Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προετοιμασία και ετ κατεψυγμένων


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Οχι ρε φιλη μου μας εκανες την καρδιά περιβόλι 💔😭δεν υπαρχουν λογια τι να πω οτο λυπάμαι οτι μην το βάζεις κατω ολα αυτα που ακούμε κάθε φορα σε μια αποτυχημένη μας προσπαθεια. Μας κούρασε ψυχικα. Πόνο θλίψη θυμό εγωισμό αμέτρητα γιατι; Δεν το περιμενα γιατι ειχες εμφυτεύσεις ασχέτως κατάληξη. Μια πελώρια αγκαλιά γλυκιά μου και την αγάπη μου💏

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Έχουμε άλλα δύο κατάψυξη οπότε θα τα βάλουμε κι αυτά και βλέπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Στεναχωρήθηκα τώρα πραγματικά που το διάβασα αυτό.... Τι να σου πω τώρα πραγματικά δεν έχω λόγια..... Θα ήθελα μόνο να σε πάρω μία αγκαλιά..

Ευχαριστώ γλυκούλα μου.. εμείς μένουμε μόνες μας και με τις εξωσωματικες ούτε με δανεικά!!! Μέγα μυστήριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ γλυκούλα μου.. εμείς μένουμε μόνες μας και με τις εξωσωματικες ούτε με δανεικά!!! Μέγα μυστήριο!!!!

Έλα ντε Αυτό πού το πας πάρτο όμως κοριτσάκι μου σαν θετικό..... Το σώμα και ο οργανισμός λειτουργούν. Μυστήριο οι βουλαι του κυρίου όπως λένε.. πες μου κάτι σου χορήγησαν κορτιζόνη μετά την εμβρυομεταφορά; Τι φάρμακα έπαιρνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, καλησπερα! @jazzλυπαμαι πραγματικα πολυ για το αποτελεσμα. Μη χανεις το κουραγιο και τις ελπίδες σου! Ευχομαι η επομενη να ναι κ η τυχερη σου κοριτσι μου! Θα ηθελα να μου πειτε οσες θελετε φυσικα αν θεωρείτε την εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων πιο «σωστη» και πιο « αποτελεσματική» σε σχεση με την εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο.. προβληματίζομαι αρκετα κ θα ηθελα τις απόψεις σας.. ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια, καλησπερα! @jazzλυπαμαι πραγματικα πολυ για το αποτελεσμα. Μη χανεις το κουραγιο και τις ελπίδες σου! Ευχομαι η επομενη να ναι κ η τυχερη σου κοριτσι μου! Θα ηθελα να μου πειτε οσες θελετε φυσικα αν θεωρείτε την εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων πιο «σωστη» και πιο « αποτελεσματική» σε σχεση με την εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο.. προβληματίζομαι αρκετα κ θα ηθελα τις απόψεις σας.. ευχαριστω πολυ

Δεν νομίζω ότι έχει διαφορά. Εγώ έχω θετικές χοριακες και με κατεψυγμένα και με φρέσκα έμβρυα. Και με τριών ημερών και με βλαστοκύστες. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το υποδεκτικο ενδομήτριο και θα ην ορμονική ισορροπία του οργανισμού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν νομίζω ότι έχει διαφορά. Εγώ έχω θετικές χοριακες και με κατεψυγμένα και με φρέσκα έμβρυα. Και με τριών ημερών και με βλαστοκύστες. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το υποδεκτικο ενδομήτριο και θα ην ορμονική ισορροπία του οργανισμού

Ευχαριστω πολυ @Taggerisμου.Επειδη ειχα βαλει 3 βλαστοκυστες ΑΑ τον Σεπτέμβριο και μου ηρθε κατραπακιά απίστευτη γτ ημουν σιγουρη τρομάρα να μου ερθει.. το απέδωσα απο μονη μου ( εφόσον ολες οι εξετασεις ειναι πολυ καλες) στην ντόπα που εφαγα κ μηπως ο οργανισμος μου λογω ενέσεων τρελαθηκε κ δεν κράτησε τα μικρακια. Μαλλον βλακειες λεω , αλλα εχω την αναγκη ακομη να βρω τι εφταιξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω πολυ @Taggerisμου.Επειδη ειχα βαλει 3 βλαστοκυστες ΑΑ τον Σεπτέμβριο και μου ηρθε κατραπακιά απίστευτη γτ ημουν σιγουρη τρομάρα να μου ερθει.. το απέδωσα απο μονη μου ( εφόσον ολες οι εξετασεις ειναι πολυ καλες) στην ντόπα που εφαγα κ μηπως ο οργανισμος μου λογω ενέσεων τρελαθηκε κ δεν κράτησε τα μικρακια. Μαλλον βλακειες λεω , αλλα εχω την αναγκη ακομη να βρω τι εφταιξε.

