Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τι κρέμα εννοείς για το στήθος πέρα απο αυτό για τις ραγάδες; Μήπως εννοείς αυτή τη κρέμα Λινολινης που λένε για τις ρώγες η κάτι άλλο; Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είμαι άσχετη...

Για μετά την γέννα υπάρχει κρέμα frezyderm για τον θηλασμό. Είχα παριε κ λανολινη της Medela όπως είχα πάρει κ ένα σα λαδάκι από φαρμακείο. Δεν θυμάμαι τώρα πως λεγόταν. Σπαθελαιο? Κάτι τέτοιο. Αυτό ήταν σούπερ ουαου. Με έσωσε... Εμενα ρουφουσε με πίεση. Έκανε φουλ παλινδρομησεις. Φουλ εμετούς. Κ είχε ως αποτέλεσμα να με πληγώσει. Έως κ να χω αίμα κ κακαδακια στη ουσία σα πληγή κανονικά.... Όσο δεν θήλαζα είχα μόνιμη κρέμα στο στήθος. Κ εγώ μικρό στήθος είχα. Λίγες είχα βγάλει ραγαδουλες. Αλλά τώρα δε φαίνονται. Βέβαια τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη ήδη έχει φουσκώσει. Κ με πονάει σα να γεμίζει ήδη γάλα. Δεν ξέρω αν φταίει πως έκοψε το θηλασμό πριν έξι μήνες. Οπότε στην ουσία το στήθος είχε υπολείμματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 26 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας και από εμένα. Εμένα δεύτερη εγκυμοσύνη και πετάχτηκε κοιλίτσα πολύ γρήγορα, από τον δεύτερο μήνα. Είμαι τώρα 9η εβδομάδα. Από κιλά ξεκίνησα περισσότερα αφού με τη μικρή μου και τον θηλασμό πεινάω πιο πολύ και από έγκυος. Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 10 κιλά. Τώρα για να δούμε. Θα ζυγιστω κάποια στιγμή να δω. 

Εγώ έκανα τον πρώτο υπέρηχο, ακούσαμε καρδούλα και τώρα επόμενο ραντεβού είναι με την αυχενική διαφάνεια σε ένα μήνα... Υπομονή μέχρι τότε!!

Τόσο νωρίς κ δεν σε βλέπει κάθε 15 μέρες?. Εμένα μέχρι την αυχενική με βλέπει βδομάδα πάρα εβδομάδα. Τρίτη έχω αυχενική εγώ. Κ εμένα μου έλεγα θα ξεπέταχτει η κοιλιά τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη πιο νωρίς. Γιατί δε εχει κ πολύ καιρό που έκανα τον πρώτο μου όποτε στην ουσία θυμάται ο οργανισμός μου. Το μόνο που δυσκολεύομαι είναι ότι από τώρα έχω πρόβλημα στη μέση μου. Κ στο αριστερό μου πόδι. Που τα είχα στο 7ο μήνα στον μικρό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Για μετά την γέννα υπάρχει κρέμα frezyderm για τον θηλασμό. Είχα παριε κ λανολινη της Medela όπως είχα πάρει κ ένα σα λαδάκι από φαρμακείο. Δεν θυμάμαι τώρα πως λεγόταν. Σπαθελαιο? Κάτι τέτοιο. Αυτό ήταν σούπερ ουαου. Με έσωσε... Εμενα ρουφουσε με πίεση. Έκανε φουλ παλινδρομησεις. Φουλ εμετούς. Κ είχε ως αποτέλεσμα να με πληγώσει. Έως κ να χω αίμα κ κακαδακια στη ουσία σα πληγή κανονικά.... Όσο δεν θήλαζα είχα μόνιμη κρέμα στο στήθος. Κ εγώ μικρό στήθος είχα. Λίγες είχα βγάλει ραγαδουλες. Αλλά τώρα δε φαίνονται. Βέβαια τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη ήδη έχει φουσκώσει. Κ με πονάει σα να γεμίζει ήδη γάλα. Δεν ξέρω αν φταίει πως έκοψε το θηλασμό πριν έξι μήνες. Οπότε στην ουσία το στήθος είχε υπολείμματα... 

