Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Ρε κορίτσια το άλμα 23-26 τι φαση;

Κάπου εκεί δεν ξανακοιμηθηκε βράδυ 😂

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

της δοκιμάζω 3-4 κουταλιτσες ίσα ισα για να μάθει τ κουτάλι,τη γεύση και όχι τόσο να φάει. της δίνω γάλα Φυσικά μετά. Ίσως να μην ειναι τόσο έτοιμη είμαστε και 5 μηνών δεν ξέρω. θα της δώσω χρόνο χώρις να Την πιεζω Φυσικά.απλώς σίγουρα ανοίγει τ στόμα δείχνει πρόθυμη και τρελαίνεται μολις βλέπει τ κουταλι αλλά κάτι δεν Της αρέσει😛

Πόσο καιρό έχεις που τον προσπαθείς;Πόσο σου τρώει περίπου;

Απο τις 23 Δεκεμβρίου.. Κάποιες μέρες δεν έχω δώσει όμως.. Δεν μετράω πόσο να σου πω την αλήθεια απλά μετά ανάλογα αν γκρινιάζει τον βάζω και στήθος. Κάποιες μέρες τρωει πιο πολύ καποιες ελάχιστα.. Το βλέπω στα κακά 😂

@Tweemaκαι εμάς σήμερα 4 φορές γούρλωσε κωλαράκι και προσπαθουσε να πάει μπροστά.. Το είδα στην αρχή εγώ και λέω μπα η ιδέα μου είναι και μετά από λίγο ακουω τον άντρα μου να λέει "ωχ έχε γούστο" του λέω το έπαθες μου λέει αυτός κάνει σαν να πάει να μπουσουλισει. Μετά του βάλαμε το παιχνίδι μπροστά το έκανε άλλες 2 φορες και μετά βαρέθηκε.. Μπορεί να ήταν και τυχαίο.. Θα δούμε είναι πολύ μικρός νομίζω.. Ακόμα καν δεν στηρίζεται καλά καθιστός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς χαλάσαμε ύπνο δυστυχώς στο 15-19.. Εχω χάσει τις ελπίδες μου για επαναφορά στα 8ωρα.. 🙄

Επίσημα νομίζω πως μπορώ να ανακοινώσω αποθηλασμο της μεγάλης.. Ανάμεικτα τα συναισθήματα.. Το μωράκι μου μεγάλωσε.. 

@Tweemaκαι στα δικά σου 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για τον covid να σας πω ο αδελφός μου νοσεί πάλι. Ευτυχώς πολύ ελαφριά αυτή τη φορά. Είχε συμπτώματα από την Παρασκευή έκανε τεστ κάθε μέρα έως και προχθές έβγαιναν όλα αρνητικά μέχρι τότε.. Μετά έκανε και η γυναίκα του που είχε απλά ένα βήχα ελαφρύ και αυτή θετική. Αύριο περιμένει ο αδερφός μου το pcr.

Οπότε μάλλον τα self δεν πιάνουν πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς χαλάσαμε ύπνο δυστυχώς στο 15-19.. Εχω χάσει τις ελπίδες μου για επαναφορά στα 8ωρα.. 🙄

Επίσημα νομίζω πως μπορώ να ανακοινώσω αποθηλασμο της μεγάλης.. Ανάμεικτα τα συναισθήματα.. Το μωράκι μου μεγάλωσε.. 

@Tweemaκαι στα δικά σου 😅

Πώς είναι ο αποθηλασμος;; Φαντάζομαι σε πιάνει μια γλυκιά μελαγχολία σαν όταν φεύγει η κοιλίτσα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Περαστικά να το περάσουν όσο πιο ελαφριά γινεται!!

@vasiliki 16 κ εμένα είχε κολλήσει από τον μπαμπά του τώρα δόξα το Θεό είμαστε μια χαρα. Αλλά ο άντρας μου μας κόλλησε κ τους δύο. Τελικά τι πιατακια κ κουταλάκια πηρες?

@Tweema 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πώς είναι ο αποθηλασμος;; Φαντάζομαι σε πιάνει μια γλυκιά μελαγχολία σαν όταν φεύγει η κοιλίτσα;; 

Ναι.. Ειδικά σε πιο μεγάλο παιδάκι, μαχαίρια στην καρδιά να σου λέει δεν θέλω άλλο είμαι μεγάλη πια 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! 

Πολλά νέα υπάρχουν απ ότι διαβάζω.... 

Ο δικός μου νομίζω ότι είναι σε ένα άλμα συνέχεια 🤣 

@Clairy. κ δικοί μου γνωστοί έχουν κοβιντ για 2η φορά κ πολλούς όντως  τους έβγαζε αρνητικούς το σελφ... 

