Μετάβαση σε περιεχόμενο

Self clear


EFI 1981

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Είμαι καινούρια στην παρέα σας, αλλά πολύ αγχωμένη, γι αυτο θα ήθελα τη γνώμη σας..

Είμαι 39,5 χρονών. Εδώ κ 3 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι, αλλά μέχρι στιγμής δε τα καταφέραμε. Δεδομένης της ηλικίας μου αγχώθηκα λίγο περισσότερο κι έτσι μαζί με το προγραμματισμένο τεστ ΠΑΠ ζήτησα από τη γιατρό μου να μου κάνει κι έναν έλεγχο κατά πόσο μπορώ να κάνω παιδί. Μου έδωσε κάποιες ορμονικές εξετάσεις κ μαζί με κολπικό υπέρηχο κατέληξε στο ότι είναι υγιής κ σε θέση να κάνω παιδί. 

Το ερώτημα μου είναι σχετικά με το τεστ self clear, κατά πόσο είναι αξιόπιστο. Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι δείχνει κ 5 μέρες μετά την πιθανή συλληψη. Είχα ωορρηξία στις 13/11/2020 κ είχαμε επαφές με τον άντρα μου κ στις 11/11 κ στις 13/11(Παρασκευή). Την Κυριακή άρχισε να πονάει το στήθος μου αρκετά κ για όλη την επόμενη   εβδομάδα κ ταυτόχρονα πρηστηκε κιόλας. Επειδή παράλληλα είχα κ κάποια τσιμπηματακια δεξια στην ωοθηκη για 2-3 μερες(Όχι συνεχομενες) κ επίσης μέσα στη μέρα ζαλιζομουν κιόλας για δευτερόλεπτα,  αποφάσισα να κάνω το self clear την 22η μερα του κυκλου μου, ο οποίος είναι κατά βάση 28 μέρες, και έδειξε αρνητικό.  Ο πόνος στο στηθος μειώθηκε, αλλά το πρήξιμο έμεινε. Περιμένω περίοδο κανονικά την Παρασκευή.  Υπάρχει λετε περίπτωση να έκανε λάθος το τεστ κ αν γνωρίζετε από προσωπική σας εμπειρία κατά πόσο είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο τεστ.

Με συγχωρείτε για το κατεβατό,  απλά είμαι τόσο αγχωμένη και ήθελα να σας εξηγήσω ακριβώς την κατάσταση. 

Θα περιμένω τις γνώμες σας!!

Σας ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι! 💗 Έχουμε ακριβώς και την ίδια ηλικία!😉 Βασικά είναι πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι. Τώρα ξεκινήσατε! Καλά έκανες όμως και κοίταξες κάποια πράγματα αν και ανέφερες μόνο τον εαυτό σου. Αν δείτε ότι περνάνε πάνω από 6 μήνες καλό είναι να κάνει και ο σύζυγός σου μια εξέταση. Προς το παρόν όμως όπως σου είπα και πριν μην αγχώνεσαι! Είναι πάρα πολύ σημαντικά αυτό! 

Όσο για το τέστ το έκανες πάρα πολύ νωρίς. Θα μου έκανε εντύπωση αν έδειχνε! Καλά είναι να περιμένεις τουλάχιστον την Παρασκευή για να το κάνεις.

Εύχομαι πάντως να δεις ένα ωραιότατο θετικό!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι! 💗 Έχουμε ακριβώς και την ίδια ηλικία!😉 Βασικά είναι πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι. Τώρα ξεκινήσατε! Καλά έκανες όμως και κοίταξες κάποια πράγματα αν και ανέφερες μόνο τον εαυτό σου. Αν δείτε ότι περνάνε πάνω από 6 μήνες καλό είναι να κάνει και ο σύζυγός σου μια εξέταση. Προς το παρόν όμως όπως σου είπα και πριν μην αγχώνεσαι! Είναι πάρα πολύ σημαντικά αυτό! 

Όσο για το τέστ το έκανες πάρα πολύ νωρίς. Θα μου έκανε εντύπωση αν έδειχνε! Καλά είναι να περιμένεις τουλάχιστον την Παρασκευή για να το κάνεις.

Εύχομαι πάντως να δεις ένα ωραιότατο θετικό!!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ Ευάγγελε!! Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!

Ο σύζυγος μου εχει ήδη ένα παιδάκι 9 χρονών.  Ξέρω ότι δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο,  ειδικά μετά από τόσα χρόνια,  γι αυτό κ προς το παρόν δεν έκανε εκείνος τίποτα κι εύχομαι να μη χρειαστεί.....

