Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

Σε αυτο με τις επαφες συμφωνω απολυτα  ...κ μενα μου λεγε ο γιατρός μερα παρα μερα...μα οταν παω σπιτι 10.30 το βραδυ και ποναει το κορμι μου απο τη κουραση κ ο αντρας μου κ αυτος κομματια που να βρουμε το κουραγιο ...αυτο το μερα παρα μερα το εφαρμοσαμε μονο στη καραντινα που ειμαστε σε αναστολη...

Μας έφαγε η δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Μα κ με τα τεστακια δε θα δεις αν έχεις όντως ωορρηξια... Μπορεί να αυξάνεται η ορμόνη κ μετά να μην γίνεται ωορρηξια..... Απλά σου λέει ότι αυξάνεται η ορμόνη. Δε σου λέει ότι θα σκάσει στάνταρ.... 

Ναι ισχύει αυτό που λες.. παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο.. κ να ανέβει η ορμόνη κ να σκάσει πάλι μπορεί να μην είναι καλό... Δυστυχώς το ότι έχουμε ωάρια δε σημαίνει ότι είναι κ καλά πάντοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εμένα πάντως το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινα!!

Ασε κ εγω ειμαι πολυ αγχωδης...κ στο κομμάτι του παιδιου προσπαθησα παρα πολυ να ηρεμησω και να εχω τις επαφες χωρις να αγχωνομαι...αλλα γενικα θα αγχωθω με το παραμικρο...ο αντρας μου απο την αλλη ηρεμος και χαλαρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου με το καλό όλα... Κάνε μια νέα αρχή κ όλα θα πάνε καλά θα δεις... 🙏🙏👶👶 Απ' τη στιγμή που προσπαθείς κ το θες θα έρθει δεν υπάρχει περίπτωση.μπορει να περνάμε τόσα άλλα πίστεψέ με μετά τα ξεχνάς κ θα λες αν χρειαστεί θα τα ξανά κάνα..αξίζουν τα πάντα!!!! 

Είμαι σίγουρη πως αξίζει το καθετί που κάνουμε για να έρθουμε ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο μας. Είμαι καλά, αληθεια,το λέω και το πιστεύω. Φυσικά για αυτό παίζει σημαντικό ρόλο αρχικά ο σύζυγός μου και η υποστήριξη που λαμβάνω από την οικογένεια μου και όλες εσάς. Είναι μαγικό το πώς η θέληση ενώνει τόσες γυναίκες να είναι υποστηρικτικές και αληθινές με τα όσα βιώνουμε. Όλο μου το είναι μυρίζει μωράκια,,, σίγουρα θα έρθουν. Ίσως φαίνομαι ρομαντική αλλά έτσι νιώθω και μ'αρεσει πολύ. Ειλικρινή αγάπη και συγχώρεση στον εαυτό μου που δεν τα κατάφερε όλες τις προηγούμενες αλλά θα τα καταφέρει σε κάποια επόμενη. 🤞🙏👶❤️👶❤️ Μόνο γλυκά lactakia θα έρθουν αφού εσύ είσαι αντίστοιχα γλυκιά 🥰😍❤️👶❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Χαχαχα...εμένα την πρώτη φορά ήρθαν στο τέλος των γόνιμων περίπου κ έτυχε εκείνο τον μήνα να μείνω έγκυος αλλά ήταν βιοχημική..μετά τα χρησιμοποίησα άλλους 2 μήνες αλλά ήταν καλοκαίρι οπότε λείπαμε για μπάνια κ δεν τα έκανα κάθε μέρα..απλά διαπίστωσα ότι μου έβγαινε θετικό 15η αργά το βράδυ.. ευτυχώς μετά έμεινα ξανά έγκυος!! Μάλιστα τον μήνα που έμεινα, την ημέρα που είχα πολλά υγρά ωορρηξίας δεν ήρθαμε σε επαφή αλλά είχαμε την προηγούμενη κ τις 2 επόμενες οπότε το πιάσαμε το σπορακι!! Φυσικά αυτά για μένα είναι μεγάλο κατόρθωμα καθώς πριν κάνω εξωσωματική κ πιάσω την μικρή μου είχα φάει μεγάλο ζόρι!!

