Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγωνία για αποτέλεσμα


Matilda94

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Αυτόν τον μήνα κάναμε την πρώτη μας προσπάθεια για μωράκι.. Ήθελα να σας ρωτήσω πώς αντιμετωπίζουμε όλη αυτή την αγωνία μέχρι να φτάσουν οι μέρες της καθυστέρησης ή της περιόδου, όπου θα έχουμε πια ένα σίγουρο αποτέλεσμα.. ξέρω ότι είναι δύσκολο να συμβεί το ευχάριστο από την πρώτη προσπάθεια, αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι και αισθάνομαι τις μέρες να περνούν βασανιστικά αργά......... Ανυπομονώ να διαβάσω τις προτάσεις σας, μήπως και ηρεμήσω λίγο😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Matilda94 είπε:

Καλησπέρα σας! Αυτόν τον μήνα κάναμε την πρώτη μας προσπάθεια για μωράκι.. Ήθελα να σας ρωτήσω πώς αντιμετωπίζουμε όλη αυτή την αγωνία μέχρι να φτάσουν οι μέρες της καθυστέρησης ή της περιόδου, όπου θα έχουμε πια ένα σίγουρο αποτέλεσμα.. ξέρω ότι είναι δύσκολο να συμβεί το ευχάριστο από την πρώτη προσπάθεια, αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι και αισθάνομαι τις μέρες να περνούν βασανιστικά αργά......... Ανυπομονώ να διαβάσω τις προτάσεις σας, μήπως και ηρεμήσω λίγο😊

Κοπέλα μου είναι παρα πολύ νωρίς να αγχώνεσαι για το αποτέλεσμα. Εύχομαι να είσαι από τις τυχερές και να σου έρθει γρήγορα το μωρακι. Προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι όμως γιατί δεν κανεις καλό!! Από τον πρώτο μήνα ειδικά.. Καλώς ή κακώς δεν έρχονται κατά παραγγελία και τζάμπα θα αγχώνεσαι. Ευχαριστήσου όσο μπορείς την περίοδο που κανεις έρωτα ελεύθερα με τον άντρα σου και θα έρθει το μωρακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Ξέρω ότι είναι σχεδόν απίθανο να συμβεί αμέσως, αλλά όσο να 'ναι όταν θέλεις κάτι πολύ έχεις πάντα μια ελπίδα στην άκρη😁 Θα προσπαθήσω να ευχαριστηθώ γενικά αυτή την περίοδο της ζωής μου και ελπίζω να έχω τα ευχάριστα σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2020 at 12:04 ΠΜ, ο/η Matilda94 είπε:

Καλησπέρα σας! Αυτόν τον μήνα κάναμε την πρώτη μας προσπάθεια για μωράκι.. Ήθελα να σας ρωτήσω πώς αντιμετωπίζουμε όλη αυτή την αγωνία μέχρι να φτάσουν οι μέρες της καθυστέρησης ή της περιόδου, όπου θα έχουμε πια ένα σίγουρο αποτέλεσμα.. ξέρω ότι είναι δύσκολο να συμβεί το ευχάριστο από την πρώτη προσπάθεια, αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι και αισθάνομαι τις μέρες να περνούν βασανιστικά αργά......... Ανυπομονώ να διαβάσω τις προτάσεις σας, μήπως και ηρεμήσω λίγο😊

Καλησπέρα γλυκιά μου. Από προσωπική εμπειρία θα σου πω να μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Πριν 3, 5χρόνια ξεκίνησα προσπάθειες με τον άντρα μου. Πριν καλα καλά ξεκινήσουμε έλεγα ότι δεν θα τα καταφέρουμε. Ήμουν μόνιμα απαισιόδοξη με πολύ άγχος κάθε μηνα

