Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dim.The. είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες έστω και λίγο αργά, όλη μέρα έξω αυτές τις μέρες και δεν είχα μπει καθόλου.

@Tweema Το πιο ευχάριστο είναι ότι είναι όλα καλά με τη μαγνητική, να σου πω με ανησύχησε όταν διάβασα για το μούδιασμα στο πρόσωπο γιατί θυμήθηκα περιπτώσεις στο περιβάλλον μου με αυτοάνοσο, δόξα τω Θεώ που είναι καθαρή η δική σου.

@Mommy to be εγώ έχω το ίδιο στο πιο παλιό μοντέλο και με έχει βολέψει για αρχή, το μόνο που θυμάμαι με είχε δυσκολέψει στο πρώτο παιδί είναι ότι θέλει να τα κόβεις σε κυβάκια και με το μοσχάρι δυσκολευόμουν, τώρα θα το ξεκινήσω στον μικρό το κρέας οπότε θα χω πάλι το ίδιο. Το βασικό πλεονέκτημα κορίτσια είναι ότι τα κάνει στον ατμό και τα πολτοποιεί, οπότε δε λερώνεις δύο και τρία σκεύη. Εμάς η παιδίατρος είπε καλύτερα στον ατμό, δε θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε.

@Tweema@Lia5και όσα κορίτσια αγχώνονται με τον κορωνοϊό (tweema δεν μπορώ να σε ξεταγκάρω γιατί είδα τί έγραψες), δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας, ειδικά αν είναι και η μετάλλαξη όμικρον που έχει συμπτώματα κοινού κρυολογήματος από ότι λένε και το λέω επειδή πέρασα ούσα έγκυος στο τέλος με ανοσοποιητικό στα πατώματα. Καμία περίπτωση δεν είναι ίδια, αλλά ιδίως τα μικρά και να κολλήσουν, το πιο πιθανό είναι να μη χρειαστεί να πάρουν τίποτα, άντε κανένα ντεπόν, η κόρη μου το πέρασε ασυμπτωματικά ενώ εγώ και ο πατέρας της είχαμε συμπτώματα κανονικά και ήμασταν στο ίδιο σπίτι είκοσι μέρες. Μην πανικοβάλλεστε, αν τύχει, θα το αντιμετωπίσετε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Επίσης, θέλει λίγες μέρες για να δείξουν τα τεστ, εμάς τις πρώτες τα σελφ δεν έδειχναν και ας είχαμε και συμπτώματα.

Καλημέρα! Κι εμάς ο γιατρός αύριο μας είπε να κάνουμε τεστ. Ξερω ότι οι περισσότεροι το περνούν ανώδυνα αλλά όσο να ναι υπάρχει μια ανησυχία για τον μικρούλη. Σκέφτομαι μην έχει κληρονομήσει και το άσθμα από μένα και τον ταλαιπωρήσει.

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tweema είπε:

@Lia5τελικα εγω κ ο μικρος καναμε τεστ.. Ειχαμε βρεθει με την αδερφή μου που εχει βαφτίσει τον γιο μου κ η οποια εμφανισε πυρετό σημερα στην δουλειά .επρεπε να σχολασει για να παει για τεστ. Ευτυχώς ειμαστε ολοι αρνητικοι.

Όσον αφορα τα σχολεία... Για μενα ειναι αδιάφορα, ας κλείσουν.το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι την ανοιξη θα χαθει ο κορονοιος κ θα εμφανιστούν ποσες αρρώστιες απο την κλεισούρα κ θα ταλαιπωριουνται τα μικρακια μες την ζέστη για αλλη μια χρονιά. Τα κρούσματα στα σχολεία ειναι παααρα πολλα.. Εδω που μενω οσ σχολεία υπάρχουν γύρω, εκτος απο αυτο νηπιαγωγειο του γιου μου, έχουν κρούσματα κ μαλιστα αρκετά.. Σας ειπαν στην ταξη του ανηψιου υπάρχουν 18 με κορονοϊο.

