Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι? Από κιλά πως πάτε? Έχετε πάρει τίποτα?

Αυτό με τα κιλά, μεγάλο θέμα. Στον πρώτο υπέρηχο που πήγα να κανω και με ζύγισε ήμουν 87.5 (στα κιλα μου δλδ). Μου είπε να βάλω στο σύνολο της εγκυμοσύνης μου μόνο 8 κιλα, για το τόσα χρειάζεται. Όλα τα υπόλοιπα λέει θα είναι λίπος. Το πρώτο τρίμηνο λέει να μην βάλω γραμμάριο και μάλιστα αν μπορώ να χάσω κιολας!! Θα κλαψωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Αυτό με τα κιλά, μεγάλο θέμα. Στον πρώτο υπέρηχο που πήγα να κανω και με ζύγισε ήμουν 87.5 (στα κιλα μου δλδ). Μου είπε να βάλω στο σύνολο της εγκυμοσύνης μου μόνο 8 κιλα, για το τόσα χρειάζεται. Όλα τα υπόλοιπα λέει θα είναι λίπος. Το πρώτο τρίμηνο λέει να μην βάλω γραμμάριο και μάλιστα αν μπορώ να χάσω κιολας!! Θα κλαψωωωωω!!!

Κι εμένα η γιατρός μου 8 μου είπε! Σε όποια το έχω πει βέβαια που να έχει κάνει παιδι γελάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ότι θέλω ας κάνω... Ούτε στην πρώτη εγκυμοσυνη μου χε βάλει περιθώρια. Απλά εγώ είχα θέμα με την μέση. Κ τα κιλά έμπαιναν με το τσουβάλι. Με πατάτες και καρπούζι την έβγαζα.... 21 κιλά.... Κατά κρατήσεις ήταν όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα η γιατρός μου 8 μου είπε! Σε όποια το έχω πει βέβαια που να έχει κάνει παιδι γελάει!

Η μαμά μου και στα δύο παιδια έβαλε μόνο 8 κιλα!!! Απίστευτο μου φαίνεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr ρωτα το γιατρό σου για τα χάπια αυτα τα pregnaderm...κάνουν δουλίτσα!εγω βέβαια έχω 4 μέρες που δεν ξέρω τι παίζει παρόλο που τα παίρνω κάνω από έναν τη μέρα ενω ειχα σταματήσει.....

Σχετικά με τα κιλά κοριτσια αν δεν έχετε πρόβλημα μην ανησυχείτε, προληπτικά τα λένε οι γιατροί για πιο εύκολο τοκετό και για να μη μείνουν μετα!στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα 74 κιλα και πήρα 17 στο σύνολο με φουλ εμετούς!!!!εγώ έκανα εμετούς και έπαιρνα κιλα!ένα ανεξήγητο πραγμα...τώρα είμαι στη 19η εβδομάδα και έχω πάρει 5 κιλα ....χωρίς να τρώω ιδιαίτερα μιας και πάλι εχω θέμα με το στομάχι....βέβαια όπως είπε και η @Starrr από κατακράτηση αλλο τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο ο δικός μου ο γιατρός δε με ζυγίζει;; Βέβαια είμαι κανονική προς αδύνατη! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ζυγιζομουν μόνη μου κ με κορόιδευε ότι τόσα κιλά ήταν ο ίδιος στο δημοτικό 🤪🤪 είχα βάλει 11 στο σύνολο..αν βάλω και τώρα τόσα θα είμαι μια χαρά! Αυτό που θυμάμαι είναι ότι στον 5ο έμπαιναν χωρίς να κάνω τίποτα..τα περισσότερα τα είχα πάρει στον 5ο και στον 6ο! Έχω κ φίλες που έβαλαν 30 κιλά αλλά μια χαρά τα έχασαν μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Μόνο ο δικός μου ο γιατρός δε με ζυγίζει;; Βέβαια είμαι κανονική προς αδύνατη! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ζυγιζομουν μόνη μου κ με κορόιδευε ότι τόσα κιλά ήταν ο ίδιος στο δημοτικό 🤪🤪 είχα βάλει 11 στο σύνολο..αν βάλω και τώρα τόσα θα είμαι μια χαρά! Αυτό που θυμάμαι είναι ότι στον 5ο έμπαιναν χωρίς να κάνω τίποτα..τα περισσότερα τα είχα πάρει στον 5ο και στον 6ο! Έχω κ φίλες που έβαλαν 30 κιλά αλλά μια χαρά τα έχασαν μετά..