Το μωράκι άργησε 2 χρόνια να έρθει. Μόλις χαλάρωσα γιατί είχα να ασχοληθώ με το γάμο μας, τσουπ έμεινα έγκυος. Τώρα η μικρή μου είναι 10 μηνών. Τα άγχη είναι μετά, απολαυσεβτιςβστιγμες με τον άντρα σου κ όλα θα γίνουν. Τι άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός σου... Με το καλό εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα σού!! Τι εννοείς ξεκινούσαν να έχω αγωνία ακριβώς μετά την επαφή μας χαχα!! Όσο μπορείς κάνε πράγματα να απασχολείς το μυαλό σου!! Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα θετικό αποτέλεσμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Να χαίρεστε τα μωράκια σας! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να χαλαρώσω.. όταν όμως τόσα χρόνια προσέχεις, κάθε μήνα ξέρεις ότι η πιθανότητα είναι μηδέν και ξαφνικά είναι η πρώτη φορά που έχεις έστω και μια μικρή πιθανότητα.. δεν ξέρω, μου φαίνεται τόσο τέλειο και τόσο αγχωτικό παράλληλα😋Θα μου προτείνατε να περιμένω μέχρι τις μέρες της περιόδου ή να κάνω κανένα τεστ πιο πριν μήπως βγει αρνητικό και τουλάχιστον μου φύγει η ιδέα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2020 at 1:17 ΜΜ, ο/η Matilda94 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Να χαίρεστε τα μωράκια σας! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να χαλαρώσω.. όταν όμως τόσα χρόνια προσέχεις, κάθε μήνα ξέρεις ότι η πιθανότητα είναι μηδέν και ξαφνικά είναι η πρώτη φορά που έχεις έστω και μια μικρή πιθανότητα.. δεν ξέρω, μου φαίνεται τόσο τέλειο και τόσο αγχωτικό παράλληλα😋Θα μου προτείνατε να περιμένω μέχρι τις μέρες της περιόδου ή να κάνω κανένα τεστ πιο πριν μήπως βγει αρνητικό και τουλάχιστον μου φύγει η ιδέα?

Θα περιμένεις μέχρι την ημέρα που υποτίθεται πρέπει να σου έρθει!!! Εκείνη την ημέρα το πρωί,  κάνε ένα τεστ!! Σε νιώθω πολύ με το άγχος που περιγράφεις...κι εμείς 10 χρόνια πρόσεχαμε...αμέσως μετά τον γάμο ξεκινήσαμε...2χρονια μετά ακόμα προσπαθούμε και κάθε μήνα έχω την ίδια αγωνία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2020 at 1:17 ΜΜ, ο/η Matilda94 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Να χαίρεστε τα μωράκια σας! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να χαλαρώσω.. όταν όμως τόσα χρόνια προσέχεις, κάθε μήνα ξέρεις ότι η πιθανότητα είναι μηδέν και ξαφνικά είναι η πρώτη φορά που έχεις έστω και μια μικρή πιθανότητα.. δεν ξέρω, μου φαίνεται τόσο τέλειο και τόσο αγχωτικό παράλληλα😋Θα μου προτείνατε να περιμένω μέχρι τις μέρες της περιόδου ή να κάνω κανένα τεστ πιο πριν μήπως βγει αρνητικό και τουλάχιστον μου φύγει η ιδέα?

Δεν έχει νόημα να κάνεις. Θα περιμένεις έστω την πρώτη μέρα καθυστέρησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna90 @despoina46 Καλημέρα! Σκέφτηκα για τεστ επειδή όταν αγχώνομαι αργεί να μου έρθει περίοδος και τουλάχιστον να έβλεπα το αρνητικό μήπως και χαλάρωνα.. έχετε δίκιο, δεν έχει νόημα από τώρα.. Έχω αρχίσει να έχω και συμπτώματα περιόδου από εχθές, οπότε θα μου έρθει λογικά σε λίγες μέρες.. 

@anna90 είναι ένα συναίσθημα που δεν μπορώ να το εξηγήσω.. Καλή τύχη να έχεις και σύντομα μ ένα μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Matilda94 είπε:

@anna90 @despoina46 Καλημέρα! Σκέφτηκα για τεστ επειδή όταν αγχώνομαι αργεί να μου έρθει περίοδος και τουλάχιστον να έβλεπα το αρνητικό μήπως και χαλάρωνα.. έχετε δίκιο, δεν έχει νόημα από τώρα.. Έχω αρχίσει να έχω και συμπτώματα περιόδου από εχθές, οπότε θα μου έρθει λογικά σε λίγες μέρες.. 

@anna90 είναι ένα συναίσθημα που δεν μπορώ να το εξηγήσω.. Καλή τύχη να έχεις και σύντομα μ ένα μωράκι!