Στη μικρούλα θα κάνετε τεστ; Οσο αφορά τα σχολεία μακάρι να μας κλείσουν να καθίσω με το παιδάκι μου 😁

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου !! Εμείς που το περάσαμε όταν το μωρό ήταν μόλις 45 ημερών σκέψου μόνο λίγο Ντεπον της έδωσα και αυτό με 37,4 γιατί εγώ τρελάθηκα και αγχώθηκα ! Δεν ήθελα να περιμένω να ανεβάσει κανονικά πυρετό ! Δεν χρειάστηκε τπτ άλλο από φάρμακα ! Επίσης μην απελπιζεσαι δεν είναι σίγουρο ότι κολλήσατε !! Ελπίζω πως όχι ❣️

Θυμάμαι που η μπεμπούλα σου το είχε περάσει ασυμπτωματικα. Μακάρι άμα κόλλησε να το περάσει κι εμένα έτσι γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην κόλλησε αφού τον είχαν 3 ώρες αγκαλιά.

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καιρός για επισκέψεις...😔εμάς δεν μπαίνει ανθρώπος στο σπίτι... και στους γονείς μου που είμαι τώρα κάναμε όλοι τεστ κ δεν μπαίνει κανείς!!Την άνοιξη τώρα θά βρεθούμε ε φίλους ,έξω! ειδικά με κείνους που έχουν παιδακια.Γίνεται χαμός με τον κορονοϊο,εμάς πέθαναν κ αρκετοί γνωστοί...

Εγώ ψέματα να μην πω, καναμε ο,τι κάναμε και πριν. Και στις δουλειές μας είμαστε με πολύ κόσμο οπότε άμα είναι να κολλήσουμε θα κολλήσουμε, δε φυλαγομαστε από τις παρέες. Πάντως να ξέρεις ότι την άνοιξη κυκλοφορούν πολλές ιώσεις, ειδικά στα σχολεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δλδ ανά μια ώρα κλαίει κ της φτιάχνεις γάλα κ τρώει τόσο? Σκέψου εγω του άλλαξα κ γαλα. Του ξεκίνησα το novalac ha μήπως τον πηραζε κ δεν έπινε ποσότητα αλλά τα ίδια κάνει. Μόνο που τώρα δεν κλαίει όπως έκλαιγε κάθε βράδυ με το προηγούμενο γάλα. 

Δεν κλαίει,απλώς γκριΝιάζει και καταλαβαίνω ότι θέλει να φάει.είναι λίγο και πάλι η μικρή ,οπότε ναι χθες κάπως έτσι μας πήγε ανα Μια ώρα. 

γάλα άλλαξα και εγω για μκα εβδομάδα εδωσα το σανιλακ Μήπως δω διαφορά,αλλά τα ίδια.οπότε κατάλαβα ότι απλά τρώει τόσο και επέστρεψα στο frisolac ,το οποίο θεωρώ αρκετά καλό,δε μ παρουσίασε ποτέ θέμα δυσκοιλιότητας ή Τις τρομερές αναγωγές.

εσείς με αναγωγές Πώς είστε;; 

Την άλλη Τετάρτη έχουμε παιδίατρο και θα ξεκινήσουμε φρουτακια. Για να δούμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Είμαστε τέλεια δόξα το θεό!!! Λειτούργησε το νεξιουμ και επιτέλους βλεπω το παιδάκι μου ήρεμο και χαρούμενο !! Θα το συνεχίσουμε μέχρι το επόμενο ραντεβού που θα τη δει η παιδίατρος και θα μου πει αν θα το κόψουμε !! Σήμερα ξεκινήσαμε εν τέλει γτ είχα παραγγείλει πιατακια κουταλάκια κλπ απ' το ίντερνετ και μου τα άργησαν !! Μια τρέλα !! Χαχαχα ξινιζε τη μουριτσα της !! Δεν κατάλαβε καν ότι είναι φαγητό αυτό τώρα ,έχει ακόμα και το αντανακλαστικό με τη γλώσσα οπότε έβγαζε λίγο προς τα έξω όμως κούτσα στραβά το έφαγε όσο έδωσα ! Σιγά σιγά θα το συνηθίσει ❣️ ήπιαμε και νεράκι πρώτη φορά ,και φυσικά μετά το γάλα μας !! Εσείς πώς πάτε τι κάνετε ;;;;