Πωπω πέρασες δύσκολα με τον θηλασμό... τι να πω, ελπίζω τώρα στο δεύτερο να έχει μάθει το σώμα σου και να ανταποκριθει χωρίς τραυματισμούς... Και εγώ φοβάμαι ότι θα δυσκολευτώ αλλά σκεφτομαι να έχω δικη μου μαία οποτε ελπίζω να με βοηθήσει με τις σωστές τεχνικές ώστε να μην τραυματιστώ άσχημα γιατί θέλω πολύ να θηλάσω. 😑 Αυτή τη κρέμα για τον θηλασμό που λες την είχες πάρει από πριν τον τοκετό για προετοιμασία του στήθους η στο πρότειναν μετά τη γεννά; Επίσης φαντάζομαι θα τα λέει ο γιατρός προς το τέλος αυτά, η τα έψαξες μόνη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια και εγώ δε νιώθω τίποτα απολύτως. Σα να μην είμαι έγκυος.και πολλές φορές στον ύπνο μου ξεχνιέμαι και κοιμάμαι μπρούμυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Τι κρέμα εννοείς για το στήθος πέρα απο αυτό για τις ραγάδες; Μήπως εννοείς αυτή τη κρέμα Λινολινης που λένε για τις ρώγες η κάτι άλλο; Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είμαι άσχετη...

Κι εγώ στην κοιλιά βάζω το πρωί φυσικο λάδι καρύδας κ μετά το μπάνιο της frezyderm. Για το στήθος δεν έχω πάρει κτ γτ είχα από πριν κάποιες ραγάδες λόγω αυξομείωσης του βάρους πριν χρόνια. Μου έδωσε η γιατρός μια κρέμα (διαφημιστικο δείγμα) για τη φάση του θηλασμού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Πωπω πέρασες δύσκολα με τον θηλασμό... τι να πω, ελπίζω τώρα στο δεύτερο να έχει μάθει το σώμα σου και να ανταποκριθει χωρίς τραυματισμούς... Και εγώ φοβάμαι ότι θα δυσκολευτώ αλλά σκεφτομαι να έχω δικη μου μαία οποτε ελπίζω να με βοηθήσει με τις σωστές τεχνικές ώστε να μην τραυματιστώ άσχημα γιατί θέλω πολύ να θηλάσω. 😑 Αυτή τη κρέμα για τον θηλασμό που λες την είχες πάρει από πριν τον τοκετό για προετοιμασία του στήθους η στο πρότειναν μετά τη γεννά; Επίσης φαντάζομαι θα τα λέει ο γιατρός προς το τέλος αυτά, η τα έψαξες μόνη σου;

Μόνη μου τα έψαξα.... Έβαζα και πριν. Υπάρχει για πριν την γέννα. Κ υπάρχει κ για μετά την γέννα. Και για την κοιλιά κ για το στήθος. Κ εγώ είχα μαία. Αυτή μου δίνε κουράγιο... Αλλιώς θα χα πάθει κατάθλιψη μάλλον. Γενικά περάσαμε λίγο δύσκολα. Σε αυτό ίσως να μην θηλασω... Βάζω κοντινούς στόχους γενικότερα.. Ανάλογα πως θα αντιδράσει ο μικρός μου. Κ πόσο εύκολο θα είναι κ από το βρέφος... Ο μικρός έπιασε κατευθείαν. Βολεύτηκες κατευθείαν. Απλά είναι πειναλας και δε εχει υπομονή. Ακόμη κ τώρα.... Δηλ είναι όπως κ την πρώτη ημέρα που γεννήθηκε. Ακόμη κ τώρα 13 μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια και εγώ δε νιώθω τίποτα απολύτως. Σα να μην είμαι έγκυος.και πολλές φορές στον ύπνο μου ξεχνιέμαι και κοιμάμαι μπρούμυτα. 

Κ εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα. Κ στη πρώτη μου εγκυμοσύνη κοιμόμουν μπρούμυτα μέχρι όσο μπορούσα... Μέχρι τον πέμπτο μήνα νομίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα. Κ στη πρώτη μου εγκυμοσύνη κοιμόμουν μπρούμυτα μέχρι όσο μπορούσα... Μέχρι τον πέμπτο μήνα νομίζω... 

Και φοβόμουν. Αλλά δεν νιώθω κάποια πίεση και σκέφτηκα ότι δε θα υπάρχει θέμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και φοβόμουν. Αλλά δεν νιώθω κάποια πίεση και σκέφτηκα ότι δε θα υπάρχει θέμα.. 

