Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Εχω έναν στην Αθηνα τον οποίο τον έχω τρελάνει τον άνθρωπο στα τηλέφωνα ενώ μας έχει δει μόνο μια φορά από κοντά 😅 Βέβαια θα τον επισκεφτούμε σε 2 εβδομάδες περίπου που θα γυρίσουμε κι εμείς Αθηνα αλλά στο ενδιάμεσο μου τυχαίνουν κάτι τέτοια και δεν μπορώ να μην τον παίρνω... τι να κάνω κι εγώ μόνη μου εδώ, ακόμα και τα πόσιμα εμβόλια μόνη μου της τα έδωσα. Θα τον πάρω αύριο τηλέφωνο να τον ρωτήσω αλλά είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ μήπως και το ξεκινούσα άμεσα πριν χειροτερέψει κι άλλο... 

Τι ειναι τα ποσιμα εμβολια; Τωρα εσυ εχεις το χαλι σου κι εγω σε ρωταω βλακείες αλλα τι να κανω πρωτη φορα το ακουω 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμεις το 18 αρραβωνιστηκαμε 😁 Να ειστε παντα καλα και με το καλο να βαφτισετε και το μωρακι 👪

Κ εσείς κορίτσι μου όλα με το καλό. Ευτυχισμένοι με υγεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Εμείς το σκύλι το πήραμε 2 μήνες πριν μείνω έγκυος στο 1ο παιδί. Το σκύλι με μύριζε κ αναρωτιόμουν γιατί κ ήμουν έγκυος, σε όλη την 1η εγκ ήταν η παρέα μου, η μουσούδα της μόνιμα πάνω στην κοιλια μου, πριν μου σπάσουν τα νερά με ξύπνησε με κλάματα, όσες μέρες ήμουν στο νοσοκομείο δεν έτρωγε, δεν έπινε. Γυρίσαμε στο σπίτι κ τον μύριζε κ πάντα κοιμόταν κάτω από εκεί που τον είχα. 5 χρόνια μετά είναι ακριβώς ίδια με τον γιο , τρέχει για όλα πρώτη. Την 2η εγκ δεν την κατάλαβε κ παρόλο που γέννησα σπίτι δεν ήταν στο χώρο που γέννησα, ήταν αδιάφορη κ προς το μωρό είναι αδιάφορη. 

Ψυχουλες είναι κ αυτά μωρέ !!! Όχι έμενα καμιά σχέση με αυτό που περιγράφεις στην εγκυμοσύνη! Ήταν αδιάφορη γενικά και με την κοιλιά μου κλπ  ,απλώς ήταν πιο προστατευτική ! Όμως έδειξε τρομερό ενδιαφέρον για το μωρό όταν ήρθαμε σπίτι ,σε σημείο που όταν κλαίει πολύ το μωρό ,κλαίει η αυτή !!! Ακούει όλη η γειτονιά τη χορωδία μας  🐶👶😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@Valxris περαστικά κορίτσι μου! Το μαναρακι μου το μικρό ψυχή μ!!

Και εγώ χαζεύω για βάφτιση πρώτα ο Θεός να εγώ θέλω Μάιο και ο άντρας μου Ιουλίο ν έχει σίγουρα καλό καιρό λέει. Επίσης δεν μ αρέσουν τα τραπέζια μετά και σκεφτόμουν μπουφέ έξω από την εκκλησία και αλμυρα κ γλυκά.Εοεινος θέλει τραπέζι !! 

Για πρωινή ώρα λέμε.

Και εμεις λεμε για catering με bar εξω απο την εκκλησία αλλα αυτα συνήθως πρέπει να είναι απόγευμα αλλιώς θα είστε με το ρολόι στο χερι.. Η κουνιαδα μου ηταν η προτελευταία και φαντάσου οτι κατσανε μεχρι τις 11 εκει με ποτα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Εχω έναν στην Αθηνα τον οποίο τον έχω τρελάνει τον άνθρωπο στα τηλέφωνα ενώ μας έχει δει μόνο μια φορά από κοντά 😅 Βέβαια θα τον επισκεφτούμε σε 2 εβδομάδες περίπου που θα γυρίσουμε κι εμείς Αθηνα αλλά στο ενδιάμεσο μου τυχαίνουν κάτι τέτοια και δεν μπορώ να μην τον παίρνω... τι να κάνω κι εγώ μόνη μου εδώ, ακόμα και τα πόσιμα εμβόλια μόνη μου της τα έδωσα. Θα τον πάρω αύριο τηλέφωνο να τον ρωτήσω αλλά είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ μήπως και το ξεκινούσα άμεσα πριν χειροτερέψει κι άλλο... 

