Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!εγω δεν αδιαθετησα χθες κ το πρωι εκανα ενα τεστ...αρνητικοτατο!!οπότε απλα η κυρια μου κανει πλακα κ θα αργησει να ερθει...

Καλημέρα κορίτσι μου μπορεί απλά να το έκανες νωρίς....περίμενε λίγες μέρες και αν δεν έρθει ξανά κάνε ενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλό ΣΚ να εχουμε! 
Κοριτσια νιώθω χάλια..Ένα πολύ πολύ  φιλικό μας ζευγάρι μας ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη του λίγους μήνες μετά το γάμο τους και ρε κορίτσια δεν μπορούσα να χαρώ..αντιθέτως ήμουν κάπως περίεργα μέσα μου! Ντράπηκα τόσο πολύ που δεν το είπα ούτε καν στον άντρα μου..Φυσικά και χαίρομαι για τα παιδιά αλλά εγώ ποτέ θα γίνω μάνα;;; 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!!! Καλό ΣΚ να εχουμε! 
Κοριτσια νιώθω χάλια..Ένα πολύ πολύ  φιλικό μας ζευγάρι μας ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη του λίγους μήνες μετά το γάμο τους και ρε κορίτσια δεν μπορούσα να χαρώ..αντιθέτως ήμουν κάπως περίεργα μέσα μου! Ντράπηκα τόσο πολύ που δεν το είπα ούτε καν στον άντρα μου..Φυσικά και χαίρομαι για τα παιδιά αλλά εγώ ποτέ θα γίνω μάνα;;; 😞

κοριτσι μου σε καταλαβαινω πως νιωθεις...θα ερθει κ η δικη σου η ωρα...εγω οταν ειχα τη βιοχημικη 2 μηνες πριν συγχρονως ηταν εγκυες 4 γνωστες μου εκ των οποιων οι 3 γέννησαν μετα απο λιγο...ειναι δυσκολο να συμβαινει αυτο γυρω σου ενω ακομη εσυ παλευεις αλλα θελω να πιστευω οτι θα μας ερθει τη σωστη στιγμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου μπορεί απλά να το έκανες νωρίς....περίμενε λίγες μέρες και αν δεν έρθει ξανά κάνε ενα

αυτο ειπε κ ο αντρας μου ...μου λεει τι περίμενες απο τη πρωτη μερα να δειξει🤣🤣και το λεει τοσο φυσικα κ χαλαρα🤣🤣..απλα περιμενω δεν μπορω να κανω κατι αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!!!  Κι εγώ σκέφτομαι αν δω τη γραμμή να σκουραίνει αρκετά να κάνω και ένα δεύτερο την ίδια μέρα αλλά δεν ξέρω πόση διαφορά ώρας πρέπει να έχει το ένα με το άλλο γιατί εγώ γυρνάω στις 15:00 σπίτι μου όποτε πριν τις 15:00 είναι αδύνατον να κανω

Κανε στις 3 που γυρνάς σπίτι και την ημέρα που το δεις να Σκουραινει ξανακανε στις 7 η 8 πχ. Αν το δεις πιο ανοιχτό παει να πει ότι η κορυφωση θα ήταν το πρωι αν γίνει ακόμα πιο έντονο θα είναι η αυριο η το βραδυ. Νομίζω στις 3 μια χαρά θα είσαι κ εγώ που είμαι σπίτι κατά κυριο λόγο 1 με 2 τα κανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω εαν μπορει να γινει ωορρηξια αμεσως μετα την περιοδο αλλα σε μεγαλο κυκλο 28-29 μερες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κανε στις 3 που γυρνάς σπίτι και την ημέρα που το δεις να Σκουραινει ξανακανε στις 7 η 8 πχ. Αν το δεις πιο ανοιχτό παει να πει ότι η κορυφωση θα ήταν το πρωι αν γίνει ακόμα πιο έντονο θα είναι η αυριο η το βραδυ. Νομίζω στις 3 μια χαρά θα είσαι κ εγώ που είμαι σπίτι κατά κυριο λόγο 1 με 2 τα κανω. 

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να δω αν όντως κάνω ωορρηξία γιατί και να γίνεται η κορύφωση το πρωί δεν είμαι σπίτι για να έχω επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

αυτο ειπε κ ο αντρας μου ...μου λεει τι περίμενες απο τη πρωτη μερα να δειξει🤣🤣και το λεει τοσο φυσικα κ χαλαρα🤣🤣..απλα περιμενω δεν μπορω να κανω κατι αλλο...