Καλημέρα,ξεκινησατε. με. φρουτακια;; Και εμείς Την άλλη εβδομάδα.απο κουταλακια και πιατακια τι προτιμησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Δεν κλαίει,απλώς γκριΝιάζει και καταλαβαίνω ότι θέλει να φάει.είναι λίγο και πάλι η μικρή ,οπότε ναι χθες κάπως έτσι μας πήγε ανα Μια ώρα. 

γάλα άλλαξα και εγω για μκα εβδομάδα εδωσα το σανιλακ Μήπως δω διαφορά,αλλά τα ίδια.οπότε κατάλαβα ότι απλά τρώει τόσο και επέστρεψα στο frisolac ,το οποίο θεωρώ αρκετά καλό,δε μ παρουσίασε ποτέ θέμα δυσκοιλιότητας ή Τις τρομερές αναγωγές.

εσείς με αναγωγές Πώς είστε;; 

Την άλλη Τετάρτη έχουμε παιδίατρο και θα ξεκινήσουμε φρουτακια. Για να δούμε ..

Δεν έκανε καθόλου αναγωγες ούτε με το κανονικό ούτε με το υποαλλεργικό τώρα. Θα βγάλει καμία γουλιά βέβαια όπως κάθεται στον ώμο να ρευτεί αλλά όχι τρελά πράγματα. Δυσκοιλιοτητα είχαμε κ του βάζω λίγο. Χαμομήλι μέσα στο γάλα κ είναι οκ. Εύχομαι να σου φάει τα φρούτα κ να τελειώσεις με αυτό το μαρτύριο εσυ. Εγω έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! Κι εμάς ο γιατρός αύριο μας είπε να κάνουμε τεστ. Ξερω ότι οι περισσότεροι το περνούν ανώδυνα αλλά όσο να ναι υπάρχει μια ανησυχία για τον μικρούλη. Σκέφτομαι μην έχει κληρονομήσει και το άσθμα από μένα και τον ταλαιπωρήσει.

 

Στη μικρούλα θα κάνετε τεστ; Οσο αφορά τα σχολεία μακάρι να μας κλείσουν να καθίσω με το παιδάκι μου 😁

 

Θυμάμαι που η μπεμπούλα σου το είχε περάσει ασυμπτωματικα. Μακάρι άμα κόλλησε να το περάσει κι εμένα έτσι γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην κόλλησε αφού τον είχαν 3 ώρες αγκαλιά.

 

Εγώ ψέματα να μην πω, καναμε ο,τι κάναμε και πριν. Και στις δουλειές μας είμαστε με πολύ κόσμο οπότε άμα είναι να κολλήσουμε θα κολλήσουμε, δε φυλαγομαστε από τις παρέες. Πάντως να ξέρεις ότι την άνοιξη κυκλοφορούν πολλές ιώσεις, ειδικά στα σχολεία.

πάντως όσον αφορά τα σχολεία ,κάθε τόσο κλείνει και ενα τμήμα.Επειδή έρχομαι και εγω σε επαφή με πολλά παιδια και φοβάμαι για τη μικρή ,Ίσως να ή ταν καλύτερο να κλείσουν.Όχι ότι θα λυθεί κάτι πάντως. 