Δεν πειράζει παρτον τηλέφωνο αφού θα πας κ από κοντά. 

Παντως να σου πω κ μένα έχει ξεκινήσει  συγκαμα αλλά δεν γίνεται από τα κακά της αφού κάνει μόνο 1 φορά, αντε 2. Ούτε κ ξέρω πως γίνεται αυτό. Της βάζω κεραλοιφη με σπαθολαδο της φεύγει κ στην επόμενη πάνα τα ίδια. Κ αυτό ξεκίνησε τώρα 2 εβδ περίπου. Ααα μου είπε ο παιδίατρος να βάλω σε γάζα φυσιολογικό όρο κ να το βάλω ανάμεσα στα χείλη κ στον πωπο εκεί ανάμεσα μόνο εκεί έχει συγκαμα, να το αφησω για λίγο να το βγάλω κ να της βάλω πάνα. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. 

Ούτε κ εγώ ξέρω τι είναι τα ποσιμα εμβόλια 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αρχή και εμεις ειχαμε πρόβλημα με νονο γιατι ειχαμε εναν φιλο και μπλεξαμε τα μπουτια μας, μεγάλη ιστορία.. Και τωρα ντραπηκαμε να του ζητησουμε ξανα μην ερθει σε δύσκολη θέση.. 

Μας ειχε πει και μια γνωστη αλλα δεν την γνωρίζουμε καλα και εν τελη μας την ζητησαν δυο φιλοι αυτοι είναι συνάδελφοι και εμεις τους γνωρισαμε γιατι έρχονταν στο μαγαζί 😅

Εμεις θρησκευτικο δεν θελαμε και δεν νομίζω να κάνουμε και αν μας την βαρεσει θα κάνουμε στο 2ο😂😅 αλλα δεν με νοιάζει να ντυθω νυφη.. Πολυ σύρσιμο το φορεμα, πολύ αγχος 😅 εμείς πρέπει να είμαστε απο τα πιο νεα ζευγάρια.. Τσακ μπαμ τα καναμε ολα😅 γνωριστηκαμε το 19 και έκτοτε κωλος και βρακι με τον άντρα μου 😂😂😂 

Εύχομαι σε ολες σας με το καλο! Να χαρείτε αυτες τις στιγμές!! 🤗 

Τελικα τα μωρα σας πως θα τα βγάλετε; εμεις Ειρήνη (της πεθεράς) αλλα θα την φωνάζουμε Ρένια 

Εμεις κοιταξα και μάλλον είμαστε στο αλμα 8-9η με βαση γέννησης.. Δεν εχει ξεκολλήσει σήμερα απο πανω μου..κοιμηθηκε πολυ δύσκολα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Στην αρχή και εμεις ειχαμε πρόβλημα με νονο γιατι ειχαμε εναν φιλο και μπλεξαμε τα μπουτια μας, μεγάλη ιστορία.. Και τωρα ντραπηκαμε να του ζητησουμε ξανα μην ερθει σε δύσκολη θέση.. 

Μας ειχε πει και μια γνωστη αλλα δεν την γνωρίζουμε καλα και εν τελη μας την ζητησαν δυο φιλοι αυτοι είναι συνάδελφοι και εμεις τους γνωρισαμε γιατι έρχονταν στο μαγαζί 😅

Εμεις θρησκευτικο δεν θελαμε και δεν νομίζω να κάνουμε και αν μας την βαρεσει θα κάνουμε στο 2ο😂😅 αλλα δεν με νοιάζει να ντυθω νυφη.. Πολυ σύρσιμο το φορεμα, πολύ αγχος 😅 εμείς πρέπει να είμαστε απο τα πιο νεα ζευγάρια.. Τσακ μπαμ τα καναμε ολα😅 γνωριστηκαμε το 19 και έκτοτε κωλος και βρακι με τον άντρα μου 😂😂😂 

Εύχομαι σε ολες σας με το καλο! Να χαρείτε αυτες τις στιγμές!! 🤗 

Τελικα τα μωρα σας πως θα τα βγάλετε; εμεις Ειρήνη (της πεθεράς) αλλα θα την φωνάζουμε Ρένια 

Εμεις κοιταξα και μάλλον είμαστε στο αλμα 8-9η με βαση γέννησης.. Δεν εχει ξεκολλήσει σήμερα απο πανω μου..κοιμηθηκε πολυ δύσκολα.. 

Ούτε εμένα μου αρέσει νυφικο κλπ.. Απλα θέλω τον θρησκευτικό.. Αφού σε φόρεμα θα βρω ότι πιο απλό. 