Ούτε εμένα με ζυγίζει. Μου είπε μόνο πόσα θα έπρεπε να πάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Μόνο ο δικός μου ο γιατρός δε με ζυγίζει;; Βέβαια είμαι κανονική προς αδύνατη! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ζυγιζομουν μόνη μου κ με κορόιδευε ότι τόσα κιλά ήταν ο ίδιος στο δημοτικό 🤪🤪 είχα βάλει 11 στο σύνολο..αν βάλω και τώρα τόσα θα είμαι μια χαρά! Αυτό που θυμάμαι είναι ότι στον 5ο έμπαιναν χωρίς να κάνω τίποτα..τα περισσότερα τα είχα πάρει στον 5ο και στον 6ο! Έχω κ φίλες που έβαλαν 30 κιλά αλλά μια χαρά τα έχασαν μετά..

Χαχαχχαχαχα και εμένα Στην πρώτη εγκυμοσυνη  με ζύγισε μόνο στην Αυχενική!τώρα απλά με ρώτησε πόσα κιλά ειμαι!!!Δεν έχει ασχοληθεί καν με τα κιλά απλά νου είπε πει ότι δε θέλει να ξεφύγω για μένα και για πιο εύκολη γέννα!Δεν είμαι και αδύνατη έχω παραπανίσια κιλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρόνια 😀 
 Αυτό με το θέμα των κιλών ποτε ξεκινάει κανονικά; Εγώ είμαι 14 εβδομάδων και 3 ημερών κι εκτός ότι δεν έχω πάρει καθόλου κιλά ενώ μου εχουν σταματήσει πια οι εμετοί δεν έχω και καθόλου κοιλιά...τίποτα, σαν να μην είμαι έγκυος. Τελευταίο υπέρηχο είχα κάνει με την αυχενική μου όπου όλα είχαν βγει καλά και μετά η γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πηγαίνω πια κάθε βδομάδα αλλά να πάω σε ένα μήνα... λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Τώρα που δεν έχω πια και τα συμπτώματα πραγματικά αισθάνομαι λες και δεν είμαι έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mariasmommy είπε:

@Starrr ρωτα το γιατρό σου για τα χάπια αυτα τα pregnaderm...κάνουν δουλίτσα!εγω βέβαια έχω 4 μέρες που δεν ξέρω τι παίζει παρόλο που τα παίρνω κάνω από έναν τη μέρα ενω ειχα σταματήσει.....

Σχετικά με τα κιλά κοριτσια αν δεν έχετε πρόβλημα μην ανησυχείτε, προληπτικά τα λένε οι γιατροί για πιο εύκολο τοκετό και για να μη μείνουν μετα!στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα 74 κιλα και πήρα 17 στο σύνολο με φουλ εμετούς!!!!εγώ έκανα εμετούς και έπαιρνα κιλα!ένα ανεξήγητο πραγμα...τώρα είμαι στη 19η εβδομάδα και έχω πάρει 5 κιλα ....χωρίς να τρώω ιδιαίτερα μιας και πάλι εχω θέμα με το στομάχι....βέβαια όπως είπε και η @Starrr από κατακράτηση αλλο τίποτα!!!!

Ναι είναι κατακράτηση.. Μετά το πρώτο τρίμηνο έφυγαν. Μου χουν μείνει τρία... Που οκ δεν είχα θέμα. Δηλ δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο μετά που γέννησα. Μην σας πω ότι παρά έτρωγα μετά. Γιατί πριν δεν πολύ έτρωγα. Ευχαριστήθηκα να τρώω κ να χάνω κιλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρόνια 😀 
 Αυτό με το θέμα των κιλών ποτε ξεκινάει κανονικά; Εγώ είμαι 14 εβδομάδων και 3 ημερών κι εκτός ότι δεν έχω πάρει καθόλου κιλά ενώ μου εχουν σταματήσει πια οι εμετοί δεν έχω και καθόλου κοιλιά...τίποτα, σαν να μην είμαι έγκυος. Τελευταίο υπέρηχο είχα κάνει με την αυχενική μου όπου όλα είχαν βγει καλά και μετά η γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πηγαίνω πια κάθε βδομάδα αλλά να πάω σε ένα μήνα... λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Τώρα που δεν έχω πια και τα συμπτώματα πραγματικά αισθάνομαι λες και δεν είμαι έγκυος...

