Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

@Clairy. πώς νιώθεις τώρα το απόγευμα?

Το απόγευμα έτσι και αλλιώς ήμουν καλά. Δεν νιώθω τίποτα πέρα από το στήθος και με έχει πιάσει λίγο η μέση μου. Κάτι ελαφριά τσιμπήματα δηλαδή. Ανακατοσουρες κλπ αφαντες.. Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Το απόγευμα έτσι και αλλιώς ήμουν καλά. Δεν νιώθω τίποτα πέρα από το στήθος και με έχει πιάσει λίγο η μέση μου. Κάτι ελαφριά τσιμπήματα δηλαδή. Ανακατοσουρες κλπ αφαντες.. Εσύ; 

Α καλά...το στήθος είναι στάνταρ. Κι εμένα με πονάει. Εκτός από κτ τραβήγματα σε κοιλιά-μέση, τίποτα άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Α καλά...το στήθος είναι στάνταρ. Κι εμένα με πονάει. Εκτός από κτ τραβήγματα σε κοιλιά-μέση, τίποτα άλλο..

Αχ.. Καλά περνάμε με τόσο άγχος. Ανυπομονώ να έρθει το ραντεβού. Εκτός ότι το θυμάμαι πια σαν όνειρο το σπορακι και θέλω να το δω πάλι. Αγχώνομαι αν όλα είναι εντάξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αχ.. Καλά περνάμε με τόσο άγχος. Ανυπομονώ να έρθει το ραντεβού. Εκτός ότι το θυμάμαι πια σαν όνειρο το σπορακι και θέλω να το δω πάλι. Αγχώνομαι αν όλα είναι εντάξει 

Όλα εντάξει θα είναι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Clairy. Σε 1 μήνα περίπου γίνομαι 32 (απίστευτο μου φαίνεται)

Μεγαλώνουμε και δεν το καταλαβαίνουμε.. Το σχολείο σα να ήταν πριν 3 4 χρόνια μου φαίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το πρώτο τρίμηνο πήγαινα κάθε εβδομάδα κ με έβλεπε,ημουν πιο ήσυχη μπορώ να πω..τώρα θα πάω 8/12 κ μου φαινεται αιώνας..αχαχαχα..να.τι άγχος είναι αυτό που περνάμε βρε κορίτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Εγω το πρώτο τρίμηνο πήγαινα κάθε εβδομάδα κ με έβλεπε,ημουν πιο ήσυχη μπορώ να πω..τώρα θα πάω 8/12 κ μου φαινεται αιώνας..αχαχαχα..να.τι άγχος είναι αυτό που περνάμε βρε κορίτσια???

Και εγώ θα ήθελα κάθε εβδομάδα.. Προς το παρόν έτσι το έχω πάει βασικά.. Αλλά μετά από αυτό το ραντεβού θα πάω σε 2 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ θα ήθελα κάθε εβδομάδα.. Προς το παρόν έτσι το έχω πάει βασικά.. Αλλά μετά από αυτό το ραντεβού θα πάω σε 2 🙄

Πότε έχεις τώρα ραντεβού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @DIAMANTW κι εγώ θα ήθελα κάθε βδομάδα αλλά ο άντρας μου λέει ότι είμαι υπερβολική κ θα τρελαθώ έτσι..Οπότε υπομονή μέχρι την επόμενη Δευτέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Πότε έχεις τώρα ραντεβού?

Έβαλα ένα την Πέμπτη.. 

@Liiida και εμένα έτσι μου λέει αλλά παράλληλα θέλει κιόλας γτ και εκείνος αγχώνεται.

