Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν ξερω ειλικρινα...εγω το 360 για καποιο λογο που δεν γνωριζω δε το συμπαθώ. Ο γιος μ δεν δυσκολεύτηκε σε κατι, επινε απο ολα.οταν ηταν μωρακι οσοι τον εβλεπαν εξω να πίνει με καλαμακι με ρωτουσαν πως το κατάφερα. Κ κατι που εχω σκεφτει ειναι οτι σε περιπτωση που είμαστε εξω κ εχω ξεχασει να παρω μαζι μου το ποτηρι πως θα καταφερει να πιει. Ενω ενα καλαμακι το βαζεις κ πινει απο που θελει χωρις να γινει χαλια. Το συγκεκριμενο που της πηρα κ αναποδα να το γυρισει δεν πεφτει νερο εχει μεσα βαριδι. 

Λέω να του πάρω και τα 2 γιατί εγώ θα χρειαστώ ένα για το νερό και ένα για το γάλα και βλέποντας και κανοντας ποιο θα τον βολέψει.

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Πως και ξεκινάτε τοσσο νωρίς Στερεες;;εξαιτίας αναγωγων;;και γιατί ρυζαλευρο;;...νόμιζα δεν το προτείνουν πια...7 κιλά;;;φτου φτου ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα!!!🤪🥰😇

Είναι ανάλογα στον γιατρό. Κι εμένα μου πρότεινε ρυζαλευρο στους 4 μηνες χωρίς να έχουμε αναγωγές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Σημερα η μερα μου ηταν πααααρα πολυ κουραστικη, απελπιστηκα πολλες φορες. Ο μικρος βηχει, μυξες να θελει να παιξουμε να μην μπορω, η μικρη ατελείωτη γκρινια, δεν μπορουσε να κοιμηθει με τιποτα.

@Alexey κ εγω φοβαμαι για αλλεργίες. Εμω ειχα πει να κανω εισαγωγες της εδωσα μαζεμένα πολλα. Το κοτοπουλο της αρεσε αυτο δε σημαινει οτι θα τρώει κ οτιδηποτε της βαλω στον δισκο. Γενικά δεν με αγχωνει να φαει, δε με νοιαζει γιατι δεν θα την πάω βρεφικο. Στον γιο μου το είχα αγχος γιατι ελεγα εαν δεν τρωει θα πρέπει να πίνει γαλα κ εκανα αντλήσεις 2 μηνες. Εκεινος ηταν φαγανο μωράκι, δεν το πιεζα ποτε σε ποσοτητες, του ειχα παντα πολλα λαχανικα κ κρεας. Κ βρεφικο οταν τον εστειλα στο σπιτι τον αφηνα κ ετρωγε μονος του οπως να ναι. 10 μηνων ξεκινησε προγεμισμενα κουταλακια κ πιρουνι απο μονος του. Κ τοτε ηταν που καταλαβα οτι κάτι πάει στραβα στον βρεφικο. Τους πιεσα κ μου ειπαν τι έκαναν.. Τεσπα... Οσον αφορα τα γλυκα.. Ο παιδιατρος μας ειναι κ παιδοαλλεργιολογος.. Οταν του ειχε πει ο αντρας μου μήπως την πειραζουν τα γλυκα που τρωω, ειχε πει εκεινος οχι. Βεβαια κραταω κ μικρο καλαθι.. Οι μυκητες ομως γενικα τρεφονται με την ζάχαρη.. Δεν τσεκαρεις να βαλεις στην διατροφη σου το μελι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Λέω να του πάρω και τα 2 γιατί εγώ θα χρειαστώ ένα για το νερό και ένα για το γάλα και βλέποντας και κανοντας ποιο θα τον βολέψει.

 

Είναι ανάλογα στον γιατρό. Κι εμένα μου πρότεινε ρυζαλευρο στους 4 μηνες χωρίς να έχουμε αναγωγές. 

Καλη ιδεα κ τα 2..σιγουρα θα της παρω κ εγω αλλο ενα, δοκιμαστε εσεις το 360 κ πειτε μου. Κ το γαλα στον βρεφικο με καλαμακι το έπινε. 