Εμεις Δημήτρη είναι και όνομα μπαμπά μου και πεθερου μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Στην αρχή και εμεις ειχαμε πρόβλημα με νονο γιατι ειχαμε εναν φιλο και μπλεξαμε τα μπουτια μας, μεγάλη ιστορία.. Και τωρα ντραπηκαμε να του ζητησουμε ξανα μην ερθει σε δύσκολη θέση.. 

Μας ειχε πει και μια γνωστη αλλα δεν την γνωρίζουμε καλα και εν τελη μας την ζητησαν δυο φιλοι αυτοι είναι συνάδελφοι και εμεις τους γνωρισαμε γιατι έρχονταν στο μαγαζί 😅

Εμεις θρησκευτικο δεν θελαμε και δεν νομίζω να κάνουμε και αν μας την βαρεσει θα κάνουμε στο 2ο😂😅 αλλα δεν με νοιάζει να ντυθω νυφη.. Πολυ σύρσιμο το φορεμα, πολύ αγχος 😅 εμείς πρέπει να είμαστε απο τα πιο νεα ζευγάρια.. Τσακ μπαμ τα καναμε ολα😅 γνωριστηκαμε το 19 και έκτοτε κωλος και βρακι με τον άντρα μου 😂😂😂 

Εύχομαι σε ολες σας με το καλο! Να χαρείτε αυτες τις στιγμές!! 🤗 

Τελικα τα μωρα σας πως θα τα βγάλετε; εμεις Ειρήνη (της πεθεράς) αλλα θα την φωνάζουμε Ρένια 

Εμεις κοιταξα και μάλλον είμαστε στο αλμα 8-9η με βαση γέννησης.. Δεν εχει ξεκολλήσει σήμερα απο πανω μου..κοιμηθηκε πολυ δύσκολα.. 

Εμείς τον Ιανουάριο κλείνουμε 14χρονια, δεν έχουμε παντρευτεί κ δεν έχουμε σκοπό. ☺️

Εμείς επειδή ταλαιπωρηθηκαμε αρκετά με νονούς στον γιο μου, είπα να κάνουμε ονοματοδοσια κ αν βγει βάφτιση βγήκε. Ίριδα την δηλώσαμε κ έτσι την λέμε από την 1η μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εμείς τον Ιανουάριο κλείνουμε 14χρονια, δεν έχουμε παντρευτεί κ δεν έχουμε σκοπό. ☺️

Εμείς επειδή ταλαιπωρηθηκαμε αρκετά με νονούς στον γιο μου, είπα να κάνουμε ονοματοδοσια κ αν βγει βάφτιση βγήκε. Ίριδα την δηλώσαμε κ έτσι την λέμε από την 1η μέρα. 

Εμείς το 16 παντρεύτηκαμε με θρησκευτικό,αλλά πολύ απλό γάμο,νυφικό κλπ σε ένα ξωκλήσι μέσα σε άλσος!Ήταν πολύ ωραία!!

Το όνομα θα είναι Όλγα ,της μαμάς μου.

Τώρα με τους νονους μπέρδεμα..είχα δύο κουμπάρους στον γάμο κ τωραο άντρας μου θέλει έναν τρίτο έναν φίλο του.Αφιυ συμφώνησε για το όνομα της μαμά μ ήθελε να αποφασίσει αυτός για τον νονό.Η μία κουμπάρα μας το πρότεινε αλλά μένει σε αλλη πόλη κ μέ την δεύτερη είχαμε πει να μας το βαπτίσει ο άντρας της τότε στον γάμο αλλά μετα χαζοχαθηκαμε!!Βέβαια τώρα για το μωρό μας έδωσαν σχεδόν τα πάντα,ο,τι μπορείτε να φανταστείτε!μήπως παρεξηγηθουν;;

Οι γονείς προτείνουν στον υποψήφιο νονό ή οποίος έχει τη διάθεση το λέει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey Έχω δει σε αγοράκι με άσχημο σύγκαμμα να έχουν βάλει μελάνι, θα μπορούσα να ρωτήσω αύριο αν σε ενδιαφέρει, αλλά αφού λες θα πάρεις αύριο τον παιδίατρο, μάλλον δεν έχει νόημα. Πάντως αν βάζεις σε κάθε αλλαγή λίγη κηραλοιφή, δε θα χεις θέμα γιατί και να τα κάνει και να το αφήσεις, παραμένει σαν ένα προστατευτικό φιλμ, δεν απορροφάται πλήρως.

