Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Πείτε μου βρε κορίτσια γιατί θα τρελαθω.. Ο μικρός 3 βράδια πιπίλαει το στήθος νον στοπ...πειτε μου ότι είναι άλμα και ότι δε θα μείνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema καλά και εγώ δεν τρελαίνομουν να το κάνω απλα φοβάμαι μην κολλήσω κανέναν..με μεγάλο άγχος πήγα. Έτσι λίγο να μειώνω τις πιθανότητες. Η μαμα μου έχει περάσει εγκεφαλικό και έμφραγμα και φοβάμαι λιγάκι. Βλακεια που δε σας το είπαν έχετε και μωρό.. Απαράδεκτοι.. Ήρθατε πολύ κοντά με τον ανιψιό σου;

Σε καταλαβαινω.. Εμεις απλα έχουμε κοψει επαφές σε σπιτια. Ο άντρας μου επειδη έχει επαφες με παρα πολυ κοσμο λόγω δουλειας κ επειδή φοβαται προσεχει παρα πολυ(εχει κληρονομικο ασθμα ζει χωρις φαρμακα κ τα πρωτα 5 χρόνια της ζωής του ζουσε στο νοσοκομειο σε οξυγονο,μετα απο αυτο εχει νοσηλευτει 3 φορές) , απο περσι τον μαρτιο ειναι μονιμα με μασκα ανεξαρτητα εαν μας υποχρεωνουν.μπορει να τον πειραζω οτι ειναι κατα φαντασίαν ασθενης αλλα εν μερει εχει λογο. Ρε γμτ είναι απαράδεκτοι γιατι ηταν κ εκεί οι γονεις τους που εχουν αρκετα προβλήματα υγειας κ ειδικα η μαμα τους αρρωσταίνει κ με την ιδεα. Ειχαμε επαφη με το παιδί ηταν ολη την ώρα μαζι μας. Εχουν κ αυτοι ενα μωρακι 4 μηνων. 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πείτε μου βρε κορίτσια γιατί θα τρελαθω.. Ο μικρός 3 βράδια πιπίλαει το στήθος νον στοπ...πειτε μου ότι είναι άλμα και ότι δε θα μείνει 😂

Αλμα, δοντια, αλμα. Στο 23-26 η μικρη εκανε νομιζω μονο 4 μέρες απεργία κ τις υπολοιπες θηλαζε πααααρα πολυ. Να σου πω μήπως τον τριγυριζει καμια ίωση;; 

@Love32 δεν ειμαι σιγουρη πλεον αν του αρεσει. Εχει αλλαξει πολυ με τον ερχομο της μικρής κ με το σχολειο. Παρολο που δεν πηγε 1η φορα σχολείο, μπορω να πω με σιγουριά οτι εχει συμβάλει σε μεγαλο βαθμο στην αλλαγη του. Τωρα που σταματησαν τα σχολεια ια φανει τι θελει. Εγω ειμαι υπερ του baby swimming κ αν μπορουσα θα ξεκινούσα την μικρη. Εαν θέλεις μπορω να ρωτήσω την φίλη μου καποια πραγματα γιατί πήγε την κορη της μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1ειδες διαφορά στον τροπο που θηλαζει ή γενικα στον θηλασμο κατα την διαρκεια της περιοδου; εκνευριζοταν καθολου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Σε καταλαβαινω.. Εμεις απλα έχουμε κοψει επαφές σε σπιτια. Ο άντρας μου επειδη έχει επαφες με παρα πολυ κοσμο λόγω δουλειας κ επειδή φοβαται προσεχει παρα πολυ(εχει κληρονομικο ασθμα ζει χωρις φαρμακα κ τα πρωτα 5 χρόνια της ζωής του ζουσε στο νοσοκομειο σε οξυγονο,μετα απο αυτο εχει νοσηλευτει 3 φορές) , απο περσι τον μαρτιο ειναι μονιμα με μασκα ανεξαρτητα εαν μας υποχρεωνουν.μπορει να τον πειραζω οτι ειναι κατα φαντασίαν ασθενης αλλα εν μερει εχει λογο. Ρε γμτ είναι απαράδεκτοι γιατι ηταν κ εκεί οι γονεις τους που εχουν αρκετα προβλήματα υγειας κ ειδικα η μαμα τους αρρωσταίνει κ με την ιδεα. Ειχαμε επαφη με το παιδί ηταν ολη την ώρα μαζι μας. Εχουν κ αυτοι ενα μωρακι 4 μηνων. 