@PanB τι λένε σε αυτή την περίπτωση; καλό αποθηλασμο; 😛

@Tweema φουλ δημιουργική κ παλι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Ναι.. Ειδικά σε πιο μεγάλο παιδάκι, μαχαίρια στην καρδιά να σου λέει δεν θέλω άλλο είμαι μεγάλη πια 😂 

Χάχα.. Τουλάχιστον έγινε ομαλά. 

@nik_ol άσε και η μαμά μου ήταν μια μέρα πριν εκεί να κρατήσει τον ανιψιό μου ο οποίος βγαίνει αρνητικός ακόμα (το πέρασε την 1η φορά). Απλά την άλλη μέρα χωρίς να το ξέρει ήρθε σε εμένα και είχε τον μικρό αγκαλιά.. Οπότε και εμείς περιμένουμε να περάσουν οι μέρες..

@Tweemaο ανιψιός σου που το περνούσε λίγο πιο βαριά συνήλθε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Χάχα.. Τουλάχιστον έγινε ομαλά. 

@nik_ol άσε και η μαμά μου ήταν μια μέρα πριν εκεί να κρατήσει τον ανιψιό μου ο οποίος βγαίνει αρνητικός ακόμα (το πέρασε την 1η φορά). Απλά την άλλη μέρα χωρίς να το ξέρει ήρθε σε εμένα και είχε τον μικρό αγκαλιά.. Οπότε και εμείς περιμένουμε να περάσουν οι μέρες..

@Tweemaο ανιψιός σου που το περνούσε λίγο πιο βαριά συνήλθε;; 

Ευχομαι να είναι όλα καλά για όλους!! Στο τέλος όλοι θα κολλήσουμε, να το περασουμε τουλάχιστον ελαφριά!

Πάντως εμείς αποφασίσαμε ότι οποίος έρχεται στο σπίτι πλέον θα φοράει μάσκα. Μόνο γιαγιάδες κ παππούδες σπίτι κ φίλοι έξω. Είναι κ σε φουλ έξαρση κ ολα τα υπόλοιπα αυτους τους μήνες από δω κ περα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εμείς ξεστολισαμε σήμερα...και πραγματικά νιώθω το σπίτι να καθαρισε!!δεν τον χάρηκα τον στολισμό φέτος...γενικά δεν κατάλαβαμε πολύ τις γιορτές νομίζω..αύριο έχω ραντεβού για την πρώτη δόση του εμβολίου....

Με το καλό η πρώτη!!

Πώς πήγε με το νοσοκομειακό θήλαστρο τελικά;; Σκέφτομαι σοβαρά να πάω να νοικιάσω άμεσα γιατί ενώ έχω γαλα η μικρή βαριέται τρέλα Απ'ο,τι καταλαβαίνω κ θέλει μπουκάλι...από την αρχή κάναμε μεικτη κ τελευταία εχω περισσότερο γάλα αλλα δεν ξέρω τι γίνεται...έχει κ τρελή ενόχληση από τα δόντια κ γενικά δεν τρώει όσο έτρωγε σε ποσότητα,καμιά σχέση ..σκέφτηκα ότι ίσως το νοσοκομειακό είναι η τελευταία μου ελπίδα...😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κάπου εκεί δεν ξανακοιμηθηκε βράδυ 😂

 

Απο τις 23 Δεκεμβρίου.. Κάποιες μέρες δεν έχω δώσει όμως.. Δεν μετράω πόσο να σου πω την αλήθεια απλά μετά ανάλογα αν γκρινιάζει τον βάζω και στήθος. Κάποιες μέρες τρωει πιο πολύ καποιες ελάχιστα.. Το βλέπω στα κακά 😂

@Tweemaκαι εμάς σήμερα 4 φορές γούρλωσε κωλαράκι και προσπαθουσε να πάει μπροστά.. Το είδα στην αρχή εγώ και λέω μπα η ιδέα μου είναι και μετά από λίγο ακουω τον άντρα μου να λέει "ωχ έχε γούστο" του λέω το έπαθες μου λέει αυτός κάνει σαν να πάει να μπουσουλισει. Μετά του βάλαμε το παιχνίδι μπροστά το έκανε άλλες 2 φορες και μετά βαρέθηκε.. Μπορεί να ήταν και τυχαίο.. Θα δούμε είναι πολύ μικρός νομίζω.. Ακόμα καν δεν στηρίζεται καλά καθιστός.. 