Μην ψάχνεις πολύ γιατί θα τρελαθείς. και εγώ έτσι έχω πάθει παράνοια δύο χρόνια τώρα αλλά δυστυχώς κορίτσι μου το 50% είναι τα έμβρυα Και φυσικά χιλιοι δύο παράγοντες που δεν μπορούμε να τους ελέγξουμε. Θα συνεχίσεις να προσπαθείς μέχρι να πετύχεις το καλό και θα έρθει... Θέλει τύχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μην ψάχνεις πολύ γιατί θα τρελαθείς. και εγώ έτσι έχω πάθει παράνοια δύο χρόνια τώρα αλλά δυστυχώς κορίτσι μου το 50% είναι τα έμβρυα Και φυσικά χιλιοι δύο παράγοντες που δεν μπορούμε να τους ελέγξουμε. Θα συνεχίσεις να προσπαθείς μέχρι να πετύχεις το καλό και θα έρθει... Θέλει τύχη..

Αχ, αυτη η τυχη.. αχ! Ευχαριστω πολυ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Jesabell όπως είπε κ η @Taggeris είναι σχετικό. Θεωρώ πως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και κάθε γιατρός έχει τις προτιμήσεις του κατά την άποψη μου. Εμένα μου είχε ξεκαθαρίσει ο γιατρός από την 1η επίσκεψη ότι θα πάμε με κατεψυγμένα για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Είναι το τι θα σου ταιριάξει. Εμένα μου έκατσε η κατάψυξη βέβαια δεν σημαίνει πως αν είχα πάει στον ίδιο κύκλο δεν θα έπιαναν τα ζουζούνια. Εμπιστέψου το γιατρό σου κ όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια, καλησπερα! @jazzλυπαμαι πραγματικα πολυ για το αποτελεσμα. Μη χανεις το κουραγιο και τις ελπίδες σου! Ευχομαι η επομενη να ναι κ η τυχερη σου κοριτσι μου! Θα ηθελα να μου πειτε οσες θελετε φυσικα αν θεωρείτε την εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων πιο «σωστη» και πιο « αποτελεσματική» σε σχεση με την εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο.. προβληματίζομαι αρκετα κ θα ηθελα τις απόψεις σας.. ευχαριστω πολυ

Είναι trivial.. άλλοι προτιμούν κατεψυγμένα άλλοι φρέσκα και με όλα μπορείς να έχεις επιτυχία!!  Φυσικά αν έχεις μεγάλο απόθεμα εμβρύων η κατάψυξη είναι μονόδρομος οπότε θέλει καλή προετοιμασία και.... τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Έλα ντε Αυτό πού το πας πάρτο όμως κοριτσάκι μου σαν θετικό..... Το σώμα και ο οργανισμός λειτουργούν. Μυστήριο οι βουλαι του κυρίου όπως λένε.. πες μου κάτι σου χορήγησαν κορτιζόνη μετά την εμβρυομεταφορά; Τι φάρμακα έπαιρνες;

Έπαιρνα δύο χαπακια prezolon από την ημέρα που ξεκίνησα τα σικλακουρ δηλ. 2η μέρα περιόδου. Το ίδιο και τις ινοχεπ. Μετά το τέλος της περιόδου και σαλοσπιρ. Τ4, φιλισιν, Ω3, D, και 5 μέρες πριν την ετ μια προλουτεξ και 4 ουτροτζεσταν.. μετά την ετ μείωσα τα σικλακουρ από 6 σε 4 .. δεν νομίζω να ξέχασα κάτι.. για 3-4 μέρες μετά την ετ μου είπε να πάρω ponstan 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz μου...τωρα τα είδα...είχα καιρό να μπω...

Λυπάμαι παρα πολύ....δε θα σου πω τα γνωστά "μη στενοχωριέσαι" ή "η επόμενη θα είναι η τυχερή σου" γιατί ξερω οτι δε βοηθανε καθόλου.. Ξερω καλά την απογοήτευση που θα νιώθεις.. 

Σκέψου την αίτηση που έχεις κάνει και πάρε κουράγιο από αυτό..

Σε θαυμάζω και σε σκέφτομαι.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@jazz μου...τωρα τα είδα...είχα καιρό να μπω...