Αλμα, δοντια, αλμα. Στο 23-26 η μικρη εκανε νομιζω μονο 4 μέρες απεργία κ τις υπολοιπες θηλαζε πααααρα πολυ. Να σου πω μήπως τον τριγυριζει καμια ίωση;; 

@Love32 δεν ειμαι σιγουρη πλεον αν του αρεσει. Εχει αλλαξει πολυ με τον ερχομο της μικρής κ με το σχολειο. Παρολο που δεν πηγε 1η φορα σχολείο, μπορω να πω με σιγουριά οτι εχει συμβάλει σε μεγαλο βαθμο στην αλλαγη του. Τωρα που σταματησαν τα σχολεια ια φανει τι θελει. Εγω ειμαι υπερ του baby swimming κ αν μπορουσα θα ξεκινούσα την μικρη. Εαν θέλεις μπορω να ρωτήσω την φίλη μου καποια πραγματα γιατί πήγε την κορη της μηνών. 

Εγώ έχω συνέχεια κόσμο στο σπίτι ο άντρας μου δουλεύει σε κλειστό μέρος με αρκετό κόσμο και γενικά είμαστε συνέχεια έξω. Προσέχουμε όπως και να έχει. Α είχε μεγάλο θέμα και ο άντρας σου.. Φαντάζομαι τώρα έχουν φοβηθεί όλοι από την οικογένεια.. Απλα θα σου πω κάτι να παρηγορηθεις. Ο αδελφός μου ο ένας που κόλλησε το προηγούμενο βράδυ πριν εκδηλώσει συμπτωματα ήταν στο σπίτι της ξαδέλφης μου έπαιζε με τα παιδιά της. Δεν κόλλησε κανείς άλλος.. Ούτε καν η γυναίκα του που έκατσε μαζί του καραντίνα. Εγώ έχω έρθει 4 φορές σε επαφή με κρούσμα . Τις 3 πριν το εμβόλιο και δεν έχω κολλήσει.. 

Ο μικρός ίωση δεν νομίζω να έχει. Δεν έχει κανένα σύμπτωμα. Και μέσα στη μερα έχει πολλή όρεξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema ναι αν σου είναι εύκολο θα ήθελα να την ρωτήσεις αν είναι Αθήνα σε πιο πηγαίνει,αν υπάρχει φόβος για κρυωματα κλπ πιο πολύ επειδή είναι χειμώνας (βρεγμένα που είναι κλπ.) Αν χρειάζεται κάποιον εξοπλισμό.

 

Επίσης ξέρεις πως μπορώ να βλέπω το elactancia στα ελληνικά?

Θα πρέπει να κάνετε τεστ τώρα? Εύχομαι να μην έχετε κολλήσει να κ κάνενας δηλαδή να μην ταλαιπωρειστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Tweema ναι αν σου είναι εύκολο θα ήθελα να την ρωτήσεις αν είναι Αθήνα σε πιο πηγαίνει,αν υπάρχει φόβος για κρυωματα κλπ πιο πολύ επειδή είναι χειμώνας (βρεγμένα που είναι κλπ.) Αν χρειάζεται κάποιον εξοπλισμό.

 

Επίσης ξέρεις πως μπορώ να βλέπω το elactancia στα ελληνικά?

Θα πρέπει να κάνετε τεστ τώρα? Εύχομαι να μην έχετε κολλήσει να κ κάνενας δηλαδή να μην ταλαιπωρειστε.

Καλε σε αυτα μπορω να σου πω κ εγώ ☺️Οχι δεν ηταν αθηνα.. Είναι Ελληνίδα αλλα τοτε ηταν Ελβετία. Δεν υπαρχει κίνδυνος ωστε να κρυωσουν. Πανα μαγιο χρειαζεται κ μπουρνουζακι.. Βεβαια εαν το ψαξεις θα σου πουν κ τι χρειαζεται. Χαρτι παιδιατρου κ δερματολογου για εσένα. Δεν ξερω εαν ζητανε κατι παραπανω τωρα λογω κοβιντ κ αν υπάρχει καποια αλλαγη. Επίσης οσον αφορα τον εξοπλισμό δεν θυμαμαι εαν σε αυτην την ηλικια χρειαζεται σκουφι. Ο γιος μ στα 2 ετη (baby swimming θεωρειται) δεν χρειαζοταν.. Εγω αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι να ψαξεις πολυ καλα τις πισινες, να εχει οσο τον δυνατον λιγοτερο χλωριο. 