Έκανα το τεστ self clear που δείχνει 5 μετά την υποτιθέμενη συλληψη κ γω το έκανα την 7η μέρα κ η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα.  Γι αυτό ρώτησα κατά πόσο είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο τεστ..

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις. 

Ό,τι καλύτερο εύχομαι κ για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Είμαι καινούρια στην παρέα σας, αλλά πολύ αγχωμένη, γι αυτο θα ήθελα τη γνώμη σας..

Είμαι 39,5 χρονών. Εδώ κ 3 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι, αλλά μέχρι στιγμής δε τα καταφέραμε. Δεδομένης της ηλικίας μου αγχώθηκα λίγο περισσότερο κι έτσι μαζί με το προγραμματισμένο τεστ ΠΑΠ ζήτησα από τη γιατρό μου να μου κάνει κι έναν έλεγχο κατά πόσο μπορώ να κάνω παιδί. Μου έδωσε κάποιες ορμονικές εξετάσεις κ μαζί με κολπικό υπέρηχο κατέληξε στο ότι είναι υγιής κ σε θέση να κάνω παιδί. 

Το ερώτημα μου είναι σχετικά με το τεστ self clear, κατά πόσο είναι αξιόπιστο. Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι δείχνει κ 5 μέρες μετά την πιθανή συλληψη. Είχα ωορρηξία στις 13/11/2020 κ είχαμε επαφές με τον άντρα μου κ στις 11/11 κ στις 13/11(Παρασκευή). Την Κυριακή άρχισε να πονάει το στήθος μου αρκετά κ για όλη την επόμενη   εβδομάδα κ ταυτόχρονα πρηστηκε κιόλας. Επειδή παράλληλα είχα κ κάποια τσιμπηματακια δεξια στην ωοθηκη για 2-3 μερες(Όχι συνεχομενες) κ επίσης μέσα στη μέρα ζαλιζομουν κιόλας για δευτερόλεπτα,  αποφάσισα να κάνω το self clear την 22η μερα του κυκλου μου, ο οποίος είναι κατά βάση 28 μέρες, και έδειξε αρνητικό.  Ο πόνος στο στηθος μειώθηκε, αλλά το πρήξιμο έμεινε. Περιμένω περίοδο κανονικά την Παρασκευή.  Υπάρχει λετε περίπτωση να έκανε λάθος το τεστ κ αν γνωρίζετε από προσωπική σας εμπειρία κατά πόσο είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο τεστ.

Με συγχωρείτε για το κατεβατό,  απλά είμαι τόσο αγχωμένη και ήθελα να σας εξηγήσω ακριβώς την κατάσταση. 

Θα περιμένω τις γνώμες σας!!

Σας ευχαριστώ πολύ!!

Καλησπερα κοριτσι μου, απεβαλλε το αγχος κανει πολυ κακο σε αυτη τη φαση!! Θα ερθει το μωρακι, προσπαθειτε πολυ λιγο για να αγχωθειτε απο τωρα κ αφου οι εξετασεις ειναι καλες παρτο πιο χαλαρα!! Εμεις προσπαθουσαμε 8 μηνες κ εφταιγε το αγχος μου κ μονο, μολις ηρεμησα κ ειπα οποτε ειναι να ερθει ας ερθει, τον ιδιο μηνα εμεινα!! Τωρα για το τεστ ενδεχεται να ηταν πολυ νωρις για να δειξει, αν περασει η ημερομηνια που περιμενεις περιοδο πηγαινε καλυτερα κανε μια χοριακη που ειναι αξιοπιστη!! Επισης εγω θα σε συμβουλευα να εχετε επαφες σε ολο τον κυκλο κ οχι εκει που νομιζεις οτι εχεις ωορρηξια γτ πολλες φορες ειναι πριν η κ μετα απο εκει που πιστευουμε!! 