Πόσιμο είναι το εμβόλιο για γαστρεντερίτιδα που γίνεται νομίζω στους δύο μήνες και μετά από ένα μήνα η επαναληπτική δόση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς το 2014 γνωριστήκαμε κ κάναμε πολιτικό το καλοκαίρι. Κ μόνο που σκέφτομαι νυφικά κ τραπέζια κ τέτοια με πιάνει δύσπνοια 😆 για βάφτιση ακόμα το σκεφτόμαστε αν γίνει θα είναι αρχές Ιουνίου με ελάχιστους ανθρώπους κ το όνομα αυτής Μυρτώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim.The. είπε:

@Alexey Έχω δει σε αγοράκι με άσχημο σύγκαμμα να έχουν βάλει μελάνι, θα μπορούσα να ρωτήσω αύριο αν σε ενδιαφέρει, αλλά αφού λες θα πάρεις αύριο τον παιδίατρο, μάλλον δεν έχει νόημα. Πάντως αν βάζεις σε κάθε αλλαγή λίγη κηραλοιφή, δε θα χεις θέμα γιατί και να τα κάνει και να το αφήσεις, παραμένει σαν ένα προστατευτικό φιλμ, δεν απορροφάται πλήρως.

Πόσιμο είναι το εμβόλιο για γαστρεντερίτιδα που γίνεται νομίζω στους δύο μήνες και μετά από ένα μήνα η επαναληπτική δόση.

Κι εγώ κηραλοιφή βάζω στο μωρό (χωρίς αιθερια ελαια)κ φεύγει κατευθείαν η κοκκινίλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterinaΑχ μάλλον και εμείς στο ίδιο άλμα είμαστε..8-9...

Όλη μέρα αγκαλιά και στήθος!! Μαλλονν εχει και κολικους τον βλέπω  Που ζοριζεται πριν να κάνει αέρια🤔εν το μεταξύ...πιανω τα  χεράκια του και είναι παγωμένα...ξέρω είναι φυσιολογικό στα βρέφη αλλά δεν μπορώ τρελαίνομαι νομίζω ξεπαγιαζει του έβαλα γαντακια..

Εμεις διανυουμε τον 6 χρόνο μαζί ως ζευγάρι και έναν χρόνο γάμου κάναμε πέρυσι θρησκευτικό με περίπου 35 καλεσμένους ..και ένα απλό γεύμα μετά...

Νυφικό δεν φόρεσα πήρα ένα λευκό τοπ με φούστα...ήταν πολύ βολικό και όμορφο....

Τον μικρό θα τον πούμε Ιωάννη..λένε και τους δύο παππούδες έτσι...αλλά θα το πούμε έτσι εξαιτίας του πεθερού🤪🤪είναι λίγο παραδοσιακός ο άντρας μου σε αυτά🤪

 

Αλήθεια τι ηλικία έχετε;;;

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

@Diana_caterinaΑχ μάλλον και εμείς στο ίδιο άλμα είμαστε..8-9...

Όλη μέρα αγκαλιά και στήθος!! Μαλλονν εχει και κολικους τον βλέπω  Που ζοριζεται πριν να κάνει αέρια🤔εν το μεταξύ...πιανω τα  χεράκια του και είναι παγωμένα...ξέρω είναι φυσιολογικό στα βρέφη αλλά δεν μπορώ τρελαίνομαι νομίζω ξεπαγιαζει του έβαλα γαντακια..

Εμεις διανυουμε τον 6 χρόνο μαζί ως ζευγάρι και έναν χρόνο γάμου κάναμε πέρυσι θρησκευτικό με περίπου 35 καλεσμένους ..και ένα απλό γεύμα μετά...

Νυφικό δεν φόρεσα πήρα ένα λευκό τοπ με φούστα...ήταν πολύ βολικό και όμορφο....

Τον μικρό θα τον πούμε Ιωάννη..λένε και τους δύο παππούδες έτσι...αλλά θα το πούμε έτσι εξαιτίας του πεθερού🤪🤪είναι λίγο παραδοσιακός ο άντρας μου σε αυτά🤪

 

Αλήθεια τι ηλικία έχετε;;;

 

 

 

 

 

Ααα εμένα μου έχει αφήσει την επιλογή στους δικούς μου να λέω ότι είναι απο τον πατέρα μου.. 😂😂😂

Εμεις τώρα μπήκαμε στον 6ο χρόνο. Εγώ είμαι 30..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Αλήθεια δεν περιμέναμε ότι θα της αρέσει έτσι. 

Με το μωρό δόξα το θεό είμαστε καλά. 