Στην ίδια φάση είμαστε μόνο που εγώ νομίζω ότι κάτι αχνοφαίνεται στην κοιλιά...Επίσης η αλήθεια είναι ότι νιώθω κάτι τραβήγματα και κτ χαζοπονάκια που πιθανόν να είναι λόγω ανακατατάξεων. Κι εμένα σκέψου μεταξύ αυχενικής κ επομενου υπερηχου μεσολαβούν 5 βδομάδες! Καλά, θα πάω μεθαύριο στις 3 βδομάδες εξτραδάκι γτ δεν την πάλεψα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρόνια 😀 
 Αυτό με το θέμα των κιλών ποτε ξεκινάει κανονικά; Εγώ είμαι 14 εβδομάδων και 3 ημερών κι εκτός ότι δεν έχω πάρει καθόλου κιλά ενώ μου εχουν σταματήσει πια οι εμετοί δεν έχω και καθόλου κοιλιά...τίποτα, σαν να μην είμαι έγκυος. Τελευταίο υπέρηχο είχα κάνει με την αυχενική μου όπου όλα είχαν βγει καλά και μετά η γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πηγαίνω πια κάθε βδομάδα αλλά να πάω σε ένα μήνα... λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Τώρα που δεν έχω πια και τα συμπτώματα πραγματικά αισθάνομαι λες και δεν είμαι έγκυος...

Όχι φυσικά μετά πηγαίνουμε μια φορά τον μήνα. Εκτός κι αν δουν ότι υπάρχει κάποιο θέμα... Μην ανησυχείς. Μέσα σε μια μέρα θα πεταχτεί η κοιλίτσα. Βάλε προληπτικά κρεμουλρς από τώρα να ενυδατώνει την κοιλιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Στην ίδια φάση είμαστε μόνο που εγώ νομίζω ότι κάτι αχνοφαίνεται στην κοιλιά...Επίσης η αλήθεια είναι ότι νιώθω κάτι τραβήγματα και κτ χαζοπονάκια που πιθανόν να είναι λόγω ανακατατάξεων. Κι εμένα σκέψου μεταξύ αυχενικής κ επομενου υπερηχου μεσολαβούν 5 βδομάδες! Καλά, θα πάω μεθαύριο στις 3 βδομάδες εξτραδάκι γτ δεν την πάλεψα 😂

Καλά το έκανες. Κ γω έτσι το κανω🤣🤣🤣 του λέω αχ δνε μπορώ στις 4 εβδομάδες. Να τα πούμε στις τρεις. 😂 Εμένα δεύτερη εγκυμοσύνη τώρα τρεις μέρες έχει ξεπεταχτει.. Έχω πόνους στη κοιλιά εγώ αυτές τις μέρες. Μάλλον μεγαλώνει εκεί μέσα. Περπάτησα κ πολύ. Ίσως επηρέασε κ αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Μόνο ο δικός μου ο γιατρός δε με ζυγίζει;; Βέβαια είμαι κανονική προς αδύνατη! Στην πρώτη εγκυμοσύνη ζυγιζομουν μόνη μου κ με κορόιδευε ότι τόσα κιλά ήταν ο ίδιος στο δημοτικό 🤪🤪 είχα βάλει 11 στο σύνολο..αν βάλω και τώρα τόσα θα είμαι μια χαρά! Αυτό που θυμάμαι είναι ότι στον 5ο έμπαιναν χωρίς να κάνω τίποτα..τα περισσότερα τα είχα πάρει στον 5ο και στον 6ο! Έχω κ φίλες που έβαλαν 30 κιλά αλλά μια χαρά τα έχασαν μετά..

Μια από τα ίδια κι ο δικός μου ο γιατρός δεν με ζυγιζει.. Εγω πάλι ξεκίνησα με 85 κιλά κι ειμαι τωρα στην 19η εβδομαδα κι έχω πάρει 1 κιλό κι αγχωνομαι που δεν εχω παρει ακομη παραπανω🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Μια από τα ίδια κι ο δικός μου ο γιατρός δεν με ζυγιζει.. Εγω πάλι ξεκίνησα με 85 κιλά κι ειμαι τωρα στην 19η εβδομαδα κι έχω πάρει 1 κιλό κι αγχωνομαι που δεν εχω παρει ακομη παραπανω🤣🤣🤣

Μη βιάζεσαι. Σιγά σιγά. 😅😝😁😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλά το έκανες. Κ γω έτσι το κανω🤣🤣🤣 του λέω αχ δνε μπορώ στις 4 εβδομάδες. Να τα πούμε στις τρεις. 😂 Εμένα δεύτερη εγκυμοσύνη τώρα τρεις μέρες έχει ξεπεταχτει.. Έχω πόνους στη κοιλιά εγώ αυτές τις μέρες. Μάλλον μεγαλώνει εκεί μέσα. Περπάτησα κ πολύ. Ίσως επηρέασε κ αυτό. 