Καλή επιτυχια ευχομαι κ συντομα να γινει το θαυματακι σας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, απεβαλλε το αγχος κανει πολυ κακο σε αυτη τη φαση!! Θα ερθει το μωρακι, προσπαθειτε πολυ λιγο για να αγχωθειτε απο τωρα κ αφου οι εξετασεις ειναι καλες παρτο πιο χαλαρα!! Εμεις προσπαθουσαμε 8 μηνες κ εφταιγε το αγχος μου κ μονο, μολις ηρεμησα κ ειπα οποτε ειναι να ερθει ας ερθει, τον ιδιο μηνα εμεινα!! Τωρα για το τεστ ενδεχεται να ηταν πολυ νωρις για να δειξει, αν περασει η ημερομηνια που περιμενεις περιοδο πηγαινε καλυτερα κανε μια χοριακη που ειναι αξιοπιστη!! Επισης εγω θα σε συμβουλευα να εχετε επαφες σε ολο τον κυκλο κ οχι εκει που νομιζεις οτι εχεις ωορρηξια γτ πολλες φορες ειναι πριν η κ μετα απο εκει που πιστευουμε!! 

Καλή επιτυχια ευχομαι κ συντομα να γινει το θαυματακι σας😊

Κατερίνα μου,  Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! 

Σε όλο τον κύκλο προσπαθούμε, απλά επεσήμανε τις μέρες κοντά στην ωορρηξία, γιατί οι άλλες ήταν πιο πριν....

Έχεις απόλυτο δίκιο για το άγχος. Είπα αυτόν τον μήνα δε θα ασχοληθώ, αλλά δε με άφησαν αυτά τα συμπτωματακια.... 

Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή,  γιατί πάντα μου έρχεται περίοδος Παρασκευή ξημερώματα,  κ θα πάω για χοριακη  πρώτα ο Θεός..  Αν Δ μου έρθει εννοείται,  αν κ νομίζω ότι θα ρθει.....

Εύχομαι ό,τι καλύτερο κ για σένα Κατερινάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Είμαι καινούρια στην παρέα σας, αλλά πολύ αγχωμένη, γι αυτο θα ήθελα τη γνώμη σας..

Είμαι 39,5 χρονών. Εδώ κ 3 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι, αλλά μέχρι στιγμής δε τα καταφέραμε. Δεδομένης της ηλικίας μου αγχώθηκα λίγο περισσότερο κι έτσι μαζί με το προγραμματισμένο τεστ ΠΑΠ ζήτησα από τη γιατρό μου να μου κάνει κι έναν έλεγχο κατά πόσο μπορώ να κάνω παιδί. Μου έδωσε κάποιες ορμονικές εξετάσεις κ μαζί με κολπικό υπέρηχο κατέληξε στο ότι είναι υγιής κ σε θέση να κάνω παιδί. 

Το ερώτημα μου είναι σχετικά με το τεστ self clear, κατά πόσο είναι αξιόπιστο. Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι δείχνει κ 5 μέρες μετά την πιθανή συλληψη. Είχα ωορρηξία στις 13/11/2020 κ είχαμε επαφές με τον άντρα μου κ στις 11/11 κ στις 13/11(Παρασκευή). Την Κυριακή άρχισε να πονάει το στήθος μου αρκετά κ για όλη την επόμενη   εβδομάδα κ ταυτόχρονα πρηστηκε κιόλας. Επειδή παράλληλα είχα κ κάποια τσιμπηματακια δεξια στην ωοθηκη για 2-3 μερες(Όχι συνεχομενες) κ επίσης μέσα στη μέρα ζαλιζομουν κιόλας για δευτερόλεπτα,  αποφάσισα να κάνω το self clear την 22η μερα του κυκλου μου, ο οποίος είναι κατά βάση 28 μέρες, και έδειξε αρνητικό.  Ο πόνος στο στηθος μειώθηκε, αλλά το πρήξιμο έμεινε. Περιμένω περίοδο κανονικά την Παρασκευή.  Υπάρχει λετε περίπτωση να έκανε λάθος το τεστ κ αν γνωρίζετε από προσωπική σας εμπειρία κατά πόσο είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο τεστ.

Με συγχωρείτε για το κατεβατό,  απλά είμαι τόσο αγχωμένη και ήθελα να σας εξηγήσω ακριβώς την κατάσταση. 

Θα περιμένω τις γνώμες σας!!

Σας ευχαριστώ πολύ!!

οντως το εκανες νωρις .ξανα κανε εάν δεν έχεις περιοδο την Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

οντως το εκανες νωρις .ξανα κανε εάν δεν έχεις περιοδο την Παρασκευή. 

Σ ευχαριστώ ζουζούνα μου!! 

Θα μαζέψω όση υπομονή μπορώ να βρω κ θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή.  

Δεν μπορώ να κάνω κ τίποτα αλλο βέβαια 😏😏

Να είσαι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κ πάλι!!