Εμείς μέναμε 4 χρόνια στην πειραϊκή πάνω στην ακτή θεμιστοκλεους!! Μας αρέσει πάρα πολύ εκεί. Τώρα μένουμε σε προάστιο του Πειραιά που έχει αγορά με μαγαζιά κ μετρό 😉.. Εγώ να σου πω θέλω να φύγω από εδώ βαρέθηκα, θέλω λίγο ηρεμία αλλά παραλιακά πάλι, λίγο μακριά. 

Εμείς βάφτιση δεν ξέρω αν θα κάνουμε, της κάναμε ονοματοδοσια όταν την δηλώσαμε στο ληξιαρχειο. 

Τωρα όσον αφορά την μικρή.. Δε νομίζω ότι φταίνε οι χάλινοι. 

@Valxrisκορίτσι μου περαστικά να είναι κ να συνέλθουν γρήγορα τα μικρά. Τράβηξε μεγάλη ταλαιπωρία το μικρούλη 😢

@PanB πως εισαι ;

Έχουμε κολλήσει όλοι εκτός απ το μπέμπη μέχρι στιγμής.. αν και τώρα το βράδυ που ξύπνησε για να φάει ακούω ένα ελαφρύ ρουθουνισμα.. Θα τον πλακώσω στον ορο και ελπίζω να μείνει εκεί.. Η μικρή είναι πολύ καλύτερα, έχει μόνο μπούκωμα και ο βήχας έχει σχεδόν εξαφανιστεί.. Έφαγε κιόλας λίγο σήμερα..  Έχασε 650γρ😵 

Εμείς με τον άντρα μου είμαστε από το 16 μαζί, παντρεμένοι τέλος του 18 γιατί περιμέναμε την κόρη μας τον ερχόμενο Φλεβάρη.. Ούτε εγώ το είχα κάψα για νυφικά και ιστορίες, είχα χάσει και το μπαμπά μου 1 μήνα πριν οπότε κάναμε πολιτικό.. Εγώ είμαι 29 και στο μικρό θα δώσουμε το όνομα του μπαμπά μου, Αναστασης 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

@Diana_caterinaΑχ μάλλον και εμείς στο ίδιο άλμα είμαστε..8-9...

Όλη μέρα αγκαλιά και στήθος!! Μαλλονν εχει και κολικους τον βλέπω  Που ζοριζεται πριν να κάνει αέρια🤔εν το μεταξύ...πιανω τα  χεράκια του και είναι παγωμένα...ξέρω είναι φυσιολογικό στα βρέφη αλλά δεν μπορώ τρελαίνομαι νομίζω ξεπαγιαζει του έβαλα γαντακια..

Εμεις διανυουμε τον 6 χρόνο μαζί ως ζευγάρι και έναν χρόνο γάμου κάναμε πέρυσι θρησκευτικό με περίπου 35 καλεσμένους ..και ένα απλό γεύμα μετά...

Νυφικό δεν φόρεσα πήρα ένα λευκό τοπ με φούστα...ήταν πολύ βολικό και όμορφο....

Τον μικρό θα τον πούμε Ιωάννη..λένε και τους δύο παππούδες έτσι...αλλά θα το πούμε έτσι εξαιτίας του πεθερού🤪🤪είναι λίγο παραδοσιακός ο άντρας μου σε αυτά🤪

 

Αλήθεια τι ηλικία έχετε;;;

 

 

 

 

 

Αυτό με τα παγωμένα χεράκια το παθαίνω κι εγώ και λέω τι άλλο να της φορέσω... Χαχαχα. Εσκιμωο να το κάνω το παιδί μέσα στο σπίτι; Εντωμεταξύ το σπίτι είναι ζεστό γενικά, παρόλο που έξω έχει ψυχρά. Το ξημέρωμα ξύπνησα να την θηλασω κι ήταν παγωμένη.. 

Εγω με τον άντρα μου είμαστε 16 χρόνια μαζί. Εγώ 34, αυτός 36. Παντρευτηκαμε το 2015 με θρησκευτικό και το ' 18 αποκτήσαμε το γιο μας. 

Τη μικρή θα τη βγάλουμε Ελένη, το όνομα της μαμάς μου,μιας και στο πρώτο δώσαμε του πεθερου μου. Είπαμε... Για να συνεχίζονται οι δυναστείες... 😁😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας όσες γνωρίζετε... Έχει χρησιμοποιήσει καμία σας φαρμακευτικό μελάνι για συγκαμα; Η μικρή μου έπαθε πάλι μέσα στη νύχτα (είναι πολύ ευαίσθητο το δέρμα της και παθαίνει με το παραμικρό) κι έχει γίνει πολύ χάλια σήμερα ενώ την αλλάζω όλη την ώρα και βάζω τις κρέμες που μου είχε πει ο γιατρό; αλλά σαν να χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται. Μου είπε μια γειτονισα για φαρμακευτικό μελάνι ότι έχει ακούσει λέει ότι κάνει θαύματα αλλά εγώ πρώτη φορά το ακούω... Ξέρει καμία τίποτα γι αυτό; 