Ούτε εσύ έχεις αρχίσει να το νιώθεις ακόμα? Μου θυμίζεις σε ποια βδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Όχι φυσικά μετά πηγαίνουμε μια φορά τον μήνα. Εκτός κι αν δουν ότι υπάρχει κάποιο θέμα... Μην ανησυχείς. Μέσα σε μια μέρα θα πεταχτεί η κοιλίτσα. Βάλε προληπτικά κρεμουλρς από τώρα να ενυδατώνει την κοιλιά.. 

Βάζω ήδη bio oil αλλά μόνο μια φορά την ημέρα μετά το μπάνιο γιατί η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι να βάζω και το πρωί...ελπίζω να μοιάσω στη μαμά μου που μετά από τρεις εγκυμοσύνες δεν έχει καμία ραγάδα στη κοιλιά, μόνο 2-3 πολύ αχνές στο στήθος κι αυτό επειδή είχε πολύ μικρό στήθος πριν, σχεδόν ανύπαρκτο και τότε δεν βάζανε και καθόλου κρέμες και τα σχετικά...

εσυ τι κρέμα βάζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Στην ίδια φάση είμαστε μόνο που εγώ νομίζω ότι κάτι αχνοφαίνεται στην κοιλιά...Επίσης η αλήθεια είναι ότι νιώθω κάτι τραβήγματα και κτ χαζοπονάκια που πιθανόν να είναι λόγω ανακατατάξεων. Κι εμένα σκέψου μεταξύ αυχενικής κ επομενου υπερηχου μεσολαβούν 5 βδομάδες! Καλά, θα πάω μεθαύριο στις 3 βδομάδες εξτραδάκι γτ δεν την πάλεψα 😂

Τραβήγματα αισθάνομαι κι εγώ που και που ιδιαίτερα όταν αλλάζω απότομα θέση κατά τη διάρκεια του ύπνου παρόλο που παίρνω και μαγνήσιο...ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό. Επίσης έχω πάλι θέμα δυσκοιλιότητας όποτε μπορεί να είναι κι από αυτό...όχι τόσο άσχημα όσο τη προηγούμενη φορά αλλά και πάλι είναι ενοχλητικό...

λεω να πάω κι εγώ για ένα έξτρα υπέρηχο από βδομάδα...δεν αντέχω μέχρι τέλος του μήνα να μη το δω καθόλου...τουλάχιστον να δω ότι είναι εκεί. Τόσο καιρό έλεγα άντε να σταματήσουν οι ναυτίες και οι εμετοί και τώρα που σταμάτησαν ανησυχώ...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τραβήγματα αισθάνομαι κι εγώ που και που ιδιαίτερα όταν αλλάζω απότομα θέση κατά τη διάρκεια του ύπνου παρόλο που παίρνω και μαγνήσιο...ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό. Επίσης έχω πάλι θέμα δυσκοιλιότητας όποτε μπορεί να είναι κι από αυτό...όχι τόσο άσχημα όσο τη προηγούμενη φορά αλλά και πάλι είναι ενοχλητικό...

λεω να πάω κι εγώ για ένα έξτρα υπέρηχο από βδομάδα...δεν αντέχω μέχρι τέλος του μήνα να μη το δω καθόλου...τουλάχιστον να δω ότι είναι εκεί. Τόσο καιρό έλεγα άντε να σταματήσουν οι ναυτίες και οι εμετοί και τώρα που σταμάτησαν ανησυχώ...🙄

Πωωω ρε φίλε...Όλες ίδιες είμαστε! 

Μην ανησυχείς για τον πόνο οταν αλλάζεις θέση απότομα, έχω διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πωωω ρε φίλε...Όλες ίδιες είμαστε! 

Μην ανησυχείς για τον πόνο οταν αλλάζεις θέση απότομα, έχω διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό. 