εύχομαι να μην έχετε τίποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δεν έκανε καθόλου αναγωγες ούτε με το κανονικό ούτε με το υποαλλεργικό τώρα. Θα βγάλει καμία γουλιά βέβαια όπως κάθεται στον ώμο να ρευτεί αλλά όχι τρελά πράγματα. Δυσκοιλιοτητα είχαμε κ του βάζω λίγο. Χαμομήλι μέσα στο γάλα κ είναι οκ. Εύχομαι να σου φάει τα φρούτα κ να τελειώσεις με αυτό το μαρτύριο εσυ. Εγω έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου.

Ναι,ελπίζω να είναι διαφορετικα μ το φαγητό.θα φανεί. άλλωστε από τον 4 κ μετά παίρνουν έτσι κ αλλιώς πιο λίγο βάρος.

Μην αγχώνεσαι ,απλώς το παιδί λειτουργεί με αυτούς τους ρυθμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! Κι εμάς ο γιατρός αύριο μας είπε να κάνουμε τεστ. Ξερω ότι οι περισσότεροι το περνούν ανώδυνα αλλά όσο να ναι υπάρχει μια ανησυχία για τον μικρούλη. Σκέφτομαι μην έχει κληρονομήσει και το άσθμα από μένα και τον ταλαιπωρήσει.

 

Στη μικρούλα θα κάνετε τεστ; Οσο αφορά τα σχολεία μακάρι να μας κλείσουν να καθίσω με το παιδάκι μου 😁

 

Θυμάμαι που η μπεμπούλα σου το είχε περάσει ασυμπτωματικα. Μακάρι άμα κόλλησε να το περάσει κι εμένα έτσι γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην κόλλησε αφού τον είχαν 3 ώρες αγκαλιά.

 

Εγώ ψέματα να μην πω, καναμε ο,τι κάναμε και πριν. Και στις δουλειές μας είμαστε με πολύ κόσμο οπότε άμα είναι να κολλήσουμε θα κολλήσουμε, δε φυλαγομαστε από τις παρέες. Πάντως να ξέρεις ότι την άνοιξη κυκλοφορούν πολλές ιώσεις, ειδικά στα σχολεία.

Καλημέρα! 

Λεμε να μην το κάνουμε..μόνο εγω κ ο αντρας μου θα συνεχίσουμε. Ισως εαν δω κατι διαφορετικό να κανω κ στα παιδια. Αν κ στο μικρακι δεν θελω. 

Όσον αφορα το ασθμα. Εχουμε το ιδιο πρόβλημα. Είναι μεγαλο το αγχος .. Εγω ανησυχώ πολυ με την μικρη με τον βηχα της. Σκεφτομουν μήπως παω κ παρω το ρουφηχτηρι για τις μυξες να της κανω κανα 2 φορες μήπως κ ηρεμήσει κ της φυγει κ ο βηχας. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας,Την άλλη εβδομάδα κλείνουμε τούς 5 και σύμφωνα με το γιατρό θα ξεκινήσουμε φρούτα.

Επειδή τη βλέπω όμως Πώς ότι τρώω με βλέπει και γκρινιαζει απλώνει τα χερια της σε διάφορα,αν της έδινα λίγη μπανάνα εγώ απο μόνη μου λέτε να υπάρχει πρόβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας,Την άλλη εβδομάδα κλείνουμε τούς 5 και σύμφωνα με το γιατρό θα ξεκινήσουμε φρούτα.

Επειδή τη βλέπω όμως Πώς ότι τρώω με βλέπει και γκρινιαζει απλώνει τα χερια της σε διάφορα,αν της έδινα λίγη μπανάνα εγώ απο μόνη μου λέτε να υπάρχει πρόβλημα;

Κάνε λίγη υπομονή κ άκου τις οδηγίες του γιατρού σου.Λιγο έμεινε...εγώ αυτό θα έκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Lia5 μακάρι να μην κόλλησε ο μικρούλης. @Tweema μακάρι κ εσεις να μην κολλήσατε κ νομίζω καλά θα κάνετε που θα κάνετε μόνο εσείς τεστ. Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά δε βγαίνει με το να μείνουμε για παντα απομονωμένοι, εγώ δηλ δεν αντέχω. Κ σκέφτομαι τι θα γίνει όταν δουμε καποιον; ή τι θα γίνει με τα υπολοιπα μικρόβια; τα παιδια μας δε θα έρθουν ποτε σε επαφη; ο δικός μας οργανισμός θα ξεχάσει τα αντισώματα; Θα δείξει.... 

