Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προετοιμασία και ετ κατεψυγμένων


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!! Είμαι παλιό μέλος και διαβάζω συχνά τα θέματα.. είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι μετά από πολύ καιρό... Όσες κάνατε προετοιμασία για έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων, αμέσως μετά την ετ, σας μείωσαν τα σικλακουρ?? Έπαιρνα 6 λευκά (2+2 απ'το στόμα +2 κολπικά) συν αυτοκόλλητο 100 κάθε μέρα. Και 4 ουτροτζεσταν 200αρια συν μία προλουτεξ. Τώρα λέει 4 σικλακουρ και η προγεστερόνη κανονικά όσο έπαιρνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Είμαι παλιό μέλος και διαβάζω συχνά τα θέματα.. είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι μετά από πολύ καιρό... Όσες κάνατε προετοιμασία για έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων, αμέσως μετά την ετ, σας μείωσαν τα σικλακουρ?? Έπαιρνα 6 λευκά (2+2 απ'το στόμα +2 κολπικά) συν αυτοκόλλητο 100 κάθε μέρα. Και 4 ουτροτζεσταν 200αρια συν μία προλουτεξ. Τώρα λέει 4 σικλακουρ και η προγεστερόνη κανονικά όσο έπαιρνα

Καλημέρα!Εμενα δε μου είχε μειώσει καθόλου τα χάπια,συνέχισα να παίρνω 6 cyclacur τη μέρα αν θυμάμαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα!Εμενα δε μου είχε μειώσει καθόλου τα χάπια,συνέχισα να παίρνω 6 cyclacur τη μέρα αν θυμάμαι καλά.

Ευχαριστώ.. σκέφτομαι να μην τα μειώσω τουλάχιστον ως την χοριακή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ.. σκέφτομαι να μην τα μειώσω τουλάχιστον ως την χοριακή

Καλημέρα κοπέλα μου και καλή επιτυχία!! Εγώ είχα ξεκινήσει την προετοιμασία με 2 την ημέρα για λίγες μέρες κ μετά 4. Μείωσα μετά την 8η εβδομάδα έως την 12η που κόψαμε τα πάντα. Για να σου είπε όμως ο γιατρός να τα μειώσεις κάτι ξέρει. Για μένα το σωστό είναι να ακούμε το γιατρό μας κ να μην παίζουμε με τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Εύχομαι μια τεράστια χοριακη κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου και καλή επιτυχία!! Εγώ είχα ξεκινήσει την προετοιμασία με 2 την ημέρα για λίγες μέρες κ μετά 4. Μείωσα μετά την 8η εβδομάδα έως την 12η που κόψαμε τα πάντα. Για να σου είπε όμως ο γιατρός να τα μειώσεις κάτι ξέρει. Για μένα το σωστό είναι να ακούμε το γιατρό μας κ να μην παίζουμε με τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Εύχομαι μια τεράστια χοριακη κορίτσι μου 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@jazzμου, καλή επιτυχία!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Πώς είσαι? Τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Πώς είσαι? Τα νέα σου

Σε αναμονή είμαι ακόμη, Γενάρη ξεκινάω :) αυτός ο κορονοιος δυστυχώς έφερε επιπλέον αναμονή 2-3 μηνών... Καλή επιτυχία και πάλι ✌️👌😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ.. σκέφτομαι να μην τα μειώσω τουλάχιστον ως την χοριακή

Μίλησε με το γιατρό σου και πες του ότι δε θέλεις να τα μειώσεις.Για να σου το πρότεινε ίσως να είδε ότι δε τα χρειάζεσαι. 
Καλη επιτυχία σου εύχομαι με μια μεγάλη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σε αναμονή είμαι ακόμη, Γενάρη ξεκινάω :) αυτός ο κορονοιος δυστυχώς έφερε επιπλέον αναμονή 2-3 μηνών... Καλή επιτυχία και πάλι ✌️👌😇

