Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακή 6η βδομάδα


SSEA

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα σας παρακαλώ την γνώμη σας στο πρόβλημα μου. Εχω 2 αποβολές στο ιστορικό μου.  Στην τελευταία έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις. Βρέθηκε ήπια θρομβοφιλια  και διάφραγμα στη μήτρα που αφαιρέθηκε. Μου πρότεινε ο αιματολογος σαλοσπιρ και filicine σε επόμενη εγκυμοσύνη. Μένω πάλι έγκυος τέλη Οκτωβρίου. Ξεκινώ σαλοσπιρ. Πρώτη χοριακη με 8 μέρες καθυστέρηση 7500 μονάδες.  Ο γιατρός ικανοποιημένος μου λέει να την επαναλάβω σε μια βδομάδα. Χοριακη μετα απο 8 μερες 12700 μονάδες. Τη βλέπω κ παθαίνω σοκ. Μιλάω με γιατρό μου λέει δεν είναι καλή... Κανε τη πάλι σε 4 μέρες κ εκεί θα φανεί.  Του λέω είναι τελειωμένη υποθεση; Μου κάνει περίμενε θα φανεί στην επόμενη. Υπαρχει περίπτωση εξωμητριας? Μου λεει δε νομιζω με τοσο υψηλη τιμη..     

Παιδιά λετε να είναι εξωμήτριος ή παλινδρομη;  Η σαλπιγγογραφια μου ήταν πεντακάθαρη πριν 2 μηνες; Είμαι στο εξωτερικό κ ανησυχώ. Δεν πιστεύω οτι θα προχωρήσει κ απορώ γιατί δεν μου το εχει ξεκόψει απο τωρα..  Εχω υπνηλία έντονη κ λίγο πόνο στο στήθος, όχι όμως κ ιδιαίτερους πόνους χαμηλά.       

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η SSEA είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα σας παρακαλώ την γνώμη σας στο πρόβλημα μου. Εχω 2 αποβολές στο ιστορικό μου.  Στην τελευταία έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις. Βρέθηκε ήπια θρομβοφιλια  και διάφραγμα στη μήτρα που αφαιρέθηκε. Μου πρότεινε ο αιματολογος σαλοσπιρ και filicine σε επόμενη εγκυμοσύνη. Μένω πάλι έγκυος τέλη Οκτωβρίου. Ξεκινώ σαλοσπιρ. Πρώτη χοριακη με 8 μέρες καθυστέρηση 7500 μονάδες.  Ο γιατρός ικανοποιημένος μου λέει να την επαναλάβω σε μια βδομάδα. Χοριακη μετα απο 8 μερες 12700 μονάδες. Τη βλέπω κ παθαίνω σοκ. Μιλάω με γιατρό μου λέει δεν είναι καλή... Κανε τη πάλι σε 4 μέρες κ εκεί θα φανεί.  Του λέω είναι τελειωμένη υποθεση; Μου κάνει περίμενε θα φανεί στην επόμενη. Υπαρχει περίπτωση εξωμητριας? Μου λεει δε νομιζω με τοσο υψηλη τιμη..     

Παιδιά λετε να είναι εξωμήτριος ή παλινδρομη;  Η σαλπιγγογραφια μου ήταν πεντακάθαρη πριν 2 μηνες; Είμαι στο εξωτερικό κ ανησυχώ. Δεν πιστεύω οτι θα προχωρήσει κ απορώ γιατί δεν μου το εχει ξεκόψει απο τωρα..  Εχω υπνηλία έντονη κ λίγο πόνο στο στήθος, όχι όμως κ ιδιαίτερους πόνους χαμηλά.       