🤣 Χαίρομαι τουλάχιστον που δεν είμαι η μόνη... αυτο σημαίνει ότι όλα αυτά πρέπει να είναι φυσιολογικά 😀

Στον ύπνο ιδιαίτερα ενώ στις αρχές όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος πρόσεχα τόσο πολύ όταν άλλαζα πλευρό, το έπαιρνα σιγά σιγά 😅 τώρα πια νιώθω τόσο φυσιολογικά που ξεχνιέμαι μες στον ύπνο μου και χτυπιέμαι όπως παλιά... τα τραβήγματα μου το υπενθυμίζουν και μαζεύομαι πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

🤣 Χαίρομαι τουλάχιστον που δεν είμαι η μόνη... αυτο σημαίνει ότι όλα αυτά πρέπει να είναι φυσιολογικά 😀

Στον ύπνο ιδιαίτερα ενώ στις αρχές όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος πρόσεχα τόσο πολύ όταν άλλαζα πλευρό, το έπαιρνα σιγά σιγά 😅 τώρα πια νιώθω τόσο φυσιολογικά που ξεχνιέμαι μες στον ύπνο μου και χτυπιέμαι όπως παλιά... τα τραβήγματα μου το υπενθυμίζουν και μαζεύομαι πάλι 

Συγκεκριμένα αυτό λέει η εφαρμογή στο κινητό μου σήμερα😂😂😂

Screenshot_20210103-164533_Pregnancy.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Ούτε εσύ έχεις αρχίσει να το νιώθεις ακόμα? Μου θυμίζεις σε ποια βδομάδα είσαι?

Το χω νιώσει.... Όχι καθημερινά... Απλά. Σα κοιλιά τώρα 3 μερες πάει να βγει κάτι. Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.... Κ στην πρώτη γύρω στις 12 εβδομάδες κάτι ένιωσα.... Σήμερα είμαι 13+1... Σήμερα δνε το χω νιώσει. Χθες βράδυ κάποια στιγμή, το ένιωσα,πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Βάζω ήδη bio oil αλλά μόνο μια φορά την ημέρα μετά το μπάνιο γιατί η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι να βάζω και το πρωί...ελπίζω να μοιάσω στη μαμά μου που μετά από τρεις εγκυμοσύνες δεν έχει καμία ραγάδα στη κοιλιά, μόνο 2-3 πολύ αχνές στο στήθος κι αυτό επειδή είχε πολύ μικρό στήθος πριν, σχεδόν ανύπαρκτο και τότε δεν βάζανε και καθόλου κρέμες και τα σχετικά...

εσυ τι κρέμα βάζεις; 

Κ στην πρώτη εγκυμοσυνη κ τώρα έχω την σειρά της frezyderm... Κ στο στήθος κ στην κοιλιά έβαζα. Τώρα κ γω μια φορά την ημέρα μετά το ντουζ... Πιο μετά θα βάζεις παραπάνω... Προς το τέλος. Μαζί με κρέμα στήθους.... Μετά την γέννα έβαζα στο στήθος τρεις κρέμες. Κ πάλι καιγομουν... Τις έβαζα συνεχώς..ελοιζω σε αυτή την γέννα να μην έχω τα ίδια της πρώτης. Γιατί στο στήθος ταλαιοωρηθηκα πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ στην πρώτη εγκυμοσυνη κ τώρα έχω την σειρά της frezyderm... Κ στο στήθος κ στην κοιλιά έβαζα. Τώρα κ γω μια φορά την ημέρα μετά το ντουζ... Πιο μετά θα βάζεις παραπάνω... Προς το τέλος. Μαζί με κρέμα στήθους.... Μετά την γέννα έβαζα στο στήθος τρεις κρέμες. Κ πάλι καιγομουν... Τις έβαζα συνεχώς..ελοιζω σε αυτή την γέννα να μην έχω τα ίδια της πρώτης. Γιατί στο στήθος ταλαιοωρηθηκα πολύ. 

Τι κρέμα εννοείς για το στήθος πέρα απο αυτό για τις ραγάδες; Μήπως εννοείς αυτή τη κρέμα Λινολινης που λένε για τις ρώγες η κάτι άλλο; Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είμαι άσχετη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα. Εμένα δεύτερη εγκυμοσύνη και πετάχτηκε κοιλίτσα πολύ γρήγορα, από τον δεύτερο μήνα. Είμαι τώρα 9η εβδομάδα. Από κιλά ξεκίνησα περισσότερα αφού με τη μικρή μου και τον θηλασμό πεινάω πιο πολύ και από έγκυος. Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 10 κιλά. Τώρα για να δούμε. Θα ζυγιστω κάποια στιγμή να δω. 

Εγώ έκανα τον πρώτο υπέρηχο, ακούσαμε καρδούλα και τώρα επόμενο ραντεβού είναι με την αυχενική διαφάνεια σε ένα μήνα... Υπομονή μέχρι τότε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...