Εγω απο τα τωρινα μωρα περιμενω τα παντα! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς χαλάσαμε ύπνο δυστυχώς στο 15-19.. Εχω χάσει τις ελπίδες μου για επαναφορά στα 8ωρα.. 🙄

Επίσημα νομίζω πως μπορώ να ανακοινώσω αποθηλασμο της μεγάλης.. Ανάμεικτα τα συναισθήματα.. Το μωράκι μου μεγάλωσε.. 

@Tweemaκαι στα δικά σου 😅

Μπραβο σας!! Εμεις 26 Νοεμβρίου τελευταία αλλα τα γλυκοκοιταζει συνέχεια 🤣 

Κ εμεις στο 15-19 χαλασε ο υπνος 😕 αλλα εχω συνηθίσει πια! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια για τον covid να σας πω ο αδελφός μου νοσεί πάλι. Ευτυχώς πολύ ελαφριά αυτή τη φορά. Είχε συμπτώματα από την Παρασκευή έκανε τεστ κάθε μέρα έως και προχθές έβγαιναν όλα αρνητικά μέχρι τότε.. Μετά έκανε και η γυναίκα του που είχε απλά ένα βήχα ελαφρύ και αυτή θετική. Αύριο περιμένει ο αδερφός μου το pcr.

Οπότε μάλλον τα self δεν πιάνουν πια. 

Περαστικα..τι γινεται με τα τεστ; κ εγω απο χθες ακούω τα ιδια. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Πώς είναι ο αποθηλασμος;; Φαντάζομαι σε πιάνει μια γλυκιά μελαγχολία σαν όταν φεύγει η κοιλίτσα;; 

Είσαι έτοιμη!!! Δεν έχεις ζησει χρόνιο agitation γιαυτό είσαι στο ροζ συννεφο..😂😂 Περα απ την πλακα  εγώ στα 3 ετη αρχισα να μην μπορω, πιστεύω οτι αν αποθηλαζε πριν τα 3 ετη θα ειχα αυτην την "γλυκια μελαγχολια".. Μετα τα 2 αλλαξε ο τροπος που θηλαζε ο γιος μου. Την μικρη  δεν με ενοχλει που την θηλαζω.. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Χάχα.. Τουλάχιστον έγινε ομαλά. 

@nik_ol άσε και η μαμά μου ήταν μια μέρα πριν εκεί να κρατήσει τον ανιψιό μου ο οποίος βγαίνει αρνητικός ακόμα (το πέρασε την 1η φορά). Απλά την άλλη μέρα χωρίς να το ξέρει ήρθε σε εμένα και είχε τον μικρό αγκαλιά.. Οπότε και εμείς περιμένουμε να περάσουν οι μέρες..

@Tweemaο ανιψιός σου που το περνούσε λίγο πιο βαριά συνήλθε;; 

Ναι 2 μερες κρατησε. Κολλησε η μανα μου κ μαλλον νοσει ξανά κ η αλλη μου αδερφή κ εχει κολλησει κ ο αλλος γαμπρος μου χωρις συμπτώματα. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Ευχομαι να είναι όλα καλά για όλους!! Στο τέλος όλοι θα κολλήσουμε, να το περασουμε τουλάχιστον ελαφριά!

Πάντως εμείς αποφασίσαμε ότι οποίος έρχεται στο σπίτι πλέον θα φοράει μάσκα. Μόνο γιαγιάδες κ παππούδες σπίτι κ φίλοι έξω. Είναι κ σε φουλ έξαρση κ ολα τα υπόλοιπα αυτους τους μήνες από δω κ περα.... 

Κ εγω το ιδιο πιστεύω.. Θα εβαζα στοιχημα οτι απο Δευτέρα που θα ανοίξουν τα σχολεία θα γινει χαμος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς χαλάσαμε ύπνο δυστυχώς στο 15-19.. Εχω χάσει τις ελπίδες μου για επαναφορά στα 8ωρα.. 🙄

Επίσημα νομίζω πως μπορώ να ανακοινώσω αποθηλασμο της μεγάλης.. Ανάμεικτα τα συναισθήματα.. Το μωράκι μου μεγάλωσε.. 

@Tweemaκαι στα δικά σου 😅

κάπως ετσι κ εμείς,από το 15-19 κ μέτα έχουμε χαλάσει βραδινό ύπνο.

άραγε θα επανέλθουν κάποια στιγμή;;; πριν από αυτο είχαμε βράδια π κοιμόταν σερί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Περαστικά να το περάσουν όσο πιο ελαφριά γινεται!!

@vasiliki 16 κ εμένα είχε κολλήσει από τον μπαμπά του τώρα δόξα το Θεό είμαστε μια χαρα. Αλλά ο άντρας μου μας κόλλησε κ τους δύο. Τελικά τι πιατακια κ κουταλάκια πηρες?