Μέχρι να αντέχεις μπορείς.... Να μην νιώθεις πίεση... Εγώ είχα κ κοιλιά κ καθόμουν μπρούμυτα κ λίγο πλάγια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά με υγεία!

Περιμένω το 1ο μου παιδακι με πητ 16/6.

Εχει εδω και καμια βδομαδα που προβληματιζομαι πολυ πως θα αγορασω ρουχα εγκυμοσυνης και απο που λογο καραντινας?! Επισης, μονο εμενα μου φαινονται τα ρουχα εγκγμοσυνης πανακριβα? 

Μια φιλη μου προτεινε τα ρουχα εγκυμοσυνης απο H&M αλλα αμα κανουν 2 μηνες να ρθουν τι κανουμε οεο? 🤣

Δεκτες ολες οι προτασεις/ιδεες!!!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα και να εχετε ενα ηρεμο υπολοιπο εγκυμοσυνης 😊💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasso_Val είπε:

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά με υγεία!

Περιμένω το 1ο μου παιδακι με πητ 16/6.

Εχει εδω και καμια βδομαδα που προβληματιζομαι πολυ πως θα αγορασω ρουχα εγκυμοσυνης και απο που λογο καραντινας?! Επισης, μονο εμενα μου φαινονται τα ρουχα εγκγμοσυνης πανακριβα? 

Μια φιλη μου προτεινε τα ρουχα εγκυμοσυνης απο H&M αλλα αμα κανουν 2 μηνες να ρθουν τι κανουμε οεο? 🤣

Δεκτες ολες οι προτασεις/ιδεες!!!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα και να εχετε ενα ηρεμο υπολοιπο εγκυμοσυνης 😊💓

Καλημέρα κοπέλα μου κ η ώρα η καλή! Θα σου πω ό,τι μου είπε μια φίλη μου: πέρα από 1-2 καλά κολαν εγκυμοσύνης από τις γνωστές εταιρίες (Λητώ κπλ), τα ρούχα εγκυμοσύνης που χρειάζεσαι είναι τα κανονικά ρούχα που θα έπαιρνες 2 νούμερα πάνω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Vasso_Val είπε:

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά με υγεία!

Περιμένω το 1ο μου παιδακι με πητ 16/6.

Εχει εδω και καμια βδομαδα που προβληματιζομαι πολυ πως θα αγορασω ρουχα εγκυμοσυνης και απο που λογο καραντινας?! Επισης, μονο εμενα μου φαινονται τα ρουχα εγκγμοσυνης πανακριβα? 

Μια φιλη μου προτεινε τα ρουχα εγκυμοσυνης απο H&M αλλα αμα κανουν 2 μηνες να ρθουν τι κανουμε οεο? 🤣

Δεκτες ολες οι προτασεις/ιδεες!!!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα και να εχετε ενα ηρεμο υπολοιπο εγκυμοσυνης 😊💓

Κ γω στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει από h and m και orchestra... Μην φανταστείς πολλά. Εσώρουχα.... Σουτιέν θηλασμού..... 3-4 μπλούζες.... Τιραντακια φανελάκια θηλασμού.... Κ δύο τζιν εγκυμοσύνης... Κατά τα άλλα φόρμες, κολάν... Ειδικά εμάς που θα πέσει κ καλοκαίρι δνε θέλουμε ούτε μπουφάν.... Φορέματα... Κ χαλαρά ρούχα.. Κ κάνα σορτσάκι εγκυμοσύνης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida  και @Starrr σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! 

Η αληθεια ειναι οτι με αγχωνει η καραντινα κ η κατασταση με τις courier. Γιατι αν ειναι να παραγγειλω τωρα και να μου ρθουν σε 2 μηνες δωρο αδωρον 🤣

Μαλλον θα καβατζωσω τα ρουχα του συζυγου χαχα

Περα απο την πλάκα ήταν πολυ βοηθητικές οι απαντήσεις σας γιατί απο τα τοσα άρθρα π διαβαζω στο ιντερνετ εχω χαζεψει με τοσες πολλες πληροφορίες. 