Μόλις γύρισα από τον αιματολόγο.. Μου έκανε εκεί θρομβοελαστογραμμα και μου είπε ότι είναι μια χαρά η πήξη μου συνεχίζω τα ενεσακια και περιμένει να του στείλω όταν κάνω και την αυχενική. Και θα τα πούμε πάλι για επανάληψη στις 15 με 16 εβδομάδες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι πουλάνε πολύ αυτές οι ηπαρινες!!!εγώ περιμένω την αυχενική για να δω αν θα τις συνεχίσω..έκανα εξετάσεις την 8η εβδομάδα και μου βγήκαν όλα αρνητικά..στην προηγούμενη ήμουν στη γκρίζα ζώνη για τη θρομβοφιλια της εγκυμοσύνης.. τουλάχιστον έκοψα το σαλοσπιρ! Το μωράκι το ένιωσα την 16η εβδομάδα και όλοι με κορόιδευαν ότι είναι το έντερο αλλά ήταν το μωρό που ίσως και λίγο νωρίτερα να αισθανομουν κάτι!! Τώρα άρχισα να νιώθω κάπως την κοιλιά όταν τη χαϊδεύω οπότε αναμένω για το πότε θα το νιώσω καλά!! Πάντως τις πρώτες φορές που το νιώθεις καλά και όχι σαν φτερούγισμα, είναι πολύ περίεργο 💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Νομίζω ότι πουλάνε πολύ αυτές οι ηπαρινες!!!εγώ περιμένω την αυχενική για να δω αν θα τις συνεχίσω..έκανα εξετάσεις την 8η εβδομάδα και μου βγήκαν όλα αρνητικά..στην προηγούμενη ήμουν στη γκρίζα ζώνη για τη θρομβοφιλια της εγκυμοσύνης.. τουλάχιστον έκοψα το σαλοσπιρ! Το μωράκι το ένιωσα την 16η εβδομάδα και όλοι με κορόιδευαν ότι είναι το έντερο αλλά ήταν το μωρό που ίσως και λίγο νωρίτερα να αισθανομουν κάτι!! Τώρα άρχισα να νιώθω κάπως την κοιλιά όταν τη χαϊδεύω οπότε αναμένω για το πότε θα το νιώσω καλά!! Πάντως τις πρώτες φορές που το νιώθεις καλά και όχι σαν φτερούγισμα, είναι πολύ περίεργο 💞💞

Τι εννοείς κάπως την κοιλιά.. Πες μας και εμάς τις πρωτάρες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Τι εννοείς κάπως την κοιλιά.. Πες μας και εμάς τις πρωτάρες 😂

Ναι ενημέρωσε μας..γτ εγώ αγχώνομαι που δν έχω καταλάβει ούτε ένα φτερούγισμα ακόμα..αλλά θα είναι νωρίς ακόμα λογικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μη με θεωρήσετε μίζερη, αλλά το να νιώσω κάτι στην κοιλιά μου μου φαίνεται τόσο μακρινό...όταν μεσολαβεί μία αυχενική κ τόσες εβδομάδες με άγχος...Επίσης έχω και το άλλο (τώρα που γνωριζόμαστε σιγά σιγά θα τα πω κ ελπίζω να βγάλουμε όλους τους μήνες μέχρι το καλοκαίρι παρέα) : η αλήθεια είναι ότι δε μεγάλωσα με το όνειρο να γίνω μητέρα. Ακόμα κι όταν γνώρισα τον άντρα μου κ το συζητήσαμε στην πορεία της σχέσης, δεν το αποκλείσαμε μεν σαν ενδεχόμενο, αλλά δε θα το επιδιωκαμε κιόλας. Και πριν 3 χρόνια απλα προέκυψε. Στην αρχή έπαθα σοκ, αλλά θεώρησα ότι αφού έγινε έτσι φυσικά, ήταν γραφτό. Κι όταν έληξε όπως έληξε, τότε κατάλαβα για πρώτη φορά ότι το ήθελα κι από τότε το θέλω. Αλλά επειδή έχω πολύ μεγάλο φόβο μέσα μου προσπαθώ να τα βλέπω όλα βήμα βήμα, σαν διαδικασία που πρέπει να βγει κ δε βιώνω τη χαρά της εγκυμοσύνης, ακόμα τουλάχιστον. Με συγχωρείτε για το σεντόνι ❤ αλλά ήθελα κάπου να τα πω, αφού στους γονείς κ τους φίλους μου δεν έχω πει τίποτα ακόμα κ ούτε θα πω πριν βγει το 1ο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια μη με θεωρήσετε μίζερη, αλλά το να νιώσω κάτι στην κοιλιά μου μου φαίνεται τόσο μακρινό...όταν μεσολαβεί μία αυχενική κ τόσες εβδομάδες με άγχος...Επίσης έχω και το άλλο (τώρα που γνωριζόμαστε σιγά σιγά θα τα πω κ ελπίζω να βγάλουμε όλους τους μήνες μέχρι το καλοκαίρι παρέα) : η αλήθεια είναι ότι δε μεγάλωσα με το όνειρο να γίνω μητέρα. Ακόμα κι όταν γνώρισα τον άντρα μου κ το συζητήσαμε στην πορεία της σχέσης, δεν το αποκλείσαμε μεν σαν ενδεχόμενο, αλλά δε θα το επιδιωκαμε κιόλας. Και πριν 3 χρόνια απλα προέκυψε. Στην αρχή έπαθα σοκ, αλλά θεώρησα ότι αφού έγινε έτσι φυσικά, ήταν γραφτό. Κι όταν έληξε όπως έληξε, τότε κατάλαβα για πρώτη φορά ότι το ήθελα κι από τότε το θέλω. Αλλά επειδή έχω πολύ μεγάλο φόβο μέσα μου προσπαθώ να τα βλέπω όλα βήμα βήμα, σαν διαδικασία που πρέπει να βγει κ δε βιώνω τη χαρά της εγκυμοσύνης, ακόμα τουλάχιστον. Με συγχωρείτε για το σεντόνι ❤ αλλά ήθελα κάπου να τα πω, αφού στους γονείς κ τους φίλους μου δεν έχω πει τίποτα ακόμα κ ούτε θα πω πριν βγει το 1ο τρίμηνο. 

