Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου χαχαχαχ ναι η ζεστη ανυποφορη ηδη! Αφου κυκλοφορω στο σπιτι ξυπολητη για να δροσιστουν τα ποδια μου.. 

Για την δουλειά να σου πω την αλήθεια εχω σκεφτει κανα δυο φορες να σταματησω αλλα θα χασω κοντα στο 1500 αν σταματησω τωρα και λεω κανε υπομονή θα κατσεις πολυ μετα! Αφου απορει και το αφεντικό μου που συνεχιζω🤣🤣🤣

Κ εγώ ξυπόλητη κυκλοφορώ! 😁

Ειδικά εσύ που έχεις κ ορθοστασία τι να πω; Μπράβο σου! Μετά πόσο θα κάτσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ ξυπόλητη κυκλοφορώ! 😁

Ειδικά εσύ που έχεις κ ορθοστασία τι να πω; Μπράβο σου! Μετά πόσο θα κάτσεις;

Νομίζω όλες πια ξυπόλητες κυκλοφορούμε 😂 επίσης επειδή λέτε για δουλειά, εγώ είμαι σε αναστολή σε όλη την εγκυμοσύνη και συνεχίζω μέχρι να βγω σε άδεια κύησης !! Περιττό να σας πω ότι έχω βαρεθεί τη ζωή μου και λέω μακάρι να δούλευα έστω λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ ξυπόλητη κυκλοφορώ! 😁

Ειδικά εσύ που έχεις κ ορθοστασία τι να πω; Μπράβο σου! Μετά πόσο θα κάτσεις;

Θα κάτσω την αδεια μου συν κατι ακομη, στην ουσία δεν θα ξαναγυρισω στην δουλειά μου! Θα μπω σε ενα πρόγραμμα αναβάθμισης πτυχιου και θα κανω πρακτική άσκηση και θα βγω στην αγορα εργασίας ως νοσηλευτρια πλεον οποτε μεχρι να γινει αυτο στανταρ 1-1,5 χρόνο θα εχω χαμηλότερο εισόδημα επειδή το πρόγραμμα που θα μπω σε πληρωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Νομίζω όλες πια ξυπόλητες κυκλοφορούμε 😂 επίσης επειδή λέτε για δουλειά, εγώ είμαι σε αναστολή σε όλη την εγκυμοσύνη και συνεχίζω μέχρι να βγω σε άδεια κύησης !! Περιττό να σας πω ότι έχω βαρεθεί τη ζωή μου και λέω μακάρι να δούλευα έστω λίγο!! 

Πιο πολύ εγω θα ήθελα να δουλεψω λογω οικονομικων, θα μου αρεσε να καθομαι ομως σε ολη την εγκυμοσύνη εχω πολυ διαβασμα να ριξω.. Περα απο το διάβασμα πανω στον τομέα μου εχω 5 βιβλία που περιμένουν να τα διαβασω απο τον Σεπτέμβριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Πια φαίνεται ότι είμαι έγκυος,η κοιλιά είναι ορατή! Από κιλά έχω πάρει 6! Καθημερινά νιώθω κλωτσιές μπουνιές! Κ μένα με το κεφάλι κάτω είναι και μάλιστα χθες στον υπέρηχο μου είπε η γιατρός ότι αν γεννούσα τώρα είχε την τέλεια θέση. Επίσης μου είπε ότι αν είναι με το κεφάλι κάτω δύσκολα γυρίζει προς τα πάνω λόγω του βάρους του κεφαλιού. Από κούραση βλέπω ότι κουράζομαι πιο εύκολα κ εδώ να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όσες συνεχίζετε δουλειά!!! Κ τέλος προβλέπω πως η ζέστη θα με τσακίσει, ήδη σκάω!