@vasiliki 16 κ ο δικός μου κάνει ακριβώς το ίδιο όταν μας βλέπει να τρώμε αλλά εμείς θα ξεκινήσουμε ακριβώς 6 μηνών. Μας το είπε κ η παιδίατρος... Οπότε υπομονή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweemaαν θες να κάνεις στη μικρή τεστ τούφα τις μυξουλες με αυτην την συσκευή και πάρε με την μπατονετα από εκεί δείγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Lia5 μακάρι να μην κόλλησε ο μικρούλης. @Tweema μακάρι κ εσεις να μην κολλήσατε κ νομίζω καλά θα κάνετε που θα κάνετε μόνο εσείς τεστ. Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά δε βγαίνει με το να μείνουμε για παντα απομονωμένοι, εγώ δηλ δεν αντέχω. Κ σκέφτομαι τι θα γίνει όταν δουμε καποιον; ή τι θα γίνει με τα υπολοιπα μικρόβια; τα παιδια μας δε θα έρθουν ποτε σε επαφη; ο δικός μας οργανισμός θα ξεχάσει τα αντισώματα; Θα δείξει.... 

@vasiliki 16 κ ο δικός μου κάνει ακριβώς το ίδιο όταν μας βλέπει να τρώμε αλλά εμείς θα ξεκινήσουμε ακριβώς 6 μηνών. Μας το είπε κ η παιδίατρος... Οπότε υπομονή.... 

Δυστυχως θα κανουμε καθε μερα ολοι εκτός απο το μωρο. Δεν θελω προς το παρον. Χθες το απογευμα βγηκε αρνητικη η αδερφη κ πριν λιγο βγηκε θετικη. 

Θα συμφωνησω μαζι σου οσον αφορα αντισωματα, απομονωση... Εμεις ναι μεν δεν εχουμε επαφες σε σπίτια (βεβαια φοβούνται κ πολλοι απο αυτους πιυ ξέρουμε) αλλα εξω βγαίνουμε, παμε πλατεια. Βέβαια οταν υπαρχει παρα πολυς κοσμος καπιυ που  θα παμε ειμαι λιγο απομακρυσμενη.. Κ μμμ εχουμε μπει πριν κανα μηνα... Βασικα το προβλημα μας ειναι τα σπιτια που δεν θελι κ πολυ ο άντρας μου, αλλα μερικες φορες το εχει ξεχασει. Εγω κουραστηκα ειλικρινα.. Κ τωρα σκεφτομαι κ τα γενέθλια του μικρου. Δύσκολα 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

@Tweemaαν θες να κάνεις στη μικρή τεστ τούφα τις μυξουλες με αυτην την συσκευή και πάρε με την μπατονετα από εκεί δείγμα 

Ααα τελεια ιδεα!! Εαν χρειαστεί θα το κανω.. Οποτε δεν θα γλιτωσει το ρουφηχτηρι!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Lia5 μακάρι να μην κόλλησε ο μικρούλης. @Tweema μακάρι κ εσεις να μην κολλήσατε κ νομίζω καλά θα κάνετε που θα κάνετε μόνο εσείς τεστ. Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά δε βγαίνει με το να μείνουμε για παντα απομονωμένοι, εγώ δηλ δεν αντέχω. Κ σκέφτομαι τι θα γίνει όταν δουμε καποιον; ή τι θα γίνει με τα υπολοιπα μικρόβια; τα παιδια μας δε θα έρθουν ποτε σε επαφη; ο δικός μας οργανισμός θα ξεχάσει τα αντισώματα; Θα δείξει.... 