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον άντρα σου!!! Εμ κι εσύ έκανες ένα τεστ πριν καν έρθει η πρώτη μέρα καθυστερησης και απογοητεύτηκες αμέσως...περίμενε λίγο...η πρώτη μέρα καθυστερησης είναι σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω εαν μπορει να γινει ωορρηξια αμεσως μετα την περιοδο αλλα σε μεγαλο κυκλο 28-29 μερες!!! 

Κοίτα να δεις υποτίθεται ότι η ωορρηξία γίνεται 14 μέρες πριν την περίοδο αλλά η μητέρα μου που είχε πάντα κύκλο 28 ημερών επιμένει ότι και στις 3 εγκυμοσύνες της η σύλληψη έγινε 2 μέρες μετά την περίοδο οπότε προφανώς μπορεί να συμβεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον άντρα σου!!! Εμ κι εσύ έκανες ένα τεστ πριν καν έρθει η πρώτη μέρα καθυστερησης και απογοητεύτηκες αμέσως...περίμενε λίγο...η πρώτη μέρα καθυστερησης είναι σημερα

δεν απογοητεύτηκα ακριβώς...απλά αφου ειδα αρνητικο πλακωθηκα στις δουλειες χαλαρα κ πηγα κ μαρκετ κ κουβαλησα πραγματα...μετα μου βαλε ο αντρας μου τις φωνες οτι δεν καθομαι ησυχη ...και επισης μου ξεκαθαρισε οτι επαφες γιοκ μεχρι να σιγουρευτούμε🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω εαν μπορει να γινει ωορρηξια αμεσως μετα την περιοδο αλλα σε μεγαλο κυκλο 28-29 μερες!!! 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό δεν γίνεται. Μόνο εάν έχεις μικρό κύκλο δηλαδή 20 ημερών. Εκτός και αν έχεις δύο φορές ωορρηξία μέσα στον ένα μήνα... Αλλά και πάλι ότι ακούω και εγώ έτσι ειδικός δεν είμαι...😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να δω αν όντως κάνω ωορρηξία γιατί και να γίνεται η κορύφωση το πρωί δεν είμαι σπίτι για να έχω επαφές 

Η ωορρηξία γίνεται μετα απο 12 ως 36 ώρες από τότε πουβθα δεις το θετικό. Όποτε επαφή την ημέρα του θετικου και την επόμενη. Δηλ και το πρωι να δεις τον θετικό μια χαρά είναι η επαφή το βραδυ! !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

δεν απογοητεύτηκα ακριβώς...απλά αφου ειδα αρνητικο πλακωθηκα στις δουλειες χαλαρα κ πηγα κ μαρκετ κ κουβαλησα πραγματα...μετα μου βαλε ο αντρας μου τις φωνες οτι δεν καθομαι ησυχη ...και επισης μου ξεκαθαρισε οτι επαφες γιοκ μεχρι να σιγουρευτούμε🤣🤣🤣🤣

Πώς δεν έβγαλες να τιναξεις και τα χάλια;;; Καλά έκανε και σου έβαλε τις φωνές ο άνθρωπος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω εαν μπορει να γινει ωορρηξια αμεσως μετα την περιοδο αλλα σε μεγαλο κυκλο 28-29 μερες!!! 

Μπορεί να γίνει απλά στονκυκλο αυτό αν δεν επιτευχθεί εγκυμοσύνη θα δεις να σου έρχεται η περιοδος στις 22 με 23 μέρες πχ. Εγώ στο γιο μου έμεινα σε πιο μικρό κυκλο είχα καταλάβει ωορρηξία 9η μέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να δω αν όντως κάνω ωορρηξία γιατί και να γίνεται η κορύφωση το πρωί δεν είμαι σπίτι για να έχω επαφές 

Δε χρειάζεται να έχεις επαφή όταν θα δεις θετικό αμέσως.. το θετικό τεστακι σημαίνει ότι έρχεται εντός 12ωρου-24ωρου η ωορρηξία όχι ότι έχεις ωορρηξία. Οπότε την ίδια μέρα του θετικού κ τις 2 επόμενες είσαι καλυμμένη αν έχετε επαφές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki μου όπως σου είπε και το lactaki μόλις δεις το θετικό δεν έχεις ωορρηξία. Σημαίνει ότι θα κάνεις. Από ότι έχω καταλάβει η κορύφωση της ορμόνης βοηθάει στο να γίνει η ωορρηξία. Άρα είσαι γόνιμη για τουλάχιστον 48 ώρες μετά το θετικό. Επίσης έχω διαβάσει ότι η κορύφωση συμβαίνει μετά τις 10 κι ότι πρωί δεν πρέπει να το κάνουμε. Εγώ για παράδειγμα το θετικό το βρίσκω τις περισσότερες φορές μετά τις 2.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν φαίνεται στη φωτογραφία υπάρχει μια γραμμουλα πάρα πολύ αχνη