Χαλάρωσε, όσο δύσκολο κ να είναι. Το μωράκι θα έρθει μην ανησυχείς... Θέλει απλα ηρεμία. Εύχομαι σύντομα θετικό αποτέλεσμα ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Χαλάρωσε, όσο δύσκολο κ να είναι. Το μωράκι θα έρθει μην ανησυχείς... Θέλει απλα ηρεμία. Εύχομαι σύντομα θετικό αποτέλεσμα ❣️

Σ ευχαριστώ πολύ😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Θα ήθελα πάλι τη βοήθειά σας σε ένα θέμα.. εχθές πάνω σε μια συζήτηση με φίλους μας, αναφέραμε ότι ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι και τα σχόλια κάποιον με προβλημάτισαν πολύ.. μας είπαν ότι δεν είμαστε ακόμα οικονομικά έτοιμοι και πως έχουμε χρόνια μπροστά μας για αυτά.. με στεναχώρησε πολύ αυτή η λογική δεν σας το κρύβω.. είμαστε δύο υπάλληλοι που μένουν στο ενοίκιο.. αυτό σημαίνει ότι δεν θα κάνουμε παιδιά; εσείς πιστεύετε ότι υπάρχει η κατάλληλη στιγμή από οικονομικής άποψης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Matilda94 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Θα ήθελα πάλι τη βοήθειά σας σε ένα θέμα.. εχθές πάνω σε μια συζήτηση με φίλους μας, αναφέραμε ότι ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι και τα σχόλια κάποιον με προβλημάτισαν πολύ.. μας είπαν ότι δεν είμαστε ακόμα οικονομικά έτοιμοι και πως έχουμε χρόνια μπροστά μας για αυτά.. με στεναχώρησε πολύ αυτή η λογική δεν σας το κρύβω.. είμαστε δύο υπάλληλοι που μένουν στο ενοίκιο.. αυτό σημαίνει ότι δεν θα κάνουμε παιδιά; εσείς πιστεύετε ότι υπάρχει η κατάλληλη στιγμή από οικονομικής άποψης;

Καλημέρα κορίτσι μου. Και εμείς όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες και ακόμα και τώρα δηλαδή όπως είστε εσείς ήμασταν. Και οι δύο ιδ υπάλληλοι στο ενοίκιο. Εγώ ήμουν σε μεγαλύτερη ηλικία μόνο από εσένα, στα 34 ξεκινήσαμε. Αυτό τι θα πει δηλαδή ότι μόνο όσοι είχαν την τύχη να βρούνε σπίτι από τους γονείς τους "επιτρέπεται"  να αναπαραχθούν???  Η να περιμένω να πάω πόσο για να είναι οι συνθήκες διαφορετικές? Από τη στιγμή που υπάρχει μόνιμη και σταθερή δουλειά και νιώθετε έτοιμοι γιατί να μην το κανετε

Αν το θέλετε και οι δύο όλα γίνονται. Και εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να είχα γνωρίσει μικρότερη τον άντρα μου να ήμουν τώρα λίγο μικρότερη μαμά. 

Και μια άλλη συμβουλή, μη λέτε πολλά στους φίλους ότι προσπαθείτε.  Μετά ίσως ρωτάνε η μπορεί να έχουν άποψη που δεν ζήτησες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Και εμείς όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες και ακόμα και τώρα δηλαδή όπως είστε εσείς ήμασταν. Και οι δύο ιδ υπάλληλοι στο ενοίκιο. Εγώ ήμουν σε μεγαλύτερη ηλικία μόνο από εσένα, στα 34 ξεκινήσαμε. Αυτό τι θα πει δηλαδή ότι μόνο όσοι είχαν την τύχη να βρούνε σπίτι από τους γονείς τους "επιτρέπεται"  να αναπαραχθούν???  Η να περιμένω να πάω πόσο για να είναι οι συνθήκες διαφορετικές? Από τη στιγμή που υπάρχει μόνιμη και σταθερή δουλειά και νιώθετε έτοιμοι γιατί να μην το κανετε

Αν το θέλετε και οι δύο όλα γίνονται. Και εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να είχα γνωρίσει μικρότερη τον άντρα μου να ήμουν τώρα λίγο μικρότερη μαμά. 

Και μια άλλη συμβουλή, μη λέτε πολλά στους φίλους ότι προσπαθείτε.  Μετά ίσως ρωτάνε η μπορεί να έχουν άποψη που δεν ζήτησες . 