Το lactancia δεν γινεται ελληνικα δυστυχώς αλλα μπορει να γινει copy κ μετάφραση στα ελληνικά στο google translate ή καπου αλλου.. Εγω συνηθως αυτο χρησιμοποιώ. 

Το παιδι θα παει αυριο για μοριακο (θελω να πιστευω δλδ) κ δεν ξερω αν αυριο κανουμε εμεις σελφ μο άντρας μου θα παει τριτη ουτως ή αλλως για ραπιντ. 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ έχω συνέχεια κόσμο στο σπίτι ο άντρας μου δουλεύει σε κλειστό μέρος με αρκετό κόσμο και γενικά είμαστε συνέχεια έξω. Προσέχουμε όπως και να έχει. Α είχε μεγάλο θέμα και ο άντρας σου.. Φαντάζομαι τώρα έχουν φοβηθεί όλοι από την οικογένεια.. Απλα θα σου πω κάτι να παρηγορηθεις. Ο αδελφός μου ο ένας που κόλλησε το προηγούμενο βράδυ πριν εκδηλώσει συμπτωματα ήταν στο σπίτι της ξαδέλφης μου έπαιζε με τα παιδιά της. Δεν κόλλησε κανείς άλλος.. Ούτε καν η γυναίκα του που έκατσε μαζί του καραντίνα. Εγώ έχω έρθει 4 φορές σε επαφή με κρούσμα . Τις 3 πριν το εμβόλιο και δεν έχω κολλήσει.. 

Ο μικρός ίωση δεν νομίζω να έχει. Δεν έχει κανένα σύμπτωμα. Και μέσα στη μερα έχει πολλή όρεξη. 

Θα σου πω ακριβως οπως αισθανομαι... Για μένα ειναι ενας ιος οπως ολοι.. Οπως πχ ο γιος μ κολλαει ιωση κολλάει την μικρη κ εγω την γλιτωνω ετσι ακριβως μπορει να γινει κ με αυτον. Συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι ολοι μας μπορει να βγουμε αλωβητοι,μπορει κ οχι... Ξερω κ εγω δικους μας ανθρωπους που δεν κόλλησε κανεις. Την αληθεια; δεν φοβαμαι εαν κολλήσαμε. Δεν πιστευω οτι κολλήσαμε. Απλά εχω τον αντρα μου που φοβαται παρα πολυ(φοβαται βεβαια κ το εμβολιο, λεει οτι αν το κανει θ πεθανει κ τον φοβιζει κ παρα πολυ η μαμα του(εχουν κανει εμβολιο) κ εννοειται μας εχουν κουρκουτιανει το μυαλο σχεδον 2 χρονια που θέλεις δεν θελεις ενα φοβο τον εχεις.).. Με πηρε τηλ το απογευμα να κανω τεστ στον γιο μου.   Απορω πως πήγαμε κ στο νοσοκομειο για μενα με τα παιδια με τον αντρα που εχω. Στο σπίτι δεν θέλει να ερχεται κανενας, οταν ημουν εγκυος δεν ηθελε να πηγαινουμε πουθενα με τον γιο μου. Γενικά μια παρανοια!! 

Ο μικρος ειναι στο αλμα! Αδιαθετησες τελικα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

τι βάρος και ύψος έχετε;

5600kg κ 59cm ήταν 2 μηνών όταν κάναμε το 1ο εμβόλιο. Γεννήθηκε 3730. Εσεις πόσο είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

5600kg κ 59cm ήταν 2 μηνών όταν κάναμε το 1ο εμβόλιο. Γεννήθηκε 3730. Εσεις πόσο είστε?

είστε πολύ καλα θεωρώ,Μην ανησυχείς. 