Μπορώ να σε καταλάβω είχα και εγώ 2 αποβολές και τώρα φοβάμαι παρα πολύ με το παρα μικρό μην μου πάθει τίποτα..και δεν το ξέρουν καν αυτά τα ατομα που θέλω παρα μονο την μάνα μ των άντρα μου και των μπαμπά μου γιατί η μάνα μου είναι μαζι μ και κανει αυτη τα παντα για να μην παθω τίποτα και οτι θες να το λες για αυτο είμαστε εδώ ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια μη με θεωρήσετε μίζερη, αλλά το να νιώσω κάτι στην κοιλιά μου μου φαίνεται τόσο μακρινό...όταν μεσολαβεί μία αυχενική κ τόσες εβδομάδες με άγχος...Επίσης έχω και το άλλο (τώρα που γνωριζόμαστε σιγά σιγά θα τα πω κ ελπίζω να βγάλουμε όλους τους μήνες μέχρι το καλοκαίρι παρέα) : η αλήθεια είναι ότι δε μεγάλωσα με το όνειρο να γίνω μητέρα. Ακόμα κι όταν γνώρισα τον άντρα μου κ το συζητήσαμε στην πορεία της σχέσης, δεν το αποκλείσαμε μεν σαν ενδεχόμενο, αλλά δε θα το επιδιωκαμε κιόλας. Και πριν 3 χρόνια απλα προέκυψε. Στην αρχή έπαθα σοκ, αλλά θεώρησα ότι αφού έγινε έτσι φυσικά, ήταν γραφτό. Κι όταν έληξε όπως έληξε, τότε κατάλαβα για πρώτη φορά ότι το ήθελα κι από τότε το θέλω. Αλλά επειδή έχω πολύ μεγάλο φόβο μέσα μου προσπαθώ να τα βλέπω όλα βήμα βήμα, σαν διαδικασία που πρέπει να βγει κ δε βιώνω τη χαρά της εγκυμοσύνης, ακόμα τουλάχιστον. Με συγχωρείτε για το σεντόνι ❤ αλλά ήθελα κάπου να τα πω, αφού στους γονείς κ τους φίλους μου δεν έχω πει τίποτα ακόμα κ ούτε θα πω πριν βγει το 1ο τρίμηνο. 