Λυπάμαι παρα πολύ....δε θα σου πω τα γνωστά "μη στενοχωριέσαι" ή "η επόμενη θα είναι η τυχερή σου" γιατί ξερω οτι δε βοηθανε καθόλου.. Ξερω καλά την απογοήτευση που θα νιώθεις.. 

Σκέψου την αίτηση που έχεις κάνει και πάρε κουράγιο από αυτό..

Σε θαυμάζω και σε σκέφτομαι.. ❤️

Γλυκούλα μου!! Σ' ευχαριστώ!! Όλα θα πάνε καλά .. όποτε έχεις χρόνο πάρε με ή γράψε μου να μου πεις αν και πως προχωρησες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η jazz είπε:

Έπαιρνα δύο χαπακια prezolon από την ημέρα που ξεκίνησα τα σικλακουρ δηλ. 2η μέρα περιόδου. Το ίδιο και τις ινοχεπ. Μετά το τέλος της περιόδου και σαλοσπιρ. Τ4, φιλισιν, Ω3, D, και 5 μέρες πριν την ετ μια προλουτεξ και 4 ουτροτζεσταν.. μετά την ετ μείωσα τα σικλακουρ από 6 σε 4 .. δεν νομίζω να ξέχασα κάτι.. για 3-4 μέρες μετά την ετ μου είπε να πάρω ponstan 

Τι να πώ πολύ καλή αγωγή .... πάμε για τη συνέχεια μόνο μπροστά μπορούμε να κοιτάμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2020 at 8:46 ΜΜ, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω πολυ @Taggerisμου.Επειδη ειχα βαλει 3 βλαστοκυστες ΑΑ τον Σεπτέμβριο και μου ηρθε κατραπακιά απίστευτη γτ ημουν σιγουρη τρομάρα να μου ερθει.. το απέδωσα απο μονη μου ( εφόσον ολες οι εξετασεις ειναι πολυ καλες) στην ντόπα που εφαγα κ μηπως ο οργανισμος μου λογω ενέσεων τρελαθηκε κ δεν κράτησε τα μικρακια. Μαλλον βλακειες λεω , αλλα εχω την αναγκη ακομη να βρω τι εφταιξε.

Εχουμε βλασροκυστες να μην περπατάνε στην μήτρα κ;ι έμβρυα τριων ημερών να συνεχίζουν καλά τα εεχοθμε δει όλα. Δεν μπορούμε να συναγωνιστοθμε στο 100%την φύση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2020 at 5:58 ΜΜ, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ γλυκούλα μου.. εμείς μένουμε μόνες μας και με τις εξωσωματικες ούτε με δανεικά!!! Μέγα μυστήριο!!!!

Κρατάμε το θετικό και μεγαλο πλεονέκτημα εχεις απόθεμα στον πάγο. Ξεκουρασου και πάμε δυνατα με το νεο έτος εμένα φιλη πάντως το. Pro με βοήθησε πολύ στο ενδομητριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Κρατάμε το θετικό και μεγαλο πλεονέκτημα εχεις απόθεμα στον πάγο. Ξεκουρασου και πάμε δυνατα με το νεο έτος εμένα φιλη πάντως το. Pro με βοήθησε πολύ στο ενδομητριο

Τί είναι το pro και τί κάνει στο ενδομήτριο? και πότε μπαίνει σα λήψη στη διαδικασία της ετ? να αγχωθώ που δεν έχω τέτοιο εγώ ή να μην ασχοληθώ εφόσον το "πρωτοκολλο προετοιμασίας" μου είναι συγκεκριμένο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

Κρατάμε το θετικό και μεγαλο πλεονέκτημα εχεις απόθεμα στον πάγο. Ξεκουρασου και πάμε δυνατα με το νεο έτος εμένα φιλη πάντως το. Pro με βοήθησε πολύ στο ενδομητριο

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η condios είπε:

Τί είναι το pro και τί κάνει στο ενδομήτριο? και πότε μπαίνει σα λήψη στη διαδικασία της ετ? να αγχωθώ που δεν έχω τέτοιο εγώ ή να μην ασχοληθώ εφόσον το "πρωτοκολλο προετοιμασίας" μου είναι συγκεκριμένο? 

PRP μάλλον εννοεί η @karen.. έγχυση πλάσματος από το αίμα σου μετά από επεξεργασία.. υπάρχει και το prp ωοθηκών για όσες έχουν χαμηλό απόθεμα ωαρίων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η jazz είπε:

 

PRP μάλλον εννοεί η @karen.. έγχυση πλάσματος από το αίμα σου μετά από επεξεργασία.. υπάρχει και το prp ωοθηκών για όσες έχουν χαμηλό απόθεμα ωαρίων..