 

Καλησπέρα κοπέλα μου, εύχομαι να προχωρήσει αυτή τη φορά!! Από ένα σημείο κ μετά δεν διπλασιάζεται η χοριακη. Μόνο το υπερηχογράφημα μπορεί να επιβεβαιώσει την ύπαρξη κ τη βιωσιμότητα της κύησης. Εκεί ποτε σας βλέπει ο γιατρός για 1η φορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SSEA είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα σας παρακαλώ την γνώμη σας στο πρόβλημα μου. Εχω 2 αποβολές στο ιστορικό μου.  Στην τελευταία έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις. Βρέθηκε ήπια θρομβοφιλια  και διάφραγμα στη μήτρα που αφαιρέθηκε. Μου πρότεινε ο αιματολογος σαλοσπιρ και filicine σε επόμενη εγκυμοσύνη. Μένω πάλι έγκυος τέλη Οκτωβρίου. Ξεκινώ σαλοσπιρ. Πρώτη χοριακη με 8 μέρες καθυστέρηση 7500 μονάδες.  Ο γιατρός ικανοποιημένος μου λέει να την επαναλάβω σε μια βδομάδα. Χοριακη μετα απο 8 μερες 12700 μονάδες. Τη βλέπω κ παθαίνω σοκ. Μιλάω με γιατρό μου λέει δεν είναι καλή... Κανε τη πάλι σε 4 μέρες κ εκεί θα φανεί.  Του λέω είναι τελειωμένη υποθεση; Μου κάνει περίμενε θα φανεί στην επόμενη. Υπαρχει περίπτωση εξωμητριας? Μου λεει δε νομιζω με τοσο υψηλη τιμη..     

Παιδιά λετε να είναι εξωμήτριος ή παλινδρομη;  Η σαλπιγγογραφια μου ήταν πεντακάθαρη πριν 2 μηνες; Είμαι στο εξωτερικό κ ανησυχώ. Δεν πιστεύω οτι θα προχωρήσει κ απορώ γιατί δεν μου το εχει ξεκόψει απο τωρα..  Εχω υπνηλία έντονη κ λίγο πόνο στο στήθος, όχι όμως κ ιδιαίτερους πόνους χαμηλά.       

 

Μα τι να επαναλαμβάνεις χοριακες σε τετοια νουμερα; Δεν εχει νοημα !! εγω αυτο ξερω...Πας για υπερηχο κ φαινονται ολα..τοσο αλλιως ειναι το συστημα εκει; Απιστευτο!! μηπως πρεπει να κανεις κ καμιά αντιπηκτικη;στη θεση σου θα μιλαγα με γιατρο απο ελλαδα οπωσδηποτε.!!!& θα εκανα υπερηχο να δω τι παιζει ,σε αλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας. Με το γιατρό μου στην Ελλαδα επικοινωνώ. Θα παω ιδιωτικά για  χοριακή τη  Τετάρτη. Εδώ δε σε βλέπουν πριν τη 12η εβδομάδα δυστυχώς. Θα έρθουμε Ελλάδα σε 10 μέρες επομένως θα παω για υπέρηχο εκτός αν μπορέσω να παω ιδιωτικά εδώ πριν φύγουμε. Πάντως το στήθος με πονάει πολυ λιγότερο σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες  κ εκτός απο έντονη υπνηλία δεν νιώθω τίποτε αλλο... Σαν να έχουν σταματήσει όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SSEA είπε:

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας. Με το γιατρό μου στην Ελλαδα επικοινωνώ. Θα παω ιδιωτικά για  χοριακή τη  Τετάρτη. Εδώ δε σε βλέπουν πριν τη 12η εβδομάδα δυστυχώς. Θα έρθουμε Ελλάδα σε 10 μέρες επομένως θα παω για υπέρηχο εκτός αν μπορέσω να παω ιδιωτικά εδώ πριν φύγουμε. Πάντως το στήθος με πονάει πολυ λιγότερο σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες  κ εκτός απο έντονη υπνηλία δεν νιώθω τίποτε αλλο... Σαν να έχουν σταματήσει όλα...