Δε θεώρησε μίζερη. Νομίζω ότι πολλές γυναίκες δεν είχαν στο μυαλό τους να κάνουν παιδάκι και έχουν κάθε δικαίωμα. Βλέπεις καμία να βιώνει με τόση χαρά την εγκυμοσυνη της εδώ μέσα;; όλες μέσα στο άγχος είμαστε. Χαρούμενες αλλά επιφυλακτικες. Νομίζω οι κοπέλες που το βιώνουν σαν παραμύθι είναι εκείνες που δεν ειχαν κάποια αποτυχία... Ούτε εγώ το έχω πει σε γονείς και αδελφια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια..βρίσκομαι και έγω στην 5εβδομαδα..θα κάνω τον 1ο μου υπέρηχο 9/12.Μεχρι τότε αγωνία στο φουλ!!!

Καλώς ήλθες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess1312 @Clairy. καλημέρα και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια 😊

@mariamp καλώς ήρθες και μην κρίνεις από τη χθεσινοβραδινή συζήτηση, είμαστε πιο ψύχραιμες γενικά 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Τι εννοείς κάπως την κοιλιά.. Πες μας και εμάς τις πρωτάρες 😂

Καλημέρα...κάτι σαν φτερούγισμα από μέσα όταν τη χαϊδεύω μόνο! Γενικά είναι πολύ νωρίς...πολλές γυναίκες το καταλαβαίνουν στη 19η εβδομάδα..παίζει ρόλο ο σωματότυπος αλλά και τα κιλά..μην ανησυχείτε, θα έρθει ο καιρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα! Μπαίνω και εγώ δειλά δειλά στην ομάδα. Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών χωρίς κάποιο πρόβλημα προχώρησα σε εξωσωματικη. Έπιασα με την πρώτη και αυτή τη στιγμή είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Μπορώ να πω ότι ούτε εγώ το χαίρομαι. Είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει άμα το χάσω μετά από τόσο κόπο που έκανα για να το αποκτήσω. Είμαι 33 ετών. Από συμπτώματα έχω μόνο κάποιους πόνους περιόδου αραιά και που...χθες έκανα και τον πρώτο μου υπέρηχο και όλα καλά προς το παρών...Ελπίζω να έχουμε όλες μας το καλοκαίρι αγκαλιά τα μωράκια μας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Μπαίνω και εγώ δειλά δειλά στην ομάδα. Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών χωρίς κάποιο πρόβλημα προχώρησα σε εξωσωματικη. Έπιασα με την πρώτη και αυτή τη στιγμή είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Μπορώ να πω ότι ούτε εγώ το χαίρομαι. Είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει άμα το χάσω μετά από τόσο κόπο που έκανα για να το αποκτήσω. Είμαι 33 ετών. Από συμπτώματα έχω μόνο κάποιους πόνους περιόδου αραιά και που...χθες έκανα και τον πρώτο μου υπέρηχο και όλα καλά προς το παρών...Ελπίζω να έχουμε όλες μας το καλοκαίρι αγκαλιά τα μωράκια μας ❤

Καλημέρα και καλωσόρισες στην παρέα! Από εμπειρία θα σου πω ότι το άγχος που μοιράζεται είναι μισό άγχος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Μπαίνω και εγώ δειλά δειλά στην ομάδα. Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών χωρίς κάποιο πρόβλημα προχώρησα σε εξωσωματικη. Έπιασα με την πρώτη και αυτή τη στιγμή είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Μπορώ να πω ότι ούτε εγώ το χαίρομαι. Είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει άμα το χάσω μετά από τόσο κόπο που έκανα για να το αποκτήσω. Είμαι 33 ετών. Από συμπτώματα έχω μόνο κάποιους πόνους περιόδου αραιά και που...χθες έκανα και τον πρώτο μου υπέρηχο και όλα καλά προς το παρών...Ελπίζω να έχουμε όλες μας το καλοκαίρι αγκαλιά τα μωράκια μας ❤

Θα πάνε ολα καλά ❤️ καλώς ήρθες.. Γινόμαστε πολλές σιγά σιγά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...