Με το καλό!! Μετά τις γιορτές λοιπόν... Ευτυχως το κέντρο που είμαι λειτουργεί κανονικά και μπόρεσα να προχωρήσω γιατί από Ιούλιο προσπαθούσα να κάνω την ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Είμαι παλιό μέλος και διαβάζω συχνά τα θέματα.. είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι μετά από πολύ καιρό... Όσες κάνατε προετοιμασία για έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων, αμέσως μετά την ετ, σας μείωσαν τα σικλακουρ?? Έπαιρνα 6 λευκά (2+2 απ'το στόμα +2 κολπικά) συν αυτοκόλλητο 100 κάθε μέρα. Και 4 ουτροτζεσταν 200αρια συν μία προλουτεξ. Τώρα λέει 4 σικλακουρ και η προγεστερόνη κανονικά όσο έπαιρνα

Κανατε εξεταση ε2 και στα μειωσε ;; Μηπως εχεις ικανοποιητικό ενδομητριο ..δε ρωτησες γιατί στα μειωνει; Εμενα το αντιθετο θεωρουσε  ειναι απαραιτητα για εμενα ,γιατί καναμε εξ αιματος ε2 κ ειχα πιο πολυ αναγκη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κανατε εξεταση ε2 και στα μειωσε ;; Μηπως εχεις ικανοποιητικό ενδομητριο ..δε ρωτησες γιατί στα μειωνει; Εμενα το αντιθετο θεωρουσε  ειναι απαραιτητα για εμενα ,γιατί καναμε εξ αιματος ε2 κ ειχα πιο πολυ αναγκη..

Όχι την ημέρα της έμβρυομεταφορας δεν καναμε... Απλά μου είπε δεν έχει νόημα τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Όχι την ημέρα της έμβρυομεταφορας δεν καναμε... Απλά μου είπε δεν έχει νόημα τώρα 

Ο καθε γιατρος ξερει μονο τι κανει.ακολουθούμε οδηγιες και ευχομαστε να πανε ολα καλά! Με μια χοριακη τεραστια συντομα κοριτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2020 at 9:05 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Είμαι παλιό μέλος και διαβάζω συχνά τα θέματα.. είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι μετά από πολύ καιρό... Όσες κάνατε προετοιμασία για έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων, αμέσως μετά την ετ, σας μείωσαν τα σικλακουρ?? Έπαιρνα 6 λευκά (2+2 απ'το στόμα +2 κολπικά) συν αυτοκόλλητο 100 κάθε μέρα. Και 4 ουτροτζεσταν 200αρια συν μία προλουτεξ. Τώρα λέει 4 σικλακουρ και η προγεστερόνη κανονικά όσο έπαιρνα

Επιτέλους και μια παλιά. Εγώ τα ίδια δεν μείωσαν 3,3,3 cycl dermestril  δεν βάζω γιατί δεν τα βρίσκω πουθενά πλεον fulicine αντιπηκτική και 3των 200 προγεστερόνη. Prolutex κάθε μέρα κανεις εμένα μονοοταν είχα αιμμοραγια στον παρελθον μου έδωσε. Α και vasclor. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ποτε την έκανες εγώ σαββατο δυο βλαστοκυστες 4ΑΑ 3ΑΑ δανεικά. 

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!! Εύχομαι να είναι η τυχερή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Επιτέλους και μια παλιά. Εγώ τα ίδια δεν μείωσαν 3,3,3 cycl dermestril  δεν βάζω γιατί δεν τα βρίσκω πουθενά πλεον fulicine αντιπηκτική και 3των 200 προγεστερόνη. Prolutex κάθε μέρα κανεις εμένα μονοοταν είχα αιμμοραγια στον παρελθον μου έδωσε. Α και vasclor. 