Είμαι στην 27η μερα του κυκλου μου και απ' ό,τι είδα μολις στο ημερολόγιο μου, ενώ πάντα ο κύκλος μου ήταν 28 μέρες τους τελευταίους 3 μήνες αδιαθετουσα στις 26μερες κ μια φορά στις 25. 

Λέτε να κάνω ξανά το τεστ σημερα;;

Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά δεν έχουμε πει σε κανέναν ότι προσπαθούμε για παιδί, για να μην μας αγχωνουν(φτάνει το δικό μας αγχος) δεν έχω με ποιον να το συζητήσω και δε θέλω να αγχωνω περισσότερο τον άντρα μου.  

Το στήθος είναι ακόμα πρησμένο (Όπως πάντα βέβαια πριν την περιοδο 2-3  μέρες),  αλλά τώρα έχει πάνω από 12 μέρες που είναι έτσι κ πονάει. Όχι όπως τις πρωτε μέρες, αλλά συνεχίζει. Η θερμοκρασία μου είναι 37 μέχρι 37,3 σε διάφορες στιγμές μέσα στη μέρα. Κάποια στιγμή χθες έπεσε στο 36,8 κ αλλά μετά ανέβηκε πάλι. Επιπλέον είχα χθες πάλι κάτι ενοχλήσεις (ψιλοπονακια) χαμηλά στην κοιλιά και αυτήν την αίσθηση ότι θα μου έρθει, αλλά ακόμα δεν ήρθε (κι εύχομαι να μην έρθει)....

Εσείς τι λέτε? Να ξανακάνω το τεστ?? Φοβάμαι ότι θα δω πάλι αρνητικό και δε ξέρω πως θα το διαχειριστώ.

Θα περιμένω τη γνώμη σας....

Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα σας κ πάλι!!

Είμαι στην 27η μερα του κυκλου μου και απ' ό,τι είδα μολις στο ημερολόγιο μου, ενώ πάντα ο κύκλος μου ήταν 28 μέρες τους τελευταίους 3 μήνες αδιαθετουσα στις 26μερες κ μια φορά στις 25. 

Λέτε να κάνω ξανά το τεστ σημερα;;

Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά δεν έχουμε πει σε κανέναν ότι προσπαθούμε για παιδί, για να μην μας αγχωνουν(φτάνει το δικό μας αγχος) δεν έχω με ποιον να το συζητήσω και δε θέλω να αγχωνω περισσότερο τον άντρα μου.  

Το στήθος είναι ακόμα πρησμένο (Όπως πάντα βέβαια πριν την περιοδο 2-3  μέρες),  αλλά τώρα έχει πάνω από 12 μέρες που είναι έτσι κ πονάει. Όχι όπως τις πρωτε μέρες, αλλά συνεχίζει. Η θερμοκρασία μου είναι 37 μέχρι 37,3 σε διάφορες στιγμές μέσα στη μέρα. Κάποια στιγμή χθες έπεσε στο 36,8 κ αλλά μετά ανέβηκε πάλι. Επιπλέον είχα χθες πάλι κάτι ενοχλήσεις (ψιλοπονακια) χαμηλά στην κοιλιά και αυτήν την αίσθηση ότι θα μου έρθει, αλλά ακόμα δεν ήρθε (κι εύχομαι να μην έρθει)....

Εσείς τι λέτε? Να ξανακάνω το τεστ?? Φοβάμαι ότι θα δω πάλι αρνητικό και δε ξέρω πως θα το διαχειριστώ.

Θα περιμένω τη γνώμη σας....

Σας ευχαριστώ πολύ!

Νομίζω καλύτερο πράγμα από την χοριακη δεν υπάρχει. Αλλά ξέρω εγώ να μπεις σε αυτήν την διαδικασία; μήπως να περίμενες μέχρι Παρασκευή όπως έλεγες αρχικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω καλύτερο πράγμα από την χοριακη δεν υπάρχει. Αλλά ξέρω εγώ να μπεις σε αυτήν την διαδικασία; μήπως να περίμενες μέχρι Παρασκευή όπως έλεγες αρχικά; 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου.  Μάλλον όμως θα μου έρθει περίοδος,  γιατί μόλις είδα κάτι διαφανοκαφε υγρα τώρα που πήγα τουαλέτα.....

Πάλι τζίφος δηλαδή.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα σας κ πάλι!!

Είμαι στην 27η μερα του κυκλου μου και απ' ό,τι είδα μολις στο ημερολόγιο μου, ενώ πάντα ο κύκλος μου ήταν 28 μέρες τους τελευταίους 3 μήνες αδιαθετουσα στις 26μερες κ μια φορά στις 25. 