Ρε κορίτσια πολύ με προβληματισατε... Εγώ είμαι 3 βδομάδες πιο μπροστά, ο μπέμπης έχει ξεπεράσει το κιλό και είναι ακόμα ξάπλα οριζόντια. Τι να τον κάνω; 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχα είναι αραχτός ο μπέμπης σου. Και ο δικός μου σε όλους τους υπερήχους ξάπλα είναι. Δεν παίρνουν νομίζω θέση από τώρα δεν χρειάζεται να ανησυχείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ρε κορίτσια πολύ με προβληματισατε... Εγώ είμαι 3 βδομάδες πιο μπροστά, ο μπέμπης έχει ξεπεράσει το κιλό και είναι ακόμα ξάπλα οριζόντια. Τι να τον κάνω; 😕

Έχει καιρό ακόμα να πάρει θέση απλά σε όσες έχει ήδη γυρίσει προς τα κάτω δύσκολα θα ανέβει, τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ρε κορίτσια πολύ με προβληματισατε... Εγώ είμαι 3 βδομάδες πιο μπροστά, ο μπέμπης έχει ξεπεράσει το κιλό και είναι ακόμα ξάπλα οριζόντια. Τι να τον κάνω; 😕

Και εμένα κορίτσι μου υσχιακος είναι τελευταία φορά στον υπέρυχο τι ανχονεσαι έχουμε καιρό να γυρίσουν τα μπουμπουκακια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki92 @Μαριλου1 @Love32 άρα μάλλον τα κορίτσια είναι και σε αυτό πιο μπροστά γιατί όσες έχουμε αγόρια είναι ξάπλα 😆 Σκέφτηκα μήπως ξέρατε πώς να τον βοηθήσω να κατεβάσει το κεφαλάκι μη σφηνωσει μεγαλώνοντας και μείνει έτσι 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@lenaki92 @Μαριλου1 @Love32 άρα μάλλον τα κορίτσια είναι και σε αυτό πιο μπροστά γιατί όσες έχουμε αγόρια είναι ξάπλα 😆 Σκέφτηκα μήπως ξέρατε πώς να τον βοηθήσω να κατεβάσει το κεφαλάκι μη σφηνωσει μεγαλώνοντας και μείνει έτσι 😐

Χαχαχα χαλαρά τα μωρουλια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@lenaki92 @Μαριλου1 @Love32 άρα μάλλον τα κορίτσια είναι και σε αυτό πιο μπροστά γιατί όσες έχουμε αγόρια είναι ξάπλα 😆 Σκέφτηκα μήπως ξέρατε πώς να τον βοηθήσω να κατεβάσει το κεφαλάκι μη σφηνωσει μεγαλώνοντας και μείνει έτσι 😐

Δεν ξέρω αν τα λέω σωστά αλλά νομίζω μετα την 32η 34η βδομαδα γυρνανε. Μέχρι και τελευταία στιγμή μπορεί να γυρίσει. Το κάθε μωράκι στην ώρα του. Τελευταίο μήνα ίσως σου πει πολύ περπάτημα για να γυρίσει θέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ρε κορίτσια πολύ με προβληματισατε... Εγώ είμαι 3 βδομάδες πιο μπροστά, ο μπέμπης έχει ξεπεράσει το κιλό και είναι ακόμα ξάπλα οριζόντια. Τι να τον κάνω; 😕

Μπορει απλα να μην τον πετυχες προς τα κατω! Γιατί εγω που ρώτησα για το αν πηρε ηδη θεση μου ειπαν όχι ειναι νωρις και οτι κανει βολτες! Το πρώτο σου είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας συμβαίνει αν ειστε νηστικες να ζαλιζεστε;; το εχω παθει 3 φορες που εχει τυχει να εχω δουλειά και να μην προλαβω να φαω και με το που ζαλίζομαι παλουκωνομαι κατω και τρωω και τα παραταω ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σας συμβαίνει αν ειστε νηστικες να ζαλιζεστε;; το εχω παθει 3 φορες που εχει τυχει να εχω δουλειά και να μην προλαβω να φαω και με το που ζαλίζομαι παλουκωνομαι κατω και τρωω και τα παραταω ολα