Ναι κ γω. Κ στο δεύτερο τώρα το μήνα που είχα φουλ υγρά. Βασικά μετά τη εγκυμοσύνη είδα υγρά στους κύκλους μου

Κάτι που δε ειχα πριν κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Ασε κ εγω ειμαι πολυ αγχωδης...κ στο κομμάτι του παιδιου προσπαθησα παρα πολυ να ηρεμησω και να εχω τις επαφες χωρις να αγχωνομαι...αλλα γενικα θα αγχωθω με το παραμικρο...ο αντρας μου απο την αλλη ηρεμος και χαλαρος...

Οι άντρες έχουν άλλα κίνητρα.... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...για τα τεστ ωορρηξίας που λέτε, επειδή κ εγώ 2-3 φορές τα χρησιμοποίησα, μου έλυνε όλες τις απορίες η ομάδα της hometest, από όπου κ τα πήρα..ειδικά την πρώτη φορά επειδή είδα κ θετικό τεστ εγκυμοσύνης, μιλούσα με την κοπέλα στο τηλέφωνο κ μετά και στο messenger..μπορείτε να πάρετε τηλέφωνο και να σας λύσουν όλες τις απορίες, είναι πολύ εξυπηρετικές..γενικά πάντως δε θα βγει συμπέρασμα από τον πρώτο μήνα, νομίζω θέλει κανένα 3μηνο..

Ισχύει κ εγώ τον πρώτο μήνα δεν είχα βρει θετικό. Μετά σιγά σιγά έκανα 2 την ημέρα κ το έβρισκα. Κ είχα κ σταθερό κύκλο ε? Μετά το γύρισα στα ηλεκτρονικά εβλεπα τη φάτσα κ ξεμπερδευαμε χαχαχαα 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ισχύει κ εγώ τον πρώτο μήνα δεν είχα βρει θετικό. Μετά σιγά σιγά έκανα 2 την ημέρα κ το έβρισκα. Κ είχα κ σταθερό κύκλο ε? Μετά το γύρισα στα ηλεκτρονικά εβλεπα τη φάτσα κ ξεμπερδευαμε χαχαχαα 

 

 

Αυτά με τη φατσούλα κάνω και εγώ!! Πλάκα έχουν

IMG_20201114_190111.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ισχύει κ εγώ τον πρώτο μήνα δεν είχα βρει θετικό. Μετά σιγά σιγά έκανα 2 την ημέρα κ το έβρισκα. Κ είχα κ σταθερό κύκλο ε? Μετά το γύρισα στα ηλεκτρονικά εβλεπα τη φάτσα κ ξεμπερδευαμε χαχαχαα 

 

 

Ναι απλά τα ηλεκτρονικά είναι ακριβά θεωρώ ε?. Εγώ δε τα χα δοκιμάσει αυτά... Μόνο τα στικακια τα μικρά!!!. Η θερμομετρηση η πιο φθηνή μεθοδος😁😜😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Είμαι σίγουρη πως αξίζει το καθετί που κάνουμε για να έρθουμε ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο μας. Είμαι καλά, αληθεια,το λέω και το πιστεύω. Φυσικά για αυτό παίζει σημαντικό ρόλο αρχικά ο σύζυγός μου και η υποστήριξη που λαμβάνω από την οικογένεια μου και όλες εσάς. Είναι μαγικό το πώς η θέληση ενώνει τόσες γυναίκες να είναι υποστηρικτικές και αληθινές με τα όσα βιώνουμε. Όλο μου το είναι μυρίζει μωράκια,,, σίγουρα θα έρθουν. Ίσως φαίνομαι ρομαντική αλλά έτσι νιώθω και μ'αρεσει πολύ. Ειλικρινή αγάπη και συγχώρεση στον εαυτό μου που δεν τα κατάφερε όλες τις προηγούμενες αλλά θα τα καταφέρει σε κάποια επόμενη. 🤞🙏👶❤️👶❤️ Μόνο γλυκά lactakia θα έρθουν αφού εσύ είσαι αντίστοιχα γλυκιά 🥰😍❤️👶❤️👶

Χαχαχαχαχαχ πολύ Μ άρεσε!!! Άσε κ προσπαθώ να κρατηθώ μακριά απ' τα λακτακια χαχαχαα... Σου εύχομαι όλα τα καλά, θα χαίρομαι να διαβάζω νέα σου , το πέρασα , ξέρω.. κ θα μείνει ένα γλυκό όνειρο.. μόλις άκουσεις τις καρδιές τους, τα βλέπεις στον υπέρηχο, τα νιώσεις.. άλλες αγωνίες αλλά όμορφες!! Ειλικρινά σου μιλάω δεν έχω αναρωτηθεί καθόλου τι έβαζα τόσο καιρό στον οργανισμό μου , ενέσεις χάπια κτλ.. άξιζε κ αξίζει!!! Όταν υπάρχει θέληση μπορείς.. κ εσύ θες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αυτά με τη φατσούλα κάνω και εγώ!! Πλάκα έχουν