@Tweema 

 

πήρα της nattou σιλικόνης με βεντουζα από κάτω,έχει σετ και κουταλακι,επίσης κουταλάκια της nuk με αυτα ξεκινήσαμε πολύ καλά. Δεν έχουμε θέμα με το κουτάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Είμαστε 19η εβδομάδα κ ακόμα τα βράδια είναι χάλια...είχα ελπίδα πως με το που τελειώσουμε το άλμα θα ξαναφτιάξει ο ύπνος αλλά με αυτά που διαβάζω δεν το βλέπω...😫  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Είμαστε 19η εβδομάδα κ ακόμα τα βράδια είναι χάλια...είχα ελπίδα πως με το που τελειώσουμε το άλμα θα ξαναφτιάξει ο ύπνος αλλά με αυτά που διαβάζω δεν το βλέπω...😫  

 

Καλημέρα! εμείς κλείνουμε μήνα κ ακόμη δεν έχει φτιάξει από το αλμα 15-19'. Ενώ πιο Πριν είχαμε φτιάξει ένα καλό βραδινό πρόγρΑμμα έκτοτε δράμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έχω ερωτήσεις 😋

*Όταν βγάζουν δοντακια μειώνουν το φαγητό??

*Έχετε κάποιο έθιμο για το πρώτο δοντακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έχω ερωτήσεις 😋

*Όταν βγάζουν δοντακια μειώνουν το φαγητό??

*Έχετε κάποιο έθιμο για το πρώτο δοντακι?

Καλημέρα!! απ ότι ξέρω μειώνουν το φαγητό ναι. Όπως υπάρχει και αρκετή γκρίνια,τα πάντα στο στομα. φαίνεται να πετάτε δοντάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έχω ερωτήσεις 😋

*Όταν βγάζουν δοντακια μειώνουν το φαγητό??

*Έχετε κάποιο έθιμο για το πρώτο δοντακι?

Καλημερα 

Υπαρχουν μωρακια που μειωνουν.. Βέβαια το εχω ακούσει για μεγαλυτερα μωρακια πιυ τρωνε στερεες. 

Εμεις δεν εχουμε καποιο εθιμο. Αλλα δεν εχω ακουσει κατι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα!!!όσες δίνετε ξένο γάλα Πώς είναι το βραδινό σας πρόγραμμα;; Πώς είστε με τον ύπνο;

Εμείς δινουμε ξένο. Τρωει τελευταίο γεύμα πολύ αργα μετά τις 10:30 με μπορεί και 12 να παει και κοιμαται σερι μεχρι το πρωί στις 9 10 11. Αναλόγως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έχω ερωτήσεις 😋

*Όταν βγάζουν δοντακια μειώνουν το φαγητό??

*Έχετε κάποιο έθιμο για το πρώτο δοντακι?

Εγώ δεν ήξερα κάτι μέχρι που εβγαλε το πρώτο δόντι και η μαμά μου που το είδε πρώτη του πήρε ένα κόκκινο ρούχο.. Για να βγουν πιο εύκολα λέει 🥴 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έσκασε δοντακι έβαλα τώρα το δάχτυλο μου και γρατσουναει..!! Η γιαγιά μου μ είπε πως μυραζουνε στραγάλια στο χωριό 😋😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι έσκασε δοντακι έβαλα τώρα το δάχτυλο μου και γρατσουναει..!! Η γιαγιά μου μ είπε πως μυραζουνε στραγάλια στο χωριό 😋😋 

Γερα να είναι τα δοντάκια σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Εμείς δινουμε ξένο. Τρωει τελευταίο γεύμα πολύ αργα μετά τις 10:30 με μπορεί και 12 να παει και κοιμαται σερι μεχρι το πρωί στις 9 10 11. Αναλόγως

Τι ποσότητα σου τρωει΄΄; Θέλω και εγω να την κραταω λιγο πιο αργα μηπως και μου κοιμηθει μεχρι το πρωι,αλλά δεν τα καταφερνουμε γιατι από τις 8μιση νυσταζει.Πως τo απασχολείς΄΄΄;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι έσκασε δοντακι έβαλα τώρα το δάχτυλο μου και γρατσουναει..!! Η γιαγιά μου μ είπε πως μυραζουνε στραγάλια στο χωριό 😋😋 

Με το καλο και τα υπόλοιπα!! πόσο είστε;

Εμείς σαν παράδοση εχουμε οτι αυτός που θα δει το πρωτο δόντι του μωρού ,του παίρνει ένα δώρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...