Να έχετε μια υπεροχη μέρα! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@starδεν ξέρω αν είναι πολύ αραιά... Το σκέφτηκα και εγώ, αλλά είναι και δεύτερη εγκυμοσύνη (οπότε κάπως πιο ηρη είμαι) και είπα δεν πειράζει. Αφού έτσι είπε η γιατρός... Του τοπικου νοσοκομείου είναι...

@Vasso_Valτου h&m εμένα με είχαν βολεψει... Κολάν και μπλουζάκια. Από εκεί και πέρα(ανάλογα βέβαια τη κοιλίτσα που έχεις) πιστεύω θα σε βολεψουν μέχρι να έρθουν και πιο άνετα ρούχα. Πχ μια φόρμα στο μεγαλύτερο νούμερο.... 

Η αλήθεια είναι ότι ζούμε μια κανονικότητα περίεργη δυστυχώς.. και εγώ θέλω να πάρω κάποια ρουχα-εσωρουχα αλλά δεν το έχω κάνει ακόμη...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate  για την ωρα βολευομαι με φορμες και πυτζαμες γιατι δεν εργαζομαι και ειμαι ολη μερα σπιτι. Επισης, η κοιλια μου σκεψου ουτε φαινεται καλα καλα ειδικα αν φοραω καμια φουτερ. Απλα τα κολαν μου αρχισαν λιγο να με ζοριζουν και γιαυτο το σκεφτομουν. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ρούχα εγώ δεν είχα πάρει ιδιαίτερα ...μόνο 2 παντελόνια όταν πλέον στον 6ο ή 7ο δε μου έκαναν τα τα δικά μου.υο ένα από prenatal Και το άλλο από orchestra. Από h&m   δεν πήρα τίποτα γιατί δε μου έστρωσε τίποτα καλά Και ήταν και πανάκριβα!σουτιέν από lidl kai orchestra Και μπλούζες ότι είχα!το μόνο που χάλασα ήταν εσώρουχα και πιτζάμες που ψιλό χαλάρωσαν αλλά τα χρησιμοποιώ και τώρα οπότε μόλις γεννήσω με το καλό παίρνω καινούργια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη.. Με το καλο σε όλες ❤️

Ρούχα εγκυμοσύνης δεν πήρα στο 1ο κ ούτε κ τώρα θα πάρω..στον μικρό γέννησα γεναρη φορούσα κολάν με φορεματάκια. Τώρα προς το παρόν φοράω κολάν με με μπλουζακια αλλά αρχίζουν κ δεν μου κάνουν τα μπλουζάκια οπότε θα πάω στα φορέματα. Γενικά φάνηκε πολύ νωρίς η κοιλια μου.. Στο 1ο τρίμηνο πήρα 2 κιλά κ τώρα έχω πάρει αλλά 3. Κ σήμερα μπήκα στον 5ο. Στον μικρό μου είχα πάρει 19 κιλά μέχρι τον 7ο κ μετά τιποτα. Γενικά εμένα δεν με νοιαζουν τα κιλά είμαι αδύνατη αλλά τώρα ο γυναικολόγος που έχω μου είπε μέχρι 13 μαξ κ με εκνευρίζει αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη.. Με το καλο σε όλες ❤️

Ρούχα εγκυμοσύνης δεν πήρα στο 1ο κ ούτε κ τώρα θα πάρω..στον μικρό γέννησα γεναρη φορούσα κολάν με φορεματάκια. Τώρα προς το παρόν φοράω κολάν με με μπλουζακια αλλά αρχίζουν κ δεν μου κάνουν τα μπλουζάκια οπότε θα πάω στα φορέματα. Γενικά φάνηκε πολύ νωρίς η κοιλια μου.. Στο 1ο τρίμηνο πήρα 2 κιλά κ τώρα έχω πάρει αλλά 3. Κ σήμερα μπήκα στον 5ο. Στον μικρό μου είχα πάρει 19 κιλά μέχρι τον 7ο κ μετά τιποτα. Γενικά εμένα δεν με νοιαζουν τα κιλά είμαι αδύνατη αλλά τώρα ο γυναικολόγος που έχω μου είπε μέχρι 13 μαξ κ με εκνευρίζει αυτό. 