Η μικρή μου 1χρ στα γενέθλια της παρουσίασε θεμα με συγκαμα σοβαρό όμως τόσο που είχε πληγές με αίμα είχα τρελαθεί να την αλλάζω και να βάζω κρέμες που έδινε η παιδίατρος χρησιμοποιήσαμε και το μελάνι εννοείται αλλά δεν μας έκανε δουλειά προφανώς γιατί ήταν τόσο σοβαρο τελικά την πήγα σε δερματολόγο και μας έδωσε κρέμα για μύκητες και ανάπλαση δέρματος τράβηξε πολύ η ιστορία μέχρι να γίνει καλά περίπου ένα χρόνο ούτε  να το θυμάμαι δεν θέλω!!!! Ελπίζω ο μικρός να μην είναι τόσο ευαίσθητος! Περαστικά σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια εύχομαι να προλάβω την ροή της συζήτησης θέλω τόσα να πω χαχαχα!!!! 

Καταρχήν καλημέρα και ευχαριστώ για τις ευχές! 

Εμείς παντρεύτηκαμε τον Ιούλιο του 18 5 μηνών έγκυος με πολιτικό! Τον Αύγουστο του 19 κάναμε γαμοβαπτιση εδώ στο χωριό που μένουμε όταν είχαμε σχέση με τον άντρα μου στις αρχές(2011) χτιζόταν μια καινούργια εκκλησία και είχαμε πει εντελώς αυθόρμητα ότι αν παντρευτούμε κάποτε θα ήταν εδώ αν έχει γίνει μέχρι τότε! Από πάντα είχαμε άγιο προστάτη τον Αγιο Παισιο όταν μάθαμε μετά από χρόνια(2015) ότι θα γινόταν Άγιος παισιος η εκκλησία τι θεωρήσαμε σημαδι και έτσι εδώ κάναμε γάμο και βάπτιση και πήρε και το όνομα Του η κόρη μου! Όλα ήταν λιτά και όμορφα το νυφικό μου θυμάμαι ότι κόστισε 130€ ένα γοργόνε δαντελωτό μακρύ φόρεμα από το ίντερνετ το πήρα και μόλις ήρθε απλά το κοντυνα όλα κυμάνθηκαν σε αυτές τις τιμές και ήταν όμορφα! Η κόρη μου είχε θέμα βάπτισης την minnie

Αυτην την φορά θα έχουμε θέμα βάπτισης τον μικρό πρίγκιπα και λέμε να την κάνουμε Μάρτιο καλώς εχόντων των πραγμάτων έχω ξεκινήσει ήδη να ψάχνω πράγματα στην κόρη μου επειδή ήταν 6μηνων στις ετοιμασίες και δεν είχα βοήθεια από πουθενά και οι νονοί της μικρης το είχαν αφήσει όλο πάνω μας να διαλέξω ότι ήθελα τα πήρα όλα από ίντερνετ όλα όμως όλα όλα όλα μόνο τον σταυρό της και το κουστούμι αγόρασαμε ένα απόγευμα από μαγαζί αυτά! Το ίδιο θα κάνω και στον μικρό! Νονους δεν έχουμε καταλήξει την μεγάλη μου την βάπτισε ο δίδυμος αδελφός του άντρα μου με την γυναίκα του! Αυτήν την φορά έχουμε πρόταση από την αδερφή του με το άντρα της(μας είχαν προτείνει και στην κόρη μου) και από τον άλλον τον αδερφό του με την γυναίκα του ακόμα δεν έχουμε καταλήξει για να μην δυσαρεστήσουμε κανέναν αλλά έχουμε και στο μυαλό μας τον αδερφό μου που τα αγαπάει σαν τρελός και είναι και 20 χρόνων παλικαρακι! Θα δούμε. Ακόμα δεν έχουμε καταλήξει σε εκκλησία και το θέμα κλπ είναι όλα πάνω μου! Το όνομα αυτού Δημήτρης-Ανεστης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Εμείς είμαστε μαζί απ' το 14 !! Κάναμε σύμφωνο συμβίωσης όσο ήμουν έγκυος ίσα ίσα για την αναγνώριση του μωρου ,και έχουμε σκοπό να κάνουμε θρησκευτικό αλλά όχι μαζί με τη βάφτιση ! Αργότερα ! Εκτός αν έρθει και 2ο στο μεταξύ οπότε αναγκαστικά γαμοβαφτιση 😅 όσο αφορά το όνομα θα δώσω των γονιών μου Νικολετα-Ευαγγελια αλλά δεν έχουμε καταλήξει ακόμα πως θα τη φωνάζουμε !!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Έχουμε κολλήσει όλοι εκτός απ το μπέμπη μέχρι στιγμής.. αν και τώρα το βράδυ που ξύπνησε για να φάει ακούω ένα ελαφρύ ρουθουνισμα.. Θα τον πλακώσω στον ορο και ελπίζω να μείνει εκεί.. Η μικρή είναι πολύ καλύτερα, έχει μόνο μπούκωμα και ο βήχας έχει σχεδόν εξαφανιστεί.. Έφαγε κιόλας λίγο σήμερα..  Έχασε 650γρ😵 