IMG_20201114_190111.jpg

Χααχαχαχ ναι ναι!! Βέβαια εγώ το άνοιγα κιόλας γιατί μέσα έχει κ γραμμές 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι απλά τα ηλεκτρονικά είναι ακριβά θεωρώ ε?. Εγώ δε τα χα δοκιμάσει αυτά... Μόνο τα στικακια τα μικρά!!!. Η θερμομετρηση η πιο φθηνή μεθοδος😁😜😂

Ναι είναι πιο ακριβά κ πιο λίγα.. δλδ ήλεκτρονικα αν τα παραγγείλεις έχουν 25ε κ έχει 10 μέσα.. δεν είναι δλδ για άστατο κύκλο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χααχαχαχ ναι ναι!! Βέβαια εγώ το άνοιγα κιόλας γιατί μέσα έχει κ γραμμές 🤣🤣

Ήμαστε τρελές... αυτές εννοείς; Αχαχαχαχααχα

IMG_20201218_223352.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι είναι πιο ακριβά κ πιο λίγα.. δλδ ήλεκτρονικα αν τα παραγγείλεις έχουν 25ε κ έχει 10 μέσα.. δεν είναι δλδ για άστατο κύκλο ..

Καλέ γιατί τα παίρνεις τόσο ακριβά; Εγώ νομίζω τα πήρα 7,5 ευρώ στο πιο κοντινό μου φαρμακείο μέσω skroutz

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ισχύει κ εγώ τον πρώτο μήνα δεν είχα βρει θετικό. Μετά σιγά σιγά έκανα 2 την ημέρα κ το έβρισκα. Κ είχα κ σταθερό κύκλο ε? Μετά το γύρισα στα ηλεκτρονικά εβλεπα τη φάτσα κ ξεμπερδευαμε χαχαχαα 

 

 

Να πω και εγώ κάτι εντελώς μα εντελώς ασχετο ! Εγώ παιδια εδω προβλημα εξάρτησης με τη λακτα, οχι τη σοκολάτα μόνο με τη λακτα. Σε σημείο που συνειδητά έχω να φάω 4 χρόνια. Έτσι κ φάω 1-2 φορές δεν αντέχω και οπότε είμαι σουπερ αγοράζω κ τρώω κάθε μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Και φυσικά ο Θεός δεν είναι τιμωρός δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο απλά θεωρώ ότι ξέρει πολλά παραπάνω από έμας και ότι όλα γίνονται για κάποιον λογο

Συμφωνώ κορίτσια με όσα λέτε, φυσικά πιστεύουμε στο θεό κ δεν είναι τιμωρός.. είναι συνοδοιπορος μας σ όλες τις προσπάθειες μας.. αλλά γνώμη μου είναι πως πρέπει να το προσπαθήσουμε κιόλας , δε θα στείλει κάτι ο θεός αν υπάρχουν πρόβληματα πχ που πρέπει να λυθούν κ δε λυνονται η λύσεις που δεν ακολουθούμε. (Γενικά μιλάω , άσχετο απ' το ταγκαρισμα) . Εγώ πχ οκ 28 χρόνων ξεκίνησα , αλλά με την ενδομητριωση δε πάω ούτε στο περίπτερο.. τι να πω? Θα Μ το στείλει ο Θεός άμα θελει? Αφού δεν... ήθελε σπρώξιμο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Συμφωνώ κορίτσια με όσα λέτε, φυσικά πιστεύουμε στο θεό κ δεν είναι τιμωρός.. είναι συνοδοιπορος μας σ όλες τις προσπάθειες μας.. αλλά γνώμη μου είναι πως πρέπει να το προσπαθήσουμε κιόλας , δε θα στείλει κάτι ο θεός αν υπάρχουν πρόβληματα πχ που πρέπει να λυθούν κ δε λυνονται η λύσεις που δεν ακολουθούμε. (Γενικά μιλάω , άσχετο απ' το ταγκαρισμα) . Εγώ πχ οκ 28 χρόνων ξεκίνησα , αλλά με την ενδομητριωση δε πάω ούτε στο περίπτερο.. τι να πω? Θα Μ το στείλει ο Θεός άμα θελει? Αφού δεν... ήθελε σπρώξιμο.. 

