Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια κι εγώ ήταν από τις πρώτες υποχρεωτικές εξετάσεις που έκανα η κυστική ινωση. Και είναι σημαντική όχι προεραιτικη. 

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
  • Απαντήσεις 733
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Lia5 7/8 αγοράκι @Love32 12/8 αγοράκι @AlKate 14/8 αγοράκι @Lia89 15/8 κοριτσάκι @anna90  16/8 κοριτσάκι @Dogmom 20/8 αγοράκι @Μπανυ 24/8 αγοράκι @Diana_caterina  2

Γεια σας κοριτσια μου! Εμεις τη Δευτερα μπαινουμε 22η εβδομάδα, δηλαδη στον εκτο μηνα!! Απιστευτο μου φαινεται. Σημερα ειχα Β επιπεδου. Ως τωρα η γυναικολος μου, μου ελεγε οτι εχω αγορι! Σε 2 υπερηχου

57 λέει 😂😂 57 ήμουν στο δημοτικό 🤣🤣🤣

Posted Images

Θα συζητήσω πάλι αύριο με τον γιατρό μου και θα δούμε τι θα κάνουμε.

Ρε κορίτσια συγνώμη κιόλας... όμως αν βγουν θετικά και τα δύο για μένα δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι..το μωράκι μου είναι στην 16η βδομάδα και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω έκτρωση. Οπότε έπρεπε να είχε γίνει πριν την εγκυμοσύνη κανονικά. 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Που θα κάνεις την nipt?

Πάτρα αλλά Αθήνα θα τα στείλουν. Μου είπε η γραμματέας στο τηλέφωνο ότι υπάρχουν διάφορα πακέτα και θα τα συζητήσουμε αύριο από κοντά για να επιλέξω ποιο θέλω. Φυσικά αλλάζει κ το κόστος.

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πάτρα αλλά Αθήνα θα τα στείλουν. Μου είπε η γραμματέας στο τηλέφωνο ότι υπάρχουν διάφορα πακέτα και θα τα συζητήσουμε αύριο από κοντά για να επιλέξω ποιο θέλω. Φυσικά αλλάζει κ το κόστος.

Δεν νομίζω ότι το εξετάζουν στην Αθήνα εμένα στάλθηκε στο Hong Kong!

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Ναι κι εγώ προχθές που ήμουν στο ιασω και ρωτούσε μια κοπέλα άκουσα Αμερική τα στέλνουν.. 

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ναι κι εγώ προχθές που ήμουν στο ιασω και ρωτούσε μια κοπέλα άκουσα Αμερική τα στέλνουν.. 

Ναι ανάλογα με πιο συνεργάζονται! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι δεν ξέρω,εγώ το υπέθεσα γτ μου είπαν ότι σε αυτούς δεν θα πληρώσω κάτι κ θα μου δώσουν έναν λογαριασμό να βάλω εκεί τα λεφτά. Κ φαντάστηκα ότι θα τα έστελναν Αθήνα. Αύριο θα μάθω. Εσένα η αυχενική σου ήταν καλή;

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι δεν ξέρω,εγώ το υπέθεσα γτ μου είπαν ότι σε αυτούς δεν θα πληρώσω κάτι κ θα μου δώσουν έναν λογαριασμό να βάλω εκεί τα λεφτά. Κ φαντάστηκα ότι θα τα έστελναν Αθήνα. Αύριο θα μάθω. Εσένα η αυχενική σου ήταν καλή;

Η αυχενική ήταν 3,05 τα ποσοστά μετά το αίμα μια χαρά!ο εμβρυολογος π Μ την έκανε π είπε να μην ανησυχω κ ότι όλα θα είναι καλά! Ο γυναικολόγος μ ήθελε να την κάνω. Κ την έκανα.

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Η αυχενική ήταν 3,05 τα ποσοστά μετά το αίμα μια χαρά!ο εμβρυολογος π Μ την έκανε π είπε να μην ανησυχω κ ότι όλα θα είναι καλά! Ο γυναικολόγος μ ήθελε να την κάνω. Κ την έκανα.