@vasiliki 16 κ ο δικός μου κάνει ακριβώς το ίδιο όταν μας βλέπει να τρώμε αλλά εμείς θα ξεκινήσουμε ακριβώς 6 μηνών. Μας το είπε κ η παιδίατρος... Οπότε υπομονή.... 

6μηνών με φρούτα ξεκινάτε; θα κάνεις blw?

Ναι ,ναι θα περιμένω.εμάς μας είπε θα κλείσουμε τούς 5 και ξεκινάμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

@Tweemaαν θες να κάνεις στη μικρή τεστ τούφα τις μυξουλες με αυτην την συσκευή και πάρε με την μπατονετα από εκεί δείγμα 

Εγω του βάζω φυσιολογικό όρο επειδή έχει λίγες μύξες και βγαίνουν. Μπορώ να πάρω από αυτές δείγμα; @Sofoula28 εσύ πώς της είχες κανει; Εμένα ο φαρμακοποιός που έκανα 2 φορές τη βδομάδα για τη δουλειά μου έκανε με το σάλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

6μηνών με φρούτα ξεκινάτε; θα κάνεις blw?

Ναι ,ναι θα περιμένω.εμάς μας είπε θα κλείσουμε τούς 5 και ξεκινάμε. 

Ναι, blw θα κάνουμε κ θα ξεκινήσουμε με λαχανικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγω του βάζω φυσιολογικό όρο επειδή έχει λίγες μύξες και βγαίνουν. Μπορώ να πάρω από αυτές δείγμα; @Sofoula28 εσύ πώς της είχες κανει; Εμένα ο φαρμακοποιός που έκανα 2 φορές τη βδομάδα για τη δουλειά μου έκανε με το σάλιο.

Καλύτερα όχι μετα απο ορο γιατί δε θα έχει την ίδια πυκνότητα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5Εμένα πάντως στον μικρό που γεννήθηκε με εμένα θετική, του έκαναν δύο τεστ στο νοσοκομείο πριν μας βγάλουν και τα δύο ήταν με δείγμα απ' το στόμα. Συμφωνώ σε αυτό που λέει η @Clairy., μπορεί να σου δώσει ψευδές αποτέλεσμα αν έχει πριν κάνει την πλύση με ορό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δυστυχως θα κανουμε καθε μερα ολοι εκτός απο το μωρο. Δεν θελω προς το παρον. Χθες το απογευμα βγηκε αρνητικη η αδερφη κ πριν λιγο βγηκε θετικη. 

Θα συμφωνησω μαζι σου οσον αφορα αντισωματα, απομονωση... Εμεις ναι μεν δεν εχουμε επαφες σε σπίτια (βεβαια φοβούνται κ πολλοι απο αυτους πιυ ξέρουμε) αλλα εξω βγαίνουμε, παμε πλατεια. Βέβαια οταν υπαρχει παρα πολυς κοσμος καπιυ που  θα παμε ειμαι λιγο απομακρυσμενη.. Κ μμμ εχουμε μπει πριν κανα μηνα... Βασικα το προβλημα μας ειναι τα σπιτια που δεν θελι κ πολυ ο άντρας μου, αλλα μερικες φορες το εχει ξεχασει. Εγω κουραστηκα ειλικρινα.. Κ τωρα σκεφτομαι κ τα γενέθλια του μικρου. Δύσκολα 😭

Ουφ!! Όλοι έχουμε κουραστεί πάρα πολύ με αυτή την κατάσταση... Έχουμε απομονώθει θες να αλλάξεις και καμιά κουβέντα ,να δεις τους συγγενείς ,τους φίλους, Τι να κάνουμε όμως υπομονή..Βόλτα έξω στο πάρκο.. το επικίνδυνο είναι οι εσωτερικοί χώροι νομίζω έξω δεν υπάρχει πρόβλημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

κορίτσια θα ήθελα τη γνώμη σας,Την άλλη εβδομάδα κλείνουμε τούς 5 και σύμφωνα με το γιατρό θα ξεκινήσουμε φρούτα.