Θα συμφωνήσω για το ρυζαλευρο. Κ μενα στον γιο μου ο 1ος παιδιατρος 5 μηνων μου είπε να ξεκινησω με ρυζαλευρο χωρις γοπ κ τσακωνομασταν 1 ωρα στο ιατρείο του γιατι δεν ηθελα να παρω το κουτί bio bebe που μου εδινε κ ηθελα να ξεκινήσω 6 μηνων με αλλο τροπο. Οτι θελει ο καθενας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα το ξωτικο μας διψουσε κ ανοιξε το ψυγειο να πιει νερο αλλα μπερδευτηκε κ μπηκε στην καταψυξη με αποτελεσμα να μπουρδουκλωθει στα παγακια.. Κοριτσια μιλαμε έριξε τρελό γελιο ο μικρος. Εχει ξετρελαθει με τον ξωτικουλη, ανυπομονει καθε μερα τι σκανταλια θα κάνει. 

Αυριο θα τον βαλω στο φουρνο να ζεσταθει γιατι σημερα μας κρυωσε😂😂

Κ τρελαθηκε κ με το κυνηγι κρυμμενου θησαυρου.. Αυριο το ημερολόγιο μας εχει κανονικα κουραμπιεδες αλλα επειδη δεν τραβανε στο καπακι γλυκά θα αλλαξω με την επομενη τεταρτη που εχουμε χριστουγεννιατικη βολτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Πως και ξεκινάτε τοσσο νωρίς Στερεες;;εξαιτίας αναγωγων;;και γιατί ρυζαλευρο;;...νόμιζα δεν το προτείνουν πια...7 κιλά;;;φτου φτου ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα!!!🤪🥰😇

Λόγω πάλινδρομησης,επειδή χειροτέρευσαν οι αναγωγές  και πάθαμε και την οισοφαγίτιδα τώρα είπαμε να μην περιμένουμε άλλο! Ρυζαλευρο και εγώ είχα ακούσει ότι δε δίνουν αλλά είναι ανάλογα το γιατρό ! Εμένα ας πούμε που τη ρώτησα μου είπε ότι γίνεται πιο εύκολα η μετάβαση από το γάλα στις στερεές στο έντερο του παιδιού ! Το δέχεται πιο εύκολα και πιο ομαλά δλδ ώστε να μην κάνει φοβερές δυσκοιλιότητες κλπ ! Μας πρότεινε της humana ρυζαλευρο-μηλο που είναι χωρίς γάλα ! Επειδή έχουμε και την αλλεργία μας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.... Μια κοπέλα ανέβασε αυτό. Το βάζω κ εδώ για να το δουν περισσότεροι, αν μπορείτε να κάνετε κάτι ❤

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Σημερα η μερα μου ηταν πααααρα πολυ κουραστικη, απελπιστηκα πολλες φορες. Ο μικρος βηχει, μυξες να θελει να παιξουμε να μην μπορω, η μικρη ατελείωτη γκρινια, δεν μπορουσε να κοιμηθει με τιποτα.

@Alexey κ εγω φοβαμαι για αλλεργίες. Εμω ειχα πει να κανω εισαγωγες της εδωσα μαζεμένα πολλα. Το κοτοπουλο της αρεσε αυτο δε σημαινει οτι θα τρώει κ οτιδηποτε της βαλω στον δισκο. Γενικά δεν με αγχωνει να φαει, δε με νοιαζει γιατι δεν θα την πάω βρεφικο. Στον γιο μου το είχα αγχος γιατι ελεγα εαν δεν τρωει θα πρέπει να πίνει γαλα κ εκανα αντλήσεις 2 μηνες. Εκεινος ηταν φαγανο μωράκι, δεν το πιεζα ποτε σε ποσοτητες, του ειχα παντα πολλα λαχανικα κ κρεας. Κ βρεφικο οταν τον εστειλα στο σπιτι τον αφηνα κ ετρωγε μονος του οπως να ναι. 10 μηνων ξεκινησε προγεμισμενα κουταλακια κ πιρουνι απο μονος του. Κ τοτε ηταν που καταλαβα οτι κάτι πάει στραβα στον βρεφικο. Τους πιεσα κ μου ειπαν τι έκαναν.. Τεσπα... Οσον αφορα τα γλυκα.. Ο παιδιατρος μας ειναι κ παιδοαλλεργιολογος.. Οταν του ειχε πει ο αντρας μου μήπως την πειραζουν τα γλυκα που τρωω, ειχε πει εκεινος οχι. Βεβαια κραταω κ μικρο καλαθι.. Οι μυκητες ομως γενικα τρεφονται με την ζάχαρη.. Δεν τσεκαρεις να βαλεις στην διατροφη σου το μελι; 

Να σε ρωτήσω το κοτόπουλο σε τι μορφή το έδωσες? Σε ίνες??? Γιατί οκ τα λαχανικά σε στικ και σε κομμάτια με εγκοπές να μπορεί να τα πιάσει αλλά το κρέας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Να σε ρωτήσω το κοτόπουλο σε τι μορφή το έδωσες? Σε ίνες??? Γιατί οκ τα λαχανικά σε στικ και σε κομμάτια με εγκοπές να μπορεί να τα πιάσει αλλά το κρέας?