Κορίτσι μου!!!! Πώς είσαι γλυκιά μου κοπέλα, παλεύεις; είσαι σε προσπάθεια??? 9 σύνολο ε; Εγώ τελικά έκοψα τα δύο όπως μου είπε και παίρνω 4 σικλακουρ.. αυτοκόλλητα είχα βρει 24 των 100 και μου έδωσε και μια φίλη άλλα 24.. παίρνω 4 ουτρο των 200 απ'το στόμα και μια προλουτεξ, μιλάμε για μαστουρα!!! Και φιλισιν και innohep, και κορτιζόνη και άστα να πάνε!!τα έχω βάλει όλα υπενθυμίσεις και βαράει το κινητό όλη μέρα😁😁😁😁ελπίζω να έχουμε δυνατά έμβρυακια και να τα καταφέρουν αυτή τη φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2020 at 9:05 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Είμαι παλιό μέλος και διαβάζω συχνά τα θέματα.. είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι μετά από πολύ καιρό... Όσες κάνατε προετοιμασία για έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων, αμέσως μετά την ετ, σας μείωσαν τα σικλακουρ?? Έπαιρνα 6 λευκά (2+2 απ'το στόμα +2 κολπικά) συν αυτοκόλλητο 100 κάθε μέρα. Και 4 ουτροτζεσταν 200αρια συν μία προλουτεξ. Τώρα λέει 4 σικλακουρ και η προγεστερόνη κανονικά όσο έπαιρνα

Καλησπέρα και εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο αποτέλεσμα με το καλό!!!! Θετική ενέργεια απο μένα !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Ποτε την έκανες εγώ σαββατο δυο βλαστοκυστες 4ΑΑ 3ΑΑ δανεικά. 

Καλή αρχή,,,,καλή εμφύτευση και ένα υπέροχο μοναδικό αποτέλεσμα εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!! Εύχομαι να είναι η τυχερή σου!!

Ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλή αρχή,,,,καλή εμφύτευση και ένα υπέροχο μοναδικό αποτέλεσμα εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!!!!! 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Ποτε την έκανες εγώ σαββατο δυο βλαστοκυστες 4ΑΑ 3ΑΑ δανεικά. 

Χαχαχχαχα τι λες ρε φίλη!!! Κι εγώ Σάββατο 2 βλαστοκυστες δανεικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Κορίτσι μου!!!! Πώς είσαι γλυκιά μου κοπέλα, παλεύεις; είσαι σε προσπάθεια??? 9 σύνολο ε; Εγώ τελικά έκοψα τα δύο όπως μου είπε και παίρνω 4 σικλακουρ.. αυτοκόλλητα είχα βρει 24 των 100 και μου έδωσε και μια φίλη άλλα 24.. παίρνω 4 ουτρο των 200 απ'το στόμα και μια προλουτεξ, μιλάμε για μαστουρα!!! Και φιλισιν και innohep, και κορτιζόνη και άστα να πάνε!!τα έχω βάλει όλα υπενθυμίσεις και βαράει το κινητό όλη μέρα😁😁😁😁ελπίζω να έχουμε δυνατά έμβρυακια και να τα καταφέρουν αυτή τη φορά

Μακάρι, ποτε έχεις χοριακη;Εγώ είχα επιχείρηση κανα δυο φορες μετα απο παλινδρομη καο δεν έφτιαχναν ενδομήτριο εκανα Prp εγώ δεν παίρνω πλεον ουτε σαλοσπιρ ουτε κορτιζόνη.  Dermestril τρόμαζαν να βρω ουτε των 25 πλεον τιποτε πουθενά θα το καταργήσουν. Ξέμειναν να σου πω την αλήθεια γιατί δεν θυμομουν οτι συνεχίζουμε και μετα την έμβρυομεταφορα  τα οιστρογόνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Μακάρι, ποτε έχεις χοριακη;Εγώ είχα επιχείρηση κανα δυο φορες μετα απο παλινδρομη καο δεν έφτιαχναν ενδομήτριο εκανα Prp εγώ δεν παίρνω πλεον ουτε σαλοσπιρ ουτε κορτιζόνη.  Dermestril τρόμαζαν να βρω ουτε των 25 πλεον τιποτε πουθενά θα το καταργήσουν. Ξέμειναν να σου πω την αλήθεια γιατί δεν θυμομουν οτι συνεχίζουμε και μετα την έμβρυομεταφορα  τα οιστρογόνα 

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση ιουνιο. ξεκίνησα προετοιμασία τον Ιούλιο αλλά δεν μεγάλωνε το ενδομήτριο και σταματήσαμε. Αύγουστο έμεινα έγκυος μονη μου , προχώρησε ως τις 5,5 εβδομάδες και μετά άφησα έναν κύκλο και ξαναπροσπάθησε τώρα.. μου είπε σε 11 μέρες χοριακή την άλλη Τρίτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...