Εμείς με τον άντρα μου είμαστε από το 16 μαζί, παντρεμένοι τέλος του 18 γιατί περιμέναμε την κόρη μας τον ερχόμενο Φλεβάρη.. Ούτε εγώ το είχα κάψα για νυφικά και ιστορίες, είχα χάσει και το μπαμπά μου 1 μήνα πριν οπότε κάναμε πολιτικό.. Εγώ είμαι 29 και στο μικρό θα δώσουμε το όνομα του μπαμπά μου, Αναστασης 😊

Μπράβο το μικρούλη, ευτυχώς την έχει γλιτώσει!!είναι αδυνάτουλα η μικρούλα; όπως κ να χει θα τα πάρει οοολα πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μπράβο το μικρούλη, ευτυχώς την έχει γλιτώσει!!είναι αδυνάτουλα η μικρούλα; όπως κ να χει θα τα πάρει οοολα πάλι. 

Όχι, έχει απόθεμα, κανονική είναι 😂 είναι 32μ και 14.350🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Αχ κορίτσια εύχομαι να προλάβω την ροή της συζήτησης θέλω τόσα να πω χαχαχα!!!! 

Καταρχήν καλημέρα και ευχαριστώ για τις ευχές! 

Εμείς παντρεύτηκαμε τον Ιούλιο του 18 5 μηνών έγκυος με πολιτικό! Τον Αύγουστο του 19 κάναμε γαμοβαπτιση εδώ στο χωριό που μένουμε όταν είχαμε σχέση με τον άντρα μου στις αρχές(2011) χτιζόταν μια καινούργια εκκλησία και είχαμε πει εντελώς αυθόρμητα ότι αν παντρευτούμε κάποτε θα ήταν εδώ αν έχει γίνει μέχρι τότε! Από πάντα είχαμε άγιο προστάτη τον Αγιο Παισιο όταν μάθαμε μετά από χρόνια(2015) ότι θα γινόταν Άγιος παισιος η εκκλησία τι θεωρήσαμε σημαδι και έτσι εδώ κάναμε γάμο και βάπτιση και πήρε και το όνομα Του η κόρη μου! Όλα ήταν λιτά και όμορφα το νυφικό μου θυμάμαι ότι κόστισε 130€ ένα γοργόνε δαντελωτό μακρύ φόρεμα από το ίντερνετ το πήρα και μόλις ήρθε απλά το κοντυνα όλα κυμάνθηκαν σε αυτές τις τιμές και ήταν όμορφα! Η κόρη μου είχε θέμα βάπτισης την minnie

Αυτην την φορά θα έχουμε θέμα βάπτισης τον μικρό πρίγκιπα και λέμε να την κάνουμε Μάρτιο καλώς εχόντων των πραγμάτων έχω ξεκινήσει ήδη να ψάχνω πράγματα στην κόρη μου επειδή ήταν 6μηνων στις ετοιμασίες και δεν είχα βοήθεια από πουθενά και οι νονοί της μικρης το είχαν αφήσει όλο πάνω μας να διαλέξω ότι ήθελα τα πήρα όλα από ίντερνετ όλα όμως όλα όλα όλα μόνο τον σταυρό της και το κουστούμι αγόρασαμε ένα απόγευμα από μαγαζί αυτά! Το ίδιο θα κάνω και στον μικρό! Νονους δεν έχουμε καταλήξει την μεγάλη μου την βάπτισε ο δίδυμος αδελφός του άντρα μου με την γυναίκα του! Αυτήν την φορά έχουμε πρόταση από την αδερφή του με το άντρα της(μας είχαν προτείνει και στην κόρη μου) και από τον άλλον τον αδερφό του με την γυναίκα του ακόμα δεν έχουμε καταλήξει για να μην δυσαρεστήσουμε κανέναν αλλά έχουμε και στο μυαλό μας τον αδερφό μου που τα αγαπάει σαν τρελός και είναι και 20 χρόνων παλικαρακι! Θα δούμε. Ακόμα δεν έχουμε καταλήξει σε εκκλησία και το θέμα κλπ είναι όλα πάνω μου! Το όνομα αυτού Δημήτρης-Ανεστης