Εδωσα κ σαν στικ κ σε ινες.. Την επομενη φορά θα δοκιμασω να της δωσω κοπανακι κοτοπουλο ολοκληρο. Εαν δωσεις ινες κανε βουναλακι. Επίσης μπορεις να δωσεις κ σαν μπιφτεκάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

@Tweema λιώνω με το ξωτικό σας 😍

@Lia5 αυτό το ποτηρακι λέω να παρω κ εγώ... Ελπίζοντας ότι θα καταφέρει γρήγορα το καλαμάκι! Πότε θα ξεκινήσετε εσείς; νωρίς δεν είναι ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Εσάς έχουν ανακαλύψει τον αντίχειρα;;; Εδω και 3 μέρες το βάζει με στυλ κιόλας στο στόμα και του δίνω κάτι να τον απασχολώ να μην το βάζει. Δεν το πιπίλαει.. Το δαγκώνει αλλά θα το βρει φαντάζομαι και αυτό αν τον αφήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εγώ αυπνη..ειμαι με 2, 5 ωρες ύπνο συνολικα.. Η μικρη συνέχισε την γκρίνια κ το βραδυ. 

@nik_olτρελο σουξε ο ξωτικουλης

@Clairy.Εμενα το ειχε ανακαλύψει 2,5 μηνων αλλα το σταματησε παρα πολυ γρηγορα μονη της  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα!! Εγώ αυπνη..ειμαι με 2, 5 ωρες ύπνο συνολικα.. Η μικρη συνέχισε την γκρίνια κ το βραδυ. 

@nik_olτρελο σουξε ο ξωτικουλης

@Clairy.Εμενα το ειχε ανακαλύψει 2,5 μηνων αλλα το σταματησε παρα πολυ γρηγορα μονη της  

Εγώ συνεχίζω το χαβα μου : θήλασε κανονικά τις τελευταίες φορές; για ώρα; γιατί εμένα τον τελευταίο μήνα, μπορεί και παραπάνω όσες φορές ζήτησε ήταν μια γουλιτσα μόνο 😅 όντως δλδ μου έλεγε μια γουλιτσα και έκανε μια γουλιτσα και έφευγε μόνη της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα!! Εγώ αυπνη..ειμαι με 2, 5 ωρες ύπνο συνολικα.. Η μικρη συνέχισε την γκρίνια κ το βραδυ. 

@nik_olτρελο σουξε ο ξωτικουλης

@Clairy.Εμενα το ειχε ανακαλύψει 2,5 μηνων αλλα το σταματησε παρα πολυ γρηγορα μονη της  

Κι εγώ μια από τα ίδια... Έχουμε φοβερή γκρίνια νύχτα μερα αλλά οι νύχτες μου πια έχουν γίνει ανυπόφορες... Δεν ξέρω τι φταίει... Τα ούλα της δεν είναι φουσκωμένα μου είπε ο παιδίατρος παρόλο που τη φαγουριζουν. Λογικά είμαστε στο άλμα της 21ης εβδομάδας αλλά ειναι τόσο έντονο αυτό το άλμα; Χειρότερο κι από το 15-19 και δεν πίστευα ποτέ ότι θα το έλεγα αυτό 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ συνεχίζω το χαβα μου : θήλασε κανονικά τις τελευταίες φορές; για ώρα; γιατί εμένα τον τελευταίο μήνα, μπορεί και παραπάνω όσες φορές ζήτησε ήταν μια γουλιτσα μόνο 😅 όντως δλδ μου έλεγε μια γουλιτσα και έκανε μια γουλιτσα και έφευγε μόνη της 

