Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Αν μπορεί ο άντρας σου να σου πάρει και χυμό γκρανμπερι.. 

Το χαμομήλι και ο χυμός γκρανμπερι βοηθούν στη δυσκοιλιότητα; Έχω θέμα από τότε που παίρνω σίδηρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Το χαμομήλι και ο χυμός γκρανμπερι βοηθούν στη δυσκοιλιότητα; Έχω θέμα από τότε που παίρνω σίδηρο. 

Το γκρανμπερι όχι. Είναι για ουρολοιμωξη η κυστιτιδα. Το χαμομήλι γενικά βοηθάει στους κολικούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το γκρανμπερι όχι. Είναι για ουρολοιμωξη η κυστιτιδα. Το χαμομήλι γενικά βοηθάει στους κολικούς 

Άρα δε με σώζει τίποτα... Άμα δεν πάω και αύριο τουαλέτα θα δοκιμάσω υποθετο γλυκερινης που μου είπε ο γιατρός. Το έχει δοκιμάσει καμία και αν ναι είδε αποτέλεσμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Άρα δε με σώζει τίποτα... Άμα δεν πάω και αύριο τουαλέτα θα δοκιμάσω υποθετο γλυκερινης που μου είπε ο γιατρός. Το έχει δοκιμάσει καμία και αν ναι είδε αποτέλεσμα;

Η @Liiida και είχε πει ότι την βοηθάει. Εμένα μου έχει δώσει ντουφαλακ γιατί παίρνω πλέον 2 φορές σίδηρο τη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Η @Liiida και είχε πει ότι την βοηθάει. Εμένα μου έχει δώσει ντουφαλακ γιατί παίρνω πλέον 2 φορές σίδηρο τη μέρα. 

Κι εγώ 2 φορές την ημέρα το παίρνω γιατί μου είχε πέσει ο αιματοκρίτης 32. Αλλά εγώ εκτός από τον σίδηρο έχω και την ακινησία που πιστεύω ότι επιδεινώνει την κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Κι εγώ 2 φορές την ημέρα το παίρνω γιατί μου είχε πέσει ο αιματοκρίτης 32. Αλλά εγώ εκτός από τον σίδηρο έχω και την ακινησία που πιστεύω ότι επιδεινώνει την κατάσταση. 

Και εμένα 31 είχε πάει από 38 που είχα πριν την εγκυμοσύνη. Ναι θα φταει και αυτό. Ρώτα τον για τα υποθετα και το ντουφαλακ. Εμένα με βοήθησε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Άρα δε με σώζει τίποτα... Άμα δεν πάω και αύριο τουαλέτα θα δοκιμάσω υποθετο γλυκερινης που μου είπε ο γιατρός. Το έχει δοκιμάσει καμία και αν ναι είδε αποτέλεσμα;

Υποθετα Zarbis και ξερό ψωμί φίλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια κι εγώ τράχηλο 3 εκ.  έχω από την αρχή κ η γιατρός δεν μου είπε να προσέχω τίποτα. Τη ρώτησα αν τα 3 εκ. είναι το όριο γτ έτσι πίστευα κ μου είπε όχι, τα 2 εκ. είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @Liiida Καλημέρα ήπια ένα εσπρεσακι και δε χρειάστηκα τίποτα τελικά 😁 Το είχα κόψει εδώ και ενάμιση μήνα γιατί έκανα εμετό. Εγώ έχω τράχηλο 3.9 αλλά προσέχω γιατί έχω αιμορραγίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Πάντως κορίτσια κι εγώ τράχηλο 3 εκ.  έχω από την αρχή κ η γιατρός δεν μου είπε να προσέχω τίποτα. Τη ρώτησα αν τα 3 εκ. είναι το όριο γτ έτσι πίστευα κ μου είπε όχι, τα 2 εκ. είναι...

Κοριτσάκια μου από τη Β επιπέδου έχω τραχηλο 2 εκατοστά τώρα είναι  35η εβδομάδα και δεν προσεχα ιδιαίτερα ενώ ο γιατρός μου έλεγε να προσεξω . Εσείς βέβαια καλουωκακουωνα προσεχετε γιατί ποτε δεν ξερετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου από τη Β επιπέδου έχω τραχηλο 2 εκατοστά τώρα είναι  35η εβδομάδα και δεν προσεχα ιδιαίτερα ενώ ο γιατρός μου έλεγε να προσεξω . Εσείς βέβαια καλουωκακουωνα προσεχετε γιατί ποτε δεν ξερετε

Είναι κ τυχερά αυτά μάλλον κοπέλα μου, τί να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα...