εμείς Όταν κλείσαμε τούς 4 6 κιλά και 64εκ.αδυνατουλα θα έλεγα ,αλλά λογικό καθώς δεν τρώει. υγιή να είναι τα μωρακια οποίο βάρος και να έχουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια όμορφα !!! Χρόνια πολλά με το καλό να μας έρθει ο καινούργιος χρόνος !!!  Χάθηκαμε εμείς μέσα στις γιορτές επικρατεί μια παράνοια !! Χαχαχα δεν προλαβαίνω με τπτ να διαβάσω όλα τα σχόλια που έχασα !! Κάτι για κορονοιο είδα ,εμείς που περάσαμε οποία θέλει ότι θέλει με ρωτάει !!!  @vasiliki 16 εμείς 4 μηνών ειμασταν 7 κιλά 64 εκατοστά ! Τώρα έχουν περάσει 20 μέρες δε ξέρω πόσο έχει πάει το μοσχαράκι μου 😂 πάντως τις πάνες θα πάω στο νο4 πια γιατί πατιουνται πολύ οι μπουταρες μας !! Χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema πιστευω και εγώ το αλμσ φτάει.. Είναι στην 26η τώρα που είναι η πιο δύσκολη. Θα δουμε..

Ναι αδιαθετησα ακριβώς στον μήνα.. Ειναι πιο βαριά βέβαια η περίοδος μου τώρα. Δεν πονάω απλά έχω πιο πολύ αίμα και 1.5 μέρα παραπάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.  Αυτό που ο μικρός κοιμάται μόνο στην αγκαλιά και Μιλς τον αφήσω κάτω ξυπνάει..πότε περνάει ..μν πείτε ποτέ!!!😴😢😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα !!! Χρόνια πολλά με το καλό να μας έρθει ο καινούργιος χρόνος !!!  Χάθηκαμε εμείς μέσα στις γιορτές επικρατεί μια παράνοια !! Χαχαχα δεν προλαβαίνω με τπτ να διαβάσω όλα τα σχόλια που έχασα !! Κάτι για κορονοιο είδα ,εμείς που περάσαμε οποία θέλει ότι θέλει με ρωτάει !!!  @vasiliki 16 εμείς 4 μηνών ειμασταν 7 κιλά 64 εκατοστά ! Τώρα έχουν περάσει 20 μέρες δε ξέρω πόσο έχει πάει το μοσχαράκι μου 😂 πάντως τις πάνες θα πάω στο νο4 πια γιατί πατιουνται πολύ οι μπουταρες μας !! Χαχαχαχ 

Καλημέρα!!! αα είστε μεγάλα μωρά,Πόσο γεννήθηκε; Πόσο σου τρώει; η αλήθεια είναι από πολλά ακούω ένα ενάμιση κιλό πάνω κ αναρωτιέμαι τι γίνεται; χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! θα ήθελα τη γνώμη ,Βοήθεια σας,σχετικά με το φαγητακι.Για Την προετοιμασία τι να επιλέξω ραβδομπλεντερ,ένα κοινό μουλτι με δύο λεπίδες; βρασμός σε κατσαρόλα ή ατμό;

@Clairy. απ όσο θυμάμαι έχετε ξεκινήσει φαγητό,τα δίνεις σε τι μορφή; κρέμας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα.  Αυτό που ο μικρός κοιμάται μόνο στην αγκαλιά και Μιλς τον αφήσω κάτω ξυπνάει..πότε περνάει ..μν πείτε ποτέ!!!😴😢😏

κοιμάται μόνο πάνω σου; πουθενά αλλού; καρότσι; λίκνο με μουσικουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! θα ήθελα τη γνώμη ,Βοήθεια σας,σχετικά με το φαγητακι.Για Την προετοιμασία τι να επιλέξω ραβδομπλεντερ,ένα κοινό μουλτι με δύο λεπίδες; βρασμός σε κατσαρόλα ή ατμό;

@Clairy. απ όσο θυμάμαι έχετε ξεκινήσει φαγητό,τα δίνεις σε τι μορφή; κρέμας; 

Εχω ξεκινήσει με φρούτα.. Έχω ενα που έκανα για μένα χυμούς γιατί μου είχε χαλάσει το μπλέντερ. Νομίζω όμως ότι θα πάρω κάτι σε ραβδομπλεντερ γιατί χάνετε ποσότητα φαγητού στα υπόλοιπα γιατί κάθονται στα τοιχώματα και δεν μπορώ να τα βγάλω με κουτάλι. Όταν θα ξεκινήσω λαχανικά θα είναι σε μορφή σούπας βελουτέ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