Οχι είναι για δευτερολεπτα.. Ποτε δεν θηλαζε ωρα, το μαξιμουμ ηταν το 5λεπτο.αλλα ρε συ με εκνευριζει.. Λιγο πριν κλεισει τα 3 με επιασε τρελο agitation κ νομιζω πως οφείλεται ότι ξεκινήσε να θηλαζει εντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εγώ μια από τα ίδια... Έχουμε φοβερή γκρίνια νύχτα μερα αλλά οι νύχτες μου πια έχουν γίνει ανυπόφορες... Δεν ξέρω τι φταίει... Τα ούλα της δεν είναι φουσκωμένα μου είπε ο παιδίατρος παρόλο που τη φαγουριζουν. Λογικά είμαστε στο άλμα της 21ης εβδομάδας αλλά ειναι τόσο έντονο αυτό το άλμα; Χειρότερο κι από το 15-19 και δεν πίστευα ποτέ ότι θα το έλεγα αυτό 😅

Ειστε στο 23-26... Το καθε μωρακι τα βιώνει διαφορετικά. Χειροτερο λες ε; εμενα εχρι βγει απο το αλμα, αλλα εχει απίστευτη γκρίνια, δεν ηρεμει καθολου. 

@nik_olτα κακα της σήμερα ηταν πάστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εγώ μια από τα ίδια... Έχουμε φοβερή γκρίνια νύχτα μερα αλλά οι νύχτες μου πια έχουν γίνει ανυπόφορες... Δεν ξέρω τι φταίει... Τα ούλα της δεν είναι φουσκωμένα μου είπε ο παιδίατρος παρόλο που τη φαγουριζουν. Λογικά είμαστε στο άλμα της 21ης εβδομάδας αλλά ειναι τόσο έντονο αυτό το άλμα; Χειρότερο κι από το 15-19 και δεν πίστευα ποτέ ότι θα το έλεγα αυτό 😅

Πάντως και εμάς ο παιδίατρος είχε δει τα ουλα και είχε πει αργούμε ακόμα.. Σε 1.5 εβδομάδα πέταξε δόντι.. 

Και εμένα είναι πολύ ανήσυχος. Πια σχεδόν όλο το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι μαζί μου. Μας εκτοπίζει κανονικότατα. Κολαω στον άντρα μου και αυτός έρχεται σιγά σιγά και με βρίσκει. Πιστεύω ότι τόση γκρίνια είναι πάλι από δόντι αν και είμαστε σε άλμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τον ξωτικουλη μου άρεσε τόσο όλη αυτή η ιδέα με όλα αυτά που ανυπομονώ να καταλαβαίνει ο μικρός να τα φτιάξω και εγώ 😂😂

@Tweema

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οχι είναι για δευτερολεπτα.. Ποτε δεν θηλαζε ωρα, το μαξιμουμ ηταν το 5λεπτο.αλλα ρε συ με εκνευριζει.. Λιγο πριν κλεισει τα 3 με επιασε τρελο agitation κ νομιζω πως οφείλεται ότι ξεκινήσε να θηλαζει εντονα. 

Καλημερα κορίτσια μου!!! Έδωσα καρότο σήμερα 18λεπτα στον ατμομαγειρα και το έβγαλε Αλ τεντε αλλά ρε συ ενώ τρελάθηκε πάρα πολύ του έπεφτε και έκλαιγε για να το ξαναπάρει και το έβαζε ολόκληρο στο στόμα και εκωβε κομματαρες αλλά όλο gagging μου έκανε να σε ρωτήσω σε τι μέγεθος ήταν τα στικ που της έδωσες δηλ τι πάχος? Παρόλαυτα ότι μικρό κατάφερνε να κωψει μπορεί να έκανε gagging αλλά στο τέλος το κατάπινε! Καλά όσο για το χώρο που έτρωγε ευτυχώς είχα πάρει τραπεζομάντηλο μουσαμά από το σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο δικός μου τον αντίχειρα τον ανακάλυψε 3 μηνών κ τον έβαζε τόσο έντονα στο στόμα που έκανε ένα ωραίο γλουτσου, γλουτσου 😍 είναι αναπτυξιακό στάδιο, θα περάσει σε αντίθεση με αυτό που λένε βγάλε γρήγορα τα χέρια από το στόμα του παιδιου γιατί θα τα μάθει κ καηκες 🤣 

Πάντως κ εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι δε βλεπει κάτι για δόντι. Εγώ όμως καταλαβαίνω ότι πιεζει με δυναμη τα κάτω ουλα κ ώρες ώρες τρελενεται. Επίσης, σάλια σωρό αν σχετίζεται αυτό. 

