Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ


Liiida

Recommended Posts

Αγαπητές μανούλες καλησπέρα! Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω γιατί το άγχος μου είναι δύσκολα διαχειρίσιμο πλέον...Μετά από 2 αποτυχημένες κυήσεις τα τελευταία 2 χρόνια (η 1η μάλιστα διακόπηκε την 12η εβδομάδα...) συνειδητοποίησα πριν από 1 εβδομάδα ότι είμαι πάλι έγκυος. Συγκεκριμένα, 5 μέρες πριν την 1η καθυστέρηση είχα χοριακή 25 και 2 μέρες αργότερα 65. Έκανα εκ νέου εξέταση σήμερα το πρωί, ακριβώς 1 εβδομάδα μετά και θεωρητικά περιμένω μία τιμή γύρω στο 750-800 για να ηρεμήσω. Η απορία μου είναι η εξής: την 1η φορά που έμεινα έγκυος έκανα εξέταση την 1η μέρα της καθυστέρησης και η χοριακή ήταν πολύ πάνω από 1000. Τώρα, με 5 μέρες καθυστέρηση, το 800 δεν είναι λίγο?? Μπορείτε σας παρακαλώ να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας για να ηρεμήσω, έστω προσωρινά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχει καμία σχέση...Η χοριακη διπλασιαζεται ανα 2 μέρες και αυτό ξεκινάει από τη μέρα εμφυτευσης που δεν ξέρουμε ποτε έχει γίνει.. όποτε μην υπολογίζεις δεν έχει νόημα. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη, με το καλο😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Λέια 89 είπε:

Δεν έχει καμία σχέση...Η χοριακη διπλασιαζεται ανα 2 μέρες και αυτό ξεκινάει από τη μέρα εμφυτευσης που δεν ξέρουμε ποτε έχει γίνει.. όποτε μην υπολογίζεις δεν έχει νόημα. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη, με το καλο😊

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Μετά το αποτέλεσμα της χοριακης που πήρα χθες, μου γεννήθηκε άλλη απορία: οι 4000 ενώ περίμενα όπως σας είπα γύρω στο 800 υπερβολικό δεν είναι??? Μιλάμε για περίπου τετραπλασιασμο ανά 2 ημέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Μετά το αποτέλεσμα της χοριακης που πήρα χθες, μου γεννήθηκε άλλη απορία: οι 4000 ενώ περίμενα όπως σας είπα γύρω στο 800 υπερβολικό δεν είναι??? Μιλάμε για περίπου τετραπλασιασμο ανά 2 ημέρες...

Καλησπερα κοριτσι μου, παρε τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις αρχικα!! Οι γιατροι θελουν απλα να υπαρχει σωστος διπλασσιασμος, οι τιμες εχουν μεγαλο ευρος και δεν τις κοιτανε τοσο πολυ οποτε μην σκοτιζεσαι αδικα κ αγχωνεσαι!! Ευχομαι να πανε ολα καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2020 at 2:15 ΜΜ, ο/η Liiida είπε:

Αγαπητές μανούλες καλησπέρα! Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω γιατί το άγχος μου είναι δύσκολα διαχειρίσιμο πλέον...Μετά από 2 αποτυχημένες κυήσεις τα τελευταία 2 χρόνια (η 1η μάλιστα διακόπηκε την 12η εβδομάδα...) συνειδητοποίησα πριν από 1 εβδομάδα ότι είμαι πάλι έγκυος. Συγκεκριμένα, 5 μέρες πριν την 1η καθυστέρηση είχα χοριακή 25 και 2 μέρες αργότερα 65. Έκανα εκ νέου εξέταση σήμερα το πρωί, ακριβώς 1 εβδομάδα μετά και θεωρητικά περιμένω μία τιμή γύρω στο 750-800 για να ηρεμήσω. Η απορία μου είναι η εξής: την 1η φορά που έμεινα έγκυος έκανα εξέταση την 1η μέρα της καθυστέρησης και η χοριακή ήταν πολύ πάνω από 1000. Τώρα, με 5 μέρες καθυστέρηση, το 800 δεν είναι λίγο?? Μπορείτε σας παρακαλώ να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας για να ηρεμήσω, έστω προσωρινά? 

Κορίτσι μου με το καλό!Σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη κύηση και σε 9 μήνες να κρατάς στα χέρια σου ένα υγιέστατο μωράκι.Δεν παίζει κανέναν ρόλο ο αριθμός της χοριακης.Μονο ο διπλασιασμός κάθε 48 ώρες σε ενδιαφέρει.Για να φανταστείς με 12 ημέρες καθυστέρηση είχα 91 χοριακη και τώρα είμαι αισίως στη 12η εβδομάδα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Μετά το αποτέλεσμα της χοριακης που πήρα χθες, μου γεννήθηκε άλλη απορία: οι 4000 ενώ περίμενα όπως σας είπα γύρω στο 800 υπερβολικό δεν είναι??? Μιλάμε για περίπου τετραπλασιασμο ανά 2 ημέρες...

Τώρα διάβασα για τον υπερδιπλασιασμό σου.Ελπιζω να επικοινωνήσες με τον γιατρό σου και να σου είπε την άποψη του.Παρολα αυτά νομίζω ότι υπερδιπλασιασμός παρατηρείται συχνά σε πολύδυμη κύηση ή έγινε λάθος στο εργαστήριο (μου έχει συμβεί και αυτό....περίμενα χοριακη 1700 και μου βγήκε 3700 και όντως ήταν λάθος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...