κοιμάται μόνο πάνω σου; πουθενά αλλού; καρότσι; λίκνο με μουσικουλα;

Καροτσι ναι στις βόλτες.γενικα κοιμάται πάνω μας..και μόλις τον αφήνουμε στην κούνια ξυπνάει...γενικά κουνιματα λευκοί ήχοι κτλπ δεν μας πιάνουν εμάς..και το θέμα μου είναι το βράδυ..άντε την ημέρα που δεν κοιμάται πολύ να τον κρατάω ..α κοιμάται και στο κρεβάτι μας μόλις θηλάσει..αλλά έτσι δεν κοιμάμαι εγώ θέλω να πηγαίνει στη κούνια του .δηλαδή μόνο αν κοιμάται βαθειά μπορείς να τον αφήσεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καροτσι ναι στις βόλτες.γενικα κοιμάται πάνω μας..και μόλις τον αφήνουμε στην κούνια ξυπνάει...γενικά κουνιματα λευκοί ήχοι κτλπ δεν μας πιάνουν εμάς..και το θέμα μου είναι το βράδυ..άντε την ημέρα που δεν κοιμάται πολύ να τον κρατάω ..α κοιμάται και στο κρεβάτι μας μόλις θηλάσει..αλλά έτσι δεν κοιμάμαι εγώ θέλω να πηγαίνει στη κούνια του .δηλαδή μόνο αν κοιμάται βαθειά μπορείς να τον αφήσεις ..

Καλημέρα κορίτσι μου ! Είμαστε σχεδόν 5 μηνών και ακόμα αυτό συμβαίνει με το που τον άφησω ξυπνάει. Έτσι κ το βράδυ δεν πάει στο λίκνο του. Θηλάζει κοιμάται κ τον αφήνω στο κρεβάτι μαζί μου γιατί είχα εξαντληθεί να το κάνω αυτό τον κρατούσα πόση ώρα μέχρι να κοιμηθεί καλά και με το που τον άφηνα ξυπνούσε. 4 μηνες αυπνη να κάνουμε αυτό δεν την παλευα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tweema είπε:

@Μαριλου1ειδες διαφορά στον τροπο που θηλαζει ή γενικα στον θηλασμο κατα την διαρκεια της περιοδου; εκνευριζοταν καθολου; 

Καλημέρα! Όχι δεν εκνευριζοταν, έπινε πιο πολύ γάλα, συν ότι τα βράδια ξυπνούσε πιο συχνά αλλά αυτό μπορεί να ήταν τυχαίο. Η περίοδος έπεσε κ πάνω στην 17η εβδομάδα οπότε μπορεί κ να είναι του άλματος αυτά κ όχι της περιόδου 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Είμαστε σχεδόν 5 μηνών και ακόμα αυτό συμβαίνει με το που τον άφησω ξυπνάει. Έτσι κ το βράδυ δεν πάει στο λίκνο του. Θηλάζει κοιμάται κ τον αφήνω στο κρεβάτι μαζί μου γιατί είχα εξαντληθεί να το κάνω αυτό τον κρατούσα πόση ώρα μέχρι να κοιμηθεί καλά και με το που τον άφηνα ξυπνούσε. 4 μηνες αυπνη να κάνουμε αυτό δεν την παλευα.

Εμένα έχει κανά μήνα που το κάνει όχι πάντα βέβαια..αλλά όντως δεν παλεύεται..αλλά έτσι δεν βολεύομαι  και εγώ ξυπνάω μόνιμα πιασμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εμένα έχει κανά μήνα που το κάνει όχι πάντα βέβαια..αλλά όντως δεν παλεύεται..αλλά έτσι δεν βολεύομαι  και εγώ ξυπνάω μόνιμα πιασμένη...

Γενικά κάθεται κάτω και στην κούνια να παίξει στο ρηλαξ στον καναπέ..ο ύπνος είναι το θέμα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

είστε πολύ καλα θεωρώ,Μην ανησυχείς. 

εμείς Όταν κλείσαμε τούς 4 6 κιλά και 64εκ.αδυνατουλα θα έλεγα ,αλλά λογικό καθώς δεν τρώει. υγιή να είναι τα μωρακια οποίο βάρος και να έχουν. 