Καλά κανεις κ τρως αμέσως! Το καλυτερο είναι να μη μένεις νηστική αλλά άμα έχεις δουλειά τι να κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σας συμβαίνει αν ειστε νηστικες να ζαλιζεστε;; το εχω παθει 3 φορες που εχει τυχει να εχω δουλειά και να μην προλαβω να φαω και με το που ζαλίζομαι παλουκωνομαι κατω και τρωω και τα παραταω ολα

Ναι αμέ! Ειδικά αν δεν έχω φάει αλλά πολλές φορές όταν μαγειρεύω κ φτιάχνω φαγητό που παίρνει ώρα η προετοιμασία του και μετά το πλύσιμο όσων λερωσα ζαλίζομαι. Τα παρατάω όλα κάνω ένα διάλειμμα κ συνεχίζω μετά. Α! Κ με το σιδέρωμα το παθαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου εχει τυχει κανα δυο φορες και σήμερα δεν με αφηνει με τίποτα! Με επιασε στις μια και συνηλθα τωρα μετα απο χυμο που ηπια και παλι νιώθω ενα κεφάλι ελαφρυ ετοιμο να φυγει.. Σήμερα δεν πηρα σίδηρο γιατι ειπα να το ελαττωσω μπας και φτιαξει λιγο το πεπτικο μου σύστημα ισως να φταιει και αυτο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μου εχει τυχει κανα δυο φορες και σήμερα δεν με αφηνει με τίποτα! Με επιασε στις μια και συνηλθα τωρα μετα απο χυμο που ηπια και παλι νιώθω ενα κεφάλι ελαφρυ ετοιμο να φυγει.. Σήμερα δεν πηρα σίδηρο γιατι ειπα να το ελαττωσω μπας και φτιαξει λιγο το πεπτικο μου σύστημα ισως να φταιει και αυτο.. 

Ίσως είναι κ η ζέστη! Αν συνεχίσει πήγαινε σε ένα φαρμακείο να μετρήσεις κ την πίεση σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ίσως είναι κ η ζέστη! Αν συνεχίσει πήγαινε σε ένα φαρμακείο να μετρήσεις κ την πίεση σου. 

Την μετραω καθε βδομάδα.. Ειναι χαμηλή μονίμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν ξέρω αν τα λέω σωστά αλλά νομίζω μετα την 32η 34η βδομαδα γυρνανε. Μέχρι και τελευταία στιγμή μπορεί να γυρίσει. Το κάθε μωράκι στην ώρα του. Τελευταίο μήνα ίσως σου πει πολύ περπάτημα για να γυρίσει θέση.

Περπατάω κάθε μέρα 30-40 λεπτά εδώ και 2 μήνες. Λες να χρειάζεται περισσότερη ώρα;

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπορει απλα να μην τον πετυχες προς τα κατω! Γιατί εγω που ρώτησα για το αν πηρε ηδη θεση μου ειπαν όχι ειναι νωρις και οτι κανει βολτες! Το πρώτο σου είναι; 

Ναι το πρώτο μου! Το νιώθω πώς κάθεται και φαίνεται και από την κοιλιά. Είναι κάπως διαγώνια. Το κεφάλι κάτω αριστερά και ο ποπος πάνω δεξιά. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Σας συμβαίνει αν ειστε νηστικες να ζαλιζεστε;; το εχω παθει 3 φορες που εχει τυχει να εχω δουλειά και να μην προλαβω να φαω και με το που ζαλίζομαι παλουκωνομαι κατω και τρωω και τα παραταω ολα

