Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν έχουμε πει τίποτα πέρα από αυτό που είχα γράψει κάποια στιγμή. Δεν ξέρω την επόμενη επίσκεψη νομίζω πως πρέπει να το συζητήσουμε. 

Γενικά είναι νωρίς ακόμα αλλά ναι στην επόμενη επίσκεψη να κάνετε μια συζήτηση για να ξέρεις κ εσυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ συγνώμη 🤣βιαστικά να το διαβάσω! Καλημέρα αντε να μας πεις τι κανει η μπέμπα! Παίρνεις και σιδηρο; γιατι εμενα οταν επεσε στο 33 με εβαλε να το παίρνω καθε μερα αλλα τωρα επειδή με δυσκολεύει μου είπε ότι μπορώ να το ελαττωσω, ειναι φυσιολογικό να πεφτει δεν νομίζω να σου πει και τίποτα δεν φταις εσύ και εξάλλου νομίζω πως απο τις τροφές δεν επαρκή η πρόσληψη γιατι το μωρο παίρνει πολυ. Να τρως φακες αλλα να αποφευγεις να τις τρως με φετα είναι καλύτερα να τις τρως με αυγο δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλα η φετα δεν βοηθάει να απορροφηθεί ο σίδηρος απο τον οργανισμό 

Κάθε πρωί παίρνω σίδηρο ναι, τώρα βέβαια ίσως μου δώσει κ δεύτερο χάπι πράγμα που δεν με πειράζει αν είναι να ανέβει. Μόνο την δυσκοιλιότητα σκέφτομαι μετά από δύο χάπια σιδήρου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κάθε πρωί παίρνω σίδηρο ναι, τώρα βέβαια ίσως μου δώσει κ δεύτερο χάπι πράγμα που δεν με πειράζει αν είναι να ανέβει. Μόνο την δυσκοιλιότητα σκέφτομαι μετά από δύο χάπια σιδήρου! 

Ρε κορίτσια εγώ παθαίνω σοκ με το ένα χάπι γιατί πρεπει να σκέφτομαι τι δεν κάνει να φάω. Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κάθε πρωί παίρνω σίδηρο ναι, τώρα βέβαια ίσως μου δώσει κ δεύτερο χάπι πράγμα που δεν με πειράζει αν είναι να ανέβει. Μόνο την δυσκοιλιότητα σκέφτομαι μετά από δύο χάπια σιδήρου! 

Να προσεξεις με την δυσκοιλιοτητα ειχα από πριν θεμα αλλα τωρα ειμαι χειρότερα και εγω δεν το πρόλαβα και απο το ζορισμα κλπ απεκτησα αιμορροιδες, δες μήπως παρεις κατι για την δυσκοιλιότητα και συν τροφες που βοηθούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Ρε κορίτσια εγώ παθαίνω σοκ με το ένα χάπι γιατί πρεπει να σκέφτομαι τι δεν κάνει να φάω. Εσείς;

Τι δεν κανει να φας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOS με τη δυσκοιλιότητα γτ οι αιμορροΐδες είναι το μικρότερο πρόβλημα τελικά! Ακούστε την παθούσα! Αυξήστε το νερό μέσα στη μέρα κ πιάστε τα ακτινίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γενικά είναι νωρίς ακόμα αλλά ναι στην επόμενη επίσκεψη να κάνετε μια συζήτηση για να ξέρεις κ εσυ! 

Τώρα κάθε 1 μήνα έχεις πάλι ραντεβού η σε πάει στις 2 εβδομάδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Τώρα κάθε 1 μήνα έχεις πάλι ραντεβού η σε πάει στις 2 εβδομάδες?

Κάθε μήνα. Θα με δει μέσα στον Μάιο, μετά είναι το Ντόπλερ στην εμβρυολογο κ μετά λογικά θα με δει δυο εβδομάδες μετά το Ντόπλερ κ τον Ιουλιο ανά βδομάδα αφού θα μπω στον μήνα μου. Έτσι τα υπολογίζω... Εσένα φορά τον μήνα δε σε βλέπει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γαλακτοκομικά, καφέ για δυο ωρες πριν κ δυο ώρες μετά. 

Αλήθεια;;; στράφι έχει πάει οτι σίδηρο έχω πάρει τότε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Αλήθεια;;; στράφι έχει πάει οτι σίδηρο έχω πάρει τότε

Σου έπεσε πολύ; 

Γενικά ξέρω ότι κ αυτά ισχύουν κ για τις τροφές, όπως είπες όχι φακές με φέτα πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

SOS με τη δυσκοιλιότητα γτ οι αιμορροΐδες είναι το μικρότερο πρόβλημα τελικά! Ακούστε την παθούσα! Αυξήστε το νερό μέσα στη μέρα κ πιάστε τα ακτινίδια.

Συμφωνώ, νερό κ πολλες φυτικές ίνες. Προϊόντα ολικής, φρουτα, λαχανικά. Εσυ τα ξέρεις από πρώτο χέρι. Τώρα είσαι καλυτερα, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γαλακτοκομικά, καφέ για δυο ωρες πριν κ δυο ώρες μετά. 

Εμένα μου είχε πει όταν σηκώνομαι το βράδυ για τουαλέτα εκεί γύρω στις 5 να πίνω τότε τον σίδηρο, οπότε μετά δεν έχεις θέμα ούτε με τον καφέ ούτε με τα γαλακτοκομικά. Τώρα αν τύχει καμιά μέρα κ σηκωθώ αργότερα κ δεν έχουν περάσει δύο ώρες δεν σκάω κιόλας! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κάθε μήνα. Θα με δει μέσα στον Μάιο, μετά είναι το Ντόπλερ στην εμβρυολογο κ μετά λογικά θα με δει δυο εβδομάδες μετά το Ντόπλερ κ τον Ιουλιο ανά βδομάδα αφού θα μπω στον μήνα μου. Έτσι τα υπολογίζω... Εσένα φορά τον μήνα δε σε βλέπει;

Έτσι είναι με τον σίδηρο πρέπει να αποφύγεις πριν κάποιες τροφές για να απορριφιθει. 