Λέτε να κάνω ξανά το τεστ σημερα;;

Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά δεν έχουμε πει σε κανέναν ότι προσπαθούμε για παιδί, για να μην μας αγχωνουν(φτάνει το δικό μας αγχος) δεν έχω με ποιον να το συζητήσω και δε θέλω να αγχωνω περισσότερο τον άντρα μου.  

Το στήθος είναι ακόμα πρησμένο (Όπως πάντα βέβαια πριν την περιοδο 2-3  μέρες),  αλλά τώρα έχει πάνω από 12 μέρες που είναι έτσι κ πονάει. Όχι όπως τις πρωτε μέρες, αλλά συνεχίζει. Η θερμοκρασία μου είναι 37 μέχρι 37,3 σε διάφορες στιγμές μέσα στη μέρα. Κάποια στιγμή χθες έπεσε στο 36,8 κ αλλά μετά ανέβηκε πάλι. Επιπλέον είχα χθες πάλι κάτι ενοχλήσεις (ψιλοπονακια) χαμηλά στην κοιλιά και αυτήν την αίσθηση ότι θα μου έρθει, αλλά ακόμα δεν ήρθε (κι εύχομαι να μην έρθει)....

Εσείς τι λέτε? Να ξανακάνω το τεστ?? Φοβάμαι ότι θα δω πάλι αρνητικό και δε ξέρω πως θα το διαχειριστώ.

Θα περιμένω τη γνώμη σας....

Σας ευχαριστώ πολύ!

Καλημερα κοριτσι μου, εγω λεω να περιμενεις κ αυριο και να κανεις μια χοριακη μην κανεις τεστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, εγω λεω να περιμενεις κ αυριο και να κανεις μια χοριακη μην κανεις τεστ!!

Καλημέρα Κατερίνα μου και χρόνια σου πολλά!! Ό,τι επιθυμείς!!

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. 

Δε νομίζω ότι θα χρειαστεί. Μάλλον μου έρχεται περίοδος. Αυτό κατάλαβα από τα καφέ διαφανα υγρα που είχα πριν λίγη ώρα που πήγα τουαλέτα....😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεμπιπτόντως μόλις έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,4. Δε θα έπρεπε να πέσει αφού μάλλον θα μου έρθει περιοδος;; Δε ξέρω τι να πω. Είναι τόσο μεγάλη η επιθυμία μου που μάλλον κάνω σενάρια με το μυαλό μου και βρίσκω συμπτωματα εκεί που δεν υπάρχουν.....

Σας ευχαριστώ όλους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Παρεμπιπτόντως μόλις έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,4. Δε θα έπρεπε να πέσει αφού μάλλον θα μου έρθει περιοδος;; Δε ξέρω τι να πω. Είναι τόσο μεγάλη η επιθυμία μου που μάλλον κάνω σενάρια με το μυαλό μου και βρίσκω συμπτωματα εκεί που δεν υπάρχουν.....

Σας ευχαριστώ όλους!!

Όλες μας έτσι είμαστε. Βέβαια μέχρι να δεις αίμα δεν ξέρεις αν αυτό είναι περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Όλες μας έτσι είμαστε. Βέβαια μέχρι να δεις αίμα δεν ξέρεις αν αυτό είναι περίοδος. 

Το φαντάζομαι κορίτσι μου ότι όλες είμαστε έτσι.....

Θα μπορούσε και να μην είναι λες ??

Ακόμα κ την 27η μερα του κυκλου θα μπορούσε να είναι κ από κάποια πιθανή εμφύτευση?? Δεν είναι πολύ αργά γι αυτό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου και χρόνια σου πολλά!! Ό,τι επιθυμείς!!

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. 

Δε νομίζω ότι θα χρειαστεί. Μάλλον μου έρχεται περίοδος. Αυτό κατάλαβα από τα καφέ διαφανα υγρα που είχα πριν λίγη ώρα που πήγα τουαλέτα....😪