Το Νυφικο από που το είχες πάρει; 😂😂

Ρε κορίτσια ξέρετε τι μου έκανε σήμερα ο μικρός; τον βάζω στο κρεβάτι οταν φεύγει ο άντρας μου και τον είχα λίγο πιο μακριά μου για να εχω τον έλεγχο και τον πλακώσω και ξύπνησα και είχε έρθει δίπλα μου και ακουμπούσε με το κεφάλι του το κεφαλι μου. Τρελάθηκα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ο μικρός "μυξοκλαιγε"όλο το βράδυ δεν ξέρω τι τον ενοχλούσε..😔

Μυξουλες δεν έχει αλλά του βάζω λίγο ορο γιατί είχε λίγες την  περασμένη βδομάδα... κοιμήθηκε ουσιαστικά 7μιση με 9 παρά...όπως και γω...τώρα θήλασε κοιμήθηκε κλασικά επάνω μου και μόλις τον άφησα..έσπειρε τον πανικό ευτυχώς έφερα φαγητό από την μαμά μου και έχουμε και για σήμερα..

@Mamaofbillμάλλον είμαστε οι μεγαλύτερες εδώ...εσενα βέβαια είναι και το δεύτερο😇

@Diana_caterinaκάνατε το πρώτο σας εμβόλιο;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια ο μικρός "μυξοκλαιγε"όλο το βράδυ δεν ξέρω τι τον ενοχλούσε..😔

Μυξουλες δεν έχει αλλά του βάζω λίγο ορο γιατί είχε λίγες την  περασμένη βδομάδα... κοιμήθηκε ουσιαστικά 7μιση με 9 παρά...όπως και γω...τώρα θήλασε κοιμήθηκε κλασικά επάνω μου και μόλις τον άφησα..έσπειρε τον πανικό ευτυχώς έφερα φαγητό από την μαμά μου και έχουμε και για σήμερα..

@Mamaofbillμάλλον είμαστε οι μεγαλύτερες εδώ...εσενα βέβαια είναι και το δεύτερο😇

@Diana_caterinaκάνατε το πρώτο σας εμβόλιο;;

Είμαι 34 και γω...και εμείς ιδανικά βάπτιση Απριλιο Μάιο θα ήθελα γιατί μετά θα μεγαλώσει και αρκετά..δεν κοιτάω τιποτα ακομη είναι πολύ νωρις..Για τον νόνο δεν είμαι σίγουρη ακόμη...ιδανικά θα ήθελα σε κλειστό κύκλο και πάλι...αλλά κάναμε κλειστό γάμο και μάλλον δεν θα μπορέσω να το αποφύγω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια ο μικρός "μυξοκλαιγε"όλο το βράδυ δεν ξέρω τι τον ενοχλούσε..😔

Μυξουλες δεν έχει αλλά του βάζω λίγο ορο γιατί είχε λίγες την  περασμένη βδομάδα... κοιμήθηκε ουσιαστικά 7μιση με 9 παρά...όπως και γω...τώρα θήλασε κοιμήθηκε κλασικά επάνω μου και μόλις τον άφησα..έσπειρε τον πανικό ευτυχώς έφερα φαγητό από την μαμά μου και έχουμε και για σήμερα..

@Mamaofbillμάλλον είμαστε οι μεγαλύτερες εδώ...εσενα βέβαια είναι και το δεύτερο😇

@Diana_caterinaκάνατε το πρώτο σας εμβόλιο;;

 

 

Καλή δύναμη κορίτσι μου! Εμένα εχθές ήταν έτσι ανήσυχη από προχθές το βράδυ και έπεσα το βράδυ ξερή στο κρεβάτι, μόλις κοιμήθηκαν τα παιδιά. Ευτυχώς χθες βράδυ κοιμήθηκαμε μια χαρά. Ξύπνησε 2 φορές βέβαια, αλλά για πέντε λεπτά να θηλάσει. Και έκανε και έναν 3ωρο σερί ύπνο κι εκεί πήρα τα πάνω μου! 

Όσο για την ηλικία, να είμαστε όλες γερές, για να μεγαλώσουμε τα μπουμπούκια μας, γιατί χρειαζόμαστε πολλά κουράγια! 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...