αλήθεια τωρα? και την αυχενική τε την κάνετε? αφού εκεί τωρα στην 12η γινεται.παντως οντως νομιζω πανω απο 6 χιλιάδες διπλασιαζεται μετα της 4 με 5 μερες,παντς εχει ανέβει...εύχομαι όλα να πάνε καλά κοριτσι μου.περιμενουμε νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η SSEA είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα σας παρακαλώ την γνώμη σας στο πρόβλημα μου. Εχω 2 αποβολές στο ιστορικό μου.  Στην τελευταία έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις. Βρέθηκε ήπια θρομβοφιλια  και διάφραγμα στη μήτρα που αφαιρέθηκε. Μου πρότεινε ο αιματολογος σαλοσπιρ και filicine σε επόμενη εγκυμοσύνη. Μένω πάλι έγκυος τέλη Οκτωβρίου. Ξεκινώ σαλοσπιρ. Πρώτη χοριακη με 8 μέρες καθυστέρηση 7500 μονάδες.  Ο γιατρός ικανοποιημένος μου λέει να την επαναλάβω σε μια βδομάδα. Χοριακη μετα απο 8 μερες 12700 μονάδες. Τη βλέπω κ παθαίνω σοκ. Μιλάω με γιατρό μου λέει δεν είναι καλή... Κανε τη πάλι σε 4 μέρες κ εκεί θα φανεί.  Του λέω είναι τελειωμένη υποθεση; Μου κάνει περίμενε θα φανεί στην επόμενη. Υπαρχει περίπτωση εξωμητριας? Μου λεει δε νομιζω με τοσο υψηλη τιμη..     

Παιδιά λετε να είναι εξωμήτριος ή παλινδρομη;  Η σαλπιγγογραφια μου ήταν πεντακάθαρη πριν 2 μηνες; Είμαι στο εξωτερικό κ ανησυχώ. Δεν πιστεύω οτι θα προχωρήσει κ απορώ γιατί δεν μου το εχει ξεκόψει απο τωρα..  Εχω υπνηλία έντονη κ λίγο πόνο στο στήθος, όχι όμως κ ιδιαίτερους πόνους χαμηλά.       

 

Κορίτσι μου μη σκεφτεσαι αρνητικα, απο ενα σημειο κ μετα δεν διπλασιαζεται η χοριακη!! Εγω νομιζω οτι ειναι καλη αλλα κανε κ την αλλη που σου ειπε να δεις!παντως τα συμπτωματα δεν ειναι συνεχεια ιδιας εντασης οποτε μη τα κοιτας πολυ πολυ, πανε κ ερχονται!! Ευχομαι να πανε ολα καλα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η SSEA είπε:

Αύριο θα παω για την αιμοτολογική. Λέτε να είναι εξωμήτριο; Ανησυχώ...  

Διαβασα οτι με τετοια υψηλη χοριακή δεν μπορεις να μιλας για εξωμητριο..καλη επιτυχια αυριο κοριτσι μου να πανε ολα καλα! Αλλα στη θεση σου θα πηγαινα σε ιδιωτη για υπερηχο επισης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Τελικά η χοριακη ανέβηκε πολυ λίγο στις 16500. Απο χθες εχω και λίγο αιμα. Ο γιατρός είπε οτι μπορεί να φύγει κ απο μονο του αλλά να παω μόλις κατέβω Ελλάδα να με δει μήπως χρειάζεται απόξεση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η SSEA είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Τελικά η χοριακη ανέβηκε πολυ λίγο στις 16500. Απο χθες εχω και λίγο αιμα. Ο γιατρός είπε οτι μπορεί να φύγει κ απο μονο του αλλά να παω μόλις κατέβω Ελλάδα να με δει μήπως χρειάζεται απόξεση.... 

Καλησπέρα κορίτσι μου, σου είπε δλδ ο γιατρός οτι δεν υπάρχει ελπίδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, σου είπε δλδ ο γιατρός οτι δεν υπάρχει ελπίδα;

Ναι δεν υπάρχει ελπίδα. Είμαι πολυ αγχωμένη. Θέλω να προλάβω να ερθω στην Ελλάδα. Την προηγούμενη φορά στη 9 βδομάδα εδώ μου έδιναν χάπια για να το αποβάλλω. Έμειναν κομμάτια έκανα συμφυσεις  κ ηρθα Ελλαδα για να με καθαρίσουν. Μου χει κολλήσει οτι μπορεί να ναι εξωμητριο.  Ο γιατρός μου δεν το νομίζει κ λέει να κάνω υπομονή. Απο το φόβο μου μ εχει πιάσει μυικος πόνος στο μπράτσο μου. Μουδιαζει το χέρι μου... Κανω αρνητικές σκεψεις ολη την ωρα..     