Άσχετο αλλά την ενδομητριωση πώς την κατάλαβες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλέ γιατί τα παίρνεις τόσο ακριβά; Εγώ νομίζω τα πήρα 7,5 ευρώ στο πιο κοντινό μου φαρμακείο μέσω skroutz

Παίρνεις τη clearblu ?η παίρνεις της hometest τα ηλεκτρονικά?? Όχι απλά τα παίρνω 25 στα φαρμακεία έχουν 50.. πόσα είχε μέσα?? Μεγάλη διαφορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Παίρνεις τη clearblu ?η παίρνεις της hometest τα ηλεκτρονικά?? Όχι απλά τα παίρνω 25 στα φαρμακεία έχουν 50.. πόσα είχε μέσα?? Μεγάλη διαφορά.. 

Clearblue παίρνω έχει 10 μέσα στο κουτί. Σε ποια περιοχή είσαι να κοιτάξεις στο skroutz πού είναι το κοντινότερο φαρμακείο να τα πάρεις από κει. Και συγνώμη για το λάθος τα παίρνω 17 ευρώ όχι 7...ζονκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Να πω και εγώ κάτι εντελώς μα εντελώς ασχετο ! Εγώ παιδια εδω προβλημα εξάρτησης με τη λακτα, οχι τη σοκολάτα μόνο με τη λακτα. Σε σημείο που συνειδητά έχω να φάω 4 χρόνια. Έτσι κ φάω 1-2 φορές δεν αντέχω και οπότε είμαι σουπερ αγοράζω κ τρώω κάθε μερα. 

Χααχαχχαχαχ εγώ πάλι δεν εχω θέμα απορώ δλδ κ με το όνομα που έβαλα.. μάλλον βιαζομουν να γραφτώ να συμμετασχω στο φόρουμ χαχαχα... αλλά είναι εξάρτηση ρε έτσι κ ξεκινήσεις μετά θες κάθε μέρα.. τώρα κ με την εγκύμοσυνη δε τρώω γενικά γλυκά δε τα ζητάω κιόλας.. σκέψου από 70 έως 110 όριο στο ζάχαρο κ εγώ είχα 70,5 🤣🤣😂 βέβαια τώρα την Τρίτη που έχω πάλι εξετασεις θα φανούν τα 2-3 μελομακάρονα που έχω φάει χαχαχααα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Clearblue παίρνω έχει 10 μέσα στο κουτί. Σε ποια περιοχή είσαι να κοιτάξεις στο skroutz πού είναι το κοντινότερο φαρμακείο να τα πάρεις από κει

Σε νησί είμαι αλλά σκέψου έρχονται με κούριερ ε? Αλλά απ' το 7 έως το 25 έχει μια διαφορά η αλήθεια είναι.

 Όχι δε θα ξανά πάρω αγαπημένη , είμαι 6 μηνών έγγυος.. έκανα την ετ μου φθάνει.. χαχα!!💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Σε νησί είμαι αλλά σκέψου έρχονται με κούριερ ε? Αλλά απ' το 7 έως το 25 έχει μια διαφορά η αλήθεια είναι.

 Όχι δε θα ξανά πάρω αγαπημένη , είμαι 6 μηνών έγγυος.. έκανα την ετ μου φθάνει.. χαχα!!💕💕

Στείλτα σε μένα που το χω κάψει το θέμα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άσχετο αλλά την ενδομητριωση πώς την κατάλαβες;

Ένα ώραιο πρωι πήγα στο γιατρό να παρακολουθήσουμε ωορρηξία, κ αντί για το αβγό είδε μια κύστη να με το συμπαθειο στην δεξια ωοθηκη.. κ έτσι κάπως ξεκίνησαν όλα... Σχετικα με συμπτώματα δεν είχα ποτέ τίποτα. Σταθερή περίοδο, όχι ιδιαίτερο πόνο, σταθερή ροή όλα ρολόι.. αφαιρέθηκαν λαμπαροσκοπικα , κ δυστυχώς μέσα σ ένα χρόνο ξανά βγήκε κύστη κ έτσι προχώρησα σε έξωσωματικη. Τώρα σκέψου πως έχει απορροφηθεί τελείως Επδ δε βλέπω περίοδο κ η περίοδος ήταν αυτή που έτρεφε την κύστη

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...