IMG_20201219_151820.jpg

IMG_20201219_151730.jpg

Σε ποια ημέρα είσαι; Ακόμα είναι αχνό. Θεωρώ αύριο μεθαύριο θα κορυφωθεί. Κάνε ένα αύριο μεσημεριανές ώρες!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν φαίνεται στη φωτογραφία υπάρχει μια γραμμουλα πάρα πολύ αχνη

IMG_20201219_151820.jpg

IMG_20201219_151730.jpg

Ναι φαίνεται η γραμμουλα αλλά δεν είναι θετικό θα δεις μέρα με τη μέρα σταθερά κ χωρίς να πίνεις υγρά προηγούμενωσ θα αρχίζει να σκουραίνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ποια ημέρα είσαι; Ακόμα είναι αχνό. Θεωρώ αύριο μεθαύριο θα κορυφωθεί. Κάνε ένα αύριο μεσημεριανές ώρες!😘

Στην 8οη σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν φαίνεται στη φωτογραφία υπάρχει μια γραμμουλα πάρα πολύ αχνη

IMG_20201219_151820.jpg

IMG_20201219_151730.jpg

Θες ένα με δύο μέρες ακόμα. Εγώ έκανα κάθε 12 ώρες περίπου για να μην τη χάσω. Έκανα 12 το πρωί 8 το βράδυ κι αναλόγως τι έβλεπα πιο νωρίς η πιο αργά. Την πετυχαίνω ακριβώς! Πολύ καλα τέστ είναι τα clearblue με τη φατσούλα. στο λέω επειδή το χρησιμοποιώ για να παρακολουθώ τους φυσικούς μου κυκλους τώρα με το γιατρό για να δούμε για εμβρυομεταφορά και μαζί υπέρηχο με τον γιατρό και lh ορμόνη. Μόλις η ορμόνη λοιπόν κορυφωθεί και το τεστ σου δείξει θετικό είναι στο peak. Όσο βλέπεις να σκουραίνει μία μέρα πριν δύο μέρες μετά είσαι εξαιρετικά Για να πετύχεις σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στην 8οη σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες

26αρης δεν είναι ο κύκλος σού; Εγώ θεωρώ μέσα στο τριήμερο Δευτέρα- Τετάρτη θα δεις θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου από ότι ξέρω η κλομιφαινη είναι για τις γυναίκες που δεν έχουν αρκετά ωάρια εμένα οι ωοθήκες μου ευτυχώς ακόμα λειτουργούν μια χαρά και εκτός από αυτό ξυπνάω κάθε πρωί στις 6 και πηγαίνω σε μια δουλειά που έχει ορθοστασία και βάρη...θεωρείς ότι έχω τα κουράγια να τρέχω και στον γιατρό μετά;;; Και άντε βρίσκω το κουράγιο και πάω και μου λέει σήμερα πρέπει να έχεις επαφή...μετά από τόση κούραση ποιος θα έχει όρεξη;;;;

Τι να σου πω.... Θέλει προσπάθεια για να επιτευχθεί μια σύλληψη!!!!. Κ εμείς την πρώτη φορά που κάναμε σκέτο υπερηχους. Σε 60 μέρες κύκλο τρέχαμε κάθε τρεις κ λίγο.. Θέλει ρίσκο προσπάθεια.... Κ που να δεις μετά τη γέννα.... Ρίσκα προσπάθειες αϋπνίες κτλ κτλ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στην 8οη σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες

Όταν γίνει κατακόκκινο θα έχεις επαφή. Μπορεί έτσι να ναι πολλές μέρες ακόμη. Μην αγχώνεσαι από τώρα.... Τώρα έχετε επαφές οπότε θέλετε κ μπορείτε. Μόλις δεις καραθετικο τεστ θα έχετε σίγουρες επαφές εκείνη την ημέρα κ την επόμενη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Δε χρειάζεται να έχεις επαφή όταν θα δεις θετικό αμέσως.. το θετικό τεστακι σημαίνει ότι έρχεται εντός 12ωρου-24ωρου η ωορρηξία όχι ότι έχεις ωορρηξία. Οπότε την ίδια μέρα του θετικού κ τις 2 επόμενες είσαι καλυμμένη αν έχετε επαφές!!

Σωστα❤️😜😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...