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η SSEA είπε:

Ναι δεν υπάρχει ελπίδα. Είμαι πολυ αγχωμένη. Θέλω να προλάβω να ερθω στην Ελλάδα. Την προηγούμενη φορά στη 9 βδομάδα εδώ μου έδιναν χάπια για να το αποβάλλω. Έμειναν κομμάτια έκανα συμφυσεις  κ ηρθα Ελλαδα για να με καθαρίσουν. Μου χει κολλήσει οτι μπορεί να ναι εξωμητριο.  Ο γιατρός μου δεν το νομίζει κ λέει να κάνω υπομονή. Απο το φόβο μου μ εχει πιάσει μυικος πόνος στο μπράτσο μου. Μουδιαζει το χέρι μου... Κανω αρνητικές σκεψεις ολη την ωρα..     

Λυπαμαι κοριτσι μου!! Ειναι ψηλη η χοριακη νομιζω για να ειναι εξωμητριο, αλλα αν σε αγχωνει τοσο εκει δεν εχεις δυνατοτητα να πας σε εναν ιδιωτη γιατρο να σου κανει εναν υπερηχο;; τουλαχιστον να σου φυγει αυτο το αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ξανα. Ηθελα να σας πω οτι πηγα στο γιατρο μου στην Ελλαδα και ευτυχως ειχα αποβαλει πληρως κ δεν θα χρειαστει αποξεση. Ειλικρινα δεν ξερω γιατι μετα απο τοσες εξετασεις εγινε κ 3η αποβολη. Αν ξαναμεινω μου ειπε προληπτικα θα κανω αντιπικτηκες. Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Ας ελπισουμε να πανε ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η SSEA είπε:

Καλησπέρα ξανα. Ηθελα να σας πω οτι πηγα στο γιατρο μου στην Ελλαδα και ευτυχως ειχα αποβαλει πληρως κ δεν θα χρειαστει αποξεση. Ειλικρινα δεν ξερω γιατι μετα απο τοσες εξετασεις εγινε κ 3η αποβολη. Αν ξαναμεινω μου ειπε προληπτικα θα κανω αντιπικτηκες. Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Ας ελπισουμε να πανε ολα καλα..

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου για την ταλαιπωρια σου, εχεις κανει εξετασεις θρομβοφιλιας; ευχομαι να ηταν η τελευταια κακη εμπειρια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η SSEA είπε:

Καλησπέρα ξανα. Ηθελα να σας πω οτι πηγα στο γιατρο μου στην Ελλαδα και ευτυχως ειχα αποβαλει πληρως κ δεν θα χρειαστει αποξεση. Ειλικρινα δεν ξερω γιατι μετα απο τοσες εξετασεις εγινε κ 3η αποβολη. Αν ξαναμεινω μου ειπε προληπτικα θα κανω αντιπικτηκες. Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Ας ελπισουμε να πανε ολα καλα..

3η φορα;;παρα πολυ λυπαμαι κοπελα μου..αντισταση  ινσουλινη εκανες;  Ειναι έλεγχενη η μητρα απο τυχον μικροβια ;ενεσουλες κ σαλοσπιρ σιγουρα οπως στο ειπανε γιατι με το αιμα ισως παιζει  κατι πηζει..νασαι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντίσταση σε ινσουλίνη δεν εχω καθώς κ μικροβια. Με τη θρομβοφιλια είχε βρεθεί θεμα γι αυτο η αιματολογος είχε προτείνει σαλοσπιρ. Σκέφτομαι να πάρω κ 2η γνώμη απο αλλο γιατρό για σιγουριά. Τι να πω. Δεν θέλω να το βάλω κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...