Ναι κάθε μήνα αλλά διάβασα ότι από 28 κ μετά νομίζω σε βλέπει κάθε 2 εβδομάδες κ Μ άρεσε χαχα! Επίσης δεν ξέρω αν το ντοπλερ  το κάνω μαζί του η με στείλει άλλου.θα μ πει την επόμενη λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα μου είχε πει όταν σηκώνομαι το βράδυ για τουαλέτα εκεί γύρω στις 5 να πίνω τότε τον σίδηρο, οπότε μετά δεν έχεις θέμα ούτε με τον καφέ ούτε με τα γαλακτοκομικά. Τώρα αν τύχει καμιά μέρα κ σηκωθώ αργότερα κ δεν έχουν περάσει δύο ώρες δεν σκάω κιόλας! 🤭

Κ το πίνεις με άδειο στομαχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Έτσι είναι με τον σίδηρο πρέπει να αποφύγεις πριν κάποιες τροφές για να απορριφιθει. 

Ναι κάθε μήνα αλλά διάβασα ότι από 28 κ μετά νομίζω σε βλέπει κάθε 2 εβδομάδες κ Μ άρεσε χαχα! Επίσης δεν ξέρω αν το ντοπλερ  το κάνω μαζί του η με στείλει άλλου.θα μ πει την επόμενη λογικά.

Εμένα μου είπε ότι θα το κάνω στην εμβρυολογο που έκανα αυχενικη κ Β επιπέδου. Βασικα το έκλεισα πρι  μου το πει ο γιατρός 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα μου είπε ότι θα το κάνω στην εμβρυολογο που έκανα αυχενικη κ Β επιπέδου. Βασικα το έκλεισα πρι  μου το πει ο γιατρός 😝

Χαχχαα! Μια χαρά ! Άντε έχω έχω τέλος του μήνα ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι πάντα νηστική

Κ το αντέχει το στομάχι σου; εμένα πολλες φορες με ταράζει αν κ είναι γεμάτο το στομάχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχχαα! Μια χαρά ! Άντε έχω έχω τέλος του μήνα ραντεβού.

Να είναι όλα καλά!!! Βέβαια τώρα που τα νοιώθουμε νομίζω υπάρχει μια σχετική ηρεμία, ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Συμφωνώ, νερό κ πολλες φυτικές ίνες. Προϊόντα ολικής, φρουτα, λαχανικά. Εσυ τα ξέρεις από πρώτο χέρι. Τώρα είσαι καλυτερα, ε;

Ναι είμαι καλύτερα αλλά έχω προσαρμόσει σχεδόν όλη την ημέρα μου γύρω από την....τουαλέτα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ναι είμαι καλύτερα αλλά έχω προσαρμόσει σχεδόν όλη την ημέρα μου γύρω από την....τουαλέτα 😂

Πονεμένο θέμα κ αυτό! Αλλά δε γίνεται αλλιώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Το απόγευμα έχω ραντεβού στον καρδιολόγο και από εχθές μου φεύγουν νερα θα παω και στον γιατρό να τσεκαρουμε αμνιακα...είδα που λέτε για αιματοκρίτη εγώ έχω το στίγμα και ξεκίνησα με 32 έπεσε μέχρι 27 ανέβηκε στο 29πριν εναμιση μήνα και την Πέμπτη που έκανα τις τελευταίες βγήκε 26....στην κόρη μου έφτασε μέχρι 22 και πήρα αίμα όλα αυτά εννοείται με 3μπουκαλακια σίδηρο και δυωρη αποχή γαλακτοκομικών πριν και μετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Το απόγευμα έχω ραντεβού στον καρδιολόγο και από εχθές μου φεύγουν νερα θα παω και στον γιατρό να τσεκαρουμε αμνιακα...είδα που λέτε για αιματοκρίτη εγώ έχω το στίγμα και ξεκίνησα με 32 έπεσε μέχρι 27 ανέβηκε στο 29πριν εναμιση μήνα και την Πέμπτη που έκανα τις τελευταίες βγήκε 26....στην κόρη μου έφτασε μέχρι 22 και πήρα αίμα όλα αυτά εννοείται με 3μπουκαλακια σίδηρο και δυωρη αποχή γαλακτοκομικών πριν και μετά!!!

Να είναι όλα καλά κορίτσι! Να μας ενημερώσεις! Μακάρι να είναι απλά υγρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Το απόγευμα έχω ραντεβού στον καρδιολόγο και από εχθές μου φεύγουν νερα θα παω και στον γιατρό να τσεκαρουμε αμνιακα...είδα που λέτε για αιματοκρίτη εγώ έχω το στίγμα και ξεκίνησα με 32 έπεσε μέχρι 27 ανέβηκε στο 29πριν εναμιση μήνα και την Πέμπτη που έκανα τις τελευταίες βγήκε 26....στην κόρη μου έφτασε μέχρι 22 και πήρα αίμα όλα αυτά εννοείται με 3μπουκαλακια σίδηρο και δυωρη αποχή γαλακτοκομικών πριν και μετά!!!

Όταν λες φεύγουν νερά τί εννοείς? Ανεξέλεγκτα? Από υφή και οσμή πώς είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...