Θέλω να ρωτήσω όσες δουλεύουν ακόμα είτε από το σπίτι είτε κανονικά...

Όταν έχετε μια δυσκολη ημέρα στη δουλειά επηρεαζεστε;το σκέφτεστε μετά;;;

Γιατί εγώ τα ''κουβαλαω" μαζί μου για ώρες μέχρι να ξεθυμανω και αν ξεθυμανω κιόλας...και αισθάνομαι άσχημα μήπως επηρεάζω κάπως και το μωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...

Θέλω να ρωτήσω όσες δουλεύουν ακόμα είτε από το σπίτι είτε κανονικά...

Όταν έχετε μια δυσκολη ημέρα στη δουλειά επηρεαζεστε;το σκέφτεστε μετά;;;

Γιατί εγώ τα ''κουβαλαω" μαζί μου για ώρες μέχρι να ξεθυμανω και αν ξεθυμανω κιόλας...και αισθάνομαι άσχημα μήπως επηρεάζω κάπως και το μωράκι 

Δεν επηρεάζεται είπαμε... Μην το σκέφτεσαι έτσι...... Γιατί πωσ θα το σκέφτεσαι αργότερα που θα γεννηθεί κ θα γυρνάς σπίτι κ θα νευριαζεις με το πρώτο κλάμα??? Απλά προσπάθησε ότι γίνεται στη δουλειά να το αφήνεις εκεί..... Το ξέρω είναι πολύ δύσκολο.... Βοηθάει να τα λες σε άλλους.... Τρίτους... Για να τα λες κ να βγαίνουν από μέσα σου..... Κ αργότερα να μην ξεθυμαινεις στο μωρό... Γιατί συν τις ορμόνες συν την αϋπνία όλα ξέρεις επηρεάζονται!!!! 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου από τη Β επιπέδου έχω τραχηλο 2 εκατοστά τώρα είναι  35η εβδομάδα και δεν προσεχα ιδιαίτερα ενώ ο γιατρός μου έλεγε να προσεξω . Εσείς βέβαια καλουωκακουωνα προσεχετε γιατί ποτε δεν ξερετε

Κορίτσι μου παίρνεις και αγωγή;; Μου δίνεις δύναμη πάντως!! Ειχες κ χοάνη ή απλά ήταν 2 εκ; Άλλαξε στην πορεία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσι μου παίρνεις και αγωγή;; Μου δίνεις δύναμη πάντως!! Ειχες κ χοάνη ή απλά ήταν 2 εκ; Άλλαξε στην πορεία;ο τράχηλος η

Ο τράχηλος ήταν καλός μέχρι και 4 μηνών μετά από το τέταρτο μήνα δλδ στο πεμπτο  Β επιπέδου διαπιστώθηκε οτι πηγε στο 2.3 στη πορεια άλλαξε και πήγε στα δυο από τη Β επιπέδου βάζω vasklor 2 φορές τη μέρα και παιρνω διπλό μαγνήσιο...  Γενικώς δεν έκατσα σπιτι ουτε μια μέρα  έκανα  πήγαινα κάθε μέρα στη δουλειά ( δική μας επιχείρηση) αλλά πιστεψε με δουλευα περισσοτερο  γιατί δεν υπήρχε τρόπος και τώρα δόξα το θεο έφτασα 35 εβδομάδων και ακόμα δεν γέννησα βέβαια ο τράχηλος είναι κάτω τουω2 τώρα είναι 1.5 και το Σάββατο σταματάω τη προγεστερονη  και μαγνήσιο.. Και μετά πιστευω θα γεννήσω.  Αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Ο τράχηλος ήταν καλός μέχρι και 4 μηνών μετά από το τέταρτο μήνα δλδ στο πεμπτο  Β επιπέδου διαπιστώθηκε οτι πηγε στο 2.3 στη πορεια άλλαξε και πήγε στα δυο από τη Β επιπέδου βάζω vasklor 2 φορές τη μέρα και παιρνω διπλό μαγνήσιο...  Γενικώς δεν έκατσα σπιτι ουτε μια μέρα  έκανα  πήγαινα κάθε μέρα στη δουλειά ( δική μας επιχείρηση) αλλά πιστεψε με δουλευα περισσοτερο  γιατί δεν υπήρχε τρόπος και τώρα δόξα το θεο έφτασα 35 εβδομάδων και ακόμα δεν γέννησα βέβαια ο τράχηλος είναι κάτω τουω2 τώρα είναι 1.5 και το Σάββατο σταματάω τη προγεστερονη  και μαγνήσιο.. Και μετά πιστευω θα γεννήσω.  Αυτα