Δασκάλες μου! Πόσα γνωρίζετε πια!?!?!?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κ γω όπως η @annie! πήγα εξ αρχής με κατάψυξη, το θεώρησε καλύτερο ο γιατρός. Μάλιστα με έπιασε κ η καραντίνα κ κατέληξα να κάνω ετ Ιούνιο με ωοληψια Γενάρη... Μετέφερα 1 έμβρυο κ όντως έπιασε. Έπαιρνα σικλακουρ άσπρα (2), πρεζολον, προγεστερονη σε χάπια (3) κ κρέμα (βασκλορ), ενέσεις αντιθρομβοτικες κ σαλοσπιρ. Επίσης βιταμίνες (filicine, D, E, C). Εύχομαι η κατάψυξη να σας φέρει το καλύτερο αποτέλεσμα!!!

@annie!Πως είσαι;;; σε είχα στο μυαλό μου... Ελπίζω να είσαι καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου κ γω όπως η @annie! πήγα εξ αρχής με κατάψυξη, το θεώρησε καλύτερο ο γιατρός. Μάλιστα με έπιασε κ η καραντίνα κ κατέληξα να κάνω ετ Ιούνιο με ωοληψια Γενάρη... Μετέφερα 1 έμβρυο κ όντως έπιασε. Έπαιρνα σικλακουρ άσπρα (2), πρεζολον, προγεστερονη σε χάπια (3) κ κρέμα (βασκλορ), ενέσεις αντιθρομβοτικες κ σαλοσπιρ. Επίσης βιταμίνες (filicine, D, E, C). Εύχομαι η κατάψυξη να σας φέρει το καλύτερο αποτέλεσμα!!!

@annie!Πως είσαι;;; σε είχα στο μυαλό μου... Ελπίζω να είσαι καλύτερα! 

Καλά είμαι κορίτσι μου μια χαρά! Ξεκούραση κατά κόρον και ο τράχηλος καλά κρατεί!! Πιέζουν λίγο τα μωρά στομάχια κλπ αλλά χαλάλι τους!! Εσυ πως είσαι; Όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτείτε το μπεμπακι σας!!!! 👶❤️ Το Πρεζολον τι είναι αν επιτρέπεται?? 

@annie! Κράτα γερά,,,τι να κάνουν τα μαναρακια,,,προσπαθούν να εδραιωθουν και αυτά και να βολευτουν όσο μπορούν. Λίγο έμεινε,,,απόλαυσε περιποίηση αν έχεις!!! ❤️👶❤️👶😘🥰🙏🙏🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου μια χαρά! Ξεκούραση κατά κόρον και ο τράχηλος καλά κρατεί!! Πιέζουν λίγο τα μωρά στομάχια κλπ αλλά χαλάλι τους!! Εσυ πως είσαι; Όλα καλά; 

Αννι μου ευτυχώς όλα καλά! Είμαι πια 28 εβδομάδων κ προχωράμε! Ευτυχώς είχα ως τώρα τουλάχιστον μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη και ελπίζω να πάει έτσι ως το τέλος! Με το καλό τα μωρά σου!! 

@condios είναι χαπάκια κορτιζόνης! Τα έπαιρνα ως την 10η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά! Με το καλό σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Αννι μου ευτυχώς όλα καλά! Είμαι πια 28 εβδομάδων κ προχωράμε! Ευτυχώς είχα ως τώρα τουλάχιστον μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη και ελπίζω να πάει έτσι ως το τέλος! Με το καλό τα μωρά σου!! 

@condios είναι χαπάκια κορτιζόνης! Τα έπαιρνα ως την 10η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά! Με το καλό σου εύχομαι! 

Χαίρομαι πάρα πολύ κορίτσι μου!! Κ έτσι να συνεχιστεί εύκολα μέχρι τέλους💕💕💕  κ μ ένα πόνο φίλη μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Αννι μου ευτυχώς όλα καλά! Είμαι πια 28 εβδομάδων κ προχωράμε! Ευτυχώς είχα ως τώρα τουλάχιστον μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη και ελπίζω να πάει έτσι ως το τέλος! Με το καλό τα μωρά σου!! 

@condios είναι χαπάκια κορτιζόνης! Τα έπαιρνα ως την 10η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά! Με το καλό σου εύχομαι! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την εξήγηση και για την ευχή του χρόνου. Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη συνέχεια και να ευχαριστηθεις την εγκυμοσύνη σου 🤞👶❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...