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου να σαι καλά!! Προσπαθησε να ηρεμησεις κ μη το σκεφτεσαι συνεχεια😊 ξερω οτι η μεγαλη επιθυμια σου δεν σε αφηνει αλλα αγχωνεσαι υποσυνειδητα! Καμια φορα υπαρχει κ αιμα λιγο κ στην αρχη της εγκυμοσυνης, κανε λιγο υπομονη 1 μερα να περασει αυριο κ αν δεν εχει κατεβει αιμα πηγαινε την Παρασκευη το πρωι να κανεις μια χοριακη να ησυχασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου να σαι καλά!! Προσπαθησε να ηρεμησεις κ μη το σκεφτεσαι συνεχεια😊 ξερω οτι η μεγαλη επιθυμια σου δεν σε αφηνει αλλα αγχωνεσαι υποσυνειδητα! Καμια φορα υπαρχει κ αιμα λιγο κ στην αρχη της εγκυμοσυνης, κανε λιγο υπομονη 1 μερα να περασει αυριο κ αν δεν εχει κατεβει αιμα πηγαινε την Παρασκευη το πρωι να κανεις μια χοριακη να ησυχασεις!!

 

Απογοητεύτηκα είναι η αλήθεια. 

Το γνωρίζω κι εγώ αυτό που λες, αλλά αν είναι από εμφύτευση δεν είναι λίγο αργά να συμβεί την 27η μερα του κυκλου;; αυτό σκέφτομαι κ λέω αποκλείεται,  περίοδος είναι..

Σ ευχαριστώ κ πάλι Κατερίνα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

 

Απογοητεύτηκα είναι η αλήθεια. 

Το γνωρίζω κι εγώ αυτό που λες, αλλά αν είναι από εμφύτευση δεν είναι λίγο αργά να συμβεί την 27η μερα του κυκλου;; αυτό σκέφτομαι κ λέω αποκλείεται,  περίοδος είναι..

Σ ευχαριστώ κ πάλι Κατερίνα μου. 

Ποτε δεν ξερεις ποτε γινεται η εμφυτευση, αλλα ακομα κ να μην ειναι κοριτσι μου κ να σου ερθει περιοδος μην απογοητευεσαι, αφου το θελετε θα ερθει το μωρακι να εισαι σιγουρη!! Απλα εγω στο λεω απο προσωπικη εμπειρια, το αγχος κανει μεγαλο κακο, αφεσου ελευθερη κ θα ρθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως η πικρη αληθεια μαλλον ειναι πως δεν υπαρχουν συγκεκριμενα συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν την περιοδο ή και να υπαρχουν ειναι τοσο διαφορετικα απο γυναικα σε γυναικα ωστε να κανουμε μια ασφαλη λιστα για ολες.

Ο μοναδικος τροπος ανιχνευσης πριν την περιοδο ειναι το τεστ και συγκεκριμενα το πρωιμης ανιχνευσης. Αν το κανεις μεχρι και πριν 4 μερες πριν τη περιοδο και ειναι αρνητικο οπως λεει και το τεστ ειναι σωστο το αποτελεσμα κατα 99%. Υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις (κυριως σε περιπτωσεις που το τεστ γινει πριν μεσολαβησουν τουλαχιστον 10 μερες απο την ωορρηξια) αλλα αυτος ειναι ο κανονας. 

Ειναι ασχημο να δημιουργουμε ελπιδες εκει που δεν υπαρχουν ή να τις συντηρουμε ασκοπα. Ευχομαι ο επομενος μηνας να ειναι ο τυχερος!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους που ασχοληθήκατε μαζί μου κ για τις συμβουλές σας.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο για όλους!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους που ασχοληθήκατε μαζί μου κ για τις συμβουλές σας.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο για όλους!! ❤

Σου ηρθε κοριτσι μου τελικα, η περιμενεις ακομα να δεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σου ηρθε κοριτσι μου τελικα, η περιμενεις ακομα να δεις;

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Ναι, μου ήρθε σήμερα. Και πονάω κ υπερβολικά..

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου!!

Να είσαι πάντα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Ναι, μου ήρθε σήμερα. Και πονάω κ υπερβολικά..

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου!!

Να είσαι πάντα καλά!!

Δε πειραζει κοριτσακι μου μην απογοητευεσαι, θα γινει το θαυμα θα το δεις!! Χαλαρωσε κ προχωρηστε!! Ευχομαι ο επομενος να ειναι ο τυχερος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δε πειραζει κοριτσακι μου μην απογοητευεσαι, θα γινει το θαυμα θα το δεις!! Χαλαρωσε κ προχωρηστε!! Ευχομαι ο επομενος να ειναι ο τυχερος!!

Σε υπέρ ευχαριστώ για άλλη μια φορά!! 

Εύχομαι για όλες μας ό,τι καλύτερο!!

Σας φιλώ όλους!! 

Καλό Σαββατοκύριακο να έχετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...