@Tweema πάστα από το κοτόπουλο, ε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πάντως και εμάς ο παιδίατρος είχε δει τα ουλα και είχε πει αργούμε ακόμα.. Σε 1.5 εβδομάδα πέταξε δόντι.. 

Και εμένα είναι πολύ ανήσυχος. Πια σχεδόν όλο το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι μαζί μου. Μας εκτοπίζει κανονικότατα. Κολαω στον άντρα μου και αυτός έρχεται σιγά σιγά και με βρίσκει. Πιστεύω ότι τόση γκρίνια είναι πάλι από δόντι αν και είμαστε σε άλμα. 

 

Εχουν κλεισει ραντεβου τα δοντια τους με τους γιατρους 😂   εγω στο κρεβατι δεν μπορω να την βαλω γιατι είναι κ ο γιος μας μαζι. 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!! Έδωσα καρότο σήμερα 18λεπτα στον ατμομαγειρα και το έβγαλε Αλ τεντε αλλά ρε συ ενώ τρελάθηκε πάρα πολύ του έπεφτε και έκλαιγε για να το ξαναπάρει και το έβαζε ολόκληρο στο στόμα και εκωβε κομματαρες αλλά όλο gagging μου έκανε να σε ρωτήσω σε τι μέγεθος ήταν τα στικ που της έδωσες δηλ τι πάχος? Παρόλαυτα ότι μικρό κατάφερνε να κωψει μπορεί να έκανε gagging αλλά στο τέλος το κατάπινε! Καλά όσο για το χώρο που έτρωγε ευτυχώς είχα πάρει τραπεζομάντηλο μουσαμά από το σούπερ!

Ειναι η 1η φορα.. Δωστου λιγο χρόνο. Σαν της φώτο.. 

6-month-chart.thumb.jpg.a8416b85a2aa52184f6f09b7838411cc.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ ο δικός μου τον αντίχειρα τον ανακάλυψε 3 μηνών κ τον έβαζε τόσο έντονα στο στόμα που έκανε ένα ωραίο γλουτσου, γλουτσου 😍 είναι αναπτυξιακό στάδιο, θα περάσει σε αντίθεση με αυτό που λένε βγάλε γρήγορα τα χέρια από το στόμα του παιδιου γιατί θα τα μάθει κ καηκες 🤣 

Πάντως κ εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι δε βλεπει κάτι για δόντι. Εγώ όμως καταλαβαίνω ότι πιεζει με δυναμη τα κάτω ουλα κ ώρες ώρες τρελενεται. Επίσης, σάλια σωρό αν σχετίζεται αυτό. 

@Tweema πάστα από το κοτόπουλο, ε;

 

Υποθέτω πως ναι. Το τιμησε αρκετα χθες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σήμερα τι γκουρμεδιά θα φάει;

Βασικά ακόμα δεν εχει φαει.. Τωρα θα κλεισει 2 ώρες υπνο.. Ευτυχως που κοιμαται γιατι δεν ηταν καθόλου καλα κ γιαυτο δεν επιχειρησα να την βαλω στο καρεκλακι.η καημενουλα ειναι πολυ κουρασμενη 😔 Της εχω ετοιμασει καροτο, γλυκοπατατα κ σκεφτομαι εχω κρατήσει λιγο κιμα να της φτιαξω μπιφτέκι ή να το αφησω καλυτερα για αυριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

@Tweema λιώνω με το ξωτικό σας 😍

@Lia5 αυτό το ποτηρακι λέω να παρω κ εγώ... Ελπίζοντας ότι θα καταφέρει γρήγορα το καλαμάκι! Πότε θα ξεκινήσετε εσείς; νωρίς δεν είναι ακόμα;

Όταν κλείσει 6 μήνες θα του δώσω το ποτηρακι που θα ξεκινήσουμε στερεές 😊 αφού είναι μικρά ακόμα τα δικά μας 🤗

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εσάς έχουν ανακαλύψει τον αντίχειρα;;; Εδω και 3 μέρες το βάζει με στυλ κιόλας στο στόμα και του δίνω κάτι να τον απασχολώ να μην το βάζει. Δεν το πιπίλαει.. Το δαγκώνει αλλά θα το βρει φαντάζομαι και αυτό αν τον αφήσω... 

Κι ο δικός μου τον δαγκώνει καμία φορά. Τον βολεύει περισσότερο από την πιπίλα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...