Ποια έκανες θυμάσαι; Έχω διαβάσει για μια που λέγεται harmony και μια άλλη panorama. Βασικά υπάρχουν ένα σωρό

Ποια έκανες θυμάσαι; Έχω διαβάσει για μια που λέγεται harmony και μια άλλη panorama. Βασικά υπάρχουν ένα σωρό

Nifty test λέγεται αυτό που έκανα εγω!!480 πλήρωσα ! 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Nifty test λέγεται αυτό που έκανα εγω!!480 πλήρωσα ! 

Κ εγώ λίγο που το εψαξα τέτοιες τιμές βρήκα. Σε πόσες μέρες είχες τα αποτελέσματα;

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ λίγο που το εψαξα τέτοιες τιμές βρήκα. Σε πόσες μέρες είχες τα αποτελέσματα;

Το έκανα τρίτη απόγευμα!κ Μ έστειλαν τα αποτέλεσμα Δευτέρα πρωί!εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Το έκανα τρίτη απόγευμα!κ Μ έστειλαν τα αποτέλεσμα Δευτέρα πρωί!εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Α! Τόσο γρήγορα; Τέλεια! Σ'ευχαριστώ πολύ! 😊

Καλημέρα στη παρέα! Να σας ρωτήσω την β επιπέδου σε ποια εβδομάδα την κάνουμε;

Ως προς τη κυστικη ίνωση εγώ την είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη και η τώρα γυναικολόγος με ρώτησε κι της είπα ότι έχω κάνει. Ήταν πολύ ευχαριστημένη που την είχα κάνει γιατί γενικά στην Ελλάδα δεν δίνουν σημασία σε αυτό ενώ είναι σημαντική (σπούδασε εξωτερικό).

Τι θα λέγατε, αν στα πρώτα σχόλιο (σελίδα 1) να κάνουμε τροποποίηση σχολίου να γράψουμε κάθε μία Πητ και φύλλο; Να δούμε τι κάνουμε η κάθε μία!

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Ως προς τη κυστικη ίνωση εγώ την είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη και η τώρα γυναικολόγος με ρώτησε κι της είπα ότι έχω κάνει. Ήταν πολύ ευχαριστημένη που την είχα κάνει γιατί γενικά στην Ελλάδα δεν δίνουν σημασία σε αυτό ενώ είναι σημαντική (σπούδασε εξωτερικό).

Τι θα λέγατε, αν στα πρώτα σχόλιο (σελίδα 1) να κάνουμε τροποποίηση σχολίου να γράψουμε κάθε μία Πητ και φύλλο; Να δούμε τι κάνουμε η κάθε μία!

Ναι να το κάνουμε😁😁

Η β επιπέδου γίνεται 20η με 24η

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλή η ιδέα σου απλά κάποιες κοπέλες μπήκαν αργότερα στην ομάδα κ δεν θα μπορούν να γράψουν στην πρώτη σελίδα λογικά. Ας το κάνουμε από εδώ κ κάτω. Οποια θέλει γράφει πήτ κ φυλο. Ακόμα βέβαια το φύλλο δεν είναι σίγουρο αλλά με την εκτίμηση της αυχενικής.

στις πριν 14 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα! Το έκανα το τέστ. 530€ κοστίζει το πακέτο που έκανα και τα αποτελέσματα σε δύο εβδομάδες μου είπαν. Αμερική πάνε. 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλή η ιδέα σου απλά κάποιες κοπέλες μπήκαν αργότερα στην ομάδα κ δεν θα μπορούν να γράψουν στην πρώτη σελίδα λογικά. Ας το κάνουμε από εδώ κ κάτω. Οποια θέλει γράφει πήτ κ φυλλο. Ακόμα βέβαια το φύλλο δεν είναι σίγουρο αλλά με την εκτίμηση της αυχενικής.

