε εντυπώσεις μετά την εξέταση του τραχήλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μπανυ είπε:

Κ μένα ο μικρός ώρες ώρες κάνει πάρτυ. Η κοιλιά μου είναι μονίμως σε κίνηση!χααχχαχαχα το χαίρομαι πολύ!!! Εκτός απ' όταν νιώθω κεφαλιές που με χτυπάνε χαμηλά μπρος κ πίσω🤣 νομιζω θα μου λείψει η αίσθηση να το νιώθω μέσα μου όταν με το καλό γεννήσω....

Εμένα στο ύψος του αφαλού πετάγεται ένα μικρό ποπουδακι και αριστερά τα πόδια που ρίχνουν κλωτσιές! Κ μένα θα μου λείψει η αίσθηση αυτή! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2021 at 8:53 ΠΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αυτός που σου έκανε το Doppler σου είπε κάτι σχετικά με αυτά? Για το αμνιακό δεν ξέρω αλλά για το βάρος, από αυτά που έχω διαβάσει, δεν ισχύουν πάντα τα κιλά που μας λένε. 

Μου είπε απλά ότι είναι μεγάλο μωρό και για το αμνιακο, είχα και στην κόρη μου αυξημένο, μου είπε ότι εφόσον η καμπυλη σακχάρου ήταν καλή δεν υπάρχει θέμα απλα υπάρχει περίπτωση να γεννήσω νωρίτερα (τύπου 37,38w). Μου είπε να μην κουραζομαι και να κάθομαι όσο μπορώ..

Εντωμεταξύ έχω κ έναν πόνο χαμηλά στην πυελο όταν σηκώνομαι, νιώθω λες κ θα πέσει ο μπέμπης 😐 ευτυχώς ο τράχηλος είναι μακρύς ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μου είπε απλά ότι είναι μεγάλο μωρό και για το αμνιακο, είχα και στην κόρη μου αυξημένο, μου είπε ότι εφόσον η καμπυλη σακχάρου ήταν καλή δεν υπάρχει θέμα απλα υπάρχει περίπτωση να γεννήσω νωρίτερα (τύπου 37,38w). Μου είπε να μην κουραζομαι και να κάθομαι όσο μπορώ..

Εντωμεταξύ έχω κ έναν πόνο χαμηλά στην πυελο όταν σηκώνομαι, νιώθω λες κ θα πέσει ο μπέμπης 😐 ευτυχώς ο τράχηλος είναι μακρύς ακόμα 

Θα κάνεις μεγάλο αντράκι λοιπόν!!!  🥰Όλα μια χαρά κ αφού κ ο τράχηλος είναι μακρύς μη φοβάσαι τπτ! Εν τω μεταξύ με βλέπω να έχετε γεννήσει όλες κ εγώ να είμαι τελευταία και απελπισμένη!!! Μήπως πρέπει να κάνω μια επίσκεψη και στο γκρουπ με τα μωράκια Σεπτεμβρίου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Έλα μου ντε; Καρδιοτοκογραφο ούτε εγώ ξέρω πότε ξεκινάμε. Doppler είναι μερικοί γιατροί που δεν κάνουν. Τον ρώτησες γτ δεν σου έκανε; Για στείλε εντυπώσεις μετά την εξέταση του τραχήλου. 

Εγώ καρδιοτοκογραφο έκανα πρώτη φορά στις 36 και σήμερα πάλι στις 38 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ καρδιοτοκογραφο έκανα πρώτη φορά στις 36 και σήμερα πάλι στις 38 🙂

Καρδιοτοκογραφο εχουν μεσα στα ιατρεια;; Σορρυ, ειμαι ασχετη....δεν ξερω καν πως μοιαζει!! 🤣🤣🤣 Ααααα θα τη ρωτήσω την Τρίτη που θα παω γιατι δεν μου έκανε doppler και ποτε θα κανουμε καρδιοτοκογραφο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Καρδιοτοκογραφο εχουν μεσα στα ιατρεια;; Σορρυ, ειμαι ασχετη....δεν ξερω καν πως μοιαζει!! 🤣🤣🤣 Ααααα θα τη ρωτήσω την Τρίτη που θα παω γιατι δεν μου έκανε doppler και ποτε θα κανουμε καρδιοτοκογραφο.......

Είναι 2 ιμάντες που εφαρμόζουν γύρω από την κοιλιά και παρακολουθούν την καρδιακή λειτουργία του μωρού και τις συσπάσεις της μήτρας. Ο γιατρός μου έχει στο ιατρείο του αλλά εμένα μου έκανε και doppler στην 33η οπότε δεν ξέρω αν έχουν όλοι 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καρδιοτοκογραφο εχουν μεσα στα ιατρεια;; Σορρυ, ειμαι ασχετη....δεν ξερω καν πως μοιαζει!! 🤣🤣🤣 Ααααα θα τη ρωτήσω την Τρίτη που θα παω γιατι δεν μου έκανε doppler και ποτε θα κανουμε καρδιοτοκογραφο.......

Εγώ θα κάνω 30 του μήνα θα μαι 34+5...συνήθως μόλις μπαίνεις στον μήνα σου γίνεται...doppler έκανα στη 30 βδομάδα γίνεται μέχρι και το τέλος της κύησης αν υπάρχει ένδειξη..δεν την προτινουν όλοι οι γυναικολόγοι οπότε μν σε  ανησυχεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Εχει 2 μερες που εχω συμπτώματα που δεν τα ειχα μεχρι πριν!!