Εγω δε κοιτάω βάρος γιατί είμαι "καμενη" απ τη μεγάλη μου. Την θήλαζα αποκλειστικά κ δεν έπαιρνε βάρος καθόλου μόνο ύψος. Απλά εδώ με αγχώνει ότι δε τρώει ποσότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα!!! αα είστε μεγάλα μωρά,Πόσο γεννήθηκε; Πόσο σου τρώει; η αλήθεια είναι από πολλά ακούω ένα ενάμιση κιλό πάνω κ αναρωτιέμαι τι γίνεται; χαχαχα

3.030 γεννηθηκαμε! Τρώει 120-150 ανά δυόμιση ώρες ! Απλώς επειδή κοιμάται πολλές ώρες χωρίς αφύπνιση το βράδυ, χάνει πολλά γεύματα ! Συνολικά μέσα στη μέρα τρώει γύρω στα 800 μλ δλδ! Είναι σχετικό ,το κάθε παιδακι είναι διαφορετικό ,έχω φίλη που το μωράκι της ήταν στα δικά μας κυβικά και έχω και άλλη που 7 κιλά ήταν 7 μηνών !! Οπότε καταλαβαίνεις υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις,μην αγχώνεσαι ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! θα ήθελα τη γνώμη ,Βοήθεια σας,σχετικά με το φαγητακι.Για Την προετοιμασία τι να επιλέξω ραβδομπλεντερ,ένα κοινό μουλτι με δύο λεπίδες; βρασμός σε κατσαρόλα ή ατμό;

@Clairy. απ όσο θυμάμαι έχετε ξεκινήσει φαγητό,τα δίνεις σε τι μορφή; κρέμας; 

Αν ξεκινήσουμε 4μιση που μας είπε σίγουρα σε μορφή βελουτε.ειβαι μικρός για άλλη μορφή. Μας έκαναν δώρο τον παρακάτω ατμομαγειρα..λέει κάνει πολλά ελπίζω να βολεύει..θα χρειαστούμε και ζυγαριά;;

Screenshot_20211227-121218.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα.  Αυτό που ο μικρός κοιμάται μόνο στην αγκαλιά και Μιλς τον αφήσω κάτω ξυπνάει..πότε περνάει ..μν πείτε ποτέ!!!😴😢😏

Μέχρι πριν 3 εβδομάδες έτσι ειμασταν ακριβώς ,με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω στο σπίτι τπτ απολύτως !! Μια μέρα δεν άντεξα(γτ είναι και μπαμπατσικη και δεν αντέχουν πια τα χέρια μου) την άφησα στην καλαθουνα ,ήμουν δίπλα της την κουνούσα σιγά σιγά ,της έβαζα την πιπίλα άμα έκλαιγε και της έφευγε ,και την κουκουλωνα με την κουβερτουλα της για να νιώθει ζεστασιά ! Αυτό ήταν ! Πλέον κοιμάται μόνη της ,και μάλιστα μέσα στη μέρα τη βάζω στην κούνια της στο δωμάτιο της χωρίς κούνημα δλδ ! Οκ μέχρι να την πάρει ο ύπνος δυσκολεύομαι κάποιες φορές ,όμως αρχίζει να το συνηθίζει! Η δικιά μου θέλει να νιώθει κάτι στο πρόσωπο της για να κοιμάται , επειδή έτσι συνηθίσε στην αγκαλιά λογικά , μήπως να το δοκιμαζες;; Επίσης έχω βάλει στην κούνια της μια φορεμένη μπλούζα μου και την φέρνει στη μούρη της και κοιμάται απευθείας μόλις την μυρίζει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema α θέλει και γιατρούς ε? Βασικά ήθελα να έχω συστάσεις από την άποψη όπως είπες οι άνθρωποι που θα μας περιβάλλουν να γνωρίζουν και να είναι σωστό προς το μωρό!  Έβλεπα δημοσιεύσεις στην σελίδα του φεισ που είχαν το ελακτανσια στα ελληνικά κ λέω που το βρήκαν χαχα! Διάβαζα πχ για ευκάλυπτο δεν ήξερα ότι δεν κάνει να καταναλώσουμε ευτυχώς δεν εχω πιει κάτι πχ αλλά κοίτα να δεις π είναι τόσο απλό κ τελικά είναι κατακόκκινο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...