Με ανακουφίζει πολύ η απάντησή σου αλήθεια! Κι εγώ θεωρώ πως αν περιμένουμε να είμαστε πολύ καλά οικονομικά, το πολύ πολύ να πάρουμε καμμιά γάτα στο τέλος😝 Πραγματικά αυτό το διάστημα νοιώθουμε και οι δύο έτοιμοι και γι αυτό είπαμε να μην το αφήσουμε γιατί ποτέ δεν ξερεις πόσα χρόνια θα σε πάρει.. όσο για τους φίλους, μέσα στον ενθουσιασμό μας θέλαμε να το μοιραστούμε μαζί τους, αλλά μάλλον όπως λες κι εσύ δεν θα πρέπει να μας παρασέρνει ο ενθουσιασμός σε τέτοια θέματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2020 at 11:05 ΠΜ, ο/η Matilda94 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Θα ήθελα πάλι τη βοήθειά σας σε ένα θέμα.. εχθές πάνω σε μια συζήτηση με φίλους μας, αναφέραμε ότι ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι και τα σχόλια κάποιον με προβλημάτισαν πολύ.. μας είπαν ότι δεν είμαστε ακόμα οικονομικά έτοιμοι και πως έχουμε χρόνια μπροστά μας για αυτά.. με στεναχώρησε πολύ αυτή η λογική δεν σας το κρύβω.. είμαστε δύο υπάλληλοι που μένουν στο ενοίκιο.. αυτό σημαίνει ότι δεν θα κάνουμε παιδιά; εσείς πιστεύετε ότι υπάρχει η κατάλληλη στιγμή από οικονομικής άποψης;

Κι εμείς είμαστε ιδιωτικοί υπάλληλοι με τον βασικό μισθό και στο ενοίκιο. Αν περιμένεις τις σωστές συνθήκες (Τις οποίες ποιος ορίζει τελοσπατων;), το πιο πιθανό ειναι να κάνετε πάντα πίσω....!!! Αν το θελετε, αν νιωθετε ετοιμοι να δώσετε ανιδιοτελή αγάπη, δεν υπάρχουν εμπόδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κι εμείς είμαστε ιδιωτικοί υπάλληλοι με τον βασικό μισθό και στο ενοίκιο. Αν περιμένεις τις σωστές συνθήκες (Τις οποίες ποιος ορίζει τελοσπατων;), το πιο πιθανό ειναι να κάνετε πάντα πίσω....!!! Αν το θελετε, αν νιωθετε ετοιμοι να δώσετε ανιδιοτελή αγάπη, δεν υπάρχουν εμπόδια!!

Τα λόγια σου με χαροποιούν και μου δίνουν θάρρος! Ελπίζω να τα καταφέρουμε και σύντομα να έχουμε ένα μωράκι, γιατί δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να φέρνεις στον κόσμο μια νέα ζωή μετά από χρόνια αγάπης μ' έναν άνθρωπο..

Περιμένω από μέρα σε μέρα περίοδο, έκανα κι ένα τεστάκι και βγήκε αρνητικό φυσικά.. στεναχωρήθηκα, αλλά δεν το βάζω κάτω από τώρα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Matilda94 είπε:

Τα λόγια σου με χαροποιούν και μου δίνουν θάρρος! Ελπίζω να τα καταφέρουμε και σύντομα να έχουμε ένα μωράκι, γιατί δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να φέρνεις στον κόσμο μια νέα ζωή μετά από χρόνια αγάπης μ' έναν άνθρωπο..

Περιμένω από μέρα σε μέρα περίοδο, έκανα κι ένα τεστάκι και βγήκε αρνητικό φυσικά.. στεναχωρήθηκα, αλλά δεν το βάζω κάτω από τώρα😉

Εννοείται ότι δεν το βάζεις κάτω από τώρα, αλλά να μην το βάλεις κάτω ακόμα και αν περάσουν 10 χρονιά!!! Ακόμα κι αν νιώσεις να απογοητεύεσαι κάποιες φορές, πάντα ο νέος κύκλος να σε γεμίζει ελπίδες και προσδοκίες!! Εμείς προσπαθούμε 2 χρονιά χωρίς καμμία μα καμμία εγκυμοσύνη! Συνεχίζουμε δυνατά....!!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2020 at 11:49 ΠΜ, ο/η anna90 είπε:

Εννοείται ότι δεν το βάζεις κάτω από τώρα, αλλά να μην το βάλεις κάτω ακόμα και αν περάσουν 10 χρονιά!!! Ακόμα κι αν νιώσεις να απογοητεύεσαι κάποιες φορές, πάντα ο νέος κύκλος να σε γεμίζει ελπίδες και προσδοκίες!! Εμείς προσπαθούμε 2 χρονιά χωρίς καμμία μα καμμία εγκυμοσύνη! Συνεχίζουμε δυνατά....!!! 😊😊😊

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Με κάνατε να αλλάξω διάθεση όλες εδώ μέσα! Να έχουμε σύντομα τα μωράκια που περιμένουμε εύχομαι😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...