Αχ τι ωραία τα νέα σου!!! Μπράβο που έφτασες μέχρι τέλους...ξέρω πως είναι να είσαι σε δίκη σου επιχείρηση, μια από τα ίδια κ εγώ αλλά αναγκαστικά δουλεύω από το σπίτι όσο μπορώ κ πήραμε έξτρα άτομο.. σε μένα μάλλον τους ανησυχεί η μικρή χοάνη, το άνοιγμα δλδ που δημιουργήθηκε κ επειδή ο γιατρός μου ξέρει πόσο αεικίνητη είμαι, έχω κ την μικρή παράλληλα για αυτό με έχει αρκετά περιορισμένη...είναι πολύ δύσκολο αλλά φοβήθηκα κ εγώ!! Μακάρι τη Δευτέρα που θα πάω να είναι καλά τα πράγματα..κ εμένα στην αρχή ήταν καλός ο τράχηλος, στη β επιπέδου βρήκαμε ότι ήταν 2,5 αλλά μετά από 10 ημέρες τον μετρήσαμε 3..παίρνω μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα και μια προγεστερόνη το βράδυ! Ένιωσες καθόλου πίεση προς τα κάτω όλο αυτό το διάστημα ή κάποιον πόνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Πάντως κορίτσια κι εγώ τράχηλο 3 εκ.  έχω από την αρχή κ η γιατρός δεν μου είπε να προσέχω τίποτα. Τη ρώτησα αν τα 3 εκ. είναι το όριο γτ έτσι πίστευα κ μου είπε όχι, τα 2 εκ. είναι...

Συνήθως μετά τη β επιπέδου τους ανησυχεί..αλλά αν ήταν κ εκεί 3 είσαι μια χαρά! Είναι κ στον γιατρό καμιά φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Συνήθως μετά τη β επιπέδου τους ανησυχεί..αλλά αν ήταν κ εκεί 3 είσαι μια χαρά! Είναι κ στον γιατρό καμιά φορά..

Βασικά από την αρχή μέχρι τώρα, συνέχεια 3 τον μετράμε. Δεν βάζω όμως κι εγώ κ#λο κάτω κ μάλλον πρέπει να ρίξω λίγο τους τόνους... Παίρνω όμως μαγνήσιο 2 φορές τη μέρα κ προγεστερόνη το βράδυ. 

Εσύ πάντως εξελίσσεσαι μια χαρά! Φτου φτου μη σε ματιασουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τα καταστήματα δε θα ανοίξουν ποτέ κ ότι όλες τις αγορές της μικρής θα τις κάνει ο άντρας μου στον 8ο-9ο χωρίς εμένα γτ θα κατουριέμαι ανά μισάωρο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2021 at 4:36 ΜΜ, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ ήμουν στη δουλειά και από τις 12 σκεφτόμουν ότι θα έρθω σπίτι να το φάω 😂😂😂

Γενικά τι γλυκά τρωτε; γιατι λιγουρευομαι μια σοκολατοπιτα εδω κ μια βδομάδα και δεν τρωω γιατί φοβάμαι το αυγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Θέμα καούρες! Από σήμερα το πρωί νιώθω έντονο κάψιμο στο λαιμό μέχρι και τον οισοφάγο και γενικα αισθάνομαι ότι πρέπει να βήχω για να "καθαρίσει" αλλά φυσικά κι αυτό δεν βοηθάει😅

Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό γενικά μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω! Μιλάμε για έντονο "κάψιμο". Καμία ιδέα; 

Επίσης, έχω στο σπίτι Riopan ως αντιοξινο αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το πάρω στην εγκυμοσύνη και στο φυλλάδιο δεν γράφει κάτι 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Θέμα καούρες! Από σήμερα το πρωί νιώθω έντονο κάψιμο στο λαιμό μέχρι και τον οισοφάγο και γενικα αισθάνομαι ότι πρέπει να βήχω για να "καθαρίσει" αλλά φυσικά κι αυτό δεν βοηθάει😅

Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό γενικά μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω! Μιλάμε για έντονο "κάψιμο". Καμία ιδέα; 

Επίσης, έχω στο σπίτι Riopan ως αντιοξινο αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το πάρω στην εγκυμοσύνη και στο φυλλάδιο δεν γράφει κάτι 😏

Κοπέλα μου σε ποιά βδομάδα είσαι? Μήπως το μπεμπίνι βγάζει μαλλάκια?? 😉😁

Εμένα η γιατρός μου είχε πει ότι τα γνωστά αντιόξινα επιτρέπονται. Αυτο διάβασα και στο ίντερνετ σε ανύποπτο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...