Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Πετρωματα εχω και εγω σαν να μετακινείται το μωρο αλλα δεν ξέρω αν ηταν συσπάσεις δεν το ένιωσα και στο πανω μερος της κοιλιας, τυπου στομάχι μονο χαμηλα αλλα σε ολη την έκταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

@Μαριλου1 ραντεβού στον γιατρό πότε ξαναέχεις?

Την Πέμπτη που έρχεται έχω ντοπλερ κ την επόμενη Πέμπτη γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Την Πέμπτη που έρχεται έχω ντοπλερ κ την επόμενη Πέμπτη γιατρό

Καλημέρα! Εγω εχω την Δευτέρα μετα απο σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε; 

Ερώτηση... Στα μαιευτηρια σε ρωτανε για καποιες προληπτικες εξετάσεις του μωρου.. Οσες γεννησατε τις κανατε; και οσες οχι θα τις κανετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε; 

Ερώτηση... Στα μαιευτηρια σε ρωτανε για καποιες προληπτικες εξετάσεις του μωρου.. Οσες γεννησατε τις κανατε; και οσες οχι θα τις κανετε; 

Καλημέρα, εγώ δεν τις έκανα 😛 είπα θα μιλήσω με τον παιδίατρο και αν χρειάζεται κάποια θα την κάνω όταν βγούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα, εγώ δεν τις έκανα 😛 είπα θα μιλήσω με τον παιδίατρο και αν χρειάζεται κάποια θα την κάνω όταν βγούμε.. 

Αα ωραία γιατί κοιταζα ποιες εξετάσεις είναι και ουτε που τις εχω ακούσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?? Και εμένα μια φίλη μ μου είπε πως σ λένε να κάνεις κάποιες εξετάσεις και να πω πως θα τις κάνω έξω 😋😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Εγω εχω την Δευτέρα μετα απο σενα

Δηλαδή 2 βδομάδες από την προηγούμενη φορά? Εμένα ενώ είχαμε παει μαζι κορίτσια θυμαμαι πριν 2 βδομαδες με εβαλε να ξαναπάω σε ενα μήνα. Είχα πάει δηλαδή στην 30ή βδομάδα και όταν ξαναπάω θα είμαι στην 34η. Μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα. @Diana_caterina @Μαριλου1 είστε ετοιμες με τα πράγματα με το δωμάτιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

Δηλαδή 2 βδομάδες από την προηγούμενη φορά? Εμένα ενώ είχαμε παει μαζι κορίτσια θυμαμαι πριν 2 βδομαδες με εβαλε να ξαναπάω σε ενα μήνα. Είχα πάει δηλαδή στην 30ή βδομάδα και όταν ξαναπάω θα είμαι στην 34η. Μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα. @Diana_caterina @Μαριλου1 είστε ετοιμες με τα πράγματα με το δωμάτιο?

Εγώ όταν θα παω για την ντομπλερ θα εχει περασει μηνας απο τον υπερηχο και ειχα ρωτησει αν θα με δει πριν την ντομπλερ και μου ειπε οτι θα τα πουμε μετα την ντομπλερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δηλαδή 2 βδομάδες από την προηγούμενη φορά? Εμένα ενώ είχαμε παει μαζι κορίτσια θυμαμαι πριν 2 βδομαδες με εβαλε να ξαναπάω σε ενα μήνα. Είχα πάει δηλαδή στην 30ή βδομάδα και όταν ξαναπάω θα είμαι στην 34η. Μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα. @Diana_caterina @Μαριλου1 είστε ετοιμες με τα πράγματα με το δωμάτιο?

Στο δωμάτιο περιμένω την συρταριέρα να ερθει όπου να ναι αυτες τις μερες! Θα παω και οταν σταματησω για την αλλαξιερα και θα μας μεινει το στρωμα της κουνιας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?? Και εμένα μια φίλη μ μου είπε πως σ λένε να κάνεις κάποιες εξετάσεις και να πω πως θα τις κάνω έξω 😋😂

Γιαυτό ρωταω! 😂 Εμενα μια φιλη μου τις ειχε κανει! Και σήμερα μιλαγαμε με εναν πελατη που αυριο μπαίνουν για πρόκληση και μας ελεγε οτι θα πανε στο μητέρα και με πλησιαζει ο αντρας μου και με ρωταει εμεις ποσα θα δωσουμε και του εκανα μια ανάλυση και του λεω οτι οι εξετάσεις αυτες ειναι 200€ και μου λεει αα θα τις κάνουμε; και εχω απορησει.. Ποσο σημαντικες ειναι να γινουν; εφοσον μια εγκυμοσύνη εχει παει καλα θεωρω οτι οι παιδίατροι θα σου πουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Στο δωμάτιο περιμένω την συρταριέρα να ερθει όπου να ναι αυτες τις μερες! Θα παω και οταν σταματησω για την αλλαξιερα και θα μας μεινει το στρωμα της κουνιας! 

Πήρες κανονική συρταριερα και θα βάλεις από πάνω το πρόσθετο? Η θα βάλεις στρωματακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γιαυτό ρωταω! 😂 Εμενα μια φιλη μου τις ειχε κανει! Και σήμερα μιλαγαμε με εναν πελατη που αυριο μπαίνουν για πρόκληση και μας ελεγε οτι θα πανε στο μητέρα και με πλησιαζει ο αντρας μου και με ρωταει εμεις ποσα θα δωσουμε και του εκανα μια ανάλυση και του λεω οτι οι εξετάσεις αυτες ειναι 200€ και μου λεει αα θα τις κάνουμε; και εχω απορησει.. Ποσο σημαντικες ειναι να γινουν; εφοσον μια εγκυμοσύνη εχει παει καλα θεωρω οτι οι παιδίατροι θα σου πουν! 