Τα 13 νορμάλ μου φαίνονται! Αν εσένα σε εκνευρίζουν αυτά, εγώμε τα 8 μαξ τί να πω??? 😂😭😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Τα 13 νορμάλ μου φαίνονται! Αν εσένα σε εκνευρίζουν αυτά, εγώμε τα 8 μαξ τί να πω??? 😂😭😳

Οχιι δεν κάνω έτσι για τα 13 αλλά γιατί βάζουν περιορισμό με τα κιλά, δεν συμφωνώ. . Αλλά εντάξει αν μου έλεγε 8 κιλά θα έπεφτα κατω από τα γέλια να ξες😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οχιι δεν κάνω έτσι για τα 13 αλλά γιατί βάζουν περιορισμό με τα κιλά, δεν συμφωνώ. . Αλλά εντάξει αν μου έλεγε 8 κιλά θα έπεφτα κατω από τα γέλια να ξες😂😂

Ένα εγκεφαλικό το έπαθα. Και μετά μου είπε ότι η ίδια είχε πάρει 7 όταν ήταν έγκυος. Έκλαψα λίγο αλλά έκατσα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οχιι δεν κάνω έτσι για τα 13 αλλά γιατί βάζουν περιορισμό με τα κιλά, δεν συμφωνώ. . Αλλά εντάξει αν μου έλεγε 8 κιλά θα έπεφτα κατω από τα γέλια να ξες😂😂

Δεν ξερω αν ισχυει, αλλα η γυναικολογος μου ειπε δεν κανει να βαζουμε πολλα κιλα, ειδικα το 1ο τρίμηνο, γτ βαση ερευνων ειδαν οτι τα πολλα κιλα μπορει να προκαλεσουν διαβητη ειτε στη μανουλα ειτε στο μωρακι. 

Εγω εκλεισα τον 4ο μηνα κ οχι μονο δεν εβαλα αλλα εχασα κ 1 κιλο. Τρωω κανονικοτατα τα παντα παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ένα εγκεφαλικό το έπαθα. Και μετά μου είπε ότι η ίδια είχε πάρει 7 όταν ήταν έγκυος. Έκλαψα λίγο αλλά έκατσα 😂😂😂

Το κατάπιε το παιδί;; τυχερές κάποιες γυναικες 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στον μικρό μου στις 40 μέρες μου είχαν φύγει τα 12 από τα 19 κιλά. Απο τα 7 που έμειναν κράτησα για πάντα τα 4 κ ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει χρόνια,απλα δεν έπαιρνα κιλά γιατί δεν έτρωγα κ κανονικά. Τα κιλά μου ήταν κάτω από το φυσιολογικό όταν ξεκίνησα την 1η εγκυμοσύνη.

Γενικά να μην φοβάστε τα κιλά. Θα φύγουν εφόσον το θέλετε. Να αγαπάτε τον εαυτό σας, να είστε υγιείς κ θα φύγουν όσα κ να πάρετε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια στον μικρό μου στις 40 μέρες μου είχαν φύγει τα 12 από τα 19 κιλά. Απο τα 7 που έμειναν κράτησα για πάντα τα 4 κ ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει χρόνια,απλα δεν έπαιρνα κιλά γιατί δεν έτρωγα κ κανονικά. Τα κιλά μου ήταν κάτω από το φυσιολογικό όταν ξεκίνησα την 1η εγκυμοσύνη.

Γενικά να μην φοβάστε τα κιλά. Θα φύγουν εφόσον το θέλετε. Να αγαπάτε τον εαυτό σας, να είστε υγιείς κ θα φύγουν όσα κ να πάρετε ❤️

Καλέ δεν τα φοβάμαι! Όλη η συζήτηση ξεκίνησε γτ είμαι στα μέσα του 4ου κ δεν έχω πάρει τπτ κ ανησύχησα σαν γνήσια psycho που είμαι 😂😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλέ δεν τα φοβάμαι! Όλη η συζήτηση ξεκίνησε γτ είμαι στα μέσα του 4ου κ δεν έχω πάρει τπτ κ ανησύχησα σαν γνήσια psycho που είμαι 😂😋

Ναι δεν το είπα για σένα αλλά για όλες μας εννοείται!! 

Παντως εμενα μου έλεγαν κ μου λένε ότι τα περισσότερα κιλά τα παίρνεις στον 8ο κ στον 9ο. Οπότε έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας για κιλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...