Εγώ δεν έχω ζαλιστεί μάλλον γιατί δεν μπορώ να μείνω καθόλου νηστικη 😋🍽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το πάθαινα στη 1η εγκυμοσύνη λόγω χαμηλής πίεσης. Έχε πάντα μαζί σου κάποιο κριτσινι αλμυρό η καραμέλες... Τώρα έχω τάσεις λιποθυμίας επειδή "πλακωνεται" στη ουσία η μεγάλες αρτηρίες στα πόδια στους γοφούς. Με δε πιάσει κ μια φορά στο γιατρο. Μου σύστησε να ξαπλώνω κατευθείαν με το πλάι. Κ σταματάει. Στη ουσία απελευθερβνεται η αρτηρία κ στέλνει αίμα στο εγκεφάλο κ είμαι οκ. Επίσης κ μένα ήταν ξαπλωτη σε κάποια φάση μετά τη 28η πήγε προς τα κάτω... Κ στη 30+2 κάτω ήταν οπότε λογικά θα συνεχίσει να βρίσκεται εκεί αφού είμαι κ παχουλη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lia5 είπε:

Περπατάω κάθε μέρα 30-40 λεπτά εδώ και 2 μήνες. Λες να χρειάζεται περισσότερη ώρα;

 

Ναι το πρώτο μου! Το νιώθω πώς κάθεται και φαίνεται και από την κοιλιά. Είναι κάπως διαγώνια. Το κεφάλι κάτω αριστερά και ο ποπος πάνω δεξιά. 

 

Εγώ δεν έχω ζαλιστεί μάλλον γιατί δεν μπορώ να μείνω καθόλου νηστικη 😋🍽

Ποσο εισαι κ περπατάς? Όταν φτάσεις προς το τέλος πόσο θα περπατάς? Εγώ συνήθως ξεκινάω το περπάτημα στη ουσία απ όταν μπαίνω σε αδεια κυησης, 32η εβδομάδα. Έτσι το κάνα κ στο μικρό μου.... Αλλά περπάτημα 30 λεπτό εννοώ. Παραπάνω δε νομίζω ότι μπορώ να περπατήσω... Η θα κουτσαινω η θα θελω τουαλέτα!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ποσο εισαι κ περπατάς? Όταν φτάσεις προς το τέλος πόσο θα περπατάς? Εγώ συνήθως ξεκινάω το περπάτημα στη ουσία απ όταν μπαίνω σε αδεια κυησης, 32η εβδομάδα. Έτσι το κάνα κ στο μικρό μου.... Αλλά περπάτημα 30 λεπτό εννοώ. Παραπάνω δε νομίζω ότι μπορώ να περπατήσω... Η θα κουτσαινω η θα θελω τουαλέτα!!! 😂

Είμαι στην 28η εβδομάδα και δε νομίζω προς το τέλος να περπατάω πιο πολύ (συνεχόμενα τουλάχιστον) γιατί γυρνάω σπίτι επειδή κατουριεμαι 😂 Εγώ δεν ξεκίνησα το περπάτημα λόγω εγκυμοσύνης. Περπατούσα πάντα αρκετά χιλιόμετρα την ημέρα αλλά είχα σταματήσει στο 3ο και στον 4ο μήνα λόγω αιμορραγίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Είμαι στην 28η εβδομάδα και δε νομίζω προς το τέλος να περπατάω πιο πολύ (συνεχόμενα τουλάχιστον) γιατί γυρνάω σπίτι επειδή κατουριεμαι 😂 Εγώ δεν ξεκίνησα το περπάτημα λόγω εγκυμοσύνης. Περπατούσα πάντα αρκετά χιλιόμετρα την ημέρα αλλά είχα σταματήσει στο 3ο και στον 4ο μήνα λόγω αιμορραγίας. 

Αααα εγώ λίγο πτώμα νιώθω μόνο που περπατάω... Έχω βέβαια να κυνηγάω κ το μικρό στο σπίτι όλη μέρα.... Ελπίζω Κ γω να βρω λίγο χρόνο το απόγευμα για περπατημα.. Βοηθάει γενικότερα!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...