Ιασώ είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πήρες κανονική συρταριερα και θα βάλεις από πάνω το πρόσθετο? Η θα βάλεις στρωματακι?

Οχι πήρα συρταριέρα κανονική και αλλαξιερα που κουμπώνει στην κουνια πανω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι πήρα συρταριέρα κανονική και αλλαξιερα που κουμπώνει στην κουνια πανω! 

ΑΑ τέλεια μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Σχετικά με τις εξετάσεις του μωρου εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι οι βασικές περιλαμβανονται στην τιμή. Οι υπόλοιπες είναι εξτρά. Δεν έχω ψάξει ακόμα ποιες είναι οι βασικές. Θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά. 

Εμένα με είχε δει ο γιατρός δυο εβδομάδες πριν το Doppler, εκανα το Doppler στην εμβρυολογο κ πηγα ξανά στον γιατρό μου δυο εβδομάδες μετά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Σχετικά με τις εξετάσεις του μωρου εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι οι βασικές περιλαμβανονται στην τιμή. Οι υπόλοιπες είναι εξτρά. Δεν έχω ψάξει ακόμα ποιες είναι οι βασικές. Θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά. 

Εμένα με είχε δει ο γιατρός δυο εβδομάδες πριν το Doppler, εκανα το Doppler στην εμβρυολογο κ πηγα ξανά στον γιατρό μου δυο εβδομάδες μετά. 

 

Εμενα συνήθως μου ελεγε σε ποσες μερες θα με δει μετα τις μεγαλες εξετάσεις αλλα τωρα δεν μου ειπε 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δηλαδή 2 βδομάδες από την προηγούμενη φορά? Εμένα ενώ είχαμε παει μαζι κορίτσια θυμαμαι πριν 2 βδομαδες με εβαλε να ξαναπάω σε ενα μήνα. Είχα πάει δηλαδή στην 30ή βδομάδα και όταν ξαναπάω θα είμαι στην 34η. Μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα. @Diana_caterina @Μαριλου1 είστε ετοιμες με τα πράγματα με το δωμάτιο?

Χρονικά κ μένα από τον τελευταίο υπέρηχο ένας μήνας έχει περάσει.  Από πράγματα έχω τα πάντα αλλά δεν τα έχω βάλει στο δωμάτιο,ούτε έχω αρχίσει ακόμα πλυσίματα- σιδερωματα. Εσύ @lenaki92?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες τι εξετάσεις αναφέρει το Λητώ αναφερει οτι ολα τα νεογνα κανουν αυτες και προαιρετικά κανουν τις αλλες.. Αλλα δεν είναι λιγο περίεργο να μην ελεγχουν ακοη κλπ; 

Screenshot_20210627_103029_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χρονικά κ μένα από τον τελευταίο υπέρηχο ένας μήνας έχει περάσει.  Από πράγματα έχω τα πάντα αλλά δεν τα έχω βάλει στο δωμάτιο,ούτε έχω αρχίσει ακόμα πλυσίματα- σιδερωματα. Εσύ @lenaki92?

Από τον 8ο και μετά εμένα με βλέπει κάθε 2 εβδομάδες και στον 9ο κάθε εβδομάδα.. 

 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτες τι εξετάσεις αναφέρει το Λητώ αναφερει οτι ολα τα νεογνα κανουν αυτες και προαιρετικά κανουν τις αλλες.. Αλλα δεν είναι λιγο περίεργο να μην ελεγχουν ακοη κλπ; 

Screenshot_20210627_103029_com.android.chrome.jpg

Η ακοή είναι στα πλας ναι μαζί με υπέρηχο ισχιων και άλλα 2 που δεν θυμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η ακοή είναι στα πλας ναι μαζί με υπέρηχο ισχιων και άλλα 2 που δεν θυμάμαι 

Μήπως τα μεταβολικα κ οι κληρονομικές;

Λογικά σε όλα τα μαιευτήρια οι ίδιες εξετάσεις δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μήπως τα μεταβολικα κ οι κληρονομικές;

Λογικά σε όλα τα μαιευτήρια οι ίδιες εξετάσεις δεν είναι;

Νομίζω ναι! Θα κοιτάξω στο ρεα να δω αν γράφει και εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Νομίζω ναι! Θα κοιτάξω στο ρεα να δω αν γράφει και εκει

Κάνεις έρευνα όχι αστεία 😝 οφθαλμολογικες έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Κάνεις έρευνα όχι αστεία 😝 οφθαλμολογικες έχει;

Τώρα είδα ότι είναι στον προαιρετικο. 

Το είχα ξεχάσει τελείως το θέμα των εξετάσεων κ δεν το είχα κοιτάξει. Επίσης, βρε κορίτσια σκέφτομαι ότι τον Αυγουστο, αν γεννήσω τότε κ οχι νωρίτερα θα είναι εδώ κάποιος παιδιατρος. Μήπως πρεπει να συνεννοηθούμε νωρίτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...