Επειδή τη βλέπω όμως Πώς ότι τρώω με βλέπει και γκρινιαζει απλώνει τα χερια της σε διάφορα,αν της έδινα λίγη μπανάνα εγώ απο μόνη μου λέτε να υπάρχει πρόβλημα;

Εμένα και οι 5 νωρίς μου φαίνονται.. Ειμαι υπέρ των 6 κλεισμενων που λέει ο Που

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμένα και οι 5 νωρίς μου φαίνονται.. Ειμαι υπέρ των 6 κλεισμενων που λέει ο Που

ξέρω Ναι,θα το προτιμούσα και εγώ.Αλλά έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που σχεδόν δεν πίνει ούτε γάλα. το ανώτερο 120μλ κ αυτο όχι σε κάθε γεύμα. 

εσείς δεν έχετε ξεκινήσει ακόμη έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμένα και οι 5 νωρίς μου φαίνονται.. Ειμαι υπέρ των 6 κλεισμενων που λέει ο Πουτ

Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι δε στηρίζεται ακόμη τελείως Καλά στο καρεκλάκι Της,θα υπάρχει θέμα με αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Ουφ!! Όλοι έχουμε κουραστεί πάρα πολύ με αυτή την κατάσταση... Έχουμε απομονώθει θες να αλλάξεις και καμιά κουβέντα ,να δεις τους συγγενείς ,τους φίλους, Τι να κάνουμε όμως υπομονή..Βόλτα έξω στο πάρκο.. το επικίνδυνο είναι οι εσωτερικοί χώροι νομίζω έξω δεν υπάρχει πρόβλημα!!

Παραλογισμος! Ναι εννοειται ο κλειστος χωρος είναι χειρότερος για όλους τους ιούς. Δηλ εμενα ο γιος μου δεν μπορει να κολλησει απο το σχολειο; μπορεί, γιατί ομως πχ ο άντρας μου φοβαται να πάμε σε καποιο σπιτι; γιατι απλα εχει χασει την μπαλα με ολο αυτο, όπως κ οι περισσότεροι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Παραλογισμος! Ναι εννοειται ο κλειστος χωρος είναι χειρότερος για όλους τους ιούς. Δηλ εμενα ο γιος μου δεν μπορει να κολλησει απο το σχολειο; μπορεί, γιατί ομως πχ ο άντρας μου φοβαται να πάμε σε καποιο σπιτι; γιατι απλα εχει χασει την μπαλα με ολο αυτο, όπως κ οι περισσότεροι. 

Άμα κάθονται και ακούνε τι λένε τους κολλάει το μυαλό και δεν μπορούν να σκεφτούν λογικά... εμένα τώρα μου λέει ότι αυτό που έκαναν οι κοπέλες είναι εγκληματικό γιατί μπορεί να κόλλησαν το μωρό λες και δε θα μπορούσαμε να κολλήσουμε στη δουλειά και να το κολλήσουμε εμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

ξέρω Ναι,θα το προτιμούσα και εγώ.Αλλά έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που σχεδόν δεν πίνει ούτε γάλα. το ανώτερο 120μλ κ αυτο όχι σε κάθε γεύμα. 

εσείς δεν έχετε ξεκινήσει ακόμη έτσι;

Όχι όχι, έχουμε εμείς ακόμα, τέλος Φλεβάρη 😛

στις πριν 33 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι δε στηρίζεται ακόμη τελείως Καλά στο καρεκλάκι Της,θα υπάρχει θέμα με αυτο;

Δεν έχω ιδέα.. Αν την δέσεις με τη ζώνη; μήπως βοηθήσει; ο γιατρός τι λέει; μηπως να ξεκινήσεις με μια μικρή ανά κλίση στο κάθισμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...