Ποναει η μέση και η πλατη μου κατα διαστήματα για λιγα λεπτα μέσα στη μερα. Το εντερακι μου λειτουργει ΠΟΛΥ, απο εκει που ειχε πεσει σε υπνο βαθυ....πηγαινω πολυ ευκολα αρκετές φορες τη μερα. Νιωθω το κεφαλι να σπρωχνει προς τα κατω τοσο πολυ, που νιωθω για δευτερόλεπτα να ανοίγω απο κατω!!! Με πονανε κατα διαστηματα τα κοκαλα της λεκανης ειδικα οταν τεντωνεται η μικρη!!! 

Λετε να μου κανει εκπληξη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εχει 2 μερες που εχω συμπτώματα που δεν τα ειχα μεχρι πριν!!

Ποναει η μέση και η πλατη μου κατα διαστήματα για λιγα λεπτα μέσα στη μερα. Το εντερακι μου λειτουργει ΠΟΛΥ, απο εκει που ειχε πεσει σε υπνο βαθυ....πηγαινω πολυ ευκολα αρκετές φορες τη μερα. Νιωθω το κεφαλι να σπρωχνει προς τα κατω τοσο πολυ, που νιωθω για δευτερόλεπτα να ανοίγω απο κατω!!! Με πονανε κατα διαστηματα τα κοκαλα της λεκανης ειδικα οταν τεντωνεται η μικρη!!! 

Λετε να μου κανει εκπληξη;;;;

Πότε έχεις γιατρό; έχει εμπεδωθεί η μικρή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πότε έχεις γιατρό; έχει εμπεδωθεί η μικρή; 

Αυριο εχω γιατρο, θα είμαι 37+1. Η μικρη απο τον έβδομο ειναι με το κεφαλι κατω...τη νιωθω να κατεβαίνει τις τελευταίες μερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Αυριο εχω γιατρο, θα είμαι 37+1. Η μικρη απο τον έβδομο ειναι με το κεφαλι κατω...τη νιωθω να κατεβαίνει τις τελευταίες μερες....

Μην αγχώνεσαι και κάτσε χαλάρωσε! Αφού έχεις αύριο γιατρό μια χαρά!!! Να μας στείλεις μετά την επίσκεψη να μας πεις πως πήγε! Κ εγώ έχω αρχίσει κ νιώθω πίεση χαμηλά αλλά μόνο αυτό! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μην αγχώνεσαι και κάτσε χαλάρωσε! Αφού έχεις αύριο γιατρό μια χαρά!!! Να μας στείλεις μετά την επίσκεψη να μας πεις πως πήγε! Κ εγώ έχω αρχίσει κ νιώθω πίεση χαμηλά αλλά μόνο αυτό! 😊

Αγχος δεν εχω καθολου, τρελη ανυπομονησία ομως εχω!!!!!! Θελω να τη δω, να την πιασω, να την αγκάλιασω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Αγχος δεν εχω καθολου, τρελη ανυπομονησία ομως εχω!!!!!! Θελω να τη δω, να την πιασω, να την αγκάλιασω!!!

Ααα να μας πεις πως το κάνεις κ δεν έχεις άγχος!!! 😄 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ααα να μας πεις πως το κάνεις κ δεν έχεις άγχος!!! 😄 😄😄

Δεν ξερω....!! Ξερω οτι εφόσον ειμαι γυναίκα, το σωμα μου ξερει τι πρεπει να κανει. Ξερω  οτι ακομα κι αν πονεσω, ειναι επειδη αυτος ειναι ο τροπος που το  σωμα μου βοηθαει το μωρακι μου να παρει την πρωτη του ανασα. Θελω να είμαι μαζι του και οχι απεναντι του. Ολα θα πανε καλα για ολες μας και θα κρατήσουμε σύντομα τα μικρα μας αγκαλια!!! 💗💗🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!❤πως είστε?? Εμείς είμαστε καλά, περιμένουμε την μπεμπούλα μας!! Είχαμε ραντεβου πρίν 2 εβδομάδες με τη γιατρό (35 εβδομάδες) όπου και μας είπε οτι λόγω αρκετής μυωπίας  θα πρέπει ν πάω με καισαρική!! Στεναχωρήθηκα πολύ αλλά τώρα πια το έχω χωνέψει!!🤣 έχουμε λοιπόν προγραμματισμένη καισαρική στις 6/8!! Έκανα την προηγούμενη βδομάδα τον καρδιοτοκογράφο... ήταν πολύ καλός απλά δεν ήξερα πως έπρεπε να έχω φάει και έτσι πήγα νηστική με αποτέλεσμα να μην κουνάει πολύ η μπέμπα!! Είμαστε 2600, έχει πάρει θέση, η γιατρός μου έκοψε και το μαγνήσιο...έχουμε πάλι την πέμπτη καρδιοτοκογράφο... αυτά τα νέα μας!! Περιμένουμε να περάσουν οι μέρες!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!! ❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια....γυρισα!!! Ειμαι 37+1 σημερα!!! Η μικρη ειναι στη σωστη θεση, αρκετα χαμηλά κιολας!!! 3250 λεει οτι ζυγιζει. Εγω εχω ηδη διαστολη 2 και μαλακό τραχηλο!! Μου ειπε οτι μπορει μεχρι την αλλη Τριτη που μου έκλεισε ραντεβου, να εχω ηδη γεννησει, αλλα εαν οχι καο εφοσον της το ζητησα εγω, να με βαλει την αλλη Τριτη το βραδυ αφου με δει το πρωι, για να γεννησω!!!! Πεταω απο τη χαρα μου!!!!! 🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...