Εννοει να το κάνεις εσύ επεξεργασία στο 1ο 1ο comment που έκανες σαν πινακάκι. Να σου πούμε εμείς πητ και Φύλο και να τα γράψεις 😁

@Μαριλου1ναι αυτό εννοώ που έγραψε πάνω η @PanB. Και αφου είσαι το πρώτο comment ο κλήρος πέφτει δημοκρατικά σε εσένα :)

λοιπόν εγώ είμαι 14/8 και μας είπε αγοράκι

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

@Μαριλου1ναι αυτό εννοώ που έγραψε πάνω η @PanB. Και αφου είσαι το πρώτο comment ο κλήρος πέφτει δημοκρατικά σε εσένα :)

λοιπόν εγώ είμαι 14/8 και μας είπε αγοράκι

Χαχαχα! Οκ τώρα κατάλαβα! Στείλτε και θα τα φτιάξω! 

Χαχαχα! Οκ τώρα κατάλαβα! Στείλτε και θα τα φτιάξω! 

8/9 αγοράκι 😁

Πάω 2η καισαρική οπότε θα είναι τέλος Αυγούστου κάπου 😁

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

8/9 αγοράκι 😁

Πάω 2η καισαρική οπότε θα είναι τέλος Αυγούστου κάπου 😁

Να σε βάλω 31/8 η να κρατήσω το 8/9? 😊

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Το έκανα το τέστ. 530€ κοστίζει το πακέτο που έκανα και τα αποτελέσματα σε δύο εβδομάδες μου είπαν. Αμερική πάνε. 

Καλημέρα !!! Τέλεια!! Όλα καλά θα πάνε!!! Μπορεί να τα έχει κ νωρίτερα κ εμένα τόσο μ είπαν αλλά τα είχα νωρίτερα!!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Εμενα ακόμα οχι. Αλλσ κ να μου έγραφε δε νομίζω να μπορούσα να τα πάρω με τις αναγούλες που έχω!! Αφου είναι όλα καλά τώρα μπορούμε να πούμε μακάρι να έχεις κοριτσάκι!! Ε???
    • Κάτι παρόμοιο συνέβη και σε μένα. Στον πρώτο υπέρηχο η γυναικολόγος μου είπε ότι βάσει της ΤΕΡ, ήμουν 5μιση εβδομάδων. Είχαμε δει το σάκο και αχνοφαινόταν ο λεκιθικος ασκός. Μου είπε να πάω μετά από μια εβδομάδα να ακούσουμε καρδούλα. Αυτή η εβδομάδα πέρασε με ανυπομονησία αλλά σχετικά γρήγορα. Πάω λοιπόν μια εβδομάδα αργότερα για το 2ο υπέρηχο και ενώ ο σάκος είχε μεγαλώσει 2 χιλιοστά, ο λεκιθικος ασκός φαινόταν ακόμη μέσα, έμβρυο & καρδούλα δεν είδαμε. Βάσει των μετρήσεων ήμουν πάλι 5μιση εβδομάδων🤦🏼‍♀️  Πέμπτη έχω πάλι ραντεβού να το δούμε και να το ακούσουμε πρώτα ο Θεός... 
    • Καλησπερα κορίτσια πως ειστε;  Έκανα σήμερα την αυχενική Ολα καλα μου είπε ο γιατρός όλα φαίνονται καλα έδωσα κ αίμα θα περιμένουμε και την papp-a να  βγει αλλά μ είπε πως θα είναι όλα . Κοριτσάκι μου είπε μάλλον..αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς θα το επιβεβαιωσει τους επόμενους μήνες. Πάντως και στο πρώτο μου είχε πει από την αυχενική ότι μάλλον αγοράκι θα είναι και έπεσε μέσα. Πόσο χάρηκα που το είδα το μωράκι μου...χοροπηδουσε και πάνω κάτω στριφογυριζε συνέχεια είχε πολύ πλάκα!! Ξεκινάω σίδηρο και ασβέστιο τα οποία δεν τα θέλω καθόλου..και συνεχιζω με το μαγνησιο σας έγραψαν βιταμινες εσας; 
    • Είναι πάρα πολύ βαρύ κοριτσι μου 20 κιλά..σκεψου κ αυτά τα σκαλιά που έχεις να ανέβεις για το σπίτι σου.με λιγότερα κιλα καρότσι κ με τον μικρό πάνω κ δυσκολεύομουν να ανέβω τα 4 σκαλια του σπιτιού μου. 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...